О Плане мероприятий по реализации Государственной программы "Культурное наследие" на 2004-2006 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2004 года N 171. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2009 года № 1411
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.09.2009 № 1411.
В целях реализации  Указа  Президента Республики Казахстан "О Государственной программе "Культурное наследие" на 2004-2006 годы" от 13 января 2004 года N 1277 Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Государственной программы "Культурное наследие" на 2004-2006 годы (далее - План мероприятий).
2. Центральным исполнительным органам:
1) принять меры по реализации Плана мероприятий;
2) по итогам полугодия и года к 10 июля и 10 января представлять информацию о ходе исполнения Плана мероприятий в Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан.  <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 марта 2005 г.  N 265  .
3. Рекомендовать руководителям местных исполнительных органов в месячный срок разработать региональные программы по сохранению культурного наследия.
4. Министерству культуры, информации и спорта Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе исполнения Плана мероприятий ежегодно к 20 июля и 20 января.  <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 марта 2005 г.  N 265  .
5.  (Пункт 5 исключен - постановлением Правительства РК от 25 марта 2005 г.  N 265  )
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2004 года N 171
План мероприятий
по реализации Государственной программы
"Культурное наследие" на 2004-2006 годы  <*>
Сноска. В План мероприятий внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 марта 2005 г.  N 265 ; от 30 марта 2006 года N  217 .
-------------------------------------------------------------------
N !Мероприятия! Форма !Ответ-!Срок !   Предполагаемые        !Ис-
п/!           ! завер-!ствен-!ис-  ! расходы, млн. тенге     !точ-
п !           ! шения !ные за!пол- !-------------------------!ник
!           !       !испол-!нения!  2004 ! 2005*  ! 2006*  !фи-
!           !       !нение !(реа-!       !        !        !нан-
!           !       !(реа- !лиза-!       !        !        !сиро-
!           !       !лиза- !ции) !       !        !        !ва-
!           !       !цию)  !     !       !        !        !ния
-------------------------------------------------------------------
1 !     2     !   3   !   4  !  5  !   6   !    7   !    8   !  9
-------------------------------------------------------------------
I. Воссоздание историко-культурных, архитектурных и
археологических памятников национальной истории
-------------------------------------------------------------------

2004-2006 жылдарға арналған "Мәдени мұра" мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 12 ақпандағы N 171 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 қыркүйектегі N 1411 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.19. N 1411 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2004-2006 жылдарға арналған "Мәдени мұра" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қаңтардағы N 1277  Жарлығын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған 2004-2006 жылдарға арналған "Мәдени мұра" мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Iс-шаралар жоспары) бекiтiлсiн.
2. Орталық атқарушы органдар:
1) Iс-шаралар жоспарын iске асыру жөнiнде шаралар қабылдасын;
2) жарты жылдықтың және жылдың қорытындылары бойынша 10 шiлдеге және 10 қаңтарға Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiне Iс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпаратты ұсынсын.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.03.25.  N 265 қаулысымен.
3. Жергiлiктi атқарушы органдардың басшыларына бiр ай мерзiмде мәдени мұраны сақтау жөнiндегi өңiрлiк бағдарламаларды әзiрлеу ұсынылсын.
4. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi жыл сайын 20 шiлдеге және 20 қаңтарға Iс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпаратты Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсынуды қамтамасыз етсiн.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.03.25.  N 265 қаулысымен.
5. <*>
Ескерту. 5-тармақ алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2005.03.25.  N 265 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 12 ақпандағы
N 171 қаулысымен
бекітілген
2004-2006 жылдарға арналған
"Мәдени мұра" мемлекеттік бағдарламасын
іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.03.25.  N 265 , 2006.03.30.  N 217 қаулыларымен.
___________________________________________________________________
P/c|Іс-шаралар      |Аяқ.   |Орында.|Орындалу|Болжанып отырған |Қар.
N  |                |талу   |луына  |(іске   |шығыстар,        |жы.
|                |нысаны |(іске  |асырылу |млн. теңге       |лан.
|                |       |асыры  |мерзімі)|_________________|ды.
|                |       |луына) |        |2004 |2005*|2006*|ру
|                |       |жауап. |        |     |     |     |көзі
|                |       |тылар  |        |     |     |     |
___|________________|_______|_______|________|_____|_____|_____|___
1          2           3        4       5       6     7    8    9
___________________________________________________________________
І. Ұлттық тарихтың тарихи-мәдени, сәулет және археология
ескерткіштерін қайта жаңғырту
___________________________________________________________________

1.2 Археологические исследования
-------------------------------------------------------------------
11 Акмолинская область:
-------------------------------------------------------------------
Городище    Инфор-  МКИС   20    5,0     5,0      5,0      Рес-
Бузок       мация          июля                            пуб-
Прави-         и 20                            ли-
тель-          янва-                           кан-
ству           ря                              ский
еже-                            бюд-
годно                           жет
Инфор-  МОН    10
мация          июля
Мин-           и 10
куль-          янва-
туры           ря
еже-
годно
-------------------------------------------------------------------
12 Алматинская область:
-------------------------------------------------------------------
Городища    Инфор-  МКИС   20    7,0     5,0      14,0     Рес-
Койлык,     мация          июля                            пуб-
Талгар;     Прави-         и 20                            ли-
Могильник   тель-          янва-                           кан-
Иссык       ству           ря                              ский
еже-                            бюд-
годно                           жет
Инфор-  МОН    10
мация          июля
Мин-           и 10
куль-          янва-
туры           ря
еже-
годно
-------------------------------------------------------------------
13 Атырауская область:
-------------------------------------------------------------------
Городище    Инфор-  МКИС   20    6,0     9,0      15,0     Рес-
Сарайчик;   мация          июля                            пуб-
Святилище   Прави-         и 20                            ли-
Кызыл Уик   тель-          янва-                           кан-
ству           ря                              ский
еже-                            бюд-
годно                           жет
Инфор-  МОН    10
мация          июля
Мин-           и 10
куль-          янва-
туры           ря
еже-
годно
-------------------------------------------------------------------
14 Восточно-Казахстанская область:
-------------------------------------------------------------------
Могильник   Инфор-  МКИС   20    8,0     6,0      10,0     Рес-
Берел       мация          июля                            пуб-
Прави-         и 20                            ли-
тель-          янва-                           кан-
ству           ря                              ский
еже-                            бюд-
годно                           жет
Инфор-  МОН    10
мация          июля
Мин-           и 10
куль-          янва-
туры           ря
еже-
годно
Могильник   Инфор-  МКИС   20    5,0     5,0      6,0      Рес-
Чиликты     мация          июля                            пуб-
Прави-         и 20                            ли-
тель-          янва-                           кан-
ству           ря                              ский
еже-                            бюд-
годно                           жет
Инфор-  МОН    10
мация          июля
Мин-           и 10
куль-          янва-
туры           ря
еже-
годно
-------------------------------------------------------------------
15 Жамбылская область:
-------------------------------------------------------------------
Святилище   Инфор-  МКИС   20    4,0     5,0      10,0     Рес-
Мерке-Жай-  мация          июля                            пуб-
сан;        Прави-         и 20                            ли-
Городище    тель-          янва-                           кан-
Акыртас     ству           ря                              ский
еже-                            бюд-
годно                           жет
Инфор-  МОН    10
мация          июля
Мин-           и 10
куль-          янва-
туры           ря
еже-
годно
-------------------------------------------------------------------
16 Западно-Казахстанская область:
-------------------------------------------------------------------
Городище    Инфор-  МКИС   20    6,0     10,0      15,0    Рес-
Жайык;      мация          июля                            пуб-
Могильник   Прави-         и 20                            ли-
Кырык оба   тель-          янва-                           кан-
ству           ря                              ский
еже-                            бюд-
годно                           жет
Инфор-  МОН    10
мация          июля
Мин-           и 10
куль-          янва-
туры           ря
еже-
годно
-------------------------------------------------------------------
17 Карагандинская область:
-------------------------------------------------------------------
Стоянка     Инфор-  МКИС   20    7,0     8,0      11,0     Рес-
Токтаул;    мация          июля                            пуб-
Могильники, Прави-         и 20                            ли-
поселения   тель-          янва-                           кан-
Айбас дара- ству           ря                              ский
сы, Кент,                  еже-                            бюд-
Талдысай                   годно                           жет
Инфор-  МОН    10
мация          июля
Мин-           и 10
куль-          янва-
туры           ря
еже-
годно
-------------------------------------------------------------------
18 Костанайская область:
-------------------------------------------------------------------
Могильник   Инфор-  МКИС   20      -     3,0      3,0      Рес-
Бестамак    мация          янва-                           пуб-
Прави-         ря и                            ли-
тель-          20                              кан-
ству           июля                            ский
2005,                           бюд-
2006                            жет
годов
Инфор-  МОН    10
мация          июля
Мин-           и 10
куль-          янва-
туры           ря
еже-
годно
-------------------------------------------------------------------
19 Кызылординская область:
-------------------------------------------------------------------
Некрополь   Инфор-  МКИС   20    3,0     6,0      5,0      Рес-
Чирик Рабат мация          июля                            пуб-
Прави-         и 20                            ли-
тель-          янва-                           кан-
ству           ря                              ский
еже-                            бюд-
годно                           жет
Инфор-  МОН    10
мация          июля
Мин-           и 10
куль-          янва-
туры           ря
еже-
годно
-------------------------------------------------------------------
20 Мангистауская область:
-------------------------------------------------------------------
Поселение   Инфор-  МКИС   20    3,0     4,0      5,0      Рес-
Токсанбай   мация          июля                            пуб-
Прави-         и 20                            ли-
тель-          янва-                           кан-
ству           ря                              ский
еже-                            бюд-
годно                           жет
Инфор-  МОН    10
мация          июля
Мин-           и 10
куль-          янва-
туры           ря
еже-
годно
-------------------------------------------------------------------
21 Павлодарская область:
-------------------------------------------------------------------
Многослой-  Инфор-  МКИС   20     -      3,0      5,0      Рес-
ная стоянка мация          янва-                           пуб-
Шидерты III Прави-         ря и                            ли-
тель-          20                              кан-
ству           июля                            ский
2005,                           бюд-
2006                            жет
годов
Инфор-  МОН    10
мация          июля
Мин-           и 10
куль-          янва-
туры           ря
еже-
годно
-------------------------------------------------------------------
22 Северо-Казахстанская область:
-------------------------------------------------------------------
Поселение   Инфор-  МКИС   20    4,0     5,0      7,0      Рес-
Ботай       мация          июля                            пуб-
Прави-         и 20                            ли-
тель-          янва-                           кан-
ству           ря                              ский
еже-                            бюд-
годно                           жет
Инфор-  МОН    10
мация          июля
Мин-           и 10
куль-          янва-
туры           ря
еже-
годно
-------------------------------------------------------------------
23 Южно-Казахстанская область:
-------------------------------------------------------------------
Городища    Инфор-  МКИС   20    12,0    20,0     25,0     Рес-
Жуан тобе,  мация          июля                            пуб-
Караспан    Прави-         и 20                            ли-
тобе, Шым-  тель-          янва-                           кан-
кент, Сау-  ству           ря                              ский
ран, Сидак,                еже-                            бюд-
Отрар;                     годно                           жет
могильник
Борижары;   Инфор-  МОН    10
стоянки     мация          июля
Кошкурган   Мин-           и 10
I-III, Шок- куль-          янва-
тас         туры           ря
еже-
годно
-------------------------------------------------------------------

Ежелгi         Үкіметке  МАСМ  Жыл         -  1,2   -   Респуб-
Сайрам         ақпарат         сайын                    ликалық
қалашығының                    20 шiлде                 бюджет
ескерткiштері                  және
20 қаңтар
Қ.А. Яссауи   Үкiметке  МАСМ  Жыл         -  2,0  32,0 Респуб-
кесенесiнiң   ақпарат         сайын                    ликалық
күмбезді                      20 шілде                 бюджет
қайта жаңарту                 және
және қаптамасы                20 қаңтар
мен әрленуiнiң
жекелеген
учаскелерін
жөндеу
___________________________________________________________________
1.2. Археологиялық
зерттеулер
___________________________________________________________________
11    Ақмола облысы:
___________________________________________________________________
Бұзоқ қаласы.  Үкiмет. МАСМ   Жыл сайын  5,0   5,0   5,0 Рес.
ның орны       ке ақ.         20 шiлде                   пуб.
парат          және                       лика.
20 қаңтар                  лық
бюд.
жет
Мәдени. БҒМ    Жыл сайын
етмині.        10 шiлде
не ақ.         және
парат          10 қаңтар
___________________________________________________________________
12    Алматы облысы:
___________________________________________________________________
Қойлық, Талғар Үкiмет. МАСМ   Жыл сайын  7,0   5,0  14,0 Рес.
қаласының      ке ақ.         20 шiлде                   пуб.
орны;          парат          және                       лика.
Есiк обасы                    20 қаңтар                  лық
бюд.
жет
Мәде.   БҒМ    Жыл сайын
ниет.          10 шiлде
мині.          және
не ақ.         10 қаңтар
парат
___________________________________________________________________
13    Атырау облысы:
___________________________________________________________________
Сарайшық қала. Үкiмет. МАСМ   Жыл сайын  6,0   9,0  15,0 Рес.
сының орны;    ке ақ.         20 шiлде                   пуб.
Қызыл Ұйық зи. парат          және                       лика.
ярат орны                     20 қаңтар                  лық
бюд.
жет
Мәдени. БҒМ    Жыл сайын
етминi.        10 шiлде
не ақ.         және
парат          10 қаңтар
___________________________________________________________________
14    Шығыс Қазақ.
стан облысы:
___________________________________________________________________
Берел обасы    Yкiмет. МАСМ   Жыл сайын  8,0   6,0  10,0 Рес.
ке ақ.         20 шiлде                   пуб.
парат          және                       лика.
20 қаңтар                  лық
бюд.
жет
Мәдени. БҒМ    Жыл сайын
етминi.        10 шiлде
не ақ.         және
парат          10 қаңтар
Шiлiктi обасы  Yкiмет. МАСМ   Жыл сайын  5,0   5,0   6,0 Рес.
ке ақ.         20 шiлде                   пуб.
парат          және                       лика.
20 қаңтар                  лық
бюд.
жет
Мәдени. БҒМ    Жыл сайын
етминi.        10 шiлде
не ақ.         және
парат          10 қаңтар
___________________________________________________________________
15   Жамбыл облысы:
___________________________________________________________________
Мерке-Жайсаң    Үкiмет. МАСМ   Жыл сайын  4,0   5,0  10,0 Рес.
зиярат орны;    ке ақ.         20 шiлде                   пуб.
Ақыртас қала.   парат          және                       лика.
сының орны                     20 қаңтар                  лық
бюд.
жет
Мәдени. БҒМ    Жыл сайын
етминi.        10 шiлде
не ақ.         және
парат          10 қаңтар
___________________________________________________________________
16  Батыс Қазақстан
облысы:
___________________________________________________________________
Жайық қаласының  Yкiмет. МАСМ   Жыл сайын  6,0  10,0  15,0 Рес.
орны, "Қырық     ке ақ.         20 шiлде                   пуб.
оба" обасы       парат          және                       лика.
20 қаңтар                  лық
бюд.
жет
Мәдени. БҒМ    Жыл сайын
етминi.        10 шiлде
не ақ.         және
парат          10 қаңтар
___________________________________________________________________
17   Қарағанды
облысы:
___________________________________________________________________
Тоқтауыл        Үкімет. МАСМ   Жыл сайын  7,0   8,0  11,0 Рес.
тұрағы;         ке ақ.         20 шiлде                   пуб.
Айбас дарасы,   парат          және                       лика.
Кент, Талдысай                 20 қаңтар                  лық
обалары, қоныс.                                           бюд.
тары                                                      жет
Мәдени. БҒМ    Жыл сайын
етмині.        10 шiлде
не ақ.         және
парат          10 қаңтар
___________________________________________________________________
18   Қостанай
облысы:
___________________________________________________________________
Бестамақ обасы  Yкiмет. МАСМ   2005, 2006  -    3,0   3,0 Рес.
ке ақ.         жылдардың                  пуб.
парат          20 қаңтары                 лика.
және 20                    лық
шiлдесi                    бюд.
жет
Мәдени. БҒМ    Жыл сайын
етминi.        10 шiлде
не ақ.         және
парат          10 қаңтар
___________________________________________________________________
19   Қызылорда
облысы:
___________________________________________________________________
Шiрiк Рабат     Yкiмет. МАСМ   Жыл сайын  3,0   6,0   5,0 Рес.
мазары          ке ақ.         20 шiлде                   пуб.
парат          және 20                    лика.
қаңтар                     лық
бюд.
жет
Мәдени. БҒМ    Жыл сайын
етминi.        10 шiлде
не ақ.         және
парат          10 қаңтар
___________________________________________________________________
20  Маңғыстау
облысы:
___________________________________________________________________
Тоқсанбай       Yкімет. МАСМ   Жыл сайын  3,0   4,0   5,0 Рес.
қонысы          ке ақ.         20 шiлде                   пуб.
парат          және                       лика.
20 қаңтар                  лық
бюд.
жет
Мәдени. БҒМ    Жыл сайын
етминi.        10 шiлде
не ақ.         және
парат          10 қаңтар
___________________________________________________________________
21   Павлодар
облысы:
___________________________________________________________________
Көп қатпарлы    Үкiмет. МАСМ   2005, 2006  -    3,0   5,0 Рес.
Шiдертi-III     ке ақ.         жылдардың                  пуб.
тұрағы          парат          20 қаңтары                 лика.
және                       лық
20 шiлдесi                 бюд.
жет
Мәдени. БҒМ    Жыл сайын
етминi.        10 шiлде
не ақ.         және
парат          10 қаңтар
___________________________________________________________________
22   Солтүстiк
Қазақстан облысы:
___________________________________________________________________
Ботай қонысы    Үкiмет. МАСМ   Жыл сайын  4,0   5,0   7,0 Рес.
ке ақ.         20 шiлде                   пуб.
парат          және                       лика.
20 қаңтар                  лық
бюд.
жет
Мәдени. БҒМ    Жыл сайын
етминi.        10 шiлде
не ақ.         және
парат          10 қаңтар
___________________________________________________________________
23   Оңтүстiк
Қазақстан облысы:
___________________________________________________________________
Жуан төбе,      Yкiмет. МАСМ   Жыл сайын  12,0 20,0 25,0  Рес.
Қарааспан төбе, ке ақ.         20 шiлде                   пуб.
Шымкент, Сау.   парат          және                       лика.
ран, Сидақ,                    20 қаңтар                  лық
Отырар қала.                                              бюд.
ларының орны;                                             жет
Бөрiжары обасы;
Қосқорған I-III,
Шоқтас
тұрақтары
Мәдени. БҒМ    Жыл сайын
етминi.        10 шiлде
не ақ.         және
парат          10 қаңтар
___________________________________________________________________

Всего:    1189,136          222,35 286,118  680,668
-------------------------------------------------------------------
II. Создание целостной системы изучения
культурного наследия казахского народа
-------------------------------------------------------------------
24 Организо-   Инфор-  МКИС   20    15,0    18,4     19,0     Рес-
вать науч-  мация          июля                            пуб-
но-исследо- Прави-         и 20                            ли-
вательские  тель-          янва-                           кан-
экспедиции  ству           ря                              ский
в архивы и                 еже-                            бюд-
библиотеки                 годно                           жет
городов
ближнего и  Инфор-  МИД    10
дальнего    мация          июля
зарубежья   Мин-           и 10
для изуче-  куль-          янва-
ния насле-  туры           ря
дия выдаю-                 еже-
щихся уче-                 годно
ных мысли-
телей прош-
лого, а
также для
выявления и
приобрете-
ния рукопи-
сей, рари-
тетных из-
даний, книг
и архивных
документов,
имеющих
историчес-
кое значе-
ние в куль-
турном нас-
ледии
казахского
народа
25 Организо-   Инфор-  МКИС   20    14,087   31,301   19,2    Рес-
вать прик-  мация          июля                            пуб-
ладные,     Прави-         и 20                            ли-
научные ис- тель-          декабря                         кан-
следования  ству           ежегодно                         ский
уникальных                                                 бюд-
историко-                                                  жет
культурных,
архитектур-
ных и ар-
хеологичес-
ких памят-
ников,
имеющих
особое зна-
чение для
националь-
ной куль-
туры, в том
числе в зо-
нах запо-
ведников -
музеев, в
целях их
сохранения
и музеефи-
кации
26 Восстано-   Инфор-  МКИС   20    5,0     5,0               Рес-
вить и пе-  мация          июля                            пуб-
ренести на  Прави-         и 20                            ли-
современные тель-          янва-                           кан-
аудионоси-  ству           ря                              ский
тели фоно-                 еже-                            бюд-
записи вы-                 годно                           жет
дающихся
исполните-
лей-музы-
кантов уст-
ной про-
фессиональ-
ной тради-
ции, нахо-
дящиеся в
фондах Ка-
захской
государст-
венной кон-
серватории
им. Курман-
газы, архи-
вах и хра-
нилищах
страны, с
дальнейшей
системати-
зацией и
ведением
поисковых
работ уни-
кальных за-
писей, на-
ходящихся в
частных
коллекциях
27 Подготовить Инфор-  МКИС   20    15,0    15,0     15,0     Рес-
к изданию   мация          июля                            пуб-
Свод памят- Прави-         и 20                            ли-
ников исто- тель-          янва-                           кан-
рии и куль- ству           ря                              ский
туры по                    еже-                            бюд-
Алматин-                   годно                           жет
ской,
Акмолинской,
Актюбинской,
Павлодарской,
Кызылордин-
ской и
Северо-
Казахстан-
ской облас-
тям
27-1           Инфор-  МКИС   20    -       5,0     5,0       Рес-
Уточне-     мация          июля                            пуб-
ние и       Прави-         и 20                            ли-
пересмотр   тель-          ян-                             кан-
имеющихся   ству           варя                            ский
списков                    еже-                            бюд-
памятников                 годно                           жет
истории и
культуры
Казахстана,
подготовка
материалов
для изда-
ния Госу-
дарствен-
ного списка
памятников
истории и
культуры
всемирного,
республи-
канского
и местного
значения
28 Определить  Инфор-  МКИС   20    1,0     1,0      1,0      Рес-
границы     мация          июля                            пуб-
территории  Прави-         и 20                            ли-
и зон охра- тель-          янва-                           кан-
ны объектов ству           ря                              ский
культурного                еже-                            бюд-
и смешан-                  годно                           жет
ного насле-
дия, вклю-
ченных в
Предвари-
тельный
список
ЮНЕСКО
29 Создать     Инфор-  МКИС   20      -     1,5       1,5     Рес-
базу данных мация          июля                            пуб-
потенциаль- Прави-         и 20                            ли-
ных объек-  тель-          янва-                           кан-
тов Всемир- ству           ря                              ский
ного насле-                2005                            бюд-
дия, сос-                  года                            жет
тоящих в                   20 июля
Предвари-                  и 20
тельном                    декабря
списке                     2006
ЮНЕСКО                     года
30 Разработать Инфор-  Мин-   20    1,5       -         -     Рес-
менеджмент  мация   куль-  июля                            пуб-
план по     Прави-  туры   2004                            ли-
управлению  тель-          года                            кан-
и сохране-  ству                                           ский
нию мавзо-                                                 бюд-
лея Ходжы                                                  жет
Ахмеда
Иассауи
31 Подготовить Инфор-  Мин-   20    Не тре- Не тре-  Не тре-
действенную мация   куль-  июля  буется  буется   буется
структуру   Прави-  туры   2004
руководства тель-          года
отраслью    ству
охраны ис-
торико-     Инфор-  Акимы  10
культурного мация   облас- июля
наследия    Мин-    тей,   и
куль-   горо-  10
туры    дов    янва-
Астаны ря
и Ал-  еже-
маты   годно
32 Создать     Норма-  Мин-   IV    1,5                       Рес-
Центр по    тивный  куль-  квар-                           пуб-
выявлению,  право-  туры   тал                             ли-
приобрете-  вой            2004                            кан-
нию нацио-  акт            года                            ский
нальных                                                    бюд-
книжных                                                    жет
раритетов,
реставрации
книг и
древних
рукописей
при Нацио-
нальной
библиотеке
33 Создать     Норма-  Мин-   IV    1,5                       Рес-
Центр по    тивный  куль-  квар-                           пуб-
страховому  право-  туры   тал                             ли-
копированию вой            2004                            кан-
и реставра- акт            года                            ский
ции архив-                                                 бюд-
ных доку-                                                  жет
ментов при
Центральном
государст-
венном ар-
хиве
34 Создать     Норма-  Мин-   IV    1,5                       Рес-
Центр по    тивный  куль-  квар-                           пуб-
формирова-  право-  туры   тал                             ли-
нию и рес-  вой            2004                            кан-
таврации    акт            года                            ский
музейного                                                  бюд-
фонда,                                                     жет
имеющего
особое
значение
для нацио-
нальной
истории на
базе Прези-
дентского
центра
культуры
34-1           Инфор-  МКИС   20    -       24,8    21,5      Рес-
Нацио-      мация          июля                            пуб-
нальный     Прави-         и 20                            ли-
центр       тель-          ян-                             кан-
археогра-   ству           варя                            ский
фии и ис-                  еже-                            бюд-
точнико-                   годно                           жет
ведения
35 Изготовить  Инфор-  Мин-   20    40,0                      Рес-
и соорудить мация   куль-  июля                            пуб-
монумент -  Прави-  туры   2004                            ли-
символ      тель-          года                            кан-
государст-  ству                                           ский
венной                                                     бюд-
целостности                                                жет
и единства
народов
Казахстана
на горе
Улытау
35-1 Уста-     Инфор-  МКИ    20    -       -     161,8       Рес-
новка       мация          июля                            публи-
памятника   Прави-         и 20                            кан-
Абаю        тель-          де-                             ский
Кунанбаеву  ству           каб-                            бюджет
в г. Моск-                 ря
ве с бла-                  2006
гоустрой-                  года
ством тер-
ритории
35-2 Соору-
жение       Инфор   МКИ    20    -       -      15,0       Рес-
стелы       мация          июля                            публи-
воинам,     Прави-         и 20                            кан-
погибшим    тель-          де-                             ский
в годы      ству           каб-                            бюджет
Великой                    ря
Отече-                     2006
ственной                   года
войны
1941-1945
годов
-------------------------------------------------------------------

Барлығы:        1189,136               222,35  286,118  680,668
___________________________________________________________________
ІІ. Қазақ халқының мәдени мұрасын зерттеудiң бiртұтас
жүйесін жасау
__________________________________________________________________
24  Өткеннiң аса    Үкiмет. МАСМ   Жыл сайын 15,0 18,4  19,0  Рес.
көрнектi ғұлама ке ақ.         20 шiлде                   пуб.
ойшылдарының    парат          және                       лика.
мұрасын зер.                   20 қаңтар                  лық
делеу үшiн,                                               бюд.
сондай-ақ қазақ                                           жет
халқының мәдени
мұрасында тари.
хи маңызы бар
қолжазбаларды,
жәдiгер басы.   Мәдени. СIМ    Жыл сайын
лымдарды, кi.   етминi.        10 шілде
таптар мен      не ақ.         және
мұрағаттық      парат          10 қаңтар
құжаттарды табу
және сатып алу
үшiн алыс және
таяу шетел
қалаларының
мұрағаттары
мен кiтапха.
наларына ғылы.
ми-зерттеу
экспедицияларын
ұйымдастыру
25  Ұлттық мәдениет Үкімет. МАСМ   жыл     14,087 31,301  19,2 Рес.
үшiн ерекше     ке ақ.         сайын                       пуб.
мәнi бар, соның парат          20 шiлде                    лика.
iшiнде қорық                   және                        лық
мұражайлар ай.                 20 жел-                     бюд.
мақтарындағы                   тоқсан                      жет
бiрегей тарихи-
мәдени, сәулет
және археоло.
гиялық ескерт.
кiштердi, олар.
ды сақтау және
мұражайға ай.
налдыру мақ.
сатында қол.
данбалы, ғылы.
ми зерттеулер
ұйымдастыру
26  Құрманғазы      Үкiмет. МАСМ   Жыл сайын  5,0   5,0       Рес.
атындағы Қазақ  ке ақ.         20 шiлде                   пуб.
мемлекеттiк     парат          және                       лика.
консерватория.                 20 қаңтар                  лық
сының қорла.                                              бюд.
рындағы, елi.                                             жет
мiздiң мұра.
ғаттары мен
қоймаларындағы
аса көрнекті
ауызекi кәсiби
дәстүрде орын.
даушы-музыкант.
тардың фоно.
жазбаларын жеке
коллекциялар.
дағы бiрегей
жазбаларды iз.
дестiру жұмыс.
тарын одан әрi
жүйелей және
жүргiзе отырып,
қазiргi заманғы
аудиотасымал.
даушыларды
қалпына келтiру
және көшiру
27  Алматы, Ақмола,  Үкiмет. МАСМ   Жыл сайын  15,0  15,0 15,0 Рес.
Ақтөбе, Павлодар, ке ақ.        20 шiлде                   пуб.
Қызылорда және    парат         және                       лика.
Солтүстiк Қазақ.                20 қаңтар                  лық
стан облыстары                                             бюд.
бойынша тарих                                              жет
және мәдениет
ескерткiштерi.
нiң жинағын
басып шығаруға
дайындау
27-1 Қазақстанның  Үкіметке  МАСМ  Жыл          -  5,0  5,0 Респуб-
тарихы мен     ақпарат         сайын                    ликалық
мәдениеті                      20 шiлде                 бюджет
ескерткіште-                   және
рінің                          20 қаңтар
қолда бар
тiзiмдерiн
нақтылау және
қайта қарау,
Бүкiләлемдiк,
республикалық
және жергілiктi
маңызы бар
тарих және
мәдениет
ескерткіште-
рiнің
мемлекеттiк
тізiмін басып
шығару үшiн
материалдар
дайындау
28  ЮНЕСКО-ның      Үкiмет. МАСМ   Жыл сайын  1,0    1,0  1,0 Рес.
Алдын ала       ке ақ.         20 шiлде                   пуб.
тiзiмiне енгi.  парат          және                       лика.
зiлген мәдени                  20 қаңтар                  лық
және аралас                                               бюд.
мұра объектi.                                             жет
лерiн күзету.
дiң аумағы мен
аймақтарының
шекарасын
айқындау
29  ЮНЕСКО-ның      Үкiмет. МАСМ   2005       -     1,5  1,5  Рес.
Алдын ала       ке ақ.         жылғы                      пуб.
тiзiмiнде       парат          20 қаңтар                  лика.
тұрған Әлемдiк                 және                       лық
мұраның әлеуетті               20 шілде                   бюд.
объектiлерiнiң                 2006 жылғы                 жет
дерекқорын                     20 шілде
жасау                          және 20
желтоқсан
30  Қожа Ахмет      Үкiмет. Мәде.  2004       1,5   -     -   Рес.
Иассауи         ке ақ.  ниет.  жылғы                      пуб.
кесенесiн бас.  парат   минi   20 шiлде                   лика.
қару және                                                 лық
сақтау жөнiн.                                             бюд.
дегi менедж.                                              жет
мент жоспарды
әзiрлеу
31  Тарихи-мәдени   Yкiмет. Мәде.  2004       Талап Талап Та.
мұраны қорғау   ке ақ.  ниет.  жылғы      етіл. етіл. лап.
саласына        парат   минi   20 шiлде   мейді мейді етіл.
басшылықтың                                           мей.
пәрмендi құры.                                        ді
лымын дайындау
Мәдени. Облыс. Жыл сайын
етминi. тар.   10 шiлде
не ақ.  дың,   және 10
парат   Астана қаңтар
және
Алматы
қала.
ларының
әкiм.
дерi
32 Ұлттық кiтап.    Норма.  Мәде.  2004       1,5    -        Рес.
хана жанынан     тивтiк  ниет.  жылғы                      пуб.
Ұлттық кiтап     құқық.  минi   IV тоқсан                  лика.
жәдiгерлерiн     тық                                       лық
табу, сатып алу, кесiм                                     бюд.
кітаптар мен                                               жет
көне қолжаз.
баларды қалпына
келтiру жөнiнде
орталық құру
33 Орталық мемле.   Норма.  Мәде.  2004       1,5    -        Рес.
кеттiк мұрағат   тивтiк  ниет.  жылғы                      пуб.
жанынан Мұрағат  құқық.  минi   IV                         лика.
құжаттарының     тық            тоқсан                     лық
сақтандыру       кесiм                                     бюд.
көшiрмесiн жасау                                           жет
және қалпына
келтiру жөнiнде
орталық құру
34 Президенттiк     Норма.  Мәде.  2004        1,5    -       Рес.
мәдениет орта.   тивтiк  ниет.  жылғы                      пуб.
лығының база.    құқық.  минi   IV                         лика.
сында ұлттық     тық            тоқсан                     лық
тарих үшiн       кесiм                                     бюд.
ерекше маңызы                                              жет
бар Мұражай
қорын қалып.
тастыру және
қалпына келтiру
жөнiндегi орта.
лық құру
34-1 Археография  Үкiметке  МАСМ  Жыл           -  24,8 21,5 Респуб-
және          ақпарат         сайын                      ликалық
деректану                     20 шiлде                   бюджет
ұлттық                        және
орталығы                      20 қаңтар
35 Ұлытау тауында   Yкiмет. Мәде.  2004       40,0            Рес.
Қазақстанның     ке ақ.  ниет.  жылғы                      пуб.
мемлекеттік      парат   минi   20 шiлде                   лика.
тұтастығы мен                                              лық
халықтары бiрлi.                                           бюд.
гiнiң нышаны -                                             жет
мүсiнтас жасау
және орнату
35-1 Мәскеу      Үкiметке МАСМ    2006 жылғы    -   -     161,8 Рес.
қаласында    ақпарат          20 шiлде                      пуб.
аумағын                       және 20                       ли.
көркейте                      желтоқсан                     ка.
отырып, Абай                                                лық
Құнанбаевқа                                                 бюд.
ескерткiш                                                   жет
орнату
35-2 1941-1945  Үкiметке  МАСМ   2006 жылғы     -    -   15,0  Рес.
жылдардағы  ақпарат          20 шiлде                      пуб.
Ұлы Отан                     және                          лика.
соғысы                       20 желтоқсан                  лық
жылдарында                                                 бюд.
қаза тапқан                                                жет
жауынгерлерге
стела орнату
___________________________________________________________________

Всего:  457,139           96,087 102,048 259,004
-------------------------------------------------------------------
III. Разработка серий изданий национальной и
мировой научной мысли, культуры и литературы
-------------------------------------------------------------------
3.1. Фольклористика, литературоведение и искусствознание
-------------------------------------------------------------------
36 "Бабалар    Инфор-  МКИС,  10    26,332  44,106   39,048   Рес-
cозi" ка-   мация   МОН    июля                            пуб-
захский     Прави-         и 10                            ли-
фольклор    тель-          янва-                           кан-
серия книг  ству           ря                              ский
в 100 томах                еже-                            бюд-
(на казах-                 годно                           жет
ском языке)
37 "История    Инфор-  МКИС,  10    3,9     6,214    7,46     Рес-
казахской   мация   МОН    июля                            пуб-
литературы" Прави-         и 10                            ли-
- в 10-ти   тель-          янва-                           кан-
томах (на   ству           ря                              ский
казахском                  еже-                            бюд-
языке)                     годно                           жет
38 "Антология  Инфор-  МКИС,  10    2,0     7,37     12,2     Рес-
казахской   мация   МОН    июля                            пуб-
музыки" - в Прави-         и 10                            ли-
5-ти томах  тель-          янва-                           кан-
(на казахс- ству           ря                              ский
ком языке)                 еже-                            бюд-
годно                           жет
-------------------------------------------------------------------
3.2. Художественная литература
-------------------------------------------------------------------
39 "Библиотека Инфор-  МКИС   10    41,54   44,966   42,994   Рес-
мировой     мация          июля                            пуб-
литературы" Прави-         и 10                            ли-
- серия книг тель-          янва-                           кан-
в 100 томах ству           ря                              ский
(на казахс-                еже-                            бюд-
ком языке)                 годно                           жет
-------------------------------------------------------------------
3.3. Философия
-------------------------------------------------------------------
40 "Философ-   Инфор-  МКИС,  10    6,9     10,975   23,624   Рес-
ское насле- мация   МОН    июля                            пуб-
дие казах-  Прави-         и 10                            ли-
ского наро- тель-          янва-                           кан-
да с древ-  ству           ря                              ский
нейших вре-                еже-                            бюд-
мен до на-                 годно                           жет
ших дней"
- серия книг
в 20-ти то-
мах (на ка-
захском
языке)
41 "Мировое    Инфор-  МКИС,  10    12,0    13,723   14,024   Рес-
философское мация   МОН    июля                            пуб-
наследие" - Прави-         и 10                            ли-
в 20-ти то- тель-          янва-                           кан-
мах (на ка- ству           ря                              ский
захском                    еже-                            бюд-
языке)                     годно                           жет
-------------------------------------------------------------------

Барлығы:    457,139                96,087  102,048  259,004
___________________________________________________________________
ІІІ. Ұлттық және әлемдік ғылыми ой-сана, мәдениет және
әдебиет басылымдарының серияларын әзiрлеу
___________________________________________________________________
3.1. Фольклортану, әдебиеттану және өнертану
___________________________________________________________________
36 "Бабалар сөзi"  Үкі.   МАСМ,  Жыл сайын 26,332 44,106 39,048 Рес.
- қазақ фольк.  метке  БҒМ    10 шiлде                       пуб.
лоры, 100 том.  ақпа-         және                           ли.
дық кiтаптар    рат           10 қаңтар                      ка.
сериясы (қазақ                                               лық
тiлiнде)                                                     бюд.
жет
37  "Қазақ әдебие.  Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын  3,9  6,214   7,46 Pec.
тiнiң тарихы" - метке   БҒМ    10 шiлде                     пуб.
10 томдық (қа.  ақпа-          және                         ли.
зақ тілінде)    рат            10 қаңтар                    ка.
лық
бюд.
жет
38  "Қазақ музыка.  Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын  2,0 7,37    12,2 Рес.
сының антоло.   метке   БҒМ    10 шiлде                    пуб.
гиясы" -        ақпа-          және                        ли.
5 томдық (қазақ рат            10 қаңтар                   ка.
тiлiнде)                                                   лық
бюд.
жет
___________________________________________________________________
3.2. Көркем әдебиет
___________________________________________________________________
39  "Әлемдiк әде.   Үкі.    МАСМ   Жыл сайын 41,54 44,966 42,  Рес.
биет кiтапха.   метке          10 шiлде               994  пуб.
насы" - 100     ақпа-          және                        ли.
томдық кiтаптар рат            10 қаңтар                   ка.
сериясы (қазақ                                             лық
тілiнде)                                                   бюд.
жет
___________________________________________________________________
3.3. Философия
___________________________________________________________________
40  "Ежелгі дәуір.  Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын   6,9 10,975 23,  Рес.
ден бүгiнгi     метке   БҒМ    10 шiлде               624  пуб.
күнге дейiнгi   ақпа-          және                        ли.
қазақ халқының  рат            10 қаңтар                   ка.
философиялық                                               лық
мұрасы" -                                                  бюд.
20-томдық                                                  жет
кiтаптар
сериясы
(қазақ тiлiнде)
41  "Әлемдiк фило.  Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын   12,0 13,723 14, Рес.
софиялық        метке   БҒМ    10 шiлде                024 пуб.
мұра" - 20      ақпа-          және                        ли.
томдық (қазақ   рат            10 қаңтар                   ка.
тілiнде)                                                   лық
бюд.
жет
___________________________________________________________________

3.4. Историческая наука
-------------------------------------------------------------------
42 "Мировая    Инфор-  МКИС,  10    12,9    10,515   15,495   Рес-
историчес-  мация   МОН    июля                            пуб-
кая мысль"  Прави-         и 10                            ликан-
Серия книг  тельст-        янва-                           ский
в 10-ти     ву             ря                              бюджет
томах                      еже-
(на ка-                    годно
захском
языке)
43 "История    Инфор-  МКИС,  10    2,7     1,975    2,975    Рес-
Казахстана  мация   МОН,   июля                            пуб-
в произве-  Прави-  МИД    и 10                            ли-
дениях ан-  тель-          янва-                           кан-
тичных ав-  ству           ря                              ский
торов" - в                 еже-                            бюд-
2-х томах                  годно                           жет
(на русском
языке)
44 "История    Инфор-  МКИС,  10    5,5     1,98     3,95     Рес-
Казахстана  мация   МОН,   июля                            пуб-
в арабских  Прави-  МИД    и 10                            ли-
источниках  тель-          янва-                           кан-
IX-ХVI ве-  ству           ря                              ский
ков" - в                   еже-                            бюд-
3-х томах                  годно                           жет
(на русском
языке)
45 "История    Инфор-  МКИС,  10    5,5     3,55     6,245    Рес-
Казахстана  мация   МОН,   июля                            пуб-
в ирано-    Прави-  МИД    и 10                            ли-
персидских  тель-          янва-                           кан-
источниках  ству           ря                              ский
V-XVII ве-                 еже-                            бюд-
ков" - в                   годно                           жет
5-ти томах
(на русском
языке)
46 "История    Инфор-  МКИС,  10    8,0     3,55     9,01     Рес-
Казахстана  мация   МОН,   июля                            пуб-
в тюрко-    Прави-  МИД    и 10                            ли-
язычных     тель-          янва-                           кан-
источниках  ству           ря                              ский
XV-XX ве-                  еже-                            бюд-
ков" - в                   годно                           жет
5-ти томах
(на казах-
ском языке)
47 "История    Инфор-  МКИС,  10    4,5     3,55     12,225   Рес-
Казахстана  мация   МОН,   июля                            пуб-
в китайских Прави-  МИД    и 10                            ли-
источниках" тель-          янва-                           кан-
- в 5-ти    ству           ря                              ский
томах (на                  еже-                            бюд-
казахском                  годно                           жет
языке)
48 "История    Инфор-  МКИС,  10    4,5     1,78     6,31     Рес-
Казахстана  мация   МОН,   июля                            пуб-
в монголь-  Прави-  МИД    и 10                            ли-
ских источ- тель-          янва-                           кан-
никах" - в  ству           ря                              ский
3-х томах                  еже-                            бюд-
(на казах-                 годно                           жет
ском языке)
49 "История    Инфор-  МКИС,  10    4,0     7,1      10,65    Рес-
Казахстана  мация   МОН,   июля                            пуб-
в русских   Прави-  МИД    и 10                            ли-
источниках  тель-          янва-                           кан-
XVI-XX ве-  ству           ря                              ский
ков" - в                   еже-                            бюд-
10-ти томах                годно                           жет
(на русском
языке)
50 "История    Инфор-  МКИС,  10    9,53    7,1      15,65    Рес-
Казахстана  мация   МОН,   июля                            пуб-
в западных  Прави-  МИД    и 10                            ли-
источниках  тель-          янва-                           кан-
ХII-ХХ ве-  ству           ря                              ский
ков" - в                   еже-                            бюд-
10-ти томах                годно                           жет
(на русском
языке)
-------------------------------------------------------------------

3.4. Тарих ғылымы
___________________________________________________________________
42  "Әлемдiк тарихи Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын   12,9 10,515 15, Рес.
ой-сана" -      метке   БҒМ    10 шiлде                495 пуб.
10 томдық кi.   ақпа-          және                        ли.
таптар сериясы  рат            10 қаңтар                   ка.
(қазақ тiлiнде)                                            лық
бюд.
жет
43  "Ежелгi дүние   Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын  2,7 1,975 2,975  Рес.
авторларының    метке   БҒМ,   10 шiлде                    пуб.
шығармаларын.   ақпа-   СІМ    және                        ли.
дағы Қазақстан  рат            10 қаңтар                   ка.
тарихы" - 2                                                лық.
томдық (орыс                                               бюд.
тiлiнде)                                                   жет
44  "IX-XVI ғасыр.  Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын   5,5  1,98  3,95 Рес.
лардағы араб    метке   БҒМ,   10 шiлде                    пуб.
дереккөздерiн.  ақпа-   СІМ    және                        ли.
дегi Қазақстан  рат            10 қаңтар                   ка.
тарихы" -                                                  лық
3 томдық (орыс                                             бюд.
тiлiнде)                                                   жет
45  "V-XVII ға.     Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын   5,5  3,55  6,   Рес.
сырлардағы      метке   БҒМ,   10 шiлде               245  пуб.
иран-парсы      ақпа-   СІМ    және                        ли.
дереккөздерiн.  рат            10 қаңтар                   ка.
дегi Қазақстан                                             лық
тарихы" -                                                  бюд.
5 томдық (орыс                                             жет
тiлiнде)
46  "XV-XX ғасыр.   Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын   8,0  3,55  9,01 Рес.
лардағы түркi   метке   БҒМ,   10 шiлде                    пуб.
тiлдi дерек.    ақпа-   СІМ    және                        ли.
көздердегi      рат            10 қаңтар                   ка.
Қазақстан                                                  лық
тарихы" -                                                  бюд.
5 томдық                                                   жет
(қазақ тiлiнде)
47  "Қытай дерек.   Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын  4,5 3,55  12,225 Рес.
көздерiндегi    метке   БҒМ,   10 шiлде                    пуб.
Қазақстан       ақпа-   СІМ    және                        ли.
тарихы" - 5     рат            10 қаңтар                   ка.
томдық (қазақ                                              лық
тiлiнде)                                                   бюд.
жет
48  "Моңғол дерек.  Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын   4,5  1,78  6,31 Рес.
көздерiндегi    метке   БҒМ,   10 шiлде                    пуб.
Қазақстан       ақпарат СІМ    және                        ли.
тарихы" - 3                    10 қаңтар                   ка.
томдық (қазақ                                              лық
тiлiнде)                                                   бюд.
жет
49  "ХVI-XX ғасыр.  Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын   4,0  7,1 10,65  Рес.
лардағы орыс    метке   БҒМ,   10 шiлде                    пуб.
дереккөздерiн.  ақпа-   СІМ    және                        ли.
дегi Қазақстан  рат            10 қаңтар                   ка.
тарихы" - 10                                               лық
томдық (орыс                                               бюд.
тiлiнде)                                                   жет
50  "ХII-ХХ ғасыр.  Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын   9,53  7,1 15,65 Рес.
лардағы батыс   метке   БҒМ,   10 шiлде                    пуб.
дереккөздерiн.  ақпа-   СІМ    және                        ли.
дегi Қазақстан  рат            10 қаңтар                   ка.
тарихы" - 10                                               лық
томдық (орыс                                               бюд.
тiлiнде)                                                   жет
___________________________________________________________________

3.5. Археология, памятники истории и культуры
-------------------------------------------------------------------
51 "Свод               МКИС,  10      -     9,687    10,0     Рес-
памятников           МОН   июля                            пуб-
истории и                  и 10                            ли-
культуры" -                янва-                           кан-
в 16-ти                    ря                              ский
томах (на                  еже-                            бюд-
русском                    годно                           жет
языке)
Инфор-  МКИС   20
мация          янва-
Прави-         ря и
тель-          20
ству           июля
2005,
2006
годов
52 "Археология Инфор-  МКИС,  10      -     3,238    11,0     Рес-
Казахстана" мация   МОН    июля                            пуб-
- книга-    Прави-         и 10                            ли-
альбом (на  тель-          янва-                           кан-
русском     ству           ря                              ский
языке)                     еже-                            бюд-
годно                           жет
53 "Петроглифы Инфор-  МКИС,  10      -     3,143    10,407   Рес-
Казахстана" мация   МОН    июля                            пуб-
- книга-    Прави-         и 10                            ли-
альбом (на  тель-          янва-                           кан-
русском     ству           ря                              ский
языке)                     еже-                            бюд-
годно                           жет
54 "Средневе-  Инфор-  МКИС,  10      -      -       6,2      Рес-
ковые горо- мация   МОН    июля                            пуб-
да" - книга Прави-         и 10                            ли-
-альбом     тель-          янва-                           кан-
(на русском ству           ря                              ский
языке)                     еже-                            бюд-
годно                           жет
-------------------------------------------------------------------
3.6. Культурология
-------------------------------------------------------------------
55 "Мировая            МКИС,  10    13,9    10,515   11,715   Рес-
культуроло-         МОН    июля                            пуб-
гическая                   и 10                            ли-
мысль"                     янва-                           кан-
серия книг                 ря                              ский
в 10-ти то-                еже-                            бюд-
мах (на                    годно                           жет
казахском
языке)
Инфор-  МКИС   20
мация          июля
Прави-         и 20
тель-          янва-
ству           ря
еже-
годно
-------------------------------------------------------------------

3.5. Археология, тарих және мәдениет ескерткiштері
___________________________________________________________________
51  "Тарих және мә.         МАСМ,  Жыл сайын   -    9,687 10,0 Рес.
дениет ескерт.          БҒМ    10 шiлде                    пуб.
кiштерiнiң                     және                        ли.
жинағы" - 16                   10 қаңтар                   ка.
томдық                                                     лық
(орыс тiлiнде)                                             бюд.
жет
Үкiмет. МАСМ   2005, 2006
ке ақ.         жылдардың
парат          20 қаңтары
және
20 шiлдесi
52  "Қазақстанның   Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын   -    3,238 11,0 Рес.
археологиясы"   метке   БҒМ    10 шiлде                    пуб.
- кiтап-альбом  ақпарат        және                        ли.
(орыс тiлiнде)                  10 қаңтар                   ка.
лық
бюд.
жет
53  "Қазақстанның   Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын   -    3,143 10,  Рес.
петроглифтерi"  метке   БҒМ    10 шiлде               407  пуб.
- кiтап-альбом  ақпарат        және                        ли.
(орыс тiлiнде )                10 қаңтар                   ка.
лық
бюд.
жет
54  "Ортағасырлық   Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын   -     -     6,2 Рес.
қалалар" -      метке   БҒМ    10 шiлде                    пуб.
кiтап-альбом    ақпарат        және                        ли.
(орыс тілiнде)                  10 қаңтар                   ка.
лық
бюд.
жет
___________________________________________________________________
3.6. Мәдениеттану
___________________________________________________________________
55  "Әлемдiк мәде.          МАСМ,  Жыл сайын   13,9 10,515 11, Рес.
ниеттану ой-            БҒМ    10 шiлде                715 пуб.
санасы" -                      және                        ли.
10 томдық кi.                  10 қаңтар                   ка.
таптар серия.                                              лық
сы (қазақ                                                  бюд.
тiлiнде)                                                   жет
Үкiмет. МАСМ   Жыл сайын
ке ақ.         20 шiлде
парат          және
20 қаңтар
___________________________________________________________________

3.7. Этнография и антропология
-------------------------------------------------------------------
56 "Казахские  Инфор-  МКИС,  10    1,0     1,354    1,354    Рес-
народные    мация   МОН    июля                            пуб-
традиции и  Прави-         и 10                            ли-
обряды" - в тель-          янва-                           кан-
2-х томах   ству           ря                              ский
(на казах-                 еже-                            бюд-
ском языке)                годно                           жет
-------------------------------------------------------------------
3.8. Юридическая наука
-------------------------------------------------------------------
57 "Древний    Инфор-  МКИС,  10    13,36   10,36    13,812   Рес-
мир права   мация   МОН    июля                            пуб-
казахов" -  Прави-         и 10                            ли-
в 10-ти     тель-          янва-                           кан-
томах (на   ству           ря                              ский
казахском                  еже-                            бюд-
языке)                     годно                           жет
-------------------------------------------------------------------
3.9. Социология
-------------------------------------------------------------------
58 "Мировая    Инфор-  МКИС,  10    12,9    10,515   11,515   Рес-
социологи-  мация   МОН    июля                            пуб-
ческая      Прави-         и 10                            ли-
мысль" -    тель-          янва-                           кан-
серия книг  ству           ря                              ский
в 10-ти                    еже-                            бюд-
томах (на                  годно                           жет
казахском
языке)
-------------------------------------------------------------------
3.10. Политология
-------------------------------------------------------------------
59 "Мировая    Инфор-  МКИС,  10    12,9    10,515   11,515   Рес-
политологи- мация   МОН    июля                            пуб-
ческая      Прави-         и 10                            ли-
мысль" -    тель-          янва-                           кан-
серия книг  ству           ря                              ский
в 10-ти то-                еже-                            бюд-
мах (на                    годно                           жет
казахском
языке)
-------------------------------------------------------------------
3.11. Психология
-------------------------------------------------------------------
60 "Мировая    Инфор-  МКИС,  10    12,9    10,515   12,015   Рес-
психологи-  мация   МОН    июля                            пуб-
ческая      Прави-         и 10                            ли-
мысль" -    тель-          янва-                           кан-
серия книг  ству           ря                              ский
в 10-ти то-                еже-                            бюд-
мах (на                    годно                           жет
казахском
языке)
-------------------------------------------------------------------

