О проекте Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 928
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
проект
Закон Республики Казахстан О республиканском бюджете на 2004 год
Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2004 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) поступления - 862176737 тысяч тенге, в том числе по:
доходам - 780639608 тысяч тенге;
полученным официальным трансфертам - 66908685 тысяч тенге;
возврату кредитов - 14628444 тысячи тенге;
2) расходы - 954839737 тысяч тенге, в том числе по:
затратам - 917107700 тысяч тенге;
кредитам - 37732037 тысяч тенге;
3) дефицит - 92663000 тысяч тенге, или 1,9 процента к прогнозируемому объему валового внутреннего продукта страны.
Правительству Республики Казахстан обеспечить финансирование дефицита республиканского бюджета в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Статья 2. Арендная плата за пользование Российской Федерацией военными полигонами отражается в доходах республиканского бюджета в сумме 4215750 тысяч тенге, из которой:
490560 тысяч тенге поступает в денежной форме;
3725190 тысяч тенге осуществляется на условиях, оговоренных договорами между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об аренде испытательных полигонов, и используется Министерством обороны Республики Казахстан с отражением расходования по республиканским бюджетным программам 006 "Модернизация, приобретение и восстановление вооружения, военной и иной техники, систем связи" и 011 "Подготовка специалистов с высшим и послевузовским профессиональным образованием".
Статья 3. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2004 год поступления за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур":
арендной платы в сумме 17629500 тысяч тенге;
задолженности по арендной плате в сумме 9964500 тысяч тенге.
Статья 4. Установить, что в 2004 году доля Республики Казахстан по разделу продукции, получаемая по контрактам "О разделе продукции", зачисляется в республиканский бюджет в размере 100 процентов.
Статья 5. Недропользователям, осуществляющим добычу полезных ископаемых до заключения контрактов на недропользование, производить отчисления за пользование недрами в виде роялти в доход республиканского бюджета на код "Роялти" классификации доходов единой бюджетной классификации в размерах, определяемых по ставкам, утвержденным  постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 1998 года N 135 "О мерах по рациональному и комплексному использованию недр, а также ускорению перевода работы недропользователей на контрактную основу".

"2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 12 қыркүйектегі N 928 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
"2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы 2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы
1-бап. 2004 жылға арналған республикалық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) түсiмдер - 862176737 мың теңге, оның iшiнде:
кiрiстер - 780639608 мың теңге;
алынған ресми трансферттер - 66908685 мың теңге;
кредиттердi қайтару - 14628444 мың теңге;
2) шығыстар - 954839737 мың теңге, оның iшiнде:
шығындар - 917107700 мың теңге;
кредиттер - 37732037 мың теңге;
3) тапшылық - 92663000 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмiнiң болжамды көлемiнiң 1,9 пайызы.
Қазақстан Республикасының Үкiметi Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiне сәйкес республикалық бюджеттiң тапшылығын қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
2-бап. Ресей Федерациясының әскери полигондарды пайдаланғаны үшiн төленетiн жалдау ақысы республикалық бюджеттiң кiрiстерiнде 4215750 мың теңге сомасында көрсетiледi, оның:
490560 мың теңгесi ақшалай нысанда түседi;
3725190 мың теңгесi Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Сынақ полигондарын жалға алу туралы шарттарда айтылған талаптармен жүзеге асырылады және оны 006 "Қару-жарақты, әскери және өзге де техниканы, байланыс жүйелерiн жаңғырту, сатып алу және қалпына келтiру" бағдарламасының 101 "Полигондарды жалға беру туралы мемлекетаралық шарттарға сәйкес қару-жарақты, әскери техниканы жеткiзу және жөндеу", 011 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiби бiлiмдi мамандарды даярлау" бағдарламасының 101 "Полигондарды жалға беру туралы мемлекетаралық шарттарға сәйкес мамандарды дайындау" республикалық бюджеттiк кiшi бағдарламалар бойынша шығыстарды көрсете отырып, Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi пайдаланады.
3-бап. 2004 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенiн пайдаланғаны үшiн түсiмдер:
17629500 мың теңге сомасындағы жалдау ақысы;
9964500 мың теңге сомасындағы жалдау ақысы бойынша берешек көзделсiн.
4-бап. 2004 жылы "Өнiмдi бөлу туралы" келiсiм-шарттар бойынша алынатын Қазақстан Республикасының өнiмдi бөлу жөнiндегi үлесi 100 пайыз мөлшерiнде республикалық бюджетке есептеледi деп белгiленсiн.
5-бап. Пайдалы қазбалар өндiрудi жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiм-шapттap жасалғанға дейiн жер қойнауын пайдаланғаны үшiн аударымды роялти түрінде республикалық бюджеттiң кiрiсiне бiрыңғай бюджеттiк жiктеме кiрiстер жiктемесiнiң "Роялти" кодына "Жер қойнауын ұтымды және кешендi пайдалану, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың жұмысын келiсiм-шарт негiзiне ауыстыруды жеделдету жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 24 ақпандағы N 135 қаулысымен бекiтiлген ставкалар бойынша белгiленген мөлшерде аударсын.

Статья 6. Утвердить объемы налоговых поступлений на 2004 год от организаций сырьевого сектора, зачисляемых в республиканский бюджет, согласно приложению 2.
Статья 7. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляется:
по коду "Роялти" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность недропользователей перед Республиканским фондом охраны недр и воспроизводства минерально-сырьевой базы, а также суммы исторических затрат, понесенных государством, на геологическое изучение контрактных территорий, которые возмещаются недропользователями, эксплуатирующими эти месторождения на основании контрактов на недропользование;
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд;
по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом", - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом", - задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.
Статья 8. Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 3 процентов от фонда заработной платы.
Статья 9. Утвердить объемы поступлений в республиканский бюджет на 2004 год от акционерных обществ - национальных компаний согласно приложению 3.
Статья 10. Утвердить объемы поступлений в республиканский бюджет на 2004 год от республиканских государственных предприятий (на праве хозяйственного ведения) согласно приложению 4.
Статья 11. Установить на 2004 год размеры бюджетных изъятий из областных бюджетов и бюджета города Алматы в республиканский бюджет в общей сумме 66908685 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской - 24220657 тысяч тенге;
Мангистауской - 11133594 тысячи тенге;
г. Алматы - 31554434 тысячи тенге.
Статья 12. Установить, что в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан, используются поступления от реализации товаров и услуг, предоставляемых следующими организациями:
государственными учреждениями образования;
санитарно-эпидемиологическими учреждениями;
органами судебной экспертизы;
туберкулезными учреждениями;
психоневрологическими учреждениями;
Казахским республиканским лепрозорием;
домами-интернатами для престарелых и инвалидов общего типа;
домами-интернатами для умственно-отсталых детей;
психоневрологическими интернатами;
особо охраняемыми природными территориями, созданными в форме государственного учреждения;
учреждениями уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан;
специализированными охранными подразделениями органов внутренних дел;
следственными изоляторами органов внутренних дел;
воинскими частями Вооруженных Сил, частями и подразделениями Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в случае обеспечения военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы), проходящих службу на пограничных заставах, в обособленных закрытых гарнизонах, расположенных в отдаленных районах, и членов их семей продовольствием за плату;
государственными архивами;
государственными библиотеками;
государственными музеями-заповедниками;
государственными учреждениями лесного хозяйства.

6-бап. 2004 жылға арналған шикiзат секторы ұйымдарынан республикалық бюджетке есептелетiн салық түсiмдерiнiң көлемi 2-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
7-бап. Мыналар:
бiрыңғай бюджеттiк жiктеме кiрiстер жiктемесiнiң "Роялти" коды бойынша - жер қойнауын пайдаланушылардың Жер қойнауын қорғау және минералдық-шикiзат базасын ұдайы өндiру жөнiндегi республикалық қор алдындағы берешегiн, сондай-ақ жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiм-шарттардың негiзiнде бұл кен орындарын пайдаланатын жер қойнауын пайдаланушылар өтейтiн келiсiм-шарт аумақтарын геологиялық зерттеуден мемлекет шеккен тарихи шығындар сомасы;
бiрыңғай бюджеттiк жiктеме кiрiстер жiктемесiнiң "Әлеуметтiк салық" коды бойынша - бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа, Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар бойынша берешек, сондай-ақ бұрын Жол қорына түсiп келген автомобиль жолдарын пайдаланушылардың аударымдары;
"Өндiрушiлер көтерме саудада сататын, өзi өндiретiн бензин (авиациялық бензиндi қоспағанда)" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсiп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
"Өндiрушiлер көтерме саудада сататын, өзi өндiретiн дизель отыны" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсiп келген дизель отынынан алынатын алым бойынша берешек тиiстi бюджеттiң кiрiсiне есептеледi деп белгiленсiн.
8-бап. Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорынан төленiп келген еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктiлiгi мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге жұмыс берушiлер есептеген жәрдемақы сомасының көрсетiлген қорға есептелген аударым сомасынан асып түсуi нәтижесiнде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құрылған терiс сальдо ай сайын жалақы қорының 3 пайызы шегiнде әлеуметтiк салық төлеу есебiне есептелiп отырады.
9-бап. 3-қосымшаға сәйкес акционерлiк қоғамдардан - ұлттық компаниялардан 2004 жылға арналған республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердiң көлемi бекiтiлсiн.
10-бап. 4-қосымшаға сәйкес республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардан (шаруашылық жүргiзу құқығындағы) 2004 жылға арналған республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердiң көлемi бекiтiлсiн.
11-бап. Облыстық бюджеттерден және Алматы қаласының бюджетiнен республикалық бюджетке бюджеттiк алулар мөлшерiнiң жалпы сомасы 2004 жылға 66908685 мың теңге, оның iшiнде:
Атырау облысынан - 24220657 мың теңге;
Маңғыстау облысынан - 11133594 мың теңге;
Алматы қаласынан - 31554434 мың теңге болып белгiленсiн.
12-бап. Мынадай ұйымдар:
мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерiнiң;
санитарлық-эпидемиологиялық мекемелердiң;
сот сараптамасы органдарының;
туберкулез мекемелерiнiң;
психоневрологиялық мекемелердiң;
Қазақ республикалық лепрозорийiнiң;
қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгiдегi интернат-үйлердiң;
ақыл-eci кем балаларға арналған интернат-үйлердiң;
психоневрологиялық интернаттардың;
мемлекеттiк мекеме нысанында құрылған ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың;
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерiнiң;
iшкi iстер органдары мамандандырылған күзет бөлiмшелерiнiң;
iшкi iстер органдары тергеу изоляторларының;
шекара заставаларында, шалғай аудандарда орналасқан оқшауланған жабық гарнизондарда қызмет өткерiп жүрген әскери қызметшiлердi (мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлерден басқа) және олардың отбасы мүшелерiн ақы төленетiн азық-түлiкпен қамтамасыз еткен жағдайда, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң әскер бөлiмдерi, Ұлттық қауiпсiздiк комитетi Шекара қызметiнiң бөлiмдерi мен бөлiмшелерiнiң;
мемлекеттiк мұрағаттардың;
мемлекеттiк кiтапханалардың;
мемлекеттiк мұражай-қорықтардың;
орман шаруашылығының мемлекеттiк мекемелерiнiң тауарлар мен қызметтер көрсетудi сатуынан түсетiн түсiмдер Қазақстан Республикасының Yкiметi белгiлейтiн тәртiппен пайдаланылады деп белгiленсiн.

Статья 13. Установить с 1 января 2004 года:
1) минимальный размер заработной платы - 6600 тенге;
2) минимальный размер пенсии - 5500 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пенсий, пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан в размере 919 тенге.
Статья 14. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2004 год расходы в сумме 3080948 тысяч тенге на выплату единовременных государственных пособий в связи с рождением ребенка, осуществляемую в размере пятнадцатикратного месячного расчетного показателя в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
Статья 15. Установить с 1 января 2004 года месячный размер денежной компенсации военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы), а также сотрудникам оперативно-розыскных, следственных и строевых подразделений органов внутренних дел, органов и учреждений уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, финансовой полиции для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальных услуг в сумме 3430 тенге.
Статья 16. Учесть в расходах республиканского бюджета на 2004 год средства на погашение задолженности:
1) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц-резидентов по территориальным органам Министерства юстиции Республики Казахстан в сумме 15251 тысяча тенге;
2) по налогу на добавленную стоимость на произведенные товары, выполненные работы и оказанные услуги на территории Республики Казахстан:
- по Управлению делами Президента Республики Казахстан в сумме 802930 тысяч тенге;
- по Агентству таможенного контроля Республики Казахстан в сумме 66567 тысяч тенге;
- по территориальным органам Министерства юстиции Республики Казахстан в сумме 7392 тысячи тенге;
3) по налогу на добавленную стоимость на товары, импортируемые на территорию Республики Казахстан за поставку специального оборудования для Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в сумме 73033 тысячи тенге;
4) по таможенным пошлинам на ввозимые товары за поставку специального оборудования для Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в сумме 1743 тысячи тенге;
5) по поступлениям от осуществления таможенного контроля и таможенных процедур за поставку специального оборудования для Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в сумме 1607 тысяч тенге.
Статья 17. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2004 год средства на увеличение уставных капиталов организаций, обеспечивающих реализацию Государственной агропродовольственной программы на 2003-2005 годы, утвержденной  Указом Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889, в сумме 7512317 тысяч тенге, в том числе:
121000 тысяч тенге - закрытого акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация";
4805564 тысячи тенге - закрытого акционерного общества "КазАгроФинанс";
2500000 тысяч тенге - закрытого акционерного общества "Мал өнімдері корпорациясы";
85753 тысячи тенге - закрытого акционерного общества "Продовольственная контрактная корпорация".

13-бап. 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгi мөлшерi - 6600 теңге;
2) зейнетақының ең төменгi мөлшерi - 5500 теңге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес зейнетақыларды, жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар және басқа да төлемдердi қолдану үшiн бiр айлық есептiк көрсеткiш 919 теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
14-бап. 2004 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлейтiн тәртiппен жүзеге асырылатын бала тууға байланысты он бес айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде бiржолғы мемлекеттiк жәрдемақы төлеуге 3080948 мың теңге сомасында шығыстар көзделсiн.
15-бап . Әскери қызметшiлерге (мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлерден басқа), сондай-ақ iшкi iстер органдарының жедел-iздестiру, тергеу және саптық бөлiмшелерiнiң, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң қылмыстық-атқару жүйесi органдары мен мекемелерiнiң, қаржы полициясының қызметкерлерiне тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызметтерге жұмсалатын шығыстарды төлеуi үшiн ақшалай өтемақының бiр айлық мөлшерi 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап 3430 теңге сомасында белгiленсiн.
16-бап. 2004 жылға арналған республикалық бюджеттiң шығыстарында:
1) резидент-заңды тұлғалардан корпорациялық табыс салығы бойынша Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң аумақтық органдары бойынша - 15251 мың теңге сомасында;
2) Қазақстан Республикасының аумағындағы өндiрiлген тауарларға, орындалған жұмыстарға және көрсетiлген қызметтерге қосылған құн салығы бойынша:
- Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасы бойынша 783247 мың теңге сомасында;
- Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң аумақтық органдары бойынша - 7392 мың теңге сомасында;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетi үшiн арнайы жабдықты жеткiзгенi үшiн Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын тауарларға қосылған құн салығы бойынша - 73033 мың теңге сомасында;
4) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетi үшiн арнайы жабдықты жеткiзгенi үшiн әкелiнетiн тауарларға кеден баждары бойынша - 1743 мың теңге сомасында;
5) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетi үшiн арнайы жабдықты жеткiзгенi үшiн кедендiк бақылау мен кедендiк рәсiмдердi жүзеге асыруға түсiмдер бойынша - 1607 мың теңге сомасында берешектердi өтеуге арналған қаражат ескерiлсiн.
17-бап. 2004 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығымен бекiтiлген 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасын iске асыруды қамтамасыз ететiн ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға 7512317 мың теңге сомасында, оның iшiнде:
"Аграрлық кредит корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамына - 121000 мың теңге;
"ҚазАгроҚаржы" жабық акционерлiк қоғамына - 4805564 мың теңге;
"Мал өнiмдерi корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамына - 2500000 мың теңге;
"Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" акционерлiк қоғамына - 85753 мың теңге қаражат көзделсiн.

Статья 18. Установить, что в составе расходов Управления делами Президента Республики Казахстан предусмотрены затраты в сумме 398188 тысяч тенге на обновление парка автомашин для государственных органов.
Перечень государственных органов и количество приобретаемой техники определяются Правительством Республики Казахстан.
Статья 19. Установить, что в составе расходов Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан предусмотрены затраты в сумме 303000 тысяч тенге на разработку и проведение экспертиз технико-экономических обоснований республиканских инвестиционных проектов.
Финансирование разработки и проведения экспертиз технико-экономических обоснований республиканских инвестиционных проектов осуществляется в порядке и по перечню, определяемым Правительством Республики Казахстан.
Статья 20. Установить на 2004 год размеры субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты, в общей сумме 128944652 тысячи тенге, в том числе:
Акмолинской - 13866205 тысяч тенге;
Актюбинской - 1865067 тысяч тенге;
Алматинской - 13908593 тысячи тенге;
Восточно-Казахстанской - 14913135 тысяч тенге;
Жамбылской - 14923777 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской - 2494466 тысяч тенге;
Карагандинской - 6605669 тысяч тенге;
Костанайской - 8884864 тысячи тенге;
Кызылординской - 10629369 тысяч тенге;
Павлодарской - 1490669 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской - 11407502 тысячи тенге;
Южно-Казахстанской - 27955336 тысяч тенге.
Статья 21. Установить, что при определении размера субвенции на 2004 год бюджетам областей учтены средства для погашения долга перед республиканским бюджетом в сумме 1787000 тысяч тенге, в том числе:
Актюбинской - 287000 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской - 500000 тысяч тенге;
Костанайской - 500000 тысяч тенге;
Павлодарской - 500000 тысяч тенге.
Статья 22. Установить, что при определении размера субвенции в бюджет Карагандинской области на 2004 год учтены расходы на поддержание инфраструктуры города Приозерска в соответствии с  Соглашением между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды испытательного полигона Сары-Шаган и обеспечения жизнедеятельности города Приозерска от 20 января 1995 года.
Статья 23. Установить, что при определении размера субвенции в бюджет Кызылординской области на 2004 год учтены расходы на обеспечение социальных гарантий граждан Республики Казахстан, проживающих и (или) работающих на комплексе "Байконур", в соответствии с  Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о социальных гарантиях граждан Республики Казахстан и Российской Федерации, проживающих и (или) работающих на комплексе "Байконур" от 12 октября 1998 года.

18-бап. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасы шығыстарының құрамында мемлекеттiк органдар үшiн автомашиналар паркiн жаңартуға 398188 мың теңге сомасында шығындар көзделедi деп белгiленсiн.
Мемлекеттiк органдардың тiзбесiн және сатып алынатын техниканың санын Қазақстан Республикасының Үкiметi анықтайды.
19-бап. Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi шығыстарының құрамында республикалық инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеуге және жүргiзуге 303000 мың теңге сомасында шығындар көзделедi деп белгiленсiн.
Республикалық инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеу мен оларға сараптама жүргiзудi қаржыландыру Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын тәртiппен және тiзбе бойынша жүзеге асырылады.
20-бап. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге берiлетiн субвенциялар мөлшерiнiң жалпы сомасы 2004 жылға 128944652 мың теңге, оның iшiнде:
Ақмола облысына - 13866205 мың теңге;
Ақтөбе облысына - 1865067 мың теңге;
Алматы облысына - 13908593 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына - 14913135 мың теңге;
Жамбыл облысына - 14923777 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына - 2494466 мың теңге;
Қарағанды облысына - 6605669 мың теңге;
Қостанай облысына - 8884864 мың теңге;
Қызылорда облысына - 10629369 мың теңге;
Павлодар облысына - 1490669 мың теңге;
Солтүстiк Қазақстан облысына - 11407502 мың теңге;
Оңтүстiк Қазақстан облысына - 27955336 мың теңге болып белгiленсiн.
21-бап. 2004 жылға арналған облыстық бюджеттерге субвенциялар мөлшерiн анықтау кезiнде республикалық бюджет алдындағы борышты өтеу үшiн 1787000 сомасында қаражат ескерiлiп, оның iшiнде: Ақтөбе облысына - 287000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына - 500000 мың теңге;
Қостанай облысына - 500000 мың теңге;
Павлодар облысына - 500000 мың теңге болып белгiленсiн.
22-бап. Қарағанды облысының 2004 жылға арналған бюджетiне субвенция мөлшерiн анықтау кезiнде Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Сарышаған сынақ полигонын пайдалану мен жалдау және Приозерск қаласының тыныс-тiршiлiгiн қамтамасыз ету шарттары туралы 1995 жылғы 20 қаңтардағы келiсiмге сәйкес Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдауға жұмсалатын шығыстар ескерiлдi деп белгiленсiн.
23-бап. Қызылорда облысының 2004 жылға арналған бюджетiне субвенция мөлшерiн анықтау кезiнде Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Yкiметi арасындағы "Байқоңыр" кешенiнде тұратын және (немесе) жұмыс iстейтiн Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы азаматтарының әлеуметтiк кепiлдiктерi туралы 1998 жылғы 12 қазандағы келiсiмге сәйкес "Байқоңыр" кешенiнде тұратын және (немесе) жұмыс iстейтiн Қазақстан Республикасы азаматтарының әлеуметтiк кепiлдiктерiн қамтамасыз етуге жұмсалатын шығыстар ескерiлдi деп белгiленсiн.

Статья 24. Учесть, что средства на реализацию II этапа  Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" предусматриваются в местных бюджетах на 2004 год в размерах, не ниже определенных приложением 5.
Статья 25. Учесть, что в расходах местных бюджетов на 2004 год предусматриваются дополнительные затраты в сумме 15000000 тысяч тенге на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи согласно приложению 6.
Направление дополнительных средств расходов определяются Правительством Республики Казахстан.
Статья 26. Учесть, что в республиканском бюджете на 2004 год предусмотрены целевые трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в сумме 112165 тысяч тенге на обеспечение сурдо- и тифлосредствами детей-инвалидов с нарушением слуха и зрения, обучающихся в специализированных организациях образования, финансируемых из местных бюджетов.
Распределение указанной суммы осуществляется в порядке и по перечню, определяемых Правительством Республики Казахстан.
Статья 27. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2004 год средства в сумме 4599000 тысяч тенге на обеспечение жильем семей оралманов, прибывающим по квоте иммиграции на 2004 год, утверждаемой Указом Президента Республики Казахстан.
Установить, что указанные средства выделяются семьям оралманов из расчета стократного месячного расчетного показателя на одного члена семьи в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
Статья 28. Учесть, что в республиканском бюджете на 2004 год предусмотрены целевые трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в следующих размерах:
2731921 тысяча тенге - на обеспечение содержания типовых штатов государственных организаций образований;
1141080 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
438887 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения;
150000 тысяч тенге - на развитие малых городов с депрессивной экономикой;
715830 тысяч тенге - на обеспечение функционирования общеобразовательных учреждений, переданных с баланса закрытого акционерного общества "Национальная компания "Қазақстан темір жолы".
Распределение указанных сумм областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы осуществляется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 29. Учесть, что в республиканском бюджете на 2004 год предусмотрены целевые трансферты областным бюджетам на содержание аппаратов сельских акимов сельских округов в сумме 2882473 тысячи тенге согласно приложению 7.

24-бап. "Мүмкiндiктерi шектеулi балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық түзету арқылы қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шiлдедегi Заңының II кезеңiн iске асыруға қаражат 2004 жылға арналған жергiлiктi бюджеттерде 5-қосымшада белгiленген мөлшерден кем емес мөлшерде көзделедi деп ескерiлсiн.
25-бап. 2004 жылға арналған жергiлiктi бюджеттiң шығыстарында 6-қосымшаға сәйкес тегiн медициналық көмектiң кепiлдендiрiлген көлемiн көрсетуге 15000000 мың теңге сомасында қосымша шығындар көзделедi деп ескерiлсiн.
Шығыстардың қосымша қаражаттарын бағыттауды Қазақстан Республикасының Yкiметi белгiлейдi.
26-бап. 2004 жылға арналған республикалық бюджетте жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын бiлiм берудiң мамандандырылған ұйымдарында оқитын, есту және көру қабiлетi бұзылған мүгедек балаларды сурдо және тифлоқұралдармен қамтамасыз етуге 112165 мың теңге сомасында облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мақсатты трансферттер көзделдi деп ескерiлсiн.
Көрсетiлген соманы бөлу Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын тәртiппен және тiзбе бойынша жүзеге асырылады.
27-бап. 2004 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығымен бекiтiлетiн 2004 жылдың көшiп келу квотасы бойынша келетiн оралмандардың отбасыларын тұрғын үймен қамтамасыз етуге 4599000 мың теңге сомасында қаражат көзделсiн.
Көрсетiлген қаражат Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын тәртiппен отбасының бiр мүшесiне жүз есе айлық есептiк көрсеткiштi есептеуден оралмандардың отбасыларына бөлiнедi деп белгiленсiн.
28-бап. 2004 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мынадай мөлшерде берiлетiн мақсатты трансферттер:
мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарының типтiк штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге - 2731921 мың теңге;
қайта iске қосылатын бiлiм беру объектiлерiн ұстауға - 1141080 мың теңге;
қайта iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстауға - 438887 мың теңге;
экономикасы тоқырауға ұшыраған шағын қалаларды дамытуға - 150000 мың теңге;
"Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамының балансынан берiлген жалпы бiлiм беретiн мекемелердiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз етуге - 715830 мың теңге көзделген деп ескерiлсiн.
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне көрсетiлген сомаларды бөлу Қазақстан Республикасы Yкiметi шешiмiнiң негiзiнде жүзеге асырылады.
29-бап. 7-қосымшаға сәйкес 2004 жылға арналған республикалық бюджетте ауылдық округтердiң ауылдық әкiм аппараттарын ұстауға облыстық бюджеттерге берiлетiн мақсатты трансферттер 2882473 мың теңге сомасында көзделсiн деп ескерiлсiн.

Статья 30. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2004 год средства на укрепление социальной инфраструктуры села в рамках реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы, утвержденной  Указом Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149, в сумме 15000000 тысяч тенге, в том числе:
5460000 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов питьевого водоснабжения сельских населенных пунктов;
5210000 тысяч тенге - целевые инвестиционные трансферты областным бюджетам на строительство сельских школ;
4022600 тысяч тенге - целевые инвестиционные трансферты областным бюджетам на строительство и реконструкцию объектов сельского здравоохранения;
250000 тысяч тенге - на развитие мобильной и телемедицины в сельском здравоохранении;
57400 тысяч тенге - целевые трансферты бюджету Жамбылской области на ремонт объектов здравоохранения в районе Т.Рыскулова, пострадавших от землетрясения 23 мая 2003 года.
Перечень объектов сельского образования, здравоохранения и питьевого водоснабжения, подлежащих строительству, реконструкции, ремонту за счет средств республиканского бюджета в 2004 году, определяется Правительством Республики Казахстан.
Статья 31. Установить, что Правительством Республики Казахстан определяются перечень и объемы местных инвестиционных проектов, реализуемых за счет целевых инвестиционных трансфертов, выделяемых из республиканского бюджета на 2004 год областным бюджетам, бюджетам городов Астаны, Алматы в разрезе соответствующих республиканских бюджетных программ.
Статья 32. Установить, что неиспользованные средства по выделенным из республиканского бюджета целевым инвестиционным трансфертам областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы подлежат возврату в республиканский бюджет до конца счетного периода 2004 года.
Статья 33. Установить, что с 1 января 2004 года затраты на услуги электронной почты территориальных органов внутренних дел осуществляются за счет средств республиканского бюджета.
Статья 34. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2004 год официальные трансферты, передаваемые в Национальный фонд Республики Казахстан, в сумме 8531670 тысяч тенге.
Статья 35. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2004 год на выполнение обязательств прошлых лет 1162176 тысяч тенге, из них:
Министерству иностранных дел Республики Казахстан - 201894 тысячи тенге на приобретение недвижимости в собственность Республики Казахстан за рубежом;
Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан - 652000 тысяч тенге на выплату надбавок к пенсиям граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан - 308282 тысячи тенге на возмещение затрат закрытого акционерного общества "Национальная компания "Қазақстан темір жолы" по воинским перевозкам.

30-бап. 2004 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 10 шiлдедегi N 1149 Жарлығымен бекiтiлген 2004-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру шеңберiнде ауылдың әлеуметтiк инфрақұрылымын нығайтуға 15000000 мың теңге сомасында, оның iшiнде:
ауылдық елдi мекендердi сумен қамтамасыз ету объектiлерiн салуға және қайта жөндеуге - 5460000 мың теңге;
ауылдық мектептердi салуға облыстық бюджеттерге мақсатты инвестициялық трансферттер - 5210000 мың теңге;
ауылдық денсаулық сақтау объектiлерiн салуға және қайта құруға облыстық бюджеттерге мақсатты инвестициялық трансферттер - 4022600 мың теңге;
ауылдық денсаулық сақтауда ұтқыр және телемедицинаны дамытуға - 250000 мың теңге;
2003 жылғы 23 мамырда жер сiлкiнiсiнен зардап шеккен Т.Рысқұлов ауданындағы денсаулық сақтау объектiлерiн жөндеуге Жамбыл облысының бюджетiне мақсатты трансферттер - 57400 мың теңге қаражат көзделсiн.
2004 жылғы республикалық бюджет қаражатының есебiнен салуға, қайта құруға, күрделi жөндеуге жататын ауылдық бiлiм беру денсаулық сақтау және ауыз сумен қамтамасыз ету объектiлерiнiң тiзбесiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.
31-бап. Тиiстi республикалық бюджет бағдарламалары шеңберiнде облыстық бюджеттерге, Астана, Алматы қалаларының бюджеттерiне 2004 жылға арналған республикалық бюджеттен бөлiнетiн мақсатты инвестициялық трансферттер есебiнен iске асырылатын жергiлiктi инвестициялық жобалардың тiзбесiн және көлемiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды деп белгiленсiн.
32-бап. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне республикалық бюджеттен бөлiнген мақсатты инвестициялық трансферттер бойынша пайдаланылмаған қаражат 2004 жылдың есептiк кезеңiнiң соңына дейiн республикалық бюджетке қайтарылуға жатады деп белгiленсiн.
33-бап. 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап аумақтық iшкi iстер органдарының электрондық пошта қызметтерiне жұмсалатын шығындар республикалық бюджет қаражаты есебiнен жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
34-бап. 2004 жылға арналған республикалық бюджетте 8531670 мың теңге сомасында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына берiлетiн ресми трансферттер көзделсiн.
35-бап. 2004 жылға арналған республикалық бюджетте өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындауға 1162176 мың теңге, оның iшiнде:
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiне - шетелден Қазақстан Республикасының меншiгiне жылжымайтын мүлiк сатып алуға 201894 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiне - Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына үстемеақы төлеуге 652000 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiне - "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамының әскери тасымалдар бойынша шығындарын өтеуге - 308282 мың теңге көзделсiн.

Статья 36. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2004 год средства в сумме 12264000 тысяч тенге, в том числе:
на увеличение уставного капитала акционерного общества "Банк Развития Казахстана" - 7665000 тысяч тенге;
на предоставление кредитных ресурсов акционерному обществу "Банк Развития Казахстана" - 4599000 тысяч тенге.
Статья 37. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2004 год средства в сумме 12129781 тысяча тенге на формирование и увеличение уставных капиталов следующих организаций:
45950 тысяч тенге - акционерного общества "Государственный фонд социального страхования";
акционерного общества "Куйгенжар" - 274798 тысяч тенге;
акционерного общества "Международный аэропорт Астана" - 2599429 тысяч тенге;
акционерного общества "Казахстанское контрактное агентство" - 93000 тысяч тенге;
акционерного общества "Центр инжиниринга и трансферта технологий" - 400000 тысяч тенге;
акционерного общества "Центр маркетингово-аналитических исследований" - 766500 тысяч тенге;
акционерного общества "Национальный инновационный фонд" - 6500000 тысяч тенге;
акционерного общества "Фонд развития малого предпринимательства" - 750000 тысяч тенге;
акционерного общества "Национальная компания "Казахстан инжиниринг" (Kazakhstan Engineering) - 700104 тысячи тенге.
Статья 38. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2004 год средства в сумме 1200000 тыс. тенге на формирование уставных капиталов трех технопарков в регионах Казахстана и создание парка информационных технологий.
Статья 39. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2004 год средства в сумме 6431 тысяча тенге на выплату государственных премий по жилищным строительным сберегательным вкладам.
Статья 40. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2004 год 96582 тысячи тенге на выплату курсовой разницы по платежам 2003 года заемщиков льготных жилищных кредитов, полученных через закрытое акционерное общество "ЖилСтройбанк".
Статья 41. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2004 год в сумме 10258913 тысяч тенге, в том числе:
для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов, определяемых решениями Правительства Республики Казахстан, - 9428000 тысяч тенге;
для погашения обязательств Правительства Республики Казахстан, центральных государственных органов и их территориальных подразделений по решениям судов - 230913 тысяч тенге;
специальный резерв для кредитования нижестоящих бюджетов на покрытие кассового разрыва - 600000 тысяч тенге.
Статья 42. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2004 год 13158557 тысяч тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.

36-бап. 2004 жылға арналған республикалық бюджетте 12264000 мың теңге сомасында қаражат, оның iшiнде:
"Қазақстанның Даму Банкi" акционерлiк қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға - 7665000 мың теңге;
"Қазақстанның Даму Банкi" акционерлiк қоғамына кредиттiк ресурстар бepугe - 4599000 мың теңге көзделсiн.
37-бап. 2004 жылға арналған республикалық бюджетте мынадай ұйымдардың жарғылық капиталын ұлғайтуға 12129781 мың теңге сомасында қаражат көзделсiн:
"Әлеуметтiк сақтандырудың мемлекеттiк қоры" акционерлiк қоғамына - 45950 мың теңге;
"Күйгенжар" акционерлiк қоғамына - 274798 мың теңге;
"Астана" халықаралық әуежайы" акционерлiк қоғамына - 2599429 мың теңге;
"Қазақстан келiсiм-шарт агенттiгi" акционерлiк қоғамына - 93000 мың теңге;
"Инжиниринг және технологиялар трансфертi орталығы" акционерлiк қоғамына - 400000 мың теңге;
"Маркетингтiк-талдамалық зерттеулер орталығы" акционерлiк қоғамына - 766500 мың теңге;
"Ұлттық инновациялық қор" акционерлiк қоғамына - 6500000 мың теңге;
"Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қоры" акционерлiк қоғамына - 750000 мың теңге;
"Қазақстан инжиниринг" (Kazakhstan Engineering) ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамына - 700104 мың теңге.
38-бап. 2004 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстанның аймақтарында үш технопарктiң жарғылық капиталдарын қалыптастыруға және ақпараттық технологиялар паркiн құруға 1200000 мың теңге сомасында қаражат көзделсiн.
39-бап. 2004 жылға арналған республикалық бюджетте тұрғын үй құрылысы жинақ салымдары бойынша мемлекеттiк сыйлықақыларды төлеуге 6431 мың теңге сомасында қаражат көзделсiн.
40-бап. 2004 жылға арналған республикалық бюджетте "Тұрғын үй құрылыс жинақ банкi" жабық акционерлiк қоғамы арқылы алынған жеңiлдiктi тұрғын үй кредиттерi заемшыларының 2003 жылғы төлемдері бойынша бағамдық айырманы төлеуге 96582 мың теңге көзделсiн.
41-бап. Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылға арналған резервi 10258913 мың теңге, оның iшiнде:
табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жою және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiмен айқындалатын өзге де күтпеген шығыстар үшiн - 9428000 мың теңге;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң, орталық мемлекеттiк органдардың және олардың аумақтық бөлiмшелерiнiң сот шешiмдерi бойынша мiндеттемелерiн өтеу үшiн - 230913 мың теңге;
кассалық алшақтықты жабуға төмен тұрған бюджеттерге кредит беру үшiн арнаулы резерв - 600000 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
42-бап. 2004 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепiлдiк берген заемдарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшiн 13158557 мың теңге көзделсiн.

Статья 43. Установить, что:
с 1 января 2004 года прекращаются требования Правительства Республики Казахстан к юридическим лицам, ликвидированным по состоянию на 1 января 2004 года в соответствии с законодательством Республики Казахстан, по кредитам и средствам, отвлеченным на выполнение обязательств по государственным гарантиям;
перечень организаций и объемы задолженности определяются Правительством Республики Казахстан по состоянию на 1 января 2004 года.
Статья 44. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2004 год средства:
на кредитование в соответствии с решениями Правительства Республики Казахстан местных исполнительных органов по нулевой ставке вознаграждения (интереса) для проведения весенне-полевых и уборочных работ в сумме 5500000 тысяч тенге;
на кредитование обеспечения сельскохозяйственной техникой на лизинговой основе в сумме 1000000 тысяч тенге;
на кредитование сельскохозяйственного производства через систему сельских кредитных товариществ в сумме 1379000 тысяч тенге;
на кредитование лизинга оборудования для предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции в сумме 1000000 тысяч тенге.
Порядок выделения указанных средств определяется Правительством Республики Казахстан.
Установить, что ограничения по заимствованию местных исполнительных органов, установленные законодательством Республики Казахстан о государственном и гарантированном государством заимствовании и долге не распространяются на кредиты, выданные из республиканского бюджета на проведение весенне-полевых и уборочных работ.
Статья 45. Предусмотреть в составе расходов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на государственную поддержку развития сельского хозяйства 6789603 тысячи тенге, в том числе на финансирование в порядке, определяемом решениями Правительства Республики Казахстан, мероприятий, связанных с:
поддержкой развития семеноводства - 911013 тысяч тенге;
поддержкой развития племенного животноводства - 1095170 тысяч тенге;
поддержкой повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур - 1000000 тысяч тенге;
субсидированием стоимости услуг по доставке воды сельхозтоваропроизводителям - 766401 тысяча тенге;
поддержкой страхования в растениеводстве от стихийных бедствий природного характера - 2000000 тысяч тенге;
поддержкой развития переработки сельскохозяйственной продукции - 455000 тысяч тенге;
сохранением и восстановлением генофонда малочисленных и исчезающих пород, типов и линий сельскохозяйственных животных - 98297 тысяч тенге;
возмещением ставки вознаграждения (интереса) по лизингу сельскохозяйственной техники - 393807 тысяч тенге;
возмещением ставки вознаграждения (интереса) по лизингу оборудования для предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции - 69915 тысяч тенге.

