О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2003 года N 1054
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2004 года N 220. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2010 года № 674.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.06.2010 № 674.
В целях дополнительного привлечения инвестиций для развития отечественной автомобильной промышленности Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2003 года N 1054 "Об утверждении критериев достаточной переработки товаров" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 42, ст. 440) следующие изменение и дополнения:
в критериях достаточной переработки товаров, утвержденных указанным постановлением:
в графе "Код ТН ВЭД" цифры "8702-8704" изложить в следующей редакции:
"8702-8704,
кроме товаров, указанных в
строке 8703**";
после строки:
"8702- Автомобили, легковые и       Изготовление, при котором
8704   прочие моторные транспорт-   стоимость используемых узлов и
ные средства, предназна-     деталей не должна превышать 50%
ченные для перевозки людей,  цены конечной продукции, а
включая грузопассажирские    также при условии выполнения
автомобили, фургоны и        технологических операций:
гоночные автомобили, авто-   изготовление и окраска кузова
мобили грузовые              (кабины); установка и
закрепление двигателя,
подключение к двигателю
механизмов управления;
установка радиаторов и подклю-
чение систем охлаждения;
крепление амортизаторов,
подключение трансмиссии;
установка передней подвески и
полуосей, установка задней
подвески; соединение рулевого
управления со ступицами
передних колес; установка колес
и регулировка затяжки подшип-
ников передней ступицы; уста-
новка катушки зажигания;
заправка и прокачка гидросис-
темы рулевого управления,
тормозной системы, гидро-
сцепления; установка и подклю-
чение фар, передних и задних
сигнальных фонарей; установка
глушителя и секций выхлопного
трубопровода; установка
топливного бака и подключение
топливопровода; установка
генератора и регулировка
натяжения приводного ремня;
установка и подключение
аккумулятора с проверкой работы
бортовых электрических цепей;
диагностика и регулировка
двигателя; проверка
эффективности тормозной
системы; консервация быстро-
повреждаемых мест; устранение
дефектов после сборки;
нанесение идентификационного
номера на табличку и автомо-
биль; обкатка автомобиля. В
вышеуказанных технологических
и производственных операциях
для товаров позиции 8704 вместо
изготовления и окраски кузова
(кабины) допускается выполнение
операций по изготовлению рамы с
подвеской и мостами.          "
дополнить строками следующего содержания:
"8703** Автомобили легковые и про-  Изготовление, при котором
чие моторные транспортные   стоимость используемых узлов и
средства, предназначенные,  деталей не должна превышать в
главным образом, для пере-  первый год, с даты начала
возки людей (кроме мотор-   изготовления данного вида
ных транспортных средств    товара, 90 процентов цены
товарной позиции 8702),     конечной продукции;
включая грузопассажирские   во второй год - 85 процентов
автомобили-фургоны и        цены конечной продукции;
гоночные автомобили         в третий год - 80 процентов
цены конечной продукции;
в четвертый год - 70 процентов
цены конечной продукции;
в пятый год - 60 процентов цены
конечной продукции;
в шестой год - 50 процентов цены
конечной продукции, а также при
условии, что минимальный
перечень отдельных комплектую-
щих элементов, используемых для
изготовления средств автомо-
бильного транспорта, включает
следующее:
кузов в сборе (в четвертый и
последующие годы с даты начала
изготовления применяется
полностью разобранный кузов с
выполнением технологических
операций по сварке и окраске);
двигатель с трансмиссией;
радиатор;
колеса ходовые в сборе;
передние полуоси (передняя
подвеска);
задняя подвеска;
аккумулятор;
амортизаторы передней и задней
подвесок;
выхлопная система;
комплект крепежных деталей.
