О заключении Исполнительного протокола между Министерством обороны Республики Казахстан и Генеральным штабом Турецкой Республики к Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Турецкой Республики о безвозмездной военной помощи
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2002 года N 1140
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Согласиться с заключением Исполнительного протокола между Министерством обороны Республики Казахстан и Генеральным штабом Турецкой Республики к Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Турецкой Республики о безвозмездной военной помощи.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Исполнительный протокол
между Министерством обороны Республики Казахстан и
Генеральным штабом Турецкой Республики к Соглашению
между Правительством Республики Казахстан и
Правительством Турецкой Республики о безвозмездной
военной помощи
Министерство обороны Республики Казахстан и Генеральный штаб Турецкой Республики, в дальнейшем именуемые Сторонами,
с целью укрепления военного сотрудничества и в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Турецкой Республики о безвозмездной военной помощи, совершенным в городе Астане 14 марта 2002 года (далее - Соглашение),
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Генеральный штаб Турецкой Республики в целях реализации статьи 2 Соглашения предоставляет Министерству обороны Республики Казахстан материалы на общую сумму 1333500000000 (один триллион триста тридцать три миллиарда пятьсот миллионов) турецких лир в эквиваленте к доллару США согласно следующему перечню:
N   !       Наименование                        !Единица !Коли-
п/п !                                           !учета   !чество
-----------------------------------------------------------------
1   !             2                             !   3    !    4
-----------------------------------------------------------------
1.      Автомобиль LANDROVER Defender-110           ед.       8
(ambulans)
2.      Автомобиль LANDROVER Defender-90            ед.       20
(station wagon)
3.      Радиостанция Асельсан (SK 4024/4028;        шт.       10
4031/4035) для установки на автомобили
4.      Сканер планшетный формат 60x60              шт.       1

Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Түрiк Республикасының Үкiметi арасындағы Өтеусiз әскери көмек туралы келiсiмге Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi мен Түрiк Республикасының Бас штабы арасында атқару хаттамасын жасасу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 22 қазан N 1140
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Түрiк Республикасының Үкiметі арасындағы Өтеусiз әскери көмек туралы келiсiмге Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi мен Түрiк Республикасының Бас штабы арасында атқару хаттамасын жасасуға келiсiм берiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Түрiк Республикасының Yкiметi арасында Өтеусiз әскери көмек туралы келiсімге Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгі мен Түрiк Республикасының Бас штабы арасындағы
АТҚАРУ ХАТТАМАСЫ
Бұдан әрi Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгі мен Түрiк Республикасының Бас штабы,
әскери ынтымақтастықты нығайту мақсатында және 2002 жылғы 14 наурыздағы Астана қаласында жасалған Қазақстан Республикасының Үкіметi мен Түрiк Республикасының Үкiметi арасында Өтеусiз әскери көмек туралы келiсiмге (бұдан әрi - Келiсiм) сәйкес,
мыналар туралы келiстi:
1-бап
Түрік Республикасының Бас штабы Келісімнің 2-бабын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне АҚШ долларына баламалы жалпы сомасы 1333500000000 (бiр триллион үш жүз отыз миллиард бес жүз миллион) түрiк лирасына мынадай тiзбеге сәйкес материалдар береді:
р/с!                  Атауы                 !  Есепке алу  ! Саны
N  !                                        !   бірлігі    !
____________________________________________________________________
1                      2                          3            4
____________________________________________________________________
1.   LANDROVER Defender - 110 автомобилі         бірлік         8
(ambulans)
____________________________________________________________________
2.   LANDROVER Defender-90 автомобилі            бірлік         20
(station wagon)
____________________________________________________________________
3.   Автомобильдерге орнату үшін Асельсан         дана          10
(SK 4024/4028; 4031/4035) радиостанциясы
____________________________________________________________________
4.   60х60 көлемді планшетті сканер               дана          1
____________________________________________________________________

5.      Спутниковый терминал "Инмарсат мини М"      комп-т    4
6.      Телефонный интерсейф к транкинговым         комп-т    2
системам
7.      Ремонтные комплекты на средства связи:      комп-т
Асельсан 4115 -                7
Асельсан 4125 -                7
Асельсан 4135 -                6
8.      Средства измерений для тестирования         комп-т    3
транкинговой системы связи
9.      Оборудования для телерадиокомплекса
Министерства обороны Республики Казахстан:
- в/камера JVC GY 500 вкл.: S 14x73 В       шт.       2
12U, VF-115BE;
- комплект питания IDX - 500 - N            шт.       2
- штатив Vinten PRO - 5 DP;                 шт.       3
- R 50 HUB комплект света;                  шт.       2
- в/магнитофон JVC SR - VS20;               шт.       1
- кофр переносной для камеры;               шт.       2
- чехол пылевлагозащитный;                  шт.       2
- радиомикрофон Shure EVPH58;               шт.       2
- микрофон динам. Shure SM58S - LC;         шт.       2
- станция нелинейного монтажа: Pentium      шт.       2
IV 1, 4, RAM 1024 MB, HDD 80 GB, FDD
3,5, CD-ROM, CD-RW 8/4/24, Matrox
G450 64MB Dual, Монитор 17 Adlas,
Sound Card, Medea Video Raid RT4/160,
DPS PVR-422, Колонки, Mouse, Kbd,
Win 2000 Profetional;
- монитор ТМ-A140PN14;                      шт.       2
- в/магнитофон BR - DV600;                  шт.       1
- в/камера Canon XL -1;                     шт.       2
- световой набор SET322 HSM;                шт.       1
- аккумуляторная батарея ВР - 945;          шт.       2
- адаптер МА - 100;                         шт.       1
- накамерный свет VL -10;                   шт.       1
- кофр для XL-1 ALMI;                       шт.       1
- в/магнитофон UVW 1800 Р,                  шт.       1
- в/кассеты MDV 60 ME;                      шт.       50
- в/кассеты ВСТ 30 МА;                      шт.       20
- в/кассеты ВСТ 90 ML.                      шт.       10
10.     Компьютеры Pentium IV                       комп-т    20
Статья 2
1. Все расходы, связанные с доставкой и таможенным оформлением техники и оборудования из Турецкой Республики до территории Республики Казахстан в рамках настоящего Исполнительного протокола, принимает на себя турецкая Сторона.

5.   "Инмарсат мини М" спутниктік терминалы       жиынтық       4
____________________________________________________________________
6.   Транкингтік жүйелерге телефонды интерсейф    жиынтық       2
____________________________________________________________________
7.   Байланыс құралдарына жөндеу жиынтықтары:     жиынтық
Асельсан 4115 -                7
Асельсан 4125 -                7
Асельсан 4135 -                6
_____________________________________________________________________
8.   Байланыстың транкингтік жүйесін тестілеу     жиынтық       3
үшін өлшем құралы
_____________________________________________________________________
9.   Қазақстан Республикасы Қорғаныс
министрлігінің телерадиокешені үшін
жабдықтар:
JVC GY 500 бейне камерасы, S 14х73 В 12 U,     дана        2
VF - 115 BE қоса;
- IDX - 500 - N қоректендіру жиынтығы;         дана        2
- Vinten PRO - 5 DP штативі;                   дана        3
- R 50 HUB жарық жиынтығы;                     дана        2
- JVC SR - VS20 бейнемагнитофоны;              дана        1
- камераға арналған көшпелі кофр;              дана        2
- шаңсудан қорғайтын қап;                      дана        2
- Shure EVPH58 радиомикрофоны;                 дана        2
- Shure SM58S - LC динам. микрофоны;           дана        2
- желілік емес монтаж станциясы: Pentium IV
1, 4, RAM 1024 MB, HDD 80 GB, FDD 3,5,
CD-ROM, CD-RW 8/4/24, Matrox G450
64MB Dual, 17 Adlas мониторы, Sound Card,
Medea Video Raid RT4/160, DPS PVR-422,
Колонкалар, Mouse, Kbd, Win 2000
Profetional;
- TM - A140PN14 мониторы;                      дана       2
- BR - DV600 бейнемагнитофоны;                 дана       1
- Canon XL - 1 бейне камерасы;                 дана       2
- SET322 HSM жарық жиынтығы;                   дана       1
- BP - 945 аккумуляторлық батареясы;           дана       2
- MA - 100 адаптері;                           дана       1
- VL - 10 камералық жарығы;                    дана       1
- XL - 1 ALMI үшін кофр;                       дана       1
- UVW 1800 P бейнемагнитофоны;                 дана       1
- MDV 60 ME бейнекассеталары;                  дана       50
- BCT 30 MA бейнекассеталары;                  дана       20
- BCT 90 ML бейнекассеталары.                  дана       10
____________________________________________________________________
10.  Pentium IV компьютерлері                       жиынтық    20
2-бап
1. Осы Атқару хаттамасының шеңберiнде техника мен жабдықтарды Түрiк Республикасынан Қазақстан Республикасының аумағына дейiн жеткiзуге және кедендік ресiмдеуге байланысты барлық шығыстарды түрiк Тарапы өзiне қабылдайды.

