О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1758
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2003 года N 20
В соответствии с пунктом 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 2002 года N 426 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2000 года N 789" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1758 "О Программе реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 49-50) следующие изменения:
1) в разделе 1. Паспорт Программы реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы, утвержденной указанным постановлением, слова:
"4,6 млрд. тенге" заменить словами "3,98 млрд. тенге";
"1,9 млрд. тенге" заменить словами "2,0 млрд. тенге";
"2,7 млрд. тенге" заменить словами "1,98 млрд. тенге";
2) в разделе 6. Финансовое обеспечение реализации Программы слова:
"4,6 млрд. тенге" заменить словами "3,98 млрд. тенге";
"1,9 млрд. тенге" заменить словами "2,0 млрд. тенге";
"2,7 млрд. тенге" заменить словами "1,98 млрд. тенге";
"489,3 млн. тенге" заменить словами "501,2 млн. тенге";
"366,2 млн. тенге" заменить словами "355,0 млн. тенге";
"526,2 млн. тенге" заменить словами "512,2 млн. тенге";
"526,8 млн. тенге" заменить словами "509,0 млн. тенге";
"538,1 млн. тенге" заменить словами "628,7 млн. тенге";
"724,2 млн. тенге" заменить словами "250,5 млн. тенге";
"681,9 млн. тенге" заменить словами "655,8 млн. тенге";
"652,1 млн. тенге" заменить словами "697,5 млн. тенге";
"642,8 млн. тенге" заменить словами "379,0 млн. тенге";
3) раздел 8. План мероприятий по реализации Программы реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы изложить в новой редакции согласно приложению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 января 2003 года N 20
8. План мероприятий по реализации Программы
реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы
-------------------------------------------------------------------
N  !    Мероприятие    !  Форма  !Ответст- !Срок  !Предпола-!Источ-
п/п!                   !заверше- !венный за!испол-!гаемые   !ник
!                   !ния      !исполне- !нения !расходы  !фин-
!                   !         !ние (реа-!(реа- !(тыс.    !нанси-
!                   !         !лизацию) !лиза- !тенге)   !рова-
!                   !         !         !ции)  !         !ния
-------------------------------------------------------------------

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 29 желтоқсандағы N 1758 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2003 жылғы 15 қаңтар N 20
"Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 25 мамырдағы N 789 қаулысына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 12 сәуiрдегi N 426 қаулысының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Мүгедектердi оңалтудың 2002-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 29 желтоқсандағы N 1758 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 49-50) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) осы қаулымен бекiтiлген "Мүгедектердi оңалтудың 2002-2005 жылдарға арналған бағдарламасының паспорты" деген 1-бөлiмде:
"4,6 млрд. теңге" деген сөздер "3,98 млрд. теңге" деген сөздермен;
"1,9 млрд. теңге" деген сөздер "2,0 млрд. теңге" деген сөздермен;
"2,7 млрд. теңге" деген сөздер "1,98 млрд. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) "Бағдарламаны iске асыруды қаржылық қамтамасыз ету" деген 6-бөлiмде:
"4,6 млрд. теңге" деген сөздер "3,98 млрд. теңге" деген сөздермен;
"1,9 млрд. теңге" деген сөздер "2,0 млрд. теңге" деген сөздермен;
"2,7 млрд. теңге" деген сөздер "1,98 млрд. теңге" деген сөздермен;
"489,3 млн. теңгенi" деген сөздер "501,2 млн. теңгенi" деген сөздермен;
366,2 млн. теңгенi" деген сөздер "355,0 млн. теңгенi" деген сөздермен;
"526,2 млн. теңгенi" деген сөздер "512,2 млн. теңгенi" деген сөздермен;
"526,8 млн. теңгенi" деген сөздер "509,0 млн. теңгенi" деген сөздермен;
"538,1 млн. теңгенi" деген сөздер "628,7 млн. теңгенi" деген сөздермен;
"724,2 млн. теңгенi" деген сөздер "250,5 млн. теңгенi" деген сөздермен;
"681,9 млн. теңгенi" деген сөздер "655,8 млн. теңгенi" деген сөздермен;
"652,1 млн. теңгенi" деген сөздер "697,5 млн. теңгенi" деген сөздермен;
"642,8 млн. теңгенi" деген сөздер "379,0 млн. теңгенi" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) "Мүгедектердi оңалтудың 2002-2005 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары" деген 8-бөлiм қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 15 қаңтардағы
N 20 қаулысына қосымша
8. Мүгедектерді оңалтудың 2002-2005 жылдарға арналған
бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
__________________________________________________________________
Р/с!     Іс-шара     ! Аяқталу! Орындау !Орындау!Болжалды !Қаржы.
N !                 ! нысаны ! (іске   !(іске  !шығыстар !ландыру
!                 !        ! асыру)  ! асыру)!  (мың   !көзі
!                 !        !  үшін   !мерзімі!  теңге) !
!                 !        ! жауапты !       !         !
__________________________________________________________________

1 !         2         !     3   !     4   !  5   !    6    !  7
-------------------------------------------------------------------
Социальная реабилитация
1   Разработать проект  Проект    МТСЗ      IV     Затрат не   -
Закона Республики   Закона              квар-  требует
Казахстан "О        Республи-           тал
социальной защите   ки Казах-           2003
инвалидов в         стан                г.
Республике
Казахстан"
2   Создать Советы по   Постанов- Акимы     III    Затрат не   -
делам инвалидов     ление     областей, квар-  требует
при местных         акимата   городов   2003
исполнительных                Астаны,   г.
органах                       Алматы
3   Осуществить         Приказ    МТСЗ      I      Затрат не   -
оптимизацию         МТСЗ                квар-  требует
структуры                               тал
управления                              2003
протезно-                               г.
ортопедических
предприятий путем
их слияния с
медицинскими
стационарами и
создания
протезно-
ортопедических
центров
4   Совершенствовать    Приказ    МТСЗ      II     Затрат не   -
действующий         МТСЗ                квар-  требует
порядок                                 тал
предоставления                          2002
населению                               г.
Республики
Казахстан
протезно-
ортопедической
помощи,
предусмотрев
обеспечение
протезами,
изготовляемыми
по современным
технологиям
5   Принять             Информа-  МТСЗ      2003-  2003 г.   Мест-
дополнительные      ция в     (протез-  2005   - 1100,0  ный
меры по             МТСЗ еже- но-орто-  гг.              бюджет
укреплению          годно к   педичес-
действующих в       20 января кие
областях протезных            центры),
мастерских                    акимы
областей,
городов
Астаны,
Алматы
6   Осуществлять        Информа-  МТСЗ      2002-  2002 г.-  Рес-
протезирование и    ция в     (протез-  2005   143232,0  публи-
ортезирование,      МТСЗ      но-орто-  гг.    2003 г.-  кан-
обеспечение         ежегодно  педичес-         297491,0  ский
ортопедической      к 20      кие              2004 г.-  бюджет
обувью,             января    центры)          297491,0
ортопедическими                                2005 г.-
аппаратами,                                    297491,0
корсетами и другими
протезно-
ортопедическими
изделиями (ПОИ),
ремонт ПОИ, услуги,
связанные с
протезированием и
ортезированием по
современным
технологиям
7   Обеспечивать        Информа-  Акимы     IY     2002 г.-  Мест-
инвалидов:          ция в     областей, квар-  60105,0   ный
техническими        МТСЗ      городов   тал    2003 г.-  бюджет
средствами,         ежегодно  Астаны,   2002   58794,0
креслами-колясками  к 20      Алматы    г.,    2004 г.-
различных           января              2003   60313,2
модификаций                             г.,    2005 г.-
2004   31264,4
г.,
2005
г.
8   Обеспечивать        Информа-  МТСЗ      IY     2002 г.-  Рес-
инвалидов по слуху  ция в     (Респуб-  квар-  91941,0   публи-
сурдотехникой       МТСЗ      ликан-    тал    2003 г.-  кан-
ежегодно  ский      2002   92588,0   ский
к 20      центр     г.,    2004 г.-  бюджет
января    коррек-   2003   92588,0
ции       г.,    2005 г.-
слуха)    2004   92588,0
г.,
2005
г.
9   Обеспечивать        Подго-    МТСЗ      IY     2002 г.-  Рес-

