О приостановлении действия лицензий на право недропользования в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2002 года N 1328
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Приостановить действие лицензий на право недропользования в Республике Казахстан согласно прилагаемому перечню.
2. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан в установленном порядке подготовить и направить недропользователям уведомления о приостановлении действия лицензий в соответствии с настоящим постановлением.
3. Установить месячный срок для устранения причин, вызвавших приостановление действия лицензий со дня вручения уведомлений о приостановлении действия лицензий.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 декабря 2002 года N 1328
Перечень
приостанавливаемых лицензий
на право недропользования
_____________________________________________________________
N !   Лицензия   !Недропользо-!Наименование   ! Примечание
п/п!(серия, номер,!ватель      !лицензии,      ! (нарушение
!дата выдачи)  !            !местонахождение! лицензионных
!              !            !объектов недро-! условий)
!              !            !пользования (по!
!              !            !состоянию на   !
!              !            !момент выдачи  !
!              !            !лицензии)      !
-------------------------------------------------------------------
1 !       2      !      3     !       4       !        5
-------------------------------------------------------------------
1   Серия АИ      Товарищество  Добыча          Не выполнены
N 388Д от     с ограничен-  поваренной      обязательства
10 сентября   ной ответст-  соли месторож-  по объемам добычи
1999 года     венностью     дения озера     за 2000 год
совместное    Индер в         (пункт 6)
предприятие   Атырауской
"Ингалит"     области
2   Серия МГ      Акционерное   Геологическое   Не выполнена
N 342-D       общество      изучение и      минимальная
(золото)      "Карагай      добыча золото-  рабочая программа
от 8 января   Голд"         содержащих руд  (пункт 6.3)
1996 года                   месторождения
Абыз в
Карагайлинском
районе
Карагандинской
области
3   Серия ГКИ     Товарищество  Разведка на     Не выполнена
N 845Д        с ограничен-  золото и        минимальная
(золото и     ной ответст-  цветные металлы программа работ
цветные       венностью     с последующей   (подпункт 7.3);
металлы) от   "Совместное   разработкой     не выполнено
19 февраля    предприятие   коммерческих    условие по возврату
1998 года     "Бесшокы"     обнаружений     территории после
Бесшокинской    третьего года
зоны в          работ 30%

Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығына арналған лицензиялардың қолданылуын тоқтата тұру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 19 желтоқсан N 1328
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған тiзбеге сәйкес Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығына арналған лицензиялардың қолданылуы тоқтатыла тұрсын.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi белгiленген тәртiппен осы қаулыға сәйкес жер қойнауын пайдаланушыларға лицензиялардың қызметiн тоқтата тұру туралы хабарлама дайындасын және жiберсiн.
3. Лицензиялардың қолданылуын тоқтата тұру туралы хабарлама берiлген күннен бастап лицензиялардың қолданылуын тоқтата тұру туындатқан себептердi жою үшiн бiр ай мерзiм белгiленсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкіметінің
2002 жылғы 19 желтоқсандағы
N 1328 қаулысына қосымша
Жер қойнауын пайдалану құқығына арналған тоқтатыла
тұратын лицензиялардың тiзбесi
------------------------------------------------------------------
Р/с! Лицензия!Жер қойнауын!Лицензияның атауы,!      Ескерту
N !(сериясы,!пайдаланушы !  жер қойнауын    !   (лицензиялық
! нөмiрi, !            !   пайдалану      !    ережелердің
!берiлген !            ! объектілерінің   !      бұзылуы)
!  күнi)  !            ! орналасқан жері  !
!         !            ! (лицензияны беру !
!         !            ! сәтіндегі жағдай !
!         !            !     бойынша)     !
------------------------------------------------------------------
1 !    2    !      3     !         4        !          5
------------------------------------------------------------------
1  Сериясы АИ  "Ингалит"   Атырау облысының   2000 жылғы өндіру
N 388 Д     бірлескен   Индер өзені кен    көлемі бойынша
1999 жылғы  кәсіпорны   орнының ас тұзын   міндеттемелер
10 қыркүйек жауапкер.   өндіру             орындалмаған
шілігі                         (6-тармақ)
шектеулі
серіктестігі
2  Сериясы МГ  "Қарағай    Қарағанды облыс.   Жұмыстың ең
N 342-D     Голд"       ының Қарағайлы     төмен бағдарламасы
(алтын)     акционерлiк ауданындағы Абыз   орындалмаған
1996 жылғы  қоғамы      кен орнының        (6.3-тармақ)
8 қаңтар                құрамында алтын
бар кендердi
геологиялық
зерттеу және
өндiру
3  Сериясы ГКИ "Бесшоқы"   Павлодар облысын.  Жұмыстың ең төмен
N 845 Д     бiрлескен   дағы Бесшоқы       бағдарламасы орын.
