О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2001 года N 797
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2002 года N 1336
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2001 года N 797 "Об утверждении Программы развития архивного дела в Республике Казахстан на 2001-2005 годы" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 21, ст. 268) следующие изменения:
в Программе развития архивного дела в Республике Казахстан на 2001-2005 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе 1. Паспорт Программы развития архивного дела в Республике Казахстан на 2001-2005 годы:
в строке "Объем и источник финансирования" цифру "114,47" заменить цифрой "112,47";
в разделе 6. Необходимые ресурсы и источники их финансирования:
в абзаце втором цифру "114,47" заменить цифрой "112,47";
в абзаце четвертом цифру "35" заменить цифрой "34";
в абзаце пятом цифру "35" заменить цифрой "34";
раздел 8. План мероприятий по реализации Программы развития архивного дела в Республике Казахстан на 2002-2005 годы изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 декабря 2002 года N 1336
8. План мероприятий
по реализации Программы развития архивного дела
в Республике Казахстан на 2001-2005 годы
-------------------------------------------------------------------
N  !  Мероприятие   !  Форма  !Ответствен-!Срок  !Предполага-!Источ
п/п!                !заверше- !ные за ис- !испол-!емые расхо-!ник
!                !ния      !полнение   !нения !ды финан-  !
!                !         !           !      !сирования  !
-------------------------------------------------------------------
1 !       2        !    3    !      4    !   5  !     6     !  7
-------------------------------------------------------------------
1.  Разработать      Проект    Комитет по  IV       -
Положение о      постанов- управлению  квар-
Государственном  ления     архивами и  тал
страховом фонде  Прави-    документа-  2001
копий            тельства  цией        г.
документов       Респуб-   Министер-
Национального    лики      ства куль-
архивного фонда  Казахстан туры, ин-
Республики                 формации и
Казахстан                  обществен-
ного сог-
сия Рес-
публики
Казахстан

Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 11 маусымдағы N 797 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 20 желтоқсан N 1336
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасында мұрағат iсiн дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 11 маусымдағы N 797 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2001 ж., N 21, 268-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында мұрағат iсiн дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламасында:
"Қазақстан Республикасында мұрағат iсiн дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламасының паспорты" деген 1-бөлiмде:
"Қаржыландыру көзi және көлемi" деген жолдағы "114,47" деген сан "112,47" деген санмен ауыстырылсын;
"Қажеттi ресурстар мен оларды қаржыландыру көздерi" деген 6-бөлiмде:
екiншi абзацтағы "114,47" деген сан "112,47" деген санмен ауыстырылсын;
төртiншi абзацтағы "35" деген сан "34" деген санмен ауыстырылсын;
бесiншi абзацтағы "35" деген сан "34" деген санмен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасында мұрағат iсiн дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары" деген 8-бөлiм осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 20 желтоқсандағы
N 1336 қаулысына қосымша
8. Қазақстан Республикасында мұрағат iсiн дамытудың
2001-2005 жылдарға арналған бағдарламасын
iске асыру жөнiндегi
ІС-ШАРАЛАР ЖОСПАРЫ
------------------------------------------------------------------
Р/с!   Іс-шара    ! Аяқтау  !Орындалуына!Орындау!Қаржылан.! Көзі
N !              ! нысаны  !жауаптылар !мерзімі!дырудың  !
!              !         !           !       !болжамды !
!              !         !           !       !шығыстары!
------------------------------------------------------------------
1       2             3          4         5         6        7
------------------------------------------------------------------
1.  Қазақстан Рес. Қазақстан Қазақстан   2001        -
публикасы Ұлт. Республи. Республика. жылдың
тық мұрағат    касының   сы Мәдени.  IV
қорының құжат. Үкіметі   ет, ақпарат тоқсаны
тар көшірмеле. қаулысы.  және қоғам.
рінің Мемле.   ның       дық келісім
кеттік сақтан. жобасы    министрлі.
дыру қоры ту.            гінің Мұра.
ралы ережені             ғаттар мен
әзірлеу                  құжаттаманы
басқару
жөніндегі
комитеті

2.  Разработать      Приказ    Комитет по  III      -
Типовые правила            управлению  квар-
документирования           архивами и  тал
и управления               документа-  2001
документацией в            цией        г.
государственных
организациях
Республики
Казахстан
3.  Разработать      Проект    Комитет по  I        -
Правила о        постанов- управлению  квар-
порядке вывоза   ления     архивами и  тал
документов       Прави-    документа-  2004
Национального    тельства  цией        г.
