О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 марта 2003 года N 300
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Указ Президента Республики Казахстан О внесении изменений и дополнений в некоторые указы
Президента Республики Казахстан
Постановляю:
1. Внести изменения и дополнения в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 29 декабря 1999 года N 317 "Об утверждении Реестра должностей политических государственных служащих и Правил порядка наложения дисциплинарных взысканий на политических государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 58, ст. 559; 2002 г., N 18, ст. 196, N 32, ст. 339):
в Реестре должностей политических государственных служащих, утвержденном названным Указом:
строку "Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан, его заместители" изложить в следующей редакции:
"Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан, его первый заместитель и заместители";
после строки "Руководители государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, их первые заместители и заместители" дополнить строкой следующего содержания:
"Уполномоченный по правам человека";
2) в Указ Президента Республики Казахстан от 29 декабря 1999 года N 318 "Об утверждении Реестра должностей административных государственных служащих и Перечня категорий административных государственных должностей" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 58, ст. 560):
в Реестре должностей административных государственных служащих, утвержденном названным Указом:
в заголовке группы категорий С:
после строки "Ведомства центрального исполнительного органа" дополнить строкой следующего содержания:
"Национальный центр по правам человека";
в группе категорий С:
после строки "Посол по особым поручениям МИД РК" дополнить строкой следующего содержания:
"Руководитель Национального центра по правам человека";
строку "Заведующий отделом Центральной избирательной комиссии" дополнить словами ", Национального центра по правам человека";
строку "Главный эксперт Государственной комиссии по борьбе с коррупцией" изложить в следующей редакции:
"Главный эксперт Национального центра по правам человека";
строку "Консультант Центральной избирательной комиссии, Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета" дополнить словами ", Национального центра по правам человека";
в Перечне категорий административных государственных должностей, утвержденном названным Указом:
в заголовке группы категорий С:
после строки "Ведомства центрального исполнительного органа" дополнить строкой следующего содержания:
"Национальный центр по правам человека";
в группе категорий С:
категорию С-1 дополнить строкой следующего содержания:
"Руководитель Национального центра по правам человека";
в категории С-3:
строку "Заведующий отделом Центральной избирательной комиссии" дополнить словами ", Национального центра по правам человека";
строку "Главный эксперт Государственной комиссии по борьбе с коррупцией" изложить в следующей редакции:
"Главный эксперт Национального центра по правам человека";
в категории С-4:
строку "Консультант Центральной избирательной комиссии, Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета" дополнить словами ", Национального центра по правам человека";

"Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр жарлықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 27 наурыздағы N 300 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр жарлықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің
Жарлығы Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр жарлықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
қаулы етемін:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң мынадай жарлықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгізілсін:
1) Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк саяси қызметшiлер лауазымдарының тiзiлiмi мен мемлекеттiк саяси қызметшiлерге тәртіптiк жаза қолдану тәртібi туралы ереженi бекiту туралы" 1999 жылғы 29 желтоқсандағы N 317 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 58, 559-құжат; 2002 ж., N 18, 196-құжат; N 32, 339-құжат):
аталған Жарлықпен бекiтiлген Мемлекеттiк саяси қызметшiлер лауазымдарының тiзiлiмiнде:
"Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң Басшысы, оның орынбасарлары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң Басшысы, оның бiрiншi орынбасары және орынбасарлары";
"Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынатын және есеп беретiн мемлекеттiк органдардың басшылары, олардың бiрiншi орынбасарлары және орынбасарлары" деген жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Адам құқықтары жөнiндегi уәкiл";
2) Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлер лауазымдарының тiзiлiмiн және Мемлекеттiк әкiмшiлiк лауазымдар санаттарының тiзбесiн бекiту туралы" 1999 жылғы 29 желтоқсандағы N 318 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 58, 560-құжат):
