О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2001 года N 741
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 октября 2002 года N 1136. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 марта 2005 г. N 217 (P050217)
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июля 1995 года Z952368_ "О таможенном деле в Республике Казахстан" и в целях упрощения процедур таможенного оформления и контроля для физических лиц, перемещающих товары через таможенную границу Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2001 года N 741 P010741_ "Об утверждении Правил перемещения товаров физическими лицами через таможенную границу Республики Казахстан в упрощенном, льготном порядке" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 19, ст. 249) следующие изменения и дополнения:
в Правилах перемещения товаров физическими лицами через таможенную границу Республики Казахстан в упрощенном, льготном порядке, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 1 слова "льготный и упрощенный" заменить словами "льготный, упрощенный";
в пункте 4:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Льготный порядок перемещения физическими лицами товаров включает полное освобождение от таможенных платежей и установление единых ставок таможенных пошлин согласно пунктам 11 и 14 настоящих Правил.";
в абзаце третьем после слов "Перемещаемые в льготном порядке товары" дополнить словами "с полным освобождением от таможенных платежей";
в пункте 5:
слова "Таможенным комитетом Министерства государственных доходов Республики Казахстан (далее - ТК МГД)" заменить словами "центральным таможенным органом Республики Казахстан";
в пункте 8 после слов "перемещаемых в льготном порядке" дополнить словами "с полным освобождением от таможенных платежей,";
в пункте 11 после слов "без применения мер нетарифного регулирования" дополнить словами ", за исключением товаров, ограниченных к ввозу в Республику Казахстан или вывозу из Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан,";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Таможенное оформление товаров, перемещаемых через таможенную границу Республики Казахстан физическими лицами, общим весом до 200 (двести) килограммов включительно, при условии, что их стоимость не превышает 10000 (десять тысяч) долларов США, производится в льготном порядке с применением единых ставок таможенных пошлин согласно приложению 3 к настоящим Правилам и мер нетарифного регулирования. Декларирование таких товаров осуществляется в упрощенной форме.

Қазақcтан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 31 мамырдағы N 741 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 21 қазан N 1136. Қаулысының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 наурыздағы N 217 қаулысымен
"Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 20 шiлдедегi  Заңына  сәйкес және тауарларды Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы өткiзетiн жеке тұлғалар үшiн кедендiк ресiмдеу мен бақылау рәсiмдерiн оңайлату мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Жеке тұлғалардың тауарларды Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы оңайлатылған, жеңiлдетiлген тәртiппен өткiзу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 31 мамырдағы N 741  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2001 ж., N 19, 249-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Жеке тұлғалардың тауарларды Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы оңайлатылған, жеңiлдетiлген тәртiппен өткiзу ережесiнде:
1-тармақтағы "жеңiлдетiлген және оңайлатылған" деген сөздер "жеңiлдетiлген, оңайлатылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақта:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке тұлғалардың тауарларды өткiзуiнiң жеңiлдетiлген тәртiбi кедендiк төлемдерден толық босатуды және осы Ереженiң 11 және 14-тармақтарына сәйкес кеден баждарының бiрыңғай ставкаларын белгiлеудi қамтиды.";
үшiншi абзацтағы "Жеңiлдетiлген тәртiппен өткiзiлетiн тауарлар" деген сөздердiң алдынан "Кедендiк төлемдерден толық босатыла отырып," деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақта:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Кеден комитетi (бұдан әрi - ҚР MKM КК)" деген сөздер "Қазақстан Республикасының орталық кеден органы" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақтағы "жеңiлдетiлген тәртiппен өткiзiлетiн" деген сөздердiң алдынан "кедендiк төлемдерден толық босатыла отырып," деген сөздермен толықтырылсын;
11-тармақтағы "тарифтiк емес реттеу шаралары қолданылмастан" деген сөздердiң алдынан "Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасына әкелуге немесе Қазақстан Республикасынан әкетуге шектеу қойылған тауарларды қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын;
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы жеке тұлғалар өткiзетiн жалпы салмағы қоса есептегенде 200 (eкi жүз) килограмға дейiн болатын тауарларды кедендiк ресiмдеу, олардың құны 10000 (он мың) АҚШ долларынан аспауы шартымен, осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес кедендiк баждардың бiрыңғай ставкасы және тарифтiк емес реттеу шаралары қолданыла отырып, жеңiлдетiлген тәртiппен жүргізiледi. Мұндай тауарларды мәлiмдеу оңайлатылған нысанда жүзеге асырылады.