1 !        2        !   3    !    4    !   5   !    6    !   7
__________________________________________________________________
Әлеуметтік оңалту
__________________________________________________________________
1  "Қазақстан Респуб. Қазақстан   ЕХҚМ    2003 ж. Шығындар.   -
ликасында мүгедек. Республи.           IV      ды талап
тердi әлеуметтiк   касы                тоқсаны етпейді
қорғау туралы"     Заңының
Қазақстан Респуб.  жобасы
ликасы Заңының
жобасын әзірлеу
2  Жергiлiктi         Әкімдіктің Облыстар. 2003 ж. Шығындар.  -
атқарушы           қаулысы    дың,      ІІІ     ды талап
органдардың                   Астана    тоқсаны етпейді
жанынан Мүгедектер            және
iстерi жөнiндегi              Алматы
кеңестер құру                 қалалар.
ының
әкімдері
3  Протез-ортопедия   ЕХҚМ         ЕХҚМ    2002 ж. Шығындар.  -
кәсiпорындарын     бұйрығы              І       ды талап
медициналық                             тоқсаны етпейді
стационарлармен
қосу және протез-
ортопедия орта.
лықтарын құру
жолымен оларды
басқару құрылымын
оңтайландыруды
жүзеге асыру
4  Осы заманғы        ЕХҚМ         ЕХҚМ    2002 ж. Шығындар.   -
технологиялар      бұйрығы              ІІ      ды талап
бойынша жасалатын                       тоқсаны етпейді
протездермен
қамтамасыз етудi
көздей отырып,
Қазақстан
Республикасының
халқына протез-
ортопедия көмегін
берудiң қолданылып
жүрген тәртiбiн
жетiлдiру
5  Облыстарда жұмыс   ЕХҚМ-ге   ЕХҚМ (про.  2003   2003 ж.  Жергі.
iстейтiн протез    жыл сайын тез-ортопе. -2005  -1100,0  лікті
шеберханаларын     20 қаң.   дия орта.   жж.             бюджет
нығайту жөнiнде    тарға     лықтары),
қосымша шаралар    ақпарат   облыстар.
қабылдау.          беру      тардың,
Астана және
Алматы қа.
лаларының
әкімдері
6  Протездеу мен      ЕХҚМ-ге   ЕХҚМ (про.  2002- 2002 ж.-  Респуб.
ортездеудi,        жыл сайын тез-ортопе. 2005  143232,0  ликалық
ортопедиялық аяқ   20 қаң.   дия орта.   жж.   2003 ж.-  бюджет
киiмдермен,        тарға     лықтары)          297491,0
ортопедиялық       ақпарат                     2004 ж.-
аппараттармен,     беру                        297491,0
корсеттермен және                              2005 ж.-
басқа да протез-                               297491,0
ортопедия
бұйымдарымен (ПОБ)
қамтамасыз етудi
жүзеге асыру,
ПОБ жөндеу, осы
заманғы
технологиялар
бойынша
протездеумен және
ортездеумен
байланысты
қызметтер көрсету
7  Мүгедектердi:      ЕХҚМ-ге   Облыстар. 2002 ж., 2002 ж.- Жергі.
- техникалық       жыл сайын дың,      2003 ж., 60105,0  лікті
құралдармен,       20 қаң.   Астана    2004 ж., 2003 ж.- бюджет
әртүрлi            тарға     және      2005 ж., 58794,0
модификациядағы    ақпарат   Алматы    IV       2004 ж.-
кресло-қораптармен беру      қалалар.  тоқсаны  60313,2
қамтамасыз ету               ының               2005 ж.-
әкімдері           31264,4
8  Құлағы кемiс      ЕХҚМ-ге   ЕХҚМ (Рес. 2002 ж., 2002 ж.- Респуб.
еститiн           жыл сайын публикалық 2003 ж., 91941,0  ликалық
мүгедектердi      20 қаң.   есту қабі. 2004 ж., 2003 ж.- бюджет
сурдотехникамен   тарға     летін      2005 ж., 92588,0
қамтамасыз ету    ақпарат   түзеу      ІV       2004 ж.-
беру      орталығы)  тоқсаны  92588,0
2005 ж.-
92588,0
9  Көзi көрмейтін    Жыл сайын ЕХҚМ       2002 ж., 2002 ж.- Респуб.
мүгедектердi      20 қаң.              2003 ж., 65046,0  ликалық
тифлотехникамен   тарға                2004 ж., 2003 ж.- бюджет
және коммуника.   мәліметтер           2005 ж., 65046,0
циялық қолдау     даярлау              IV       2004 ж.-