3.7. Этнография және антропология
___________________________________________________________________
56  "Қазақ хал.     Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын   1,0 1,354 1,354 Рес.
қының дәс.      метке   БҒМ    10 шiлде                    пуб.
түрлерi         ақпарат        және                        ли.
мен әдет-                      10 қаңтар                   ка.
ғұрыптары" -                                               лық
2 томдық                                                   бюд.
(қазақ тiлiнде)                                            жет
___________________________________________________________________
3.8. Заң ғылымы
___________________________________________________________________
57  "Қазақтар құқы. Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын  13,36 10,36 13,  Рес.
ғының ежелгi    метке   БҒМ    10 шiлде               812  пуб.
әлемi" - 10     ақпарат        және                        ли.
томдық (қазақ                  10 қаңтар                   ка.
тiлiнде)                                                   лық
бюд.
жет
___________________________________________________________________
3.9. Әлеуметтану
___________________________________________________________________
58 "Әлемдiк әлеу.   Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын  12,9 10,515 11,  Рес.
меттану ой-     метке   БҒМ    10 шiлде               515  пуб.
санасы" -       ақпарат        және                        ли.
10 томдық                      10 қаңтар                   ка.
кiтаптар                                                   лық
сериясы                                                    бюд.
(қазақ                                                     жет
тiлiнде)
___________________________________________________________________
3.10. Саясаттану
___________________________________________________________________
59 "Әлемдiк саясат. Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын 12,9  10,515 11,  Рес.
тану ой-санасы"  метке   БҒМ    10 шiлде               515  пуб.
- 10 томдық кi.  ақпарат        және                        ли.
таптар сериясы                  10 қаңтар                   ка.
(қазақ тiлiнде)                                              лық
бюд.
жет
___________________________________________________________________
3.11. Психология
___________________________________________________________________
60 "Әлемдiк психо.  Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын 12,9  10,515 12,  Рес.
логия ой-сана.   метке   БҒМ    10 шiлде               015  пуб.
сы" - 10 томдық  ақпарат        және                        ли.
кітаптар сериясы                10 қаңтар                   ка.
(қазақ тiлiнде)                                             лық
бюд.
жет
___________________________________________________________________

3.12. Экономическая наука
-------------------------------------------------------------------
61 "Экономи-   Инфор-  МКИС,  10    12,9    10,515   12,015   Рес-
ческая      мация   МОН    июля                            пуб-
классика" - Прави-         и 10                            ли-
серия книг  тель-          янва-                           кан-
в 10-ти то- ству           ря                              ский
мах (на                    еже-                            бюд-
казахском                  годно                           жет
языке)
-------------------------------------------------------------------
3.13. Языкознание
-------------------------------------------------------------------
62 "Толковый   Инфор-  МКИС,  10    2,7     13,934   12,276   Рес-
словарь     мация   МОН    июля                            пуб-
казахского  Прави-         и 10                            ли-
языка" - в  тель-          янва-                           кан-
15-ти       ству           ря                              ский
томах                      еже-                            бюд-
годно                           жет
63 "Словарь    Инфор-  МКИС,  10    0,6     2,458      -      Рес-
синонимов"  мация   МОН    июля                            пуб-
- словарь   Прави-         и 10                            ли-
тель-          янва-                           кан-
ству           ря                              ский
еже-                            бюд-
годно                           жет
64 "Диалекто-  Инфор-  МКИС,  10    1,5     5,049      -      Рес-
логический  мация   МОН    июля                            пуб-
словарь     Прави-         и 10                            ли-
казахского  тель-          янва-                           кан-
языка" - в  ству           ря                              ский
3-х томах                  еже-                            бюд-
годно                           жет
65 "Этимологи- Инфор-  МКИС,  10     -      1,738    3,366    Рес-
ческий сло- мация   МОН    июля                            пуб-
варь казах- Прави-         и 10                            ли-
ского язы-  тель-          янва-                           кан-
ка" - в 2-х ству           ря                              ский
томах                      еже-                            бюд-
годно                           жет
66 "Орфоэпи-   Инфор-  МКИС,  10    3,97     -         -      Рес-
ческий сло- мация   МОН    июля                            пуб-
варь казах- Прави-         и 10                            ли-
ского язы-  тель-          янва-                           кан-
ка"         ству           ря                              ский
еже-                            бюд-
годно                           жет
67 "Орфографи- Инфор-  МКИС,  10     -      5,488      -      Рес-
ческий      мация   МОН    июля                            пуб-
словарь     Прави-         и 10                            ли-
казахского  тель-          янва-                           кан-
языка"      ству           ря                              ский
еже-                            бюд-
годно                           жет
-------------------------------------------------------------------
3.14. Архивное и библиотечное дело
-------------------------------------------------------------------
68 "Эпистоляр-                       -      1,238    3,0      Рес-
ное насле-                                                 пуб-
дие казах-                                                 ли-
ской элиты"                                                кан-
- в 2-х то-                                                ский
мах (на                                                    бюд-
казахском                                                  жет
языке)
Инфор-  МКИС   20
мация          янва-
Прави-         ря и
тель-          20
ству           июля
2005,
2006
годов
-------------------------------------------------------------------
3.15. Энциклопедическая и справочная литература
-------------------------------------------------------------------
69 "Националь- Инфор-  МКИС   10    25,044  28,669   27,6     Рес-
ная энцик-  мация          июля                            пуб-
лопедия     Прави-         и 10                            ли-
"Казахстан" тель-          янва-                           кан-
- в 5-ти    ству           ря                              ский
томах (на                  еже-                            бюд-
русском                    годно                           жет
языке)
70 "Республика Инфор-  МКИС   10    8,0     8,449      -      Рес-
Казахстан"  мация          июля                            пуб-
- популяр-  Прави-         и 10                            ли-
ный энцик-  тель-          янва-                           кан-
лопедичес-  ству           ря                              ский
кий словарь                еже-                            бюд-
(на казах-                 годно                           жет
ском языке)
71 "Республика Инфор-  МКИС   10     -      16,734     -      Рес-
Казахстан"  мация          июля                            пуб-
- популяр-  Прави-         и 10                            ли-
ный энцик-  тель-          янва-                           кан-
лопедичес-  ству           ря                              ский
кий словарь                еже-                            бюд-
(на русском                годно                           жет
языке)
72 "Республика Инфор-  МКИС   10     -      8,285    8,494    Рес-
Казахстан"  мация          июля                            пуб-
- популяр-  Прави-         и 10                            ли-
ный энцик-  тель-          янва-                           кан-
лопедичес-  ству           ря                              ский
кий словарь                еже-                            бюд-
(на англий-                годно                           жет
ском языке)

3.12. Экономика ғылымы
___________________________________________________________________
61  "Экономикалық   Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын 12,9  10,515 12,  Рес.
классика" -     метке   БҒМ    10 шiлде               015  пуб.
10 томдық кі.   ақпа-          және                        ли.
таптар сериясы  рат            10 қаңтар                   ка.
(қазақ тiлiнде)                                            лық
бюд.
жет
___________________________________________________________________
3.13. Тiл бiлiмi
___________________________________________________________________
62  "Қазақ тiлiнiң  Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын   2,7 13,934 12,  Рес.
түсiндiрме сөз. метке   БҒМ    10 шiлде                276 пуб.
дiгi" - 15 том. ақпарат        және                        ли.
дық                            10 қаңтар                   ка.
лық
бюд.
жет
63  "Синонимдер     Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын   0,6 2,458   -   Рес.
сөздiгi" -      метке   БҒМ    10 шiлде                    пуб.
сөздiк          ақпарат        және                        ли.
10 қаңтар                   ка.
лық
бюд.
жет
64  "Қазақ тiлiнiң  Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын   1,5 5,049   -   Рес.
диалектология.  метке   БҒМ    10 шiлде                    пуб.
лық сөздігі" -  ақпарат        және                        ли.
3 томдық                       10 қаңтар                   ка.
лық
бюд.
жет
65  "Қазақ тiлiнiң  Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын    - 1,738  3,366 Рес.
этимологиялық   метке   БҒМ    10 шiлде                    пуб.
сөздiгі" - 2    ақпарат        және                        ли.
томдық                         10 қаңтар                   ка.
лық
бюд.
жет
66  "Қазақ тiлiнiң  Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын    3,97  -   -    Рес.
орфоэпиялық     метке   БҒМ    10 шiлде                    пуб.
сөздiгi"        ақпарат        және                        ли.
10 қаңтар                   ка.
лық
бюд.
жет
67  "Қазақ тiлiнiң  Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын     -   5,488 -   Рес.
орфографиялық   метке   БҒМ    10 шiлде                    пуб.
сөздiгi"        ақпарат        және                        ли.
10 қаңтар                   ка.
лық
бюд.
жет
___________________________________________________________________
3.14. Мұрағат және кітапхана ісі
___________________________________________________________________
68  "Қазақ зиялыла.    -      -        -        -   1,238 3,0  Рес.
рының хат тү.                                              пуб.
рiндегi мұрасы"                                            ли.
- 2 томдық (қа.                                            ка.
зақ тілінде)                                               лық
бюд.
жет
Үкi.    МАСМ   2005, 2006
метке          жылдардың
ақпарат        20 қаңтары
және
20 шiлдесi
___________________________________________________________________
3.15. Энциклопедиялық және анықтамалық әдебиет
___________________________________________________________________
69  "Қазақстан"     Үкі.    МАСМ   Жыл сайын   25,044 28,  27, Рес.
ұлттық энцик.   метке          10 шiлде           669  6   пуб.
лопедиясы" -    ақпарат        және                        ли.
5 томдық                       10 қаңтар                   ка.
(орыс тiлінде)                                             лық
бюд.
жет
Үкiмет. Мәде.  Жыл сайын
ке ақ.  ниет.  20 шiлде
парат   минi   және
20 қаңтар
70  "Қазақстан      Үкі.    МАСМ   2004        8,0  8,449  -   Рес.
Республикасы" - метке          жылғы                       пуб.
көпшiлiк энцик. ақпарат        10 шiлде,                   ли.
лопедиялық                     2005                        ка.
сөздiгi                        жылғы                       лық
(қазақ тiлiнде)                10 қаңтар                   бюд.
және                        жет
10 шілде
71  "Қазақстан      Үкі.    МАСМ   2005        -     16,734  - Рес.
Республикасы" - метке          жылғы                       пуб.
көпшiлiк энцик. ақпарат        10 қаңтар                   ли.
лопедиялық                     және                        ка.
сөздiгi                        10 шiлде                    лық
(орыс тiлiнде)                                             бюд.
жет
72  "Қазақстан      Үкі.    МАСМ   2005, 2006  8,285 8,494  -  Рес.
Республикасы" - метке          жылдардың                   пуб.
көпшiлiк энцик. ақпарат        10 қаңтары                  ли.
лопедиялық                     және                        ка.
сөздiгi                        10 шiлдесi                  лық
(ағылшын                                                   бюд.
тiлiнде)                                                   жет

73 "Казак ма-                       8,0     4,979      -      Рес-
дениетi"-                                                  пуб-
энциклопе-                                                 ли-
дический                                                   кан-
справочник                                                 ский
(на казах-                                                 бюд-
ском языке)                                                жет
Инфор-  МКИС   20
мация          июля
Прави-         2004
тель-          года,
ству           20
янва-
ря и
20
июля
2005
года
74 "Казак      Инфор-  МКИС   10    8,0     4,979       -     Рес-
адебиетi" - мация          июля                            пуб-
энциклопе-  Прави-         и 10                            ли-
дический    тель-          янва-                           кан-
справочник  ству           ря                              ский
(на казах-                 еже-                            бюд-
ском языке)                годно                           жет
75 "Казакстан  Инфор-  МКИС,  10    8,0       -      4,979    Рес-
тарихы" -   мация   МОН    июля                            пуб-
энциклопе-  Прави-         и 10                            ли-
дический    тель-          янва-                           кан-
справочник  ству           ря                              ский
(на казах-                 еже-                            бюд-
ском языке)                годно                           жет
76 "Жерiннiн   Инфор-  МКИС,  10    9,0       -      4,979    Рес-
аты -       мация   МОН    июля                            пуб-
елiннiн     Прави-         и 10                            ли-
хаты"       тель-          янва-                           кан-
(Топонимика ству           ря                              ский
Казахстана)                еже-                            бюд-
- энцикло-                 годно                           жет
педический
справочник
(на казах-
ском языке)
-------------------------------------------------------------------
3.16. Изобразительное искусство
-------------------------------------------------------------------
77 "Казахстан                       1,5     5,22       -      Рес-
в творчест-                                                пуб-
ве художни-                                                ли-
ков XIX ве-                                                кан-
ка" - книга                                                ский
-альбом                                                    бюд-
жет
Инфор-  МКИС   20
мация          июля
Прави-         2004
тель-          года,
ству           20
янва-
ря и
20
июля

73  "Қазақ мәде.       -      -        -        8,0   4,979  - Рес.
ниетi" -                                                   пуб.
энциклопе.                                                 ли.
диялық анық.                                               ка.
тамалық                                                    лық
(қазақ тiлiнде)                                            бюд.
жет
Yкiмет. МАСМ   2004
ке ақ.         жылғы
парат          20 шілде,
2005
жылғы
20 қаңтар
және
20 шілде
74  "Қазақ әдеби.   Үкі.    МАСМ   Жыл сайын   8,0   4,979  -  Рес.
етi" - энцик.   метке          10 шiлде                    пуб.
лопедиялық      ақпарат        және                        ли.
анықтамалық                    10 қаңтар                   ка.
(қазақ тілiнде)                                             лық
бюд.
жет
75  "Қазақстан      Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын   8,0    -  4,979 Рес.
тарихы" -       метке   БҒМ    10 шiлде                    пуб.
энциклопедия.   ақпарат        және                        ли.
лық анықтама.                  10 қаңтар                   ка.
лық (қазақ                                                 лық
тiлiнде)                                                   бюд.
жет
76  "Жерiнiң аты -  Үкі.    МАСМ,  Жыл сайын   9,0    -  4,979 Рес.
елiңнiң хаты"   метке   БҒМ    10 шiлде                    пуб.
(Қазақстан      ақпарат        және                        ли.
топонимикасы) -                10 қаңтар                   ка.
энциклопедиялық                                            лық
анықтамалық                                                бюд.
(қазақ тiлiнде)                                            жет
___________________________________________________________________
3.16. Бейнелеу өнерi
___________________________________________________________________
77  "ХІХ ғасыр        -      -         -       1,5    5,22  -  Рес.
суретшілердің                                              пуб.
шығармашылы.                                               ли.
ғындағы Қазақ.                                             ка.
тан"                                                       лық
кiтап-альбом                                               бюд.
жет
Үкiмет. МАСМ   2004
ке ақ.         жылғы
парат          20 шілде,

2005
года
78 "Сергей                          1,5     5,22       -      Рес-
Калмыков" -                                                пуб-
изоальбом                                                  ли-
кан-
ский
бюд-
жет
Инфор-  МКИС   20
мация          июля
Прави-         2004
тель-          года,
ству           20
янва-
ря и
20
июля
2005
года
79 "Абылхан    Инфор-  Минин- 10    6,246    -         -      Рес-
Кастеев" -  мация   форм   июля                            пуб-
изоальбом   Мин-           и 10                            ли-
куль-          янва-                           кан-
туры           ря                              ский
еже-                            бюд-
годно                           жет
Инфор-  Мин-   20
мация   куль-  июля
Прави-  туры   2004
тель-          года
ству
80 "Урал       Инфор-  Минин- 10    9,5      -         -      Рес-
Тансыкбаев" мация   форм,  июля                            пуб-
- изоальбом Мин-    МИД    и 10                            ли-
куль-          янва-                           кан-
туры           ря                              ский
еже-                            бюд-
годно                           жет
Инфор-  Мин-   20
мация   куль-  июля
Прави-  туры   2004
тель-          года
ству
-------------------------------------------------------------------

2005
жылғы
20 қаңтар
және
20 шілде
78  "Сергей Кал.      -      -        -        1,5    5,22   - Рес.
мыков" - бей.                                              пуб.
нелеу альбомы                                              ли.
ка.
лық
Үкімет. МАСМ   2004 жылғы                  бюд.
ке ақ.         20 шiлде,                   жет
парат          2005
жылғы
20 қаңтар
және
20 шiлде
79  "Әбiлхан        Мәде.   Ақпа.  Жыл сайын  6,246    -    -  Рес.
Қастеев" -      ниет.   рат.   10 шiлде                    пуб.
бейнелеу        минi.   минi   және                        ли.
альбомы         не ақ.         10 қаңтар                   ка.
парат                                      лық
бюд.
жет
Yкiмет. Мәде.  2004
ке ақ.  ниет.  жылғы
парат   минi   20 шiлде
80 "Орал Таңсық.    Мәде.   Ақпа.  Жыл сайын  9,5     -    -   Рес.
баев" - бей.     ниет.   ратми. 10 шiлде                    пуб.
нелеу альбомы    минi.   ні,    және                        лика.
не ақ.  CIM    10 қаңтар                   лық
парат                                      бюд.
жет
Үкімет. Мәде.  2004
ке ақ.  ниет.  жылғы
парат   мині   20 шілде
___________________________________________________________________

Всего:    1082,577           323,222  361,253  398,102
-------------------------------------------------------------------
Итого: млн.тн. 2728,852      641,659  749,419  1337,774
-------------------------------------------------------------------
*Объемы расходов на 2005-2006 гг. будут определяться (уточняться) в соответствии с Законом РК "О республиканском бюджете" на соответствующий финансовый год.

Барлығы:         1082,577          323,222  361,253  398,102
Жиыны: млн.тң.   2728,852          641,659  749,419  1337,774
___________________________________________________________________
*2005-2006 жылдардағы шығыстардың көлемі тиісті қаржы жылына
арналған "Республикалық бюджет туралы" ҚР Заңына сәйкес анықталатын
(нақтыланатын) болады.