Таможенное оформление подакцизных товаров и товаров, классифицируемых в соответствии с Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности (далее - ТН ВЭД) по товарным группам и позициям 01, 2201-2202, 2209, 2401, 2403, 29, 30, 84, 86, 87, 88, 89, 9018-9022, 93, 97, производится в общеустановленном порядке.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Декларирование товаров (за исключением подакцизных товаров и товаров, классифицируемых в соответствии с ТН ВЭД в товарных группах и позициях 01, 2201-2202, 2209, 2401, 2403, 29, 30, 84, 86, 87, 88, 89, 9018-9022, 93, 97), перемещаемых физическими лицами через таможенную границу Республики Казахстан, стоимостью до 10000 (десять тысяч) долларов США включительно при условии, что их общий вес не превышает 200 (двести) килограммов, производится с применением упрощенной формы декларирования с соблюдением требований, предъявляемых к режиму транзита товаров в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан.";
дополнить приложением 3 следующего содержания согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу по истечении 30 дней со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 октября 2002 года N 1136
Приложение 3
к Правилам перемещения товаров
физическими лицами через таможенную
границу Республики Казахстан
в упрощенном, льготном порядке
Единые ставки таможенных пошлин на товары,
ввозимые на таможенную территорию
Республики Казахстан физическими лицами
в льготном порядке
__________________________________________________________________________
!                                     ! Единая ставка
!                                     !   таможенных
Код товара по   !    Краткое наименование товара      ! пошлин (в % от
ТН ВЭД      !                                     !    таможенной
!                                     ! стоимости либо
!                                     !     в ЕВРО)
__________________!_____________________________________!_________________
02-21, 23, 25-      Продукты питания, живые деревья,       2%, но не менее
28, 31-40, 50-      жиры и масла, остатки, отходы            0,02 ЕВРО
63, 68-70           пищевой промышленности, текстильные       за 1 кг
материалы и изделия, изделия из
камня, гипса, цемента, асбеста,
слюды, керамические изделия, стекло
и изделия из него
41-43, 90-92        Необработанные шкуры и кожа;           2%, но не менее
(кроме 9018-        кожа, мех и изделия из них;              0,16 ЕВРО
9022)               инструменты и аппараты                    за 1 кг
оптические, фотографические,
музыкальные инструменты и часы
44-49               Древесина и изделия из нее; бумага,    2%, но не менее
картон, печатная продукция            0,03 ЕВРО за 1 кг
64-67, 85           Обувь; головные уборы, зонты и т.д.;   2%, но не менее