архивного фонда  Респуб-
за пределы       лики
Республики       Казахстан
Казахстан
4.  Разработать      Приказ    Комитет по  IV       -
Правила о                  управлению  квар-
порядке                    архивами и  тал
отнесения                  документа-  2001
архивных фондов            цией        г.
и документов
Национального
архивного фонда
Республики
Казахстан к
особо ценным
объектам
историко-
культурного
наследия
5.  Разработать      Приказ    Комитет по  2001-    -
государственные,           управлению  2005
отраслевые                 архивами и  гг.
стандарты,                 документа-
технические                цией
условия по до-
кументированию,
хранению,
обработке,
учету и исполь-
зованию
документов
Национального
архивного фонда
Республики
Казахстан
6.  Разработать      Норма-    Комитет по  IV       -
Основные         тивный    управлению  квар-
правила работы   правовой  архивами и  тал
ведомственных    акт       документа-  2001
архивов                    цией        г.
7.  Разработать      Приказ    Комитет по  IV       -
Перечень                   управлению  квар-
типовых                    архивами и  тал
документов,                документа-  2001
образующихся в             цией        г.
деятельности го-
сударственных
организаций, с
указанием
сроков хранения
8.  Разработать      Норма-    Комитет по  II       -
нормативы        тивный    управлению  квар-
штатной          правовой  архивами и  тал
численности      акт       документа-  2002
сотрудников                цией        г.
государственных
архивов в
зависимости от
объема
хранящихся
документов
9.  Организовать     Отчет в   Министер-   Еже-   2002 г.-   Рес-
оснащение        Прави-    ство        годно  8,37 млн.  пуб-
отрасли          тельство  культуры,   де-    тен.       ликан-
современными     Респуб-   информации  кабрь  2003 г.-   ский
системами и      лики      и общест-          10,9 млн.  бюджет
средствами       Казахстан венного            тен.
пожаротушения,             согласия           2004 г.-
пожарной и                 Республики         12,6 млн.
охранной                   Казахстан,         тен.
сигнализации,              Комитет по         2005 г.-

2.  Қазақстан Рес. Бұйрық    Мұрағаттар  2001        -
публикасының             мен құжат.  жылдың
мемлекеттiк              таманы бас. ІІІ
ұйымдарында              қару жөнін. тоқсаны
құжаттаудың              дегі комитет
және құжатта.
маны басқару.
дың үлгi
ережесiн
әзiрлеу
3.  Ұлттық мұрағат Қазақстан Мұрағаттар  2004        -
қорының құжат. Республи. мен құжат.  жылдың
тарын Қазақ.   касының   таманы      І тоқсаны
стан Республи. Үкіметі   басқару
касынан тысқа. қаулысы.  жөніндегі
ры жерге әкету ның       комитет
тәртiбi туралы жобасы
eреженi
әзiрлеу
4.  Қазақстан Рес. Бұйрық    Мұрағаттар  2001        -
публикасы Ұлт.           мен құжат.  жылдың
тық мұрағат              таманы      IV
қорының мұра.            басқару     тоқсаны
ғаттық қорла.            жөніндегі
рын және                 комитет
құжаттарын
аса құнды
тарихи-мәдени
мұра объектi.
лерiне жат.
қызу тәртiбi
туралы eреженi
әзiрлеу
5.  Қазақстан Рес. Бұйрық    Мұрағаттар  2001 ж.-     -
публикасы Ұлт.           мен құжат.  2005 ж.
тық мұрағат              таманы
қорының құжат.           басқару
тарын құжаттау,          жөніндегі
сақтау, өңдеу,           комитет
есепке алу мен
пайдалану жө.
нiндегi мемле.
кеттiк, салалық
стандарттар,
техникалық
шарттар әзiрлеу
6.  Ведомстволық   Норматив. Мұрағаттар  2001        -
мұрағаттарда   тік       мен құжат.  жылдың
жұмыс iстеудiң құқықтық  таманы      IV
негiзгi        кесім     басқару     тоқсаны
ережелерiн               жөніндегі
әзiрлеу                  комитет
7.  Мемлекеттiк    Бұйрық    Мұрағаттар  2001        -
ұйымдардың               мен құжат.  жылдың
қызметiнде               таманы      IV
құралатын                басқару     тоқсаны
үлгі құжаттар.           жөніндегі
дың, оларды              комитет
сақтаудың
мерзiмдерi
көрсетiлген
тiзбесiн
әзiрлеу
8.  Мемлекеттік    Норматив. Мұрағаттар  2002        -
мұрағаттардың  тік       мен құжат.  жылдың
сақтап отырған құқықтық  таманы      IІ
құжаттарының   кесім     басқару     тоқсаны
көлемiне қарай           жөніндегі
қызметкерлерi            комитет
штаттық саны.
