О внесении изменения и дополнения в нормативное постановление Верховного Суда Республики Казахстан от 21 июня 2001 года N 3 "О применении судами законодательства о возмещении морального вреда"
Нормативное постановление Верховного Суда Республики Казахстан от 20 марта 2003 года N 3. Утратило силу нормативным постановлением Верховного суда Республики Казахстан от 27 ноября 2015 года № 7
Сноска. Утратило силу нормативным постановлением Верховного суда РК от 27.11.2015 № 7 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии с постановлением Конституционного Совета Республики Казахстан от 24 января 2003 года N 9 о необходимости разъяснения вопросов применения Закона Республики Казахстан от 14 апреля 1993 года "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" пленарное заседание Верховного Суда Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в пункт 8 нормативного постановления Верховного Суда Республики Казахстан от 21 июня 2001 года N 3 "О применении судами законодательства о возмещении морального вреда" следующие изменение и дополнение:
1) в абзаце первом слова "В соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 апреля 1999 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предоставления льгот отдельным категориям граждан" (с изменениями, внесенными Законом от 19 января 2001 года) действие статьи 22 Закона приостановлено до 1 января 2003 года" исключить;
2) дополнить абзацем третьим следующего содержания: "Судам необходимо иметь в виду, что указание в статье 26 Закона "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" о распространении действия статей 18-24 этого Закона на жертв массовых политических репрессий, реабилитированных до вступления Закона в силу, следует рассматривать как придание действию статей 18-24 обратной силы, без ограничения прав лиц, реабилитированных после принятия Закона".
2. Согласно статье 4 Конституции Республики Казахстан настоящее нормативное постановление включается в состав действующего права, а также является общеобязательным и вступает в силу со дня его официального опубликования.
Председатель
Верховного Суда Республики Казахстан
Судья Верховного Суда
Республики Казахстан,
секретарь пленарного заседания

Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының "Соттардың моральдық зиянды өтеу туралы заңнаманы қолдануы туралы" 2001 жылғы 21 маусымдағы N 3 нормативтік қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2003 жылғы 20 наурыздағы N 3 нормативтік қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2015 жылғы 27 қарашадағы № 7 нормативтік қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Жоғарғы Сотының 27.11.2015 № 7 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
"Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" 1993 жылғы 14 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының қолданылу мәселелерін түсіндіру қажеттігі туралы Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің 2003 жылғы 24 қаңтардағы N 9 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жалпы отырысы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының "Соттардың моральдық зиянды өтеу туралы заңнаманы қолдануы туралы" 2001 жылғы 21 маусымдағы N 3 нормативтік қаулысының 8-тармағына мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
1) бірінші абзацта "Қазақстан Республикасының азаматтарының жекелеген санаттарына жеңілдіктер беру мәселелері бойынша кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (2001 жылдың 19 қаңтардағы Заңымен енгізілген өзгерістерімен бірге) 1999 жылғы 7 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Заңның 22-бабының қолданылуы 2003 жылдың 1 қаңтарына дейін тоқтатылды" деген сөздер алынып тасталсын;
2) мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын: "Соттар "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Заңның 26-бабындағы осы Заңның 18-24-баптарының күшінің Заң күшіне енгенге дейін ақталған жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарына қолданылатыны туралы нұсқауын Заң қабылданғаннан кейін ақталған адамдардың құқықтарын шектеместен 18-24-баптардың қолданылуына кері күш береді деп түсіну қажет.".
2. Қазақстан Республикасы Конституциясының 4-бабына сәйкес, осы нормативтік қаулы қолданыстағы құқық құрамына енгізіледі және жалпыға бірдей міндетті болып табылады әрі ол ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының Төрағасы
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының судьясы,
жалпы отырыс хатшысы