инвалидов по зрению товка               квар-  65046,0   публи-
тифлотехникой и     сведений            тал    2003 г.-  кан-
средствами          ежегодно            2002   65046,0   ский
коммуникационной    к 20                г.,    2004 г.-  бюджет
поддержки           января              2003   65046,0
г.,    2005 г.-
2004   65046,0
г.,
2005
г.
10  Организовать на     Информа-  МТСЗ      2002-            Кре-
предприятиях        ция в     (протез-  2005             дитные
республики          МТСЗ      но-орто-  гг.              ресур-
внедрение импорто-  ежегодно  педичес-                   сы Эк-
замещающих          к 20      кие                        сим-
технологий по       января,   центры),                   банка
производству        начиная   МИТ
комплектующих узлов с 2003 г.
и деталей к
протезам верхних и
нижних конечностей,
отвечающих
современным
требованиям
11  Создать доступ      Информа-  Акимы     2002-  2002 г.-  Мест-
инвалидам к жилым,  ция в     областей, 2005   900,0     ный
общественным и      МТСЗ      городов   гг.    2003 г.-  бюджет
производственным    ежегодно  Астаны,          69284,0
зданиям, объектам   к 20 июля Алматы,          2004 г.-
социальной          и 20      руководи-        80884,0
инфраструктуры,     января    тели             2005 г.-
обеспечив                     предприя-        1018,0
сооружение                    тий, ор-
подъездных путей,             ганиза-
пандусов,                     ций, не-
устройств для                 зависимо
инвалидных колясок            от форм
собствен-
ности
12  Обеспечить          Информа-  Акимы     2002-  2002 г.-  Мест-
изготовление и      ция в     областей, 2005   1673,2    ный
установку           МТСЗ      городов   гг.    2003 г.-  бюджет
специальных         ежегодно  Астаны,          71555,0
светофоров с        к 20 июля Алматы           2004 г.-
синхронными         и 20                       71270,0
звуковыми           января                     2005 г.-
сигналами, дорожных                            751,0
знаков и указателей
в местах
расположения
учреждений,
ориентированных на
обслуживание
инвалидов, а также
в наиболее людных
местах, где могут
находиться инвалиды
13  Построить в каждом  Информа-  Акимы     2002-  2003 г.-  Мест-
областном центре    ция в     областей, 2005   6137,0    ный
пешеходные          МТСЗ      городов   гг.    2004 г.-  бюджет
переходы,           ежегодно  Астаны,          640,0
обустроенные        к 20 июля Алматы           2005 г.-
звуковыми           и 20                       752,0
устройствами        января
14  Внести изменения в  Приказ    МИТ       III    Затрат не  -
действующие         Комитета  (Комитет  квар-  требует
строительные нормы  по делам  по делам  тал
и правила (СНиП),   строи-    строи-    2002
разработать и       тельства  тельства) г.
утвердить новые
СНиП, технические
условия (ТУ) и
другие нормативно-
технические
документы,
предусматривающие
доступность для
инвалидов
транспорта и
соответствующей
транспортной
инфраструктуры,
зданий, сооружений,
бытовых приборов и
техники, рабочих
мест на
предприятиях

құралдарымен                           тоқсаны  65046,0
қамтамасыз ету                                  2005 ж.-
65046,0
10 Республика        ЕХҚМ-ге   ЕХҚМ (про.  2002-            Эксим-
кәсiпорындарында  2003      тез-ортопе. 2005 жж.         банктің
осы заманғы       жылдан    дия орта.                    кредит.
талаптарға сай    бастап    лықтары),                    тік ре.
келетiн қол және  жыл сайын   ИСМ                        сурстары
аяқ протездерiне  20 қаңтар.
жинақтаушы        ға
түйiндер мен      ақпарат
бөлшектердi       беру
шығаратын импорт
алмастырғыш
технологияларды
енгiзудi
ұйымдастыру
11 Кiру жолдары мен  ЕХҚМ-ге    Облыстар.  2002-  2002 ж.-  Жергі.
пандустар         жыл сайын  дың,       2005   900,0     лікті
жасауды,          20 шіл.    Астана     жж.    2003 ж.-  бюджет
мүгедектер        деге және  және              69284,0
қораптары жүре    20         Алматы            2004 ж.-
алатын құрылғылар қаңтарға   қалалар.          80884,0
әзiрлеудi         ақпарат    ының              2005 ж.-
қамтамасыз ету,   беру       әкімдері,         1018,0
тұрғын үй,                   меншік
қоғамдық және                нысанына
өндiрiстiк                   қарамастан
ғимараттарға,                кәсіпорын.
әлеуметтiк                   дар мен
инфрақұрылым                 ұйымдардың
объектiлерiне                басшылары
мүгедектер кiре
алатындай жағдай
жасау
12 Мүгедектерге      ЕХҚМ-ге    Облыстардың, 2002-    2002 ж. Жергі.
қызмет көрсететiн жыл сайын  Астана және  2005 жж. -1673,0 лікті
мекемелер         20 шілдеге Алматы қала.          2003 ж. бюджет
орналасқан        және 20    ларының               -71555,0
жерлерде,         қаңтарға   әкімдері              2004 ж.
сондай-ақ         ақпарат                          -71270,0
мүгедектер болуы  беру                             2005 ж.
мүмкiн, адам                                       -751,0
көп жүретiн
жерлерде
синхронды дыбыс
сигналы бар
арнайы бағдаршам.
дар, жол
белгiлерi мен
көрсеткiштерiн
жасап, орнату
13 Әрбiр облыс        ЕХҚМ-ге   Облыстар.   2002- 2003 ж.   Жергі.
орталығында        жыл сайын дың,        2005  - 6137,2  лікті
дыбысты            20 шілде. Астана      жж.   2004 ж.   бюджет
құрылғылары бар,   ге және   және              - 640,0
жаяу адамдар       20 қаң.   Алматы            2005 ж.
жүретiн жолдар     тарға     қалаларының       - 752,0
салу               ақпарат   әкімдері
беру
14 Қолданылып жүрген  Құрылыс   ИСМ         2002  Шығындар.    -
құрылыс нормалары  істері    (Құрылыс    ж.    ды талап
мен ережелерiне    жөніндегі істері      ІІІ   етпейді
(ҚНжЕ) өзгерiстер  комитет.  жөніндегі   тоқ.
енгiзу, жаңа       тің       комитет)    саны
құрылыс нормалары  бұйрығы
мен ережелерiн
(ҚНжЕ), техникалық
шарттарды (ТШ)
және көлiк пен
тиiстi көлiк
инфрақұрылымының,
ғимараттардың,
құрылыстардың,
тұрмыстық құралдар
мен техникалардың,
кәсiпорындардағы
жұмыс орындарының
мүгедектерге
лайықты болуын
көздейтiн басқа да
нормативтiк-құқықтық
құжаттарды әзiрлеу
мен бекiту

15  При размещении      Информа-  Акимы     2002-  Затрат не   -
государственных     ция в     областей, 2005   требует
заказов на          МТСЗ      городов   гг.
разработку          ежегодно  Астаны,
проектов, а также   к 20 июля Алматы
строительство       и 20
зданий, сооружений, января
дорог, объектов
транспорта, связи,
предоставлении
транспортных и иных
видов услуг одним
из требований в
конкурсной
документации
устанавливать
необходимость
обеспечения
беспрепятственного
доступа инвалидов
к социальной
инфраструктуре
16  Внести изменения в  Проект    МТК       III    Затрат не   -
нормативные         постанов-           квар-  требует
документы по        ления               тал
лицензированию      Прави-              2002
субъектов           тельства            г.
предпринимательской Республи-
деятельности на     ки Казах-
транспорте и связи, стан
дополнив
квалификационные
требования к
заявителям на
осуществление
лицензируемой
деятельности на
транспорте и связи
положениями,
устанавливающими
обязательность
наличия имущества,
приспособлений,
предусматривающих
беспрепятственный
доступ инвалидов к
услугам,
оказываемым
лицензиатами
17  Организовать на     Выход в   МКИОС     2003   1725,0    Рес-
государственном     эфир                г.               публи-
телевизионном       информа-                             кан-
канале              ционных                              ский
сурдоперевод        программ                             бюджет
информационных      с сурдо-
программ            переводом
18  На базе             Отчет о   МТСЗ      2002-  2002 г.-  Рес-
Республиканского    выполне-            2005   49790,0   публи-
пансионата          нии гос-            гг.    2003 г.-  кан-
"Ардагер"           заказа                     51590,0   ский
обеспечить          ежегодно                   2004 г.-  бюджет
санаторно-          к 20                       51590,0
курортное лечение   января                     2005 г.-
и реабилитацию                                 51590,0
инвалидов и
ветеранов
19  Обеспечить          Отчет о   МТСЗ      IV
санаторно-курортное выполне-            квар-
лечение и           нии гос-            тал
реабилитацию        заказа              2001-
инвалидов и         ежегодно            2005
ветеранов в         к 20                гг.
Щучинско-Боровской  января
курортной зоне
20  В рамках            Проведе-  МТСЗ      IV     За счет   Рес-
государственного    ние кон-            квар-  средств,  публи-
заказа объявить     курса               тал    выделяе-  кан-
конкурс на                              2002   мых по    ский
разработку проекта                      г.     Программе бюджет
"Нормативно-                                   036
методические                                   "Исследо-
рекомендации по                                вание по
созданию банка                                 вопросам
данных об инвалидах                            занятос-
для планирования и                             ти, со-
реализации программ                            циального
по реабилитации                                страхова-
инвалидов"                                     ния и
труда и
разработ-
ки нор-
мативных
докумен-
тов"

15 Жобалар әзiрлеуге, ЕХҚМ-ге   Облыстардың, 2002  Шығындар.   -
сондай-ақ          жыл сайын Астана және  -2005 ды талап
ғимараттар,        20 шілде. Алматы қала. жж.   етпейді
құрылыстар,        ге және   ларының
жолдар, көлiк,     20        әкімдері
байланыс           қаңтарға
объектiлерiн       ақпарат
салуға             беру
мемлекеттiк
тапсырыстарды
орналастырған
кезде, көлiк және
өзге қызмет көрсету
түрлерiн ұсынған
кезде мүгедектердің
әлеуметтiк
инфрақұрылымға
кедергiсiз кiруiн
қамтамасыз ету
қажеттiгiн
конкурстық
құжаттама
талаптарының бiрi
етiп белгілеу
16 Көлiк пен          Қазақстан    ККМ      2002  Шығындар.    -
байланыстағы       Республика.           ж.    ды талап
кәсiпкерлiк қызмет сының                 ІІІ   етпейді
субъектiлерiн      Үкіметі               тоқ.
лицензиялау        қаулысының            саны
бойынша            жобасы
нормативтiк
құжаттарға
өзгерiстер енгiзу
лицензия берiлетiн
қызметтi көлiк пен
байланыста жүзеге
асыру үшін өтiнiш
берушiге қойылатын
біліктілік
талаптарына
лицензиаттар
көрсететiн
қызметтерге
мүгедектердiң
кедергiсiз баруын
көздейтін
мүліктердің, құрал
-жабдықтардың
болуы
мiндеттілігiн
белгiлейтін
ережелермен
толықтыру
17 Мемлекеттiк        Ақпараттық  МАҚКМ     2003  1725,0    Респуб.
телеарнада         бағдарла.             ж.              ликалық
ақпараттық         малардың                              бюджет
бағдарламалардың   сурдоаудар.
сурдоаудармасын    масымен
ұйымдастыру        эфирге
шығуы
18 "Ардагер"          Жыл сайын   ЕХҚМ      2002- 2002 ж. - Респуб.
республикалық      20                    2005  49790,0   ликалық
пансионатында      қаңтарға              ж.ж.  2003 ж. - бюджет
ардагерлер мен     мемтапсырыс.                51590,0
мүгедектер үшін    тың орында.                 2004 ж. -
санаторлық-        луы туралы                  51590,
курорттық емдеудi  есеп беру                   2005 ж. -
және оңалтуды                                  51590,0
қамтамасыз ету
19 Щучье-Бурабай      Жыл сайын   ЕХҚМ      2001-
курорт аймағында   20                    2005
мүгедектер мен     қаңтарға              ж.ж.
ардагерлердi       мемтапсырыс.          IV
санаторлық-        тың                   тоқсаны
курорттық емдеудi  орындалуы
және оңалтуды      туралы есеп
қамтамасыз ету     беру
20 Мемлекеттiк        Конкурс     ЕХҚМ      2002  036 "Жұ.  Респуб.
тапсырыс           өткізу                ж. IV мыспен    ликалық
шеңберiнде                               тоқ.  қамту,    бюджет
"Мүгедектердi                            саны  әлеумет.
оңалту жөнiндегі                               тік сақ.
мемлекеттiк                                    тандыру
бағдарламаларды                                және еңбек
жоспарлау және                                 және нор.
іске асыру үшiн                                мативтік
мүгедектер туралы                              құжаттар.
деректер банкiн                                ды
құру жөнiнде                                   әзірлеу
нормативтiк-                                   мәселе.
әдiстемелiк                                    лері
ұсынымдар" жобасын                             бойынша
әзiрлеуге конкурс                              зерттеу.
жариялау                                       лер"
бағдар.
ламасы
бойынша
бөлінетін
қаражат
есебінен

21  Развивать           Информа-  МИД,      2002-  Затрат не   -
сотрудничество с    ция в     МТСЗ,     2005   требует
Организацией        МТСЗ      МЗО,      гг.
Объединенных Наций, ежегодно  МОН
Международной       к 20
организацией труда, января
Всемирной
организацией
здравоохранения,
ЮНЕСКО, ЮНИСЕФ,
неправительствен-
ными организациями
по вопросам
реабилитации
инвалидов, оказания
поддержки проектам
и мерам, связанным
с реабилитацией
инвалидов
22  В целях приобщения  Информа-  МТСЗ,     2002-  2002 г.-  Мест-
инвалидов, в том    ция в     МОН,      2005   400,0     ный
числе детей-        МТСЗ      акимы     гг.    2003 г.-  бюджет
инвалидов к         ежегодно  областей,        2344,3
активному образу    к 20 июля городов          2004 г.-
жизни проводить     и 20      Астаны,          1915,0
областные,          января    Алматы           2005 г.-
республиканские                                986,1
конкурсы
художественной
самодеятельности,
рисунков, поделок
и других видов
творчества
23  Проводить выставки- Информа-  Акимы     2002-  Затрат не   -
распродажи          ция в     областей, 2005   требует
творческих работ    МТСЗ      городов   гг.
инвалидов,          ежегодно  Астаны,
продукции,          к 20 июля Алматы
выпускаемой         и 20
инвалидными         января
организациями
24  Обеспечить          Информа-  Акимы     2003-  2003 г.-  Рес-
проведение          ция в     областей, 2005   3568,4 -  публи-
республиканского и  МТСЗ      городов   гг.    респуб-   кан-
региональных        ежегодно  Астаны,          ликанский ский
телемарафонов,      к 20      Алматы,          бюджет    и мест-
средства от         января    МКИОС                      ный
проведения которых                                       бюджеты
направлять на
оказание адресной
помощи инвалидам
25  Привлекать          Информа-  Акимы     2003-  2003 г.-  Мест-
самодеятельные      ция в     областей, 2005   50,0      ный
художественные      МТСЗ      городов   гг.    2004 г.-  бюджет
коллективы для      ежегодно  Астаны,          50,0
организации досуга  к 20      Алматы           2005 г.-
инвалидов и         января                     50,0
престарелых в       и 20 июля
домах-интернатах
26  Проводить           Информа-  Акимы     2002-  Затрат не   -
спортивные          ция в     областей, 2005   требует
соревнования среди  МТСЗ      городов   гг.
детей-инвалидов,    ежегодно  Астаны,
проживающих в       к 20      Алматы
домах-интернатах    июля, 20
января
27  Для проведения      Информа-  Акимы     2002-  2002 г.-  Мест-

21 Мүгедектерді       ЕХҚМ-ге   СІМ, ЕХҚМ,  2002  Шығындар.   -
оңалту,            жыл сайын ДСМ, БҒМ   -2005  ды талап
мүгедектердi       20                    ж.ж.  етпейді
оңалтуға қатысты   қаңтарға
жобалар мен        ақпарат
шараларға қолдау   беру
көрсету
мәселелерi
бойынша БҰҰ-мен,
Халықаралық еңбек
ұйымымен,
Дүниежүзілік
денсаулық сақтау
ұйымымен, ЮНЕСКО,
ЮНИСЕФ, үкiметтік
емес ұйымдармен
ынтымақтастықты
дамыту
22 Мүгедектердi,      ЕХҚМ-ге    ЕХҚМ, БҒМ   2002  2002 ж.- Жергі.
оның iшiнде        жыл сайын  облыстар.   -2005 400,0    лікті
мүгедек-балаларды  20 шілдеге дың, Астана ж.ж.  2003 ж.- бюджет
белсендi өмiр      және 20    және Алматы       2344,3
сүруге тарту       қаңтарға   қалаларының       2004 ж.-
мақсатында         ақпарат    әкімдері          1915,0
облыстық,          беру                         2005 ж.-
республикалық                                   986,1
көркемөнерпаздар
конкурсын өткiзiп,
суреттер, ұсақ-
түйек заттар
көрмелерiн және
т.б. шығармашылық
түрлерiн
ұйымдастыру
23 Мүгедектердiң      ЕХҚМ-ге   Облыстардың, 2002- Шығындар.   -
шығармашылық       жыл сайын Астана және  2005  ды талап
жұмыстарының,      20 шілде. Алматы қала. ж.ж.  етпейді
мүгедектер         ге және   ларының
ұйымдары           20        әкімдері
өнiмдерiнiң        қаңтарға
көрме-сатуларын    ақпарат
жүйелi түрде       беру
өткiзiп отыру
24 Республикалық және ЕХҚМ-ге   Облыстардың, 2002- 2003 ж.  Респуб.
аймақтық           жыл сайын Астана және  2005  -3568,4  ликалық
телемарафондар     20        Алматы қала. ж.ж.  -респуб. және
өткiзудi           қаңтарға  ларының            ликалық  жергі.
қамтамасыз ету,    ақпарат   әкімдері           бюджет   лікті
оларды өткiзуден   беру                                  бюджет.
түскен қаражатты                                         тер
мүгедектерге
атаулы әлеуметтік
көмек көрсетуге
жұмсау
25 Интернат           ЕХҚМ-ге   Облыстардың, 2002- 2003 ж.  Жергі.
үйлерiндегi        жыл сайын Астана және  2005  - 50,0   лікті
мүгедектер мен     20        Алматы қала. ж.ж.  2004 ж.  бюджет
қарт адамдардың    шілдеге   ларының            - 50,0
бос уақытын        және 20   әкімдері           2005 ж.
ұйымдастыру үшiн   қаңтарға                     - 50,0
көркемөнерпаз      ақпарат
ұжымдарын тарту    беру
26 Интернат үйлерінде ЕХҚМ-ге   Облыстардың, 2002- Шығындар.   -
тұратын мүгедек    жыл сайын Астана және  2005  ды талап
балалар арасында   20 шілде. Алматы қала. ж.ж.  етпейді
спорт жарыстарын   ге және   ларының
өткізу             20        әкімдері
қаңтарға
ақпарат
беру
27 Мүгедектер         ЕХҚМ-ге   Облыстардың, 2002- 2002 ж.- Жергі.

соревнований среди  ция в     областей, 2005   500,0     ный
инвалидов           МТСЗ      городов   гг.    2003 г.-  бюджет
приобрести          ежегодно  Астаны,          1750,0
спортивные коляски, к 20      Алматы           2004 г.-
форму и специальное января                     3000,0
оборудование для                               2005 г.-
зимних видов спорта                            1000,0
28  Проводить районные, Информа-  Акимы     2002-  2002 г.-  Мест-
городские,          ция в     областей, 2005   4250,0    ный
областные           МТСЗ      городов   гг.    2003 г.-  бюджет
соревнования по     ежегодно  Астаны,          2920,0
спорту среди        к 20      Алматы           2004 г.-
инвалидов всех      января                     3927,0
категорий                                      2005 г.-
634,0
29  Провести            Информа-  Агентство III    2002 г.-  Рес-
Республиканскую     ция в     РК по     квар-  5000,0    публи-
спартакиаду среди   МТСЗ      туризму и тал              кан-
инвалидов           ежегодно  спорту,   2002             ский
к 20      МТСЗ,     г.               бюджет
января    акимы
областей,
городов
Астаны,
Алматы
30  Провести            Информа-  Агентство III    5000,0    Рес-
Параолимпийские     ция в     РК по     квар-            публи-
игры Республики     МТСЗ к    туризму и тал              кан-
Казахстан           20 декаб- спорту,   2005             ский
ря 2005   МТСЗ,     г.               бюджет
г.        акимы
областей,
городов
Астаны,
Алматы
31  Обеспечить участие  Информа-  Агентство 2002-  2002 г.-  Мест-
спортсменов-        ция в     РК по     2005   6420,0    ный
инвалидов в         МТСЗ      туризму и гг.    2003 г.-  бюджет
Параолимпийских     ежегодно  спорту,          7094,0
играх, спортивных   к 20      акимы            2004 г.-
фестивалях,         января    областей,        7547,0
праздниках и других           городов          2005 г.-
международных и               Астаны,          3561,0
республиканских               Алматы
спортивных
соревнованиях,
Специальных
Олимпийских играх
32  Разработать         Информа-  Агентство 2003   Затрат не  -
методические        ция в     РК по     г.     требует
рекомендации для    МТСЗ 20   туризму и
реабилитации        января    спорту,
инвалидов           2004 г.   акимы
средствами                    областей,
физической                    городов
культуры и спорта             Астаны,
Алматы
Профессиональная реабилитация
33  Обеспечить          Информа-  Акимы     IY     2002 г.-  Мест-
профессиональную    ция в     областей, квар-  24222,0   ный
ориентацию          МТСЗ      городов   тал    2003 г.-  бюджет
инвалидов в         ежегодно  Астаны,   2002-  7269,1
соответствии с      к 20      Алматы,   2005   2004 г.-

арасында жарыстар  жыл сайын Астана және  2005  500,0    лікті
өткiзу үшiн        20        Алматы қала. ж.ж.  2003 ж.- бюджет
спорттық арбалар,  қаңтарға  ларының            1750,0
спорттың қысқы     ақпарат   әкімдері           2004 ж.-
түрiн өткiзу       беру                         3000,0
үшін спорт                                      2005 ж.-
киiмдерi мен                                    1000,0
арнаулы жабдықтар
сатып алу
28 Барлық санаттағы   ЕХҚМ-ге   Облыстардың, 2002- 2002 ж.- Жергі.
мүгедектер арасын. жыл сайын Астана және  2005  4250,0   лікті
да спорт бойынша   20        Алматы қала. ж.ж.  2003 ж.- бюджет
аудандық, қалалық, қаңтарға  ларының            2920,0
облыстық жарыстар  ақпарат   әкімдері           2004 ж.-
өткiзу             беру                         3927,0
2005 ж.-
634,0
29 Мүгедектер         ЕХҚМ-ге   ҚР Туризм   2002 ж. 2002 ж. Респуб.
арасында           жыл сайын және спорт  ІІІ     -5000,0 ликалық
республикалық      20        жөніндегі   тоқсаны         бюджет
спартакиада        қаңтарға  агенттігі,
өткiзу             ақпарат   ЕХҚМ,
беру      облыстардың,
Астана және
Алматы қала.
ларының
әкімдері
30 Қазақстан          ЕХҚМ-ге   ҚР Туризм   2005 ж.  5000,0 Респуб.
Республикасының    2005      және спорт  ІІІ             ликалық
Параолимпиадалық   жылғы 20  жөніндегі   тоқсаны         бюджет
ойындарын          желтоқ.   агенттігі,
өткiзу             санға     ЕХҚМ,
ақпарат   облыстардың,
беру      Астана және
Алматы қала.
ларының
әкімдері
31 Мүгедек            ЕХҚМ-ге   ҚР Туризм    2002-  2002 ж. Жергі.
спортшылардың      жыл       және спорт   2005   -6420,0 лікті
Параолимпиадалық   сайын 20  жөніндегі    ж.ж.   2003 ж. бюджет
ойындарға,         қаңтарға  агенттігі,          -7094,0
спорттық           ақпарат   облыстардың,        2004 ж.
фестивальдарға,    беру      Астана және         -7547,0
мерекелерге және             Алматы қала.        2005 ж.
басқа да                     ларының             -3561,0
халықаралық және             әкімдері
республикалық
спорт жарыстарына,
Арнаулы
Олимпиадалық
ойындарға
қатысуын
қамтамасыз ету
32 Мүгедектердi дене ЕХҚМ-ге    ҚР Туризм    2003 ж. Шығындар.  -
шынықтыру және    2004 жылғы және спорт           ды талап
спорт құралдары.  20         жөніндегі            етпейді
мен оңалтуға      қаңтарға   агенттігі,
арналған          ақпарат    облыстардың,
әдiстемелік       беру       Астана және
ұсынымдар                    Алматы қала.
әзiрлеу                      ларының
әкімдері
__________________________________________________________________
Кәсіби оңалту
__________________________________________________________________
33 Мүгедектерді жеке ЕХҚМ-ге   Облыстардың, 2002- 2002 ж.  Жергі.
оңалту            жыл сайын Астана және  2005  -24222,0 лікті
бағдарламасына    20 қаң.   Алматы       ж.ж.  2003 ж.  бюджет
сәйкес кәсіби     тарға     қалаларының  IV    -7269,1
бағдарлауды       ақпарат   әкімдері,    тоқ.  2004 ж.

индивидуальной      января    МОН, МТСЗ гг.    7590,4
программой                                     2005 г.-
реабилитации                                   4727,6
34  Принять меры по     Информа-  МОН,      2002-            Мест-
развитию сети       ция в     акимы     2005             ный
специальных         МТСЗ      областей, гг.              бюджет
организаций         ежегодно  городов
образования для     к 20 июля Астаны,
детей с             и 20      Алматы
ограниченными       января
возможностями:                                 2002 г.-
- психолого-медико-                            52454,0
педагогические                                 2003 г.-
консультации на 60                             88674,0
тысяч детского                                 2004 г.-
населения;                                     88674,0
2005 г.-
88674,0
- реабилитационные                             2002 г.-
центры в городах                               27450,0
республиканского и                             2003 г.-
областного                                     70556,0
значения;                                      2004 г.-
70556,0
2005 г.-
70556,0
- кабинеты                                     2003 г.-
психолого-                                     99042,0
педагогической                                 2004 г.-
коррекции в                                    99042,0
районных центрах                               2005 г.-
99042,0
35  Содействовать       Информа-  Акимы     2002-  2002 г.-  Мест-
занятости инвалидов ция в     областей, 2005   1257,0    ный
путем создания      МТСЗ      городов   гг.    2003 г.-  бюд-
дополнительных      ежегодно  Астаны,          1317,0    жет,
рабочих мест через  к 20      Алматы           2004 г.-  сред-
развитие            января,                    1377,0    ства
индивидуального     начиная с                  2005 г.-  рабо-
предпринимательст-  2003 г.                    1440,0    тода-
ва, малого и                                             телей
среднего бизнеса,
профессиональной
подготовки и
переподготовки
кадров, ежегодного
определения
социальных мер по
защите инвалидов
Медицинская реабилитация
36  Организовать раннее Информа-  МЗО, МОН  IY     Затрат не  -
выявление детей     ция в               квар-  требует
группы "риска" в    МТСЗ                тал
родовспомогательных ежегодно            2002
и амбулаторно-      к 20                г.,
поликлинических     января              2003
организациях и      и 20                г.,
направление         июля,               2004
выявленных детей    начиная             г.,
группы "риска" и с  с 2003 г.           2005
ограниченными                           г.
возможностями в
психолого-медико-
педагогические
консультации

қамтамасыз ету    беру      БҒМ, ЕХҚМ    саны  -7590,4
2005 ж.
-4727,6
34 Кемтар балалар    ЕХҚМ-ге   БҒМ, облыс.  2002-           Жергі.
үшiн бiлiм        жыл сайын тардың,      2005 жж.        лікті
берудің арнаулы   20 шіл.   Астана және                  бюджет
ұйымдар желiсiн   деге және Алматы
дамыту жөнiнде    20        қалаларының
шаралар қабылдау: қаңтарға  әкімдері
- 60 мың балаға   ақпарат                      2002 ж.
арналған          беру                         -52454,0
психологиялық-                                 2003 ж.
медициналық-                                   -88674,0
педагогикалық                                  2004 ж.
консультациялар;                               -88674,0
- республикалық                                2005 ж.
және облыстық                                  -88674,0
маңызы бар
қалаларда оңалту                               2002 ж.
орталықтарын;                                  -27450,0
- аудандық                                     2003 ж.
орталықтарда                                   -70556,0
психологиялық-                                 2004 ж.
педагогикалық                                  -70556,0
түзеу кабинеттерiн                             2005 ж.
ашу                                            -70556,0
2003 ж.
-99042,0
2004 ж.
-99042,0
2005 ж.
-99042,0
35 Жеке кәсiпкерлiктi, ЕХҚМ-ге Облыстардың, 2002- 2002 ж.  Жергі.
шағын және орта     2003    Астана және  2005  -1257,0  лікті
бизнестi дамыту,    жылдан  Алматы қала. ж.ж.  2003 ж.  бюджет,
кадрларды кәсiби    бастап  ларының            -1317,0  беруші.
дайындау мен қайта  жыл     әкімдері           2004 ж.  лердің
даярлау жыл сайын   сайын                      -1377,0  қаражаты
мүгедектердi        20                         2005 ж.
қорғау жөнiндегi    қаңтарға                   -1440,0
әлеуметтiк          ақпарат
шараларды анықтау   беру
арқылы қосымша
жұмыс орындарын
құру жолымен
мүгедектердi
жұмыспен қамтуға
жәрдемдесу
__________________________________________________________________
Медициналық оңалту
__________________________________________________________________
36 Әйелдер босанатын   ЕХҚМ-ге   ДСМ, БҒМ   2002 ж., Шығындар.  -
және амбулаторлық   2003                 2003 ж., ды талап
-емханалық          жылдан               2004 ж., етпейді
ұйымдарда "қатерлi" бастап               2005 ж.,
топтағы балаларды   жыл сайын            IV
ертерек анықтауды   20                   тоқсаны
ұйымдастыру және    қаңтарға
анықталған          және 20
"қатерлi" топтағы   шілдеге
және кемтар         ақпарат
балаларды           беру
психологиялық-
медициналық-
педагогикалық
консультацияларға
жiберу

37  Осуществить         Информа-  МЗО       2004-  2004 г.-  Рес-
ремонтно-           ция в               2005   300,0     публи-
восстановительные   МТСЗ к 20           гг.    2005 г.-  кан-
работы с            июля                       17000,0   ский
реконструкцией      2005 г.                              бюджет
водогрязелечебницы
на базе
Республиканского
клинического
госпиталя для
инвалидов Великой
Отечественной
войны
38  Развивать сеть
медицинских
структур и
организаций
реабилитации детей-
инвалидов:
- восстановить в    Информа-  Акимы     2003   6000,0    Мест-
детских больницах   ция в     областей  г.               ный
Мангистауской,      МТСЗ к 20                            бюджет
Кызылординской,     января
Алматинской,        2005 г.
Атырауской областях
неврологические
отделения на 30-40
коек;
- организовать 10   Информа-  Акимы     2004   99000,0   Мест-
реабилитационных    ция в     областей  г.               ный
центров для детей с МТСЗ к 20                            бюджет
органическим        января
поражением ЦНС в    2005 г.
Актюбинской,
Алматинской,
Атырауской,
Восточно-
Казахстанской,
Западно-
Казахстанской,
Карагандинской,
Костанайской,
Кызылординской,
Мангистауской,
Северо-
Казахстанской
областях;
- расширить коечную Информа-  МЗО       2004-  2004 г.-  Рес-
мощность            ция в               2005   2000,0    публи-
Республиканского    МТСЗ к 20           гг.    2005 г.-  кан-
детского            июля                       100000,0  ский
реабилитационного   2005 г.                              бюджет
центра "Балбулак"
на 50 коек за счет
реконструкции
спального корпуса
39  Проводить:          Информа-  МЗО       2003-  2003 г.-  Рес-
- выездные учебно-  ция в               2004   192,0     публи-
методические циклы  МТСЗ                гг.              кан-
по оценке нервно-   ежегодно                             ский
психического        к 20 июля                            бюджет
развития детей,     и 20
психосоматического  января
состояния с грубой
патологией нервной
системы;
- обучение
медицинских сестер
организаций
первичной медико-
санитарной помощи
скринингу
психофизического
развития детей
раннего возраста
40  Обеспечить льготы   Решения   Акимы     2002-  2002 г.-  Мест-
по санаторно-       маслиха-  областей, 2005   70014,0   ный
курортному лечению  тов и     городов   гг.    2003 г.-  бюджет
инвалидов           постанов- Астаны,          161062,5
ления     Алматы,          2004 г.-
акимов    МТСЗ, МЗО        100517,0
2005 г.-
73321,0
Кадровое обеспечение
41  Осуществлять        Информа-  МТСЗ, МЗО 2003-  За счет   Рес-
повышение           ция в               2005   средств,  публи-
квалификации        МТСЗ                гг.    выделяе-  кан-
работников,         ежегодно                   мых по    ский
занимающихся        к 20                       программе бюджет
вопросами           января                     010 "По-
реабилитации                                   вышение
инвалидов в                                    квалифи-
системе:                                       кации и
социальной защиты                              перепод-
населения,                                     готовка
здравоохранения                                кадров на
республи-
канском
уровне"

37 Ұлы Отан соғысының  ЕХҚМ-ге      ДСМ      2004 - 2004 ж. Респуб.
мүгедектерiне       2005 ж.               2005   -300,0  ликалық
арналған            20 шілдеге            ж.ж.   2005 ж. бюджет
республикалық       ақпарат                      -17000,0
клиникалық          беру
госпиталь базасы
негiзiнде сумен,
балшықпен емдеу
орындарын қайта
жаңғырта отырып,
жөндеу-қалпына
келтіру жұмыстарын
жүзеге асыру
38 Мүгедек балаларды
оңалтудың
медициналық
құрылымдары мен
ұйымдарының желiсiн
дамыту:
- Маңғыстау,          ЕХҚМ-ге  Облыстардың 2003 ж. 6000,0 Жергі.
Қызылорда, Алматы,    2004 ж.  әкімдері                   лікті
Атырау облыстарының   20                                  бюджет
балалар ауруханасында қаңтарға
30 - 40 орынды        ақпарат
неврологиялық         беру
бөлiмшелердi қалпына
келтiру;
- орталық жүйке       ЕХҚМ-ге Облыстардың 2004 ж. 99000,0 Жергі.
жүйесi органикалық    2005 ж. әкімдері                    лікті
зақымданған балаларға 20                                  бюджет
арнап Ақтөбе, Алматы, қаңтарға
Атырау, Шығыс         ақпарат
Қазақстан, Батыс      беру
Қазақстан, Қарағанды,
Қостанай, Қызылорда,
Маңғыстау, Солтүстiк
Қазақстан
облыстарында 10
оңалту орталығын
ұйымдастыру;
- "Балбұлақ"          ЕХҚМ-ге    ДСМ      2004-  2004 ж. Респуб.
республикалық         2005 ж.             2005   -2000,0 ликалық
балаларды оңалту      20 шілдеге          ж.ж.   2005 ж. бюджет
орталығының           ақпарат                  -100000,0
қуаттылығын,          беру
ұйықтайтын ғимаратты
қайта құру есебiнен
50 орынға дейiн
кеңейту
39 Мыналарды:            ЕХҚМ-ге    ДСМ      2003-  2003 ж. Респуб.
- жүйке жүйесi        жыл сайын           2004   -192,0  ликалық
өрескел дерттенген    20 шілдеге          ж.ж.           бюджет
психосоматикалық      және 20
жағдайдағы            қаңтарға
балалардың жүйке-     ақпарат
психикалық            беру
дамуын бағалау
жөнiнде көшпелi
оқу-әдiстемелiк
циклдар жүргiзу;
- балалардың
психикалық және
дене дамуының ерте
жастағы скринингiне
алғаш рет
медициналық-
санитарлық көмек
көрсететiн
медбикелердi оқыту
40 Мүгедектердi          Мәслихат. Облыстар. 2002- 2002 ж.   Жергі.
санаторлық-курорттық  тардың    дың,      2005  -70014,0  лікті
сауықтыру бойынша     шешімдері Астана    ж.ж.  2003 ж.   бюджет
жеңiлдiктердi         мен әкім. және            -161062,5
қамтамасыз ету        дердің    Алматы          2004 ж.
қаулылары қалаларының     -100517,0
әкімдері,       2005 ж.
ЕХҚМ, ДСМ       -73321,0
__________________________________________________________________
Кадрмен қамтамасыз ету
__________________________________________________________________
41 Халықты әлеуметтiк   ЕХҚМ-ге   ЕХҚМ, ДСМ 2003  010 "Рес. Респуб.
қорғау, денсаулық    жыл сайын           -2005 публика.  ликалық
сақтау жүйелерiнде   20                   ж.ж. лық дең.  бюджет
мүгедектердi оңалту  қаңтарға                  гейде
мәселелерiмен        ақпарат                   кадрлар.
айналысатын          беру                      дың бі.
қызметкерлердiң                                ліктілі.
бiлiктiлiгiн                                   гін арт.
арттыруды жүзеге                               тыру және
асыру                                          оларды
қайта
даярлау"
бағдар.
ламасы
бойынша
бөлінетін
қаражат
есебінен

42  Организовать        Информа-  МТСЗ      2003   За счет
переподготовку      ция в     (Цент-    г.,    средств
работников          МТСЗ      ральная   2004   предприя-
протезно-           ежегодно  экспери-  г.,    тий
ортопедических      к 20      менталь-  2005
предприятий         января    ная лабо- г.
ратория
протези-
рования)
43  Организовать        Информа-  МТСЗ,     2002   2002 г.-  Мест-
переподготовку      ция в     акимы     г.,    900,0     ный
социальных          МТСЗ      областей, 2003   2003 г.-  бюджет
работников          ежегодно  городов   г.,    900,0
отделений           к 20      Астаны,   2004   2004 г.-
социальной помощи   января,   Алматы    г.,    1225,0
на дому             начиная             2005   2005 г.-
с 2003 г.           г.     1242,0
44  Организовать        Информа-  МТСЗ, МЗО IY     Затрат не    -
проведение          ция в               квар-  требует
практической        МТСЗ к 20           тал
конференции по      января              2003
актуальным          2004 г.             г.
проблемам медико-
социальной
экспертизы и
реабилитации
инвалидов
-------------------------------------------------------------------
Итого затрат:
- из местного бюджета всего: 1,98 млрд. тенге, в том числе: 2002 г.- 250,5 млн. тенге; 2003 г. - 655,8 млн. тенге; 2004 г.- 697,5 млн. тенге; 2005 г. - 379,0 млн. тенге;
- из республиканского бюджета всего: 2,0 млрд. тенге, в том числе: 2002 г.- 355,0 млн. тенге; 2003 г. - 512,2 млн. тенге; 2004 г. - 509,0 млн. тенге; 2005 г.- 628,7 млн. тенге.
Всего затрат:
3,98 млрд. тенге, в том числе: 2002 г. - 605,6 млн. тенге; 2003 г. - 1168,2 млн. тенге; 2004 г. - 1206,5 млн. тенге; 2005 г. - 1007,7 млн. тенге.
- Расходы, предусмотренные на реализацию Плана мероприятий по реализации Программы реабилитации инвалидов на 2004-2005 годы, будут корректироваться при формировании республиканского и местных бюджетов на соответствующий год.

42 Протез-ортопедия  ЕХҚМ-ге  ЕХҚМ (Орта.  2003 ж., Кәсіпо.
кәсiпорындары     жыл      лық экспери. 2004 ж., рындар
қызметкерлерiн    сайын 20 ментальді    2005 ж.  қаража.
қайта даярлауды   қаңтарға протездеу             ты есе.
ұйымдастыру       ақпарат  зертханасы)           бінен
беру
43 Үйлерге барып     ЕХҚМ-ге  ЕХҚМ, облыс. 2002 ж., 2002 ж.  Жергі.
әлеуметтiк қызмет 2003     тардың,      2003 ж., -900,0   лікті
көрсететiн        жылдан   Астана және  2004 ж., 2003 ж.  бюджет
бөлiмшелер        бастап   Алматы қала. 2005 ж.  -900,0
қызметкерлерiн    жыл      ларының               2004 ж.
қайта даярлауды   сайын 20 әкімдері              -1225,0
ұйымдастыру       қаңтарға                       2005 ж.
ақпарат                        -1242,0
беру
44 Медициналық-      ЕХҚМ-ге  ЕХҚМ, ДСМ    2003 ж. Шығындар.   -
әлеуметтiк        2004 ж.               IV      ды талап
сараптаудың және  20 қаң.               тоқсаны етпейді
мүгедектердi      тарға
оңалтудың         ақпарат
көкейкесті        беру
проблемалары
бойынша
практикалық
конференциялар
өткiзуді
ұйымдастыру
__________________________________________________________________
Шығындардың жиыны:
- жергілікті бюджеттен барлығы: 1,98 млрд. теңге, соның ішінде: 2002 ж. - 250,5 млн. теңге; 2003 ж. - 655,8 млн. теңге; 2004 ж. - 697,5 млн. теңге; 2005 ж. - 379,0 млн. теңге;
- республикалық бюджеттен барлығы: 2,0 млрд. теңге, соның ішінде: 2002 ж. - 355,0 млн. теңге; 2003 ж. - 512,2 млн. теңге; 2004 ж. - 509,0 млн. теңге; 2005 ж. - 628,7 млн. теңге.
Шығындардың барлығы:
- 3,98 млрд. теңге, соның ішінде: 2002 ж. - 605,6 млн. теңге; 2003 ж. - 1168,2 млн. теңге; 2004 ж. - 1206,5 млн. теңге; 2005 ж. - 1007,7 млн. теңге.
* Мүгедектердi оңалту бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға 2004-2005 жылдарға арнап көзделген шығыстар тиісті жылға арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді қалыптастыру кезiнде түзетіліп отыратын болады.