О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О юбилейной медали в ознаменование 50-летия начала освоения целинных и залежных земель"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 января 2004 года N 46
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О юбилейной медали в ознаменование 50-летия начала освоения целинных и залежных земель".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Указ Президента Республики Казахстан
"О юбилейной медали в ознаменование 50-летия начала
освоения целинных и залежных земель"
В целях поощрения граждан Республики Казахстан и иностранных граждан, внесших весомый вклад в освоение целинных и залежных земель и развитие сельского хозяйства в республике, а также в ознаменование 50-летия начала освоения целинных и залежных земель постановляю:
1. Учредить юбилейную медаль "Тынга 50 жыл".
2. Утвердить прилагаемые:
1) положение о юбилейной медали "Тынга 50 жыл";
2) описание юбилейной медали "Тынга 50 жыл".
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан
Утверждено
Указом Президента
Республики Казахстан
от "___"_____ 2004 года
N ____
Положение
о юбилейной медали "Тынга 50 жыл"
1. Юбилейной медалью "Тынга 50 жыл" (далее - юбилейная медаль) награждаются граждане Республики Казахстан и иностранные граждане, внесшие значительный вклад в освоение целинных и залежных земель и развитие сельского хозяйства в республике, а также награжденные ранее медалью за освоение целинных и залежных земель.
2. Представления к награждению юбилейной медалью вносятся Президенту Республики Казахстан Парламентом, Правительством, министерствами, иными центральными государственными органами Республики Казахстан, акимами областей, городов Астаны и Алматы, а также общественными организациями.
3. Юбилейная медаль вручается Президентом Республики Казахстан.
Юбилейную медаль от имени и по поручению Президента Республики Казахстан также могут вручать:
1) Государственный секретарь Республики Казахстан;
2) члены Правительства Республики Казахстан;
3) акимы областей, городов Астаны и Алматы, а также иные должностные лица, уполномоченные на это Главой государства.
4. Вручение юбилейной медали производится в торжественной обстановке и гласно. Она вручается награжденному лично. Перед вручением оглашается Указ Президента Республики Казахстан о награждении.

Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Тың және тыңайған жерлердi игеру басталуының 50 жылдығын құрметпен атап өтуге арналған мерекелiк медаль туралы" Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 16 қаңтардағы N 46 қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкіметi қаулы етеді:
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Тың және тыңайған жерлердi игеру басталуының 50 жылдығын құрметпен атап өтуге арналған мерекелiк медаль туралы" Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің
Жарлығы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң
"Тың және тыңайған жерлердi
игеру басталуының 50 жылдығын құрметпен атап өтуге
арналған мерекелiк медаль туралы" Жарлығы
Республикада тың және тыңайған жерлердi игеруге және ауыл шаруашылығын дамытуға елеулi үлес қосқан Қазақстан Республикасының азаматтары мен шетелдiк азаматтарды көтермелеу, сондай-ақ тың және тыңайған жерлердi игеру басталуының 50 жылдығын құрметпен атап өту мақсатында қаулы етемін:
1. "Тыңға 50 жыл" мерекелiк медалi тағайындалсын.
2. Қоса берiлiп отырған:
1) "Тыңға 50 жыл" мерекелiк медалi туралы ереже;
2) "Тыңға 50 жыл" мерекелiк медалiнiң сипаттамасы бекiтiлсiн.
3. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы Президентінің
2004 жылғы "__"_____________
N____________Жарлығымен
бекiтiлген
"Тыңға 50 жыл" мерекелік медалi туралы ереже
1. "Тыңға 50 жыл" мерекелiк медалiмен (бұдан әpі - мерекелiк медаль) республикада тың және тыңайған жерлердi игеруге және ауыл шаруашылығын дамытуға елеулi үлес қосқан Қазақстан Республикасының азаматтары мен шетелдiк азаматтар наградталады.
2. Мерекелiк медальмен наградтауға ұсынысты Қазақстан Республикасының Парламенті, Үкiметi, министрлiктерi, өзге де орталық мемлекеттiк органдары, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi, сондай-ақ қоғамдық ұйымдар Қазақстан Республикасының Президентiне енгiзедi.
3. Мерекелiк медальдi Қазақстан Республикасының Президентi тапсырады.
Мерекелiк медальдi Қазақстан Республикасы Президентiнiң атынан және тапсырмасы бойынша:
1) Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк хатшысы;
2) Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң мүшелерi;
3) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi, сондай-ақ мемлекет басшысы осыған өкiлеттiк берген өзге де лауазымды адамдар тапсыра алады.
4. Мерекелiк медальдi тапсыру салтанатты жағдайда және жария жүзеге асырылады. Ол наградталған адамның жеке өзiне тапсырылады. Тапсыру алдында Қазақстан Республикасы Президентінiң наградтау туралы Жарлығы жария етiледi.

5. О произведенном вручении юбилейной медали составляется протокол установленной формы. Он скрепляется подписью лица, вручившего медаль, и печатью органа, производившего вручение, и направляется в Администрацию Президента Республики Казахстан.
6. Юбилейная медаль "Тынга 50 жыл" носится на левой стороне груди. При наличии государственных наград Республики Казахстан она располагается после них.
7. Каждому награжденному одновременно с вручением юбилейной медали выдается соответствующее удостоверение.
8. Учет произведенных награждений, а также отчетность о ходе вручения юбилейных медалей ведутся Администрацией Президента Республики Казахстан.
Утверждено
Указом Президента
Республики Казахстан
от "___"____ 2004 года
N ____
Описание
юбилейной медали "Тынга 50 жыл"
Юбилейная медаль "Тынга 50 жыл" изготавливается из латуни и имеет форму круга диаметром 34 мм. На аверсе медали на фоне восходящего солнца и нивы изображены комбайны, собирающие урожай, по окружности справа и слева - колосья пшеницы.
На реверсе медали по центру размещена надпись на государственном и русском языках:
"Казакстан Республикасы "Тынга 50 жыл"
Республика Казахстан "50 лет целине".
В нижней части медали по окружности расположены лавровые ветви.
Все изображения, надписи на медали рельефные, золотистого цвета. Края медали окаймлены бортиком.
Медаль с помощью ушка и кольца соединяется с колодкой пятиугольной формы шириной 34 мм и высотой 50 мм, обтянутой муаровой лентой цвета Государственного флага Республики Казахстан. Вдоль краев ленты две полосы - желтого и зеленого цветов.

5. Мерекелiк медальдiң тапсырылғандығы туралы белгiленген нысанда хаттама жасалады. Ол медальдi тапсырған адамның қолымен және тапсыруды жүргiзген органның мөрiмен бекiтiледi және Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне жолданады.
6. Мерекелiк медаль кеуденiң сол жақ өңiрiне тағылады. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградалары бар болса олардан кейiн орналасады.
7. Әрбiр наградталған адамға мерекелiк медаль тапсырумен бiр мезгiлде тиiстi куәлiк берiледi.
8. Жүргiзiлген наградтаулардың есебiн, сондай-ақ мерекелiк медальдердi тапсыру барысы туралы есеп берудi Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкімшілігі жүргізеді.
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2004 жылғы "__"_______
N________ Жарлығымен
бекiтiлген
"Тыңға 50 жыл"
мерекелік медалiнiң сипаттамасы
"Тыңға 50 жыл" мерекелiк медалi жезден дайындалады және диаметрi 34 мм шеңбер пiшiндi болады. Медальдiң алдыңғы бетiнде көтерiлген күн мен егiн аясында астық жинап жатқан комбайндар бейнеленген, оң және сол жақтарында айнала бидайдың масақтары.
Медальдiң сыртқы бетiнде ортада мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде:
"Қазақстан Республикасы "Тыңға 50 жыл"
Республика Казахстан "50 лет целине" деген жазу орналасқан. Медальдiң төменгi бөлігінде айнала лавр бұтақтары орналасқан.
Медальдағы барлық бейнелер, жазулар айқын, алтын түстi. Медаль шеттерi ернеумен жиектелген.
Медаль құлақша мен шығыршық арқылы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк туы түстес муар лентасымен тартылған енi 34 мм және биiктiгi 50 мм бес бұрышты тағанға жалғасады. Лентаның жағалай шеттерiнде сары және жасыл түстi екi жолақ бар.