Об утверждении номенклатуры товаров, работ и услуг и их объемов (в процентном выражении), государственные закупки которых осуществляются у субъектов малого предпринимательства, на 2004 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2004 года N 284
В соответствии с пунктом 2-2 статьи 8  Закона Республики Казахстан от 19 июня 1997 года "О государственной поддержке малого предпринимательства" и пунктом 2 статьи 27  Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемую номенклатуру товаров, работ и услуг, государственные закупки которых осуществляются у субъектов малого предпринимательства, на 2004 год.
2. Организаторам конкурсов при проведении государственных закупок товаров, работ и услуг, перечисленных в приложении к настоящему постановлению, осуществлять в установленном законодательством порядке государственные закупки у субъектов малого предпринимательства в объеме не менее 20 процентов от общего объема закупок данных товаров, работ и услуг.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликовании.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 марта 2004 года N 284
Номенклатура
товаров, работ и услуг, государственные закупки которых
осуществляются у субъектов малого предпринимательства,
на 2004 год
1. Продовольственные товары:
1) мука;
2) хлеб, хлебобулочные изделия;
3) макаронные изделия;
4) крупы;
5) молоко, сливки;
6) масла сливочные и растительные жиры;
7) кисломолочная продукция;
8) мясо (свежее, консервированное), мясопродукты;
9) колбасные изделия;
10) продукция из рыбы (свежая, свежемороженая, копченая);
11) безалкогольные напитки, соки;
12) кондитерские изделия;
13) яйца;
14) мед натуральный;
15) детское питание;
16) овощи, фрукты (консервированные), картофель;
17) сахар (песок, рафинад, кусковой);
18) соль;
19) куры (окорочка);
20) сухофрукты;
21) дрожжи;
22) томат-паста;
23) соусы;
24) сельскохозяйственное сырье;
25) морепродукты, консервы из рыбы и морепродуктов;
26) сыр (твердый, мягкий, рассольный);
27) пряности и специи;
28) суповые концентраты;
29) грибы;
30) ягоды садовые и дикорастущие.
2. Непродовольственные товары:
1) одежда меховая (натуральная, искусственная) и ее принадлежности, меховые головные уборы;

Шағын кәсiпкерлiк субъектілерiнен мемлекеттiк сатып алу жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердiң 2004 жылға арналған номенклатурасын және олардың көлемiн (пайызбен көрсеткенде) бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 5 наурыздағы N 284 қаулысы
"Шағын кәсiпкерлiктi мемлекеттiк қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 маусымдағы Заңы  8-бабының  2-2-тармағына және "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңы  27-бабының  2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiліп отырған Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнен мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетiн қызметтердiң 2004 жылға арналған номенклатурасы бекiтiлсiн.
2. Конкурстарды ұйымдастырушылар осы қаулыға қосымшада санамаланған тауарларды, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алуды жүргiзу кезiнде шағын кәсiпкерлiк субъектілерiнен мемлекеттiк сатып алуды заңнамада белгіленген тәртiппен осы тауарларды, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердi сатып алудың жалпы көлемiнiң кемiнде 20 пайызы көлемiнде жүзеге асырсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Yкiметінiң
2004 жылғы 5 наурыздағы
N 284 қаулысымен
бекiтілген
Шағын кәсіпкерлік субъектілерiнен мемлекеттiк сатып алу
жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердiң 2004 жылға арналған номенклатурасы
1. Азық-түлiк тауарлары:
1) ұн;
2) нан, нан-тоқаш өнiмдерi;
3) макарон өнiмдерi;
4) жармалар;
5) сүт, кілегей;
6) сары майлар және өсiмдiк майлары;
7) ашыған сүт өнiмдерi;
8) ет (жас, консервіленген), ет өнiмдерi;
9) шұжық өнiмдерi;
10) балықтан жасалған өнiмдер (жас, жас мұздатылған, қақталған);
11) алкогольсiз сусындар, шырындар;
12) кондитерлiк бұйымдар;
13) жұмыртқа;
14) табиғи бал;
15) балалар тағамы;
16) көкөнiстер, жемiстер (консервіленген), картоп;
17) қант (құмшекер, шақпақ қант, кесек қант);
18) тұз;
19) тауықтар (тауықтың саны);
20) кептiрiлген жемiстер;
21) ашытқылар;
22) томат пастасы;
23) тұздықтар;
24) ауыл шаруашылығы шикiзаты;
25) теңiз өнiмдерi, балықтан және теңiз өнiмдерiнен жасалған консервiлер;
26) iрiмшiк (қатты, жұмсақ тұздалған);
27) татымды заттар және дәмдеуiштер;
28) сорпа концентраттары;
29) саңырауқұлақтар;
30) бақша жемiстерi мен жабайы жемiстер.
2. Азық-түлiкке жатпайтын тауарлар:
1) теріден (табиғи, жасанды) тiгiлген киiмдер және оның керек-жарақтары терiден тiгiлген бас киiмдер;

2) продукция трикотажной промышленности, за исключением спецобмундирования для военизированных формирований;
3) изделия швейные, за исключением спецобмундирования для военизированных формирований;
4) обувь;
5) крем для обуви;
6) мебель бытовая, школьная и офисная;
7) строительные материалы:
бумага обойная (обои) и другие настенные покрытия;
плиты для мощения полов, печей;
кирпич;
цемент;
песок;
пиломатериалы;
столярные изделия;
стеклопакеты;
санфаянс;
пенопластиковые плиты;
детали строительные из пластмасс (двери, пороги, окна, рамы, ставни);
материалы и изделия облицовочные из природного камня, наполнители, дорожные материалы из природного камня (щебень, гравий);
полиэтиленовые трубы;
теплоизоляционные материалы;
лакокрасочные изделия;
линолеум и другие полимерные материалы для напольных покрытий;
гвозди;
8) изделия из алюминия, резины;
9) кабельная продукция;
10) моющие средства;
11) изделия из дерева, керамики (фарфор, фаянс);
12) музыкальные инструменты;
13) лекарственные средства, медицинская техника, изделия медицинского назначения и средства санитарно-гигиенического назначения;
14) оборудование:
нестандартное оборудование;
водоопреснительное оборудование;
15) канцелярские товары;
16) минеральное сырье для производства лекарственных препаратов;
17) текстильное сырье;
18) топливо (уголь, мазут, дрова);
19) поверхностно-органические вещества;
20) копировально-множительная и оргтехника, комплектующие;
21) запасные части к оргтехнике (программное обеспечение);
22) овчинные изделия;
23) каракуль, изделия из каракуля;
24) изделия из войлока;
25) бытовые изделия из стекла;
26) бытовые изделия из пластмасс;
27) изделия ремесленников;
28) комплектующие изделия и материалы для предприятий машиностроительной и других промышленностей;
29) инструменты садовые, огородные;
30) изделия из кожи.
3. Работы и услуги:
1) ремонтно-строительные работы;
2) ремонт автомобильной техники;
3) полиграфические;
4) транспортно-экспедиционные;
5) ремонт сложнобытовой техники;
6) ритуальные;
7) юридические и нотариальные;
8) услуги общепита;
9) посреднические, в том числе по хранению и реализации горюче-смазочных материалов;
10) жилищно-коммунальные;
11) бытовые (банно-прачечные, химчистка);
12) услуги по поставке и обслуживанию оргтехники, контрольно-кассовых машин, аудио- и видеотехники;
13) услуги интернет-провайдера;

2) әскерилендiрiлген құрамалар үшiн арнайы киiм-кешектi қоспағанда тоқыма өнеркәсiбiнiң өнiмдерi;
3) әскерилендiрiлген құрамалар үшiн арнайы киiм-кешектi қоспағанда, тiгiн бұйымдары;
4) аяқ киiм;
5) аяқ киiм майы;
6) тұрмыстық, мектептiк және офистiк жиһаз;
7) құрылыс материалдары:
түсқағаз қағазы (түсқағаздар) және басқа да қабырғалық жабындылар;
едендерге төселетін, пештердi қаптайтын тақталар;
кiрпiш;
цемент;
құм;
кесілген ағаш материалдары;
ағаш бұйымдары;
шыны пакеттер;
санфаянс;
пенопластикалық тақталар;
пластмассадан жасалған құрылыс бұйымдары (есiктер, табалдырықтар, терезелер, кәсектер, терезе қақпақтары);
табиғи тастан жасалған әрлеу материалдары мен бұйымдар, толтырғыштар, табиғи тастан жасалған жолға төсеу материалдары (қиыршық тастар, ұсақ тастар);
полиэтилен құбырлары;
жылу сақтайтын материалдар;
лак бояу бұйымдары;
еден жабуға арналған линолеум және басқа да полимер материалдар;
шегелер;
8) алюминийден, резеңкеден жасалған бұйымдар;
9) кабель өнiмдерi;
10) жууға арналған заттар;
11) ағаштан, қыштан (фарфор, фаянс) жасалған бұйымдар;
12) музыкалық аспаптар;
13) дәрілiк заттар, медициналық техника, медициналық мақсаттағы бұйымдар және санитарлық-гигиеналық мақсаттағы заттар;
14) жабдықтар:
стандартқа сай емес жабдықтар;
тұшыту жабдықтары;
15) кеңсе тауарлары;
16) дәрілiк препараттар өндiруге арналған минералдық шикiзат;
17) тоқыма шикiзаты;
18) отын (көмiр, мазут, ағаш);
19) жер бетiндегi органикалық заттар;
20) көшiру-көбейту және ұйымдастыру техникасы, жинақтауыштар;
21) ұйымдастыру техникасына қосалқы бөлшектер (бағдарламалық қамтамасыз ету);
22) қой терiсiнен жасалған бұйымдар;
23) қаракөл, қаракөл терiсiнен жасалған бұйымдар;
24) киiзден жасалған бұйымдар;
25) әйнектен жасалған тұрмыстық бұйымдар;
26) пластмассадан жасалған тұрмыстық бұйымдар;
27) қолөнершілер бұйымдары;
28) машина жасау және басқа да өнеркәсiп кәсiпорындарына арналған жинақтауыш бұйымдар мен материалдар;
29) бау-бақша, бақша аспаптары;
30) былғарыдан жасалған бұйымдар.
3. Жұмыстар мен қызметтер көрсету:
1) жөндеу-құрылыс жұмыстары;
2) автомобиль техникасын жөндеу;
3) полиграфиялық;
4) көлiктiк-экспедициялық;
5) күрделi тұрмыстық техниканы жөндеу;
6) ғұрыптық;
7) заңды және нотариалдық;
8) қоғамдық тамақтандыру қызметi;
9) делдалдық, оның iшiнде жанар-жағармай материалдарын сақтау мен сату жөнiндегi;
10) тұрғын үй-коммуналдық;
11) тұрмыстық (монша-кiр жуу химиялық тазалау);
12) ұйымдастыру техникасын, бақылау-касса машиналарын, дыбыс және бейне техникаларды жеткiзiп беру және оларға қызмет көрсету жөнiндегi қызметтер;
13) интернет-провайдер қызметi;

14) обслуживание копировально-множительной и оргтехники;
15) парикмахерские;
16) пошив и ремонт одежды, спецодежды;
17) фотоуслуги;
18) изготовление значков, медалей, наградных кубков, вымпелов, флагов;
19) туризм;
20) услуги проката;
21) ремонт обуви;
22) ремонт кожаной, пластмассовой и металлической галантереи;
23) поставка продуктов питания для детских и школьных учреждений;
24) рекламно-информационные, издательские услуги;
25) услуги переводческого дела;
26) штампопечать и шелкография;
27) эстетические услуги (визаж, услуги и консультации косметологов).

14) көшiру-көбейту және ұйымдастыру техникаларына қызмет көрсету;
15) шаштараз;
16) киiмдер, арнаулы киiмдер тiгу және жөндеу;
17) суретке түсiру қызметтерi;
18) белгi, медаль, марапаттау кубоктары, вымпелдер, ту дайындау;
19) туризм;
20) жалға беру қызметтерi;
21) аяқ киiм жөндеу;
22) былғары, пластмасса және металл галантереяларын жөндеу;
23) балалар мен мектеп мекемелерiне тамақ өнiмдерiн жеткiзiп беру;
24) жарнамалық-ақпараттық, баспалық қызметтер көрсету;
25) аударма iсi қызметін көрсету;
26) мөртабан-мөр және жiбек жазба;
27) эстетикалық қызметтер көрсету (визаж, косметологтардың қызметтер көрсетуi мен консультациялар).