О выходе некоторых организаций из состава акционеров (участников) финансовых институтов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2003 года N 767
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерствам, агентствам и иным государственным органам (по согласованию) обеспечить в установленном законодательством порядке выход из состава акционеров (участников) всех финансовых институтов подведомственных республиканских государственных предприятий, а также акционерных обществ, за исключением закрытого акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация", товариществ с ограниченной ответственностью, права владения и пользования контрольными пакетами акций и преобладающими долями в уставных капиталах которых переданы им.
2. Рекомендовать акиматам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить в установленном законодательством порядке выход из состава акционеров (участников) всех финансовых институтов коммунальных государственных предприятий и организаций, контрольные пакеты акций и преобладающие доли в уставных капиталах которых находится в коммунальной собственности.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Кейбiр ұйымдардың қаржы институттарының акционерлерi (қатысушылары) құрамынан шығуы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 шілдедегі N 767 қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Министрлiктер, агенттiктер және өзге де мемлекеттiк органдар (келiсiм бойынша) заңнамада белгiленген тәртiппен ведомстволық бағынысты республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың, сондай-ақ "Аграрлық несие корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамын қоспағанда, акцияларының бақылау пакеттерiн иелену және пайдалану құқықтары мен жарғылық капиталындағы басым үлестерi оларға берiлген акционерлiк қоғамдардың, жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктердiң барлық қаржы институттарының акционерлерi (қатысушылары) құрамынан шығуын қамтамасыз етсiн.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдiктерiне заңнамада белгiленген тәртiппен барлық коммуналдық мемлекеттiк кәсiпорындардың және акцияларының бақылау пакеттерi мен жарғылық капиталындағы басым үлестерi коммуналдық меншiкте болып табылатын ұйымдардың қаржы институттарының акционерлерi (қатысушылары) құрамынан шығуын қамтамасыз ету ұсынылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі