Об утверждении Правил назначения пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам органов внутренних дел, Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, органов финансовой полиции и противопожарной службы, которым присвоены специальные звания и на которых распространяется порядок, установленный законодательством Республики Казахстан для сотрудников органов внутренних дел
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 634. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2007 года N 138
Сноска. Постановление Правительства РК от 1 июля 2003 года N 634 утратило силу постановлением Правительства РК от 23 февраля 2007 года N  138  (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Сноска.   В заголовок внесены изменения - постановлением Правительства РК от 30 июня 2005 г.  N 662  .
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила назначения пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам органов внутренних дел, Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, органов финансовой полиции и противопожарной службы, которым присвоены специальные звания и на которых распространяется порядок, установленный законодательством Республики Казахстан для сотрудников органов внутренних дел.  <*>
Сноска.   В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 30 июня 2005 г.  N 662  .
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2003 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 1 июля 2003 года N 634
Правила
назначения пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам
органов внутренних дел, Комитета уголовно-исполнительной
системы Министерства юстиции Республики Казахстан, органов
финансовой полиции и противопожарной службы, которым присвоены
специальные звания и на которых распространяется порядок,
установленный законодательством Республики Казахстан
для сотрудников органов внутренних дел  <*>
Сноска.   В заголовок и преамбулу внесены изменения - постановлением Правительства РК от 30 июня 2005 г.  N 662  .
Настоящие Правила назначения пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам органов внутренних дел, Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, органов финансовой полиции и противопожарной службы, которым присвоены специальные звания и на которых распространяется порядок, установленный законодательством Республики Казахстан для сотрудников органов внутренних дел (далее - Правила) разработаны в соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".

Әскери қызметшiлерге, iшкi iстер органдарының, Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң, қаржы полициясы мен өртке қарсы қызмет органдарының арнаулы атақтар берiлген және оларға Қазақстан Республикасының заңнамасында iшкi iстер органдары қызметкерлерi үшiн белгіленген тәртiп қолданылатын қызметкерлерiне зейнетақы төлемдерiн тағайындау ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 1 шілдедегі N 634 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 23 ақпандағы N 138 Қаулысымен.
Қаулының күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 23 ақпандағы   N 138   Қаулысымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
ЕСКЕРТУ. Тақырыпқа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.06.30. N 662  қаулысымен .
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы  Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Әскери қызметшiлерге, iшкi iстер органдарының, Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң, қаржы полициясы мен өртке қарсы қызмет органдарының арнаулы атақтар берiлген және оларға Қазақстан Республикасының заңнамасында iшкi iстер органдары қызметкерлерi үшiн белгiленген тәртiп қолданылатын қызметкерлерiне зейнетақы төлемдерiн тағайындау ережесi бекiтілсiн.
ЕСКЕРТУ. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.06.30. N 662  қаулысымен .
2. Осы қаулы 2003 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнің
2003 жылғы 1 шiлдедегi
N 634 қаулысымен
бекiтiлген
Әскери қызметшiлерге, iшкi iстер органдарының, Қазақстан
Республикасының Әдiлет министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесi
комитетiнің, қаржы полициясы мен өртке қарсы қызмет органдарының арнаулы атақтар берiлген және оларға Қазақстан Республикасының заңнамасында iшкi iстер органдары
қызметкерлерi үшін белгiленген тәртіп қолданылатын
қызметкерлерiне зейнетақы төлемдерiн тағайындау
ережесi   <*>
ЕСКЕРТУ. Тақырыпқа және кіріспеге өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.06.30. N 662  қаулысымен .
Осы әскери қызметшiлерге, iшкi iстер органдарының, Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетiнің, қаржы полициясы мен өртке қарсы қызмет органдарының арнаулы атақтар берiлген және оларға Қазақстан Республикасының заңнамасында iшкi iстер органдары қызметкерлерi үшін белгіленген тәртіп қолданылатын қызметкерлеріне зейнетақы төлемдерiн тағайындау ережесi (бұдан әрi - Ереже) "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңына сәйкес әзiрлендi.

1. Назначение пенсионных выплат за выслугу лет осуществляется соответствующими государственными органами:
1) Министерством обороны Республики Казахстан - военнослужащим, проходившим службу в Вооруженных Силах, органах военной прокуратуры, по чрезвычайным ситуациям и их подразделениях;
2) Министерством внутренних дел Республики Казахстан - военнослужащим и сотрудникам, проходившим службу в органах внутренних дел, финансовой полиции, противопожарной службе и их подразделениях;
3) Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан - военнослужащим, проходившим службу в органах национальной безопасности;
4) Службой охраны Президента Республики Казахстан - военнослужащим, проходившим службу в Службе охраны Президента;
5) Республиканской гвардией Республики Казахстан - военнослужащим, проходившим службу в Республиканской гвардии;
6) Комитетом уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан - лицам, имеющим специальные звания, проходившим службу в органах и учреждениях уголовно-исполнительной системы.  <*>
Сноска.   В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 30 июня 2005 г.  N 662  .
2. Государственные органы, указанные в пункте 1 Правил, определяют перечень документов, подтверждающих прохождение службы и размер денежного содержания на день увольнения военнослужащего, сотрудника органов, а также соответствующие структурные подразделения, в том числе ведомства или территориальные органы (далее - подразделения), осуществляющие прием документов, указанных в пункте 3 Правил.
3. Лицо, обратившееся за назначением пенсионных выплат за выслугу лет, представляет в подразделение по месту жительства следующие документы:
1) заявление установленного образца (согласно приложению);
2) копию удостоверения личности;
3) документ о регистрации по постоянному месту жительства;
4) копию свидетельства о присвоении социального индивидуального кода (СИК);
5) копию документа о присвоенном регистрационном номере налогоплательщика (РНН);
6) копию документа об открытии пенсионного счета (карт-счета) в учреждении банка;
7) фотографию 3,5 х 4,5 - 2 шт.
4. Подразделение, приняв документы, указанные в пункте 3 Правил, и истребовав документы согласно перечню, определяемому в соответствии с пунктом 2 Правил, в десятидневный срок со дня их поступления направляет в соответствующие государственные органы, осуществляющие назначение пенсионных выплат.
5. Подразделением не принимаются заявления о назначении пенсионных выплат в случае непредоставления документов, указанных в пункте 3 Правил, либо предоставления документов, содержащих неполные или недостоверные сведения.

1. Қызмет өткерген жылдары үшiн зейнетақы төлемдерiн тағайындауды мынадай тиiстi мемлекеттік органдар:
1) Қарулы Күштерде, әскери прокуратура, төтенше жағдайлар жөнiндегi органдарда және олардың бөлiмшелерiнде қызмет өткерген әскери қызметшiлерге - Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi;
2) iшкi iстер, қаржы полициясы, өртке қарсы қызмет органдарында және олардың бөлiмшелерiнде қызмет өткерген әскери қызметшiлер мен қызметкерлерге - Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi;
3) ұлттық қауiпсiздiк органдарында қызмет өткерген әскери қызметшiлерге - Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi;
4) Президенттің Күзет қызметiнде қызмет өткерген әскери қызметшiлерге - Қазақстан Республикасы Президентiнің Күзет қызметi;
5) Республикалық ұланда қызмет өткерген әскери қызметшiлерге - Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы;
6) Арнаулы атақтары бар, қылмыстық-атқару жүйесi органдары мен мекемелерiнде қызмет өткерген тұлғаларға - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Қылмыстық-атқару жүйесi комитетi жүзеге асырады.
ЕСКЕРТУ. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.06.30. N 662  қаулысымен .
2. Ереженiң 1-тармағында көрсетiлген мемлекеттiк органдар әскери қызметшiнiң, органдар қызметкерiнiң жұмыстан босатылған күнiндегi қызмет өткергендiгiн және ақшалай үлесiнiң мөлшерiн растайтын құжаттардың тiзбесiн, сондай-ақ Ереженiң 3-тармағында көрсетiлген құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тиiстi құрылымдық бөлiмшелердi, оның iшiнде ведомстваларды немесе аумақтық органдарды (бұдан әрi - бөлiмшелер) анықтайды.
3. Қызмет өткерген жылдары үшiн зейнетақы төлемдерiн тағайындауға өтiнiш бiлдiрген тұлға тұрғылықты жерi бойынша бөлiмшеге мынадай құжаттарды бередi:
1) белгiленген үлгiдегi өтiнiш (қосымшаға сәйкес);
2) жеке куәлiгiнiң көшiрмесi;
3) тұрақты тұрғылықты жерi бойынша тiркелгендiгi туралы құжат;
4) әлеуметтiк жеке код (ӘЖК) берiлгендiгi туралы куәлiктiң көшiрмесi;
5) берiлген салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi (СТН) туралы құжаттың көшiрмесi;
6) банк мекемесiнде зейнетақы шотының (карт шотының) ашылғандығы туралы құжаттың көшiрмесi;
7) 3,5 x 4,5 фотосурет - 2 дана.
4. Бөлiмше Ереженiң 3-тармағында көрсетiлген құжаттарды қабылдап және Ереженiң 2-тармағына сәйкес анықталатын тiзбеге сәйкес құжаттарды талап етiп, олар түскен күннен бастап он күн мерзiмде зейнетақы төлемдерiн тағайындауды жүзеге асыратын тиiстi мемлекеттiк органдарға жiбередi.
5. Бөлiмше Ереженiң 3-тармағында көрсетiлген құжаттар берілмеген не толық емес немесе дұрыс емес мәлiметтердi қамтитын құжаттар берiлген жағдайда зейнетақы төлемдерiн тағайындау туралы өтiнiштi қабылдамайды.

6. Государственный орган в десятидневный срок со дня получения всех необходимых материалов производит назначение пенсионных выплат за выслугу лет, выдает удостоверение, которое является официальным документом, подтверждающим статус получателя пенсионных выплат за выслугу лет, в установленном законодательством порядке.
7. Выплаты назначенных пенсионных выплат за выслугу лет производятся в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение
к Правилам назначения пенсионных выплат
военнослужащим, сотрудникам органов
внутренних дел, Комитета уголовно-
исполнительной системы Министерства
юстиции Республики Казахстан, органов
финансовой полиции и противопожарной
службы, которым присвоены специальные
звания и на которых распространяется
порядок, установленный законодательством
Республики Казахстан для сотрудников
органов внутренних дел   <*>
Сноска.   В приложение внесены изменения - постановлением Правительства РК от 30 июня 2005 г.  N 662  .
________________________________________
________________________________________
(наименование органа, назначающего
пенсионные выплаты за выслугу лет)
Заявление
о назначении (возобновлении) пенсии
от__________________________________________________________
(воинское (специальное) звание, Ф.И.О. заявителя)
проживающего по адресу: индекс______область/город_________________
город (район)___________________ аул (село)_______________________
улица (м/район)____________ дом ___ квартира _______ тел._________
филиал банка N__________ Пенсионный счет__________________________
Отд. связи _______________________________________________________
Мой РНН __________________________________________________________
СИК ______________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: серия_______ N ________________
Когда и кем выдан "__" __________ г. _____________________________
Прошу назначить (возобновить) мне пенсионные выплаты за выслугу лет.
Ранее________получал (в настоящее время получаю или только
(да, нет)
назначена) пенсию от _____________________________________________
(какого органа и какую, размер пенсии, а если
__________________________________________________________________
выплата прекращена, то с какого времени)
К заявлению прилагаю:_____________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Подпись заявителя____________ "____"___________200_г.
