Статья 4
Научно-методическое руководство, координация исследовательских работ, проводимых Сторонами в области санитарной охраны территорий, а также разработка совместно с соответствующими государственными санитарно-эпидемиологическими службами и научно-исследовательскими институтами нормативных документов, инструкций и рекомендаций по вопросам санитарной охраны территорий осуществляется Научно-исследовательским противочумным институтом "Микроб" Российской Федерации.
Статья 5
Стороны обязуются принимать в соответствии с действующим законодательством о санитарной охране территории государства Стороны-импортера все меры к предотвращению завоза и распространения на территорию государства другой Стороны потенциально опасных для здоровья населения товаров и грузов.
Каждая партия товаров или грузов, подлежащая санитарно-карантинному контролю, вывозимая с территории государства одной Стороны на территорию государства другой Стороны, должна сопровождаться разрешительным документом, выданным национальной государственной санитарно-эпидемиологической службой, подтверждающим гигиеническую оценку. В документе удостоверяется соответствие товара или груза санитарно-гигиеническим требованиям, предъявляемым импортирующей Стороной. Расходы по выдаче данного документа несет владелец товара или груза согласно принятым в Стороне тарифам.
Каждая партия товаров или грузов, подлежащая санитарно-карантинному контролю, которая перевозится транзитом через территорию государства одной Стороны, должна также сопровождаться разрешительным документом, выданным государственной санитарно-эпидемиологической службой направляющей Стороны, подтверждающим гигиеническую оценку.
Уполномоченные органы Сторон оставляют за собой право при ввозе на территорию их государств товаров и грузов, подлежащих санитарно-карантинному контролю, выставлять дополнительные условия по санитарно-гигиеническому состоянию партии такого товара или груза. В указанных случаях компетентные органы Стороны-импортера должны известить компетентные органы Стороны-экспортера о дополнительных условиях санитарно-гигиенического состояния товаров и грузов, сроках действия дополнительных условий и перечень товаров и грузов, на которые они распространяются.
Статья 6
Транспортные средства одной Стороны, используемые для перевозки пассажиров, товаров и грузов на территорию государства другой Стороны, а также тарная упаковка и другие упаковочные материалы для перевозки товаров и грузов должны соответствовать санитарно-гигиеническим и противоэпидемическим требованиям принимающей Стороны.

4-бап
Тараптардың аумақтарды санитарлық қорғау саласында жүргiзiлетiн зерттеу жұмыстарына ғылыми-әдiстемелік басшылық етудi, оларды үйлестiрудi, сондай-ақ аумақтарды санитарлық қорғау мәселелерi жөнiндегi нормативтiк құжаттарды, нұсқаулықтар мен  ұсынымдарды тиiстi мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық  қызметтермен және ғылыми-зерттеу институттарымен бiрлесiп  әзiрлеудi Ресей Федерациясының "Микроб" обаға қарсы ғылыми-зерттеу институты жүзеге асырады.
5-бап
Тараптар импортер-Тарап мемлекетінің аумақты санитарлық қорғау туралы қолданыстағы заңнамасына сәйкес халық үшiн ықтимал қауiптi тауарлар мен жүктердiң басқа Тарап мемлекетiнiң аумағына әкелiнуiне және таралуына жол бермеуге барлық шараларды қабылдау мiндетiн алады.
Санитарлық-карантиндiк бақылауға жататын, бiр Тарап  мемлекетi аумағынан екiншi Тарап мемлекетi аумағына әкетiлетiн  әрбiр тауарлар немесе жүктер партиясының ұлттық мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызмет берген гигиеналық бағалауды растайтын рұқсат беру құжаты болуға тиiс. Құжатта тауардың немесе жүктің импорттайтын Тарап қоятын санитарлық-гигиеналық талаптарға сәйкестiгi куәландырылады. Осы құжатты беру бойынша шығыстарды Тарапта қабылданған тарифтерге сәйкес тараулардың немесе жүктердің иесi көтередi.
Санитарлық-карантиндiк бақылауға жататын, бiр Тарап мемлекетi аумағынан транзит арқылы тасымалданатын әрбiр тауарлар немесе жүктер партиясының, сондай-ақ жiберетiн Тараптың мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызметi берген гигиеналық бағалауды растайтын рұқсат беру құжаты болуға тиiс.
Тараптардың уәкiлеттi органдары өз мемлекетi аумағына санитарлық-карантиндiк бақылауға жататын тауарлардың немесе жүктердің әкелінуі кезiнде осындай тасымалданатын тауарлар немесе  жүктер партиясының санитарлық-гигиеналық жай-күйi жөнінде қосымша шарттар қою құқығын өзiне қалдырды. Импортер-Тарап  экспортер-Тараптың құзыреттi органдарын тауарлар мен жүктердiң санитарлық-гигиеналық жай-күйi бойынша қосымша шарттар, оларға қолданылатын қосымша шарттардың қолданылу мерзiмдерi және тауарлар мен жүктердiң тiзбесi туралы хабардар етуге тиiс.
6-бап
Бiр Тараптың екiншi Тарап мемлекетi аумағына жолаушыларды, тауарлар мен жүктердi тасымалдау үшiн пайдаланылатын көлiк құралдары, сондай-ақ тауарлар мен жүктердi тасымалдауға арналған жәшiк қаттамалары мен өзге де қаттама материалдарды қабылдайтын Тараптың санитарлық-гигиеналық және эпидемияға қарсы талаптарына сай келуге тиiс.

Статья 7
Соответствующие уполномоченные органы Сторон имеют право (при обязательном участии представителя Стороны-экспортера) на возврат на территорию государства Стороны-экспортера или обеззараживание товара или груза в случае обнаружения в нем переносчиков или возбудителей карантинных или других инфекционных болезней, особо опасных для населения при санитарно-карантинном контроле на пограничном пункте государства Стороны-импортера, а при невозможности возврата или обеззараживания товара или груза - на его уничтожение. О каждом таком случае Сторона-импортер информирует соответствующие органы Стороны-экспортера.
Статья 8
Настоящее Соглашение не затрагивает права и обязательства Сторон, вытекающие из международных договоров, участниками которых. они являются, и не препятствует заключению других международных договоров.
Статья 9
Настоящее Соглашение открыто для присоединения других государств, готовых принять на себя обязательства, вытекающие из настоящего Соглашения.
Статья 10
Настоящее Соглашение вступает в силу со дня подписания, а для Сторон, законодательство которых требует выполнения внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу, - со дня сдачи соответствующих уведомлений депозитарию.
О необходимости выполнения таких процедур Стороны извещают депозитарий в течение трех месяцев со дня подписания настоящего Соглашения.
Статья 11
Настоящее Соглашение действует в течение 5 лет со дня его вступления в силу и автоматически продлевается на последующий 5-летний период, если Стороны не примут иного решения.
Любая Сторона может выйти из настоящего Соглашения, направив письменное уведомление об этом депозитарию не позднее чем за 6 месяцев до выхода.
Статья 12
По взаимной договоренности Сторон в настоящее Соглашение могут быть внесены изменения и дополнения, оформленные отдельными протоколами, которые вступают в силу в порядке, предусмотренной статьей 10 настоящего Соглашения.
Статья 13
Спорные вопросы, связанные с применением или толкованием настоящего Соглашения, разрешаются путем консультаций и переговоров заинтересованных Сторон либо с использованием иных процедур, не противоречащих нормам международного права.
Совершено в городе Минске 31 мая 2001 года в одном подлинном экземпляре на русском языке. Подлинный экземпляр хранится в Исполнительном комитете Содружества Независимых Государств, который направит каждому государству, подписавшему настоящее Соглашение, его заверенную копию.
За Правительство                   За Правительство
Азербайджанской Республики         Республики Молдова
За Правительство                   За Правительство
Республики Армения                 Российской Федерации
За Правительство                   За Правительство
Республики Беларусь                Республики Таджикистан
За Правительство                   За Правительство
Грузии                             Туркменистана
За Правительство                   За Правительство
Республики Казахстан               Республики Узбекистан
За Правительство                   За Правительство
Кыргызской Республики              Украины
Приложение 1
к Соглашению о сотрудничестве
в области санитарной охраны
территорий государств-участников
Содружества Независимых Государств
Перечень
карантинных и иных инфекционных болезней,
подлежащих санитарно-карантинному контролю
______________________________________________________________
Наименование болезни            Шифр по МКБ (9 пересмотр ВОЗ)
--------------------------------------------------------------------
Карантинные болезни:
Чума
Желтая лихорадка
Холера, в том числе 0139
Иные инфекционные болезни:
Сибирская язва
Бруцеллез
Туберкулез
Сап
Мелиоидоз
Эпидемический сыпной тиф
Оспа обезьян
Лихорадка долины Рифт
Вирусные геморрагические лихорадки:
Марбург
Эбола
Ласса
Хунин
Мачупо
Менингококковая инфекция
(при выезде в Хадж)
Спонгиоформная энцефалопатия
Приложение 2
к Соглашению о сотрудничестве
в области санитарной охраны
территорий государств-участников
Содружества Независимых Государств
Перечень
товаров и грузов, подлежащих
санитарно-карантинному контролю
______________________________________________________________
Классификация!
товара по    !         Краткое наименование товара
Товарной но- !
менклатуре   !
внешне-      !
экономической!
деятельности !
СНГ          !
(Код ТН ВЭД) !
--------------------------------------------------------------------
Группа 02 Мясо и пищевые мясные субпродукты
0201 0202      Говядина, свинина, баранина или козлятина свежая
0203 0204      (неохлажденная), охлажденная или мороженая.

7-бап
Тараптардың тиiстi уәкілеттi органдары импортер-Тарап мемлекетiнiң шекаралық пунктiнде экспортер-Тарап өкiлiнің мiндеттi қатысуымен санитарлық-карантиндiк бақылау кезiнде онда халық үшiн аса қауiптi карантиндік немесе өзге де жұқпалы аурулардың тасымалдаушысы немесе қоздырғышы анықталған жағдайда тауарды немесе жүктi экспортер-Тарап мемлекетiнің аумағына қайтаруға немесе зарарсыздандыруға, ал тауарды немесе жүктi қайтару немесе зарарсыздандыру мүмкiн болмаған кезде - оны жоюға құқығы бар. Осындай әрбiр жағдай туралы импортер-Тарап экспортер-Тараптың  тиiстi органын хабардар етедi.
8-бап
Осы Келiсiм Тараптардың олар қатысушы болып табылатын халықаралық шарттардан туындайтын құқықтары мен мiндеттемелерiн қозғамайды әрi басқа халықаралық шарттарды жасауға кедергi болмайды.
9-бап
Осы Келiсiм өзiне осы Келiсiмнен туындайтын мiндеттемелердi қабылдауға дайын өзге де мемлекеттердiң қосылуы үшiн ашық.
10-бап
Осы Келiсiм қол қойылған күнiнен бастап, ал заңнамасы оны  енгiзу үшiн қажет мемлекетiшiлiк рәсiмдердi талап ететiн Тараптар үшiн - тиiстi хабарламаны депозитарийге тапсырған күннен бастап күшiне енедi.
Тараптар осы Келiсiмге қол қойылған күннен бастап үш ай мерзiм iшiнде мұндай рәсiмдердi орындау қажеттi туралы депозитарийдi хабардар етедi.
11-бап
Осы Келiсiм оның күшiне енгiзілген күнiнен бастап 5 жыл бойы қолданылады және егер Тараптар басқа шешiм қабылдамаса, одан арғы 5-жылдық кезеңге автоматты түрде ұзартылады.
Кез келген Тарап шығуға дейiн 6 айдан кешiктiрілмей бұл туралы депозитарийге жазбаша хабарлама жiбере отырып, осы Келiсiмнен шыға алады.
12-бап
Осы Келiсiмге Тараптардың өзара уағдаластығы бойынша осы Келiсiмнің 10-бабында көзделген тәртiппен күшiне енетiн жекелеген хаттамалармен ресiмделетiн өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлуi мүмкін.
13-бап
Осы Келiсiмдi қолдануға немесе түсіндіруге байланысты даулы мәселелер мүдделi Тараптар консультациялар мен келiссөздер жүргiзу жолымен немесе халықаралық құқық нормаларына қайшы келмейтiн өзге де рәсiмдердi пайдалану арқылы шешiледi.
2001 жылғы 31 мамырда Минск қаласында бiр түпнұсқалы данада орыс тілінде жасалды. Түпнұсқалы данасы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Атқару комитетiнде сақталады, ол оның куәландырылған көшiрмесi осы Келiсiмге қол қойған әрбiр мемлекетке жiберiледi.
Әзербайжан Республикасының      Молдова Республикасының
Үкіметі үшін                    Үкіметі үшін
Армения Республикасының         Ресей Федерациясының
Үкіметі үшін                    Үкіметі үшін
Беларусь Республикасының        Тәжікстан Республикасының
Үкіметі үшін                    Үкіметі үшін
Грузия Республикасының          Түркіменстан Республикасының
Үкіметі үшін                    Үкіметі үшін
Қазақстан Республикасының       Өзбекстан Республикасының
Үкіметі үшін                    Үкіметі үшін
Қырғызстан Республикасының      Украина Республикасының
Үкіметі үшін                    Үкіметі үшін
Тәуелсiз Мемлекеттер
Достастығына қатысушы
мемлекеттер аумақтарын
санитарлық қорғау
саласындағы ынтымақтастық
туралы келiсiмге
1-қосымша
Санитарлық-карантиндік бақылауға жататын карантиндік және өзге де жұқпалы аурулардың
ТІЗБЕСІ
____________________________________________________________
Аурулардың атауы            МКБ бойынша шифр (ДДҰ 9 қайта қарауы)
____________________________________________________________
Карантиндік аурулар
____________________________________________________________
Оба
Сары қызба
Тырысқақ, оның ішінде 0139
____________________________________________________________
Өзге де жұқпалы аурулар
____________________________________________________________
Күйдiргi
Бруцеллез
Туберкулез
Сап
Мелиоидоз
Эпидемиялық бөртпе сүзегi
Маймыл шешегi
Рифт алқабы қызбасы
____________________________________________________________
Вирустық геморрагиялық қызба:
____________________________________________________________
Марбург
Эбола
Ласса
Хунин
Мачупо
Менингококты инфекция (қажылыққа барған кезде)
Спонгионысанды энцефалопатия
____________________________________________________________
Санитарлық-карантиндiк бақылауға жататын тауарлар
мен жүктердiң
ТІЗБЕСІ
__________________________________________________________
ТМД сыртқы-
экономикалық
қызметінің тауарлық           Тауарлардың қысқаша атауы
номенклатурасы
бойынша тауарды
топтастыру (СЭҚ
ТН коды)
__________________________________________________________
02-топ             Ет және тағамдық қосымша ет өнiмдерi
__________________________________________________________
0201           Жас (салқындатылмаған), салқындатылған  немесе
тоңазытылған сиыр, шошқа, қой немесе ешкi етi
0202
0203
0204

0205 00 000    Мясо лошадей (конина), ослов, мулов или лошаков
свежее (неохлажденное), охлажденное или мороженое.
0206           Пищевые субпродукты крупного рогатого скота, свиней,
овец, коз, лошадей, ослов, мулов или лошаков свежие
(охлажденные), охлажденные или мороженые.
0207           Мясо и пищевые субпродукты домашней птицы свежие
(неохлажденные), охлажденные или мороженые.
0208           Мясо яков, буйволов, сайгаков, кенгуру,
верблюжатина, лосятина, кабанина, медвежатина и т.д.
0209 00        Свиной жир, жир домашней птицы (охлажденный,
неохлажденный, топленый, нетопленый, соленый или в
рассоле, сушеный или копченый).
0210           Мясо и пищевые мясные субпродукты соленые или в
рассоле, сушеные или копченые; пищевая мука из мяса
и мясных субпродуктов.
Группа 03 Рыба, ракообразные, моллюски, другие водные
беспозвоночные
0301, 0302,    Рыба живая, охлажденная и мороженая, разделанная и
0303, 0304     неразделанная, рыбное филе, охлажденное и мороженое.
0305           Рыба (разделанная и неразделанная) сушеная, соленая,
горячего и холодного копчения, мука и гранулы из
рыбы, пищевые.
0306           Ракообразные (разделанные и неразделанные): живые,
охлажденные, мороженые, варено-мороженые, соленые,
сушенные, мука и гранулы из ракообразных.
0307           Моллюски (разделанные или неразделанные): живые,
охлажденные, мороженые, варено-мороженые, соленые,
сушеные
0307           Прочие водные беспозвоночные (разделанные и
неразделанные): живые, охлажденные, мороженые,
варено-мороженые, соленые, сушеные.
Группа 04  Молоко и молочные продукты, яйца птиц; мед
натуральный; пищевые продукты животного
происхождения
0401           Молоко и сливки несгущенные и без добавления сахара
или других подслащивающих веществ.
0402           Молоко и сливки, сгущенные или с добавлением сахара
или других подслащивающих веществ.
0403           Пахта, свернувшиеся молоко и сливки, йогурт, кефир,
прочие ферментированные или сквашенные молоко и
сливки, сгущенные или несгущенные с добавлением или
без добавления сахара или других подслащивающих
веществ, ароматизированные или неароматизированные,
с добавлением или без добавления фруктов, орехов или
какао.
0404           Молочная сыворотка, сгущенная или несгущенная, с
добавлением или без добавления сахара или других
подслащивающих веществ; продукты из натуральных
компонентов молока, с добавлением или без добавления
сахара или других подслащивающих веществ, в другом
месте не поименованные.

0205 00 000    Жас, салқындатылған немесе тоңазытылған жылқы, есек,
қашыр немесе лошак етi
0206           Жас (салқындатылмаған), салқындатылған немесе
тоңазытылған iрi қара малдың, шошқаның, қойдың,
ешкiнiң, жылқының, есектiң, қашырдың немесе лошактың
тағамдық қосымша ет өнiмдерi
0207           Жас (салқындатылмаған), салқындатылған немесе
тоңазытылған үй құстарының еттерi мен тағамдық
қосымша ет өнiмдерi
0208           Өгiздiң, буйволдың, киіктің, кенгурудың, ботаның,
бұланның, қабанның, қонжықтың және т.б. етi
0209 00        Шошқа майы, үй құсы майы, (салқындатылмаған,
салқындатылған, қорытылған, қорытылмаған, тұздалған
немесе тұзды судағы кептiрiлген немесе ысталған
0210           Тұздалған немесе тұзды судағы кептірілген немесе
ысталған ет және тағамдық қосымша ет өнiмдерi; еттен
және тағамдық қосымша ет өнiмдерiнен жасалған
тағамдық ұн
__________________________________________________________
03-топ      Балық, шаян тәрiздiлер, моллюскiлер, бacқа да
судағы омыртқасыздар
__________________________________________________________
0301, 0302,    Тiрi, салқындатылған және тоңазытылған, бөлшектелген
0303, 0304     және бөлшектелмеген балық; салқындатылған және
тоңазытылған балық сүбeci
0305           Кептiрiлген, тұздалған, ыстықтай және суықтай
ысталған балық (бөлшектелген және бөлшектелмеген);
балықтан жасалған тағамдық ұн мен түйіршіктер.
0306           Шаян тәрiздiлер (бөлшектелген және бөлшектелмеген):
тiрi, салқындатылған, тоңазытылған, пiсiрiліп
тоңазытылған, тұздалған, кептiрiлген; шаян
тәрiздiлерден жасалған ұн мен түйіршіктер.
0307           Моллюскілер (бөлшектелген және бөлшектелмеген):
тiрi, салқындатылған, тоңазытылған, пiсiріліп
тоңазытылған, тұздалған, кептiрiлген
0307           Басқа да судағы омыртқасыздар (бөлшектелген және
бөлшектелмеген): тiрi, салқындатылған, тоңазытылған,
пiсiрiліп тоңазытылған, тұздалған, кептiрiлген
__________________________________________________________
04-топ         Сүт және сүт өнiмдерi; құстардың жұмыртқасы;
табиғи бал; жануар тектестердiң тағамдық
өнімдері
__________________________________________________________
0401           Қант немесе өзге де тәттiлендiретін заттар
қосылмаған сүт және қойытылған қаймақ
0402           Қант немесе өзге де тәттiлендiретiн заттар
қосылмаған сүт және қойытылған қаймақ
0403           Пахта, iрiген сүт және қаймақ, йогурт, айран және
өзге де ашытылған немесе ұйыған сүт пен қаймақ,
қойытылған немесе қойытылмаған, қант немесе басқа да
тәттiлендiрiлген заттар қосылған немесе қосылмаған,
хош иiстендiрiлген немесе хош иiстендiрiлмеген,
жемiс-жидектер, жаңғақ немесе какао қосылған немесе
қосылмаған
0404           Қойытылған немесе қойытылмаған, қант немесе өзге де
тәттiлендiретiн заттар қосылған немесе қосылмаған
сүт сарысуы; басқа жерде аты аталмаған қант немесе
өзге де тәттiлендiретiн заттар қосылған немесе
қосылмаған сүттің табиғи компоненттерінен жасалған
өнiмдер

0405 00        Сливочное масло и прочие молочные жиры, молочные
пасты.
0406           Сыры и творог.
0407 00        Яйца птиц в скорлупе, свежие, консервированные или
вареные.
0408           Яйца птиц без скорлупы и яичные желтки свежие,
сушеные, вареные на пару или кипящей воде,
формованные, мороженые или консервированные другим
способом, с добавлением или без добавления сахара
или других подслащивающих веществ.
0409 00 000    Мед натуральный.
0410 00  00    Пищевые продукты животного происхождения, в другом
месте не поименованные.
Группа 07 Овощи и некоторые съедобные корнеплоды и
клубнеплоды
0701           Картофель свежий или охлажденный.
0702 00        Томаты свежие или охлажденные.
0703           Лук репчатый, лук шалот (шарлот), лук-порей, чеснок
и прочие луковичные овощи, свежие или охлажденные.
0704           Капуста кочанная, цветная, кольраби, брокколи и
прочие аналогичные съедобные овощи.
0706           Морковь, репа, свекла столовая, сельдерей корневой,
редис и прочие аналогичные съедобные корнеплоды.
0707 00        Огурцы и корнишоны.
0708           Бобовые овощи, лущеные или нелущеные.
0709           Прочие овощи: баклажаны, перец, артишок, спаржа и др.
Группа 08 Съедобные плоды и орехи, кожура и корки
цитрусовых или бахчевых культур
0801           Орехи кокосовые, бразильские и кешью свежие или
сушеные, очищенные от скорлупы или неочищенные, с
кожурой или без кожуры.
0802           Прочие орехи: миндаль, орех лесной, грецкие,
каштаны, фисташки и прочие.
0803 00        Бананы.
0804           Финики, инжир, ананасы, авокадо, манго свежие или
сушеные.
0805           Цитрусовые плоды свежие или сушеные.
0806           Виноград свежий или сушеный.
0807           Дыни, арбузы и папайя свежие.
0808           Яблоки, груши и айва свежие.
0809           Абрикосы, вишня, черешня, персики (включая
нектарины).
0810           Прочие плоды свежие: земляника, малина, ежевика,
крыжовник, клюква, черника, брусника и прочие ягоды.
0811           Плоды и орехи (свежие или вареные в воде или на
пару), мороженые, с добавлением сахара или
подслащивающих веществ.

0405 00        Сары май мен басқа да сүт майлары, сүт пасталары
0406           Сырлар мен iрiмшiктер
0407 00        Қабығы бар, жас, консервiленген немесе пiсiрiлген
құс жұмыртқалары
0408           Жас, кептiрiлген, буға немесе қайнаған суға
пiсiрiлген, қалыпқа салынған, тоңазытылған немесе
басқа да тәсiлмен консервiленген, қант немесе өзге
де тәттiлендiретiн заттар қосылған немесе қосылмаған
қабықсыз құс жұмыртқалары мен жұмыртқаның сарысы
0409 00 000    Табиғи бал
0410 00 00     Басқа жерде аты аталмаған жануар тектестердiң
тағамдық өнiмдерi
__________________________________________________________
07-топ         Көкөнiстер және кейбiр жеуге болатын тамырлы
жемiстер және түйнектi жемiстер
__________________________________________________________
0701           Жас немесе салқындатылған картоп
0702 00        Жас немесе салқындатылған томаттар
0703           Жас немесе салқындатылған басты пияз, ұсақ басты пияз
(шарлот), пияз-бидайық, сарымсақ және басқа да пияз
тәріздес көкөнiстер
0704           Түрлi-түстi қауданды капуста, кольраби, брокколи
және басқа да оған ұқсас жеуге болатын тамырлы
жемiстер
0706           Сәбiз, шалқан, асхана қызылшасы, тамырлы балдыркөк,
шалғам және басқа да оған ұқсас жеуге болатын тамырлы
жемiстер
0707 00        Қиярлар және Koрнишондар
0708           Аршылған немесе аршылмаған бұршақ көкөнiстерi
0709           Басқа да көкөнiстер: баклажандар, бұрыштар,
артишоктар, қояншөптер және басқалар.
__________________________________________________________
08-топ        Жеуге болатын түбірлi жемiстер мен жаңғақтар,
цитрус немесе бақша дақылдарының қыртысы мен
қабықтары
__________________________________________________________
0801           Жас немесе кептiрiлген, қабығынан тазартылған немесе
тазартылмаған, қабығы бар немесе қабықсыз кокос,
бразилия жаңғақтары және кешью
0802           Басқа да жаңғақтар: бадам, орман, грек жаңғағы,
талшындар, пiстелер және басқалар
0803 00        Банандар
0804           Жас немесе кептiрiлген құрмалар, iнжiрлер, ананастар,
авокадолар, манголар
0805           Жас немесе кептiрiлген цитрус жемістері
0806           Жас немесе кептiрiлген жүзiм
0807           Жас қауындар, қарбыздар мен папайялар
0808           Жас алмалар, алмұрттар мен бекелер
0809           Өріктер, шиелер, тәттi шиелер, шабдалылар (бал
шырындарын қoca алғанда)
0810           Басқа да жас түбiрлi жемiстер: бүлдiрген, таңқұрай
қара бүлдiрген, қарлыған, мүкжидек, қаражидек
итбүлдiрген және басқа да жидектер
0811           Тоңазытылған, қант немесе тәттiлендiретін заттар
қосылған түбiрлi жемiстер мен жаңғақтар (жас немесе
суда немесе буда қайнатылған)

0814 00  000   Кожура цитрусовых плодов или корки бахчевых культур
(свежие, мороженые, сушеные или консервированные для
кратковременного хранения в рассоле).
Группа 09  Кофе, чай и пряности
0901           Кофе жареный или нежареный, с кофеином или без
кофеина, плодовая мякоть и оболочки зерен кофе,
заменители кофе, содержащие кофе.
0902           Чай ароматизированный или неароматизированный
(зеленый и черный).
0904           Перец сушеный, дробленый или молотый.
0905 00 000    Ваниль.
0906           Корица и цветки коричного дерева.
0907 00 000    Гвоздика (целые плоды, цветки).
0908           Мускатный орех, мацис, кардамон.
0909           Семена аниса, бадьяна, фенхеля, кориандра, тмина,
ягоды можжевельника.
0910           Имбирь, шафран, куркума (чабрец), тимьян, лавровый
лист и др.
Группа 10  Зерновые хлеба (кроме семян и фуражного зерна)
1001           Пшеница и пшенично-ржаная смесь (меслин).
1002 00 000,   Рожь, ячмень, овес, кукуруза, рис, гречиха,
1003 00,       просо и прочие зерновые.
1004 00,
1005, 1006,
1007 00, 1008
Группа 11 Продукция мукомольно-крупяной промышленности,
солод, крахмал, пшеничная клейковина
1101 00        Мука пшеничная или пшенично-ржаная, рисовая,
1102           кукурузная, а также мука прочих зерновых.
1103           Крупа и гранулы зерновых.
1105           Мука, крупа, хлопья и гранулы картофельные.
1106           Мука и крупа из сушеных бобовых овощей.
1107, 1108     Солод поджаренный или неподжаренный, крахмал.
Группа 12 Масличные семена и плоды; лекарственные
растения и растения для технических целей
1212 20 000    Водоросли сухие и мороженые, мука и крупка из
водорослей.
Группа 15 Жиры и масла животного или растительного
происхождения, продукты их расщепления
1501 00        Жир крупного и мелкого рогатого скота, домашней
1502 00        птицы, жир свиной топленый или нетопленый.
1504           Жир, масла и их фракции из рыб или морских
млекопитающих.
1507-1516      Масла растительные и их фракции.
1517           Маргарин.
из 1518 00     Прочие жиры и масла.
Группа 16 Изделия из мяса, рыбы или ракообразных,
молюсков или прочих водных беспозвоночных
1601 00        Колбасы и аналогичные продукты из мяса, мясных
субпродуктов или крови; пищевые продукты,
изготовленные на их основе.
1602           Прочие готовые или консервированные продукты из
мяса, мясных субпродуктов или крови.
1604, 1605     Пресервы из рыбы, моллюсков, ракообразных, других
водных беспозвоночных и водорослей.
1604 1605      Кулинарные изделия из рыбы, моллюсков, ракообразных,
других водных беспозвоночных и водорослей.
1604 1605      Готовые или консервированные продукты из рыбы: икра
осетровых (черная икра), икра лососевых (красная) и
заменители икры, изготовленные из морских прочих
рыб, рыба целиком или в кусках
1605 20        Мясо криля варено-мороженое, мука из криля.
Группа 17 Сахар и кондитерские изделия из сахара
1701           Сахар тростниковый или свекловичный и химически
чистая сахароза в твердом состоянии.
1702           Прочие виды сахара, включая химически чистые
лактозу, мальтозу, глюкозу и фруктозу, в твердом
состоянии.
1704           Кондитерские изделия из сахара (включая белый
шоколад), не содержащие какао.
Группа 18 Какао и продукты из него
1801 00 00     Какао-бобы, целые и дробленые, сырые или жареные.
1802 00 000    Какавелла (шелуха, оболочка, кожица) и прочие отходы
какао.
1803           Какао-паста обезжиренная или не обезжиренная.
1804 00 000    Какао-масло, жир и жидкое масло из какао.
1805 00 000    Какао-порошок без добавлений сахара или других
подслащивающих веществ.
1806           Шоколад и прочие пищевые продукты, содержащие какао.
Группа 19 Изделия из зерна хлебных злаков, муки, крахмала
и молока, мучные кондитерские изделия
1901           Экстракт солодовый, пищевые продукты из муки, крупы,
крахмала или солодового экстракта.

0814 00 000    Цитрус жемістерiнiң қабықтары немесе бақша
дақылдарының қыртыстары (жас, тоңазытылған,
кептiрiлген немесе уақытша сақтау үшін тұзды суда
консервiленген)
__________________________________________________________
09-топ         Кофе, шай және татымды дәмі бар өсімдіктер
__________________________________________________________
0901           Кофеинi бар немесе кофеинсiз қуырылған немесе
қуырылмаған кофе, кофенің жемiстi дәнi мен
қабықтары, құрамында кoфе бар кофе алмастырғыштар
0902           Хош иiстендiрiлген немесе хош иiстендiрiлмеген шай
(көк және қара)
0904           Кептiрiлген, ұсақталған және ұнтақталған бұрыш
0905 00 000    Ваниль
0906           Қоңыр ағаштың дәмқабығы мен гүлдерi
0907 00 000    Қалампыр (бүтін түбiрлi жемiсi, гүлдерi)
0908           Жұпар жаңғақ, мацис, кардамон.
0909           Даршын, бадьян, фенхель, кордиандр, зере тұқымдары,
арша жидектерi
0910           Зiмбiр, зағыпаран, жебiршөп (тасшөп), тасшөп,
лавр жапырағы және басқалар.
__________________________________________________________
10-топ         Астық нандары (тұқымдар мен жемшөп дәнінен
басқа)
__________________________________________________________
1001           Бидай мен бидай-қара бидай қоспасы (машақ).
1002 00 000,   Қара бидай, арпа, сұлы, жүгерi, күрiш, қарақұмық,
1003 00,       таpы және басқа да дәндi дақылдар.
1004 00,
1005, 1006,
1007 00, 1008
__________________________________________________________
11-топ       Ұн тарту-жарма өнеркәсiбiнiң өнімдерi, солод,
крахмал бидай ұлпасы
__________________________________________________________
1101 00       Бидай немесе бидай-қара бидай, күрiш, жүгерi ұны,
1102          сондай-ақ басқа да дәндi дақылдар ұны
1103          Дәндi дақылдар жармасы мен түйiршiктерi
1105          Kaртоп ұны, жармасы, үлпегi мен түйiршіктерi
1106          Кептiрiлген бұршақ көкөнiсiнен жасалған ұн мен жарма
1107, 1108    Қуырылған немесе қуырылмаған солод, крахмал
__________________________________________________________
12-топ       Майлы тұқымдар және жемiстер: дәрілік өсiмдіктер
мен техникалық мақсаттағы өсімдіктер
__________________________________________________________
1212 20 000   Кептiрілген және тоңазытылған балдырлардан жасалған
ұн мен жарма
_________________________________________________________
15-топ       Жануарлар немесе өсімдiк тектестердің майлары
мен тоңмайлары және олардан ажыратылып алынған
өнімдер
__________________________________________________________
1501 00       Мүйiздi iрi қара және ұсақ малдардың, құстардың майы,
қорытылған немесе қорытылмаған шошқа майы
1504          Балықтан немесе теңiз сүт қоректiлерінен жасалған
майлар, тоңмайлар және олардың фракциялары
1507-1516     Өсiмдiк майлары және олардың фракциялары
1517          Маргарин
1518 00-ден   Басқа да майлар мен тоңмайлар
__________________________________________________________
16-топ        Еттен, балықтан және шаян тәрiздестерден,
моллюскілерден немесе басқа да судағы
омыртқасыз жәндіктерден жасалған тағамдар
__________________________________________________________
1601 00       Шұжықтар мен еттен, қосымша ет өнiмдерiнен немесе
қаннан жасалатын осыған ұқсас өнiмдер, олардың
негiзiнде дайындалған дайын тамақ өнiмдерi
1602          Еттен, тағамдық қосымша ет өнiмдерiнен немесе қаннан
жасалған басқа да дайын немесе консервiленген өнiмдер.
1604          Балықтан, моллюскiлерден, шаян тәрiздестерден, басқа
1605          да судағы омыртқасыз жәндiктер мен балдырлардан
жасалған пресервтер
1604          Балықтан, моллюскiлерден, шаян тәрiздестерден, басқа
1605          да судағы омыртқасыз жәндiктер мен балдырлардан
жасалған асшеберлiк тағамдар
1604          Балықтан жасалған дайын немесе консервiленген
1605          өнiмдер: бекiре уылдырығы (қара уылдырық) албырт
(қызыл) уылдырығы және басқа да теңіз балықтарының
уылдырықтарын алмастырғыштар, бүтiн немесе сомдап
бөлшектелген балық.
1605 20       Крилдің пiсiрiлген-тоңазытылған етi, крильден
жасалған ұн
__________________________________________________________
17-топ      Қант нен қанттан жасалған кондитерлік бұйымдар
__________________________________________________________
1701         Құрақтық немесе қызылша қанты мен химиялық таза
caxaроза, қатты күйінде
1702         Химиялық таза лактозаны, мальтозаны, глюкозаны және
фруктозаны қоса алғанда, қанттың басқа түрлерi, қатты
күйiнде
1704         Құрамында какао жоқ қанттан жасалған кондитерлiк
бұйымдар (ақ шокаладты қоса алғанда)
__________________________________________________________
18-топ         Какао мен одан жасалған өнімдер
__________________________________________________________
1801 00 00   Бүтін және ұсақталған, шикi немесе қуырылған какао-
бұршақтар
1802 00 000  Какаоның какавелласы (кебегi, қабығы, қауызы) мен
басқа да қалдықтары
1803         Майсызданған және майсызданбаған какао-паста
1804 00 000  Какао-май, какаодан жасалған май және сұйық май
1805 00 000  Қант немесе басқа да тәттiлендiретiн заттар қосылмаған
какао-ұнтақ
1806         Құрамында какао бар шоколад пен басқа да тамақ өнiмдерi
__________________________________________________________
19-топ       Астық дәндерiнен, ұннан, крахмалдан және сүттен
жасалған тағамдар, ұннан жасалған кондитерлік
тағамдар
__________________________________________________________
1901         Солод шырсөлi, ұннан, жармадан, крахмалдан немесе
солодтан жасалған тамақ өнiмдерi

1901 10 000    Специализированные продукты детского питания.
1902           Макаронные изделия, вареные или невареные, с
начинкой или без начинки.
1903 00 000    Тапиока или ее заменители.
1904           Готовые продукты, получаемые путем вздутия или
обжаривания зерна хлебных злаков или зерновых
продуктов.
1905           Хлеб, мучные кондитерские изделия, печенье и прочие
хлебобулочные и мучные кондитерские изделия.
Группа 20 Продукты переработки овощей, плодов, орехов или
прочих частей растений
2001           Овощи, фрукты, орехи и другие съедобные части
растений, приготовленные или консервированные в
уксусе или уксусной кислоте.
2002           Томаты, приготовленные или консервированные без
добавления уксуса или уксусной кислоты.
2003           Грибы и трюфеля, приготовленные или консервированные
2003 20 000    без добавления уксуса или уксусной кислоты.
2004, 2005     Прочие овощи, приготовленные или консервированные
без добавления уксуса или уксусной кислоты,
мороженые картофель, прочие овощи или овощные смеси.
2006           Плоды, орехи, кожура плодов и прочие части растений,
консервированные в сахаре (пропитанные сиропом,
глазированные).
2007           Джемы, желе плодово-ягодные, мармелады, пюре
плодово-ягодные, ореховые, прошедшие тепловую
обработку, в том числе с добавлением сахара, других
подслащивающих веществ или спирта.
2009           Соки фруктовые (включая виноградное сусло) и соки
овощные несброженные и без добавления спирта, с
добавлением или без добавления сахара или других
подслащивающих веществ.
Группа 21 Прочие разные пищевые продукты
2101           Экстракты, эссенции и концентраты кофе, изделия на
основе экстрактов, эссенций, концентратов кофе, чая
или мате, обжаренный цикорий и прочие обжаренные
заменители кофе.
2102           Дрожжи (активные или неактивные), промышленные
микроорганизмы и закваски.
2103           Продукты для приготовления соусов и готовые соусы,
вкусовые добавки, приправы смешанные, пищевые
добавки, биологически активные добавки
(нутрицевтики).
2104           Супы и бульоны, готовые заготовки для их
приготовления; гомогенизированные смеси пищевых
продуктов.
2105 00        Мороженое и другие виды пищевого льда.
2106           Пищевые продукты, в другом месте не поименованные.
Группа 22 Алкогольные и безалкогольные напитки и уксус
2201           Воды минеральные и газированные.
2202           Воды, включая минеральные газированные с добавлением
сахара или других подслащивающих или ароматических
веществ, прочие безалкогольные напитки.

1901 10 000  Арнайы балалардың тағамы
1902         Пiсiрiлген немесе пiсiрiлмеген, iшiне бiр нәрсе
салынған немесе салынбаған макарон өнiмдерi
1903 00 000  Тапиока немесе оны алмастырғыштар
1904         Астық дәндерiн немесе астық өнiмдерiн кептiру немесе
қуыру арқылы алынған дайын өнiмдер
1905         Нан, ұннан жасалған кондитерлiк өнiмдер, печенье мен
басқа да нан-тоқаш және наннан жасалған кондитерлiк
өнiмдер __________________________________________________________
20-топ       Көкөнiстердің, жемiстердiң, жаңғақтардың немесе
өсімдiктердің басқа да бөлiктерiнен қайта
өңделген өнiмдер
__________________________________________________________
2001         Сiрке суында немесе сiрке қышқылында дайындалған немесе
консервiленген көкөнiстер, жемiс-жидектер, жаңғақтар
мен өсiмдiктердiң басқа да жеуге болатын бөлiктерi.
2002         Сiрке суын немесе сiрке қышқылын қоспай дайындалған
немесе консервiленген томаттар
2003         Сiрке суын немесе сiрке қышқылын қоспай дайындалған
2003 20 000  немесе консервiленген саңырауқұлақтар мен жерқұлақтар
2004         Сiрке суын немесе сiрке қышқылын қоспай дайындалған
2005         немесе консервіленген басқа да көкөнiстер,
тоңазытылған картоп, басқа да көкөнiстер немесе
көкөнiс қоспалары
2006         Қантта консервiленген (шырын сiңiрiлген,
жылтыратылған) жемiстер, жаңғақтар, жемiстердің
қабықтары және өсiмдiктердiң басқа да бөлiктерi
2007         Жылумен өңделген, оның iшiнде қант немесе басқа да
тәттiлендiретiн заттар немесе спирт қосылған
жемiс-жидек джемi, тоңбасы, жемiс-жидек, жаңғақ
мармеладтары, езбелерi
2009         Ашымаған және спирт қосылмаған, қант немесе басқа да
тәттiлендiретiн заттар қосылған немесе қосылмаған жемiс
шырындары (жүзiм шырыны ашытқысын қоса алғанда) мен
көкөнiс шырындары
__________________________________________________________
21-топ          Басқа да түрлі тағам өнімдері
__________________________________________________________
2101         Кофенiң шырсөлдерi, эссенциялары мен концентраттары,
кофе, шай немесе мате шырсөлiнiң, эссенциясының,
концентратының негiзiнде жасалған тағамдар, қуырылған
цикорий және басқа да қуырылған кофенi алмастырғыштар
2102         Ашытқылар (белсендi және белсендi емес), өнеркәсiптiк
микроорганизмдер мен ашытқылар.
2103         Тұздықтарды дайындауға арналған өнiмдер мен дайын
тұздықтар, араластырылған дәмдiк үстемелер, қоспалар,
тағамдық үстемелер, биологиялық белсендi үстемелер
(қоректi заттарды қосу).
2104         Көжелер мен сорпалар, оларды дайындауға арналған дайын
заттар
2105 00      Балмұздақ пен басқа да тағамдық мұз түрлері
2106         Басқа жерде аты аталмаған тамақ өнiмдері.
__________________________________________________________
22-топ        Алкогольді және алкогольсіз сусындар мен сiрке
суы
__________________________________________________________
2201         Минералды және газды сулар.
2202         Минералды, газды суды қоса алғанда қант немесе басқа да
тәттiлендіретiн немесе хош иiстендiретiн заттар
қосылған сулар, басқа да алкогольсiз сусындар

2203 00        Пиво солодовое.
2204           Вина виноградные натуральные, включая крепленые.
2204 10,
2204 10 110    Вина игристые, шампанское.
2205           Вермуты и прочие вина виноградные натуральные с
добавлением растительных или ароматических
экстрактов.
2208           Крепкие спиртные напитки, ликеры и прочие
алкогольные напитки, составные спиртовые
полуфабрикаты, используемые для изготовления
напитков.
2209 00        Уксус и его заменители, полученные из уксусной
кислоты, уксус винный.
Группа 24 Табак и промышленные заменители табака
2401           Табачное и сигарное сырье.
2402           Сигареты (включая сигары с обрезанными концами),
сигариллы (тонкие сигары) и сигареты из табака или
его заменителей.
2403           Табак трубочный и курительный.
3302,          Компоненты для производства сигарет и сигар
3506 10,       (сигарилл): сигаретные фильтры; ароматизаторы; клей;
4813,          сигаретная (папиросная) бумага, сопутствующие товары
4823 20 000    и приспособления для курения сигарет, фильтры-
9614           мундштуки.
Группа 25  Соль
2501 00 990    Соль, пригодная для потребления человека.
Группы 28, 29  Кислоты
2809           Кислота ортофосфорная.
2915 50 000    Кислота пропионовая.
2916 19 300    Кислота сарбиновая.
2916 31 00     Кислота бензойная.
2917           Кислота фитиновая.
2917           Кислота фумаровая.
2917           Кислота янтарная.
2918 12 000    Кислота винная.
2918 14 000    Кислота лимонная.
2918 19 000    Кислота яблочная.
2951 21 00     Кислота уксусная лесохимическая пищевая.
2936 27 000    Кислота аскорбиновая.
Группа 33 Эфирные масла и резиноиды; парфюмерные,
косметические и туалетные средства
Группа 34 Мыло, моющие средства, синтетические моющие
средства
Группа 35 Белковые вещества; модифицированные крахмалы
3503 00        Желатин
Группы 39, 69  Изделия из полимерных, фарфоровых и
керамических материалов
3920           Полимерные материалы, предназначенные для контакта с
продуктами питания.
3924 6911      Посуда из полимерных, фарфоровых и керамических
материалов, предназначенная для контакта с пищевыми
продуктами.
3920           Полимерные материалы для изготовления детской
одежды, обуви и игрушек.
3917           Полимерные материалы, используемые в водоснабжении.
Из групп
39, 48, 70,
73, 76     Тара
из 3923        Ящики полимерные многооборотные для овощей и фруктов.
из 3923        Ящики пластмассовые многооборотные для хлебобулочных
изделий.
из 3923        Ящики полимерные многооборотные для продукции мясной
и молочной промышленности.
из 4819        Ящики из гофрированного картона для мороженого.
из 4819        Ящики из гофрированного картона для кондитерских
изделий.
из 4819        Ящики из гофрированного картона для продукции мясной
и молочной промышленности.
из 4819        Ящики из гофрированного картона для пищевых
продуктов, спичек, табачных изделий и моющих средств.
из 7010        Тара стеклянная (банки, бутылки) для пищевых
продуктов промышленного и хозяйственного назначения.
из 7310        Банки металлические для консервов.
из 7612        Фляги металлические для молока и молочных продуктов.
Группа 48 Бумага
4805           Бумага для упаковки пищевых продуктов на автоматах.
Группа 48 Картон
4805 40 000    Картон фильтровальный для пищевых жидкостей.
Из групп 73,
74, 75, 76    Посуда из черных и цветных металлов
из 7323 94     Посуда хозяйственная стальная эмалированная.
из 7323        Посуда из коррозионно-стойкой стали.
7323 93 000    Посуда хозяйственная чугунная эмалированная.
из 7418 7508   Посуда из мельхиора, латуни, нейзильбера с хромовым
или никелевым покрытием.
из 7418 7508   Посуда из мельхиора, нейзильбера с золотым или
серебряным покрытием.
из 7615        Посуда хозяйственная из листового алюминия.
Группа 84 Оборудование
Автоматы расфасовочно-упаковочные для пищевой,
мясо-молочной и рыбной промышленности.
Оборудование фасовочно-упаковочное для:

2203 00      Ашытылған сыра
2204         Күшейтiлгендердi қоса алғанда табиғи жүзiм шараптары
2204 10      Көбiктi шараптар, шампан
2204 10 110
2205         Өсiмдiк немесе хош иiсті шырсөлдер қосылған вермуттар
мен басқа да табиғи жүзiм шараптары
2208         Сусындарды дайындау үшiн пайдаланылатын күштi спиртті
сусындар, ликерлер мен басқа да алкогольдi сусындар,
құрамдас спиртті дүмбiлдер.
2209 00      Сiрке қышқылынан алынған сiрке суы мен оны
алмастырғыштар, шарап сiрке суы
__________________________________________________________
24-топ       Темекі және өнеркәсіптік темекі алмастырғыштар
__________________________________________________________
2401         Темекi және сигар шикiзаты.
2402         Сигареттер (ұштары кесiлген сигарларды қоса алғанда),
сигариллар (жiңiшке сигарлар) мен темекi немесе оны
алмастырғыштардан жасалған сигареттер
2403         Tүтiкпен шегетiн және тартатын темекі
3302,        Сигареттер мен сигарларды (сигарилларды) өндiруге
3506 10,     арналған компоненттер: сигарет сүзгіштерi; хош
4813,        иiстендiргiштер; желiм; сигарет қағазы (папирос),
4823 20 000, сигареттi тартуға арналған iлеспе тауарлар мен
9614         керек-жарақтар, сүзгiш-мүштiктер.
__________________________________________________________
25-топ                 Тұз
__________________________________________________________
2501 00 990  Адамдар тұтынуға жарамды тұздар
__________________________________________________________
28, 29-топтар            Қышқылдар
__________________________________________________________
2809         Ортофосфорлы қышқыл
2915 50 000  Пропионды қышқыл
2916 19 300  Caрбин қышқылы
2916 31 00   Бензой қышқылы
2917         Фитин қышқылы
2917         Фумар қышқылы
2917         Маржан қышқылы
2918 12 000  Шарап қышқылы
2918 14 000  Лимон қышқылы
2918 19 000  Алма қышқылы
2951 21 00   Орман-химиялық тағамдық сiрке қышқылы
2936 27 000  Acкoрбин қышқылы
__________________________________________________________
33-топ      Эфир майлары және резиноидтар: парфюмерлік,
косметикалық және жуыну құралдары
__________________________________________________________
34-топ   Сабын, жуу құралдары, синтетикалық жуу құралдары
__________________________________________________________
35-топ   Белокты заттар; жетілдірілген крахмалдар
__________________________________________________________
3503 00      Желімтек
__________________________________________________________
39,69-топтардан   Полимерлiк, фарфор және керамика
материалдарынан жасалған бұйымдар
__________________________________________________________
3920         Тамақ өнiмдерiмен жанасатын полимерлiк материалдар
3924         Тамақ өнiмдерiмен жанасатын полимерлiк, фарфор және
6911         керамика материалдарынан жасалған ыдыстар
3920         Балалар киiмiн, аяқ киiмдерi мен ойыншықтарын
дайындауға арналған полимерлік материалдар
3917         Сумен жабдықтауда пайдаланылатын полимерлік материалдар
__________________________________________________________
39, 48, 70, 73,         Ыдыстар
76-топтардан
__________________________________________________________
3923-тен     Көкөнiстер мен жемiстерге арналған айналымы көп
полимерлiк жәшіктер
3923-тен     Нан-тоқаш өнiмдерiне арналған айналымы көп
пластмассалық жәшiктер
3923-тен     Ет және сүт өнеркәсiбi өнiмдерiне арналған айналымы
көп полимерлiк жәшiктер
4819-дан     Балмұздаққа арналған картоннан жасалған гофрирленген
жәшiктер
4819-дан     Кондитерлiк өнiмдерге арналған картоннан жасалған
гофрирленген жәшiктер
4819-дан     Ет және сүт өнеркәсiбi өнiмдерiне арналған картоннан
жасалған гoфрирленген жәшiктер
4819-дан     Тамақ өнiмдерiне, сiрiңкелерге, темекi бұйымдарына
және жуу құралдарына арналған картоннан жасалған
гофрирленген жәшiктер
7010-нан     Өнеркәсiптiк және шаруашылық мақсаттардағы тамақ
өнiмдерiне арналған шыны ыдыстар (банкiлер, шөлмектер)
7310-нан     Консервiлерге арналған металл банкiлер
7612-ден     Сүт және сүт өнiмдерiне арналған металл дүңгiрлер
__________________________________________________________
48-топ               Қағаз
__________________________________________________________
4805         Автоматтардағы тамақ өнiмдерiн орауға арналған қағаз
__________________________________________________________
48-топ                 Картон
__________________________________________________________
4805 40 000  Тағамдық сұйықтықтарға арналған сүзгіш картон
__________________________________________________________
73, 74, 75,    Қарa және түстi материалдардан жасалған ыдыстар
76-топтардан
__________________________________________________________
7323 94-тен  Шаруашылықта пайдаланылатын кiреукелi болаттан
жасалған ыдыс
7323-тен     Таттанбайтын болаттан жасалған ыдыс
7323 93 000  Шаруашылықта пайдаланылатын кiреукелi шойыннан
жасалған ыдыс
7418         Хром немесе никель жалатылған мельхиордан, жезден,
7508-ден     нейзильберден жасалған ыдыс
7418         Алтын немесе күмiс жалатылған мельхиордан,
7508-ден     нейзильберден жасалған ыдыс
7615         Табақ алюминийден жасалған шаруашылықта пайдаланылатын
ыдыс
__________________________________________________________
84-топ            Жабдықтар
__________________________________________________________
Тамақ, ет-сүт және балық өнеркәсiбi үшiн
салып-орауға арналған автоматтар
Мыналар үшін салып-орауға арналған жабдықтар
__________________________________________________________

из 8422, 8423,
8434, 8437,    сахарной и крахмально-паточной промышленности;
8438           хлебопекарной, макаронной и кондитерской
и др.          промышленности;
винодельческой, спиртовой и ликеро-водочной
промышленности;
консервной и пищеконцентратной промышленности;
масло-жировой промышленности;
чайной, табачной, соляной и ферментной
промышленности;
пивоваренной, безалкогольной и дрожжевой
промышленности;
мясной и птицеперерабатывающей промышленности;
молочной промышленности;
переработки рыбы;
оборудование технологическое для молочной
промышленности.
из 8418        Шкафы холодильные.
из 8418        Камеры холодильные.
из 8418 50     Прилавки, прилавки-витрины холодильные.
из 8418 50     Витрины холодильные.
84             Котлы пищеварочные на паровом и электрическом
обогревах.
из 8419        Плиты кухонные на электрическом обогреве.
из 8419        Аппараты пищеварочные и жарочные тепловые.
из 8419        Сковороды опрокидывающиеся, жаровни и фритюрницы на
электрическом обогреве.
8516           Кипятильники непрерывного действия.
8516           Водонагреватели. Термостаты.
из 8419        Мармиты.
из 8419        Аппараты пароварочные.
из 8419        Шкафы тепловые расстоечные, сквозные, передвижные.
8474 39 00     Машины месильно-перемешивающие.
8422           Оборудование для раздачи пищи.
8422           Оборудование для фасовки и упаковки овощей и фруктов.
8422           Оборудование фасовочно-упаковочное для предприятий
торговли.
8474 39 000    Маслобойки электрические.
8479 8509      Овощерезки, шинковки, терки, протирочные машинки и
приспособления:
8479           взбивалки, миксеры, мороженицы;
8479           картофелечистки;
8479           овощерезки;
8479           хлеборезки;
8479           колбасорезки, сырорезки;
8479           машинки для нарезания на ломтики фруктов, огурцов,
помидоров и т.д.;
8479           приспособления для формования изделий из теста и
вязких масс;
8422           приспособления для открывания и повторного
закрывания консервных банок и бутылок;
8479           машинки и приспособления для резки лука, чеснока,
зелени;
8479           лапшерезки;
8479           яйцерезки;
8479           кофемолки;
8479           машинки для дробления и протирания сухарей, орехов и
чеснока;
8479           приспособления для формования пельменей, вареников,
печенья, отделки изделий кремом;
8479           машинки для мойки и чистки картофеля и овощей;
из 8422        посудомоечные машины;
8479           приспособления для точки ножей, чистки и полирования
столовых приборов и кухонного инвентаря.
8479           Машинки закаточные для домашнего консервирования.
8479           Прессы, соковыжималки, другие приспособления для
получения сока.
8479           Резки и чистки ручные кухонные.
8479           Наборы приспособлений для домашнего консервирования,
разделки и обработки продуктов прочие.
8479           Шприцы кондитерские.
8479           Сбивалки, мешалки.
8479           Шинковки ручные.
--------------------------------------------------------------------

8422, 8423,  Қант және крахмал-сiрне өнеркәсiбi;
8434, 8437-ден
8438         нан пісіру, макарон және кондитер өнеркәсiбi;
және өзге де шарап жасайтын, спирт және ликер-арақ өнеркәсiбi;
Консерві және тағам концентраттары өнеркәсiбi;
май-тоң май өнеркәсiбi;
шай, темекi, тұз және фермент өнеркәсiбi;
сыра қайнату, алкогольсіз және ашытқы өнеркәсібі;
Еттi және құсты қайта өңдеу өнеркәсiбi;
сүт өнеркәсiбi;
балықты қайта өңдеу;
сүт өнеркәсiбiне арналған технологиялық жабдық
8418-ден     Тоңазытқыш шкафтар.
8418-ден     Тоңазытқыш камералар.
8418 50-ден  Cөрелер, тоңазытқыш cөре-жаймалар
8418 50-ден  Тоңазытқыш жаймалар
84           Буда және электрмен қыздыруға арналған тамақ пiсiретiн
қазандар
8419-дан     Электрмен қыздырылатын асханалық плиталар
8419-дан     Тамақ пісіретін және қуыратын жылу
аппараттары
8419-дан     Электрмен қыздырылатын аударуға ыңғайлы табалар мен
қуырма ыдыстар
8516         Үздiксiз жұмыс iстейтiн су қайнатқыштар
8516         Су ысытқыштар. Термостаттар.
8419-дан     Мармиттер
8419-дан     Бумен пiсiретiн аппараттар
8419-дан     Орнатылатын, ашылып-жабылатын, қозғалмалы жылу шкафтары
8474 39 00   Илеп-араластыру машинасы
8422         Тамақты таратуға арналған жабдық
8422         Көкөнiстер мен жемiстердi салуға және орауға арналған
жабдық
8422         Сауда мекемелерi үшiн салып-орауға арналған жабдық
8474 39 000  Электрлi май былғағыштар
8479         Көкөнiс кескiштер, тiлкемдеуiштер, үккiштер, үкпе
8509         машинкалар мен керек-жарақтар:
8479         көпірткіштер, миксерлер, балмұздақ дайындағыштар;
8479         картоп тазартқыштар;
8479         көкөніс кескiштер;
8479         нан турағыштар;
8479         шұжық кескiштер, сыр кескіштер;
8479         жемiстердi, қиярларды, қызанақтарды және басқаларды
тiлiмдеп кесуге арналған машинкалар;
8479         қамырдан және жабысқақ қоймалжың заттан жасалған
бұйымдарды қалыпқа салуға арналған кeрек-жарақтар;
8422         консервi банкiлерiн және шөлмектердi ашуға және қайта
жабуға арналған керек-жарақтар;
8479         пиязды, сарымсақты, көктердi кесуге арналған
машинкалар мен кeрек-жарақтар;
8479         кеспе кескiштер;
8479         жұмыртқа кескiштер;
8479         кoфе ұнтақтағыштар;
8479         кептiрiлген нанды, жаңғақтарды және сарымсақты
ұсақтауға арналған машинкалар;
8479         тұшпараларды, варениктерді, печеньелердi қалыпқа
салуға, өнімдердi креммен өрнектеуге арналған керек-
жарақтар;
8479         Картоп пен көкөнiстердi жууға және тазартуға арналған
машинкалар;
8422-ден     ыдыс жууға арналған машиналар;
8479         Пышақ қайрауға, асхана ыдыстары мен ас үй
мүккәмалдарын тазалауға және жылтыратуға арналған
керек-жарақтар;
8479         Yйде консервiлеуге арналған бұрап жабатын
машинкалар.
8479         Престер, шырын сыққыштар, шырын алуға арналған басқа да
керек-жарақтар;
8479         Асханалық қол кескiштер мен тазалағыштар
8479         Өнiмдердi үйде консервiлеуге, бөлшектеу мен өңдеуге
арналған керек-жарақтар жиынтығы, басқалар
8479         Кондитерлiк шприцтер.
8479         Бұлғағыштар, араластырғыштар.
8479         Қолмен тiлкемдеуіштер.

Настоящим удостоверяю, что прилагаемый текст является аутентичной копией Соглашения о сотрудничестве в области санитарной охраны территорий государств-участников Содружества Независимых Государств, принятого на заседании Совета глав правительств Содружества Независимых Государств, которое состоялось 31 мая 2001 года в городе Минске. Подлинный экземпляр вышеупомянутого Соглашения хранится в Исполнительном комитете Содружества Независимых Государств.
Первый заместитель Председателя
Исполнительного комитета -
Исполнительного секретаря СНГ
Особое мнение
Азербайджанской Республики к Соглашению
о сотрудничестве в области санитарной охраны
территорий государств-участников
Содружества Независимых Государств
Указанные в статье 2 санитарные правила и нормы по санитарной охране согласовываются с компетентными органами Азербайджанской Республики.
Первый заместитель Премьер-Министра
Азербайджанской Республики

Осымен қоса берiліп отырған мәтiннің 2001 жылғы 31 мамырда
Минск қаласында жасалған Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы
үкiметтерiнің басшылары кеңесiнің мәжiлiсiнде қабылданған Тәуелсiз
Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттер халқының арасындағы йод тапшылығы жай-күйiнің алдын алу туралы келiсiмнің көшiрмесiне
ұқсастығы куәландырылады. Жоғарыда аталған Келiсiмнiң түпнұсқалы данасы Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығының Атқару комитетiнде
сақталады.
ТМД-ның Атқару комитетi төрағасының
- орындаушы хатшысының
бiріншi орынбасары
Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердiң
аумақтарын санитарлық қорғау саласындағы ынтымақтастық
туралы келiсiмге Әзербайжан Республикасының
EPEKШE ПIКIРI
2-бапта көрсетiлген санитарлық қорғау жөнiндегі санитарлық
ережелер мен нормалар Әзербайжан Республикасының құзыреттi органдарымен келiсiлуде.
Әзербайжан Республикасы
Премьер-Министрiнің
бiрiншi орынбасары