О праздновании 50-летия начала освоения целинных и залежных земель
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 января 2003 года N 42
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
план мероприятий по подготовке и проведению празднования 50-летия начала освоения целинных и залежных земель;
смету расходов на подготовку и проведение юбилейных мероприятий, посвященных 50-летию начала освоения целинных и залежных земель;
контингент участников празднования 50-летия начала освоения целинных и залежных земель.
2. Финансирование мероприятий в 2003 году осуществлять в пределах средств, предусматриваемых в республиканском бюджете на 2003 год в рамках соответствующих бюджетных программ и подпрограмм.
3. Акиму города Астаны осуществить мероприятия, реализация которых предусматривается в 2004 году, за счет средств бюджета города Астаны.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 января 2003 года N 42
План мероприятий
по подготовке и проведению празднования
50-летия начала освоения целинных и залежных земель
--------------------------------------------------------------------
N !       Мероприятие         !    Ответственные   !    Сроки
п/п!                           !    за исполнение   !  исполнения
--------------------------------------------------------------------
1 !            2              !         3          !       4
-------------------------------------------------------------------
1  Подготовка торжественного     Министерства сель-   4 квартал
собрания, посвященного        ского хозяйства,     2003-
юбилейной дате, в городе      иностранных дел,     1 квартал
Астане (по отдельному         культуры, информа-   2004 годов
плану)                        ции и общественного
согласия, акимат
города Астаны
2  Издание книги-воспоминания    Министерство куль-    2003 год
о целине. Съемки докумен-     туры, информации и
тального фильма об освоении   общественного сог-
целины и дальнейшей судьбе    сия
известных первоцелинников
3  Проведение турнира по мини-   Агентство по туриз-   2003 год
футболу в городе Астане и     му и спорту, акиматы
лыжного фестиваля в городе    города Астаны и
Риддере Восточно-Казахстан-   Восточно-Казахстан-
ской области, посвященных     ской области
50-летию начала освоения
целинных и залежных земель
4  Изготовление юбилейной        Управление делами     2003 год
медали                        Президента (по
согласованию),
Национальный Банк
(по согласованию)

Тың және тыңайған жерлердi игеру басталуының 50 жылдығын мерекелеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы. 2003 жылғы 17 қаңтар N 42
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған:
тың және тыңайған жерлердi игеру басталуының 50 жылдығын мерекелеуге дайындық және оны өткiзу жөнiндегi iс-шаралар жоспары;
тың және тыңайған жерлердi игеру басталуының 50 жылдығына арналған мерекелiк iс-шараларға дайындық және оны өткiзу шығыстарының сметасы;
тың және тыңайған жерлердi игеру басталуының 50 жылдығын мерекелеуге қатысушылардың контингентi бекiтiлсiн.
2. 2003 жылғы iс-шараларды қаржыландыру 2003 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегiнде тиiстi бюджеттiк бағдарламалар мен кiшi бағдарламалар шеңберiнде жүзеге асырылсын.
3. Астана қаласының әкiмi 2004 жылы жүзеге асырылуы көзделген iс-шараларды Астана қаласы бюджетiнiң қаражаты есебiнен жүзеге асырсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2003 жылғы 17 қаңтардағы
N 42 қаулысымен
бекiтiлген
Тың және тыңайған жерлердi игеру басталуының 50 жылдығын мерекелеуге дайындық және оны өткiзу жөнiндегi iс-шаралар жоспары
-------------------------------------------------------------------
Р.с|          Iс-шара          |  Орындауға жауаптылар  | Орындау
N |                           |                        | мерзімі
---|---------------------------|------------------------|----------
1 |             2             |             3          |     4
---|---------------------------|------------------------|----------
1  Астана қаласында мерекелiк  Ауыл шаруашылығы, Сыртқы  2003 жыл.
күнге арналған салтанатты   iстер, Мәдениет, ақпарат  ғы 4-тоқ.
жиналысқа дайындық (жеке.   және қоғамдық келiсiм     сан, 2004
леген жоспар бойынша)       министрлiктерi, Астана    жылғы
қаласының әкiмдігi        1-тоқсан
2  Тың туралы еске алу кiта.   Мәдениет, ақпарат және    2003 жыл
бін шығару. Тың игеру және  қоғамдық келiсiм министр.
белгiлi алғашқы тың игеру.  лігі
шiлердiң одан кейiнгi тағ.
дыры туралы деректi фильм
түсіру
3  Астана қаласында тың және   Туризм және спорт жөнiн.   2003 жыл
тыңайған жерлердi игеру     дегі агенттiк, Астана қа.
басталуының 50 жылдығына    ласының және Шығыс Қазақ.
арналған мини-футбол тур.   стан облысының әкiмдiктерi
нирiн және Шығыс Қазақстан
облысындағы Риддер қаласын.
да шаңғы фестивалiн өткiзу
4  Мерекелiк медальдар шығару  Президенттiң Iс басқарма.  2003 жыл
сы (келiсiм бойынша), Ұлт.
тық Банк (келiсiм бойынша)

5  Проведение научно-теорети-    Министерство образо-  2003 год
ческой конференции о роли     вания и науки,
целины в развитии Казахстана  Национальная Академия
наук
6  Проведение в регионах         Акимы областей,       4 квартал
юбилейных мероприятий, пос-   городов Астаны и      2003 -
вященных 50-летию начала      Алматы                1 квартал
освоения целинных и залежных                        2004 годов
земель
7  Проведение круглых столов     Министерство куль-    4 квартал
на тему "Целина как фактор    туры, информации и    2003 года
межнационального согласия     общественного сог-
в Республике Казахстан"       ласия, акимы областей,
с участием представителей     городов Астаны и
политических партий,          Алматы
общественно-политических
движений, неправительствен-
ных организаций и националь-
но-культурных центров
8  Трансляция по республикан-    Министерство куль-    2003-2004
ским телеканалам художествен- туры, информации и    годы
ных и документальных фильмов, общественного
посвященных теме 50-летия     согласия
освоения целинных и залежных
земель
9  Проведение художественных,    Министерство куль-    2003 год
книжных и фотовыставок,       туры, информации и
приуроченных к юбилейным      общественного согла-
мероприятиям, в музеях и      сия, акимы областей,
библиотеках                   городов Астаны и
Алматы
10  Организация наглядного        Министерства куль-    март 2004
освещения хода реформ на      туры, информации и    года
селе (выставка-стенд)         общественного согла-
сия, сельского
хозяйства, Агентство
по управлению земель-
ными ресурсами
11  Освещение в средствах мас-    Министерство куль-    в течение
совой информации мероприятий, туры, информации и    2004 года
посвященных 50-летию начала   общественного сог-
освоения целинных и залежных  ласия
земель
12  Создание специализированных   Министерство куль-    2003-2004
рубрик в республиканских и    туры, информации      годы
региональных печатных изда-   и общественного
ниях, посвященных теме 50-    согласия, акимы
летия начала освоения целин-  областей, городов
ных и залежных земель         Астаны и Алматы
--------------------------------------------------------------------
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 января 2003 года N 42
Смета расходов
на подготовку и проведение юбилейных мероприятий,
посвященных 50-летию начала освоения
целинных и залежных земель
____________________________________________________________________
N !      Наименование услуг       ! Сумма (тенге), планируемая
п/п!                               !------------------------------
!                               ! в республи- ! в бюджете
!                               ! канском     ! города
!                               ! бюджете на  ! Астаны на
!                               ! 2003 год    ! 2004 год
--------------------------------------------------------------------

5  Қазақстанның дамуындағы     Бiлiм және ғылым министр.  2003 жыл
тыңның рөлi туралы          лігі, Ұлттық Ғылым акаде.
ғылыми-теориялық конферен.  миясы
ция өткiзу
6  Аумақтарда тың және тыңай.  Облыстардың, Астана және   2003 жыл.
ған жерлердi игеру баста.   Алматы қалаларының әкiм.   ғы 4-тоқ.
сталуының 50 жылдығына ар.  дері                       сан,
налған мерекелiк iс-шара.                              2004 жыл.
ларды өткiзу                                           ғы 1-тоқ.
сан
7  Саяси партиялардың, қоғам.  Мәдениет, ақпарат және     2003 жыл.
дық-саяси қозғалыстардың,   қоғамдық келiсiм министр.  ғы 4-тоқ.
үкiметтiк емес ұйымдардың   лігі, облыстардың, Аста.   саны
және ұлттық мәдени орта.    на және Алматы қалалары.
лықтар өкiлдерiнiң қатысуы. ның әкімдері
мен "Тың - Қазақстан Респуб.
ликасындағы ұлтаралық келi.
сім факторы" тақырыбына дөң.
гелек столдар өткiзу
8  Республикалық телеарналар   Мәдениет, ақпарат және     2003-2004
бойынша тың және тыңайған   қоғамдық келiсiм минис.     жылдар
жерлердi игерудiң 50 жылды. трлiгi
ғы тақырыбына арналған көр.
кемсуреттi және деректi
фильмдердi трансляциялау
9  Мұражайларда және кiтапха.  Мәдениет, ақпарат және     2003 жыл
наларда мерекелiк iс-шара.  қоғамдық келiсiм минис.
ларға орайластырылған көр.  трлiгi, облыстардың,
кемсуреттi, кiтап және фо.  Астана және Алматы қала.
токөрмелер өткiзу           ларының әкімдері
10 Ауылдағы реформа барысын    Мәдениет, ақпарат және     2004 жыл.
көрнекi жария етудi ұйым.   қоғамдық келiсiм минис.    ғы наурыз
дастыру (көрме-стенд)       трлiгi, Ауыл шаруашылы.
ғы министрлiгi, Жер ре.
сурстарын басқару жө.
нiндегi агенттiк
11 Тың және тыңайған жерлердi  Мәдениет, ақпарат және     2004 жыл
игеру басталуының 50 жыл.   қоғамдық келiсiм минис.    бойы
жылдығына арналған iс-шара. трлігі
ларды бұқаралық ақпарат
құралдарында жария ету
12 Республикалық және аймақ.   Мәдениет, ақпарат және     2003-2004
тық баспасөз басылымдарын.  қоғамдық келiсiм минис.    жылдар
да тың және тыңайған жер.   трлiгi, облыстардың,
лердi игеру басталуының 50  Астана және Алматы қа.
жылдығы тақырыбына арналған  лаларының әкімдері
мамандандырылған айдарлар
жасау
-------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2003 жылғы 17 қаңтардағы
N 42 қаулысымен
бекiтiлген
Тың және тыңайған жерлердi игеру басталуының 50 жылдығына
арналған іс-шараларды дайындауға және оны өткізуге арналған шығыстар сметасы
-------------------------------------------------------------------
|                                        |  Жоспарланған сома
P/c|           Қызметтердің атауы           |       (теңге)
N |                                        |----------------------
|                                        |2003 жылға|  Астана
|                                        | арналған | қаласының
|                                        |республи. |2004 жылға
|                                        |калық бюд.| арналған
|                                        |  жетте   |бюджетінде
---|----------------------------------------|----------|-----------

1   Аренда зала                           -          250 000
2   Транспортные услуги
(20 ед. х 1800 тенге/час х
14 часов х 3 дня)                     -        1 512 000
3   Буфетное обслуживание
(1545 чел. х 1200 тенге)              -        1 854 000
4   Официальный прием
первоцелинников
(500 чел. х 6500 тенге)               -        3 250 000
5   Приобретение сувениров и
памятных подарков
(500 чел. х 5000 тенге)           2 500 000         -
6   Канцелярские принадлежности
(папки, ручки и т.д.)
(1545 чел.х 4000 тенге)           6 180 000         -
7   Изготовление пригласительных
билетов, программ
(1545 чел. х 200 тенге)             309 000         -
8   Изготовление наглядных стендов
(25 х 30000)                        750 000         -
9   Издание книги - воспоминания
о целине (200 стр.,
тираж - 3000 экз.)                3 000 000         -
10   Снятие документального фильма
(продолжительность 1 час)         9 600 000         -
11   Организация концерта мастеров
искусств Казахстана                   -         6 138 400
12   Изготовление юбилейной медали
(5000 шт. х 2146 тенге)          10 730 000         -
13   Оформление площадей и улиц
города, ж/д вокзала, аэропорта
приветственными лозунгами             -         5 071 776
--------------------------------------------------------------------
Итого                            33 069 000    18 076 176
Всего                                    51 145 176
--------------------------------------------------------------------
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 января 2003 года N 42
Контингент участников
празднования 50-летия начала освоения
целинных и залежных земель
____________________________________________________________________
Наименование    !Акимы !Акимы!Началь-!Руково-!Предста-!Вете-!Всего
регионов      !облас-!рай- !ники   !дители !вители  !раны !
!тей и !онов !терр-  !департа!агрофор-!цели-!
!их за-!     !органов!ментов !мирова- !ны   !
!мести-!     !Минсель!сель-  !ний и   !     !
!тели  !     !хоза   !ского  !предпри-!     !
!      !     !       !хозяй- !ятий    !     !
!      !     !       !ства   !перера- !     !
!      !     !       !облас- !ботки   !     !
!      !     !       !тей    !        !     !
--------------------------------------------------------------------
1         !   2  !  3  !   4   !   5   !    6   !  7  !  8
--------------------------------------------------------------------
Акмолинская           2    17      1       1       80      40   141
Актюбинская           2    12      1       1       30      20    66

1  Зал жалдау                                   --        250 000
2  Көлiк қызметi                                --      1 512 000
(20 бiр. x 1800 теңге/сағ. x 14 сағат x
3 күн)
3  Буфеттiк қызмет көрсету (1545 адам. x        --      1 854 000
1200 теңге)
4  Алғашқы тың игерушiлердi ресми қабылдау      --      3 250 000
500 адам x 6500 теңге)
5  Кәдесыйлар мен ескерткiш сыйлықтар сатып  2 500 000      --
алу 500 адам x 5000 теңге)
6  Кеңсе тауарлары (папка, қаламсап және     6 180 000      --
т.б.) (1546 адам x 4000 теңге)
7  Шақыру билеттерiн, бағдарламаларды          309 000      --
дайындау (1545 адам x 200 теңге)
8  Көрнектi стендiлер дайындау (25 x 30000     750 000      --
теңге)
9  Тың туралы естелiк кiтап шығару (200      3 000 000      --
парақ, басылымы - 3000 дана)
10 Дeректi фильм түciру (ұзақтығы 1 сағат)   9 600 000      --
11 Қазақстан өнер шеберлерiнiң концертiн        --      6 138 400
ұйымдастыру
12 Мерейтойлық медаль дайындау (5000 дана   10 730 000      --
x 2146 теңге)
13 Қаланың алаңдары мен көшелерiн темiр жол     --      5 071 776
вокзалын, әуежайды құттықтау ұрандарымен
безендiру
ЖИЫНТЫҒЫ                                 33 069 000  18 076 176
-------------------------------------------------------------------
БAPЛЫҒЫ                                        51 145 176
-------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2003 жылғы 17 қаңтардағы
N 42 қаулысымен
бекiтiлген
Тың және тыңайған жерлердi игеру басталуының 50 жылдығын
мерекелеуге қатысушылардың контингенті
-------------------------------------------------------------------
|Облыс.|Аудан|Ауыл.|Облыс.|Аграр.| Тың |Барлы.
Аймақтардың атауы  |әкім. |әкім.|шар. |тарда.|лық   |арда.|ғы
|дері  |дері |мині |ғы ау.|құра. |гер. |
|және  |     |ау.  |ыл ша.|лымдар|лері |
|олар. |     |мақ. |руашы.|мен   |     |
|дың   |     |тық  |лығы  |өңдеу.|     |
|орын. |     |ор.  |депар.|ші кә.|     |
|басар.|     |ган. |тамент|сіпор.|     |
|лары  |     |дары.|тері. |ындар.|     |
|      |     |ның  |нің   |дың   |     |
|      |     |бас. |басшы.|өкіл. |     |
|      |     |тық. |лары  |дері  |     |
|      |     |тары |      |      |     |
--------------------|------|-----|-----|------|------|-----|-------
1         |   2  |  3  |  4  |   5  |   6  |  7  |   8
--------------------|------|-----|-----|------|------|-----|-------
Ақмола                  2     17     1     1      80    40     141
Ақтөбе                  2     12     1     1      30    20      66

Алматинская           2    16      1       1       50      30   100
Атырауская            2     7      1       1       15      10    36
Восточно-
Казахстанская         2    15      1       1       50      30    99
Жамбылская            2    10      1       1       30      20    64
Западно-
Казахстанская         2    12      1       1       30      20    66
Карагандинская        2     9      1       1       50      30    93
Костанайская          2    17      1       1       80      40   141
Кызылординская        2     7      1       1       30      20    61
Мангистауская         2     4      1       1       15      10    33
Павлодарская          2    10      1       1       50      30    94
Северо-
Казахстанская         2    13      1       1       80      40   137
Южно-Казахстанская    2    11      1       1       30      20    65
г. Астана             2     0      1       0       10      10    23
г. Алматы             2     0      1       0       10      10    23
--------------------------------------------------------------------
Итого от регионов    32   160     16      14      640     380  1242
--------------------------------------------------------------------
Руководство
республики, члены
Правительства,
руководители
республиканских
органов                                                          60
Депутаты Парламента                                             116
Ученые                                                           30
Деятели литературы
и искусства                                                      20
Гости из стран СНГ                                               60
Пресса                                                           17
Общее количество
участников                                                     1545
--------------------------------------------------------------------

Алматы                  2     16     1     1      50    30     100
Атырау                  2      7     1     1      15    10      36
Шығыс Қазақстан         2     15     1     1      50    30      99
Жамбыл                  2     10     1     1      30    20      64
Батыс Қазақстан         2     12     1     1      30    20      66
Қарағанды               2      9     1     1      50    30      93
Қостанай                2     17     1     1      80    40     141
Қызылорда               2      7     1     1      30    20      61
Маңғыстау               2      4     1     1      15    10      33
Павлодар                2     10     1     1      50    30      94
Солтүстік Қазақстан     2     13     1     1      80    40     137
Оңтүстік Қазақстан      2     11     1     1      30    20      65
Астана қаласы           2      0     1     0      10    10      23
Алматы қаласы           2      0     1     0      10    10      23
Барлық аймақтардан     32    160    16    14     640   380    1242
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
1         |   2  |  3  |  4  |   5  |   6  |  7  |   8
--------------------|------|-----|-----|------|------|-----|-------
Республика басшылығы,                                           60
Үкімет мүшелері,
республикалық орган.
дардың басшылары
Парламент депутаттары                                          116
Ғалымдар                                                        30
Әдебиет пен өнер                                                20
қайраткерлері
ТМД елдерінен                                                   60
шақырылатын қонақтар
Баспасөз                                                        17
Қатысушылардың жалпы                                           1545
саны
-------------------------------------------------------------------