Акцизделетiн тауарларды және Сыртқы экономикалық қызметтiң тауарлық номенклатурасына (бұдан әрi - СЭҚ ТН) сәйкес 01, 2201-2202, 2209, 2401, 2403, 29, 30, 84, 86, 87, 88, 89, 9018-9022, 93, 97 тауар топтары мен айқындамалары бойынша жiктелетiн тауарларды кедендiк ресiмдеу жалпы белгiленген тәртiппен жүргiзiледi.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Жеке тұлғалар Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы өткiзетiн, құны қоса есептегенде 10000 (он мың) АҚШ долларына дейiнгі тауарларды (акцизделетiн тауарларды және CЭҚ ТН-ға сәйкес 01, 2201-2202, 2209, 2401, 2403, 29, 30, 84, 86, 87, 88, 89, 9018-9022, 93, 97 тауар топтары мен айқындамаларында жiктелетiн тауарларды қоспағанда) мәлiмдеу олардың жалпы салмағы 200 (екi жүз) килограмнан аспауы шартымен Қазақстан Республикасының кедендiк заңнамасына сәйкес тауарлардың транзитi режимiне қойылатын талаптарды сақтап, мәлiмдеудiң оңайлатылған нысаны қолданыла отырып жүргiзiледi.";
осы қаулыға қосымшаға сәйкес мынадай мазмұндағы 3-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы жарияланған күнiнен бастап 30 күн өткеннен кейiн күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 21 қазандағы
N 1136 қаулысына
қосымша
Жеке тұлғалардың тауарларды Қазақстан
Республикасының кеден шекарасы арқылы
оңайлатылған, жеңілдетілген тәртіппен
өткізу ережесіне
3-қосымша
Қазақстан Республикасының кеден аумағына жеке тұлғалар
жеңілдетілген тәртіппен әкелетін тауарларға арналған
кеден баждарының бірыңғай ставкалары
!                                           !       Кеден
СЭҚ ТН    !           Тауардың қысқаша атауы          !     баждарының
бойынша    !                                           !      бірыңғай
тауардың   !                                           !      ставкасы
коды       !                                           !     (кедендік
!                                           !     құнның %-
!                                           !      ымен не
!                                           !      ЕВРО-да)
_________________________________________________________________________
02-21, 23,     Тамақ өнімдері, тірі ағаштар, іш майлары     2%, бірақ 1 кг
25-28, 31-40,  мен майлар, тамақ өнеркәсібінің қалдықтары,     үшін 0,02
50-63, 68-70   шығындылары, тоқыма материалдары мен          ЕВРО-дан кем
бұйымдары, тастан, гипстен, цементтен,            емес
асбестен, слюдадан жасалған бұйымдар, қыш
бұйымдар, шыны және одан жасалған бұйымдар
_________________________________________________________________________
41-43,         Өңделмеген терілер мен былғары; былғары,     2%, бірақ 1 кг
90-92          аң терісі және олардан жасалған                 үшін 0,16
(9018-         бұйымдар; оптикалық, фотографиялық             ЕВРО-дан кем
9022-ден       құралдар мен аппараттар, музыкалық аспаптар       емес
басқа)         мен сағаттар
_________________________________________________________________________
44-49          Сүрек және одан жасалған өнімдер; қағаз,     2%, бірақ 1 кг
картон, баспа өнімдері                          үшін 0,03
ЕВРО-дан кем
емес
_________________________________________________________________________
64-67, 85      Аяқ киім; бас киімдер, қол шатырлар және     2%, бірақ 1 кг

электрические машины и                     0,07 ЕВРО
оборудование, аппаратура                    за 1 кг
72-83, 94-96        Недрагоценные металлы и изделия        2%, но не менее
из них; разные промышленные                0,04 ЕВРО
товары                                      за 1 кг
71               Жемчуг природный, драгоценные          2%, но не менее
камни, металлы, изделия из них,         2 ЕВРО за 1 кг
бижутерия, монеты
____________________________________________________________________

т.б.; электр машиналары мен жабдықтары,         үшін 0,07
аппаратура                                    ЕВРО-дан кем
емес
_________________________________________________________________________
72-83,         Қымбат емес металдар және олардан жасалған   2%, бірақ 1 кг
94-96          бұйымдар; түрлі өнеркәсіптік тауарлар           үшін 0,04
ЕВРО-дан кем
емес
_________________________________________________________________________
71             Табиғи маржан тастар, асыл тастар,           2%, бірақ 1 кг
металдар, олардан жасалған бұйымдар,            үшін 2
бижутерия монеталар                           ЕВРО-дан кем
емес