Заявление принято "__"__________200__г.
Ф.И.О., должность лица, принявшего документы:_____________________
Поставлен в известность, что при зачислении на государственную службу с присвоением воинского (специального) звания, классного чина, а также при изменении адреса прописки, обязан в пятидневный срок уведомить об этом орган, назначивший пенсионные выплаты, а при выезде на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан немедленно.
Подпись заявителя ____________"___"_________200__г.

6. Мемлекеттiк орган барлық қажеттi материалдарды алған күннен бастап он күн мерзiмде қызмет өткерген жылдары үшiн зейнетақы төлемдерiн тағайындауды жүргiзедi, заңнамада белгiленген тәртiппен қызмет өткерген жылдары үшiн зейнетақы төлемдерiн алушының мәртебесiн растайтын ресми құжат болып табылатын куәлiктi бередi.
7. Қызмет өткерген жылдары үшiн тағайындалған зейнетақы төлемдерiн төлеу Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен жүргiзiледi.
Әскери қызметшiлерге, iшкi iстер
органдарының, Қазақстан Республикасының
Әдiлет министрлiгi Қылмыстық-атқару
жүйесi комитетiнiң, қаржы полициясы
мен өртке қарсы қызмет органдарының
арнаулы атақтар берiлген және оларға
Қазақстан Республикасының заңнамасында
ішкi iстер органдары қызметкерлерi үшiн
белгiленген тәртiп қолданылатын
қызметкерлерiне зейнетақы төлемдерiн
тағайындау ережесiне қосымша  <*>
ЕСКЕРТУ. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.06.30. N 662  қаулысымен .
______________________________________
(қызмет өткерген жылдары үшiн
______________________________________
зейнетақы төлемдерiн тағайындайтын
______________________________________
орган атауы)
Зейнетақы тағайындау (жаңарту) туралы
ӨТІНІШ
индексi______________________________________________облысы/қаласы
_______________қаласы (ауданы)_______________________ ауылы (селосы)
_________________________________________________ көшесі, (ш/ауданы)
__________үй__________пәтер тел._________________мекен-жайы бойынша
тұратын___________________________________________________________
(өтiнiш берушінің әскери (арнайы) атағы, Т.А.Ә.)
__________________________________________________________________
Банктiң N____ филиалы Зейнетақы есеп шоты N_________
Байланыс бөлiмшесi__________________________________
СТН ______________________________________________________________
ӘЖК ______________________________________________________________
Жеке басты куәландыратын құжат: сериясы ___________ N ____________
Қашан және кiм бердi_______ж. "_______"___________________________
Маған қызмет өткерген жылдарым үшiн зейнетақы төлемдерiн тағайындауыңызды (жаңартуыңызды) сұраймын.
Бұрын ______________ алдым (қазiргi кезде аламын немесе жаңадан      (иә, жоқ)
тағайындалды)_____________________________________________________
(қай органнан және қандай, зейнетақының мөлшерi, ал
__________________________________________________________________
егер төлеу тоқтатылса, онда қай уақыттан )
Өтiнiшке:_________________________________________________________
________________________________________________қоса берiп отырмын.
Өтiнiш берушiнiң қолы_______200____ж. "_____"_______________
Өтiнiш 200____ж. "____"_________________ қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған тұлғаның Т.А.Ә., лауазымы:__________________
__________________________________________________________________
Мемлекеттiк қызметке әскери (арнайы) атақ, сыныптық шен берiле отырып алынған кезде, сондай-ақ тiркелiм мекен-жайы өзгерген кезде зейнетақы төлемдерiн тағайындаған органға бес күндiк мерзімде, ал Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұруға кеткен кезде дереу хабарлауға міндеттi екендiгiм туралы хабардармын.
Өтiніш берушiнiң қолы__________ 200____ж. "_____"___________