О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2000 года N 738
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2003 года № 1050. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2012 года № 320
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.03.2012 № 320 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2000 года N 738 "О размерах и источниках социальной помощи нуждающимся гражданам в период получения ими образования" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 23, ст. 261) следующие изменения, дополнения:
1) в Инструкции о размерах и источниках социальной помощи нуждающимся гражданам в период получения ими образования, утвержденной указанным постановлением:
в пункте 3:
абзац первый, второй, третий и четвертый исключить;
в абзаце пятом:
слова "При этом" и "указанных категорий" исключить;
после слов "Расходы за питание" дополнить словами ", кроме указанных в пункте 2 Инструкции,";
дополнить предложением следующего содержания: "Расходы на питание могут покрываться за счет местных бюджетов по решению местных исполнительных органов.";
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"Дети из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи; дети из многодетных семей; дети, находящиеся под опекой (попечительством) и патронатом, имеют право в период обучения в общеобразовательной школе на получение одноразового питания, школьной и спортивной формы за счет средств Фонда всеобщего обязательного среднего образования при государственных общеобразовательных школах, а также бесплатно обеспечиваются учебниками за счет средств местного бюджета.";
в пункте 5 после слова "Для" дополнить словами "граждан из числа";
в пункте 6 после слова "учебу в организации" дополнить словами "начального профессионального,";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Для детей с ограниченными возможностями в развитии (кроме детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей), детей-инвалидов, детей с девиантным поведением, детей из многодетных семей, детей из семей, получающих адресную социальную помощь и детей, находящихся под опекой (попечительством) и патронатом, воспитывающихся в интернатных организациях, детей, находящихся в центрах временной изоляции, адаптации и реабилитации несовершеннолетних, учащихся средних специальных музыкальных и художественных школ и студентов Казахского государственного женского педагогического института устанавливаются:
нормы обеспечения одеждой, обувью и мягким инвентарем согласно приложению 3;
натуральные нормы питания согласно приложению 5.

Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 17 мамырдағы N 738 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 14 қазандағы N 1050 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 наурыздағы № 320 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.03.12 № 320 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Мұқтаж азаматтарға олардың бiлiм алуы кезеңiнде берiлетiн әлеуметтiк көмектiң мөлшерлерi мен көздерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 17 мамырдағы N 738 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 23, 261-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзілсiн:
1) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Мұқтаж азаматтарға олардың бiлiм алуы кезеңiнде берiлетiн әлеуметтiк көмектiң мөлшерлерi мен көздерi туралы нұсқаулықта:
3-тармақтағы:
бiрiншi, екiншi, үшiншi және төртiншi абзацтар алынып тасталсын;
бесiншi абзацтағы:
"Бұл ретте," және "көрсетiлген санаттағы" деген сөздер алынып тасталсын;
"Тамақтануға арналған шығыстар" деген сөздердiң алдынан "Нұсқаулықтың 2-тармағында көрсетiлгендерден басқа," деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын: "Тамақтануға арналған шығыстар жергілiктi атқарушы органдардың шешiмi бойынша жергiлiктi бюджеттердiң есебiнен жабылуы мүмкiн.";
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек алуға құқығы бар отбасынан шыққан балалар; көп балалы отбасынан шыққан балалар; қорғаншылықтағы (қамқорлықтағы) және патронаттағы балалар жалпы білiм беретiн мектепте оқыған кезеңiнде мемлекеттiк жалпы бiлiм беретiн мектептердiң жанындағы Жалпыға мiндеттi орта бiлiм қорының қаражаты есебiнен бiр мәрте тамақтануға мектеп және спорт киiмiн алуға құқығы бар, сондай-ақ жергiлiктi бюджет қаражатының есебiнен оқулықтармен тегiн қамтамасыз етiледi.";
5-тармақтағы "үшiн" деген сөздiң алдынан "қатарындағы азаматтар" деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақтағы "балаларға" деген сөзден кейін "бастауыш кәсіптiк," деген сөздермен толықтырылсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Даму мүмкiндiктерi шектеулі балалар (жетiм балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалардан басқа), мүгедек балалар, мінез-құлқы ауытқымалы балалар, көп балалы отбасынан шыққан балалар, атаулы әлеуметтiк көмек алатын отбасынан шыққан балалар мен қорғаншылықтағы (қамқорлықтағы) және патронаттағы, интернаттық ұйымдарда тәрбиеленуші балалар, кәмелетке толмағандарды уақытша оқшаулау, бейiмдеу және сауықтыру орталықтарындағы балалар, орта арнаулы музыка және көркем сурет мектептерiнiң оқушылары мен Қазақ мемлекеттiк қыздар педагогика институтының студенттерi үшiн:
3-қосымшаға сәйкес киiммен, аяқ киiммен және жұмсақ мүкәммалмен қамтамасыз ету нормалары;
5-қосымшаға сәйкес тамақтандырудың заттай нормалары белгіленедi.

Для детей, проживающих в школах-интернатах общего и санаторного типа, интернатах при школах нормы обеспечения мягким инвентарем, натуральными нормами питания устанавливаются согласно приложениям 5 и 12.
Для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, воспитывающихся в детских яслях, детских садах, яслях-садах и санаторных дошкольных организациях устанавливаются натуральные нормы питания согласно приложению 4";
2) приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 и 12.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 октября 2003 года N 1050
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 мая 2000 года N 738
Нормы
обеспечения одеждой, обувью и мягким инвентарем граждан
из числа детей-сирот и детей, оставшихся без попечения
родителей, воспитывающихся и обучающихся в государственных
организациях образования дошкольного, и среднего общего
образования (независимо от типа и ведомственной подчиненности)
-------------------------------------------------------------------
!         !На одного воспитан-!На одного воспи-
! Единица !ника школьного     !танника дошколь-
Наименование   !измерения!возраста           !ного возраста
!         !-------------------------------------
!         !коли-  !срок носки !коли-  !срок нос-
!         !чество !(лет)      !чество !ки (лет)
-------------------------------------------------------------------
1         !    2    !   3   !     4     !   5   !    6
-------------------------------------------------------------------
Обмундирование
Пальто зимнее, шуба   штук       1         2         1        2
Пальто демисезон-
ное, куртка            "         1         2         1        2
Школьная форма      комплект     1         1         -        -
Рубашки белые
хлопчатобумажные
для мальчиков         штук       2         2         -        -
Форма спортивная и
кеды                комплект     1         1         -        -
Костюмы для
мальчиков              "         3         2         3        1
Платья (юбки,
блузки) для девочек   штук       3         2         3        1
Халаты домашние        "         2         2         2        2
для девочек
Рубашки верхние
хлопчатобумажные
для мальчиков          "         3         1         3        1

Жалпы және санаторийлік үлгідегi мектеп-интернаттарда, мектеп жанындағы интернаттарда тұратын балалар үшiн жұмсақ мүкәммалмен, тамақтандырудың заттай нормаларымен қамтамасыз етудiң нормалары 5 және 12-қосымшаларға сәйкес белгiленедi.
Балалар яслилерiнде, бала бақшаларда, ясли-бақшаларда және мектепке дейiнгi санаторийлік ұйымдарда тәрбиеленушi жетiм балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар үшiн тамақтандырудың заттай нормалары 4-қосымшаға сәйкес белгiленедi";
2) көрсетiлген қаулыға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11-қосымшалар 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2003 жылғы 14 қазандағы
N 1050 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2000 жылғы 17 мамырдағы
N 738 қаулысына
1-қосымша
Мемлекеттiк мектепке дейiнгi және жалпы орта бiлiм беру ұйымдарында (түрi мен ведомстволық бағыныстылығына қарамастан) тәрбиеленетiн және оқитын жетiм балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар қатарындағы азаматтарды киiммен, аяқ киiммен және жұмсақ
мүкәммалмен қамтамасыз ету
Нормалары
___________________________________________________________________
|         |Мектеп жасындағы  | Мектеп жасына
|  Өлшем  |бір тәрбиеленушіге|  дейінгі бір
Атауы          | бірлігі |                  |тәрбиеленушіге
|         |____________________________________
|         | саны  |  киілу   | саны | киілу
|         |       |  мерзімі |      | мерзімі
|         |       |  (жыл)   |      | (жыл)
___________________________________________________________________
1           |   2     |   3   |    4     |  5   |    6
___________________________________________________________________
Киiм-кешек
Қысқы пальто, тон        дана      1        2         1        2
Маусымдық пальто,
күрте                     "        1        2         1        2
Мектеп киiмi            жиынтық    1        1         -        -
Ер балалардың
мақта-матадан
тiгiлген ақ көйлектерi   дана      2        2         -        -
Спорттық киім және
кедалар                 жиынтық    1        1         -        -
Eр балалар костюмi        "        3        2         3        1
Қыз балалардың
көйлектерi
(белдемелер, жейделер)   дана      3        2         3        1
Қыз балалардың үйде
киетiн халаттары          "        2        2         2        2
Ер балалардың
мақта-матадан тiгiлген
сыртқы көйлектерi         "        3        1         3        1
Жүннен тоқылған

Платья шерстяные       "         2         1         2        1
праздничные
Костюм шерстяной    комплект     1         1         1        1
праздничный
Свитеры (джемперы)    штук       1         2         2        2
шерстяные
Платья летние
праздничные            "         2         1         2        1
Рейтузы для
девочек (гамаши)       "         2         1         2        1
Летний головной
убор                   "         1         1         1        1
Зимний головной
убор                   "         1         2         1        2
Осенне-весенний
головной убор          "         1         2         1        2
Нательное белье     комплект     2         1         5        2
Носовые платки        штук       4         1         4        1
Ремень брючный         "         1         1         -        -
для мальчиков
Шарф полушерстяной     "         1         2         1        2
Перчатки (варежки)    пара       2         1         3        2
Бюстгальтеры для
девочек               штук       3         1         -        -
Майки, трусы           "         3         1         3        1
Колготки, носки,
гольфы хлопчато-
бумажные              пара       3         1         6        1
Колготки, носки,
гольфы шерстяные       "         2         1         2        1
Ботинки, туфли
(сандалии)             "         3         1         3        1
Кроссовки              "         1         1         1        1
Тапочки домашние       "         2         1         3        1
Сапоги, ботинки
(зимние)               "         1         1         1        1
Сапоги резиновые       "         1         2         1        1
Шапка спортивная       "         1         2         1        2
Ночные сорочки,
пижамы                 "         2         1         2        1
Колготки               "         5         1         6        1
Передники
(нагрудники)           "                             2        1
Песочник, купаль-
ник, плавки            "         1         1         1        1
Рабочая одежда      комплект     1         2         1        2
Портфели, сумки      штука       2         2         -        -
Чемодан                "         1         5         1        5
Мягкий инвентарь
Простыни             штука       3         2         5        2
Пододеяльники          "         2         3         3        3
Наволочки для
подушки (нижние)       "         1         4         1        4
Наволочки для
подушки (верхние)      "         3         2         3        2
Полотенца вафель-
ные хлопчато-
бумажные             штука       3         2         3        2

мерекелiк көйлектер      дана      2        1         2        1
Жүннен тігілген
мерекелік костюм        жиынтық    1        1         1        1
Жүннен тоқылған
свитерлер (жемпірлер)    дана      1        2         2        2
Жазғы мерекелік
көйлектер                 "        2        1         2        1
Қыз балалардың бүрмелi
іш киiмi (гамаждар)       "        2        1         2        1
Жазғы бас киім            "        1        1         1        1
Қысқы бас киім            "        1        2         1        2
Күзгi-қысқы бас киiм      "        1        2         1        2
Iш киiм                 жиынтық    2        1         5        2
Қол орамалдар            дана      4        1         4        1
Ер балалар шалбарының
белбеуi                   "        1        1         -        -
Жартылай жүнді шарф       "        1        2         1        2
Қолғап (биялай)          жұп       2        1         3        2
Қыз балалардың
бюстгальтерi             дана      3        1         -        -
Майкалар, трусилер        "        3        1         3        1
Мақта-матадан тоқылған
колготки, ұйық,
гольфтар                 жұп       3        1         6        1
Жүннен тоқылған
колготки, ұйық,
гольфтар                  "        2        1         2        1
Бәтеңкелер, туфлилер
(сандалдар)               "        3        1         3        1
Кроссовкалар              "        1        1         1        1
Үйде киетiн аяқ киiм      "        2        1         3        1
Етiктер, бәтеңкелер
(қысқы)                   "        1        1         1        1
Резеңке етiктер           "        1        2         1        1
Спорттық бас киiм         "        1        2         1        2
Tүнгі көйлектер,
пижамалар                 "        2        1         2        1
Шұлық                     "        5        1         6        1
Алжапқыштар
(көкiрекшелерi)           "        -        -         2        1
Құмда жату, шомылу,
малту iш киiмдерi         "        1        1         1        1
Жұмыс киiмi             жиынтық    1        2         1        2
Портфельдер, сөмкелер    дана      2        2         -        -
Шамадан                   "        1        5         1        5
Жұмсақ мүкәммал
Ақ жайма                 дана      3        2         5        2
Көрпе тысы                "        2        3         3        3
Жастықтың тысы (ішкi)     "        1        4         1        4
Жастықтың тысы
(сыртқы)                  "        3        2         3        2
Мақта-матадан
жасалған вафельдi
сүлгi                    дана      3        2         3        2

Полотенца махровые     "         3         3         3        2
Одеяло шерстяное
или ватное             "         1         6         1        6
Одеяло байковое        "         1         4         1        4
Матрац                 "         1         4         1        3
Подушка пухо-
перовая                "         1         8         1        8
Покрывало              "         1         6         1        6
Коврик прикро-
ватный                 "         1         4         1        4
-------------------------------------------------------------------
Примечание: Руководителям организаций образования предоставляется право вносить отдельные изменения в данный перечень с учетом моды и интересов воспитанников в пределах указанной стоимости.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 октября 2003 года N 1050
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 мая 2000 года N 738
Нормы
обеспечения одеждой, обувью и мягким инвентарем студентов
и учащихся из числа детей-сирот и детей, оставшихся без
попечения родителей, обучающихся в государственных
организациях начального, среднего и высшего профессионального
образования (независимо от типа и ведомственной подчиненности)
-------------------------------------------------------------------
Наименование      !  Единицы  !   Норма выдачи   !Срок нос-
! измерения !                  !ки (лет)
-------------------------------------------------------------------
1            !     2     !    3    !    4   !    5
-------------------------------------------------------------------
Обмундирование                          юношей    девушек
Куртка утепленная            штука        1         1        2
Костюм-тройка шерстяной
для юношей                 комплект       1         -        2
Костюм-тройка шерстяной
для девушек                    "          -         1        2
Блузка для девушек           штук         -         1        1
Сорочка для юношей             "          1         -        1
Платья для девушек зимние      "          -         1        1
Блузка и юбка для девушек      "          -         1        1
Костюм хлопчатобумажный    комплект       1         -        1
для юношей
Майка для юношей             штук         2         -        1
Комбинация для девушек         "          -         2        1
Трико для девушек              "                    2        1
Трусы                          "          2         2        1
Головной убор: зимний          "          1         1        2
осенний         "          1         1        2
Туфли                        пара         1         1        1
Ботинки                        "          1         1        1
Сапожки (полусапожки)          "          1         1        1
утепленные
Сапоги кирзовые для
учащихся сельских
профессиональных школ          "          1         1        1
Сорочки для юношей с         штук         2         -        1
коротким рукавом
Платья для девушек
летние                       штук         -         2        1
Тапочки спортивные           пара         1         1        1
Перчатки (варежки)             "          2         2        1

Түкті сүлгі               "        3        3         3        2
Жүннен немесе
мақтадан жасалған
көрпе                     "        1        6         1        6
Бәйкi көрпе               "        1        4         1        4
Матрац                    "        1        4         1        3
Мамық қауырсынды
жастық                    "        1        8         1        8
Төсек жапқыш              "        1        6         1        6
Кeреуeт алдындағы
кiлемше                   "        1        4         1        4
___________________________________________________________________
Ескерту: Бiлiм беру ұйымдарының басшыларына сән мен тәрбиеленушiлердiң мүдделерiн ескере отырып, көрсетілген құн шегінде осы тізбеге жекелеген өзгерiстер енгізу құқығы беріледі.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2003 жылғы 14 қазандағы
N 1050 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2000 жылғы 17 мамырдағы
N 738 қаулысына
2-қосымша
Мемлекеттiк бастауыш, орта және жоғары кәсiптiк бiлiм беру ұйымдарында оқитын (түрi мен ведомстволық бағыныстылығына қарамастан) жетiм балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалардың қатарынан студенттер мен оқушыларды киiммен, аяқ киiммен және жұмсақ мүкәммалмен қамтамасыз ету Нормалары
___________________________________________________________________
Атауы          |   Өлшем   |   Беру мөлшері    |   Киілу
|  бірлігі  |___________________|  мерзімі
|           |ер балалар| қыздар |   (жыл)
|           |    үшін  |  үшін  |
___________________________________________________________________
1            |     2     |     3    |    4   |    5
___________________________________________________________________
Киім-кешек
Жылы күрте                  дана          1         1        2
Жүннен тiгiлген
жасөспiрімдердің үштiк
костюмi                    жиынтық        1         -        2
Жүннен тiгiлген қыздардың
үштiк костюмi                 "           -         1        2
Қыздардың жейдесi           дана          -         1        1
Жасөспiрімдердің көйлегi      "           1         -        1
Қыздардың қысқы көйлегi       "           -         1        1
Қыздардың жейдесi мен
белдемшесi                    "           -         1        1
Жасөспiрiмдердің мақта-
матадан тiгiлген костюмi   жиынтық        1         -        1
Жасөспiрімдердің майкасы    дана          2         -        1
Қыздардың iш көйлегi          "           -         2        1
Қыздардың трикосы             "           -         2        1
Tрусилер                      "           2         2        1
Бас киiм: қысқы               "           1         1        2
күзгi               "           1         1        2
Tуфлилер                     жұп          1         1        1
Бәтеңкелер                    "           1         1        1
Жылы етік (қысқа
қонышты етiк)                 "           1         1        1
Ауылдық кәсiптiк мектеп
оқушылары үшiн
кeрзi етiк                    "           1         1        1
Жасөспiрімдердің қысқа
жең көйлегi                  дана         2         -        1
Қыздардың жазғы көйлегi      дана         -         2        1
Спорттық шәркейлер           жұп          1         1        1
Қолғап (биялай)               "           2         2        1
Мақта-матадан тоқылған

Носки хлопчатобумажные         "          4         2        1
Носки шерстяные                "          2         2        1
Колготки                     штук         -         4        1
Колготки полушерстяные         "          -         2        1
Косынка (шарф)                 "          1         1        1
Платки носовые                 "          4         4        1
Костюм тренировочный        комплект      1         1        1
Бюстгальтер                  штук         -         2        1
Сорочка женская ночная         "          -         1        1
Мягкий инвентарь:
Простыни                     штук         3         3        2
Пододеяльники                  "          2         2        3
Наволочки для подушки          "          1         1        4
(нижние)
Наволочки для подушки          "          3         3        2
(верхние)
Полотенца вафельные            "          3         3        2
хлопчатобумажные
Полотенца махровые             "          3         3        3
Одеяло шерстяное или
ватное                         "          1         1        6
Одеяло байковое                "          1         1        4
Матрац                         "          1         1        4
Подушка пухо-перовая           "          1         1        8
Покрывало                      "          1         1        6
Коврик прикроватный            "          1         1        4
-------------------------------------------------------------------
Примечание. Руководителям учебных заведений предоставляется право вносить отдельные изменения в данный перечень в пределах указанной стоимости.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 октября 2003 года N 1050
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 мая 2000 года N 738
Нормы
обеспечения одеждой, обувью, мягким инвентарем детей
с ограниченными возможностями в развитии
(кроме детей-сирот и детей, оставшихся без попечения
родителей), детей-инвалидов и детей с девиантным поведением,
детей из многодетных семей, детей из семей, получающих
адресную социальную помощь и детей, находящихся под опекой
(попечительством) и патронатом, воспитывающихся в интернатных
организациях
-------------------------------------------------------------------
! Единицы !   Норма    !Срок нос-
Наименование        !измерения! на одного  !ки (лет)
!         !воспитанника!
-------------------------------------------------------------------
1              !    2    !      3     !     4
-------------------------------------------------------------------
Обмундирование
Пальто зимнее                     штук          1           3
Пальто демисезонное, куртка         "           1           3
Школьная форма                  комплект        1           2
Костюм хлопчатобумажный для         "           1           2
мальчиков

ұйықтар                       "           4         2        1
Жүннен тоқылған
ұйықтар                       "           2         2        1
Колготкилeр                  дана         -         4        1
Жартылай жүннен тоқылған
колготкилер                   "           -         2        1
Орамал (мойын орағыш)         "           1         1        1
Қол орамалдар                 "           4         4        1
Жаттығу костюмі             жиынтық       1         1        1
Бюсгальтер                   дана         -         2        1
Қыздардың түнде киетiн
көйлегi                       "           -         1        1
Жұмсақ мүкәммал
Ақ жайма                     дана         3         3        2
Көрпе тысы                    "           2         2        3
Жастықтың тысы (ішкi)         "           1         1        4
Жастықтың тысы (сыртқы)       "           3         3        2
Мақта-матадан жасалған
вафельдi сүлгi                "           3         3        2
Түкті сүлгі                   "           3         3        3
Жүннен немесе мақтадан
жасалған көрпе                "           1         1        6
Бәйкi көрпе                   "           1         1        4
Матрац                        "           1         1        4
Мамық қауырсынды жастық       "           1         1        8
Төсек жапқыш                  "           1         1        6
Кeреуeт алдындағы кiлемше     "           1         1        4
___________________________________________________________________
Ескерту: Оқу орындарының басшыларына көрсетілген құнның шегінде осы тiзбеге жекелеген өзгерiстер енгiзу құқығы беріледі.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2003 жылғы 14 қазандағы
N 1050 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2000 жылғы 17 мамырдағы
N 738 қаулысына
3-қосымша
Даму мүмкiндiктерi шектеулi балаларды (жетiм балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалардан басқа) мүгедек балаларды және мiнез-құлқы ауытқымалы балаларды, көп балалы отбасынан шыққан балаларды арнаулы әлеуметтiк көмек алатын отбасылардың балаларын және қорғаншылықтағы (қамқорлықтағы) және патронаттағы, интернат ұйымдарында тәрбиеленетiн балаларды киiммен, аяқ киiммен, жұмсақ мүкәммалмен
қамтамасыз ету
Нормалары
___________________________________________________________________
|  Өлшем |     Бір      |  Киілу
Атауы            | бірлігі|тәрбиеленушіге| мерзімі
|        |арналған норма|  (жыл)
___________________________________________________________________
1              |    2   |       3      |     4
___________________________________________________________________
Киім-кешек
Қысқы пальто                      дана          1           3
Маусымдық пальто, күрте             "           1           3
Мектеп киiмi                     жиынтық        1           2
Ер балалардың мақта-матадан
тiгiлген костюмi                    "           1           2
Қыз балалардың мақта-матадан
тiгiлген көйлектерi

Платье хлопчатобумажное           штук          4           3
(юбки, блузки) для девочек
Рубашки верхние хлопчато-
бумажные для мальчиков              "           4           2
Свитер (джемпер) шерстяной          "           1           2
Рейтузы для девочек (гамаши)        "           1           1
Носовые платки                      "           4           1
Ремень брючный для мальчиков        "           1           2
Летний головной убор                "           1           2
Зимний головной убор                "           1           3
Шарф полушерстяной                  "           1           3
Перчатки (варежки)                пара          2           1
Бюстгальтеры для девочек          штук          3           2
Трусы, майки                      пара          2           1
Форма спортивная                комплект        1           2
Кроссовки                         пара          1           1
Носки, гольфы хлопчатобумажные    пара          3           1
Ботинки, туфли                      "           2           1
Носки, гольфы шерстяные             "           2           1
Тапочки                             "           1           1
Ночная сорочка, пижама            штук          2           2
Колготки                            "           2           1
Костюм рабочий                  комплект        1           1
Мягкий инвентарь
Простыни                          штук          3           3
Пододеяльники                       "           3           4
Наволочки для подушки верхние       "           3           3
Наволочки для подушки нижние        "           1           5
Полотенца (включая для ног)         "           3           1
Полотенца махровые                  "           1           2
Одеяло шерстяное, ватное            "           1           6
Одеяло байковое                     "           1           5
Матрац                              "           1           8
Подушка пухо-перовая                "           1           8
Покрывало                           "           1           6
-------------------------------------------------------------------
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 октября 2003 года N 1050
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 мая 2000 года N 738
Нормы питания
для детей, воспитывающихся в детских яслях, детских садах
и в санаторных дошкольных организациях (граммов в день на
одного ребенка)
-------------------------------------------------------------------
!     Для детей в возрасте        !В санаторных
Наименование     !                                 !учреждениях
!---------------------------------!
!   до 3 лет   !  от 3 до 7 лет   !
!---------------------------------!------------
!   В учреждениях с длительностью !До 3 ! 3-7
!   пребывания                    !лет  ! лет
!---------------------------------!------------

(белдемелер, жейделер)            дана          4           3
Ер балалардың мақта-матадан
тiгiлген сыртқы көйлектерi          "           4           2
Жүннен тоқылған свитер
(жемпiр)                            "           1           2
Қыз балалардың рейтуздары           "           1           1
Қол орамалдар                       "           4           1
Ер балалар шалбарының белбеуi       "           1           2
Жазғы бас киiм                      "           1           2
Қысқы бас киiм                      "           1           3
Жартылай жүннен тоқылған шарф       "           1           3
Қолғап (биялай)                    жұп          2           1
Қыз балалардың бюстгальтерлерi    дана          3           2
Tрусилер, майкалар                 жұп          2           1
Спорттық киiм                    жиынтық        1           2
Кроссовкалар                       жұп          1           1
Мақта-матадан тоқылған ұйық,
гольфтар                           жұп          3           1
Бәтеңкелер, туфлилер                "           2           1
Жүннен тоқылған ұйық,
гольфтар                            "           2           1
Шәркейлер                           "           1           1
Tүнгi көйлек, пижама               дана         2           2
Колготкилер                         "           2           1
Жұмыс костюмдерi                  жиынтық       1           1
Жұмсақ мүкәммал
Ақ жайма                           дана         3           3
Көрпе тысы                          "           3           4
Жастықтың сыртқы тысы               "           3           3
Жастықтың iшкi тысы                 "           1           5
Сүлгі (аяқ сүртетiн
сүлгiнi қоса алғанда)               "           3           1
Tүктi сүлгi                         "           1           2
Жүннен, мақтадан
жасалған көрпе                      "           1           6
Бәйкi көрпе                         "           1           5
Матрац                              "           1           8
Мамық қауырсынды жастық             "           1           8
Төсек жапқыш                        "           1           6
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2003 жылғы 14 қазандағы
N 1050 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2000 жылғы 17 мамырдағы
N 738 қаулысына
4-қосымша
Балалар яслилерiнде, бала бақшаларда, және мектепке дейiнгі санаторийлiк ұйымдарда тәрбиеленуші балаларға арналған Tамақтандыру нормалары
(бiр балаға күнiне граммен)
___________________________________________________________________
!     Балалардың жас мөлшері      |Санаторийлік
Тағамдар        |                                 |мекемелерде
|_________________________________|
| 3 жасқа дейін| 3-7 жасқа дейін  |
|_________________________________|____________
|    Мекемелерде болу ұзақтығы    |  3  | 3-7
|                                 |жасқа| жасқа
|                                 |дейін| дейін
|_________________________________|____________

!9-10,5! 12-24 !9-10,5! 12  ! 24  !
! час. !  час. ! час. ! час !час  !
-------------------------------------------------------------------
Продукты
Хлеб пшеничный           55      60     80   110   110    70   110
Хлеб ржаной              25      30     40    60    60    80    60
Мука пшеничная           16      16     20    25    25    16    25
Мука картофельная         3       3      3     3     3     3     3
Крупа, бобовые,
макаронные изделия       20      30     30    45    45    35    45
Картофель               120     150    190   220   220   150   250
Овощи разные            180     200    200   250   250   300   300
Фрукты свежие            90     130     60    60   150   250   350
Фрукты сухие             10      10     10    10    15    15    15
Кондитерские изделия      4       7     10    10    10    10    15
Сахар                    35      50     45    55    55    50    60
Масло сливочное          12      17     20    23    25    30    35
Масло растительное        5       6      7     9     9     6    10
Яйцо (штук)            0,25     0,5    0,5   0,5   0,5     1     1
Молоко                  500     600    420   500   500   700   700
Творог                   40      50     40    40    50    50    75
Мясо                     60      85    100   100   100   120   160
Рыба                     20      25     45    50    50    25    70
Сметана                   5       5      5    10    15    20    25
Сыр                       3       3      5     5     5    10    10
Чай                     0,2     0,2    0,2   0,2   0,2   0,2   0,2
Кофе злаковый             1       1      2     2     2     1     2
Соль                      2       2      5     5     8     5     8
Дрожжи                    1       1      1     1     1     1     1
-------------------------------------------------------------------
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 октября 2003 года N 1050
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 мая 2000 года N 738
Нормы питания
для детей, воспитывающихся в детских домах и интернатных
организациях, учащихся средних специальных музыкальных и
художественных школ, студентов Казахского государственного
женского педагогического института, а также детей,
находящихся в центрах временной изоляции, адаптации и
реабилитации несовершеннолетних
-------------------------------------------------------------------
!    Норма на одного ребенка
!       (граммов в день)
Наименование           !----------------------------------
!   дошкольного   !   школьного
!    возраста     !   возраста
-------------------------------------------------------------------

|9-10,5| 12-24 |9-10,5| 12  | 24  |
|сағат | сағат |сағат |сағат|сағат|
___________________________________________________________________
1           |   2  |   3   |   4  |  5  |  6  |  7  |  8
___________________________________________________________________
Тағамдар
Бидай наны              55      60     80   110   110    70   110
Қара бидай наны         25      30     40    60    60    80    60
Бидай ұны               16      16     20    25    25    16    25
Картоп ұны               3       3      3     3     3     3     3
Жарма, бұршақ,
макарон өнiмдерi        20      30     30    45    45    35    45
Картоп                 120     150    190   220   220   150   250
Әр түрлі көкөнiстер    180     200    200   250   250   300   300
Жас жемiстер            90     130     60    60   150   250   350
Кептiрiлген жемiстер    10      10     10    10    15    15    15
Кондитерлік тағамдар     4       7     10    10    10    10    15
Қант                    35      50     45    55    55    50    60
Сары май                12      17     20    23    25    30    35
Өсiмдiк майы             5       6      7     9     9     6    10
Жұмыртқа (дана)       0,25     0,5    0,5   0,5   0,5     1     1
Сүт                    500     600    420   500   500   700   700
Сүзбе                   40      50     40    40    50    50    75
Ет                      60      85    100   100   100   120   160
Балық                   20      25     45    50    50    25    70
Қаймақ                   5       5      5    10    15    20    25
Ірiмшiк                  3       3      5     5     5    10    10
Шай                    0,2     0,2    0,2   0,2   0,2   0,2   0,2
Дәнді кофе               1       1      2     2     2     1     2
Тұз                      2       2      5     5     8     5     8
Ашытқы                   1       1      1     1     1     1     1
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2003 жылғы 14 қазандағы
N 1050 қаулысына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2000 жылғы 17 мамырдағы
N 738 қаулысына
5-қосымша
Балалар үйлерiнде және интернат ұйымдарында тәрбиеленуші балалар, орта арнаулы музыка және көркем сурет мектептерінде оқитын балалар, Қазақ мемлекеттік қыздар педагогика институтының студенттерi, сондай-ақ кәмелетке
толмағандарды уақытша оқшаулау, бейiмдеу және
оңалту орталықтарындағы балалар үшiн
Tамақтандыру нормалары
___________________________________________________________________
|   Бір балаға арналған норма
|       (күніне граммен)
Атауы               |__________________________________
|  мектеп жасына  |    мектеп
|    дейінгі      |   жасындағы
___________________________________________________________________

1                 !        2        !       3
-------------------------------------------------------------------
Продукты
Хлеб ржаной                              60              150
Хлеб пшеничный                          100              200
Мука пшеничная                           35               35
Мука картофельная                         3                3
Крупа, бобовые, макаронные
изделия                                  45               75
Картофель                               300              400
Овощи и другая зелень                   400              470
Фрукты свежие                           260              250
Фрукты сухие                             10               15
Соки                                    200              200
Кондитерские изделия                     25               25
Сахар                                    55               70
Масло сливочное                          35               50
Масло растительное                       12               18
Яйцо (штук)                               1                1
Молоко, кисломолочные продукты          500              500
Творог                                   50               70
Мясо                                     95              100
Птица                                    25               30
Рыба и сельдь                            60              100
Колбасные изделия                        10               25
Сметана                                  10               10
Сыр                                      10               12
Чай                                     0,2              0,2
Кофе                                      2                4
Какао                                     1                2
Соль                                      8                8
Специи                                    2                2
Дрожжи                                    1                1
-------------------------------------------------------------------
Примечания: 1. В летний оздоровительный период (до 90 дней), в воскресные, праздничные дни, в дни каникул, норма расходов на питание увеличивается на 10 процентов.
2. Разрешается производить замену отдельных продуктов питания в соответствии с таблицей замены продуктов по основным пищевым веществам.
3. При направлении воспитанников детских домов и школ-интернатов из числа детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, при поступлении в учебные заведения начального профессионального, среднего профессионального и высшего профессионального образования им оплачиваются за счет средств, выделяемых на содержание детских домов и школ-интернатов, проезд и суточные расходы по нормам служебных командировок за время пребывания в пути. При этом установленные расходы на питание для этих воспитанников не производятся.

1                 |        2        |       3
___________________________________________________________________
Тағамдар
Қара бидай наны                          60              150
Бидай наны                              100              200
Бидай ұны                                35               35
Кaртоп ұны                                3                3
Жарма, бұршақ, макарон өнiмдері          45               75
Картоп                                  300              400
Көкөнiс және одан басқа түрі            400              470
Жас жемiстер                            260              250
Кептiрiлген жемiстер                     10               15
Шырындар                                200              200
Кондитерлiк тағамдар                     25               25
Қант                                     55               70
Сары май                                 35               50
Өсімдік майы                             12               18
Жұмыртқа (дана)                           1                1
Сүт, ашытылған сүт өнiмдерi             500              500
Сүзбе                                    50               70
Ет                                       95              100
Құс еті                                  25               30
Балық және май шабақ                     60              110
Шұжық өнімдері                           10               25
Қаймақ                                   10               10
Ірімшік                                  10               12
Шай                                     0,2              0,2
Кофe                                      2                4
Какао                                     1                2
Tұз                                       8                8
Дәмдеуіштер                               2                2
Ашытқы                                    1                1
___________________________________________________________________
Ескерту: 1. Жазғы сауықтыру кезеңiнде (90 күнге дейiн), жексенбi, мереке күндерi, каникул күндерi тамақтандыруға арналған шығыстардың нормасы 10 пайызға көбейтiледi.
2. Негiзгi тағам өнiмдерi бойынша азық-түлікті ауыстыру кестесiне сәйкес жекелеген тамақ өнiмдерiн алмастыруды жүргiзуге рұқсат етiледi.
3. Жетiм балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалардың қатарынан балалар үйлерi мен мектеп-интернаттардың тәрбиеленушілерiн бастауыш кәсiптiк, орта кәсiптiк және жоғары кәсiптiк бiлiм беретiн оқу орындарына оқуға түсуге жiберген кезде оларға балалар үйлерi мен мектеп-интернаттарды ұстауға бөлiнетiн қаражаттың есебiнен жолда болу уақытына қызметтiк iссапарлардың нормалары бойынша жол жүру мен тәулiктік шығыстары төленедi. Бұл ретте осы тәрбиеленушiлер үшiн тамақтандыруға арналған белгiленген шығыстар жүргiзiлмейдi.

4. Разрешается руководителям детских домов, интернатных организаций всех видов выдавать детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей, на время пребывания их в семьях родственников или отдельных граждан в дни каникул, в воскресные и праздничные дни, а также в период болезни продукты в соответствии с нормами питания или наличные деньги в пределах стоимости питания.
5. Денежная норма расходов на питание учащихся, обучающихся (без проживания) в специальных коррекционных организациях для детей с ограниченными возможностями в развитии, устанавливается в размере 75 процентов от стоимости питания на одного учащегося в день.
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 октября 2003 года N 1050
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 мая 2000 года N 738
Нормы питания
учащихся в специализированной школе-интернате с углубленным
изучением отдельных предметов, специализированной
школе-интернате для одаренных детей
-------------------------------------------------------------------
Наименование           !   Норма на одного учащегося
!       (граммов в день)
-------------------------------------------------------------------
1                !               2
-------------------------------------------------------------------
Продукты
Хлеб ржаной                                      250
Хлеб пшеничный, булочные изделия                 300
Мука пшеничная                                    30
Крахмал                                            5
Крупы, бобовые, макаронные изделия               125
Сахар, сладости                                  120
Мед                                               20
Кондитерские изделия                              60
Масло сливочное                                   30
Масло растительное                                18
Молоко, кисломолочные продукты                   450
Сметана                                           20
Творог                                            70
Сыр                                               15
Мясо, мясопродукты                               390
Колбаса                                           10
Птица                                             30
Рыба, сельдь                                      90
Яйцо                                              50
Картофель                                        390
Овощи свежие и консервированные                  680
Фрукты, ягоды                                    660
Соки                                             500
Сухофрукты                                        15
Чай                                                2
Кофе                                               2
Какао                                              2
Специи                                             2
Соль                                               8
-------------------------------------------------------------------
Примечание. Разрешается производить замену отдельных продуктов питания в соответствии с таблицей замены продуктов по основным пищевым веществам с сохранением калорийности рациона питания.
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 октября 2003 года N 1050
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 мая 2000 года N 738
Нормы питания
учащихся и студентов из числа детей-сирот и детей,
оставшихся без попечения родителей, обучающихся в организациях
начального, среднего и высшего профессионального образования
-------------------------------------------------------------------
Наименование             !  Норма на одного человека
!      (граммов в день)
-------------------------------------------------------------------
1                  !             2
-------------------------------------------------------------------
Продукты
Хлеб ржаной                                       170
Хлеб пшеничный                                    280
Мука пшеничная                                     35
Мука картофельная                                   3
Крупа, бобовые, макаронные изделия                 75
Картофель                                         400
Овощи и другая зелень                             470
Фрукты свежие                                     250
Соки                                              200
Фрукты сухие                                       15
Сахар                                              70
Кондитерские изделия                               25
Кофе                                                4
Какао                                               2
Чай                                                 2
Мясо                                              160
Птица                                              30
Рыба и сельдь                                     110
Колбасные изделия                                  25
Молоко, кисломолочные продукты                    500
Творог                                             70
Сметана                                            10
Сыр                                                12
Масло сливочное                                    50
Масло растительное                                 18
Специи                                              2
Соль                                                8
Дрожжи                                              1
Яйцо (штук)                                         1
-------------------------------------------------------------------

4. Бар үлгiдегi балалар үйлерiнің, интернаттық ұйымдардың басшыларына жетiм балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға олар каникул күндерi, жексенбi, мереке күндерi туыстарының немесе жекелеген азаматтардың отбасыларында болған уақытында, сондай-ақ ауырған кезеңде тамақтандыру мөлшерiне сәйкес азық-түлiк немесе тағамның құны шегiнде қолма-қол ақша беруге рұқсат етiледi.
5. Даму мүмкіндіктерi шектеулi балаларға арналған арнайы түзету ұйымдарында оқитын (тұрмай) оқушылардың тамақтануына арналған шығыстардың ақшалай нормасы күнiне бiр оқушыға арналған тағам құнының 75 пайызы мөлшерiнде белгiленедi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2003 жылғы 14 қазандағы
N 1050 қаулысына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2000 жылғы 17 мамырдағы
N 738 қаулысына
6-қосымша
Жекелеген пәндер тереңдетiле оқытылатын мамандандырылған мектеп-интернатта, дарынды балаларға арналған
мамандандырылған мектеп-интернатта оқитындарды
Тамақтандыру нормалары
___________________________________________________________________
Атауы              |  Бір оқушыға арналған норма
|       (күніне граммен)
___________________________________________________________________
1                |               2
___________________________________________________________________
Тағамдар
Қара бидай наны                                  250
Бидай наны, тоқаш тағамдары                      300
Бидай ұны                                         30
Крахмал                                            5
Жарма, бұршақ, макарон өнiмдерi                  125
Қант, тәттілер                                   120
Бал                                               20
Кондитерлiк тағамдар                              60
Сары май                                          30
Өсiмдiк майы                                      18
Сүт, ашытылған сүт өнiмдері                      450
Қаймақ                                            20
Ірімшік                                           70
Сүзбе                                             15
Ет, ет өнімдерi                                  390
Шұжық                                             10
Құс еті                                           30
Балық, май шабақ                                  90
Жұмыртқа                                          50
Кaртоп                                           390
Жас және консервiленген
көкөнiстер                                       680
Жемістер-жидектер                                660
Шырындар                                         500
Кептiрiлген жемiстер                              15
Шай                                                2
Кофе                                               2
Какао                                              2
Дәмдеуіштер                                        2
Тұз                                                8
___________________________________________________________________
Ескерту: Тамақтандыру мөлшерiнің нәрлiлiгiн сақтай отырып, негiзгi тағамдар бойынша азық-түлiктердi алмастыру кестесiне сәйкес жекелеген тағам өнімдерiн алмастыруды жүргiзуге рұқсат етiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2003 жылғы 14 қазандағы
N 1050 қаулысына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2000 жылғы 17 мамырдағы
N 738 қаулысына
7-қосымша
Жетiм балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалардың қатарынан бастауыш, орта және жоғары кәсiптiк бiлiм беру ұйымдарының оқушылары мен студенттерін Tамақтандыру нормалары
___________________________________________________________________
Атауы                |  Бір адамға арналған норма
|      (күніне граммен)
___________________________________________________________________
1                  |             2
___________________________________________________________________
Тағамдар
Қара бидай наны                                   170
Бидай наны                                        280
Бидай ұны                                          35
Кaртоп ұны                                          3
Жарма, бұршақ, макарон өнімдерi                    75
Кaртоп                                            400
Көкөнiс және басқа түрі                           470
Жас жемiстер                                      250
Шырындар                                          200
Кептiрiлген жемiстер                               15
Қант                                               70
Кондитерлiк тағамдар                               25
Кофе                                                4
Какао                                               2
Шай                                                 2
Ет                                                160
Құс еті                                            30
Балық және май шабақ                              110
Шұжық өнiмдерi                                     25
Сүт, ашытылған сүт
өнiмдерi                                          500
Сүзбе                                              70
Қаймақ                                             10
Iрiмшiк                                            12
Сары май                                           50
Өсiмдік майы                                       18
Дәмдегіш                                            2
Тұз                                                 8
Ашытқы                                              1
Жұмыртқа (дана)                                     1
____________________________________________________________________

Примечание. 1. В летний оздоровительный период (до 90 дней), в воскресные, праздничные дни и дни каникул норма расходов на питание увеличивается на 10 процентов.
2. При отсутствии горячего питания, а также при наличии одно-двухразового питания студентам и учащимся выплачивается взамен питания денежная компенсация полностью или частично в размере, не компенсированном стоимостью полученного горячего питания (с учетом торговой наценки).
Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 октября 2003 года N 1050
Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 мая 2000 года N 738
Перечень
одежды и обуви, выдаваемых выпускникам государственных
организаций образования из числа детей-сирот и детей,
оставшихся без попечения родителей, при их поступлении
на учебу в организации начального, среднего и высшего
профессионального образования (независимо от типа и
ведомственной подчиненности)
-------------------------------------------------------------------
!  Единицы  !   Количество на
Наименование          ! измерения ! одного воспитанника
-------------------------------------------------------------------
1                !     2     !          3
-------------------------------------------------------------------
Пальто демисезонное или
утепленная осенняя куртка             штук              1
Головной убор (осенний)                "                1
Шарф теплый                            "                1
Перчатки                              пара              1
Обувь                                  "                1
Тапочки                                "                1
Комбинации                            штук              2
Ночная сорочка (рубашка)               "                2
Бюстгальтер                            "                2
Рейтузы для девушек                    "                2
Колготки                              пара              2
Майки для юношей                      штук              2
Трусы                                  "                2
Носки хлопчатобумажные                пара              2
Трико                                 штук              1
Рубашка хлопчатобумажная для           "                2
юношей
Брюки (мужские)                        "                1
Костюм шерстяной                    комплект            1
Костюм шерстяной для девушек        комплект            1
Платье хлопчатобумажное               штук              1
Халат домашний                         "                1
Носовые платки                         "                2
Полотенце                              "                1
Чемодан или сумка                      "                1
Предметы личной гигиены:              штук
мыло туалетное и хозяйственное         "                2
шампунь                                "                1
паста                                  "                1
зубная щетка                           "                1
-------------------------------------------------------------------
Примечание. Вышеназванным перечнем одежды и обуви обеспечиваются дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, находящиеся под опекой (попечительством), под патронатом граждан.
Приложение 9
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 октября 2003 года N 1050
Приложение 9
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 мая 2000 года N 738
Перечень
одежды, обуви, мягкого инвентаря, оборудования, выдаваемых
детям из числа детей-сирот и детей, оставшимся без попечения
родителей, при направлении их на работу и трудоустройстве
-------------------------------------------------------------------
!  Единицы  ! Количество предметов
Наименование          ! измерения !----------------------
!           !   юношам  ! девушкам
-------------------------------------------------------------------

Ескерту: 1. Жазғы сауықтыру кезеңiнде (90 күнге дейiн), жексенбi, мереке күндерi және каникул күндерi тамақтандыруға арналған шығыстар нормасы 10 пайызға көбейтiледi.
2. Студенттер мен оқушыларға ыстық тамақ болмаған кезде, сондай-ақ бiр-екi рет тамақтандырылған кезде тамақтың орнына алынған ыстық тамақтың өтелмеген құнының мөлшерiнде (саудалық үстеме бағасы ескерiле отырып) толық немесе iшiнара ақшалай өтемақы төленедi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2003 жылғы 14 қазандағы
N 1050 қаулысына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2000 жылғы 17 мамырдағы
N 738 қаулысына
8-қосымша
Жетiм балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалардың қатарынан олар бастауыш, орта және жоғары кәсiптік бiлiм беру ұйымдарына (түрi мен ведомстволық бағыныстылығына қарамастан) оқуға түскен кезде мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарының бiтiрушiлерiне берiлетiн киiмдер мен
аяқ киiмдердiң
Тізбесі
___________________________________________________________________
|  Өлшем    |Бір тәрбиеленушілерге
Атауы              | бірлігі   |    арналған саны
___________________________________________________________________
1                |     2     |          3
___________________________________________________________________
Маусымдық пальто немесе
жылы күздiк күрте                     дана              1
Бас киім (күзгі)                        "               1
Жылы шарф                               "               1
Қолғап                                 жұп              1
Аяқ киiм                                "               1
Шәркей                                  "               1
Iш көйлектер                          дана              2
Tүнде киетiн көйлек (жейде)             "               2
Бюстгальтeр                             "               2
Қыздар рeйтуздары                       "               2
Колготкилeр                            жұп              2
Жасөспiрімдер майкасы                 дана              2
Трусилер                                "               2
Мақта-матадан тоқылған ұйық            жұп              2
Tрико                                 дана              1
Мақта-матадан тiгiлген
жасөспiрiмдердің көйлегi                "               2
Шалбарлар (eрлергe арналған)            "               1
Жүннен тiгiлген костюм               жиынтық            1
Жүннен тiгiлген қыздар костюмi       жиынтық            1
Мақта-матадан тiгiлген көйлек         дана              1
Үйде киетiн халат                       "               1
Қол орамалдар                           "               2
Сүлгi                                   "               1
Шамадан немесе сөмке                    "               1
Жеке бас гигиенасына заттар:          дана
иiс сабын және кiр сабын                "               2
сусабын                                 "               1
паста                                   "               1
тiс щеткесi                             "               1
____________________________________________________________________
Ескерту: Киiмнің және аяқ киiмнің жоғарыда аталған тiзбесiмен жетiм балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар, азаматтардың қорғаншылықтағы (қамқорлықтағы) патронаттағы азаматтар қамтамасыз етiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2003 жылғы 14 қазандағы
N 1050 қаулысына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2000 жылғы 17 мамырдағы
N 738 қаулысына
9-қосымша
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға олар жұмысқа жiберiлген және жұмысқа орналасқан кезде берiлетiн киiмдердiң, аяқ киiмдердiң, жұмсақ мүкәммалдың, жабдықтардың
Тізбесі
___________________________________________________________________
|   Өлшем   |     Заттар саны
Атауы             |  бірлігі  |______________________
|           |жігіттерге | қыздарға
___________________________________________________________________

1               !     2     !      3    !    4
-------------------------------------------------------------------
Обмундирование
Пальто зимнее                       штука          1         1
Пальто демисезонное, куртка           "            1         1
Головной убор: зимний                 "            1         1
осенний                "            1         1
Шарф теплый                           "            1         1
Перчатки, варежки                    пара          1         1
Обувь: осенняя                        "            1         1
летняя                         "            1         1
зимняя утепленная              "            1         1
Тапочки                               "            1         1
Нательное белье                    комплект        2         -
Комбинации                           штук          -         1
Ночная сорочка                        "            -         1
Бюстгальтер                           "            -         2
Колготки                             пара          -         2
Костюм, платье праздничное           штук          1         1
Костюм спортивный                  комплект        1         1
Блузка шелковая                      штук          -         1
Рубашка праздничная                   "            1         -
Сарафан (юбка) шерстяные              "            -         1
Брюки шерстяные                       "            1         -
Рубашка, блузка верхняя               "            1         1
Платье (костюм х/б)                   "            1         1
Жакет или джемпер                     "            1         1
Носовые платки                        "            2         2
Носки, гольфы                        пара          2         2
Портфель, сумка                      штук          1         1
Чемодан                               "            1         1
Мягкий инвентарь
Полотенце льняное                     "            1         1
Полотенце махровое                    "            1         1
Наволочки для подушки (нижняя)        "            1         1
Наволочки для подушки (верхняя)       "            2         2
Одеяло шерстяное                      "            1         1
Простыни                              "            2         2
Покрывала                             "            1         1
Пододеяльник                          "            2         2
Матрац ватный                         "            1         1
Подушка                               "            1         1
Шторы на окна                        пара          1         1
Оборудование
Кровать                               "            1         1
Тумбочка                              "            1         1
Стол                                  "            1         1
Стулья                                "            2         2
Посуда
Кухонная                             набор         1         1
Столовая                              "            1         1
-------------------------------------------------------------------
Примечание. Руководителям учебных заведений начального профессионального, среднего профессионального и высшего профессионального образования предоставляется право вносить отдельные изменения в данный перечень в пределах указанной стоимости. По желанию учащихся и студентов вместо одежды, обуви, мягкого инвентаря и оборудования разрешается (как исключение) выдавать наличные деньги или перечислять их на лицевой счет студента (учащегося) в Сбербанке на самостоятельное приобретение одежды, обуви, мягкого инвентаря и оборудования.
Разрешается при трудоустройстве или направлении на учебу учащегося, студента оставлять ему (по желанию) одежду и обувь, бывшие в пользовании в период обучения, срок носки которых не истек.
Приложение 10
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 октября 2003 года N 1050
Приложение 10
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 мая 2000 года N 738
Нормы
обеспечения одеждой, обувью и мягким инвентарем
детей, находящихся в домах ребенка
-------------------------------------------------------------------
!          Для детей в возрасте
!-----------------------------------------
!  до 1 года  !от 1 до 2 лет!от 2 до 3 лет
!-----------------------------------------
Наименование       !коли- ! срок !коли- ! срок !коли- ! срок
!чество! носки!чество! носки!чество!носки
!      ! (лет)!      ! (лет)!      !(лет)
-------------------------------------------------------------------

1               |     2     |      3    |    4
___________________________________________________________________
Киім-кешек
Қысқы пальто                         дана          1         1
Маусымдық пальто, күртe               "            1         1
Бас киiм: қысқы                       "            1         1
күзгi                       "            1         1
Жылы шарф                             "            1         1
Қолғап (биялай)                       жұп          1         1
Шәркейлер                             "            1         1
Iш киiм                             жиынтық        2         -
Iш көйлек                            дана          -         1
Tүнде киетiн көйлек                   "            -         1
Бюстгальтер                           "            -         2
Колготкилер                           жұп          -         1
Костюм, мерекелiк көйлек             дана          1         1
Спорттық костюм                     жиынтық        1         1
Әйелдердің жiбек жейдесi             дана          -         1
Мерекелiк көйлек                      "            1         -
Жүннен тоқылған сарафан
(белдемше)                            "            -         1
Жүн матадан тiгілген шалбар           "            1         -
Көйлек, сыртқы әйел жейдесi           "            1         1
Көйлек (мақта-матадан
тігілген костюм)                      "            1         1
Күртеше немесе жемпiр                 "            1         1
Қол орамал                            "            2         2
Ұйықтар, гольфтар                     жұп          2         2
Портфель, сөмке                      дана          1         1
Шамадан                               "            1         1
Жұмсақ мүкәммал
Зығыр сүлгi                           "            1         1
Tүктi орамал                          "            1         1
Жастықтың тысы (ішкі)                 "            1         1
Жастықтың тысы (сыртқы)               "            2         2
Жүн көрпе                             "            1         1
Ақ жайма                              "            2         2
Төсек жапқыш                          "            1         1
Көрпе тысы                            "            2         2
Мақталы матрац                        "            1         1
Жастық                                "            1         1
Терезе пердесi                        жұп          1         1
Жабдықтар
Кeреует                               "            1         1
Зат қойғыш                            "            1         1
Yстел                                 "            1         1
Орындықтар                            "            2         2
Ыдыс-аяқ
Ас үйлік                            жиынтық        1         1
Асханалық                             "            1         1
___________________________________________________________________
Ескерту: Бастауыш кәсiптік, opтa кәсiптiк және жоғары кәсiптiк бiлiм беру оқу орындарының басшыларына көрсетiлген құнның шегінде осы тiзбеге жекелеген өзгерiстер енгiзу құқығы берiледi. Оқушылар мен студенттердің қалауы бойынша киiмнің, аяқ киiмнің, жұмсақ мүкәммалдың және жабдықтың орнына (ерекшелік ретiнде) қолма-қол ақша беруге немесе оны киiмдi, аяқ киiмдi, жұмсақ мүкәммалды және жабдықты өз бетiнше сатып алуға студенттiң (оқушының) жинақ банкiндегі жеке шотына аударуға рұқсат етіледi.
Оқушы, студент еңбекке орналасқан немесе оқуға жiберiлген кезде оқу кезеңінде олардың пайдалануында болған, кию мерзiмi бiтпеген киiм мен аяқ киiмдi оларға қалдыруға (қалауы бойынша) рұқсат eтiлeдi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2003 жылғы 14 қазандағы
N 1050 қаулысына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2000 жылғы 17 мамырдағы
N 738 қаулысына
10-қосымша
Сәбилер үйiндегi балаларды киiммен, аяқ киiммен және
жұмсақ мүкәммалмен қамтамасыз ету
Нормалары
___________________________________________________________________
|      Балалардың жас мөлшеріне қарай
|_________________________________________
|1 жасқа дейін |  1 жастан   |  2 жастан
|              |2 жасқа дейін|3 жасқа дейін
|_________________________________________
Атауы           | саны |  кию  |саны | кию   |саны |  кию
|      |мерзімі|     |мерзімі|     |мерзімі
|      | (жыл) |     | (жыл) |     | (жыл)
___________________________________________________________________

1             !   2  !   3  !   4  !   5  !  6   !  7
-------------------------------------------------------------------
Белье нательное и постельное
Сорочки нижние, майки,       25     3     10      3     10     3
распошонки
Кофточки нижние, пижамы,     12     3     15      3      6     2
сорочки ночные
Ползунки, трусы, трико       40     3     40      3     10     2
(теплые)
Ползунки, трусы, трико       30     3     30      3     10     2
(летние)
Памперсы                      6   на 1     2    на 1     1    на 1
сутки         сутки         сутки
Простыни детские              7     3      8      4      8     4
Пеленки летние              130     3     50      3     10     2
Пеленки теплые               30     4     10      4      -     -
Пододеяльники (конверты       8     3      8      4      5     4
детские)
Наволочки для подушки         7     3      7      3      5     3
верхние
Наволочки для подушки       1,5     2    1,5      2    1,5     2
нижние
Наволочки тюфячные            -     -    1,5      3    1,5     3
Полотенца детские             4     2      8      3      8     3
Косынки, чепчики              5     3      5      3      5     3
Одежда и обувь
Костюмы (платья) теплые       -     -      6      3      6     3
Костюмы (платья) летние       -     -      8      3      8     3
Костюмы трикотажные           -     -      -      -      2     2
тренировочные
Фартучки                      -     -      3      2      3     2
Носки, гольфы                 5     1     10      1     10     1
Колготки                      -     -     20    1,5     12     1
Свитера, жакеты, кофты      1,5     3      2      4      2     4
вязаные шерстяные
(полушерстяные)
Рейтузы                       -     -      2      2      2     2
Куртки (плащи)                -     -      -      -      1     2
непромокаемые
Пальто демисезонное           -     -      1      2      1     2
Пальто зимние                 -     -      1      2      1     2
Головные уборы летние         -     -      3      3      3     3
(панамки, пилотки)
Шапки меховые детские         -     -      1      3      1     3
Шапки вязаные шерстяные     1,5     2    1,5      2      2     2
Шарфы, кашне                  -     -      1      2      1     2
Варежки                       -     -      2      2      3     3
Носки шерстяные               4     2      3    1,5      3   1,5

1             |   2  |   3   |  4  |   5   |  6  |   7
___________________________________________________________________
Iш киiм және төсек-орын
жабдықтары
Iш көйлек, майка, алды
ашық жеңсiз көйлек           25     3     10      3     10     3
Кеудеше, пижама, түнде
киетiн көйлектер             12     3     15      3      6     2
Тiзе басар, трусы,
трико (жылы)                 40     3     40      3     10     2
Тiзе басар, трусы,
трико (жаздық)               30     3     30      3     10     2
Памперстер                    6     1      2      1      1     1
(бip тәулікке)                   тәулік.        тәулік.      тәулік.
ке            ке           ке
Балалардың
ақжаймалары                   7     3      8      4      8     4
Жазғы жаялық                130     3     50      3     10     2
Жылы жаялық                  30     4     10      4      -     -
Көрпе тысы (балалар.
дың конверттeрі)              8     3      8      4      5     4
Жастықтың сыртқы тысы         7     3      7      3      5     3
Жастықтың iшкi тысы         1,5     2    1,5      2    1,5     2
Төсенiштiк жастықтың
тысы                          -     -    1,5      3    1,5     3
Балалардың сүлгiсi            4     2      8      3      8     3
Косынкалар, тақиялар          5     3      5      3      5     3
Киiм және аяқ киiм
Жылы костюмдер
(көйлектер)                   -     -      6      3      6     3
Жазғы костюмдер
(көйлектер)                   -     -      8      3      8     3
Тоқыма жаттығу
костюмдерi                    -     -      -      -      2     2
Алжапқыштар                   -     -      3      2      3     2
Ұйықтар, гольфтар             5     1     10      1     10     1
Колготкилер                   -     -     20    1,5     12     1
Жүннен (жартылай жүннен)
тоқылған свитерлер,
күртешелер, кeудешелер      1,5     3      2      4      2     4
Рейтуздар                     -     -      2      2      2     2
Су өткiзбейтiн күрте
(плащ)                        -     -      -      -      1     2
Маусымдық пальто              -     -      1      2      1     2
Қысқы пальто                  -     -      1      2      1     2
Жаздық бас киімдер
(панамкалар, пилоткалар)      -     -      3      3      3     3
Балалардың терiден
жасалған бас киiмi            -     -      1      3      1     3
Жүннен тоқылған бac
киiмдер                     1,5     2    1,5      2      2     2
Шарфтар, мойын орамалдар      -     -      1      2      1     2
Қолғаптар                     -     -      2      2      3     3
Жүннен тоқылған ұйықтар       4     2      3    1,5      3   1,5

Туфли                         -     -      2      1      2   0,5
Ботинки                       1     1      1      1      1     1
Ботинки, сапоги утепленные    -     -      1      2      1     1
Сапожки резиновые             -     -      -      -      1     2
Костюм (платья)               -     -      1      2      1     2
праздничные теплые
Костюмы (платья)              -     -      1      2      1     2
праздничные летние
Лента шелковая капроновая     -     -      2      2      2     2
(метров)
Обувь праздничная             -     -      2      2      2     2
(чешки и другие)
Постельные принадлежности и прочие предметы
Матрацы детские               2     3    1,5      3   1,25     3
Одеяла детские теплые         2     3    1,5      3    1,1     3
ватные
Одеяла детские              1,25    5    1,25     5    1,1     5
шерстяные, полушерстяные
Одеяла детские байковые      2,5    3    1,5      3   1,25     3
Одеяла детские тканевые       1     5      1      5      1     5
Подушки                       2     4    1,5      1    1,5     4
Мешки спальные                1     4      1      4      1     4
Коврики прикроватные          2     4      2      4      2     4
Полотенца посудные          0,25    1    0,25     1   0,25     1
Платки носовые (салфетки)    10     1     10      1     10     1
-------------------------------------------------------------------
Примечание. Главным врачам домов ребенка предоставляется право производить отдельные изменения в нормах обеспечения детей в домах ребенка одеждой, обувью и мягким инвентарем в пределах стоимости полного их комплекта на одного ребенка.
Приложение 11
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 октября 2003 года N 1050
Приложение 11
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 мая 2000 года N 738
Нормы питания
детей, находящихся в домах ребенка
-------------------------------------------------------------------
Наименование            !   Норма на одного ребенка
!       (граммов в день)
-------------------------------------------------------------------
Продукты
Хлеб пшеничный                                     100
Хлеб ржаной                                         50
Мука пшеничная                                      20
Мука картофельная                                    3
Крупа, бобовые, макаронные изделия                  35
Картофель                                          150
Овощи разные                                       300
Фрукты свежие                                      250
Фрукты сухие                                        15
Сок фруктовый                                       50
Кондитерские изделия                                10
Сахар                                               50
Масло сливочное                                     30
Масло растительное                                   6
Яйцо (штук)                                          1
Молоко                                             700
Творог                                              50
Мясо                                               120
Консервы мясные для детского и                      50
диетического питания
Рыба                                                25
Сметана                                             20
Сыр                                                 10

Туфлилер                      -     -      2      1      2   0,5
Бәтеңкелер                    1     1      1      1      1     1
Бәтеңкелер, жылы етiктер      -     -      1      2      1     1
Резеңке етiктер               -     -      -      -      1     2
Мерекелiк жылы костюмдер
(көйлектер)                   -     -      1      2      1     2
Мерекелiк жазғы костюмдер
(көйлектер)                   -     -      1      2      1     2
Жiбек, капрон ленталар
(метр есебімен)               -     -      2      2      2     2
Мерекелік аяқ киiм
(чешклер және т.б.)           -     -      2      2      2     2
Төсек-орындық және
өзге де керeк-жарақтар
Балалар матрацтары            2     3    1,5      3   1,25     3
Мақта салып тiгiлген
жылы балалар көрпелерi        2     3    1,5      3    1,1     3
Жүн көрпелер, жартылай
жүн көрпелер                1,25    5    1,25     5    1,1     5
Түктi балалар көрпелерi      2,5    3    1,5      3   1,25     3
Матадан жасалған
балалар көрпелерi             1     5      1      5      1     5
Жастықтар                     2     4    1,5      1    1,5     4
Ұйықтайтын қаптар             1     4      1      4      1     4
Кереует жанына төсейтін
кiлемшелер                    2     4      2      4      2     4
Ыдыс сүртуге арналған
орамалдар                   0,25    1    0,25     1   0,25     1
Қол орамалдар
(салфеткалар)                10     1     10      1     10     1
____________________________________________________________________
Ескерту: Сәбилер үйлерiнің бас дәрiгерлерiне сәбилер үйлерiндегi балаларды киiммен, аяқ киiммен және жұмсақ мүкәммалмен қамтамасыз етудің нормаларына олардың бiр балаға арналған толық жиынтығы құнының шегінде жекелеген өзгерiстер енгiзуге құқық берiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2003 жылғы 14 қазандағы
N 1050 қаулысына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2000 жылғы 17 мамырдағы
N 738 қаулысына
11-қосымша
Сәбилер үйлерiндегi балаларды тамақтандыру
Нормалары
___________________________________________________________________
Тағамдар              | Бiр балаға арналған норма
|      (күніне граммен)
___________________________________________________________________
1                                 2
___________________________________________________________________
Бидай наны                                        100
Қара бидай наны                                    50
Бидай ұны                                          20
Кaртоп ұны                                          3
Жарма, бұршақ, макарон өнімдері                    35
Кaртоп                                            150
Әр түрлі көкөніс                                  300
Жас жемiстер                                      250
Кептiрiлген жемiстер                               15
Жеміс шырыны                                       50
Кондитерлiк тағамдар                               10
Қант                                               50
Сары май                                           30
Өсімдiк майы                                        6
Жұмыртқа (дана)                                     1
Сүт                                               700
Сүзбе                                              50
Ет                                                120
Балаға және диеталық
тамақтандыруға арналған
ет консервiлерi                                    50
Балық                                              25
Қаймақ                                             20
Ірімшік                                            10

Чай                                                0,2
Кофейный напиток                                     1
Соль                                                 5
Дрожжи                                               1
-------------------------------------------------------------------
Примечание. Для детей больных хронической дизентерией, туберкулезом, ослабленных детей, а также для больных детей, находящихся в изоляторе, сохраняется 15-процентная надбавка.
Приложение 12
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 октября 2003 года N 1050
Нормы
обеспечения мягким инвентарем детей, проживающих
в школах-интернатах общего и санаторного типа,
интернатах при школах
-------------------------------------------------------------------
Наименование       !  Единица  !  Количество  !Срок носки
! измерения !              !   (лет)
-------------------------------------------------------------------
Мягкий инвентарь
Простыни                        штук            3            3
Пододеяльники                    "              3            4
Наволочки для подушки верхние    "              3            3
Наволочки для подушки нижние     "              1            5
Полотенца (включая для ног)      "              3            1
Полотенца махровые               "              1            2
Одеяло шерстяное, ватное         "              1            6
Одеяло байковое                  "              1            5
Матрац                           "              1            8
Подушка пухо-перовая             "              1            8

Шәй                                               0,2
Кофелік сусын                                       1
Тұз                                                 5
Ашытқы                                              1
____________________________________________________________________
Ескерту: Созылмалы іш ауруымен, туберкулезбен ауыратын балалар, денсаулығы әлсiреген балалар үшiн, сондай-ақ оқшаулағыштағы ауру балалар үшiн 15 пайыздық үстеме сақталады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2003 жылғы 14 қазандағы
N 1050 қаулысына
12-қосымша
Жалпы және санаторийлiк үлгiдегi мектеп-интернаттарда, мектеп жанындағы интернаттарда тұратын балаларды жұмсақ мүкәммалмен қамтамасыз ету
Hормалары
____________________________________________________________________
Атауы           |   Өлшем   |   Саны   | Ұсталу мерзімі
|  бірлігі  |          |     (жыл)
____________________________________________________________________
1                    2          3              4
____________________________________________________________________
Жұмсақ мүкәммал
Ақ жайма                        дана          3            3
Көрпе тысы                       "            3            4
Жастықтың сыртқы тысы            "            3            3
Жастықтың iшкi тысы              "            1            5
Сүлгi (аяқ сүртетiн
сүлгiнi қоса)                    "            3            1
Түкті сүлгі                      "            1            2
Жүннен немесе мақтадан
жасалған көрпе                   "            1            6
Бәйкi көрпе                      "            1            5
Матрац                           "            1            8
Мамық қауырсынды жастық          "            1            8

Покрывало                        "              1            6
-------------------------------------------------------------------

Төсек жапқыш                     "            1            6
____________________________________________________________________