(алтын және кәсiпорны"  белдемiнде алтын   далмаған
түстi       жауапкер.   мен түстi метал.   (7.3.-тармақша);
металдар)   шiлiгi      дарды кейiннен     үшiншi жұмыс
1998 жылғы  шектеулі    коммерциялық       жылынан кейiн 30%
19 ақпан    серiктес.   табуларды әзiрлей  аумақты қайтару
тiгі        отырып барлау      жөнiндегi шарттар
орындалмаған

Павлодарской    (подпункт 7.4)
области
4   Серия МГ      Золото-       Геологическое   Не осуществлен
N 181 от      добывающее    изучение и      возврат территории
7 июня        предприятие   разработка      (подпункт 7.4);
1995 года     "Кварц"       разведанных     не выполняются
запасов на      обязательства
месторождении   по обучению
Далабай в       казахстанских
Коксуском       специалистов
районе          (подпункт 8.3)
Талдыкорганской
области
5   Серия МГ      Товарищество  Разработка      Не выполнена
N 817 Д       с ограничен-  месторождения   минимальная
(волластонит) ной ответ-    волластонита    программа работ
от 4 декабря  ственностью   Сюрприз в       (подпункт 7.3);
1997 года     "Волластон-I" Шетском районе  не выполняются
обязательства
по обучению
казахстанских
специалистов
(подпункт 9.2)
6   Серия МГ      Товарищество   Разведка       Не выполнена
N 1044 Д      с ограничен-   и последую-    минимальная
(золото)      ной ответст-   щая разра-     рабочая программа
от 20 сен-    венностью      ботка выяв-    (подпункт 7.3);
тября         "Улжан"        ленных коммер- не осуществлен
1996 года                    ческих объек-  возврат террито-
тов на участке рии (подпункт
Акжар в Гвар-  7.4); не выпол-
дейском районе няются обязатель-
Талдыкорган-   ства по обучению
ской области   казахстанских
специалистов
(подпункт 8.2)
7   Серия МГ      Закрытое       Разведка и     Не выполнена
N 333 Д       акционерное    последующая    минимальная
(драгоценные  общество       добыча         программа работ
и цветные     "Агадырь"      драгоценных    (подпункт 7.3);
металлы) от                  и цветных      не осуществлен
9 сентября                   металлов в     возврат территории
1996 года                    пределах       (подпункт 7.4);
Токрау-Жаман-  не выполняются
Сарысуйской    обязательства по
площади        обучению казах-
Жезказганской  станских специ-
области        алистов (подпункт
8.2)
8   Серия МГ      Артель         Геологическое  Не выполнена
N 799         старателей     изучение       минимальная
(золото) от   "60 лет        площади и      программа работ
11 декабря    Октября"       последующая    (подпункт 7.3);
1995 года                    добыча разве-  не осуществлен
данных запа-   возврат территории
сов золота     (подпункт 7.4)
месторождения
Баритовое в
Аягузском
районе
Семипалатин-
ской области
9    Серия МГ     Артель         Геологическое  Не выполнена
N 800        старателей     изучение       минимальная
(золото) от  "60 лет        площади и      программа работ
11 декабря   Октября"       последующая    (подпункт 7.3);
1995 года                   добыча разве-  не осуществлен
данных запасов возврат территории
золота место-  (подпункт 7.4)
рождения Аягуз-
ское в Аягузском
районе Семипа-
латинской
области
10    Серия МГ     Корпорация     Разведка золота Не выполнена
N 700 ДД     "Би-Эйч-Пи     и меди на пло-  минимальная
(золото,     Минералз       щади Западное   рабочая программа
медь)        Интернэшнл     Прибалхашье в   (подпункт 7.3);
от 4 декабря Эксплорэйшн    Карагандинской  не выполняются
1997 года    Инк"           области         обязательства по
обучению казах-
станских кадров
(подпункт 8.2)
11    Серия ГКИ    Товарищество   Разведка и      Не выполнена
N 1515       с ограниченной добыча угле-    минимальная
(нефть)      ответствен-    водородного     программа работ
от 5 октября ностью         сырья на струк- (пункт 6)
1998 года    "Мартлет"      туре Байрам-
Кзыладыр в
пределах блока
XXXVIII-12-F
(частично)
в Каракиянском
районе Мангистау-
ской области
12    Серия АИ     Товарищество   Разведка и      Не выполнена
N 1566       с ограничен-   добыча угле-    минимальная
от 9 сен-    ной ответст-   водородного     программа работ и
тября 1999   венностью      сырья на место- не осуществлены
года         "Мартлет"      рождении Тамды  затраты на соци-
в Мангистауской альные программы
области         области (пункт 6)
13    Серия МГ     Закрытое       Разведка на     Не выполнена
N 1310       акционерное    золото юго-     минимальная
(золото) от  общество       восточной части рабочая программа
4 декабря    "Ивикон-       Акбастау-Косму- (подпункт 7.3);
1997 года    Алтын-Инвест"  рунской зоны в  не осуществлен
Восточно-Казах- возврат территории
станской        (подпункт 7.4)
области
14    Серия МГ     Акционерное    Геологическое   Не осуществлен
N 214 от     общество       изучение лицен- возврат территории
7 апреля     "Гракс"        зионной терри-  (подпункт 7.4);
1995 года                   тории, разведка не представлена
и разработка    геологическая
выявленных ком- информация (под-

(7.4-тармақша)
4  Сериясы МГ  "Кварц"     Талдықорған облыс. Аумақты қайтару
N 181       алтын       ының Көксу аудан.  жүзеге асырылмаған
1995 жылғы  өндіру      ындағы Далабай кен (7.4-тармақша);
7 маусым    кәсiпорны   орнында барланған  қазақстандық
қорларды геология. мамандарды оқыту
лық зерттеу және   жөнiндегi міндет.
әзiрлеу            темелер орындалмауда
(8.3-тармақша)
5  Сериясы МГ  "Волластон  Жезқазған облыс.   Жұмыстың ең кiшi
N 817 Д     -I" жауап.  ының Шет ауданын.  бағдарламасы орындал.
(волласто.  кершiлiгi   дағы Сюрприз вол.  маған (7.3-тармақша);
нит) 1997   шектеулі    ластанитi кен      қазақстандық маман.
жылғы 4     серiктес.   орнын әзiрлеу      дарды оқыту жөнiндегi
желтоқсан   тiгi                           мiндеттемелер орындал.
мауда (9.2-тармақша)
6  Сериясы МГ  "Ұлжан"     Талдықорған облыс. Жұмыстың ең кiшi
N 1044 Д    жауапкершi. ының Гвардейск     бағдарламасы орындал.
(алтын)     лiгі        ауданындағы Ақжар  маған (7.3-тармақша);
1996 жылғы  шектеулi    учаскесiнде анық.  аумақты қайтару
20 қыркүйек серiктес.   талған коммерция.  жүзеге асырылмаған
тiгi        лық табуларды      (7.4-тармақша);
барлау және        қазақстандық
кейiннен әзiрлеу   мамандарды оқыту
жөнiндегi мiндет.
темелер орындалмауда
(8.2-тармақша)
7  Сериясы МГ  "Ағадыр"    Жезқазған облыс.   Жұмыстың ең кiшi
N 333 Д     жабық       ының Тоқырау-      бағдарламасы орындал.
(қымбат     акционерлiк Жаман-Сарысу       маған (7.3-тармақша);
бағалы      қоғамы      алаңының шегiнде   аумақты қайтару
және түстi              қымбат бағалы      жүзеге асырылмаған
металдар)               және түстi         (7.4-тармақша);
1996 жылғы              металдарды барлау  қазақстандық
9 қыркүйек              және кейiннен      мамандарды оқыту
өндiру             жөнiндегi мiндет.
темелер орындалмауда
(8.2-тармақша)
8  Сериясы МГ  "Октябрдiң  Семей облысының    Жұмыстың ең кiшi
N 799       60 жылдығы" Аягөз ауданындағы  бағдарламасы орындал.
(алтын)     алтын       Барит кен орнының  маған (7.3-тармақша);
1995 жылғы  iздеу       ауданын геология.  аумақты қайтару
11          артелi      лық зерттеу және   жүзеге асырылмаған
желтоқсан               барланған алтын    (7.4-тармақша)
қорларын кейiннен
өндiру
9  Сериясы МГ  "Октябрдiң  Семей облысының    Жұмыстың ең кiшi
N 800       60 жылдығы" Аягөз ауданындағы  бағдарламасы орындал.
(алтын)     алтын       Аягөз кен орнының  маған (7.3-тармақша);
1995 жылғы  iздеуші     ауданын геология.  аумақты қайтару
11          артелi      лық зерттеу және   жүзеге асырылмаған
желтоқсан               барланған алтын    (7.4-тармақша)
қорларын кейiннен
өндiру
10 Сериясы МГ  "Би-Эйч-Пи  Қарағанда облыс.   Жұмыстың ең кіші
N 700 ДД    Минералз    ындағы Батыс       бағдарламасы орындал.
