О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2000 года N 674
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 2004 года N 443. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 августа 2005 г. N 889 (вводится в действие с 1 января 2006 г.).
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 27.08.2005 № 889 (вводится в действие с 01.01.2006).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2000 года N 674 "О мерах по обеспечению лекарственными средствами по видам заболеваний и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 21, ст. 236) следующие изменения:
в преамбуле слова "В соответствии с Законом Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан" исключить;
в пункте 2 слова ", препаратов и увеличивать нормы отпуска лекарственных средств и специализированного питания отдельным категориям населения, предусмотренных настоящим постановлением" заменить словами "и отдельных категорий населения, при амбулаторном лечении которых лекарственные средства и специализированные продукты детского и лечебного питания отпускаются бесплатно, утверждаемый уполномоченным органом в области здравоохранения";
в Правилах обеспечения лекарственными средствами по видам заболеваний и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения, утвержденных указанным постановлением:
в тексте слова "территориальные органы здравоохранения", "территориальными финансовыми органами" и "территориальные финансовые органы" заменить соответственно словами "местные органы государственного управления здравоохранением", "местными исполнительными органами" и "местные исполнительные органы";
в пункте 1 слова "в соответствии с перечнем видов заболеваний отдельных категорий населения, при амбулаторном лечении которых лекарственные средства, специализированное детское и лечебное питание по рецептам врачей отпускаются бесплатно, перечисленных в приложении 1" исключить;
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Для бесплатного обеспечения лекарственными средствами и специализированным питанием в порядке, установленном законодательством в области государственных закупок, осуществляется выбор юридических или физических лиц (далее - поставщик), осуществляющих розничную реализацию лекарственных средств и специализированных продуктов детского и лечебного питания, с учетом необходимости обеспечения доступности лекарственной помощи гражданам по месту их жительства.

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 5 мамырдағы N 674 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 21 сәуірдегі N 443 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.08.27. N 889 қаулысымен (2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Тұрғындардың жекелеген санаттарын науқастарының түрлерi бойынша дәрi-дәрмекпен және балаларға арналған және шипалы тағамдық арнаулы азық-түлiкпен қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 5 мамырдағы N 674  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 21, 236-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
кiрiспедегi "Қазақстан Республикасындағы азаматтардың денсаулығын қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңына сәйкес" деген сөздер алынып тасталсын;
2-тармақтағы "осы қаулыда көзделген науқастардың түрлерiн, дәрiлердің тiзбесiн толықтыру және дәрi-дәрмектi және тұрғындардың жекелеген санаттарына арнаулы тағамды босату нормаларын ұлғайту" деген сөздер "денсаулық сақтау саласындағы уәкiлеттi орган бекiтетiн науқастар түрлерінің және амбулаториялық емдеу кезiнде дәрi-дәрмек пен балаларға арналған және шипалы тағамдық арнаулы азық-түлiк тегiн босатылатын халықтың жекелеген санаттарының тiзбесiн толықтыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Тұрғындардың жекелеген санаттарын науқастарының түрлерi бойынша дәрi-дәрмекпен және балаларға арналған және шипалы тағамдық арнаулы азық-түлiкпен қамтамасыз етудiң ережесiнде:
мәтiндегi "Денсаулық сақтаудың аумақтық органдары", "аумақтық қаржы органдарымен", "аумақтық қаржы органдарына", "денсаулық сақтаудың аумақтық органдарымен" және "денсаулық сақтаудың аумақтық органдарына" деген сөздер тиiсiнше "Денсаулық сақтауды мемлекеттiк басқарудың жергілікті органдары", "жергiлiктi атқарушы органдармен", "жергіліктi атқарушы органдарға", "денсаулық сақтауды мемлекеттiк басқарудың жергіліктi органдарымен" және "денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарына" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтағы "амбулаториялық емдеу кезiнде дәрiгерлердің рецептерi бойынша дәрi-дәрмек, балаларға арналған және шипалы арнаулы тағамы тегiн босатылатын тұрғындардың жекелеген санаттарының 1-қосымшада санамаланған науқастары түрлерiнiң тізбесiне сәйкес," деген сөздер алынып тасталсын;
2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Дәрi-дәрмекпен және арнаулы азық-түлiкпен тегiн қамтамасыз ету үшiн мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнамада белгiленген тәртіппен азаматтарға, олардың тұрғылықты жерi бойынша дәрілік көмектің қол жетiмділiгiн қамтамасыз ету қажеттігін ескере отырып, дәрi-дәрмек пен балаларға арналған және шипалы тағамдық арнаулы азық-түлiктi бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын заңды немесе жеке тұлғаларды (бұдан әрi - берушi) таңдау жүзеге асырылады.

3. Бесплатный отпуск лекарственных средств и специализированного питания осуществляется поставщиками по рецептам врачей организаций здравоохранения, оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь (далее - медицинские организации).";
пункт 5 исключить;
в абзаце втором пункта 7 слова "по установленным нормам отпуска согласно приложению 2" исключить;
в абзаце первом пункта 9 слово "(аналога)" исключить;
в пункте 13 слова "полученных в рамках государственного заказа" заменить словами "направленных на обеспечение лекарственными средствами и специализированным питанием";
приложения 1, 2 к Правилам обеспечения лекарственными средствами по видам заболеваний и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения исключить.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

3. Дәрi-дәрмек пен арнаулы азық-түлiктi тегiн босатуды амбулаториялық-емханалық көмек көрсететiн денсаулық сақтау ұйымдары (бұдан әрi - медициналық ұйымдар) дәрiгерлерiнiң рецептерi бойынша берушілер жүзеге асырады.";
5-тармақ алынып тасталсын;
7-тармақтың екiншi абзацындағы "босатудың 2-қосымшаға сәйкес бекiтiлген нормасы бойынша" деген сөздер алынып тасталсын;
9-тармақтың бiрiншi абзацындағы "(ұқсас)" деген сөз алынып тасталсын;
13-тармақтағы "Мемлекеттiк тапсырыс шеңберiнде алынған" деген сөздер "Дәрi-дәрмекпен және арнаулы азық-түлiкпен қамтамасыз етуге бағытталған" деген сөздермен ауыстырылсын;
Тұрғындардың жекелеген санаттарын науқастарының түрлерi бойынша дәрi-дәрмекпен және балаларға арналған шипалы тағамдық арнаулы азық-түлікпен қамтамасыз етудiң ережесiне 1, 2-қосымшалар алынып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Pecпубликасының
Премьер-Министрі