8706-  Шасси с установленными дви-   Изготовление, при котором
8708** гателями для моторных         стоимость используемых узлов и
транспортных средств товар-   деталей не должна превышать в
ных позиций 8701-8705; кузо-  первый год, с даты начала
ва (включая кабины) для мо-   изготовления данного вида
торных транспортных средств   товара, 90 процентов цены
товарных позиций 8701-8705;   конечной продукции;
части и принадлежности мотор- во второй год - 85
ных транспортных средств      процентов цены конечной
товарных позиций 8701-8705    продукции;
в третий год - 80 процентов
цены конечной продукции;
в четвертый год - 70 процентов
цены конечной продукции;
в пятый год - 60 процентов
цены конечной продукции;
в шестой год - 50 процентов
цены конечной продукции   ";
дополнить примечанием следующего содержания:

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 15 қазандағы N 1054 қаулысына өзгерiс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 ақпандағы N 220 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 маусымдағы N 674 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 N 674 Қаулысымен.
Отандық автомобиль өнеркәсiбiн дамыту үшiн қосымша инвестициялар тарту мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Тауарларды жеткiлiктi дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2003 жылғы 15 қазандағы N 1054  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 42, 440-құжат) мынадай өзгерiс пен толықтырулар енгізiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген тауарларды жеткiлiктi дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерiнде:
"СЭҚ TH коды" деген бағандағы "8702-8704" деген сандар мынадай редакцияда жазылсын:
"8703** - жолда көрсетiлген
тауарлардан басқа,
8702-8704";
"8702-8704    Автомобильдер,    Дайындау, ол кезде пайдаланылатын
адамдарды         тораптар мен детальдар құны
тасымалдауға      түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан
арналған жеңiл    аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай
және өзге де      технологиялық операцияларды
моторлы көлiк     орындау шартымен: қорапты
құралдары, жүк-   (кабинаны) дайындау және сырлау;
жолаушы           қозғалтқышты қондыру және бекiту,
автомобильдердi,  басқару тетiктерiн қозғалтқышқа
фургондар мен     қосу; радиаторларды қондыру және
жарыс             суыту жүйелерiн iске қосу;
автомобильдерiн,  амортизаторларды бекiту,
жүк               трансмиссияларды іске қосу; алдыңғы
автомобильдерiн   аспаларды және жартылай осьтердi
қоса алғанда      құру, артқы аспаны қондыру;
рульмен басқаруды алдыңғы
доңғалақтардың күпшегiмен бiрiктiру;
доңғалақтарды қондыру және
алдыңғы күпшектiң мойын тіректерінің
тартылуын реттеу;
оталдыру орауыштарын қондыру;
рульмен басқарудың гидрожүйесiне,
тежеу жүйесiне, гидроiлiнiсуге май
құю және жел беру; фарларды,
алдыңғы және артқы белгi беру
шамдарын қондыру және iске қосу;
сөндiргішті және пайдаланылған газ
шығаратын құбырлар секцияларын
қондыру; отын багiн қондыру және
отын құбырын iске қосу; генераторды
қондыру және жетекшi белдiктiң
керiлуiн реттеу; ернеулiк электр
тiзбектерiнiң жұмысын тексере
отырып, аккумуляторды қондыру
және iске қосу; қозғалтқыштың
диагностикасы және оны реттеу;
тежеу жүйесiнiң тиiмдiлiгiн тексеру;
тез зақымданатын жерлердi сақтау;
жинағаннан кейiн ақауларды жою;
табличкаға және автомобильге
сәйкестендiру нөмiрiн жазу;
автомобильдi жүргiзіп жаттықтыру.
