О Плане мероприятий Правительства Республики Казахстан по борьбе, предотвращению и профилактике преступлений по торговле людьми на 2004-2005 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2004 года N 219
В целях обеспечения и координации работы по борьбе, предотвращению и профилактике преступлений по торговле людьми Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий Правительства Республики Казахстан по борьбе, предотвращению и профилактике преступлений по торговле людьми на 2004-2005 годы (далее - План).
2. Акимам областей, городов Астаны и Алматы в месячный срок разработать и утвердить региональные планы по борьбе, предотвращению и профилактике преступлений по торговле людьми на 2004-2005 годы.
3. Центральным исполнительным и государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить реализацию мероприятий, предусмотренных Планом, и представлять Министерству юстиции Республики Казахстан ежегодно, не позднее 20 июля и 20 января текущего года, информацию о выполнении мероприятий Плана.
4. Министерству юстиции Республики Казахстан представлять Правительству Республики Казахстан ежегодно, не позднее 30 июля и 30 января текущего года, сводную информацию о выполнении мероприятий, предусмотренных Планом.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2004 года N 219
План мероприятий
Правительства Республики Казахстан по борьбе, предотвращению
и профилактике преступлений по торговле людьми
на 2004-2005 годы <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 28 января 2005 г. N 73 .
-------------------------------------------------------------------
N  !    Мероприятие    !  Форма   !Ответст-!Срок ис-!Предпо-!Источ-
п/п!                   !завершения!венные  !полнения!лагае- !ник
!                   !          !за ис-  !        !мые    !финан-
!                   !          !полнение!        !расходы!сиро-
!                   !          !        !        !(тыс.  !вания
!                   !          !        !        !тенге) !
-------------------------------------------------------------------
1 !         2         !     3    !    4   !    5   !   6   !   7
-------------------------------------------------------------------
1   Информационное      Информация МКИС,МВД, два раза Финан-    -
освещение через СМИ в Прави-   МИД,      в год    сирова-
мер борьбы с тор-   тельство   КНБ,               ние не
говлей людьми       Республики МТСЗН,             тре-
Казахстан  МЮ, МОН,           буется
МФ,
НКДСЖ
(по сог-
ласова-
нию),
акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
2   Ввести в учебные    Информация МОН      3 квар-  Финан-    -
программы высших и  в Прави-            тал 2004 сирова-
средних профессио-  тельство            года     ние не
нальных учебных     Республики                   тре-
заведений специаль- Казахстан                    буется
ный курс по вопро-
сам торговли людьми
3   Подготовить предло- Предложе-  МЮ, МВД, 2 квар-  Финан-    -
жение по присоеди-  ние в Пра- МИД,     тал 2004 сирова-
нению Республики    вительство Генпро-  года     ние не
Казахстан к Конвен- Республики куратура          тре-
ции о борьбе с тор- Казахстан  (по сог-          буется
говлей людьми и с              ласова-
эксплуатацией прос-            нию),
титуции третьими               КНБ (по
лицами                         согласо-
ванию),
АТК, АФП
4   Принять меры по     Информация МТСЗН,   2 квар-  Финан-    -
дальнейшей реализа- в Прави-   МВД      тал 2004 сирова-
ции обязательств,   тельство            года     ние не
принятых государст- Республики                   тре-
вом по Конвенции    Казахстан                    буется
Международной Орга-
низации Труда о
запрещении и немед-
ленных мерах по
искоренению наихуд-
ших форм детского
труда
5   Разработать проект  Проект     МВД,     4 квар-  Финан-    -
Закона о ратифика-  Закона     МИД, МЮ, тал 2005 сирова-
ции Конвенции ООН  Республики Генпро-  года     ние не
против транснацио-  Казахстан  куратура          тре-
нальной организо-              (по сог-          буется
ванной преступности            ласова-
нию),
КНБ (по
согласо-
ванию),
МФ, АФП
6   Внести предложение  Предложе-  МВД,     2 квар-  Финан-    -
по присоединению    ние в      МИД, МЮ, тал 2004 сирова-
Республики Казах-   Экспертный Гене-    года     ние не
стан к Протоколам к совет      ральная           тре-
Конвенции ООН про-  Республики прокура-          буется
тив транснациональ- Казахстан  тура (по
ной организованной  по сотруд- согласо-
преступности о пре- ничеству с ванию),
дупреждении и пре-  междуна-   КНБ (по
сечении торговли    родными    согласо-
людьми, особенно    органи-    ванию),
женщинами и детьми, зациями    АТК, АФП
и наказании за нее
и против незакон-
ного ввоза мигран-
тов по суше, морю и
воздуху
7   Подготовить предло- Предложе-  МВД,     2 квар-  Финан-    -
