О реорганизации отдельных предприятий Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2004 года N 473
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать:
1) республиканское государственное казенное предприятие "Лечебный комплекс Казахстан" путем преобразования в акционерное общество "Санаторий Казахстан" со стопроцентным участием государства в уставном капитале;
2) республиканские государственные казенные предприятия "Санаторий Шалкар-Су" и "Санаторий Жеке-Батыр" путем слияния в акционерное общество "Санаторий Арка" со стопроцентным участием государства в уставном капитале;
3) республиканское государственное казенное предприятие "Санаторий Арман" путем преобразования в акционерное общество "Санаторий Арман" со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить уставы создаваемых акционерных обществ, определив основным предметом их деятельности организацию санаторно-курортного лечения сотрудников органов внутренних дел, военнослужащих внутренних войск, пенсионеров органов внутренних дел и членов их семей и других физических лиц;
2) обеспечить государственную регистрацию акционерных обществ в органах юстиции;
3) после выполнения мероприятий, указанных в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта, передать права владения и пользования государственными пакетами акций создаваемых акционерных обществ Министерству внутренних дел Республики Казахстан;
4) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
3. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 апреля 2004 года N 473
Изменения и дополнения, которые вносятся
в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-55, следующего содержания:
"21-55   АО "Санаторий Арка";
раздел "г. Алматы" дополнить строкой, порядковый номер 123-88, следующего содержания:
"123-88  АО "Санаторий Казахстан";
раздел "Южно-Казахстанская область" дополнить строкой, порядковый номер 297, следующего содержания:
"297     АО "Санаторий Арман".

Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң жекелеген кәсiпорындарын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 27 сәуірдегі N 473 қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Мыналар:
1) "Қазақстан емдеу кешенi" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын жарғылық капиталына мемлекеттiң жүз пайыз қатысуымен "Қазақстан санаторийi" акционерлiк қоғамына қайта құру жолымен;
2) "Шалқар су санаторийi" және "Жеке батыр санаторийi" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсiпорындарын жарғылық капиталына мемлекеттiң жүз пайыз қатысуымен "Арқа санаторийi" акционерлiк қоғамына қосу жолымен;
3) "Арман санаторийi" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны жарғылық капиталына мемлекеттiң жүз пайыз қатысуымен "Арман санаторийi" акционерлiк қоғамына қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiмен бiрлесiп, заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) олардың қызметінiң негiзгі мәнi iшкi iстер органдарының қызметкерлерiн, iшкi әскерлердiң әскери қызметшiлерiн, iшкi iстер органдарының зейнеткерлерi мен олардың отбасы мүшелерiн және басқа да жеке тұлғаларды санаториялық-курорттық емдеудi ұйымдастыру деп белгiлей отырып, құрылатын акционерлiк қоғамдардың жарғыларын бекiтсiн;
2) акционерлiк қоғамдарды әдiлет органдарында мемлекеттік тiркеудi қамтамасыз етсiн;
3) осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көрсетiлген iс-шаралар орындалғаннан кейiн, құрылатын акционерлiк қоғамдардың акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн иелену және пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiне берсiн;
4) осы қаулыны iске асыру жөнiндегі өзге де шараларды қабылдасын.
3. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетін өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2004 жылғы 27 сәуірдегі
N 473 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешімдеріне енгізiлетiн өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттік меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекiтiлген Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердiң тiзбесiнде:
"Астана қаласы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 21-55-жолмен толықтырылсын:
"21-55 "Арқа санаторийі" АҚ;
"Алматы қаласы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттік нөмiрi 123-88-жолмен толықтырылсын:
"123-88 "Қазақстан санаторийi" АҚ;
"Оңтүстiк Қазақстан облысы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 297-жолмен толықтырылсын:
"297 "Арман санаторийi" АҚ".

3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в Перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Министерству внутренних дел Республики Казахстан" дополнить строками, порядковые номера 266-1, 266-2, 266-3, следующего содержания:
"266-1  АО "Санаторий Казахстан";
"266-2  АО "Санаторий Арка";
"266-3  АО "Санаторий Арман".

3. "Республикалық меншiктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысында :
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Иелiк ету және пайдалану құқығы салалық министрлiктерге және өзге де мемлекеттiк органдарға берiлетiн республикалық меншiк ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерiнiң және қатысудың мемлекеттiк үлестерінің тiзбесiнде:
"Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлігіне" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрлерi 266-1, 266-2, 266-3-жолдармен толықтырылсын:
"266-1 "Қазақстан санаторийi" АҚ;
"266-2 "Арқа санаторийi" АҚ;
"266-3 "Арман санаторийi" АҚ".