О мерах по дальнейшему развитию международного железнодорожного пограничного перехода Достык - Алашанькоу, железнодорожного участка Актогай - Достык и международного автомобильного пункта пропуска Коргас на 2004-2005 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2003 года N 870
В целях обеспечения устойчивого роста перевозок железнодорожным транспортом в сообщении с Китайской Народной Республикой, развития социальной сферы поселка Достык, инфраструктуры железнодорожного транспорта, таможенной, пограничной и санитарно-карантинной служб на международном железнодорожном пограничном переходе Достык - Алашанькоу и международном автомобильном пункте пропуска Коргас Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Министерству здравоохранения Республики Казахстан, Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Агентству таможенного контроля Республики Казахстан, Агентству по информатизации и связи Республики Казахстан, акиму Алматинской области и закрытому акционерному обществу "Национальная компания "Казахстан темир жолы" принять необходимые меры, обеспечивающие увеличение с 2006 года перевозок внешнеторговых грузов через международный железнодорожный пограничный переход Достык - Алашанькоу в объеме 10 миллионов тонн.
2. Утвердить план мероприятий закрытого акционерного общества "Национальная компания "Казахстан темир жолы" по развитию станции Достык и участка Актогай - Достык на 2004-2005 годы, план мероприятий министерств и ведомств Республики Казахстан по развитию международного пограничного перехода Достык - Алашанькоу и социальной сферы поселка Достык на 2004-2005 годы и план мероприятий государственных органов Республики Казахстан по развитию международного автомобильного пункта пропуска Коргас (приложения 1, 2 и 3).
3. Закрытому акционерному обществу "Национальная компания "Казахстан темир жолы":
1) в 2004-2005 годах на всем участке Актогай - Достык обеспечить скорость движения грузовых поездов 80 км/час;
2) завершить строительство и ввести в эксплуатацию в 2004 году линию электропередач ВЛ 110 кВ "Кабанбай - Достык".
4. Министерству здравоохранения Республики Казахстан и Агентству таможенного контроля Республики Казахстан принять исчерпывающие меры по недопущению перевозок металлолома и других грузов железнодорожным транспортом с превышением допустимого уровня радиационного фона.
5. Агентству таможенного контроля Республики Казахстан, Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), акиму Алматинской области в срок до 1 сентября 2003 года внести в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан инвестиционные предложения на строительство основных объектов военных городков, контрольно-пропускных пунктов Достык и Коргас, средней школы в поселке Достык Алматинской области, строительство досмотровой площадки и склада временного хранения на станции Достык, указанных в приложениях 2 и 3.

Достық-Алашанькоу халықаралық темiр жол шекара өткелiн, Ақтоғай-Достық темiр жол учаскесiн және Қорғас халықаралық автомобиль өткiзу пунктiн одан әрi дамыту жөнiндегi 2004-2005 жылдарға арналған шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 тамыздағы N 870 қаулысы
Қытай Халық Республикасымен қатынаста темiр жол көлiгiмен тасымалдаулардың тұрақты өсуiн қамтамасыз ету, Достық кентiнiң әлеуметтiк саласын, Достық-Алашанькоу халықаралық темiр жол шекаралық өткелiнде және Қорғас халықаралық автомобиль өткiзу пунктiнде темiр жол көлiгiнiң, кедендiк, шекаралық және санитарлық-карантиндiк қызметтердiң инфрақұрылымын дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң Шекара қызметi (келiсiм бойынша), Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi, Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi, Алматы облысының әкiмдiгi және "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамы 2006 жылдан бастап Достық-Алашанькоу халықаралық темiр жол шекара өткелi арқылы сыртқы сауда жүктерiн тасымалдауды 10 миллион тонна көлемiнде ұлғайтуды қамтамасыз ететiн қажеттi шараларды қабылдасын.
2. "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамының Достық станциясын және Ақтоғай-Достық учаскесiн дамыту жөнiндегi 2004-2005 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары, Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволарының Достық-Алашанькоу халықаралық шекара өткелiн және Достық кентiнiң әлеуметтiк саласын дамыту жөнiндегi 2004-2005 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары мен Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының Қорғас халықаралық автомобиль өткiзу пунктiн дамыту жөнiндегi iс-шаралар жоспары бекiтiлсiн (1, 2 және 3-қосымшалар).
3. "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамы:
1) 2004-2005 жылдары Ақтоғай-Достық учаскесiнiң барлығында жүк поездары қозғалысының жылдамдығын 80 км/сағ. қамтамасыз етсін;
2) "Қабанбай-Достық" ЖВ 110 кB электр тарту желiсiнiң құрылысын аяқтасын және 2004 жылы пайдалануға берсiн.
4. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi мен Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi радиациялық фонның рұқсат етiлетiн деңгейiнен асатын металл сынықтары мен басқа да жүктердi темiр жол көлiгiмен тасымалдауға жол бермеу жөнiнде түпкiлiктi шаралар қабылдасын.
5. Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң Шекара қызметi (келiсiм бойынша), Алматы облысының әкiмi 2003 жылғы 1 қыркүйекке дейiнгi мерзiмге Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiне 2 және 3-қосымшаларда көрсетiлген әскери қалашықтардың негiзгi объектiлерiн, Достық және Қорғас бақылау-өткiзу пункттерiн, Алматы облысының Достық кентiнде орта мектептi салуға, Достық станциясында жете қарау алаңын және уақытша сақтау қоймасын салуға инвестициялық ұсыныстар енгiзсiн.

6. Акиму Алматинской области:
1) обеспечить выделение земельных участков под строительство объектов на станции Достык и автомобильном пункте пропуска Коргас, указанных в приложениях 1, 2 и 3;
2) осуществить дальнейшее развитие объектов социального, культурно-бытового и коммунального назначения поселка Достык.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Мынбаева С.М.
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 августа 2003 года N 870
План
мероприятий ЗАО "Национальная компания
"Казакстан темiр жолы" по развитию станции
Достык и участка Актогай - Достык
на 2004-2005 годы
____________________________________________________________________
N !Наименования!Мощность!Стоимость,!    Сроки строительства
п/п!объектов    !объекта !тыс.тенге !-----------------------------
!            !        !          !   2004 год    !  2005 год
!            !        !          !-----------------------------
!            !        !          !Объем !Стоимо- !Объем !Стоимо-
!            !        !          !работ !сть,тыс.!работ !сть тыс.
!            !        !          !      !тенге   !      !тенге
--------------------------------------------------------------------
1. Участок Актогай - Достык
1.1. Усиление
верхнего
строения
пути          266 км    2953000  100 км  1110000 166 км 1843000
1.2. Строительство
автоблоки-
ровки и
высоковольт-
ной линии
10 кВ         140 км     540000   58 км   224000  82 км  316000
1.3. Внедрение
приборов
обнаружения
перегрева
букс            7        103000    3       44143   4      58857
станций            станций         станций
--------------------------------------------------------------------
Итого                   3596000          1378143        2217857
2. Станция Достык
2.1. Завершение
строительства
хозяйственно-
питьевого
водовода        20км     15000     20 км   15000
2.2. Завершение
строительства
очистных
сооружений     объект    15000             15000
2.3. Строительство
ЛЭП-110 кВ
Кабанбай -
Достык         178 км   702000    178 км  702000
2.4. Усиление
освещения
парков
станции      5 парков   190000   3 парка  114000 2 парка 76000
2.5. Строитель-
ство горки
малой мощ-
ности и 1
очереди сор-
тировочного
парка колеи                                      Компрес-
1520 с комп-                                     сорная
рессорной    1 горка,            горка,          станция,

6. Алматы облысының әкiмдiгi:
1) Достық станциясының және Қорғас автомобиль өткiзу пунктiнде 1, 2 және 3-қосымшаларда көрсетiлген объектiлердiң құрылысына арналған жер учаскелерiнiң бөлiнуiн қамтамасыз етсiн;
2) Достық кентiнiң әлеуметтiк, мәдени-тұрмыстық және коммуналдық мақсаттағы объектiлерiн одан әрi дамытуды жүзеге асырсын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары С.М.Мыңбаевқа жүктелсiн.
8. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 тамыздағы
N 870 қаулысына
1-қосымша
"Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" ЖАҚ-тың Достық станциясын және Ақтоғай-Достық учаскесін дамыту жөніндегі 2004-2005 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары
____________________________________________________________________
P/c|            |Объекті.|   Құны,  |        Құрылыс мерзімі
N | Объектiлер |  нің   |мың теңге |_______________________________
|   атауы    | қуаты  |          |   2004 жыл    |   2005 жыл
|            |        |          |_______________________________
|            |        |          |Жұмыс.| Құны,  |Жұмыс.| Құны,
|            |        |          |тардың|  мың   |тардың|  мың
|            |        |          |көлемі| теңге  |көлемі| теңге
____________________________________________________________________
1. Ақтоғай-Достық учаскесі
____________________________________________________________________
1.1. Жолдардың
жоғары
қабатын
нығайту       266 км    2953000  100 км  1110000 166 км 1843000
1.2. Автоблоктау
және 10 кВ
жоғары
вольтты
желiсiн салу  140 км     540000   58 км   224000  82 км  316000
1.3. Букстердің
қызуын
анықтау
аспаптарын
енгiзу          7        103000    3       44143   4      58857
станция           станция          станция
Жиыны                   3596000          1378143        2217857
____________________________________________________________________
2. Достық станциясы
____________________________________________________________________
2.1. Шаруашылық-
ауыз су
суағарының
құрылысын
аяқтау          20 км     15000     20 км   15000
2.2. Тазарту құрыл.
ғыларыңың
құрылысын
аяқтау         Объект    15000             15000
2.3. "Қабанбай-
Достық"
110 ЭТЖ салу   178 км   702000    178 км  702000
2.4. Станция
парктерiн
жарықтандыруды
күшейту        5 парк   190000   3 парк  114000  2 парк 76000
2.5. Шағын қуатты
дөңестің және
сығымдағыш
станциясы
бар 1520
жолтабанды                                       сығым.
сұрыптау          1                              дағыш
паркiнiң 1      дөңес,           Дөңес,         станция,