аталған Жарлықпен бекiтілген Әкiмшілiк мемлекеттiк қызметшiлер лауазымдарының тiзiлiмiнде:
С санаттары тобының тақырыбында:
"Орталық атқарушы орган ведомстволары" деген жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Адам құқықтары жөнiндегі ұлттық орталық";
С санаттарының тобында:
"Қазақстан Республикасы СIМ Айрықша тапсырмалар жөнiндегі елшiсi" деген жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Адам құқықтары жөнiндегi ұлттық орталықтың басшысы";
"Орталық сайлау комиссиясының бөлiм меңгерушiсi" деген жол "комиссиясының" деген сөзден кейін ", Адам құқықтары жөнiндегі ұлттық орталықтың" деген сөздермен толықтырылсын;
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясының бас сарапшысы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Адам құқықтары жөнiндегi ұлттық орталықтың бас сарапшысы";
"Орталық сайлау комиссиясының, Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетінiң консультанты" деген жол "комитетiнiң" деген сөзден кейiн "Адам құқықтары жөнiндегі ұлттық орталықтың" деген сөздермен толықтырылсын;
аталған Жарлықпен бекiтілген Әкiмшiлiк мемлекеттік лауазымдар санаттарының тiзбесiнде:
С санаттары тобының тақырыбында:
"Орталық атқарушы орган ведомстволары" деген жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Адам құқықтары жөнiндегi ұлттық орталық";
С санаттарының тобында:
С-1 санаты мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Адам құқықтары жөнiндегi ұлттық орталықтың басшысы";
С-3 санатында:
"Орталық сайлау комиссиясының бөлiм меңгерушiсi" деген жол "комиссиясының" деген сөзден кейiн ", Адам құқықтары жөнiндегі ұлттық орталықтың" деген сөздермен толықтырылсын;
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясының бас сарапшысы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Адам құқықтары жөнiндегі ұлттық орталықтың бас сарапшысы";
С-4 санатында: "Орталық сайлау комиссиясының, Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегі есеп комитетiнiң консультанты" деген жол "комитетінiң" деген сөзден кейiн "Адам құқықтары жөнiндегі ұлттық орталықтың" деген сөздермен толықтырылсын;

3) в Указ Президента Республики Казахстан от 12 мая 2000 года N 392 "О перечне должностей, замещаемых лицами высшего офицерского и начальствующего состава":
в приложении 2 к вышеназванному Указу:
строку "Начальник департамента по области и столице - полковник, генерал-майор" изложить в следующей редакции:
"Начальник департамента по области, городу Астана и городу Алматы - полковник, генерал-майор
Первый заместитель директора - начальник Главного штаба Пограничной службы - генерал-майор";
после строки "Заместитель директора Пограничной службы - генерал-майор" дополнить строками следующего содержания:
"Начальник Главного управления инспекции и пограничного сотрудничества Пограничной службы - генерал-майор
Первый заместитель начальника Главного штаба Пограничной службы - полковник, генерал-майор";
строку "Командующий региональным командованием Пограничной службы - генерал-майор" изложить в следующей редакции:
"Начальник регионального управления Пограничной службы - генерал-майор
Первый заместитель начальника регионального управления - начальник штаба Пограничной службы - полковник, генерал-майор";
строку "Командующий морскими частями пограничной службы - контр-адмирал" изложить в следующей редакции:
"Командир морской пограничной дивизии Пограничной службы - контр-адмирал";
строку "Начальник погранотряда - полковник, генерал-майор" исключить;
4) в Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета":
пункт 3 дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) оплата труда сотрудников Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан, работающих представителями по вопросам Всемирной торговой организации в городе Женеве (Швейцарская Конфедерация}, производится как работникам загранучреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан, при этом их должностные оклады определить на уровне должностных окладов в иностранной валюте первого секретаря и (или) третьего секретаря учреждения Министерства иностранных дел Республики Казахстан за границей;";
в пункте 4:
в подпунктах 2) и 3) слова "по смете" заменить словами "по плану финансирования бюджетной программы (подпрограммы)";
дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) председателям сессии областного маслихата, маслихатов городов Астаны и Алматы, городского маслихата, районного маслихата самостоятельно премировать секретаря и председателя постоянной (ревизионной) комиссии соответствующего маслихата за счет экономии средств, предусмотренных на содержание аппарата маслихата по плану финансирования бюджетной программы (подпрограммы).";

3) Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жоғары офицерлiк және басшы құрамның адамдары атқаратын лауазымдар тiзбесi туралы" 2000 жылғы 12 мамырдағы N 392 Жарлығына :
жоғарыда аталған Жарлыққа 2-қосымшада:
"Облыс және астана бойынша департамент бастығы - полковник, генерал-майор" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыс, Астана қаласы мен Алматы қаласы бойынша департамент бастығы - полковник, генерал-майор
Директордың бiрiншi орынбасары - Шекара қызметi Бас штабының бастығы - генерал-майор
"Шекара қызметi директорының орынбасары - генерал-майор" деген жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Шекара қызметi инспекциясы және шекаралық ынтымақтастық Бас басқармасының бастығы - генерал-майор
Шекара қызметi Бас штабы бастығының бiрiншi орынбасары полковник, генерал-майор"
"Шекара қызметi аумақтық қолбасшылығының қолбасшысы - генерал-майор" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Шекара қызметi аумақтық басқармасының бастығы - генерал-майор
Аумақтық басқарма бастығының бiрiншi орынбасары - Шекара қызметi штабының бастығы - полковник, генерал-майор";
"Шекара қызметi теңiз бөлімдерiнiң қолбасшысы - контр-адмирал" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Шекара қызметi теңiз шекара дивизиясының командирi - контр-aдмирал";
"Шекара отрядының бастығы - полковник, генерал-майор" деген жол алынып тасталсын;
4) Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджет есебiнен қамтылған органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығына :
3-тармақ мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) дүниежүзілік сауда ұйымының мәселелерi бойынша Женева қаласындағы (Швейцария Конфедерациясы) өкілдермен жұмыс iстейтiн Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң қызметкерлерiне еңбекақы төлеу Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шет елдердегi мекемелерiнiң қызметкерлерiне сияқты жүргізiледi, бұл ретте олардың лауазымдық жалақылары Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шет елдердегі мекемелерi бiрiншi хатшысының және (немесе) үшiншi хатшысының лауазымдық жалақылары деңгейінде шетел валютасында белгіленсiн;";
4-тармақта:
2) және 3) тармақшалардағы "смета бойынша" деген сөздер "бюджеттiк бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) қаржыландыру жоспары бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"облыстық мәслихат, Астана және Алматы қалалары мәслихаттары, қалалық мәслихат, аудандық мәслихат сессиясының төрағалары бюджеттік бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) қаржыландыру жоспары бойынша мәслихат аппаратын қамтуға көзделген қаражатты үнемдеу есебiнен тиiсті мәслихаттың тұрақты (тексеру) комиссияның хатшысы мен төрағасына өзi сыйлық беретiн болсын.";

дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Установить, что административным государственным служащим центральных аппаратов государственных органов в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан, выплачиваются ежегодные денежные выплаты в размере двух должностных окладов в форме премирования за счет средств, предусмотренных на содержание соответствующего органа по плану финансирования бюджетной программы (подпрограммы).";
в приложении 1 к вышеназванному Указу:
строку:
"Помощник
Президента
Республики
Казахстан по        16,10  16,91  17,71  18,52  19,32  19,81  20,29
вопросам            20,77  21,26  21,42  21,74"
национальной
безопасности -
Секретарь Совета
Безопасности
Республики
Казахстан
изложить в следующей редакции:
"Секретарь Совета
Безопасности
Республики          14,89  15,63  16,38  17,12  17,87  18,31  18,76
Казахстан           19,21  19,65  19,80  21,11";
строку:
"Заместители
Руководителя
Администрации
Президента          16,10  16,91  17,71  18,52  19,32  19,81  20,29
Республики          20,77  21,26  21,42  21,74"
Казахстан
изложить в следующей редакции:
"Первый
заместитель и
заместители
Руководителя        16,10  16,91  17,71  18,52  19,32  19,81  20,29
Администрации       20,77  21,26  21,42  21,74";
Президента
Республики
Казахстан
после строки
"Руководители
государственных
органов,
непосредственно
подчиненных и
подотчетных         15,78  16,57  17,36  18,15  18,94  19,41  19,88
Президенту          20,36  20,83  20,99  21,30"
Республики
Казахстан
дополнить строкой следующего содержания:
"Уполномоченный
по правам
человека            15,78  16,57  17,36  18,15  18,94  19,41  19,88
20,36  20,83  20,99  21,30";
строку:
"Акимы в селах,
сельских округах,
поселках, аулах      2,48   2,61   2,73   2,86   2,98   3,05   3,13
3,20   3,28   3,30   3,35"
изложить в следующей редакции:
"Акимы в селах,
сельских округах,
поселках, аулах      2,99   3,13   3,28   3,43   3,58   3,67   3,76
3,85   3,94   3,97   4,03";
в приложении 2 к вышеназванному Указу строки:
"Секретарь
городского,
районного
маслихата            4,40   4,62   4,84   5,06   5,28   5,41   5,54
Председатели         5,68   5,81   5,85   5,94
постоянных
(ревизионных)
комиссий
маслихатов
областей и
городов
Астаны и Алматы      5,70   5,99   6,27   6,56   6,84   7,01   7,18
Председатель         7,35   7,52   7,58   7,70
постоянной
(ревизионной)
комиссии
городского,
районного            3,20   3,36   3,52   3,68   3,84   3,94   4,03
маслихата            4,13   4,22   4,26   4,32"
изложить в следующей редакции:
"Секретарь
городского,
районного
маслихата            4,90   5,15   5,39   5,64   5,88   6,03   6,17
Председатели         6,32   6,47   6,52   6,62
постоянных
(ревизионных)
комиссий
маслихатов
областей и
городов
Астаны и Алматы      6,20   6,51   6,82   7,13   7,44   7,63   7,81
Председатель         8,00   8,18   8,25   8,37
постоянной
(ревизионной)
комиссии
городского,
районного            3,70   3,89   4,07   4,26   4,44   4,55   4,66
маслихата            4,77   4,88   4,92   5,00";

мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Мемлекеттiк органдар орталық аппараттарының әкімшiлiк мемлекеттiк қызметшілерiне Қазақстан Республикасының Yкiметi белгiленген тәртiппен бюджеттiк бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) қаржыландыру жоспары бойынша тиiстi органды қамтуға көзделген қаражат есебiнен сыйақы нысанында екi лауазымдық жалақы мөлшерiнде жыл сайынғы ақшалай төлемдер төленеді деп белгіленсiн.";
жоғарыда аталған Жарлыққа 1-қосымшада:
мынадай жол:
"Қазақстан Республикасы
Президентiнiң ұлттық қауiпсiздiк 16,10  16,91  17,71  18,52  19,32
19,81  20,29  20,77  21,26  21,42
21,74"
мәселелері жөніндегі көмекшісі-
Қазақстан Республикасы
қауіпсіздік Кеңесінің Хатшысы
мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Қауіпсіздік Кеңесiнің Хатшысы    14,89  15,63  16,38  17,12  17,87
18,31  18,76  19,21  19,65  19,80
21,11";
мынадай жол:
"Қазақстан Республикасы
Президентiнiң Әкімшілігі         16,10  16,91  17,71  18,52  19,32
19,81  20,29  20,77  21,26  21,42
21,74"
Басшысының орынбасарлары
мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Президентi Әкiмшiлiгi            16,10  16,91  17,71  18,52  19,32
19,81  20,29  20,77  21,26  21,42
21,74";
Басшысының бірінші орынбасары
және орынбасарлары
мынадай жолдан кейiн:
"Қазақстан Республикасының
Президентiне тiкелей бағынатын   15,73  16,57  17,36  18,15  18,94
19,41  19,88  20,36  20,83  20,99
21,30
және есеп беретiн мемлекеттiк
органдар басшылары
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Адам құқықтары
жөнiндегi уәкiл                 15,78  16,57  17,36  18,15  18,94
19,41  19,88  20,36  20,83  20,99
21,30
мынадай жол:
"Селолардағы, селолық
округтердегi, кенттердегі,      2,48   2,61   2,73   2,86   2,98
3,05   3,13   3,20   3,28   3,30
3,35"
ауылдардағы әкiмдер
мынадай редакцияда жазылсын:
"Селолардағы, селолық
округтердегі кенттердегі,       2,99   3,13   3,28   3,43   3,58
3,67   3,76   3,85   3,94   3,97
4,03";
ауылдардағы әкiмдер
жоғарыда аталған Жарлыққа 2-қосымшада мынадай жолдар:
"Қалалық, аудандық мәслихаттың
хатшысы                         4,40   4,62   4,84   5,06   5,28
5,41   5,54   5,68   5,81   5,85
5,94
Облыстардың, Астана және
Алматы қалаларының
мәслихаттарының тұрақты
(тексеру) комиссияларының       5,70   5,99   6,27   6,56   6,84
7,01   7,18   7,35   7,52   7,58
7,70
төрағалары
Қалалық, аудандық мәслихаттың
тұрақты (тексеру) комиссиясының
төрағасы                        3,20   3,36   3,52   3,68   3,84
3,94   4,03   4,13   4,22   4,26
4,32"
мынадай редакцияда жазылсын:
Қалалық, аудандық мәслихаттың
хатшысы                         4,90   5,15   5,39   5,64   5,88
6,03   6,17   6,32   6,47   6,52
6,62
Облыстардың, Астана және
Алматы қалаларының
мәслихаттарының тұрақты
(тексеру) комиссияларының       6,20   6,51   6,82   7,13   7,44
7,63   7,81   8,00   8,18   8,25
8,37
төрағалары
Қалалық, аудандық мәслихаттың
тұрақты (тексеру) комиссиясының
төрағасы                        3,70   3,89   4,07   4,26   4,44
4,55   4,66   4,77   4,88   4,92
5,00";

приложение 8 к вышеназванному Указу изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Указу;
в приложении 14 к вышеназванному Указу:
заголовок дополнить словами:
"и сотрудников уголовно-исполнительной системы, учебных заведений уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан";
строку:
"Председатель
Комитета уголовно-
исполнительной        9,7  10,19  10,67  11,16  11,64  11,94  12,23
системы МВД         12,52  12,81  12,91  13,10"
изложить в следующей редакции:
"Председатель
Комитета             9,70  10,19  10,67  11,16  11,64  11,94  12,23
12,52  12,81  12,91  13,10";
5) в Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 576 "Об утверждении реестров должностей военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и органов прокуратуры Республики Казахстан по категориям":
в приложении 8 к вышеназванному Указу:
категорию C-NSH-1 дополнить строкой следующего содержания:
"Начальник Главного управления инспекции и пограничного сотрудничества";
категорию C-NSH-2 дополнить строками следующего содержания:
"Первый заместитель начальника Главного штаба,
Первый заместитель начальника регионального управления - начальник штаба";
категорию C-NSH-5 дополнить строкой следующего содержания:
"Старший консультант*";
категорию C-NSH-6 дополнить строкой следующего содержания:
"Консультант*";
после строки "Начальник секретной части" категории C-NSH-10 дополнить строкой следующего содержания:
"Примечание: * данные должности предусмотрены для подразделений центрального аппарата Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.";
в приложении 18 к вышеназванному Указу:
в заголовке после слов "органов внутренних дел" дополнить словами ", уголовно-исполнительной системы";
в строке "Председатель Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, его первый заместитель и заместители" слова "уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" исключить;
в приложении 19 к вышеназванному Указу:
в заголовке после слов "Министерства внутренних дел Республики Казахстан" дополнить словами ", уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан";
приложение 24 к вышеназванному Указу изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Указу;
6) в Указ Президента Республики Казахстан от 11 февраля 2002 года N 805 "Об утверждении Положения об Администрации Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 6, ст. 40):
в Положении об Администрации Президента Республики Казахстан, утвержденном названным Указом:
в разделе 3 "Структура Администрации Президента":
в пункте 28 после слов "помощники Президента," дополнить словами "Первый заместитель и";
в абзаце первом пункта 31 после слова "заместителей," дополнить словами "в том числе одного первого,";

жоғарыда аталған Жарлыққа 8-қосымша осы Жарлыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
жоғарыда аталған Жарлыққа 14-қосымшада:
тақырыбы "қызметкерлерiнiң" деген сөзден кейiн "және Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң қылмыстық-атқару жүйесiнiң, қылмыстық-атқару жүйесi оқу орындарының қызметкерлерiнiң" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай жол:
"IM Қылмыстық атқару жүйесi
комитетiнiң төрағасы             9,7    10,19  10,67   11,16  11,64
11,94  12,23  12,52   12,81  12,91
13,10"
мынадай редакцияда жазылсын:
Комитет төрағасы                 9,70   10,19  10,67   11,16  11,64
11,94  12,23  12,52   12,81  12,91
13,10";
5) Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының әскери қызметшiлерi, құқық қорғау органдары, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң мемлекеттiк өртке қарсы қызметi мен прокуратура органдарының қызметкерлерi лауазымдарының санаттар бойынша тiзiлiмдерiн бекiту туралы" 2001 жылғы 25 наурыздағы N 576 Жарлығына мынадай өзгерiстер енгізілсiн:
жоғарыда аталған Жарлыққа 8-қосымшада:
С-NSH-1 санаты мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Инспекция және шекаралық ынтымақтастық бас басқармасының бастығы";
С-NSH-2 санаты мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Бас штаб бастығының бiрiншi орынбасары
Аумақтық басқарма бастығының бiрiншi орынбасары - штаб бастығы";
С-NSH-5 санаты мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Аға консультант*";
С-NSH-6 санаты мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Консультант*";
С-NSH-10 санатының "Құпия бөлiм бастығы" деген жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Ескерту: * осы лауазымдар Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң Шекара қызметi орталық аппаратының бөлiмшелерi үшiн көзделген.";
жоғарыда аталған Жарлыққа 18-қосымшада:
тақырыбында "iшкi iстep" деген сөздерден кейiн ", қылмыстық-атқару жүйесi" деген сөздермен толықтырылсын;
"Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң төрағасы, оның бiрiншi орынбасары және орынбасарлары" деген жолдағы "Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлігі қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң" деген сөздер "Комитет" деген сөзбен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлыққа 19-қосымшада:
тақырыбындағы "оқу орындарының" деген сөздерден кейiн ", Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлігі қылмыстық-атқару жүйесiнiң" деген сөздермен толықтырылсын;
жоғарыда аталған Жарлыққа 24-қосымша осы Жарлыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6) Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi туралы ереженi бекiту туралы" 2002 жылғы 11 ақпандағы N 805 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., N 6, 40-құжат):
аталған Жарлықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi туралы ережеде:
"Президент Әкiмшілігінiң Құрылымы" деген 3-бөлiмде:
28-тармақтағы "Президенттiң көмекшiлерi," деген сөздерден кейiн "бiрiншi орынбасары мен";
31-тармақтың бiрiншi абзацындағы "орынбасарлары" деген сөзден кейiн ", оның iшiнде бiр бiрiншi орынбасары" деген сөздермен толықтырылсын;

7) в Указ Президента Республики Казахстан от 11 февраля 2002 года N 806 "О штатной численности и структуре Администрации Президента Республики Казахстан":
в структуре Администрации Президента Республики Казахстан:
строку "Заместители Руководителя Администрации Президента" изложить в следующей редакции:
"Первый заместитель и заместители Руководителя Администрации Президента".
2. Государственным органам принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания, кроме:
абзацев пятого, двадцатого, двадцать четвертого, двадцать шестого, подпункта 4), абзаца пятнадцатого, шестнадцатого, восемнадцатого подпункта 5) пункта 1, которые вступают в силу с 1 января 2002 года;
абзаца двадцать первого подпункта 4), абзаца девятнадцатого подпункта 5) пункта 1, которые вступают в силу с 28 августа 2002 года;
абзаца шестого подпункта 1), абзацев пятого, восьмого, девятого, одиннадцатого, двенадцатого, шестнадцатого, девятнадцатого, двадцать первого, двадцать третьего, двадцать пятого подпункта 2), абзаца шестнадцатого подпункта 4) пункта 1, которые вступают в силу с 19 сентября 2002 года;
абзаца восемнадцатого подпункта 4) пункта 1, который вступает в силу с 1 января 2003 года.
Президент
Республики Казахстан
Приложение 1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от    2003 года   N
Приложение 8
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 25 марта 2001 года
N 575
Коэффициенты для исчисления
должностных окладов и пособий для оздоровления
сотрудников Агентства таможенного контроля Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------
Категория!                Стаж службы в годах
долж-    !---------------------------------------------------------
ностей   !   до  ! с 1  ! с 2  ! с 3  ! с 5  ! с 7  ! с 9  ! с 11
!  года ! до 2 ! до 3 ! до 5 ! до 7 ! до 9 ! до 11! до 14
-------------------------------------------------------------------
Председа-
тель        12,08  12,68  13,29  13,89  14,49  14,86  15,22  15,58
Первый
замести-
тель
Председа-
теля        11,11  11,67  12,22  12,78  13,33  13,67  14,00  14,33
Замести-
тель
Председа-
теля         9,70  10,19  10,67  11,16  11,64  11,94  12,23  12,52
-------------------------------------------------------------------
Категория С-АТК
-------------------------------------------------------------------

7) Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшілiгiнiң штат саны мен құрылымы туралы" 2002 жылғы 11 ақпандағы N 806 Жарлығына :
Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшілігінiң құрылымында:
"Президент Әкiмшiлiгi Басшысының орынбасарлары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Президент Әкiмшiлiгі Басшысының бiрiншi орынбасары және орынбасарлары".
"Президенттің көмекшiлерi" деген жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Президент Әкiмшiлiгi Басшысының бiрiншi орынбасары".
2. Мемлекеттік органдар осы Жарлықтан туындайтын шаралар қолдансын.
3. Осы Жарлық:
2002 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енетiн 1-тармақтың 4) тармақшасының бесiншi, жиырмасыншы, жиырма төртiншi, жиырма алтыншы абзацтарынан, 5) тармақшасының он бесiншi, он алтыншы, он сегiзiншi абзацтарынан;
2002 жылғы 28 тамыздан бастап күшiне енетiн 1-тармақтың 4) тармақшасының жиырма бiрiншi абзацынан, 5) тармақшасының он тоғызыншы абзацынан;
2002 жылғы 19 қыркүйектен бастап күшiне енетiн 1-тармақтың 1) тармақшасының алтыншы абзацынан, 2) тармақшасының бесiншi, сегiзiншi, тоғызыншы, он бiрiншi, он екiншi, он алтыншы, он тоғызыншы, жиырма бiрiншi, жиырма үшіншi, жиырма бесiншi абзацтарынан, 4) тармақшасының он алтыншы абзацынан;
2003 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енетiн 1-тармақтың 4) тармақшасының он сегiзiншi абзацынан басқа, қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2003 жылғы
N   Жарлығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2001 жылғы 25 наурыздағы
N 575 Жарлығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасының кедендік бақылау агенттігі қызметкерлерінің лауазымдық
жалақылары мен сауықтыруға арналған жәрдемақыларын
есептеу үшін коэффициенттер
___________________________________________________________________
Лауазымдар  |              Жылдар бойынша қызмет өтілі
санаты    |____________________________________________________
| бір  |1-ден |2-ден |3-тен |5-тен|7-ден|9-дан|11-ден
|жылға | 2-ге | 3-ке | 5-ке | 7-ге| 9-ға|11-ге|14-ге
|дейін |дейін |дейін |дейін |дейін|дейін|дейін|дейін
___________________________________________________________________
Төраға        12,08  12,68  13,29  13,89  14,49  14,86 15,22  15,58
___________________________________________________________________
Төрағаның     11,11  11,67  12,22  12,78  13,33  13,67 14,00  14,33
бірінші
орынбасары
___________________________________________________________________
Төрағаның     9,70   10,19  10,67  11,16  11,64  11,94 12,23  12,52
орынбасары
___________________________________________________________________
С-КБА-санаты
___________________________________________________________________

С-АТК-1      6,43   6,75   7,07   7,39   7,72   7,91   8,10   8,29
С-АТК-2      5,50   5,78   6,05   6,33   6,60   6,77   6,93   7,10
С-АТК-3      4,40   4,62   4,84   5,06   5,28   5,41   5,54   5,68
С-АТК-4      3,38   3,55   3,72   3,89   4,06   4,16   4,26   4,36
С-АТК-5      3,27   3,43   3,60   3,76   3,92   4,02   4,12   4,22
С-АТК-6      3,08   3,23   3,39   3,54   3,70   3,79   3,88   3,97
С-АТК-7      2,89   3,03   3,18   3,32   3,47   3,55   3,64   3,73
С-АТК-8      2,62   2,75   2,88   3,01   3,14   3,22   3,30   3,38
С-АТК-9      2,56   2,69   2,82   2,94   3,07   3,15   3,23   3,30
С-АТК-10     2,02   2,12   2,22   2,32   2,42   2,48   2,55   2,61
С-АТК-11     1,90   2,00   2,09   2,19   2,28   2,34   2,39   2,45
С-АТК-12     1,82   1,91   2,00   2,09   2,18   2,24   2,29   2,35
С-АТК-13     1,71   1,80   1,88   1,97   2,05   2,10   2,15   2,21
-------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
---------------------------------------
Категория!     Стаж службы в годах    !
долж-    !-----------------------------
ностей   !   с 14  ! с 17  !  свыше   !
!  до 17  ! до 20 !  до 20   !
---------------------------------------
Председа-
тель        15,94    16,06   16,30
Первый
замести-
тель
Председа-
теля        14,67    14,78   15,00
Замести-
тель
Председа-
теля        12,81    12,91   13,10
---------------------------------------
Категория С-АТК
---------------------------------------
С-АТК-1      8,49     8,55    8,68
С-АТК-2      7,26     7,32    7,43
С-АТК-3      5,81     5,85    5,94
С-АТК-4      4,46     4,50    4,56
С-АТК-5      4,32     4,35    4,41
С-АТК-6      4,07     4,10    4,16
С-АТК-7      3,81     3,84    3,90
С-АТК-8      3,46     3,48    3,54
С-АТК-9      3,38     3,40    3,46
С-АТК-10     2,67     2,69    2,73
С-АТК-11     2,51     2,53    2,57
С-АТК-12     2,40     2,42    2,46
С-АТК-13     2,26     2,27    2,31
---------------------------------------
Приложение 2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от  2003 года  N
Приложение 24
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 25 марта 2001 года
N 576
Реестр должностей сотрудников Агентства таможенного контроля Республики Казахстан по категориям
Председатель, его первый заместитель и заместители
С-АТК-1
Начальник департамента центрального аппарата
С-АТК-2
Заместитель начальника департамента центрального аппарата
Начальник: областного территориального органа, городов Астаны и Алматы, таможни
С-АТК-3
Заместитель начальника: областного территориального органа, городов Астаны и Алматы, таможни
Начальник управления центрального аппарата
С-АТК-4
Заместитель начальника управления центрального аппарата
Начальник управления в составе: областного территориального органа, городов Астаны и Алматы
Начальник таможенного поста
С-АТК-5
Советник Председателя
Заместитель начальника управления: областного территориального органа, городов Астаны и Алматы
Заместитель начальника таможенного поста
С-АТК-6
Начальник отдела центрального аппарата
Помощник Председателя
Пресс-секретарь Председателя
С-АТК-7
Начальник отдела: областного территориального органа, городов Астаны и Алматы, таможни
С-АТК-8
Главный инспектор центрального аппарата
С-АТК-9
Заместитель начальника отдела: областного территориального органа, городов Астаны и Алматы, таможни
С-АТК-10
Ведущий инспектор центрального аппарата
Главный инспектор областного территориального органа, городов Астаны и Алматы, таможни
С-АТК-11
Старший инспектор областного территориального органа, городов Астаны и Алматы, таможни
С-АТК-12
Инспектор областного территориального органа, городов Астаны и Алматы, таможни
С-АТК-13
Младший инспектор областного территориального органа, городов Астаны и Алматы, таможни

С-КБА-1       6,43   6,75   7,07   7,39   7,72   7,91  8,10   8,29
С-КБА-2       5,50   5,78   6,05   6,33   6,60   6,77  6,93   7,10
С-КБА-3       4,40   4,62   4,84   5,06   5,28   5,41  5,54   5,68
С-КБА-4       3,38   3,55   3,72   3,89   4,06   4,16  4,26   4,36
С-КБА-5       3,27   3,43   3,60   3,76   3,92   4,02  4,12   4,22
С-КБА-6       3,08   3,23   3,39   3,54   3,70   3,79  3,88   3,97
С-КБА-7       2,89   3,03   3,18   3,32   3,47   3,55  3,64   3,73
С-КБА-8       2,62   2,75   2,88   3,01   3,14   3,22  3,30   3,38
С-КБА-9       2,56   2,69   2,82   2,94   3,07   3,15  3,23   3,30
С-КБА-10      2,02   2,12   2,22   2,32   2,42   2,48  2,55   2,61
С-КБА-11      1,90   2,00   2,09   2,19   2,28   2,34  2,39   2,45
С-КБА-12      1,82   1,91   2,00   2,09   2,18   2,24  2,29   2,35
С-КБА-13      1,71   1,80   1,88   1,97   2,05   2,10  2,15   2,21
___________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
____________________________
Жылдар бойынша қызмет өтілі
____________________________
14-тен  17-ден   20
17-ге  20-ға  жылдан
дейін   дейін  жоғары
____________________________
15,94   16,06   16,30
____________________________
14,67   14,78   15,00
____________________________
12,81   12,91   13,10
____________________________
____________________________
8,49    8,55    8,68
7,26    7,32    7,43
5,81    5,85    5,94
4,46    4,50    4,56
4,32    4,35    4,41
4,07    4,10    4,16
3,81    3,84    3,90
3,46    3,48    3,54
3,38    3,40    3,46
2,67    2,69    2,73
2,51    2,53    2,57
2,40    2,42    2,46
2,26    2,27    2,31
____________________________
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2003 жылғы
N   Жарлығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2001 жылғы 25 наурыздағы
N 576 Жарлығына
24-қосымша
Қазақстан Республикасы Кедендiк бақылау агенттiгiнің қызметкерлерi лауазымдарының санаттар бойынша тiзiлiмi
Төраға, оның бiрiншi орынбасары мен орынбасарлары
С-КБA-1
Орталық аппарат департаментінiң бастығы
С-КБА-2
Орталық аппарат департаментi бастығының орынбасары
Облыстық, Астана және Алматы қалалары аумақтық органының, кеденнiң бастығы
С-КБА-3
Облыстық, Астана және Алматы қалалары аумақтық органы, кеден бастығының орынбасары
Орталық аппарат басқармасының бастығы
С-КБА-4
Орталық аппарат басқармасы бастығының орынбасары
Облыстық, Астана және Алматы қалалары аумақтық органының құрамындағы басқарма бастығы
Кеден бекетiнiң бастығы
С-КБА-5
Төраға кеңесшiсi
Облыстық, Астана және Алматы қалалары аумақтық органы басқармасы бастығының орынбасары
Кеден бекеті бастығының орынбасары
С-КБА-6
Орталық аппарат бөлiмiнiң бастығы
Төраға көмекшiсi
Төрағаның баспасөз хатшысы
С-КБА-7
Облыстық, Астана және Алматы қалалары аумақтық органы кеден бөлiмiнiң бастығы
С-КБА-8
Орталық аппараттың бас инспекторы
С-КБА-9
Облыстық, Астана және Алматы қалалары аумақтық органы кеден бөлiмiнiң бастығының орынбасары
С-КБА-10
Орталық аппараттың жетекші инспекторы
Облыстық, Астана және Алматы қалалары аумақтық органының, кеденнiң бас инспекторы
С-КБА-11
Облыстық, Астана және Алматы қалалары аумақтық органының, кеденнiң аға инспекторы
С-КБА-12
Облыстық, Астана және Алматы қалалары аумақтық органының, кеденнiң инспекторы
С-КБА-13
Облыстық, Астана және Алматы қалалары аумақтық органының, кеденнiң кiшi инспекторы