О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 7 мая 2002 года N 865"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2004 года N 603
Внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 7 мая 2002 года N 865".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Указ Президента Республики Казахстан О внесении дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 7 мая 2002 года N 865
1. Внести в  Указ Президента Республики Казахстан от 7 мая 2002 года N 865 "О медалях Вооруженных Сил Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 14, ст. 136) следующие дополнения:
пункт 1 дополнить подпунктами 4) и 5) следующего содержания:
"4) "Бітімгершілік операцияларына катысканы ушін;
5) "Халыкаралык аскери достастыкты дамытканы ушін".";
пункт 2 дополнить цифрами ", 3-1, 3-2.";
пункт 3 дополнить цифрами ", 6-1, 6-2.";
дополнить приложениями 3-1, 3-2, 6-1, 6-2 согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему Указу.
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Приложение 1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от "____" _______ 2004 года
N _____
Приложение 3-1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 7 мая 2002 года N 865
Описание медали
"Бітімгершілік операцияларына катысканы ушін"
Медаль "Бітімгершілік операцияларына катысканы ушін" изготавливается из латуни и имеет форму круга диаметром 34 мм.
На лицевой стороне медали сверху в центре помещено изображение земного шара, ниже - "голубь мира" с раскрытыми крыльями. По верхнему внутреннему краю ободка расположена надпись "Бітімгершілік операцияларына катысканы ушін".
На оборотной стороне медали по центру расположена надпись "Казакстан Республикасынын Карулы Куштері", ниже - пятиконечная звезда с гладкими двугранными лучами, солнце и парящий орел.
Все изображения, надписи на медали рельефные, золотистого цвета. Края медали окаймлены бортиком.
Медаль с помощью ушка и кольца соединяется с колодкой пятиугольной формы шириной 34 мм и высотой 50 мм, обтянутой шелковой муаровой лентой, левая половина которой зеленого цвета, правая - цвета Государственного флага Республики Казахстан.
Медаль с помощью булавки крепится к одежде.
Приложение 2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от "____" _______ 2004 года
N _____

"Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 7 мамырдағы N 865 Жарлығына толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 1 маусымдағы N 603 қаулысы
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 7 мамырдағы N 865 Жарлығына толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы Президентінің
Жарлығы Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 7 мамырдағы N 865 Жарлығына толықтырулар енгiзу туралы
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң медальдары туралы" 2002 жылғы 7 мамырдағы N 865  Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 14, 136-құжат) мынадай толықтырулар енгізiлсiн:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 4) және 5) тармақшалармен толықтырылсын:
"4) "Бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшiн";
5) "Халықаралық әскери достастықты дамытқаны үшiн";
2-тармақ "3" деген саннан кейiн "3-1, 3-2" деген сандармен толықтырылсын;
3-тармақ "6" деген саннан кейiн ", 6-1, 6-2" деген сандармен толықтырылсын;
осы Жарлыққа 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес 3-1, 3-2, 6-1, 6-2 қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2004 жылғы "__" ________
N Жарлығына
1-Қосымша
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2002 жылғы 7 мамырдағы
N 865 Жарлығына
3-1-Қосымша
"Бітiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшiн" медалiнiң сипаттамасы
"Бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшiн" медалi жезден жасалады және диаметрi 34 мм шеңбер нысанында болады.
Медальдiң беткi жағында жоғарғы жақта ортада жер шарының бейнесi, төменде - қанатын жайған "бейбiтшiлiк көгершiнi" орналасқан. Жиектiң жоғарғы iшкi жағында "Бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшiн" деген жазу орналасқан.
Медальдiң тыс жағының ортасында "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi" деген жазу, төменгі жағында - тегiс екi қырлы сәуле шашқан бес бұрышты жұлдыз, күн және қалықтаған қыран орналасқан.
Медальдағы барлық бейнелер, жазулар бедерлi, алтын түстес. Медальдiң шеттерi ернеумен жиектелген.
Медаль құлақшаның және шығыршықтың көмегiмен сол жақ жартысы жасыл түстi, оң жағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туы түстес жiбек муар лентамен қапталған енi 34 мм және биiктiгi 50 мм бес бұрыш нысанындағы қалыпқа жалғанады.
Медаль түйреуiштiң көмегiмен киiмге тағылады.
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2004 жылғы "__" ________
N Жарлығына
2-Қосымша
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2002 жылғы 7 мамырдағы
N 865 Жарлығына

Приложение 3-2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 7 мая 2002 года N 865
Описание медали
"Халыкаралык аскери достастыкты дамытканы ушін"
Медаль "Халыкаралык аскери достастыкты дамытканы ушін" изготавливается из латуни и имеет форму круга диаметром 34 мм.
На лицевой стороне медали в центре помещено изображение перекрестия щита с саблей, луком, колчаном со стрелами и длинным копьем, украшенным кистью из конских волос, ниже - символ "рукопожатие". По верхнему внутреннему краю ободка расположена надпись "Халыкаралык аскери достастыкты дамытканы ушін".
На оборотной стороне медали по центру расположена надпись "Казакстан Республикасынын Карулы Куштepi", ниже - пятиконечная звезда с гладкими двугранными лучами, солнце и парящий орел.
Все изображения, надписи на медали рельефные, золотистого цвета. Края медали окаймлены бортиком.
Медаль с помощью ушка и кольца соединяется с колодкой пятиугольной формы шириной 34 мм и высотой 50 мм, обтянутой шелковой муаровой лентой цвета Государственного флага Республики Казахстан. На нее слева направо со стороны смотрящего по центру нанесены три тонкие полоски белого, желтого и зеленого цветов толщиной по 4 мм. Расстояние между полосками - 2 мм.
Медаль с помощью булавки крепится к одежде.
Приложение 3
к Указу Президента
Республики Казахстан
от "____" _______ 2004 года
N _____
Приложение 6-1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 7 мая 2002 года N 865
Правила
награждения медалью
"Бітімгершілік операцияларына катысканы ушін"
1. Медаль "Бітімгершілік операцияларына катысканы ушін" учреждается Указом Президента Республики Казахстан.
2. Медалью "Бітімгершілік операцияларына катысканы ушін" награждаются военнослужащие Вооруженных Сил, органов национальной безопасности, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, а также другие лица и граждане других государств, принимавшие участие в миротворческих операциях, проводимых за пределами Республики Казахстан.
3. Порядок представления и рассмотрения ходатайств о награждении медалью "Бітімгершілік операцияларына катысканы ушін" определяется первыми руководителями Вооруженных Сил, Комитета национальной безопасности, других войск и воинских формирований Республики Казахстан.
4. Вручение медали "Бітімгершілік операцияларына катысканы ушін" производится от имени Президента Республики Казахстан первыми руководителями Вооруженных Сил, Комитета национальной безопасности, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, командирами воинских частей, в том числе командирами и начальниками (органов военного управления, учреждений, военных учебных заведений), начальниками местных органов военного управления (военные комиссары).

3-2-Қосымша
"Халықаралық әскери достастықты дамытқаны үшiн" медалiнiң сипаттамасы
"Халықаралық әскери достастықты дамытқаны үшiн" медалi жезден жасалады және диаметрi 34 мм шеңбер нысанында болады.
Медальдiң беткi жағының ортасында қылышпен, садақпен, жебелi қорамсақпен және аттың жалынан жасалған шашақпен безендiрiлген ұзын найзамен айқастырылған қалқанның бейнесi, төменгі жағында - "қол алысу" нышаны орналасқан. Жиектiң жоғарғы iшкi жағында "Халықаралық әскери достастықты дамытқаны үшiн" деген жазу орналасқан.
Медальдiң тыс жағының ортасында "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi" деген жазу, төменгі жағында - тегiс екi қырлы сәуле шашқан бес бұрышты жұлдыз, күн және қалықтаған қыран орналасқан.
Медальдағы барлық бейнелер, жазулар бедерлi, алтын түстес. Медальдiң шеттерi ернеумен жиектелген.
Медаль құлақшаның және шығыршықтың көмегімен Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туы түстес жiбек муар лентамен қапталған енi 34 мм және биiктiгі 50 мм бес бұрыш нысанындағы қалыпқа жалғанады. Оған солдан оңға қарай қараушы жағынан ортасында қалыңдығы 4 мм-ден ақ, сары және жасыл түстi үш жiңiшке жолақ жүргiзiледi. Жолақтардың ара қашықтығы - 2 мм.
Медаль түйреуiштiң көмегiмен киiмге тағылады.
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2004 жылғы "__" ________
N Жарлығына
3-Қосымша
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2002 жылғы 7 мамырдағы
N 865 Жарлығына
6-1-Қосымша
"Бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшiн"
медалiмен наградтау
Ережесі
1. "Бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшін" медалi Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығымен тағайындалады.
2. "Бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшiн" медалiмен Қазақстан Республикасының шегiнен тыс жүргізiлетiн бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқан Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң, ұлттық қауiпсiздiк органдарының, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдарының әскери қызметшiлерi, сондай-ақ басқа да адамдар мен басқа мемлекеттердiң азаматтары наградталады.
3. "Бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшiн" медалiмен наградтау туралы өтiнiштердi ұсыну және қарау тәртiбiн Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, басқа да әскерлерi мен әскери құрылымдарының бiрiншi басшылары айқындайды.
4. Қазақстан Республикасы Президентiнiң атынан "Бiтiмгершілiк операцияларына қатысқаны үшiн" медалiн тапсыруды Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдарының бiрiншi басшылары, әскери бөлiмдердiң командирлерi, соның iшiнде командирлер мен бастықтар (әскери басқару органдарының, мекемелердiң, әскери оқу орындарының), жергілікті әскери басқару органдарының бастықтары (әскери комиссарлар) жүргiзедi.

5. Каждому награжденному одновременно с вручением медали выдается соответствующее удостоверение.
6. Медаль "Бітімгершілік операцияларына катысканы ушін" вручается награжденным на основании списков, составленных и утвержденных командирами подразделений, принимавших участие в миротворческих операциях.
7. Медаль "Бітімгершілік операцияларына катысканы ушін" носится на левой стороне груди после медалей "Мінсіз кызметі ушін", лента к названной медали размещается на общей планке после ленты к медалям "Мінсіз кызметі ушін".
Приложение 4
к Указу Президента
Республики Казахстан
от "____" _______ 2004 года
N _____
Приложение 6-2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 7 мая 2002 года N 865
Правила
награждения медалью
"Халыкаралык аскери достастыкты дамытканы ушін"
1. Медаль "Халыкаралык аскери достастыкты дамытканы ушін" учреждается Указом Президента Республики Казахстан.
2. Медалью "Халыкаралык аскери достастыкты дамытканы ушін" награждаются военнослужащие Вооруженных Сил, органов национальной безопасности, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, а также другие лица и граждане других государств за заслуги в развитии международного военного сотрудничества и укреплении боевого содружества.
3. Порядок представления и рассмотрения ходатайств о награждении медалью "Халыкаралык аскери достастыкты дамытканы ушін" определяется первыми руководителями Вооруженных Сил, Комитета национальной безопасности, других войск и воинских формирований Республики Казахстан. Повторное награждение медалью не производится.
4. Вручение медали "Халыкаралык аскери достастыкты дамытканы ушін" производится от имени Президента Республики Казахстан первыми руководителями Вооруженных Сил, Комитета национальной безопасности, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, командирами воинских частей, в том числе командирами и начальниками (органов военного управления, учреждений, военных учебных заведений), начальниками местных органов военного управления (военные комиссары).
5. Каждому награжденному одновременно с вручением медали выдается соответствующее удостоверение.
6. Медаль "Халыкаралык аскери достастыкты дамытканы ушін" носится на левой стороне груди после медали "Бітімгершілік операцияларына катысканы ушін", лента к названной медали размещается на общей планке после ленты к медали "Бітімгершілік операцияларына катысканы ушін".
Эскиз медали "Халыкаралык аскери достастыкты дамытканы ушін"
(За развитие международного военного содружества)
(см. бумажный вариант)
Эскиз медали "Бітімгершілік операцияларына катысканы ушін"
(За участие в миротворческих операциях)
(см. бумажный вариант)

5. Әрбiр наградталған адамға медальдi тапсырумен бiр мезгілде тиiстi куәлiк берiледi.
6. "Бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшiн" медалi наградталған адамдарға бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқан бөлiмшелердiң командирлерi жасаған және бекiткен тiзiмдердiң негiзiнде тапсырылады.
7. "Бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшiн" медалi кеуденiң сол жақ өңірiне "Мiнсiз қызметі үшiн" медалiнен кейiн тағылады, аталған медальға лента "Мiнсiз қызметi үшін" медалiнiң лентасынан кейiн жалпы планкада орналасады.
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2004 жылғы "__" ________
N Жарлығына
4-Қосымша
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2002 жылғы 7 мамырдағы
N 865 Жарлығына
6-2-Қосымша
"Халықаралық әскери достастықты дамытқаны үшiн"
медалiмен наградтау
Ережесі
1. "Халықаралық әскери достастықты дамытқаны үшiн" медалi Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығымен тағайындалады.
2. "Халықаралық әскери достастықты дамытқаны үшiн" медалiмен халықаралық әскери ынтымақтастықты дамытуға және жауынгерлiк достастықты нығайтуға сiңiрген еңбегi үшiн Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң, ұлттық қауiпсiздiк органдарының, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдарының әскери қызметшiлерi, сондай-ақ басқа да адамдар мен басқа мемлекеттердiң азаматтары наградталады.
3. "Халықаралық әскери достастықты дамытқаны үшiн" медалiмен наградтау туралы өтiнiштердi ұсыну және қарау тәртiбiн Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдарының бiрiншi басшылары айқындайды. Медальмен қайтадан наградтау жүргізiлмейдi.
4. Қазақстан Республикасы Президентiнiң атынан "Халықаралық әскери достастықты дамытқаны үшiн" медалiн тапсыруды Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдарының бiрiншi басшылары, әскери бөлiмдердiң командирлерi, соның iшiнде командирлер мен бастықтар (әскери басқару органдарының, мекемелердiң, әскери оқу орындарының), жергiлiктi әскери басқару органдарының бастықтары (әскери комиссарлар) жүргiзедi.
5. Әрбiр наградталған адамға медальдi тапсырумен бiр мезгiлде тиiстi куәлiк берiледi.
6. "Халықаралық әскери достастықты дамытқаны үшiн" медалi кеуденiң сол жақ өңiрiне "Бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшiн" медалiнен кейiн тағылады, аталған медальға лента "Бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшiн" медалiнiң лентасынан кейiн жалпы планкада орналасады.
РҚАО-ның ескертуі: Медаль эскиздерінің суретін қағаз мәтінінен қараңыз.