станцией     6 путей    600000   4 пути   450000 2 пути  150000
2.6. Строитель-
ство пункта
перестановки
вагонов (ППВ)    ППВ   1771000    Ангар   568491 9 путей
1202509
2.7. Строительство
жилья для
работников
железно-
дорожного
транспорта  12000 кв.м  700000  6520 кв.м 380000
5480 кв.м
320000
Итого                  3993000           2244491       1748509
--------------------------------------------------------------------
Всего                  7589000           3622634       3966366
--------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 августа 2003 года N 870
План
мероприятий министерств и ведомств Республики Казахстан
по развитию международного пограничного перехода
Достык - Алашанькоу и социальной сферы поселка Достык
на 2004-2005 годы
____________________________________________________________________
N !Наименование!Мощность!Стоимость,!   Стоимость      !Источники
п/п!объектов    !объекта !тыс.тенге !   строительства  !финансиро-
!            !        !          !   по годам       !ния
!            !        !          !------------------!
!            !        !          ! 2004 г.! 2005г.  !
--------------------------------------------------------------------
1. Агентство таможенного контроля
1.1 Строитель-
ство между-
народного
железно-
дорожного
таможенного                                          Республи-
терминала    1 тер-                                  канский
"Достык"     минал      532484    372740   159744    Бюджет
1.2 Проектиро-
вание и
строительство
досмотровой
площадки и
склада вре-                                          Республи-
менного                                              канский
хранения    1 объект     50000     50000      -      Бюджет*
1.3 Строитель-
ство жилья
для работ-
ников тамо-
женной
службы                                               Республи-
таможни                                              канский
"Достык"   7215 кв.м    496752    248400   248352    Бюджет
Итого                  1079236    671140   408096
2. Пограничная служба Комитета национальной безопасности
2.1. Проектиро-
вание и
строитель-
ство основ-
ных объек-
тов военно-
го городка
отдельного
контрольно-
пропускного
пункта,     объект,
в том числе жилье                                   Республи-
жилье для   8246                                    канский
служащих    кв.м.       650531    200000  450531    Бюджет*
Итого                   650531    200000  450531
3. Акимат Алматинской области
3.1. Проектиро-
вание и
строитель-                                           Республи-
ство сред-                                           канский
ней школы  1200 мест    440200       -    440200     Бюджет*
3.2. Строитель-
ство ас-
фальтиро-
ванной     поселок                                   Местный

кезеңiн салу    6 жол   600000   4 жол   450000  2 жол   150000
2.6. Вагондарды
ауыстырып
салу пунктiн
салу (ВАП)       ВАП   1771000   Ангар   568491  9 жол  1202509
2.7. Темiр жол
көлiгi
қызметкер.
лерiне
арналған        12000  700000    6520    380000   5480  320000
тұрғын үй       шаршы            шаршы            шаршы
салу            метр             метр             метр
Жиыны                  3993000           2244491        1748509
Барлығы                7589000           3622634       3966366
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 тамыздағы
N 870 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының министрлiктеpі мен ведомстволарының Достық-Алашанькоу халықаралық шекара өткелін және Достық кентiнің әлеуметтік саласын дамыту жөніндегі 2004-2005 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары
____________________________________________________________________
Р/с|            |Объекті.|  Құны,   |  Жылдар бойынша  |Қаржыландыру
N | Объектілер |  нің   |мың теңге |  құрылыс құны    |  көздері
|   атауы    | қуаты  |          |__________________|
|            |        |          |2004 жыл| 2005 жыл|
____________________________________________________________________
1. Кедендік бақылау агенттігі
____________________________________________________________________
1.1  "Достық"
халықара.
лық темiр
жол кеден.
дiк терми.   1 тер.                               Республикалық
налын салу   минал    532484     372740   159744  бюджет
1.2  Жете қарау
алаңын және
уақытша
сақтау
қоймасын
жобалау және                                      Республикалық
салу         1 объект  50000     50000      -     бюджет*
1.3  "Достық"
кеденi
қызметiнiң
қызметкер.
лерi үшiн    7215
тұрғын үй    шаршы                                Республикалық
салу         метр      496752    248400   248352  бюджет
Жиыны                 1079236    671140   408096
____________________________________________________________________
2. Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі
____________________________________________________________________
2.1 Жеке бақы.
лау-өткiзу
пунктi
әскери
қалашығының
негізгі
объектiлерiн,
соның iшiнде  Объект,
қызметкер.    тұрғын
лерге арнал.   үй
ған тұрғын    8246
жобалау және  шаршы                                Республикалық
салу          метр      650531    200000  450531   бюджет*
Жиыны                   650531    200000  450531
____________________________________________________________________
3. Алматы облысының әкімдігі
____________________________________________________________________
3.1 Орта мектеп
жобалау және  1200                                 Республикалық
салу          орын      440200       -    440200   бюджет*
3.2 Асфальттал.
ған жол       Достық                               Жергілікті