8704 позицияның тауарлары үшiн
жоғарыда көрсетiлген технологиялық
және өндiрiстiк операцияларда
қорапты (кабинаны) жасау және бояу
орнына аспалы және көпiрлерi бар
қаңқаны жасау жөнiндегi
операцияларды орындауға рұқсат
берiледi.                        "
деген жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"8703**       Жеңiл             Дайындау, ол кезде пайдаланылатын
автомобильдер     тораптар мен детальдардың құны
және негiзiнен    алғашқы жылы осы тауар түрiн
адамдарды         дайындау басталатын күннен бастап
тасымалдауға      түпкiлiктi өнiм бағасының
арналған өзге де  90 пайызынан аспауы тиiс;
моторлы көлiк     екiншi жылы - түпкiлiктi өнiм
құралдары (8702   бағасының 85 пайызы;
тауар             үшінші жылы - түпкілікті өнім
позициясындағы    бағасының 80 пайызы;
моторлы көлiк     төртiншi жылы - түпкiлiктi өнiм
құралдарынан      бағасының 70 пайызы;
басқа), жүк-      бесiншi жылы - түпкiлiктi өнiм
жолаушы фургон    бағасының 60 пайызы;
автомобильдердi   алтыншы жылы - түпкілiктi өнiм
және жарыс        бағасының 50 пайызы, сондай-ақ
автомобильдерiн   автомобиль көлiгi құралдарын
қоса алғанда      дайындау үшiн пайдаланылатын
жекелеген жинақтаушы элементтердiң
ең аз тiзбесiнің мыналарды қамтуы
шартымен дайындау кезiнде:
жинақтағы қорап (дайындау басталатын
күннен бастап төртiншi және кейiнгi
жылдары дәнекерлеу және сырлау
жөнiндегi технологиялық
операцияларды орындаумен толықтай
бөлшектелген қорап қолданылады);
трансмиссиялары бар қозғалтқыш;
радиатор;
қозғалатын жиынтықтағы доңғалақ;
алдыңғы жартылай осьтер (алдыңғы
аспа);
артқы аспа;
аккумулятор;
алдыңғы және артқы аспалардың
амортизаторлары;
қақпақша жүйелер;
бекiткiш детальдардың жиынтығы.
8706-8708**   8701-8705 тауар   Дайындау, ол кезде пайдаланылатын
позицияларындағы  тopaптap мен детальдардың құны
моторлы           алғашқы жылы осы тауар түрiн
көлiк құралдары   дайындау басталатын күннен бастап
үшiн              түпкiлiктi өнiм бағасының
орнатылған        90 пайызынан аспауы тиiс;
двигательдерi     екiншi жылы - түпкiлiктi өнiм
бар шасси; 8701-  бағасының 85 пайызы;
8705 тауар үшiншi үшінші жылы - түпкiлiктi өнiм
позицияларындағы  бағасының 80 пайызы;
моторлы           төртiншi жылы - түпкiлiктi өнiм
көлiк құралдары   бағасының 70 пайызы;
үшiн қораптар     бесiншi жылы - түпкiлiктi өнiм
(кабинаны қоса    бағасының 60 пайызы;
алғанда); 8701-   алтыншы жылы - түпкiлiктi өнiм
8705 тауар        бағасының 50 пайызы
позицияларындағы
моторлы көлік
құралдарының
бөлiктерi мен
керек-
жарақтары                                          ";
мынадай мазмұндағы ескертумен толықтырылсын:

"**Настоящие критерии достаточной переработки товаров применяются к товарам позиций 8703, 8706-8708, произведенным только в рамках реализации крупномасштабных инвестиционных проектов.
При этом под крупномасштабным инвестиционным проектом понимается проект по созданию или развитию производственных мощностей для выпуска современных средств автомобильного транспорта и автомобильных компонентов, осуществляемый юридическим лицом, инвестировавшим в основной капитал не менее 1 млрд. тенге на дату начала производства товара.
Объем инвестиций необходимо подтвердить аудиторским отчетом.".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

"** Осы тауарларды жеткiлiктi дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерi тек iрi көлемдi инвестициялық жобаларды iске асыру шеңберiнде өндiрiлген 8703, 8706-8708 тауар позицияларына ғана қолданылады.
Бұл ретте iрi көлемдi инвестициялық жоба деп тауар өндiрiсiнің басталатын күнiне негiзгi капиталға кемiнде 1 млрд. теңге инвестициялаған заңды тұлға жүзеге асыратын қазiргi заманғы автомобиль көлiгi құралдары мен автомобиль бөлшектерiн шығару үшiн өндiрiс қуаттарын құру немесе дамыту жөнiндегi жоба ұғынылады.
Инвестициялардың көлемiн аудиторлық есеппен растау қажет.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі