Об утверждении норм расходов, связанных с подготовкой кандидатов в космонавты Республики Казахстан в Российском государственном научно-исследовательском испытательном Центре подготовки космонавтов имени Ю.А. Гагарина
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июня 2003 года N 522
В целях урегулирования вопросов, связанных с расходами при подготовке кандидатов в космонавты Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые нормы расходов, связанных с подготовкой кандидатов в космонавты Республики Казахстан в Российском государственном научно-исследовательском испытательном Центре подготовки космонавтов имени Ю.А. Гагарина.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2003 года N 522
Нормы расходов, связанных с подготовкой кандидатов
в космонавты Республики Казахстан в Российском
государственном научно-исследовательском испытательном
Центре подготовки космонавтов имени Ю.А. Гагарина
1. Ежемесячная стипендия          Сумма, эквивалентная 415
кандидата в космонавты         долларам США
2. Оплата аренды жилья            По фактическим расходам
(отдельной квартиры) для       (но не более суммы,
проживания кандидата в         эквивалентной 1500
космонавты с семьей в          долларам США в месяц)
Центре подготовки
космонавтов им.Ю.А.Гагарина
3. Оплата расходов по найму
жилого помещения кандидатам
в космонавты, находящимся в
краткосрочных командировках
за пределами Российской
Федерации (в сутки на одного
человека):
а) в США                          Не более суммы, эквивалентной
180 долларам США;
б) на Украине                     Не более суммы, эквивалентной
70 долларам США;
с) в Казахстане                   Не более суммы, эквивалентной
долларам США
4. Оплата расходов по найму       Не более суммы, эквивалентной
жилого помещения кандидатам    550 российским рублям
в космонавты, находящимся в
краткосрочных командировках
в пределах Российской
Федерации (в сутки на
одного человека)
5. Нормы возмещения суточных
расходов кандидатам в
космонавты, находящимся
в краткосрочных
командировках за пределами
Российской Федерации:
а) в США                          В сумме, эквивалентной 67
долларам США
б) на Украине                     В сумме, эквивалентной 46
долларам США
с) в Казахстане                   В сумме, эквивалентной 41
доллару США
6. Нормы возмещения суточных      В сумме, эквивалентной 100
расходов кандидатам в          российским рублям
космонавты, находящимся в
краткосрочных командировках
в пределах Российской
Федерации

Ю.А. Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттiк ғылыми-зерттеу сынау орталығында Қазақстан Республикасының ғарышкерлiкке кандидаттарын даярлауға байланысты шығыстардың нормаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 3 маусымдағы N 522 қаулысы
Қазақстан Республикасының ғарышкерлiкке кандидаттарын даярлау кезiндегi шығыстарға байланысты мәселелердi реттеу мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Ю.А. Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттiк ғылыми-зерттеу сынау орталығында Қазақстан Республикасының ғарышкерлiкке кандидаттарын даярлауға байланысты шығыстардың нормалары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 3 маусымдағы
N 522 қаулысымен
бекiтiлдi
Ю.А. Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттiк ғылыми-зерттеу сынау орталығында Қазақстан Республикасының ғарышкерлiкке кандидаттарын даярлауға байланысты шығыстардың нормалары
1. Ғарышкерлiкке кандидаттардың ай    415 АҚШ долларына
сайынғы стипендиясы                   баламалы сома;
2. Ю.А.Гагарин атындағы ғарышкерлер   Нақты шығыстар бойынша
даярлау орталығында                   (бiрақ, айына 1500 АҚШ
ғарышкерлiкке кандидаттың             долларына баламалы
отбасымен тұруы үшiн тұрғын үйдi      сомадан аспауға тиiс);
(жеке пәтердi) жалға алу ақысы.
3. Ресей Федерациясынан тыс
жерлерде қысқа мерзiмдi
iссапарларда жүрген ғарышкерлiкке
кандидаттарға тұрғын үйдi жалға алу
жөнiндегi шығыстарын төлеу
(тәулiгiне бiр адамға)
а) АҚШ-қа                             180 АҚШ долларына
баламалы сомадан аспауға
тиiс;
б) Украинаға                          70 АҚШ долларына баламалы
сомадан аспауға тиiс;
с) Қазақстанға                        50 АҚШ долларына баламалы
сомадан аспауға тиiс;
4. Ресей Федерациясы шегiнде қысқа    550 ресей рублiне баламалы
мерзiмдi iссапарларда жүрген          сомадан аспауға тиiс;
ғарышкерлiкке кандидаттардың
тұрғын үйдi жалға алу жөнiндегi
шығыстарын төлеу (тәулiгiне бiр
адамға)
5. Ресей Федерациясынан тыс
жерлерде қысқа мерзiмдi
iссапарларда жүрген ғарышкерлiкке
кандидаттардың тәулiктiк
шығыстарын өтеу нормалары:
а) АҚШ-қа                             67 АҚШ долларына баламалы
сомада
б) Украинаға                          46 АҚШ долларына баламалы
сомада
с) Қазақстанға                        41 АҚШ долларына баламалы
сомада
6. Ресей Федерациясының шегiнде       100 ресей рублiне баламалы
қысқа мерзiмдi iссапарларда жүрген    сомада
ғарышкерлiкке кандидаттардың
тәулiктiк шығыстарын өтеу
нормалары

7. Нормы суточных расходов на     В сумме, эквивалентной 28
специальное питание в          долларам США
соответствии с рационом,
разработанным медицинскими
специалистами в столовой
ЦПК (в рабочие дни):
а) завтрак                        В сумме, эквивалентной 9
долларам США
б) обед                           В сумме, эквивалентной 10
долларам США
в) ужин                           В сумме, эквивалентной 9
долларам США
8. Нормы расходов на              По фактическим расходам
приобретение индивидуальной    (но не выше норм,
специальной одежды и обуви     установленных для
для специальных тренировок     кандидатов в космонавты
Российской Федерации)

7. ҒДО-ның асханасында медицина
мамандары әзiрлеген рационға
сәйкес арнайы тағамға жұмсалатын
тәулiктiк шығыстардың нормалары
(жұмыс күндерiнде):
а) таңертеңгiлiк ас                   9 АҚШ долларына баламалы
сомада
б) түскi ас                           10 АҚШ долларына баламалы
сомада
в) кешкi ас                           9 АҚШ долларына баламалы
сомада
8. Арнайы жаттығулар үшiн жеке        Нақты шығыстар бойынша
арнайы киiм және аяқ киiм сатып       (бiрақ Ресей Федерациясының
алуға арналған шығыстардың            ғарышкерлiкке кандидаттары
нормалары                             үшiн белгiленген нормалардан
аспауға тиiс)