О проекте Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 920
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон
Республики Казахстан О республиканском бюджете на 2005 год
Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2005 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 1 123 390 190 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 979 194 188 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 36 938 860 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 12 248 627 тысяч тенге;
поступлениям официальных трансфертов - 95 008 515 тысяч тенге;
2) затраты - 1 075 525 346 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - 47 864 844 тысячи тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 54 090 076 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 64 512 908 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 10 422 832 тысячи тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 81 524 768 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 83 524 768 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 2000000 тысяч тенге;
6) дефицит - 87 750 000 тысяч тенге, или 1,5 процента к валовому внутреннему продукту страны;
7) финансирование дефицита бюджета - 87 750 000 тысяч тенге.
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год поступления за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур":
арендной платы в сумме 15 145 500 тысяч тенге;
арендной платы за пользование Российской Федерацией военными полигонами, отражаемой в доходах республиканского бюджета в сумме 3 621 750 тысяч тенге, из которой:
421 440 тысяч тенге поступает в денежной форме;
3 200 310 тысяч тенге осуществляется на условиях, оговоренных договорами между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об аренде испытательных полигонов, и используется Министерством обороны Республики Казахстан с отражением расходования по республиканским бюджетным программам 006 "Модернизация, приобретение и восстановление вооружения, военной и иной техники, систем связи" и 011 "Подготовка специалистов с высшим и послевузовским профессиональным образованием".
Статья 3. Утвердить объемы поступлений на 2005 год от организаций сырьевого сектора, зачисляемых в республиканский бюджет, согласно приложению 2.
Статья 4. Утвердить объемы поступлений в республиканский бюджет на 2005 год от приватизации имущества, находящегося в республиканской собственности и относящегося к горнодобывающей и обрабатывающей отраслям, согласно приложению 3.

"2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 тамыздағы N 920 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
"2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгізiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы
1-бап. 2005 жылға арналған республикалық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер - 1 123 390 190 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер - 979 194 188 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер - 36 938 860 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер - 12 248 627 мың теңге;
ресми трансферттердiң түсiмдерi - 95 008 515 мың теңге;
2) шығындар - 1 075 525 346 мың теңге;
3) операциялық сальдо - 47 864 844 мың теңге;
4) таза бюджеттiк кредит беру - 54 090 076 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер - 64 512 908 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 10 422 832 мың теңге;
5) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 81 524 768 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу - 83 524 768 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер - 2 000 000 мың теңге;
6) тапшылық - 87 750 000 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмiнiң болжамды көлемiнiң 1,5 пайызы;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 87 750 000 мың теңге.
2-бап. 2005 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенiн пайдаланғаны үшiн мынадай түсiмдер көзделсiн:
15 145 500 мың теңге сомасындағы жалдау ақысы;
Ресей Федерациясының әскери полигондарды пайдаланғаны үшiн республикалық бюджеттің кiрiстерiнде көрсетiлген 3 621 750 мың теңге сомасындағы жалдау ақысы, оның:
421 440 мың теңгесi ақшалай нысанда түседi;
3 200 310 мың теңгесi Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының арасындағы Сынақ полигондарын жалға беру туралы шарттарда келiсiлген талаптарға сәйкес жүзеге асырылады және оны 006 "Қару-жарақ, әскери және өзге техниканы, байланыс жүйелерiн жаңғырту, сатып алу және қалпына келтiру" және 011 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгі кәсiби бiлiмдi мамандарды даярлау" республикалық бюджеттік бағдарламалары бойынша шығыстарды көрсете отырып, Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi пайдаланады.
3-бап. Шикiзат секторы ұйымдарынан, республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердiң 2005 жылға арналған көлемi 2-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
4-бап. Республикалық меншiктегі және кен өндiру мен өңдеу салаларына жататын мүліктік жекешелендiруден түсетін түсiмдердiң көлемi 3-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

Статья 5. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
по коду "Роялти" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность недропользователей перед Республиканским фондом охраны недр и воспроизводства минерально-сырьевой базы, а также суммы исторических затрат, понесенных государством, на геологическое изучение контрактных территорий, которые возмещаются недропользователями, эксплуатирующими эти месторождения на основании контрактов на недропользование;
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд;
по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом" - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" - задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.
Статья 6. Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 3 процентов от фонда заработной платы.
Статья 7. Установить на 2005 год объемы бюджетных изъятий из областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы в республиканский бюджет в сумме 95 008 515 тысяч тенге, в том числе:
Актюбинской - 1 371 334 тысячи тенге;
Атырауской - 28 989 102 тысячи тенге;
Мангистауской - 15 989 138 тысяч тенге;
города Алматы - 45 357 967 тысяч тенге;
города Астаны - 3 300 974 тысячи тенге.
Статья 8. Установить с 1 января 2005 года:
1) минимальный размер заработной платы - 6 976 тенге;
2) минимальный размер пенсии - 6 200 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пенсий, пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан в размере 971 тенге.

5-бап. Тиiсті бюджеттің кiрiсiне:
бiрыңғай бюджеттік сыныптаманың кiрiстер сыныптамасының "Роялти" коды бойынша - жер қойнауын пайдаланушылардың Жер қойнауын қорғау және минералдық-шикiзат базасын ұдайы молықтыру жөнiндегі республикалық қор алдындағы берешегі, сондай-ақ келiсiм-шарттық аумақтарды геологиялық зерттеуден мемлекет шеккен, жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiм-шарттардың негiзiнде осы кен орындарын пайдаланатын жер қойнауын пайдаланушылар өтейтiн тарихи шығындар сомасы;
бiрыңғай бюджеттік сыныптаманың кiрiстер сыныптамасының "Әлеуметтiк салық" коды бойынша - бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттік орталыққа, Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар жөнiндегі берешек, сондай-ақ бұрын Жол қорына түсiп келген автомобиль жолдарын пайдаланушылардың аударымдары;
"Өндiрушiлер көтерме саудада сататын, өзі өндiретiн бензин (авиациялық бензиндi қоспағанда)" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсiп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
"Өндiрушiлер көтерме саудада сататын, өзi өндiретiн дизель отыны" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсiп келген дизель отынынан алынатын алым жөнiндегi берешек есептелетін болып белгiленсiн.
6-бап. Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорынан төленiп келген, еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктiлігі мен босануы бойынша, бала туылған кезде, жерлеуге жұмыс берушілер есептеген жәрдемақы сомасының көрсетiлген қорға аударымдардың есептелген сомасынан асып түсуi нәтижесiнде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша жинақталған терiс сальдо ай сайын жалақы қорының 3 пайызы шегiнде әлеуметтiк салық төлеу есебiне есептеледi.
7-бап. Облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiнен республикалық бюджетке бюджеттiк алып қоюлардың 2005 жылға арналған көлемi 95 008 515 мың теңге сомасында, оның iшiнде:
Ақтөбе облысынан - 1 371 334 мың теңге;
Атырау облысынан - 28 989 102 мың теңге;
Маңғыстау облысынан - 15 989 138 мың теңге;
Алматы қаласынан - 45 357 967 мың теңге;
Астана қаласынан - 3 300 974 мың теңге болып белгiленсiн.
8-бап. 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi - 6 976 теңге;
2) зейнетақының ең төменгi мөлшерi - 6 200 теңге;
3) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес зейнетақыларды, жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық eceптік көрсеткiш 971 теңге мөлшерiнде белгiленсiн.

Статья 9. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год расходы в сумме 3 422 775 тысяч тенге на выплату единовременных государственных пособий в связи с рождением ребенка, осуществляемую в размере пятнадцатикратного месячного расчетного показателя в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
Статья 10. Установить с 1 января 2005 года месячный размер денежной компенсации военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы), а также сотрудникам оперативно-розыскных, следственных и строевых подразделений органов внутренних дел, органов Государственной противопожарной службы, органов и учреждений уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, органов финансовой полиции для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальные услуги в сумме 3430 тенге.
Статья 11. Установить на 2005 год размеры субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты, в сумме 133 027 541 тысяча тенге, в том числе:
Акмолинской - 13 864 414 тысяч тенге;
Алматинской - 15 418 795 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской - 15 469 332 тысячи тенге;
Жамбылской - 15 058 444 тысячи тенге;
Западно-Казахстанской - 7 664 947 тысяч тенге;
Карагандинской - 5 026 153 тысячи тенге;
Костанайской - 9 478 426 тысяч тенге;
Кызылординской - 11 009 439 тысяч тенге;
Павлодарской - 1 258 887 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской - 11 461 369 тысяч тенге;
Южно-Казахстанской - 27 317 335 тысяч тенге.
Статья 12. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год средства в сумме 8 044 223 тысячи тенге на обеспечение жильем семей оралманов, прибывших по квоте иммиграции оралманов на 2005 год, утверждаемой Указом Президента Республики Казахстан, и 841 090 тысяч тенге семьям оралманов, включенных в квоту иммиграции оралманов на 1993-1998 годы и не обеспеченных жильем.
Установить, что средства указанным семьям оралманов выделяются из расчета стократного месячного расчетного показателя на одного члена семьи в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
Статья 13. Учесть, что в республиканском бюджете на 2005 год предусмотрены целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в следующих размерах:
2 550 415 тысяч тенге - на обеспечение содержания типовых штатов государственных организаций образования;
2 158 182 тысячи тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
202 894 тысячи тенге - на обеспечение специальных (коррекционных) организаций образования специальными техническими и компенсаторными средствами;

9-бап. 2005 жылға арналған республикалық бюджетте бала тууға байланысты он бес еселенген айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде Қазақстан Республикасының Yкiметi белгiлейтiн тәртiппен жүзеге асырылатын бiржолғы мемлекеттiк жәрдемақы төлеуге 3 422 775 мың теңге сомасында шығыстар көзделсiн.
10-бап. 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшiлерге (мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлерден басқа), сондай-ақ Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдарының жедел-iздестiру, тергеу және саптық бөлiмшелерiнiң, Мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдарының, Әдiлет министрлiгiнiң қылмыстық-атқару жүйесi органдары мен мекемелерiнiң, қаржы полициясы органдарының қызметкерлерiне тұрғын үйдi ұстау және коммуналдық қызметтер шығыстарын төлеу үшiн ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 430 теңге сомасында белгiленсiн.
11-бап. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге берiлетiн субвенциялар мөлшерiнiң сомасы 2005 жылға 133 027 541 мың теңге, оның iшiнде:
Ақмола облысына - 13 864 414 мың теңге;
Алматы облысына - 15 418 795 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына - 15 469 332 мың теңге;
Жамбыл облысына - 15 058 444 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына - 7 664 947 мың теңге;
Қарағанды облысына - 5 026 153 мың теңге;
Қостанай облысына - 9 478 426 мың теңге;
Қызылорда облысына - 11 009 439 мың теңге;
Павлодар облысына - 1 258 887 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына - 11 461 369 мың теңге;
Оңтүстік Қазақстан облысына - 27 317 335 мың теңге болып белгiленсiн.
12-бап. 2005 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығымен бекiтiлетiн 2005 жылға арналған оралмандардың көшiп келу квотасы бойынша келген оралмандардың отбасыларын тұрғын үймен қамтамасыз етуге - 8 044 223 мың теңге және оралмандардың көшiп келуiнiң 1993-1998 жылдарға арналған квотасына енгізiлген және тұрғын үймен қамтамасыз етiлмеген оралмандардың отбасыларына 841 090 мың теңге сомасында қаражат көзделсiн.
Көрсетiлген оралмандардың отбасыларына Қазақстан Республикасының Yкiметi белгiлейтiн тәртiппен отбасының бiр мүшесiне жүз еселенген айлық есептiк көрсеткiш есебiнен қаражат бөлiнедi деп белгiленсiн.
13-бап. 2005 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мынадай мөлшерде:
мемлекеттік бiлiм беру ұйымдарының үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге - 2 550 415 мың теңге;
жаңадан iске қосылатын бiлiм беру объектiлерiн ұстауға - 2 158 182 мың теңге;
арнаулы (түзету) бiлiм беру ұйымдарын арнайы техникалық және қалпына келтiрушi құралдармен қамтамасыз етуге - 202 894 мың теңге;