ның норматив.
терiн әзiрлеу
9.  Саланы қазiргi Қазақстан Қазақстан   Жыл     2002 ж. - Респуб.
заманғы өрт    Республи. Республика. сайын   8,37 млн. ликалық
сөндiру, өрт   касының   сы Мәдени.  желтоқ. теңге     бюджет
және күзет     Үкіметіне ет, ақпарат сан     2003 ж. -
дабыл бергiш.  есеп      және қоғам.         10,9 млн.
терi, темпе.             дық келісім         теңге
ратуралық-               министрлігі         2004 ж. -
ылғалдылық               Мұрағаттар          12,6 млн.
режимдерiн               мен құжат.          теңге
бақылау және             таманы бас.         2005 ж.

контроля и                 управлению         4,8 млн.
поддержания                архивами и         тен.
температурно-              документа-
влажностного               цией
режима, в том
числе кондицио-
нирования и
вентиляции;
копировально-
множительной и
микрофильмирующей
техникой,
стеллажным
оборудованием
10. Создать          Отчет в   Министер-   IV     2002 г.-   Рес-
Государственный  Прави-    ство        квар-  2,0 млн.   пуб-
страховой фонд   тельство  культуры,   тал    тен.       ликан-
копий документов Респуб-   информации  2001   2003 г.-   ский
Национального    лики      и общест-   г. -   1,5 млн.   бюджет
архивного фонда  Казахстан венного     2005   тен.
Республики                 согласия    г.     2004 г.-
Казахстан                  Республики         2,5 млн.
Казахстан,         тен.
Комитет по         2005 г.-
управлению         2,5 млн.
архивами и         тен.
документа-
цией
11. Осуществлять     Отчет в   Министер-   IV       -
внедрение        Прави-    ство        квар-
компьютерных     тельство  культуры,   тал
технологий по    Респуб-   информации  2001
восстановлению   лики      и общест-   г. -
угасающего       Казахстан венного     2005
текста                     согласия    г.
документов и               Республики
созданию                   Казахстан,
страхового фонда           Комитет по
особо ценных               управлению
документов на              архивами и
новых носителях            документа-
цией
12  Разработать      Приказ    Комитет по  I        -
схему                      управлению  квар-
классификации              архивами и  тал
документной                документа-  2005
информации в               цией        г.
систематических
каталогах
государственных
архивов периода
Независимости
Республики
Казахстан
13  Разработать      Отчет в   Комитет по  IV       -
и внедрить авто- Прави-    управлению  квар-
матизированные   тельство  архивами и  тал
архивные         Респуб-   документа-  2001
технологии по    лики      цией        г. -
основным         Казахстан             2005
направлениям                           г.
деятельности:
организации
электронного
документооборота;
учету архивных
фондов;
контролю за
обеспечением
физической
сохранности
документов;
учету
использования
архивных
документов;
ведению списков
учреждений-
источников
комплектования;
ведению научно-
справочного
аппарата
14  Подготовить      Приказ    Комитет по  IV     2002 г.-   Рес-
WEB-страницу               управлению  квар-  0,5 млн.   пуб-
архивной службы            архивами и  тал    тен.       ликан-
документа-  2001   2004 г.-   ский
цией        г.     0,5 млн.   бюджет
тен.
15  Осуществить      Отчет в   Министер-   Еже-   2002 г.-   Рес-

сақтау, оның             қару жөнін.         4,8 млн.
iшiнде конди.            дегі комитет        теңге
ционер және
желдеткiш
жүйелерiмен
және құралда.
рымен;
көшiргiш-
көбейткiш
және микро.
фильмдейтiн
техникамен,
стеллаж жаб.
дығымен жарақ.
тауды ұйымдас.
тыру
10. Қазақстан Рес. Қазақстан Қазақстан   2001 ж. 2002 ж. - Респуб.
публикасы Ұлт. Республи. Республика. -2005 ж. 2,0 млн. ликалық
тық мұрағат    касының   сы Мәдени.  IV тоқ. теңге     бюджет
қорының құжат. Үкіметіне ет, ақпарат саны    2003 ж. -
тар көшірмеле. есеп      және қоғам.         1,5 млн.
рінің Мемле.             дық келісім         теңге
кеттік сақтан.           министрлігі         2004 ж. -
дыру қорын құру          Мұрағаттар          2,5 млн.
мен құжат.          теңге
таманы бас.         2005 ж. -
қару жөнін.         2,5 млн.
дегі комитет        теңге
11. Мәтiнi өшуге   Қазақстан Қазақстан   2002 ж.     -
айналған құ.   Республи. Республика. -2005 ж.
жаттарды қал.  касының   сы Мәдениет IV
пына келтiру   Үкіметіне ақпарат     тоқсаны
және жаңа      есеп      және
жеткiзушiдегi            қоғамдық
аса құнды құ.            келісім
жаттардың сақ.           министрлігі
тандыру қорын            Мұрағаттар
жасау жөнiндегi          мен
компьютерлiк             құжаттаманы
технологияларды          басқару
енгiзудi жүзеге          жөніндегі
асыру                    комитет
12. Қазақстан      Бұйрық    Мұрағаттар  2005        -
Республикасы.            мен құжат.  жылдың
ның тәуелсiз.            таманы      І
дiгi кезеңiн.            басқару     тоқсаны
дегi мемлекет.           жөніндегі
тiк мұрағат.             комитет
тардың жүйелi
тiзiмдемеле.
рiне құжатты
ақпараттарды
жiктеу
схемасын
әзiрлеу
13. Қызметiнiң     Қазақстан Мұрағаттар  2001 ж.     -
негiзгi        Республи. мен құжат.  -2005 ж.
бағыттары      касының   таманы      IV
бойынша авто.  Үкіметіне басқару     тоқсаны
маттандырылған есеп      жөніндегі
мұрағатты тех.           комитет
нологияларды
әзiрлеу және
енгiзу:
электронды
құжат айна.
лымын ұйымдас.
тыру;
мұрағат қор.
ларын есепке
алу;
құжаттардың
физикалық
сақталуын
қамтамасыз
етудi бақылау;
мұрағаттық
құжаттарды
пайдалануды
есепке алу;
жинақтау
көздерi
мекемелерiнiң
тiзiмiн
жүргiзу;
ғылыми-анық.
тамалық
аппарат
жүргiзу
14. Мұрағат        Бұйрық    Мұрағаттар  2001    2002 ж. - Респуб.
қызметiнiң WЕВ           мен         жылдың  0,5 млн.  ликалық
-парағын                 құжаттаманы IV      теңге     бюджет
дайындау                 басқару     тоқсаны 2004 ж. -
жөніндегі           0,5 млн.
комитет             теңге
15. Шетел мемлеке. Қазақстан Қазақстан   Жыл     2002 ж. - Респуб.

меры по поиску   Прави-    ство        годно  9,2 млн.   пуб-
и приобретению   тельство  культуры,   де-    тен.       ликан-
документов       Респуб-   информации  кабрь  2003 г.-   ский
(копий) из       лики      и общест-          8,8 млн.   бюджет
архивов          Казахстан венного            тен.
зарубежных                 согласия           2004 г.-
государств,                Республики         12,0 млн.
имеющих                    Казахстан,         тен.
историческую и             Комитет по         2005 г.-
культурную                 управлению         9,5 млн.
ценность для               архивами и         тен.
Республики                 документа-
Казахстан                  цией
16  Приступить к     Приказ    Министер-   2001 - 2003 г.-   Рес-
реализации                 ство        2005   11,5 млн.  пуб-
организационно-            культуры,   гг.    тен.       ликан-
технических                информации         2004 г.-   ский
мероприятий по             и общест-          3,6 млн.   бюджет
переносу                   венного            тен.
аудивизуальной             согласия           2005 г.-
документации на            Республики         3,2 млн.
новые носители             Казахстан,         тен.
Комитет по
управлению
архивами и
документа-
цией
17  Разработать      Приказ    Комитет по  2002-
методические               управлению  2005
пособия по                 архивами и  гг.
теории и                   документа-
практике отбора            цией
на государствен-
ное хранение
документов, в
том числе на
электронных
носителях
18  Организовать     Отчет в   Комитет по  Еже-   2002 г.-   Рес-
проведение       Прави-    управлению  годно  2,4 млн.   пуб-
республиканских  тельство  архивами и  де-    тен.       ликан-
и региональных   Респуб-   документа-  кабрь  2003 г.-   ский
научно-          лики      цией               0,8 млн.   бюджет
практических     Казахстан                    тен.
конференций,                                  2004 г.-
семинаров,                                    1,5 млн.
выставок                                      тен.
2005 г.-
0,8 млн.
тен.
19  Организовать     Отчет в   Министер-   Еже-   2003 г.-   Рес-
подготовку       Прави-    ство        годно  0,5 млн.   пуб-
специалистов в   тельство  культуры,   де-    тен.       ликан-
области          Респуб-   информации  кабрь  2004 г.-   ский
архивного дела,  лики      и общест-          1,3 млн.   бюджет
документоведения Казахстан венного            тен.
и археографии;             согласия           2005 г.-
повышение                  Республики         1,2 млн.
квалификации               Казахстан,
работников                 Комитет по
государственных            управлению
архивов,                   архивами и
архивных и дело-           документа-
производственных           цией
служб организа-
ций через вузы,
научные центры
Республики
Казахстан
20  Продолжить       Отчет в   Комитет по  IV
реализацию       Прави-    управлению  квар-
договоров и      тельство  архивами и  тал
соглашений по    Респуб-   документа-  2001 г.
международному   лики      цией        -2005
сотрудничеству в Казахстан             г.
области
архивного дела

ттерiнiң мұра. Республи. Республика. сайын   9,2 млн.  ликалық
ғаттарынан     касының   сы Мәдениет,        теңге     бюджет
Қазақстан Рес. Үкіметіне ақпарат және        2003 ж. -
публикасы үшiн есеп      қоғамдық            8,8 млн.
тарихи және              келісім             теңге
мәдени құнды.            министрлігі         2004 ж. -
лығы бар құжат.          Мұрағаттар          12,0 млн.
тарды (көшiрме.          мен құжат.          2005 ж. -
лерiн) iздестi.          таманы              9,5 млн.
ру мен сатып             басқару             теңге
алу жөнiндегi            жөніндегі
шараларды                комитет
жүзеге асыру
16. Жаңа жеткiзу.   Бұйрық   Қазақстан    2001 - 2003 ж. - Респуб.
шiлерге дыбыс.           Республика.  2005   11,5 млн. ликалық
тық-бейнелiк             сы Мәдениет, жж.    2004 ж. - бюджет
құжаттамаларды           ақпарат             3,6 млн.
көшiру жөнiн.            және                теңге
дегi ұйымдас.            қоғамдық            2005 ж. -
тырушылық-               келісім             3,2 млн.
техникалық iс            министрлігі         теңге
-шараларды               Мұрағаттар
iске асыруға             мен құжат.
кiрiсу                   таманы
басқару
жөніндегі
комитет
17. Құжаттарды,    Бұйрық    Мұрағаттар  2002 -      -
мемлекеттiк              мен құжат.  2005
оның iшiнде              таманы      жж.
электронды               басқару
жеткiзгiштерде           жөніндегі
сақтауға iрiк.           комитет
теудiң теория.
сы мен практи.
касы бойынша
әдiстемелiк
құралдар
әзiрлеу
18. Республикалық  Қазақстан Мұрағаттар  Жыл     2002 ж. - Респуб.
және аймақтық  Республи. мен құжат.  сайын   2,4 млн.  ликалық
ғылыми-        касының   таманы      желтоқ. теңге     бюджет
практикалық    Үкіметіне басқару     сан     2003 ж. -
конференция.   есеп      жөніндегі           0,8 млн.
лар, семинар.            комитет             теңге
лар, көрмелер                                2004 ж. -
өткiзудi                                     1,5 млн.
ұйымдастыру                                  теңге
2005 ж. -
0,8 млн.
теңге
19. Мұрағат iсi,   Қазақстан Қазақстан   Жыл     2003 ж. - Респуб.
құжаттану және Республи. Республика. сайын   0,5 млн.  ликалық
археография    касының   сы Мәдени.  желтоқ. теңге     бюджет
саласында      Үкіметіне ет, ақпарат сан     2004 ж. -
мамандар       есеп      және қоғам.         1,3 млн.
даярлауды,               дық келісім         теңге
мемлекеттiк              министрлігі         2005 ж. -
мұрағаттардың,           Мұрағаттар          1,2 млн.
ұйымдардың               мен құжат.          теңге
мұрағаттық               таманы
және iс                  басқару
жүргiзу қызметi          жөніндегі
қызметкерлер.            комитет
iнiң бiлiктi.
лiгiн артты.
руды Қазақстан
Республикасының
жоғары оқу
орындары,
ғылыми орта.
лықтары арқылы
ұйымдастыру
20. Мұрағат iсi    Қазақстан Мұрағаттар  2001 ж.     -
саласындағы    Республи. мен құжат.  -2005 ж.
халықаралық    касының   таманы      IV
ынтымақтастық  Үкіметіне басқару     тоқсаны
жөнiндегi      есеп      жөніндегі
шарттар мен              комитет
келiсiмдердi
iске асыруды
жалғастыру
------------------------------------------------------------------