2. Таможенное оформление техники и оборудования, указанное в статье 1 настоящего Исполнительного протокола, на территории Республики Казахстан осуществляется в соответствии с национальным законодательством Республики Казахстан.
Статья 3
Настоящий Исполнительный протокол является неотъемлемой частью Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Турецкой Республики о безвозмездной военной помощи, совершенного в городе Астане 14 марта 2002 года.
Реализация настоящего Исполнительного протокола будет осуществляться аппаратом Военного атташе при Посольстве Турецкой Республики в Республике Казахстан.
Статья 4
В случае возникновения споров и разногласий при толковании или применении положений настоящего Исполнительного протокола, Стороны будут разрешать их путем консультаций и переговоров.
Статья 5
По взаимному согласию Сторон в настоящий Исполнительный протокол могут быть внесены отдельные изменения и дополнения, которые оформляются отдельными протоколами, являющимися неотъемлемыми частями настоящего Исполнительного протокола.
Статья 6
Настоящий Исполнительный протокол вступает в силу с даты получения последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Совершено "_" ________ 2002 года в городе ______ в двух подлинных экземплярах, каждый на казахском, турецком, русском и английском языках, причем все тексты имеют одинаковую силу. В случае возникновения разногласий в толковании положений настоящего Исполнительного протокола Стороны будут обращаться к тексту на английском языке.
За Министерство обороны              За Генеральный штаб
Республики Казахстан                 Турецкой Республики

2. Қазақстан Республикасының аумағында осы Aтқаpy хаттамасының 1-бабында көрсетілген техника мен жабдықтарды кедендік ресiмдеу Қазақстан Республикасының ұлттық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
3-бап
Осы Атқару хаттамасы 2002 жылғы 14 наурызда Астана қаласында жасалған Қазақстан
Республикасының Үкiметi мен Түрiк Республикасының Yкiметi арасындағы Өтеусiз әскери көмек туралы келiсiмнiң ажырамас бөлiгi болып табылады.
Осы Атқару хаттамасын iске асыруды Қазақстан Республикасындағы Түрiк Республикасының Елшілігi жанындағы Әскери атташенің аппараты жүзеге асыратын болады.
4-бап
Осы Атқару хаттамасының ережелерiн түсiндiру немесе қолдану кезiнде даулар және келiспеушiлiктер туындаған жағдайда Тараптар оларды консультациялар және келiссөздер жолымен шешетiн болады.
5-бап
Осы Атқару хаттамасына Тараптардың өзара келiсiмi бойынша осы Атқару хаттамасының ажырамас бөлiгi болып табылатын жеке хаттамалармен ресімделетiн жекелеген өзгерiстер мен толықтырулар енгізiлуі мүмкін.
6-бап
Осы Атқару хаттамасы Тараптардың оның күшіне eнуі үшін қажеттi мемлекетiшiлік рәсімдерді орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама алынған күнiнен бастап күшіне енедi.
2002 жылғы "____"____________ __________ қаласында әрқайсысы қазақ, түрік, орыс және ағылшын тілдерінде екi түпнұсқа данада жасалды әрi барлық мәтіндердің күшi бiрдей. Осы Атқару хаттамасының ережелерiн түсiндіруде келiспеушiлiктер туындаған жағдайда Тараптар ағылшын тіліндегі мәтінге жүгiнедi.
Қазақстан Республикасының              Түрiк Республикасының
Қорғаныс министрлігi үшiн              Бас штабы үшін