(алтын,     Интернэшнл  Балқаш алаңында    маған (7.3-тармақша);
мыс)        Эксплорэйшн алтын мен мысты    қазақстандық кадр.
1997 жылғы  Инк" кор.   барлау             ларды оқыту жөніндегі
4 желтоқсан  порациясы                      міндеттемелер орын.
далмауда
(8.2-тармақша)
11 Сериясы ГКИ "Мартлет"   Маңғыстау облыс.   Жұмыстың ең кiшi
N 1515      жауапкер.   ының Қарақиян      бағдарламасы орындал.
(мұнай)     шілігі      ауданындағы Байрам маған (6-тармақ)
1998 жылғы  шектеулі    -Қызыладыр құрыл.
5 қазан     серіктес.   ымының XXXVIII-12
тігі        -F (iшiнара) блогы
шегінде көмiрсу.
текті шикiзатты
барлау және өндiру
12 Сериясы АИ  "Мартлет"   Маңғыстау облыс.   Жұмыстың ең кiшi
N 1566      жауапкер.   ындағы Тамды кен   бағдарламасы орындал.
1999 жылғы  шілігі      орнында көмірсу.   маған және облыстың
9 қыркүйек  шектеулі    текті шикізатты    әлеуметтік бағдарла.
серiктес.   барлау және өндіру маларына арналған
тiгі                           шығындар жүзеге
асырылмаған (6-тармақ)
13 Сериясы МГ  "Ивикон-    Шығыс-Қазақстан    Жұмыстың ең кiшi
N 1310      Алтын-      облысындағы        бағдарламасы орындал.
(алтын)     Инвест"     Ақбастау-Қосмұрын  маған (7.3-тармақша);
1997 жылғы  жабық       аймағының          аумақты қайтару
4 желтоқсан акционерлік оңтүстiк-шығыс     жүзеге асырылмаған
қоғамы      бөлiгiнде алтынды  (7.4-тармақша)
барлау
14 Сериясы MГ  "Гракс"     Шығыс-Қазақстан    Аумақты қайтару
N 214       акционер.   облысының Марқакөл жүзеге асырылмаған
1995 жылғы  лік қоғамы  ауданындағы лицен. (7.4-тармақша);
7 сәуiр                 зиялық аумақты     геологиялық ақпарат
геологиялық        ұсынылмаған

мерческих       пункт 7.6); не
объектов на     осуществлены в
золото и редкие полном объеме
металлы в       затраты на под-
Маркакольском   готовку местных
районе          рабочих кадров
Восточно-       и специалистов в
Казахстанской   размере не менее
области         1% минимальных
расходов на
поиски и разведку
(подпункт 8.3)
15   Серия МГ      Товарищество   Разведка и      Не выполнен
N 299 (нефть) с ограниченной добыча угле-    минимальный объем
от 19 апреля  ответствен-    водородного     в денежном и
1996 года     ностью "Акмай" сырья на        физическом
площади Сарк-   выражении периода
рамабас,        разведки(подпункт
частично в      8.3.1); не
пределах раз-   осуществлен
ведочных бло-   возврат территории
ков: XXII-22-   (подпункт 8.4);
С-F в Мугод-    не выделяются
жарском районе  средства на
Актюбинской     обучение
области         казахстанских
специалистов
(подпункт 9.3)

зерттеу, анықтал.  (7.6-тармақша);
ған коммерциялық   жергiлiктi жұмысшы
объектiлердi алтын кадрлар мен мамандар
мен сирек метал.   даярлауға арналған
дарға барлау және  iздестiру мен
әзiрлеу            барлауға ең аз шығыс.
тардың кемiнде 1%
мөлшерiндегі шығындар
толық көлемде жүзеге
асырылмаған
(8.3-тармақша)
15 Сериясы МГ  "Ақмай"     Ақтөбе облысының   Барлау кезеңінің
N 299       жауапкер.   Мұғаджар ауданын.  ақшалай және заттай
(мұнай)     шілігі      дағы Сарқырамабас  мәніндегі ең аз
1996 жылғы  шектеулі    алаңында ХХІІ-22-  көлемi орындалмаған
19 сәуiр    серiктес.   С, F барлау        (8.3.1-тармақша);
тігi        блоктары шегiнде   аумақты қайтару
iшiнара көмiрсу.   жүзеге асырылмаған
тектi шикiзатты    (8.4-тармақша);
барлау және өндiру қазақстандық
мамандарды оқытуға
арналған қаражат
бөлiнбеуде
(9.3-тармақша)
------------------------------------------------------------------