43-бап. Мыналар:
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша таратылған заңды тұлғаларға мемлекеттiк кепiлдiктер бойынша мiндеттемелердi орындауға тартылған кредиттер мен қаражаттар бойынша талаптары тоқтатылады;
ұйымдардың тiзбесi мен берешек көлемiн Қазақстан Республикасының Үкiметi 2004 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша айқындайды деп белгiленсiн.
44-бап. 2004 жылға арналған республикалық бюджетте:
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiне сәйкес көктемгi егiс және жиын-терiм жұмыстарын жүргiзу үшiн сыйақының (мүдденiң) нөлдiк ставкасы бойынша жергiлiктi атқарушы органдарға кредит беруге 5500000 мың теңге сомасында;
лизингтiк негiзде ауыл шаруашылығы техникасымен қамтамасыз eтугe кредит беруге 1000000 мың теңге сомасында;
ауылдық кредиттiк серiктестiктер жүйесi арқылы ауыл шаруашылығы өндiрiсiне кредит беруге 1379000 мың теңге сомасында;
ауыл шаруашылығы өнiмдерiн ұқсату жөнiндегi кәсіпорындар үшiн жабдықтар лизингiне кредит беруге 1000000 мың теңге сомасында қаражат көзделсiн.
Көрсетiлген қаражатты бөлу тәртiбiн Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлейдi.
Жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыз алу мен борыш туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген қарыз алу жөнiндегi шектеулер көктемгi егiс және жиын-терiм жұмыстарын жүргiзуге республикалық бюджеттен берiлген кредиттерге қолданылмайды деп белгiленсiн.
45-бап. Ауыл шаруашылығын дамытуды мемлекеттiк қолдауға арналған Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi шығыстарының құрамында 6789603 мың теңге, оның iшiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiмен айқындалатын тәртiппен мыналармен байланысты iс-шараларды қаржыландыруға:
тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға - 911013 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды қолдауға - 1095170 мың теңге;
өндiрiлетiн ауыл шаруашылық дақылдарының шығымдылығы мен сапасын арттыруды қолдауға - 1000000 мың теңге;
ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiне су жеткiзу жөнiндегi қызметтер құнын субсидиялауға - 766401 мың теңге;
табиғи сипаттағы дүлей апаттардан өсiмдiк шаруашылығында сақтандыруды қолдауға - 2000000 мың теңге;
ауыл шаруашылығы өнiмдерiн өңдеудi дамытуды қолдауға - 455000 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларының саны аз және жойылып бара жатқан тұқымдарының, типтерi мен желiлерiнiң тектiк қорын сақтауға және қалпына келтiруге - 98297 мың теңге;
ауыл шаруашылығы техникасының лизингi бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеуге - 393807 мың теңге;
ауыл шаруашылығы өнімдерін өңдеу жөнiндегi кәсiпорындар үшiн жабдықтар лизингi бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеуге - 69915 мың теңге көзделсiн.

1 |                    2                     |         3
___________________________________________________________________
Всего                                           85 316 635
1  Корпоративный подоходный налог с
юридических лиц - организаций сырьевого
сектора                                         58 595 956
2  Роялти от организаций сырьевого сектора         12 900 906
3  Доля Республики Казахстан по разделу
продукции по заключенным контрактам от
организаций сырьевого сектора                   13 819 773
___________________________________________________________________
Приложение 3
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2004 год"
от _____ декабря 2003 года N ____
Объемы поступлений в республиканский бюджет
на 2004 год от акционерных обществ
- национальных компаний
___________________________________________________________________
Наименование                    |     Сумма,
|   тыс. тенге
___________________________________________________________________
1                          |      2
___________________________________________________________________
Корпоративный подоходный налог с юридических лиц      44 804 484
Налог на добавленную стоимость                         5 681 604
Дивиденды на государственный пакет акций,
подлежащие перечислению в республиканский бюджет       3 372 201
___________________________________________________________________
Приложение 4
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2004 год"
от _____ декабря 2003 года N ____
Объемы поступлений в республиканский бюджет на 2004 год
от республиканских государственных предприятий
(на праве хозяйственного ведения)
___________________________________________________________________
Наименование                    |     Сумма,
|   тыс. тенге
___________________________________________________________________
1                          |      2
___________________________________________________________________
Корпоративный подоходный налог с юридических лиц      1 570 028
Налог на добавленную стоимость                        2 659 409
Часть чистого дохода, подлежащая перечислению в         415 795
республиканский бюджет
___________________________________________________________________
Приложение 5
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2004 год"
от _____ декабря 2003 года N ___
Расходы местных бюджетов на реализацию Закона
Республики Казахстан от 11 июля 2002 года
"О социальной и медико-педагогической
коррекционной поддержке детей с
ограниченными возможностями"
___________________________________________________________________
N |               Наименование               |       Сумма,
п/п|                                          |     тыс. тенге
___________________________________________________________________

1                      2                            |     3
____________________________________________________________________
Барлығы                                           85 316 635
1 Шикізат секторы ұйымдары-заңды тұлғалардан алынатын
корпоративтік табыс салығы                            58 595 956
2 Шикізат секторы ұйымдарынан алынатын роялти           12 900 906
3 Шикізат секторы ұйымдарынан жасалған келісім-шарттар
бойынша Қазақстан Республикасының өнімді бөлу
жөніндегі үлесі                                       13 819 773
____________________________________________________________________
"2004 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
2003 жылғы 12 қыркүйектегі
N 928 Заңына
3-ҚОСЫМША
Акционерлiк қоғамдар - ұлттық компаниялардан 2004 жылға
арналған республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердiң көлемi
____________________________________________________________________
Атауы                          |  Сомасы,
| мың теңге
____________________________________________________________________
1                            |     2
____________________________________________________________________
Заңды тұлғалардан алынатын корпоративтiк табыс салығы     44804484
Қосылған құн салығы                                        5681604
Республикалық бюджетке аударылуы тиіс акциялардың
мемлекеттік пакетiне дивидендтер                           3372201
____________________________________________________________________
"2004 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
2003 жылғы 12 қыркүйектегі
N 928 Заңына
4-ҚОСЫМША
Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардан (шаруашылық
жүргiзу құқығындағы) 2004 жылға арналған республикалық
бюджетке түсетiн түсiмдердiң көлемi
____________________________________________________________________
Атауы                         |   Сомасы,
|  мың теңге
____________________________________________________________________
1                           |     2
____________________________________________________________________
Заңды тұлғалардан алынатын корпоративтiк табыс салығы     1570028
Қосылған құн салығы                                       2659409
Республикалық бюджетке аударылуы тиiс таза кiрiс бөлiгi    415795
____________________________________________________________________
"2004 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
2003 жылғы 12 қыркүйектегі
N 928 Заңына
5-ҚОСЫМША
"Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық
түзеу арқылы қолдау туралы" 2002 жылғы 11 шiлдедегi Қазақстан
Республикасының Заңын iске асыруға арналған жергiлiктi
бюджеттердiң шығыстары
____________________________________________________________________
P/c|                   Атауы                          |  Сомасы,
N |                                                  | мың теңге
____________________________________________________________________