дороги     Достык       90000     40000   50000      бюджет
3.3. Освещение  поселок                                   Местный
улиц       Достык        2500      1000    1500      бюджет
Итого                  532700     41000  419700
4. Агентство по информатизации и связи
4.1  Капиталь-                                            Соствен-
ный ремонт                                           ные сред-
отделения                                            ства ОАО
почтовой   1 от-                                     "Каз-
связи      деление       2300      2300    -         почта"
Итого                    2300      2300    -
Всего                 2262467    914440  1350327
--------------------------------------------------------------------
Примечание:* - сумма ТЭО будет уточнена после представления
администраторами бюджетных программ инвестиционных предложений.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 августа 2003 года N 870
План
мероприятий государственных органов Республики Казахстан
по развитию международного автомобильного пункта
пропуска Коргас
____________________________________________________________________
N !Наименование!Мощность!Стоимость,!   Сроки          !Источники
п/п!объектов    !объекта !тыс.тенге !   строительства  !финансиро-
!            !        !          !                  !ния
!            !        !          !------------------!
!            !        !          ! 2004 г.! 2005 г. !
--------------------------------------------------------------------
1. Агентство таможенного контроля
1.1. Установка
автоматизи-
рованной
системы
контроля                                            Республи-
доставки                                            канский
товаров     1 объект    235500   235500      -      Бюджет
Итого                   235500   235500
--------------------------------------------------------------------
2. Пограничная служба Комитета национальной безопасности
--------------------------------------------------------------------
2.1  Проектиро-
вание и
строительство
основных
объектов
военного
городка
отдельного
контрольно-                                         Республи-
пропускного                                         канский
пункта       объекты   650531      -       650531   Бюджет*
Итого                  650531      -       650531

салу          кенті     90000     40000   50000    бюджет
3.3 Көшелердi     Достық                               Жергілікті
жарықтандыру  кенті      2500     1000    1500     бюджет
Жиыны                  532700    41000  491700
____________________________________________________________________
4. Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттік
____________________________________________________________________
4.1 Почта
байланысы                                          "Қазпочта"
бөлiмшесiн                                         ААҚ-тың
күрделi         1                                  меншікті
жөндеу        бөлімше    2300     2300      -      қаражаты
Жиыны                    2300     2300      -
Барлығы                2262467   914440  1350327
____________________________________________________________________
Ескерту: * - ТЭН сомасы бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері инвестициялық ұсыныстарды бергеннен кейін нақтыланады
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 тамыздағы
N 870 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының Қорғас халықаралық автомобиль өткізу пунктін дамыту жөніндегі іс-шаралар жоспары
____________________________________________________________________
Р/с|            |Объекті.|  Құны,   | Құрылыс мерзімі  |Қаржыландыру
N | Объектілер |  нің   |мың теңге |__________________|  көздері
|   атауы    | қуаты  |          |2004 жыл| 2005 жыл|
____________________________________________________________________
1. Кедендік бақылау агенттігі
____________________________________________________________________
1.1. Тауарлар
жеткiзудi
бақылаудың
автоматтан.
дырылған
жүйесiн                                           Республикалық
орнату       1 объект   235500   235500      -    бюджет
Жиыны                   235500   235500
____________________________________________________________________
2. Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі
____________________________________________________________________2.1. Жеке бақы.
лау-өткiзу
пунктi
әскери
қалашағының
негiзгi
объектiле.
рiн жобалау                                       Республикалық
және салу     объект    650531     -      650531  бюджет*
Жиыны                   650531     -      650531

Всего                  886031    235500    650531
--------------------------------------------------------------------
Примечание:* - сумма ТЭО будет уточнена после представления администраторами бюджетных программ инвестиционных предложений.

Барлығы                 886031   235500   650531
____________________________________________________________________
Ескерту: * - ТЭН сомасы бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері инвестициялық ұсыныстарды бергеннен кейін нақтыланады