жения по созданию   ние в Пра- АМД, МЗ, тал 2004 сирова-
совместно с между-  вительство НКДСЖ    года     ние не
народными организа- Республики (по сог-          тре-
циями кризисных     Казахстан  ласова-           буется
центров по оказанию            нию),
помощи жертвам тор-            акимы
говли людьми                   облас-
тей,
городов
Астаны и
Алматы
8   Подготовить предло- Предложе-  НКДСЖ    1 квар-  Финан-    -
жения по социальной ние в Пра- (по сог- тал 2005 сирова-
реабилитации жертв  вительство ласова-  года     ние не
торговли людьми     Республики нию),             тре-
(оказание социаль-  Казахстан  МТСЗН,            буется
ной, правовой,                 МВД, МЮ,
медицинской, психо-            МЗ, МОН
логической помощи)
9   Подготовить предло- Предложе-  МТСЗН,   3 квар-  Финан-    -
жения по совершен-  ние в Пра- Генпро-  тал 2004 сирова-
ствованию норматив- вительство куратура года     ние не
ных правовых актов  Республики (по сог-          тре-
по привлечению      Казахстан  ласова-           буется
иностранной рабочей            нию),
силы и вывоза рабо-            АМД,
чей силы из Респуб-            МВД,
лики Казахстан                 МИД, МЮ,
акимы
облас-
тей,
городов
Астаны и
Алматы
10  Подготовить предло- Проекты    МЮ, МОН, 3 квар-  Финан-    -
жения по внесению   норматив-  МИЖ,     тал 2004 сирова-
изменений и допол-  ных пра-   НКДСЖ    года     ние не
нений в законода-   вовых      (по сог-          тре-
тельство, регулирую- актов     ласова-           буется
щее вопросы усынов-            нию)
ления детей, являю-
щихся гражданами
Республики Казах-
стан, иностранцами
11  Подготовить предло- Предложе-  МИД,     3 квар-  Финан-    -
жения по механизму  ние в Пра- МЭБП,    тал 2004 сирова-
выделения финансо-  вительство МФ       года     ние не
вых средств для     Республики                   тре-
возвращения в госу- Казахстан                    буется
дарство гражданства
или транзита жертв
торговли
12  Подготовить предло- Предложе-  МВД,     3 квар-  Финан-    -
жения по совершен-  ние в Пра- Генпро-  тал 2004 сирова-
ствованию законода- вительство куратура года     ние не
тельства в части    Республики (по сог-          тре-
пребывания на       Казахстан  ласова-           буется
территории РК жертв            нию), МЮ
торговли людьми,
являющихся гражда-
нами других госу-
дарств
13  Оказывать содей-    Информация МЮ,МКИС, пос-     Финан-    -
ствие НПО, осу-     в Пра-     МИД,     тоянно   сирова-
ществляющим дея-    вительство МВД,              ние не
тельность в области Республики МФ,              тре-
борьбы с торговлей  Казахстан  АБЭКП,              буется
людьми                         МТСЗН,
Гене-
ральная
прокура-
тура (по
согласо-
ванию),
НКДСЖ
(по сог-
ласова-
нию)
-------------------------------------------------------------------
Примечание: МКИС - Министерство культуры, информации и спорта; МВД - Министерство внутренних дел; МИД - Министерство иностранных дел; КНБ - Комитет национальной безопасности; МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения; МЮ - Министерство юстиции; МОН - Министерство образования и науки; НКДСЖ - Национальная комиссия по делам семьи и женщин при Президенте РК; АБЭКП - Агентство по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция); АМД - Агентство по миграции и демографии; МЗ - Министерство здравоохранения; МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования; МФ - Министерство финансов; СМИ - средства массовой информации; НПО - неправительственные организации; ООН - Организация Объединенных Наций.

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң адамды сатуға қарсы күрес, қылмысты болдырмау және оның алдын алу жөнiндегі 2004-2005 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 ақпандағы N 219 қаулысы
Адамды сатуға қарсы қарсы күрес, қылмысты болдырмау және оның алдын алу жөнiндегi жұмысты қамтамасыз ету және үйлестіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң адамды сатуға қарсы күрес, қылмысты болдырмау және оның алдын алу жөнiндегi 2004-2005 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтілсiн.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi бiр ай мерзiмде адамды сатуға қарсы күрес, қылмысты болдырмау және оның алдын алу жөнiндегі 2004-2005 жылдарға арналған өңiрлiк жоспарларды әзiрлесiн және бекiтсiн.
3. Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынатын және есеп беретін орталық атқарушы және мемлекеттік органдар (келiсiм бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi Жоспарда көзделген iс-шаралардың iске асырылуын қамтамасыз етсiн және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне жыл сайын, ағымдағы жылдың 20 шілдесi мен 20 қаңтарынан кешiктiрмей, Жоспар iс-шараларының орындалуы туралы ақпарат ұсынсын.
4. Қазақстан Республикасының Әділет министрлiгi Қазақстан Республикасының Үкiметiне жыл сайын, ағымдағы жылдың 30 шілдесi мен 30 қаңтарынан кешiктiрмей, Жоспарда көзделген iс-шаралардың орындалуы туралы жиынтық ақпарат ұсынсын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкіметінiң
2004 жылғы 24 ақпандағы
N 219 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң адамды сатуға қарсы күрес, қылмысты болдырмау және оның алдын алу жөнiндегі 2004-2005 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.01.28.  N 73 қаулысымен.
____________________________________________________________________
|              |         |           |        | Болжанып |Қаржы.
Р/с|   Іс-шара    | Аяқталу |Орындауға  |Орындалу| отырған  |ландыру
N |              | нысаны  |жауаптылар | мерзімі| шығыстар |көздері
|              |         |           |        |   (мың   |
|              |         |           |        |  теңге)  |
____________________________________________________________________
1 |      2       |    3    |     4     |    5   |     6    |   7
____________________________________________________________________
1  БАҚ арқылы     Қазақстан  МАСМ,        Жылына   Қаржылан.   -
адамдарды      Республи.  IIМ, СIМ,     екі     дыру
сатуға қарсы   касының    ҰҚК,          рет     талап
күрес шара.    Үкiметiне  Еңбекминi,            етілмейді
ларын ақпарат. ақпарат    Әдiлетминi,
тық жариялау              БҒМ, Қаржы-
мині, ОӘҰК
(келiсiм
бойынша),
облыстардың,
Астана және
Алматы
қалаларының
әкiмдерi
2  Жоғары және    Қазақстан  БҒМ           2004    Қаржылан.   -
орта кәсiби    Республи.                жылғы   дыру
оқу орында.    касының                 3-тоқсан талап
рының оқу      Үкіметіне                        етілмейді
бағдарлама.    ақпарат
ларына
адамдарды
сатудың
мәселелерi
бойынша
арнайы
курс енгiзу
3  Қазақстан      Қазақстан  Әділетминi,   2004    Қаржылан.   -
Республикасы.  Республи.  IIМ, CIM,     жылғы   дыру
ның Адамдарды  касының    Бас прокура. 2-тоқсан талап
сатуға және    Үкіметіне  тура                  етілмейді
үшiншi тұлға.  ұсыныс     (келiсiм
лардың                    бойынша),
жезөкшелiктi              ҰҚК
пайдалануына              (келiсiм
қарсы күрес               бойынша),
туралы конвен.            КБА, ҚПА
цияға қосылуы
жөнiнде ұсыныс
дайындау
4  ХЕҰ-ның        Қазақстан  Еңбекмині     2004     Қаржылан.   -
Балалар еңбе.  Республи.  ІІМ           жылғы    дыру
гінiң ең нашар касының                 1-тоқсан  талап
түрлерiне      Үкіметіне                         етілмейді
тыйым салу     ақпарат
және жою
жөнiндегi
шұғыл шаралар
туралы конвен.
циясы бойынша
мемлекет
қабылдаған
мiндеттеме.
лердi бұдан
әрi iске асыру
жөнiнде шара.
лар қабылдау
5  БҰҰ-ның        Қазақстан  ІІМ, CIM,     2004    Қаржылан.   -
Ұлтаралық      Республи.  Әділетминi,   жылғы   дыру
ұйымдасқан     касы       Бас прокура. 4-тоқсан талап
қылмысқа қарсы Заңының    тура                  етілмейді
конвенциясын   жобасы     (келiсiм
бекiту туралы             бойынша),
Заң жобасын               ҰҚК
әзiрлеу                   (келiсiм
бойынша),
Қаржыминi,
ҚПА
6  БҰҰ-ның        Қазақстан  ІІМ, CIM,     2004    Қаржылан.   -
Адамдарды      Республи.  Әділетминi,   жылғы   дыру
сатудың,       касы       Бас прокура. 2-тоқсан талап
әсiресе әйел.  Халықара.  тура                  етілмейді
дер мен бала.  лық ұйым.  (келiсiм
ларды сатудың  дармен     бойынша),
алдын алу      ынтымақ.   ҰҚК
және болдырмау тастық     (келiсiм
туралы және    жөнінде    бойынша),
сол үшiн       Сарапта.   КБА, ҚПА
жазалау және   малық
көшiп-қонушы.  кеңеске
ларды құрлық,  ұсыныс
теңiз және
әуе арқылы
заңсыз әкетуге
қарсы ұлтара.
лық ұйымдасқан
қылмысқа қарсы
конвенциясының
Хаттамасына
Қазақстан
Республикасы.
ның қосылуы
жөнiнде ұсыныс
енгiзу
7  Халықаралық    Қазақстан  ІІМ, КДА,     2004    Қаржылан.   -
ұйымдармен     Республи.  ДСМ, ОӘҰК     жылғы   дыру
бiрлесіп,      касының    (келісім     2-тоқсан талап
адамдарды      Үкіметіне  бойынша),             етілмейді
сатудың        ұсыныс     облыстар.
құрбандарына              дың, Астана
көмек көрсету             және Алматы
жөнiнде дағда.            қалаларының
рыс орталық.              әкімдері
тарын құру
жөнінде ұсыныс.
тар дайындау
8  Адамдарды      Қазақстан  ОӘҰК          2005    Қаржылан.   -
сатудың        Республи.  (келісім      жылғы   дыру
құрбандарын    сының      бойынша),    1-тоқсан талап
әлеуметтiк     Үкіметіне  Еңбекмині,            етілмейді
оңалту жөнiнде ұсыныс     ІІМ,
(әлеуметтік,              Әділетмині,
құқықтық,                 ДСМ, БҒМ
медициналық,
психологиялық
көмек көрсету)
ұсыныстар
дайындау
9  Шетелдiк жұмыс Қазақстан  Еңбекминi,    2004    Қаржылан.   -
күшін тарту    Республи.  Бас прокура.  жылғы   дыру
және жұмыс     касының    тура         3-тоқсан талап
күшiн          Үкіметіне  (келiсiм              етілмейді
Қазақстан      ұсыныс     бойынша),
Республикасы.             КДА, IIМ,
нан әкету                 Әділетминi,
жөнiнде                   облыстардың,
нормативтiк               Астана және
құқықтық                  Алматы
кесiмдердi                қалаларының
жетілдiру                 әкiмдерi
жөнiнде ұсыныс.
тар дайындау
10 Қазақстан      Норматив.  Әділетмині,   2004    Қаржылан.   -
Республикасы.  тiк        БҒМ, СІМ,     жылғы   дыру
ның азамат.    кұқықтық   ОӘҰК         3-тоқсан талап
тары, шетел.   кесімдер.  (келiсiм              етілмейді
дiктер болып   дің        бойынша)
табылатын      жобалары
балаларды
асырап алу
мәселелерiн
реттейтiн
заңнамаға
өзгерiстер мен
толықтырулар
енгiзу жөнiнде
ұсыныстар
даярлау
11 Сауданың       Қазақстан  СІМ,           2004   Қаржылан.   -
құрбандарын    Республи.  ЭБЖМ,          жылғы  дыру
азаматтығы бар касының    Қаржымині    3-тоқсан талап
мемлекетке     Үкіметіне                        етілмейді
қайтару немесе ұсыныс
олардың
транзитi үшiн
қаржы қаража.
тын бөлу
тетiгi бойынша
ұсыныстар
дайындау
12 Басқа          Қазақстан  ІІМ, Бас      2004    Қаржылан.   -
мемлекеттердiң Республи.  прокуратура   жылғы   дыру
азаматтары     касының    (келiсiм     3-тоқсан талап
болып табыла.  Үкіметіне  бойынша),             етілмейді
тын адамдарды  ұсыныс     Әдiлетминi
сатудың
құрбандарын ҚР
аумағына келу
бөлігіндегі
заңнаманы
жетілдiру
жөнiнде
ұсыныстар
дайындау
13 Адамдарды      Қазақстан  Әдiлетминi,   Тұрақты Қаржылан.   -
сатуға қарсы   Республи.  МАСМ,                 дыру
күрес саласын. касының    СIМ, IIМ,             талап
дағы қызметті  Үкіметіне  Қаржыминi,            етілмейді
жүзеге асыра.  ақпарат    ЭСЖҚА,
тын YЕҰ-ға                Еңбекминi,
жәрдемдесу                Бас прокура.
тура
(келiсiм
бойынша),
ОӘҰК
(келiсiм
бойынша)
__________________________________________________________________
Ескерту: МАСМ - Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi; ІІМ - Iшкi iстер министрлiгi; CIM - Сыртқы iстер министрлiгі; ҰҚК - Ұлттық қауiпсiздiк комитетi; Еңбекминi - Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігі; Әділетминi - Әдiлет министрлігі; БҒМ - Білiм және ғылым министрлігі; ОӘҰК - Отбасы және әйелдер iстерi жөнiндегі ұлттық комиссия; ЭСЖҚА - Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігi (қаржы полициясы); КДА - Көшi-қон және демография жөніндегі агенттiк; ДСМ - Денсаулық сақтау министрлiгі; ЭБЖМ - Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгі; Қаржыминi - Қаржы министрлігі; БАҚ - Бұқаралық ақпарат құралдары; ҮЕҰ - Yкiметтiк емес ұйымдар; БҰҰ - Бiрiккен Ұлттар Ұйымы.