89 737 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения;
4 163 745 тысяч тенге - на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
1 016 100 тысяч тенге - для оказания единовременной материальной помощи инвалидам и участникам Великой Отечественной войны;
116 602 тысячи тенге - на обеспечение проезда инвалидам и участникам Великой Отечественной войны один раз в год железнодорожным транспортом по странам СНГ;
1 107 800 тысяч тенге - на субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок в межрайонных (междугородних) и внутренних сообщениях;
316 412 - тысяч тенге - на увеличение размеров коэффициентов для исчисления должностных окладов (ставок) рабочих первого и второго разрядов государственных учреждений и казенных предприятий".
Распределение указанных сумм областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы осуществляется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 14. Учесть, что в республиканском бюджете на 2005 год предусмотрены целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 4 061 200 тысяч тенге, в том числе:
500 000 тысяч тенге - на подключение к сети Интернет и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования;
789 300 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования;
2 023 300 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования;
286 100 тысяч тенге - на укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального профессионального образования;
387 500 тысяч тенге - на переподготовку и повышение квалификации педагогических работников в областных (городских) институтах повышения квалификации педагогических кадров;
75 000 тысяч тенге - на укрепление материально-технической базы областных (городских) институтов повышения квалификации педагогических кадров.
Распределение и порядок использования указанных текущих трансфертов определяются Правительством Республики Казахстан.
Статья 15. Учесть, что в республиканском бюджете на 2005 год предусмотрены целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 7 593 325 тысяч тенге, в том числе:

жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстауға - 89 737 мың теңге;
дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа иммунды биологиялық препараттарды сатып алуға - 4 163 745 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен қатысушыларына бiржолғы материалдық көмек көрсету үшiн - 1 016 100 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен қатысушыларының ТМД елдерi бойынша жылына бiр рет темiр жол көлiгімен жол жүруiн қамтамасыз етуге - 116 602 мың теңге;
ауданаралық (қалааралық) және iшкi қатынастарда темiр жол жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға - 1 107 800 мың теңге;
мемлекеттік мекемелер мен қазыналық кәсiпорындардың бiрiншi және екiншi разрядтағы жұмыскерлердiң жалақыларын (ставкаларын) есептеу үшiн коэффициенттердiң мөлшерiн ұлғайтуға - 316 412 мың теңге ағымдағы мақсатты трансферттер көзделгенi ескерiлсiн.
Көрсетiлген сомаларды облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бөлу Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде жүзеге асырылады.
14-бап. 2005 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыруға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне 4 061 200 мың теңге, оның iшiнде:
жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттік мекемелердi Интернет желiсiне қосуға және олардың трафигін төлеуге - 500 000 мың теңге;
жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң кiтапхана қорларын жаңарту үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерiн сатып алуға және жеткізуге - 789 300 мың теңге;
жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттік мекемелер үшiн лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға - 2 023 300 мың теңге;
кәсiптiк бастауыш бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 286 100 мың теңге;
кадрлардың бiлiктілiгiн арттыру облыстық (қалалық) педагогикалық институттарында педагогикалық қызметкерлердi қайта даярлауға және олардың бiлiктiлiгiн арттыруға - 387 500 мың теңге;
педагогикалық кадрлардың бiлiктілігін арттыру облыстық (қалалық) институттарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға 75 000 мың теңге ағымдағы мақсатты трансферттер көзделгені ескерiлсiн.
Көрсетiлген ағымдағы трансферттердi бөлу және оларды пайдаланудың тәртiбiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.
15-бап. 2005 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының денсаулық сақтауды реформалаудың және дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыруға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне 7 593 325 мың теңге, оның iшiнде:

95 631 тысяча тенге - на возмещение расходов по увеличению стоимости обучения по среднему профессиональному образованию в рамках государственного заказа;
149 771 тысяча тенге - на повышение квалификации и переподготовку медицинских кадров, а также менеджеров в области здравоохранения;
532 285 тысяч тенге - на лекарственное обеспечение детей до 5-ти летнего возраста;
736 794 тысячи тенге - на обеспечение беременных железо- и йодсодержащими препаратами;
847 844 тысячи тенге - на осуществление профилактических медицинских осмотров отдельных категорий граждан;
5 231 000 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне.
Распределение и порядок использования указанных текущих трансфертов определяются Правительством Республики Казахстан.
Статья 16. Учесть в республиканском бюджете на 2005 год целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально-защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций в сумме 205 922 тысячи тенге.
Распределение суммы компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон в разрезе областей, городов Астаны и Алматы определяется Правительством Республики Казахстан.
Статья 17. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год на реализацию Программы развития малых городов на 2004-2006 годы 300 000 тысяч тенге, в том числе:
278 500 тысяч тенге - целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие малых городов с депрессивной экономикой;
21 500 тысяч тенге - целевые текущие трансферты областным бюджетам на капитальный ремонт объектов жизнеобеспечения малых городов с депрессивной экономикой.
Статья 18. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год на развитие и укрепление социальной инфраструктуры села в рамках реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы затраты в сумме 15 000 000 тысяч тенге, в том числе:
на развитие мобильной и телемедицины в здравоохранении аульной (сельской) местности - 400 000 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие:
строительства и реконструкцию объектов питьевого водоснабжения сельских населенных пунктов - 3 000 000 тысяч тенге;
строительства и реконструкцию объектов образования аульной (сельской) местности - 6 000 000 тысяч тенге;
строительства и реконструкцию объектов здравоохранения аульной (сельской) местности - 5 600 000 тысяч тенге.
Перечень объектов образования, здравоохранения и питьевого водоснабжения аульной (сельской) местности, подлежащих строительству и реконструкции в 2005 году за счет средств указанных целевых трансфертов на развитие, определяется Правительством Республики Казахстан.

мемлекеттiк тапсырыс шеңберiнде кәсiптiк орта бiлiм беру бойынша оқыту құнын ұлғайту жөнiндегі шығыстарды өтеуге - 95 631 мың теңге;
медициналық кадрлардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы менеджерлердiң бiлiктiлiгiн арттыруға және оларды қайта даярлауға - 149 771 мың теңге;
5-жасқа дейiнгi балаларды дәрi-дәрмекпен қамтамасыз етуге - 532 285 мың теңге;
жүктi әйелдердi құрамында темiр және йоды бар препараттармен қамтамасыз етуге - 736 794 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын медициналық алдын-алу тексерулерiн жүзеге асыруға - 847 844 мың теңге;
жергілiктi деңгейде денсаулық сақтаудың медициналық ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 5 231 000 мың теңге сомасында ағымдағы мақсатты трансферттер көзделгенi ескерiлсiн.
Көрсетiлген ағымдағы трансферттердi бөлу және оларды пайдаланудың тәртiбiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.
16-бап. 2005 жылға арналған республикалық бюджетте қалалық телекоммуникация желiлерiнiң абоненттерi болып табылатын, әлеуметтiк жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшiн абоненттiк төлем тарифiнiң көтерiлуiн өтеуге облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне 205 922 мың теңге сомасында ағымдағы мақсатты трансферттер ескерiлсiн.
Қазақстан Республикасының Үкiметi облыстар, Астана және Алматы қалалары бөлiнiсiнде телефон үшiн абоненттiк төлем тарифтерiнiң көтерiлуiн өтеуге сомалардың бөлiнуiн белгiлейдi.
17-бап. 2005 жылға арналған республикалық бюджетте Шағын қалаларды дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыруға 300 000 мың теңге, оның iшiнде:
экономикасы күйзелiске ұшыраған шағын қалаларды дамытуға облыстық бюджеттерге мақсатты даму трансферттерi - 278 500 мың теңге;
экономикасы күйзелiске ұшыраған шағын қалалардың тiршiлiк ету объектiлерiн күрделi жөндеуге облыстық бюджеттерге ағымдағы мақсатты трансферттер - 21 500 мың теңге көзделсiн.
18-бап. 2005 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын iске асыру шеңберiнде ауылдың әлеуметтiк инфрақұрылымын дамытуға және нығайтуға 15 000 000 мың теңге, оның iшiнде:
ауылдық (селолық) жердiң денсаулық сақтау iсiнде ұтқыр және телемедицинаны дамытуға - 400 000 мың теңге;
мақсатты даму трансферттерi:
ауылдық елдi мекендердi ауыз сумен қамтамасыз ету объектiлерiн салуға және қайта жаңартуға - 3 000 000 мың теңге;
ауылдық (селолық) жердің бiлiм беру объектiлерiн салуға және қайта жаңартуға - 6 000 000 мың теңге;
ауылдық (селолық) жердiң денсаулық сақтау объектiлерiн салуға және қайта жаңартуға - 5 600 000 мың теңге сомасында шығындар көзделсiн.
2005 жылы республикалық бюджет қаражатының есебiнен салуға және қайта жаңартуға жататын ауылдық (селолық) жердiң бiлiм беру, денсаулық сақтау және ауыз сумен қамтамасыз ету объектiлерiнiң тiзбесiн Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлейдi.

Статья 19. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005  год целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в сумме 5 000 000 тысяч тенге на строительство особо важных объектов образования и здравоохранения  в городах и областных центрах.
Перечень особо важных объектов образования и здравоохранения в городах и областных центрах, подлежащих строительству и реконструкции за счет средств республиканского бюджета в 2005 году, определяется Правительством Республики Казахстан.
Статья 20. Предусмотреть в составе расходов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на государственную поддержку развития сельского хозяйства 7 567 803 тысячи тенге, в том числе на финансирование в порядке, определяемом решениями Правительства Республики Казахстан, мероприятий, связанных с:
поддержкой развития семеноводства - 921 470 тысяч тенге;
поддержкой развития племенного животноводства - 1 489 122 тысячи тенге;
поддержкой повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур - 1 200 000 тысяч тенге;
субсидированием стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям - 583 980 тысячи тенге;
поддержкой страхования в растениеводстве - 2 000 000 тысяч тенге;
субсидированием ставки вознаграждения (интереса) по кредитам, выдаваемым банками второго уровня предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции на пополнение их оборотных средств - 1 000 000 тысяч тенге;
сохранением и восстановлением генофонда малочисленных и исчезающих пород, типов и линий сельскохозяйственных животных - 66 000 тысяч тенге;
возмещением ставки вознаграждения (интереса) по лизингу сельскохозяйственной техники - 237 292 тысячи тенге;
возмещением ставки вознаграждения (интереса) по лизингу оборудования для предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции - 69 939 тысяч тенге.
Статья 21. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год официальные трансферты, передаваемые в Национальный фонд Республики Казахстан, в сумме 12 881 986 тысяч тенге.
Статья 22. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2005 год в сумме 10 258 913 тысяч тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв - 6 599 600 тысяч тенге;
резерв на неотложные затраты - 3 059 313 тысяч тенге, в том числе 230 913 тысяч тенге по исполнению обязательств Правительства Республики Казахстан, центральных государственных органов по решениям судов;
резерв на покрытие кассового разрыва областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значений, столицы - 600 000 тысяч тенге.

19-бап. 2005 жылға арналған республикалық бюджетте қалалық және облыс орталықтарында бiлiм беру мен денсаулық сақтаудың аса маңызды объектiлерiн салуға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне 5 000 000 мың теңге сомасында мақсатты даму трансферттерi көзделсiн.
2005 жылы республикалық бюджет қаражатының есебiнен салуға және қайта жаңартуға жататын қалалардағы және облыс орталықтарындағы бiлiм беру мен денсаулық сақтаудың аса маңызды объектiлерiнiң тiзбесiн Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлейдi.
20-бап. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң ауыл шаруашылығын дамытуды мемлекеттiк қолдауға арналған шығыстарының құрамында 7 567 803 мың теңге, оның iшiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiмен белгiленетiн тәртiппен мыналарға байланысты iс-шараларды қаржыландыруға:
тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға - 921 470 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды қолдауға - 1 489 122 мың теңге;
өндiрiлетiн ауыл шаруашылығы дақылдарының шығымдылығы мен сапасын арттыруды қолдауға - 1 200 000 мың теңге;
ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су жеткiзу жөнiнде көрсетiлетiн қызметтер құнын субсидиялауға - 583 980 мың теңге;
өсiмдiк шаруашылығындағы сақтандыруды қолдауға - 2 000 000 мың теңге;
екiншi деңгейдегi банктер ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдейтiн кәсiпорындарға олардың айналым қаражатын толықтыруға беретiн кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялауға - 1 000 000 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларының саны аз және жойылып бара жатқан тұқымдарының, түрлерi мен топтарының тектiк қорын сақтауға және қалпына келтiруге - 66 000 мың теңге;
ауыл шаруашылығы техникасының лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеуге - 237 292 мың теңге;
ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдейтiн кәсiпорындарға арналған жабдықтар лизингi бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеуге - 69 939 мың теңге көзделсiн.
21-бап. 2005 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына берiлетiн ресми трансферттер 12 881 986 мың теңге сомасында көзделсiн.
22-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылға арналған резервi 10 258 913 мың теңге, оның iшiнде:
төтенше резерв - 6 599 600 мың теңге;
шұғыл шығындарға арналған резерв - 3 059 313 мың теңге, оның iшiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң, орталық мемлекеттік органдардың сот шешiмдерi бойынша мiндеттемелерiн орындау бойынша 230 913 мың теңге;
облыстық бюджеттердiң, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерiнiң кассалық алшақтығын жабуға арналған резерв - 600 000 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.

Статья 23. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год на выполнение обязательств прошлых лет 1 240 605 тысяч тенге, в том числе:
Министерству внутренних дел Республики Казахстан - 597 986 тысяч тенге за изготовление водительских удостоверений, документов и номерных знаков для государственной регистрации транспортных средств;
Министерству иностранных дел Республики Казахстан - 201 894 тысячи тенге на приобретение недвижимости в собственность Республики Казахстан за рубежом;
Министерству юстиции Республики Казахстан - 233 500 тысяч тенге за изготовление удостоверений личности граждан Республики Казахстан;
Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан - 200 000 тысяч тенге на выплату надбавок к пенсиям граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
Агентству Республики Казахстан по государственным материальным резервам - 7 225 тысяч тенге на оплату услуг организациям, имевшим мобилизационные задания и осуществлявшим хранение материальных ценностей мобилизационного резерва в 2002 году.
Статья 24. Учесть, что в республиканском бюджете на 2005 год предусмотрены целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 6 300 000 тысяч тенге.
Распределение и порядок использования указанных трансфертов определяются Правительством Республики Казахстан.
Статья 25. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год 42 000 000 тысяч тенге на кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на строительство жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в рамках реализации жилищной политики в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
Статья 26. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год средства в сумме 270 000 тысяч тенге на выплату премий по вкладам в жилищные строительные сбережения.
Статья 27. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005  год 47 707 тысяч тенге на выплату курсовой разницы по платежам 2004 года заемщиков льготных жилищных кредитов, полученных через закрытое акционерное общество "ЖилСтройбанк".
Статья 28. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год 2 500 000 тысяч тенге на приобретение акций акционерного общества "Казахстанская ипотечная компания".
Статья 29. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005  год 4 471 118 тысяч тенге на увеличение уставного капитала акционерного общества "Национальная атомная компания "Казатомпром" для погашения налоговых обязательств, возникших в результате приобретения имущественного комплекса Республиканского государственного предприятия "Мангышлакский атомный энергокомбинат" и переоценки его основных фондов до уровня рыночной стоимости, в том числе:

23-бап. 2005 жылға арналған республикалық бюджетте бұрынғы жылдардың мiндеттемелерiн орындауға 1 240 605 мың теңге, оның iшiнде:
Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiне жүргізушi куәлiктерiн, құжаттарын және көлiк құралдарын мемлекеттiк тiркеу үшін тiркеу нөмiрi белгiлерiн жасауға - 597 986 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлігіне Қазақстан Республикасының меншігіне шетелден жылжымайтын мүлiктi сатып алуға - 201 894 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлігіне Қазақстан Республикасы азаматтарының жеке куәлiктерiн жасауға - 233 500 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігіне Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына үстемеақылар төлеуге - 200 000 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік материалдық резервтер жөнiндегі агенттігiне 2002 жылы жұмылдыру тапсырмалары болған және жұмылдыру резервiнiң материалдық құндылықтарының сақталуын жүзеге асырған ұйымдарға қызметтерiне ақы төлеуге - 7 225 мың теңге көзделсiн.
24-бап. 2005 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына арнап облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне 6 300 000 мың теңге сомасында мақсатты трансферттер көзделгенi ескерілсiн.
Аталған трансферттердi бөлу және оларды пайдаланудың тәртiбiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.
25-бап. 2005 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын тәртiппен тұрғын үй саясатын iске асыру шеңберiнде тұрғын үй құрылысына арналған сыйақының (мүдденiң) нөлдiк ставкасы бойынша облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне кредит беруге 42 000 000 мың теңге көзделсiн.
26-бап. 2005 жылға арналған республикалық бюджетте тұрғын үй құрылыс жинағына салымдар бойынша сыйақылар төлеуге 270000 мың теңге сомасында қаражат көзделсiн.
27-бап. 2005 жылға арналған республикалық бюджетте "Тұрғынүйқұрылысбанк" жабық акционерлiк қоғамы арқылы алынған жеңiлдiктi тұрғын үй кредиттерi қарыз алушыларының 2004 жылғы төлемдерi бойынша бағамдық айырманы төлеуге 47 707 мың теңге көзделсiн.
28-бап. 2005 жылға арналған республикалық бюджетте "Қазақстандық ипотекалық компаниясы" акционерлік қоғамының акцияларын сатып алуға 2 500 000 мың теңге көзделсiн.
29-бап. 2005 жылға арналған республикалық бюджетте "Маңғышлақ атом энергиясы комбинаты" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының мүлiк кешенiн сатып алу нәтижесiнде туындаған салықтық мiндеттемелерін өтеу және оның негiзгi қорларын рыноктық құн деңгейiне дейiн қайта бағалау үшiн "Қазатомөнеркәсiп" ұлттық атом компаниясы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға 4 471 118 мың теңге, оның iшiнде:

4 222 537 тысяч тенге - по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц-резидентов;
248 581 тысячу тенге - по налогу на добавленную стоимость на произведенные товары, выполненные работы и оказанные услуги на территории Республики Казахстан.
Статья 30. Учесть, что в составе затрат Агентства Республики Казахстан по государственным материальным резервам на формирование и хранение государственного материального резерва предусмотрены средства в сумме 5 984 991 тысяча тенге, в том числе:
3 719 300 тысяч тенге - на целевой закуп сверхнормативных запасов дизельного топлива для оказания регулирующего воздействия на рынок. Средства от реализации сверхнормативных запасов дизельного топлива зачисляются в доход республиканского бюджета;
2 265 691 тысяча тенге - на освежение материальных ценностей государственного материального резерва, с отражением суммы от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в доходах республиканского бюджета.
Порядок закупа Агентством Республики Казахстан по государственным материальным резервам сверхнормативных запасов дизельного топлива государственного материального резерва определяется Правительством Республики Казахстан.
Статья 31. Установить, что с 1 января 2005 года прекращаются требования Правительства Республики Казахстан к юридическим лицам, ликвидированным по состоянию на 1 января 2005 года в соответствии с законодательством Республики Казахстан, по кредитам и средствам, выделенным на исполнение обязательств по государственным гарантиям, по перечню юридических лиц и объемам задолженности, определяемым Правительством Республики Казахстан.
Статья 32. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год 7 958 123 тысячи тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.
Статья 33. Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2005 году в размере 13 170 000 тысяч тенге.
Статья 34. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2005 года в размере 750 000 000 тысяч тенге.
Статья 35. Утвердить перечень бюджетных программ развития республиканского бюджета на 2005 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
Статья 36. Утвердить перечень республиканских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения республиканского бюджета на 2005 год, согласно приложению 5.
Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2005 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 6.

резидент зиянды тұлғалардан алынатын корпорациялық табыс салығы бойынша - 4 222 537 мың теңге;
Қазақстан Республикасының аумағында өндiрiлген тауарларға, атқарылған жұмыстар мен көрсетiлген қызметтерге салынатын қосымша құн салығы бойынша - 248 581 мың теңге көзделсiн.
30-бап. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк материалдық резервтер жөнiндегi агенттiгінiң шығындары құрамында мемлекеттiк материалдық резервтi қалыптастыру мен сақтауға 5 984 991 мың теңге, оның iшiнде:
рынокқа реттеушi ықпал ету үшiн дизель отынының нормативтен тыс қорын мақсатты сатып алуға - 3 719 300 мың теңге. Дизель отынының нормативтен тыс қорын өткiзуден түскен қаражат республикалық бюджет кiрiсiне есептеледi.
Жаңалау мақсатында шығарылған материалдық құндылықтарды сатудан түскен сомаларды республикалық бюджеттің кiрiстерiнде көрсете отырып, мемлекеттік материалдық резервтiң материалдық құндылықтарын жаңалауға - 2 265 691 мың теңге сомасында қаражат көзделгенi ескерiлсiн.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк материалдық резервтер жөнiндегi агенттігінiң мемлекеттік материалдық резервтiң нормативтен тыс дизель отыны қорын сатып алу тәртiбiн Қазақстан Республикасының Yкiметi белгiлейдi.
31-бап. 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес 2005 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша таратылған заңды тұлғаларға Қазақстан Республикасы Yкiметi айқындайтын заңды тұлғалардың тiзбесi мен берешектер көлемi бойынша мемлекеттік кепiлдiктер бойынша мiндеттемелердi орындауға бөлiнген кредиттер мен қаражаттар жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң талаптары тоқтатылатын болып белгiленсiн.
32-бап. 2005 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшiн 7 958 123 мың теңге көзделсiн.
33-бап. 2005 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерiн беру лимитi 13 170 000 мың теңге мөлшерiнде белгіленсiн.
34-бап. 2005 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша үкiметтік борыш лимитi 750 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгіленсiн.
35-бап. 2005 жылға арналған республикалық бюджеттi дамытудың бюджеттік бағдарламаларының тiзбесi бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) iске асыруға және 4-қосымшаға сәйкес заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталатын бюджеттiк бағдарламаларға бөлiне отырып, бекiтілсiн.
36-бап. 2005 жылға арналған республикалық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттік бағдарламалардың тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2005 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы процесiнде 6-қосымшаға сәйкес жергiлiктi бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсiн.

Статья 37. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2005 года.
Президент
Республики Казахстан
Приложение 1
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2005 год"
от ___ декабря 2004 года N ___
Республиканский бюджет на 2005 год
____________________________________________________________________
Категория       !                                     ! На 2005 год
Класс         !            Наименование             !
Подкласс   !                                     !
-------------------------------------------------------------------
1       !                  2                  !     3
-------------------------------------------------------------------
I. Доходы                              1123390190
1                Налоговые поступления                   979194188
01             Подоходный налог                        417030537
1           Корпоративный подоходный налог          417030537
05             Внутренние налоги на товары, работы
и услуги                                501546203
1           Налог на добавленную стоимость          326777281
2           Акцизы                                    9260692
3           Поступления за использование
природных и других ресурсов             164971233
4           Сборы за ведение предпринимательской
и профессиональной деятельности            536997
06             Налоги на международную торговлю и
внешние операции                         54894700
1           Таможенные платежи                       48642600
2           Прочие налоги на международную
торговлю и операции                       6252100
07             Прочие налоги                               96513
1           Прочие налоги                                96513
08             Обязательные платежи, взимаемые
за совершение юридически значимых
действий и (или) выдачу документов
уполномоченными на то государственными
органами или должностными лицами          5626235
1           Государственная пошлина                   5626235
2                Неналоговые поступления                  36938860
01             Доходы от государственной собственности  28152369
1           Поступления части чистого дохода
государственных предприятий                628000
3           Дивиденды на государственные пакеты
акций, находящиеся в государственной
собственности                             4775500
5           Доходы от аренды имущества,
находящегося в государственной
собственности                            18977250
6           Вознаграждения (интересы) за
размещение бюджетных средств на
банковских счетах                          802975
7           Вознаграждения (интересы) по кредитам,
выданным из государственного бюджета      1402243
8           Вознаграждения (интересы) по оплаченным
Правительством Республики Казахстан
требованиям по государственным гарантиями  146150
10           Прочие доходы от государственной
собственности                             1420251
02             Поступления от реализации товаров
(работ, услуг) государственными
учреждениями, финансируемыми из
государственного бюджета                  3886828
1           Поступления от реализации товаров
(работ, услуг) государственными
учреждениями, финансируемыми из
государственного бюджета                  3886828
03             Поступления денег от проведения
государственных закупок, организуемых
государственными учреждениями,
финансируемыми из государственного
бюджета                                     11995
1           Поступления денег от проведения
государственных закупок, организуемых
государственными учреждениями,
финансируемыми из государственного
бюджета                                     11995
04             Штрафы, пени, санкции, взыскания,
налагаемые государственными
учреждениями, финансируемыми из
государственного бюджета, а также
содержащимися и финансируемыми
из бюджета (сметы расходов)
Национального Банка Республики Казахстан   1526167
1           Штрафы, пени, санкции, взыскания,
налагаемые государственными
учреждениями, финансируемыми из
государственного бюджета, а также
содержащимися и финансируемыми
из бюджета (сметы расходов)
Национального Банка Республики Казахстан   1526167

37-бап. Осы Заң 2005 жылдың 1 қаңтарынан бастап енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
"2005 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
2004 жылғы   желтоқсандағы
N   Заңына
1-қосымша
2005 жылға арналған республикалық бюджет
___________________________________________________________________
Санаты                     Атауы                        2005 жыл
Сыныбы
Ішкi сыныбы
___________________________________________________________________
1                         2                              3
___________________________________________________________________
І. Кірістер                                   1123390190
1         Салықтық түсiмдер                              979194188
01      Табыс салығы                                   417030537
1     Корпоративтік табыс салығы                     417030537
05      Тауарларға, жұмыстарға және қызметтер          501546203
көрсетуге салынатын iшкi салықтар
1     Қосылған құн салығы                            326777281
2     Акциздер                                         9260692
3     Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны     164971233
үшін түсетiн түсiмдер
4     Кәсiпкерлік және кәсiби қызметтi жүргiзгенi       536997
үшiн алынатын алымдар
06      Халықаралық сауда мен сыртқы операцияларға      54894700
салынатын салықтар
1     Кеден төлемдерi                                 48642600
2     Халықаралық сауда мен операцияларға салынатын    6252100
басқа да салықтар
07      Басқа да салықтар                                  96513
1     Басқа да салықтар                                  96513
08      Заңдық мәндi іс-әрекеттердi жасағаны үшiн        5626235
және (немесе) оған уәкiлеттiгi бар мемлекеттiк
органдардың немесе лауазымды адамдардың
құжаттар бергенi үшiн алынатын мiндеттi төлемдер
1     Мемлекеттiк баж                                  5626235
2         Салықтық емес түсiмдер                          36938860
01      Мемлекет меншігінен түсетін түсімдер            28152369
1     Мемлекеттік кәсіпорынның таза кірісі
бөлігіндегі түсімдер                              628000
3     Мемлекет меншігіндегі акциялардың
мемлекеттік пакетіне дивидендтер                 4775500
5     Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден
түсетін кірістер                                18977250
6     Бюджет қаражатын банк шоттарына орналастырғаны
үшін сыйақылар (мүдделер)                         802975
7     Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)                     1402243
8     Қазақстан Республикасының Үкіметі мемлекеттік     146150
кепілдіктер бойынша ақы төленген талаптарға
сыйақылар (мүдделер)
10    Мемлекеттік меншіктен түсетін өзге де кірістер   1420251
02      Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелердің тауарларды
(жұмыстарды, қызметтер көрсетуді) өткізуінен
түсетін түсімдер                                 3886828
1     Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелердің тауарларды
(жұмыстарды, қызметтер көрсетуді)
өткізуінен түсетін түсімдер                      3886828
03      Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын
мемлекеттік сатып алу өткізуден түсетін
ақша түсімдері                                     11995
1     Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын
мемлекеттік сатып алу өткізуден түсетін
ақша түсімдері                                     11995
04      Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын,
сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкінің бюджеттен (шығыстар сметасынан)
ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік
мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар,
санкциялар, өндіріп алулар                       1526167
1     Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын,
сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкінің бюджеттен (шығыстар сметасынан)
ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік
мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар,
санкциялар, өндіріп алулар                       1526167

05             Гранты                                     1611779
2           финансовая помощь                          1611779
06             Прочие неналоговые поступления             1749722
1           Прочие неналоговые поступления             1749722
3                Поступления от продажи основного
капитала                                  12248627
01             Продажа государственного имущества,
закрепленного за государственными
учреждениями                                 55222
1           Продажа государственного имущества,
закрепленного за государственными
учреждениями                                 55222
02             Продажа товаров из государственного
материального резерва                     12193373
1           Продажа товаров из государственного
материального резерва                     12193373
03             Продажа земли и нематериальных активов          32
2           Продажа нематериальных активов                  32
4                Поступления официальных трансфертов       95008515
01             Трансферты из нижестоящих органов
государственного управления               95008515
1           Трансферты из областных бюджетов,
бюджетов городов Астаны и Алматы          95008515
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Функциональная группа!                                  ! На 2005
Администратор    !          Наименование            ! год
Программа    !                                  !
-------------------------------------------------------------------
1          !                  2               !     3
-------------------------------------------------------------------
II. Затраты                         1075525346
01                   Государственные услуги общего
характера                             65776178
101              Администрация Президента
Республики Казахстан                    878877
001          Обеспечение деятельности Главы
государства                             746953
002          Прогнозно-аналитическое обеспечение
стратегических аспектов внутренней
и внешней политики государства           66064
003          Обеспечение сохранности архивного
фонда, печатных изданий и их
специальное использование                65860
102              Хозяйственное управление Парламента
Республики Казахстан                   2368613
001          Обеспечение деятельности Парламента
Республики Казахстан                   2357177
002          Создание автоматизированной системы
мониторинга законопроектов               11436
104              Канцелярия Премьер-Министра
Республики Казахстан                   1027555
001          Обеспечение деятельности
Премьер-Министра Республики
Казахстан                              1027555
106              Национальный центр по правам
человека                                 24029
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного по правам человека       24029
201              Министерство внутренних дел
Республики Казахстан                     11294
002          Обеспечение политических интересов
страны в области общественного
порядка                                  11294
204              Министерство иностранных дел
Республики Казахстан                  12069664
001          Обеспечение внешнеполитической
деятельности                           7961863
002          Участие в международных
организациях и других международных
органах                                1541078
003          Делимитация и демаркация
государственной границы                 191891
004          Строительство и реконструкция
объектов Министерства иностранных
дел Республики Казахстан                283000

05      Гранттар                                         1611779
2     Қаржылық көмек                                   1611779
06      Басқа да салықтық емес түсімдер                  1749722
1     Салыққа жатпайтын басқа да түсімдер              1749722
3         Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер      12248627
01      Мемлекеттік мекемелерге бекітілген
мемлекеттік мүлікті сату                           55222
1     Мемлекеттік мекемелерге бекітілген
мемлекеттік мүлікті сату                           55222
02      Мемлекеттiк материалдық резервтегі тауарлар
сату                                            12193373
1     Мемлекеттiк материалдық резервтегі тауарлар
сату                                            12193373
03      Жердi және материалдық емес активтердi сату           32
2     Материалдық емес активтердi сату                      32
4         Ресми трансферттерден түсетін түсімдер          95008515
01      Төмен тұрған мемлекеттiк басқару                95008515
органдарынан алынатын трансферттер
1     Облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы       95008515
қалаларының бюджеттерiнен алынатын трансферттер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Функционалдық топ                                        2005 жыл
Әкімші                  Атауы
Бағдарлама
____________________________________________________________________
1                    2                               3
____________________________________________________________________
IІ. Шығындар                                 1075525346
01         Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер          65776178
көрсету
101      Қазақстан Республикасы Президентінiң             878877
Әкiмшілігі
001  Мемлекет Басшысының қызметінің жұмыс             746953
істеуін қамтамасыз ету
002  Мемлекеттiң iшкi және сыртқы саясатының           66064
стратегиялық аспектілерiн болжамды-талдамалық
жағынан қамтамасыз ету
003  Мұрағат қорының, баспа басылымдарының            65860
сақталуын қамтамасыз ету және оларды арнайы
пайдалану
102     Қазақстан Республикасы Парламентiнiң            2368613
Шаруашылық басқармасы
001  Қазақстан Республикасы Парламентiнiң            2357177
қызметін қамтамасыз ету
002  Заң жобалары мониторингінің автоматтан.           11436
дырылған жүйесін құру
104     Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң      1027555
Кеңсесi
001  Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң      1027555
қызметін қамтамасыз ету
106     Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық           24029
001  Адам құқықтары жөніндегі уәкілдің                 24029
қызметін қамтамасыз ету
201     Қазақстан Республикасының Ішкі iстер              11294
министрлiгi
002  Елдің қоғамдық тәртіп саласындағы саяси           11294
мүдделерiн қамтамасыз ету
204     Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер         12069664
министрлiгi
001  Сыртқы саяси қызметті қамтамасыз ету            7961863
002  Халықаралық ұйымдарға және басқа да             1541078
халықаралық органдарға қатысу
003  Мемлекеттiк шекараны делимитациялау және         191891
демаркациялау
004  Қазақстан Республикасының Сыртқы істер           283000
министрлігі объектілерін салу және қайта
жаңарту

005          Заграничные командировки                605429
008          Обеспечение специальной,
инженерно-технической и физической
защиты дипломатических
представительств за рубежом             100965
009          Приобретение и строительство
объектов недвижимости за рубежом
для размещения дипломатических
представительств Республики
Казахстан                              1385438
217              Министерство финансов Республики
Казахстан                             17610471
001          Обеспечение исполнения и контроля
за исполнением государственного
бюджета                               14161883
002          Осуществление аудита
инвестиционных проектов                  19529
003          Проведение процедур ликвидации и
банкротства                              75204
004          Печатание акцизных и учетно-
контрольных марок                        70559
005          Оценка, хранение и реализация
имущества, поступившего в
республиканскую собственность по
отдельным основаниям                     82581
007          Создание и развитие информационных
систем органов Министерства
финансов Республики Казахстан          1681477
008          Обновление парка автомашин для
государственных органов                 355934
015          Оплата услуг поверенным (агентам)         3065
016          Приватизация, управление
государственным имуществом,
постприватизационная деятельность
и регулирование споров, связанных
с этим и кредитованием, учет,
хранение имущества, полученного
или взысканного в счет исполнения
обязательств по кредитам и
государственным гарантиям               500000
017          Содержание и страхование здания
"Дом Министерств"                       257807
019          Выплата курсовой разницы по
льготным жилищным кредитам               47707
023          Обеспечение минимального размера
уставных капиталов акционерных
обществ, государственные пакеты
акций которых находятся в
республиканской собственности            84725
024          Выплата премий по вкладам в
жилищные строительные сбережения        270000
220              Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан       786351
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
стратегического, индикативного и
бюджетного планирования                 442885
002          Создание ситуационной системы
государственного управления              25000
003          Создание информационных систем
Министерства экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан        32718
005          Мобилизационная подготовка               19113
010          Взаимодействие с международными
рейтинговыми агентствами по
вопросам пересмотра суверенного
кредитного рейтинга Республики
Казахстан                                23071
011          Аналитические исследования
социально-экономического развития       242064
013          Проведение внешней оценки хода
реализации Стратегии
индустриально-инновационного
развития Республики Казахстан             1500
225              Министерство образования и науки
Республики Казахстан                   6664033
002          Фундаментальные и прикладные
научные исследования                   6462494
005          Строительство и реконструкция
научных объектов                        126638

005  Шетелдік іссапарлар                              605429
008  Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы,    100965
инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын
қамтамасыз ету
009  Қазақстан Республикасының дипломатиялық         1385438
өкілдіктерін орналастыру үшін шетелде
қозғалмайтын мүлік объектілерін сатып алу
және салу
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi    17610471
001  Мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және оның     14161883
атқарылуына бақылауды қамтамасыз ету
002  Инвестициялық жобалардың аудитін жүзеге асыру     19529
003  Тарату және банкроттық рәсімдерді жүргізу         75204
004  Акциздік және есептеу-бақылау маркаларын          70559
басып шығару
005  Жекелеген негіздемелер бойынша республикалық      82581
меншікке түскен мүлікті бағалау, сақтау
және сату
007  Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі        1681477
органдарының ақпараттық жүйелерін құру және
дамыту
008  Мемлекеттік органдар үшін автомашиналар          355934
паркін жаңарту
015  Сенімді тұлғалардың (агенттердің)                500000
қызметтеріне ақы төлеу
016  Жекешелендiру, мемлекеттік мүлiктi басқару,      257807
жекешелендiруден кейiнгi қызмет және
осымен әрі кредит беруге байланысты дауларды
реттеу, кредиттер және мемлекеттік
кепiлдiктер бойынша мiндеттемелердi орындау
есебiнен алынған немесе өндiрiп алынған мүлiктi
есепке алу, сақтау
017  "Министрліктер үйі" ғимаратын күтіп ұстау және   257807
сақтандыру
019  Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша           47707
бағамдық айырманы төлеу
023  Акцияларының мемлекеттік пакеттері республика.    84725
лық меншіктегі акционерлік қоғамдардың
жарғылық капиталдарының ең төменгі мөлшерін
қамтамасыз ету
024  Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша        270000
сыйлықақылар төлеу
220     Қазақстан Республикасының Экономика және         786351
бюджеттiк жоспарлау министрлігі
001  Стратегиялық, индикативтік және бюджеттік        442885
жоспарлау саласында уәкілетті органның
жұмысын қамтамасыз ету
002  Мемлекеттiк басқарудың ахуалдық жүйесiн құру      25000
003  Қазақстан Республикасы Экономика және             32718
бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнің
ақпараттық жүйесін құру
005  Жұмылдыру әзірлігі                                19113
010  Қазақстан Республикасының егемен кредиттік        23071
рейтингін қайта қарау мәселелері бойынша
халықаралық рейтингілік агенттіктерімен өзара
іс-қимыл жасау
011  Әлеуметтік-экономикалық дамудың талдамалық       242064
зерттеулері
013  Қазақстан Республикасының Индустриялық-            1500
инновациялық дамуы стратегиясын іске
асыру барысында сыртқы бағалау жүргізу
225     Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым      6664033
министрлiгi
002  Iргелi және қолданбалы ғылыми зерттеулер        6462494
005  Ғылыми объектілерді салу және қайта құру         126638

007          Государственные премии и стипендии       74901
406              Счетный комитет по контролю за
исполнением республиканского
бюджета                                 192570
001          Обеспечение контроля за исполнением
республиканского бюджета                182893
002          Создание и развитие информационной
базы данных по объектам финансового
контроля                                  9677
603              Агентство Республики Казахстан по
информатизации и связи                 1867483
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
информатизации и связи                  154327
003          Прикладные научные исследования в
области информатизации и связи           27720
005          Создание государственных баз данных     463244
007          Создание единой системы
электронного документооборота
государственных органов                 401836
008          Создание информационной
инфраструктуры государственных
органов                                 216800
010          Обеспечение функционирования
межведомственных информационных
систем                                  250920
015          Строительство и реконструкция
объектов информатизации и связи         352636
606              Агентство Республики Казахстан
по статистике                          2618162
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
статистики                             1960967
002          Создание информационно-статистических
баз данных о социально-экономическом
положении республики                    622141
003          Создание информационных систем
органов государственной статистики       12000
004          Прикладные научные исследования в
области государственной статистики       23054
608              Агентство Республики Казахстан по
делам государственной службы            238581
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в сфере
государственной службы                  124692
002          Функционирование системы
информатизации и тестирования
кадров государственной службы
республики                               67222
003          Прикладные научные исследования
в области государственного управления
и государственной службы                  5000
006          Повышение квалификации государственных
служащих за рубежом                      41667
610              Агентство Республики Казахстан по
государственным закупкам                191095
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
государственных закупок                 142195
002          Создание информационных систем
Агентства Республики Казахстан
по государственным закупкам              48900
619              Агентство таможенного контроля
Республики Казахстан                  10922840
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в сфере
таможенного дела                       7386061
002          Развитие таможенной информационной
системы "ТАИС"                          256000
003          Создание информационной системы
"Электронная таможня"                   500000
004          Строительство объектов таможенного
контроля и таможенной
инфраструктуры                         2732394
104          Борьба с наркоманией и
наркобизнесом                            48385
637              Конституционный Совет Республики
Казахстан                               104653
001          Обеспечение деятельности
Конституционного Совета Республики
Казахстан                               104653
690              Центральная избирательная комиссия
Республики Казахстан                   2245130

007  Мемлекеттік сыйлықтар және стипендиялар           74901
406     Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау       192570
жөніндегі есеп комитетi
001  Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды     182893
қамтамасыз ету
002  Қаржы бақылау объектiлерi бойынша деректердің
ақпараттық базасын құру және дамыту                9677
603     Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және   1867483
байланыс жөніндегі агенттігі
001  Ақпараттандыру және байланыс саласындағы         154327
уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
003  Ақпараттандыру және байланыс саласындағы          27720
қолданбалы ғылыми зерттеулер
005  Мемлекеттік деректер базаларын құру              463244
007  Мемлекеттік органдардың электрондық құжат        401836
айналымның бірыңғай жүйесін құру
008  Мемлекеттік органдардың ақпараттық               216800
инфрақұрылымын құру
010  Ведомствоаралық ақпараттық жүйелердің            250920
жұмыс істеуін қамтамасыз ету
015  Ақпарат және байланыс объектілерін салу және     352636
қайта жаңарту
606     Қазақстан Республикасының Статистика            2618162
жөніндегі агенттігi
001  Статистика саласындағы уәкілетті органның       1960967
қызметін қамтамасыз ету
002  Республиканың әлеуметтiк-экономикалық жағдайы    622141
туралы ақпараттық-статистикалық
деректер базасын құру
003  Мемлекеттік статистика органдарының ақпараттық    12000
жүйелерiн құру
004  Мемлекеттiк статистика саласындағы қолданбалы     23054
ғылыми зерттеулер
608     Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет     238581
iстерi жөнiндегi агенттiгi
001  Мемлекеттiк қызмет саласындағы уәкілетті         124692
органның қызметін қамтамасыз ету
002  Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын        67222
ақпараттандыру және тестілеу жүйесiнiң
жұмыс iстеуi
003  Мемлекеттік басқару және мемлекеттік қызмет        5000
саласындағы қолданбалы ғылыми-зерттеулер
006  Мемлекеттік қызметшілерді шетелдерде              41667
біліктілігін арттыру
610     Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу  191095
жөнiндегi агенттiгi
001  Мемлекеттiк сатып алу саласындағы уәкілетті      142195
органның қызметін қамтамасыз ету
002  Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу   48900
жөнiндегі агенттiгiнiң ақпараттық жүйелерiн
құру
619     Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау     10922840
агенттiгi
001  Кеден ісі саласындағы уәкілетті органның        7386061
қызметін қамтамасыз ету
002  "КААЖ" кедендiк ақпараттық жүйесiн дамыту        256000
003  "Электрондық кеден" ақпараттық жүйесін құру      500000
004  Кедендiк бақылау және кедендік инфрақұрылым     2732394
объектілерін салу
104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес   48385
637     Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесi  104653
001  Қазақстан Республикасының Конституциялық         104653
Кеңесiнің қызметін қамтамасыз ету
690     Қазақстан Республикасының Орталық сайлау        2245130
комиссиясы

001          Организация проведения выборов          331930
002          Создание автоматизированной
информационной системы "Сайлау"        1913200
694              Управление делами Президента
Республики Казахстан                   5954777
001          Обеспечение деятельности Главы
государства, Премьер-Министра и
других должностных лиц
государственных органов                5569808
009          Обновление парка автомашин для
государственных органов                 384969
02                   Оборона                               69441269
208              Министерство обороны Республики
Казахстан                             54706467
001          Содержание личного состава,
вооружения, военной и иной
техники, оборудования, животных и
инфраструктуры Вооруженных Сил        32306961
002          Обеспечение основных видов
деятельности Вооруженных Сил           8217018
003          Создание информационных систем
Вооруженных Сил                         536612
004          Развитие инфраструктуры
Вооруженных Сил                        3300078
005          Обучение и воспитание
одаренных детей                         159986
006          Модернизация и приобретение
вооружения и иной техники,
систем связи                           5308282
007          Поставка и ремонт вооружения и военной
техники в соответствии с
межгосударственными договорами об
аренде полигонов                       2765340
008          Прикладные научные исследования и
опытно-конструкторские работы
оборонного характера                     87001
015          Подготовка допризывников по
военно-техническим специальностям       130000
016          Материально-техническое обеспечение
Вооруженных Сил                        1814724
017          Межгосударственные воинские
перевозки пограничных войск и
грузов для их обеспечения в
интересах охраны внешних границ
государств-участников СНГ                80465
308              Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям             12990729
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
предупреждения и ликвидации
чрезвычайных ситуаций                  2374957
002          Организация ликвидации чрезвычайных
ситуаций природного и техногенного
характера                             10115537
003          Строительство и реконструкция
объектов защиты от чрезвычайных
ситуаций                                483400
004          Анализ и проведение испытаний в
области пожарной безопасности             7377
007          Подготовка специалистов
государственных органов и
учреждений к действиям в условиях
чрезвычайной ситуации                     9458
678              Республиканская гвардия Республики
Казахстан                              1744073
001          Участие в обеспечении безопасности
охраняемых лиц и выполнении
церемониальных ритуалов                1179474
002          Строительство объектов
Республиканской гвардии                 564599

001  Сайлау өткiзуді ұйымдастыру                      331930
002  "Сайлау" автоматтандырылған ақпараттық          1913200
жүйесін құру
694     Қазақстан Республикасы Президентінің Іс         5954777
басқармасы
001  Мемлекет Басшысының, Премьер-Министрдің және    5569808
мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды
тұлғаларының қызметін қамтамасыз ету
009  Мемлекеттiк органдар үшiн автомашиналар паркiн   384969
жаңарту
02         Қорғаныс                                       69441269
208     Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi 54706467
001  Қарулы Күштердің жеке құрамын, қару-жарақта.   32306961
рын, әскери және өзге техникаларын, жабдық.
тарын, жануарларын және инфрақұрылымын ұстау
002  Қарулы Күштер қызметінің негізгі түрлерін       8217018
қамтамасыз ету
003  Қарулы Күштердің ақпараттық жүйелерін құру       536612
004  Қарулы Күштердің инфрақұрылымын дамыту          3300078
005  Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу           159986
006  Қару-жарақты, әскери және өзге техниканы,       5308282
байланыс жүйелерін жаңғырту, сатып алу
007  Полигондарды жалға беру туралы мемлекетаралық   2765340
келісім-шартына сәйкес қару-жарақ пен әскери
техниканы жеткізу және жөндеу
008  Қорғаныстық сипатындағы қолданбалы ғылыми         87001
зерттеулер мен тәжірибе-конструкторлық
жұмыстар
015  Әскерге шақырылғанға дейінгілерді әскери-        130000
техникалық мамандықтар бойынша дайындау
016  Қарулы Күштерді материалдық-техникалық          1814724
қамтамасыз ету
017  ТМД-ға мүше мемлекеттерiнің сыртқы                80465
шекараларын қорғау мүддесiндегі шекара
әскерлерi мен жүктерін қамтамасыз ету
үшін мемлекетаралық әскери тасымалдаулар
308     Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар    12990729
жөнiндегi агенттiгi
001  Төтенше жағдайларды ескерту және жою            2374957
саласындағы уәкілетті органның қызметін
қамтамасыз ету
002  Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше      10115537
жағдайларды жоюды ұйымдастыру
003  Төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу    483400
мен қайта жаңарту
004  Өрт қауiпсiздiгi саласында сынақтарды талдау       7377
және жүргiзу
007  Мемлекеттік органдар мен мекемелер мамандарын      9458
төтенше жағдай ахуалында іс-әрекет жасауға
дайындау
678     Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы   1744073
001  Қорғалатын адамдардың қауiпсiздiгiн             1179474
қамтамасыз етуге және салтанатты рәсiмдерді
орындауға қатысу
002  Республикалық ұлан объектілерінің құрылысын      564599
салу

03                   Общественный порядок и безопасность  109320924
104              Канцелярия Премьер-Министра
Республики Казахстан                    321257
002          Организация и обеспечение
информационной безопасности в
государственных органах                  91236
003          Обеспечение фельдъегерской связью
государственных учреждений              230021
201              Министерство внутренних дел
Республики Казахстан                  33851952
001          Охрана общественного порядка и
обеспечение общественной
безопасности на республиканском
уровне                                28416640
003          Обеспечение защиты прав и свобод
лиц, участвующих в уголовном
процессе                                106094
004          Специальные и воинские перевозки         52286
007          Строительство, реконструкция
объектов общественного порядка и
безопасности                            159914
008          Создание информационных систем
органов внутренних дел                  114630
009          Государственный проект 3               1000000
016          Изготовление водительских
удостоверений, документов, номерных
знаков для государственной
регистрации транспортных средств       2226552
017          Повышение боеготовности воинских
частей внутренних войск
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан                    576236
018          Обеспечение миграционными
карточками иностранных лиц,
прибывающих в Республику Казахстан       11000
104          Борьба с наркоманией и
наркобизнесом                           327599
110          Борьба с терроризмом и иными
проявлениями экстремизма и сепаратизма  861001
221              Министерство юстиции Республики
Казахстан                             18821439
001          Правовое обеспечение деятельности
государства                            3312877
002          Проведение судебных экспертиз           585544
003          Содержание осужденных                  9903893
004          Строительство и реконструкция
объектов уголовно-исполнительной
системы                                1674300
005          Оказание юридической помощи
адвокатами в суде                       120715
006          Правовая пропаганда                      71501
008          Создание информационной системы
органов юстиции                          30400
009          Создание информационной системы
уголовно-исполнительной системы           5000
011          Противодействие эпидемии СПИДа в
исправительных учреждениях                3000
012          Cодержание следственно-арестованных
лиц                                    2156498
013          Противодействие эпидемии СПИДа
в следственных изоляторах                 1000
015          Изготовление паспортов и удостоверений
личности граждан Республики Казахстан   930808
104          Борьба с наркоманией и
наркобизнесом                            25903
410              Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан                  37664550
001          Обеспечение национальной
безопасности                          34500550
002          Программа развития системы
национальной безопасности              3164000

03         Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік              109320924
104     Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің       321257
Кеңсесі
002  Мемлекеттік органдарда ақпараттық қауіпсіздікті   91236
ұйымдастыру және қамтамасыз ету
003  Мемлекеттiк мекемелерді фельдъегерлік байланыс.  230021
пен қамтамасыз ету
201     Қазақстан Республикасының Ішкі iстер           33851952
министрлiгi
001  Республикалық деңгейде қоғамдық тәртiптi       28416640
қорғау және қоғамдық қауiпсiздiктi
қамтамасыз ету
003  Қылмыстық процеске қатысатын адамдардың          106094
құқықтары мен бостандықтарын қорғауды
қамтамасыз ету
004  Арнайы және әскери тасымалдар                     52286
007  Қоғамдық тәртіп және қоғамдық қауіпсіздік        159914
объектілерінің құрылысын салу, қайта жаңарту
008  Ішкі істер органдарының ақпараттық жүйелерін     114630
құру
009  3-мемлекеттік жоба                              1000000
016  Жүргiзушi куәлiктерiн, көлiк құралдарын         2226552
мемлекеттiк тiркеу үшiн қажет құжаттарды және
нөмiр белгiлерiн дайындау
017  Қазақстан Республикасы Iшкi iстер                576236
министрлiгiнiң iшкi әскерлерi әскери
бөлiмдерiнiң жауынгерлiк дайындығын арттыру
018  Қазақстан Республикасына келетін шетелдік         11000
азаматтарды көші-қон карточкалармен
қамтамасыз ету
104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес  327599
110  Терроризмге және экстремизм мен сепаратизмнің    861001
басқа да көріністеріне қарсы күрес
221     Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі   18821439
001  Мемлекеттің қызметін құқықтық қамтамасыз ету    3312877
002  Сот сараптамаларын жүргiзу                       585544
003  Сотталғандарды ұстау                            9903893
004  Қылмыстық-атқару жүйесi объектілерін салу       1674300
және қайта жаңарту
005  Сотта адвокаттардың заңгерлік көмек көрсетуі     120715
006  Құқықтық насихат                                  71501
008  Әділет органдарында ақпараттық жүйе құру          30400
009  Қылмыстық-атқару жүйесінің ақпараттық              5000
жүйесін құру
011  Түзету мекемелерінде СПИД індетіне қарсы           3000
іс-әрекет
012  Тергеу-тұтқынға алынған адамдарды ұстау         2156498
013  Тергеу изоляторларында СПИД індетіне қарсы         1000
іс-қимыл
015  Қазақстан Республикасы азаматтарының             930808
төлқұжаттары мен жеке куәліктерін дайындау
104  Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес   25903
410     Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк   37664550
комитеті
001  Ұлттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету            34500550
002  Ұлттық қауіпсіздік жүйесін дамыту бағдарламасы  3164000

501              Верховный Суд Республики Казахстан     8709946
001          Обеспечение деятельности органов
судебной системы                       8497446
002          Создание единой автоматизированной
информационно-аналитической системы
органов судебной системы Республики
Казахстан                                82500
004          Обеспечение жильем судей                130000
502              Генеральная прокуратура Республики
Казахстан                              5398062
001          Осуществление высшего надзора за
точным и единообразным применением
законов и подзаконных актов в
Республике Казахстан                   5194224
002          Межгосударственное информационное
взаимодействие по ведению
криминального и оперативного учетов       1838
003          Создание информационной системы
Комитета по правовой статистике и
специальным учетам Генеральной
прокуратуры Республики Казахстан        202000
618              Агентство Республики Казахстан по
борьбе с экономической
и коррупционной преступностью
(финансовая полиция)                   3335691
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа по борьбе с
экономической и коррупционной
преступностью                          3201402
002          Обеспечение защиты прав и свобод
лиц, участвующих в уголовном
процессе                                 47342
003          Создание единой автоматизированной
информационно-телекоммуникационной
системы Агентства Республики
Казахстан по борьбе с экономической
и коррупционной преступностью            80647
104          Борьба с наркоманией и
наркобизнесом                             6300
678              Республиканская гвардия Республики
Казахстан                                75000
110          Борьба с терроризмом и иными
проявлениями экстремизма и сепаратизма   75000
680              Служба охраны Президента Республики
Казахстан                              1143027
001          Обеспечение безопасности глав
государств и отдельных должностных
лиц                                    1143027
04                   Образование                           55665081
201              Министерство внутренних дел
Республики Казахстан                   1946431
010          Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием           435559
011          Повышение квалификации и
переподготовка кадров                    71135
012          Подготовка специалистов с высшим
профессиональным образованием          1313587
013          Строительство и реконструкция
объектов образования                    126150
204              Министерство иностранных дел
Республики Казахстан                     25145
007          Переподготовка государственных
служащих для органов
дипломатической службы                   25145
208              Министерство обороны Республики
Казахстан                              3348155
010          Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием           325850
011          Подготовка специалистов с высшим и
послевузовским профессиональным
образованием                           3022305
213              Министерство труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан                                 1970
022          Повышение квалификации и переподготовка
кадров государственных организаций
социальной защиты населения               1970
220              Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан       549906
009          Перспективное обучение специалистов
в государственном секторе экономики     426135
042          Повышение квалификации руководящих
работников в сфере экономики            123771
221              Министерство юстиции Республики
Казахстан                               359621
007          Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием           135551
016          Подготовка специалистов с высшим
профессиональным образованием           205165
017          Повышение квалификации и
переподготовка кадров                    18905
225              Министерство образования и науки
Республики Казахстан                  43911973
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
образования и науки                     515198
008          Разработка и апробация учебников и
учебно-методических комплексов для
организаций образования, издание и
доставка учебной литературы для
республиканских организаций,
предоставляющих услуги в области
образования, и казахской диаспоры
за рубежом                              532000
009          Обучение и воспитание одаренных
детей                                  1211692
010          Проведение республиканских
школьных олимпиад, конкурсов,
межшкольных мероприятий республиканского
значения                                370552
011          Строительство и реконструкция
объектов образования и науки           4352909
012          Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на строительство и
реконструкцию объектов образования     11038630
013          Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием           533403
014          Прикладные научные исследования
в области образования                    90557
017          Обеспечение непрерывного обучения
в области культуры и искусства          953872
018          Участие Республики Казахстан в
Программе сравнительного изучения
и оценка успехов школьников разных
стран (PISA)                              9516
020          Подготовка специалистов с высшим и
послевузовским профессиональным
образованием                          14045076
021          Организация государственного
кредитования подготовки
специалистов с высшим
профессиональным образованием            22701

501     Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты          8709946
001  Сот жүйесі органдарының қызметін қамтамасыз ету 8497446
002  Қазақстан Республикасы сот жүйесi органдарының    82500
бiрыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау
жүйесін құру
004  Судьяларды тұрғын үймен қамтамасыз ету           130000
502     Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы     5398062
001  Қазақстан Республикасында заңдардың және заңға  5194224
тәуелді актілердің дәлме-дәл және бірізді
қолданылуына жоғары қадағалауды іске асыру
002  Қылмыстық және жедел есеп жүргiзу жөніндегі        1838
мемлекетаралық ақпараттық өзара іс-қимыл
003  Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасының   202000
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу
жөніндегі комитетінің ақпараттық жүйесiн құру
618     Қазақстан Республикасының Экономикалық және     3335691
сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес
жөніндегі агенттiгi (қаржы полициясы)
001  Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа   3201402
қарсы күрес қызметін қамтамасыз ету
002  Қылмыстық процеске қатысатын адамдардың           47342
құқықтары мен бостандықтарын қорғауды
қамтамасыз ету
003  Қазақстан Республикасы Экономикалық және          80647
сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес
жөніндегі агенттiгiнің бiрыңғай
автоматтандырылған ақпараттық-телекоммуни.
кациялық жүйесiн құру
104  Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес    6300
678     Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы     75000
110  Терроризмге және экстремизм мен сепаратизмнің     75000
басқа да көріністеріне қарсы күрес
680     Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет      1143027
қызметі
001  Мемлекет басшылары мен жекелеген лауазымды      1143027
тұлғалардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету
04         Бiлiм беру                                     55665081
201     Қазақстан Республикасының Ішкі істер            1946431
министрлігі
010  Орта кәсіптік білімді мамандар даярлау           435559
011  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және              71135
қайта даярлау
012  Жоғары кәсіби білімді мамандарды даярлау        1313587
013  Жоғары білім беру объектілерін салу және         126150
қайта жаңарту
204     Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер            25145
министрлiгi
007  Дипломатиялық қызмет органдары үшін               25145
мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау
208     Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi  3348155
010  Орта кәсiптiк білiмдi мамандар даярлау           325850
011  Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі          3022305
кәсіби білімді мамандар даярлау
213     Қазақстан Республикасының Еңбек және               1970
халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
022  Халықты әлеуметтік қорғаудың мемлекеттік           1970
ұйымдарды кадрларының біліктілігін арттыру
және оларды қайта даярлау
220     Қазақстан Республикасының Экономика және         549906
бюджеттік жоспарлау министрлігі
009  Экономиканың мемлекеттік саласындағы             426135
мамандарды перспективалы оқыту
042  Экономика саласындағы басшы қызметкерлердің      123771
біліктілігін арттыру
221     Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі     359621
007  Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау           135551
016  Жоғарғы кәсіптік білімді мамандар даярлау        205165
017  Кадрлардың біліктілігін арттыру және              18905
оларды қайта даярлау
225     Қазақстан Республикасының Білім және ғылым     43911973
министрлігі
001  Білім және ғылым саласындағы уәкілетті           515198
органның қызметін қамтамасыз ету
008  Білім беру ұйымдары үшін оқулықтар мен оқу       532000
әдістемелік кешендерін әзірлеу және тәжірибеден
өткізу, білім беру саласында қызмет көрсететін
республикалық ұйымдар және шетелдегі қазақ
диаспорасы үшін оқу әдебиетін шығару және
жеткізу
009  Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу          1211692
010  Республикалық мектеп олимпиадаларын,            370552
конкурстарды, республикалық маңызы бар мектеп.
тен тыс іс-шараларды өткізу
011  Білім беру және ғылым объектілерін салу және    4352909
қайта жаңарту
012  Білім беру объектілерін салуға және қайта      11038630
жаңартуға облыстық бюджеттерге, Алматы
қалалық бюджетіне берілетін мақсатты
инвестициялық трансферттер
013  Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау           533403
014  Бiлiм беру саласындағы қолданбалы ғылыми          90557
зерттеулер
017  Мәдениет пен өнер саласында үзіліссiз оқуды      953872
қамтамасыз ету
018  Қазақстан Республикасының Түрлі елдердегі          9516
мектеп оқушыларының жетістіктерін салыстыра
зерттеу және бағалау (PISA) бағдарламасына
қатысу
020  Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі         14045076
кәсіптік білімді мамандар даярлау
021  Жоғары кәсіби білімді мамандар даярлауда          22701
мемлекеттік кредит беруді ұйымдастыру

022          Информатизация системы образования       80200
023          Повышение квалификации и
переподготовка кадров
государственных организаций
образования                             156544
025          Методологическое обеспечение
системы образования и анализ
качества образовательных услуг          732104
027          Создание единой национальной
системы тестирования                    473344
028          Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на обеспечение содержания
типовых штатов государственных
учреждений общего среднего
образования                            2550415
029          Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на содержание вновь
вводимых объектов образования          2158182
034          Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на подключение к сети
Интернет и оплату трафика
государственных учреждений среднего
общего образования                      500000
035          Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и
Алматы на приобретение и доставку
учебников и учебно-методических
комплексов для обновления
библиотечных фондов государственных
учреждений среднего общего
образования                             789300
036          Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на создание лингофонных и
мултимедийных кабинетов для
государственных учреждений среднего
общего образования                     2023300
037          Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на укрепление
материально-технической базы
государственных учреждений начального
профессионального образования           286100
038          Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на переподготовку
и повышение квалификации
педагогических работников в областных
(городских) институтах повышения
квалификации педагогических кадров      387500
039          Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на укрепление материально-
технической базы областных (городов)
институтов повышения квалификации
педагогических кадров                    75000
104          Борьба с наркоманией и наркобизнесом     23878
226              Министерство здравоохранения
Республики Казахстан                   3890597
002          Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием           137537
003          Подготовка специалистов с высшим и
послевузовским профессиональным
образованием                           2218434
014          Повышение квалификации и
переподготовка кадров
государственных организаций
здравоохранения                         601915
015          Методологическое обеспечение
системы медицинского образования          2949
026          Строительство и реконструкция объектов
образования                             684420
039          Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на возмещение расходов
по увеличению стоимости обучения по
среднему профессиональному образованию
в рамках государственного заказа         95631
040          Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на повышение квалификации
и переподготовку медицинских кадров,
а также менеджеров в области
здравоохранения                         149711
235              Министерство культуры Республики
Казахстан                                17619
016          Повышение квалификации и переподготовка
кадров государственных организаций
культуры                                 17619
308               Агентство Республики Казахстан по
чрезвычайным ситуациям                  191935
006          Подготовка специалистов с высшим
профессиональным образованием           191935

022  Бiлiм беру жүйесін ақпараттандыру                 80200
023  Мемлекеттік білім беру ұйымдарындағы             156544
кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және
қайта даярлау
025  Білім беру жүйесін әдістемелік қамтамасыз ету    732104
және білім беру қызметтерінің сапасын талдау
027  Бірыңғай ұлттық тестілеу жүйесін жасау           473344
028  Жалпы орта білім беретін мемлекеттік            2550415
мекемелердің үлгі штаттарын ұстауды
қамтамасыз етуге облыстық бюджеттерге,
Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне
берілетін ағымдағы мақсатты трансферттер
029  Жаңадан пайдалануға берілетін білім беру        2158182
объектілерін ұстауға облыстық бюджеттерге,
Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне
берілетін ағымдағы мақсатты трансферттер
034  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         500000
қалаларының бюджеттеріне Интернет жүйесіне
қосылуға және жалпы орта білім беретін
мемлекеттік мекемелердің трафигіне ақы
төлеуге берілетін ағымдағы мақсатты трансферттер
035  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         789300
қалаларының бюджеттеріне жалпы орта білім
беретін мемлекеттік мекемелердің кітапхана
қорларын жаңарту үшін оқулықтар мен оқу
әдістемелік кешендерді сатып алуға және
жеткізуге берілетін ағымдағы мақсатты
трансферттер
036  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        2023300
қалаларының бюджеттеріне жалпы орта білім
беретін мемлекеттік мекемелер үшін
лингафондық және мультимедиалық кабинеттер
құруға берілетін ағымдағы мақсатты
трансферттер
037  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         286100
қалаларының бюджеттеріне жалпы орта білім
беретін мемлекеттік мекемелердің
материалдық-техникалық базасын нығайтуға
берілетін ағымдағы мақсатты трансферттер
038  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         387500
қалаларының бюджеттеріне облыстық
(қалалық) педагог кадрлардың біліктілігін
арттыру институттарының педагог
қызметкерлерін қайта даярлауға және
олардың біліктілігін арттыруға берілетін
ағымдағы мақсатты трансферттер
039  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы          75000
қалаларының бюджеттеріне облыстық
(қалалық) педагог кадрлардың біліктілігін
арттыру институттарының материалдық-
техникалық базасын нығайтуға ағымдағы
мақсатты трансферттер
104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес   23878
226     Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау      3890597
министрлiгi
002  Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау           137537
003  Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі          2218434
кәсіптік білімді мамандар даярлау
014  Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары кадрла.    601915
рының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
015  Медициналық білім беру жүйесін әдістемелік         2949
қамтамасыз ету
026  Білім беру объектілерін салу және қайта құру     684420
039  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы          95631
қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік
тапсырыс шеңберінде кәсіптік орта
білім беру жөніндегі оқыту құнының
ұлғаюы бойынша шығыстарды өтеуге берілетін
ағымдағы мақсатты трансферттер
040  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         149711
қалаларының бюджеттеріне медицина кадрларын,
сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы
менеджерлерді қайта даярлауға және олардың
біліктілігін арттыруға берілетін
ағымдағы мақсатты трансферттер
235     Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлігі    17619
016  Мемлекеттік мәдениет ұйымдары кадрларының         17619
біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
308     Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар      191935
жөнiндегi агенттiгi
006  Жоғары кәсіптік білімді мамандар даярлау         191935

501               Верховный Суд Республики Казахстан       57047
003          Подготовка магистров-кандидатов
в судьи и повышение квалификации судей
и работников судебной системы            57047
608              Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы         216796
004          Подготовка, переподготовка и
повышение квалификации
государственных служащих                216796
613              Агентство Республики Казахстан по
туризму и спорту                        959025
002          Строительство и реконструкция
объектов образования                    275160
003          Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием           109945
008          Обучение и воспитание одаренных
в спорте детей                          573920
618              Агентство Республики Казахстан по
борьбе с экономической
и коррупционной преступностью
(финансовая полиция)                    181775
004          Подготовка специалистов с высшим
профессиональным образованием           181775
694              Управление делами Президента
Республики Казахстан                      7086
011          Переподготовка и специализация
врачей за рубежом                         7086
05                   Здравоохранение                       55018146
201              Министерство внутренних дел
Республики Казахстан                    791010
014          Лечение военнослужащих, сотрудников
правоохранительных органов и членов
их семей                                791010
208               Министерство обороны Республики
Казахстан                              1141096
012          Лечение военнослужащих и членов
их семей                               1141096
225               Министерство образования и науки
Республики Казахстан                    169324
019          Реабилитация детей                      169324
226               Министерство здравоохранения
Республики Казахстан                  51722982
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
здравоохранения                        1313264
005          Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджету города
Астаны на строительство и
реконструкцию объектов
здравоохранения                        9032500
006          Санитарно-эпидемиологическое
благополучие населения на
республиканском уровне                 1580060
007          Производство крови, ее компонентов
и препаратов для республиканских
организаций здравоохранения             283814
008          Хранение специального медицинского
резерва                                  36327
009          Прикладные научные исследования в
области здравоохранения                1472256
010          Оказание высокоспециализированной
медицинской помощи                     5193864
011          Оказание специализированной и
санаторно-оздоровительной
медицинской помощи больным
туберкулезом                            746896

501     Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты            57047
003  Сотқа магистрант-үміткерлерді даярлау және        57047
соттар мен сот жүйесі қызметкерлерінің
біліктілігін арттыру
608     Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет     216796
iстерi жөнiндегi агенттiгi
004  Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта         216796
даярлау және бiлiктiлiгiн арттыру
613     Қазақстан Республикасының Туризм және спорт      959025
жөнiндегі агенттігі
002  Білім беру объектілерін салу және қайта жаңарту  275160
003  Орта кәсіптік бiлiмдi мамандар даярлау           109945
008  Спортта дарындылық көрсеткен балаларды оқыту     573920
және тәрбиелеу
618     Қазақстан Республикасының Экономикалық және      181775
сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес
жөніндегі агенттігі (қаржы полициясы)
004  Жоғары кәсіби білімді мамандар даярлау           181775
694     Қазақстан Республикасы Президентінің               7086
Іс басқармасы
011  Дәрігерлерді шетелдерде қайта даярлау және         7086
мамандандыру
05         Денсаулық сақтау                               55018146
201     Қазақстан Республикасының Ішкi iстер             791010
министрлігі
014  Әскери қызметшiлердi, құқық қорғау органдарының  791010
қызметкерлерiн және олардың отбасы мүшелерiн
емдеу
208     Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi  1141096
012  Әскери қызметшiлердi және олардың отбасы        1141096
мүшелерін емдеу
225     Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым       169324
министрлiгi
019  Балаларды оңалту                                 169324
226     Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау     51722982
министрлiгi
001  Денсаулық сақтау саласында уәкілетті            1313264
органның қызметін қамтамасыз ету
005  Денсаулық сақтау объектiлерiн салуға және       9032500
қайта жаңартуға облыстық бюджеттерге,
Астана қаласының бюджеттеріне берілетін
мақсатты даму трансферттер
006  Республикалық деңгейде халықтың                 1580060
санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы
007  Республикалық денсаулық сақтау ұйымдары          283814
үшін қанды, оның құрамдаушыларын және
препараттарды өндіру
008  Арнайы медицина резервін сақтау                   36327
009  Денсаулық сақтау саласындағы қолданбалы         1472256
ғылыми зерттеулер
010  Жоғары мамандандырылған медициналық көмек       5193864
көрсету
011  Туберкулезбен ауратындарға мамандандырылған      746896
және санаторий-сауықтыру медициналық
көмек көрсету

012          Охрана материнства и детства           1275016
016          Строительство и реконструкция
объектов здравоохранения              17277500
017          Судебно-медицинская экспертиза          656954
018          Хранение ценностей исторического
наследия в области здравоохранения        8337
019          Создание информационных систем
здравоохранения                         300000
023          Развитие мобильной и телемедицины
в здравоохранении аульной
(сельской) местности                    400000
025          Оснащение республиканской
иммунобиологической лаборатории         526000
027          Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на содержание вновь
вводимых объектов здравоохранения        89737
028          Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на закуп лекарственных
средств, вакцин и других
иммунобиологических препаратов         4163745
035          Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на лекарственное
обеспечение детей до 5-ти летнего
возраста                                532285
036          Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на обеспечение беременных
железо- и йодсодержащими препаратами    736794
037          Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на осуществление
профилактических медицинских
осмотров отдельных категорий граждан    847844
038          Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на материально-техническое
оснащение медицинских организаций
здравоохранения на местном уровне      5231000
104          Борьба с наркоманией и
наркобизнесом                            18789
678              Республиканская гвардия Республики
Казахстан                                37826
003          Лечение военнослужащих и членов их
семей                                    37826
694              Управление делами Президента
Республики Казахстан                   1155908
003          Санитарно-эпидемиологическое
благополучие населения на
республиканском уровне                   39427
004          Оказание медицинской помощи
отдельным категориям граждан           1085457
005          Техническое и информационное
обеспечение медицинских организаций      31024
06                   Социальное обеспечение и социальная
помощь                               283622285
213              Министерство труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан                            271716332
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
труда, занятости, социальной
защиты населения                        885304

012  Ана мен баланы қорғау                           1275016
016  Денсаулық сақтау объектілерін салу және        17277500
қайта жаңарту
017  Сот-медицина сараптамасы                         656954
018  Денсаулық сақтау саласында тарихи мұра             8337
құндылықтарын сақтау
019  Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін құру    300000
023  Ауылдық (селолық) жерлердегі денсаулық сақтауда  400000
ұтқыр және телемедицинаны дамыту
025  Республикалық иммуналдық-биологиялық             526000
зертхананы жарақтандыру
027  Жаңадан пайдалануға берілетін денсаулық сақтау    89737
объектілерін ұстауға облыстық бюджеттерге,
Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне
берілетін ағымдағы мақсатты трансферттер
028  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        4163745
қалаларының бюджеттеріне дәрілік заттарды,
вакциналарды және басқа иммуналдық-биологиялық
препараттарды сатып алуға берілетін ағымдағы
мақсатты трансферттер
035  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        532285
қалаларының бюджеттеріне бес жасқа дейінгі
балаларды дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуге
берілетін ағымдағы мақсатты трансферттер
036  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        736794
қалаларының бюджеттеріне жүкті әйелдерді
құрамында темір және йод бар препараттармен
қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы
мақсатты трансферттер
037  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        847844
қалаларының бюджеттеріне азаматтардың
жекелеген санаттарын алдын ала медициналық
тексеруді жүзеге асыруға берілетін ағымдағы
мақсатты трансферттер
038  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы       5231000
қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтау
медициналық ұйымдарын жергілікті деңгейде
материалдық-техникалық жарақтандыруға
берілетін ағымдағы мақсатты трансферттер
104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес   18789
678     Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы     37826
003  Әскери қызметшiлердi және олардың отбасы          37826
мүшелерін емдеу
694     Қазақстан Республикасы Президентінің Іс         1155908
басқармасы
003  Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-       39427
эпидемиологиялық салауаттылығы
004  Азаматтардың жекелеген санаттарына медициналық  1085457
көмек көрсету
005  Медициналық ұйымдарды техникалық және             31024
ақпараттық қамтамасыз ету
06         Әлеуметтiк қамсыздандыру және әлеуметтік      283622285
көмек
213     Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты  271716332
әлеуметтiк қорғау министрлiгi
001  Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік    885304
қорғау саласындағы уәкілетті органның қызметін
қамтамасыз ету

002          Пенсионная программа                 180250582
003          Государственные социальные
пособия                               52025875
004          Специальные государственные
пособия                               22818480
005          Пособие на погребение                  1629334
006          Государственные специальные пособия
лицам, работавшим на подземных и
открытых горных работах, на работах
с особо вредными и особо тяжелыми
условиями труда                        1669150
007          Единовременные государственные
пособия в связи с рождением ребенка    3422775
008          Единовременные государственные
денежные компенсации пенсионерам,
получателям государственных
социальных пособий, пострадавшим
вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском ядерном полигоне        194475
010          Единовременная денежная компенсация
реабилитированным гражданам-жертвам
массовых политических репрессий         807209
011          Единовременные выплаты родителям,
усыновителям, опекунам погибших,
умерших военнослужащих                    1854
012          Прикладные научные исследования
в области охраны труда                   43425
013          Обеспечение выплаты пенсий и
пособий                                5635374
014          Информационно-аналитическое
обеспечение по базе занятости и
бедности                                 47368
015          Развитие информационной системы
Государственного центра по выплате
пенсий                                  165000
016          Возмещение за вред, причиненный
жизни и здоровью, возложенное
судом на государство, в случае
прекращения деятельности
юридического лица                       614500
018          Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы для выплаты единовременной
помощи участникам и инвалидам
Великой Отечественной войны            1016100
023          Методологическое обеспечение
оказания инвалидам протезно-
ортопедической помощи                     6513
024          Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на обеспечение проезда
инвалидам и участникам Великой
Отечественной войны                     116602
025          Развитие информационной базы
занятости и бедности                     50000
026          Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на увеличение размеров
коэффициентов для исчисления
должностных окладов (ставок) рабочих
первого и второго разрядов
государственных учреждений и
казенных предприятий                    316412
225              Министерство образования и науки
Республики Казахстан                    202894
026          Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на обеспечение специальных
(коррекционных) организаций
образования специальными техническими
и компенсаторными средствами            202894
603              Агентство Республики Казахстан по
информатизации и связи                  205922
018          Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на компенсацию повышения
тарифа абонентской платы за телефон
социально защищаемым гражданам,
являющимся абонентами городских
сетей телекоммуникаций                  205922
605              Агентство Республики Казахстан по
миграции и демографии                 11497137
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
миграции и демографии                   109468
002          Переселение на историческую родину
и социальная защита оралманов         11381315
003          Создание информационной системы
Агентства Республики Казахстан по
миграции и демографии                     6354

002  Зейнетақы бағдарламасы                        180250582
003  Мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар            52025875
004  Арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар                22818480
005  Жерлеуге берiлетiн жәрдемақы                    1629334
006  Жер астындағы және ашық тау-кен жұмыстарында,   1669150
еңбектiң ерекше зиянды және ерекше ауыр
жағдайында жұмыс iстеген адамдарға
мемлекеттiк арнайы жәрдемақылар
007  Бала тууға байланысты біржолғы мемлекеттік      3422775
жәрдемақылар
008  Семей ядролық полигондағы ядролық сынақтар       194475
салдарынан зардап шеккен зейнеткерлерге,
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға
біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
010  Ақталған азаматтар-жаппай саяси қуғын-сүргін     807209
құрбандарына бiржолғы ақшалай өтемақы
011  Қаза болған, қайтыс болған әскери                  1854
қызметшiлердiң ата-аналарына, асырап
алушыларына, қамқоршыларына бiржолғы төлемдер
012  Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы             43425
ғылыми зерттеулер
013  Зейнетақы мен жәрдемақыларды төлеуді            5635374
қамтамасыз ету
014  Жұмыспен қамту, және кедейшілік базасы            47368
бойынша ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету
015  Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік            165000
орталықтың ақпараттық жүйесін дамыту
016  Заңды тұлғаның жұмыс істеуі тоқтатылған          614500
жағдайда, сот мемлекетке жүктеген, өмiрi мен
денсаулыққа келтiрiлген зиянды өтеу
018  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        1016100
қалаларының бюджеттеріне ҰОС қатысушылары мен
мүгедектерінің жол жүруін қамтамасыз ету үшін
берілетін ағымдағы мақсатты трансферттер
023  Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек          6513
көрсетуді әдіснамалық қамтамасыз ету
024  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         116602
қалаларының бюджеттеріне ҰОС қатысушылары
мен мүгедектерінің жол жүруін қамтамасыз
ету үшін берілетін ағымдағы мақсатты
трансферттер
025  Жұмыспен қамтудың және кедейлікті ақпараттық      50000
базасын дамыту
026  Мемлекеттік мекемелер мен қазыналық              316412
кәсіпорындардың бірінші және екінші разрядтағы
бар жұмыскерлердің жалақыларын (ставкаларын)
есептеу үшін облыстық бюджеттерге, Астана және
Алматы қалаларының бюджеттеріне коэффициенттерді
мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы мақсатты
трансферттер
225     Қазақстан Республикасының Білім және ғылым       202894
министрлігі
026  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         202894
қалаларының бюджеттеріне арнайы (түзету)
ұйымдарын қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы
мақсатты трансферттер
603     Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және    205922
байланыс жөніндегі агенттігі
018  Қалалық телекоммуникациялық желілердің           205922
абоненттері болып табылатын, әлеуметтік
қорғалатын азаматтардың телефон үшін
абоненттік төлем тарифінің көтерілуіне
өтемақыға облыстық бюджеттерге, Астана
және Алматы қалаларының бюджеттеріне
берілетін мақсатты трансферттер
605     Қазақстан Республикасының Көші-қон және        11497137
демография жөніндегі агенттігі
001  Көші-қон және демография саласындағы             109468
уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
002  Оралмандарды тарихи отанына қоныстандыру       11381315
және әлеуметтік қорғау
003  Қазақстан Республикасы Көші-қон және демография    6354
жөніндегі агенттігінің ақпараттық жүйесін құру

07                   Жилищно-коммунальное хозяйство        23616581
217             Министерство финансов
Республики Казахстан                     2500000
028             Приобретение пакета акций АО
"Казахстанская ипотечная компания"      2 500000
233              Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                  21116581
024          Целевые трансферты на развитие областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на развитие системы
водоснабжения                          2890790
025          Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на строительство
жилья государственного коммунального
жилищного фонда                        6300000
028          Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на развитие
коммунального хозяйства                6458600
029          Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на развитие
благоустройства городов и
населенных пунктов                     5467191
08                   Культура, спорт, туризм и
информационное пространство           23570938
101              Администрация Президента
Республики Казахстан                    105380
004          Хранение историко-культурных
ценностей                               105380
225              Министерство образования и науки
Республики Казахстан                    304161
003          Хранение научно-исторических
ценностей                                 4776
006          Обеспечение доступности научной,
научно-технической и
научно-педагогической информации        299385
226              Министерство здравоохранения
Республики Казахстан                     4805
020          Обеспечение общедоступности
информации в области
здравоохранения                          4805
235              Министерство культуры Республики
Казахстан                              7680520
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
культуры                                134407
002          Прикладные научные исследования в
области культуры                        134331
003          Хранение историко-культурных
ценностей                               503244
004          Обеспечение сохранности памятников
историко-культурного наследия           331444
005          Производство национальных фильмов       911253
006          Обеспечение сохранности архивного
фонда                                   123963
007          Проведение социально значимых и
культурных мероприятий                  412381
008          Увековечение памяти деятелей
государства                               5000

07         Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы              23616581
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі     2500000
028  "Қазақстандық ипотекалық компания" АҚ           2500000
акцияларының пакетін сатып алу
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда 21116581
министрлiгi
024  Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға облыстық       2890790
бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне берілетін мақсатты даму
трансферттері
025  Мемлекеттік коммуналдық тұрғын-үй қорының       6300000
тұрғын үйін салуға облыстық бюджеттерге,
Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне
берілетін мақсатты даму трансферттері
028  Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту       6458600
үшін облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттеріне берілетін мақсатты
даму трансферттері
029  Қалалар мен елді мекендерді көркейтуді          5467191
дамытуға арналған облыстық бюджеттерге, Астана
және Алматы қалаларының бюджеттеріне
берілетін мақсатты даму трансферттері
08         Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық        23570938
кеңiстiк
101     Қазақстан Республикасы Президентінің             105380
Әкімшілігі
004  Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау               105380
225     Қазақстан Республикасының Білім және ғылым       304161
министрлiгi
003  Ғылыми-мәдени құндылықтарды сақтау                 4776
006  Ғылыми, ғылыми-техникалық және ғылыми-           299385
педагогикалық ақпараттың қол жетімділігін
қамтамасыз ету
226     Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау         4805
министрлігі
020  Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттың жалпыға    4805
қол жетiмдiлігін қамтамасыз ету
235     Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi  7680520
001  Мәдениет саласындағы уәкілетті органның          134407
қызметін қамтамасыз ету
002  Мәдениет саласындағы қолданбалы ғылыми           134331
зерттеулер
003  Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау               503244
004  Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды       331444
қамтамасыз ету
005  Ұлттық фильмдер шығару                           911253
006  Мұрағат қорын сақтауды қамтамасыз ету            123963
007  Әлеуметтік маңызды және мәдени іс-шараларды      412381
өткізу
008  Мемлекет қайраткерлерiнің бейнесін мәңгi           5000
есте сақтау

009          Проведение молодежной политики          147600
010          Развитие государственного языка и
других языков народов Казахстана        133676
012          Обеспечение функционирования
театрально-концертных организаций      2139094
013          Обеспечение общедоступности
информации                              493343
014          Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на
развитие объектов культуры             2205784
104          Борьба с наркоманией и наркобизнесом      5000
236              Министерство информации
Республики Казахстан                   9748869
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
информации                              126147
002          Обеспечение сохранности архива
печати                                   21498
003          Проведение государственной
информационной политики                8780076
004          Государственные премии и
стипендии                                21455
005          Издание социально важных видов
литературы                              675956
006          Проведение государственной
политики в области
внутриполитической стабильности и
общественного согласия                  113497
104          Борьба с наркоманией и
наркобизнесом                            10240
613              Агентство Республики Казахстан
по туризму и спорту                    5633010
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
туризма, спорта и физической
культуры                                 60367
004          Строительство и реконструкция
объектов туризма и спорта              3053760
005          Развитие спорта высших достижений      2416969
006          Формирование туристского имиджа
Казахстана                               39597
007          Государственные премии                     153
009          Поддержка развития национальных и
массовых видов спорта                    57034
104          Борьба с наркоманией и
наркобизнесом                             5130
694              Управление делами Президента
Республики Казахстан                     94193
006          Проведение государственной
информационной политики                  94193
09                   Топливно-энергетический комплекс и
недропользование                      22535244
217              Министерство финансов Республики
Казахстан                               484000
039          Исполнение обязательств
"Карагандашахтуголь" по возмещению
ущерба, нанесенного здоровью
работников ликвидированных шахт         484000
225              Министерство образования и науки
Республики Казахстан                    184319
024          Мониторинг сейсмологической
информации                              184319
231              Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики
Казахстан                             21600306
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в сфере
энергетики и минеральных ресурсов       570862
002          Обеспечение ведения учета
государственного имущества, право
пользования которым подлежит
передаче подрядчикам по
нефтегазовым проектам                    38338
003          Прикладные научные исследования
в области геологии использования
недр                                     88100
004          Прикладные научные исследования
технологического характера в
области топливно-энергетического
комплекса, нефтехимии и минеральных
ресурсов                                623400
005          Создание Казахстанского
термоядерного материаловедческого
реактора Токамак                        992295
006          Создание в Евразийском национальном
университете им. Л.Н. Гумилева
междисциплинарного
научно-исследовательского комплекса
на базе ускорителя тяжелых ионов        658135
008          Консервация и ликвидация урановых
рудников, захоронение техногенных
отходов                                 464984
009          Закрытие шахт Карагандинского
угольного бассейна                      533499
010          Развитие топливно-энергетического
комплекса                                66000
011          Обеспечение радиационной
безопасности                            435000
012          Формирование геологической
информации                               70540
013          Государственное геологическое
изучение                               1371294

009  Жастар саясатын жүргізу                          147600
010  Мемлекеттік тілді және Қазақстанның басқа да
халқының тілдерін дамыту                        133676
012  Театр-концерт ұйымдарының жұмысын қамтамасыз    2139094
ету
013  Ақпараттың жалпыға қол жетімділігін              493343
қамтамасыз ету
014  Мәдениет объектілерін дамытуға облыстық         2205784
бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне берілетін мақсатты даму
трансферттер
104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес    5000
236     Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлігі   9748869
001  Ақпарат саласындағы уәкілетті органның           126147
қызметін қамтамасыз ету
002  Баспа мұрағатының сақталуын қамтамасыз ету        21147
003  Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу         8780076
004  Мемлекеттік сыйлықтар мен стипендиялар            21455
005  Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін           675956
басып шығару
006  Ішкі саяси тұрақтылық және қоғамдық келісім      113497
саласында мемлекеттік саясатты жүргізу
104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес   10240
613     Қазақстан Республикасының Туризм және спорт     5633010
жөнiндегi агенттiгi
001  Туризм, спорт және дене шынықтыру саласындағы     60367
уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
004  Туристiк және спорт объектілерін салу және      3053760
қайта жаңарту
005  Жоғары жетiстiктер спортын дамыту               2416969
006  Қазақстанның туристік имиджін қалыптастыру        39597
007  Мемлекеттiк сыйлықтар                               153
009  Спорттық ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін     57034
дамыту және қолдау
104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес    5130
694     Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс           94193
басқармасы
006  Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу             94193
09         Отын-энергетика кешені және жер қойнауын       22535244
пайдалану
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі      484000
039  Жойылған шахталардың қызметкерлерiнiң            484000
денсаулығына келтiрiлген зиянды өтеу
жөнiндегi "Қарағанды көмiр шахтасы" мiндетте.
мелерін орындау
225     Қазақстан Республикасының Білім және ғылым       184319
министрлігі
024  Сейсмологиялық ақпарат мониторингі               184319
231     Қазақстан Республикасының Энергетика және      21600306
минералдық ресурстар министрлiгi
001  Энергетика және минералдық ресурстар саласында   570862
уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
002  Мұнай газ жобалары бойынша пайдалану құқығы       38338
мердігерлерге берілуі тиіс мемлекеттiк мүлiктiң
есепке алуды жүргізуді қамтамасыз ету
003  Жер қойнауын пайдалану геологиясы саласындағы     88100
қолданбалы ғылыми зерттеулер
004  Жылу-энергетика кешені, мұнай-химия және         623400
минералдық ресурстар саласындағы технологиялық
сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
005  Қазақстандық Тоқамақ термоядролық материалтану   992295
реакторын құру
006  Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық             658135
университетінде ауыр иондарды жеделдету
негізінде пәнаралық ғылыми-зерттеу кешенін құру
008  Уран кеніштерін тұмшалау және жою,               464984
техногендік қалдықтарды көму
009  Қарағанды көмiр бассейнiнiң шахталарын жабу      533499
010  Жылу-энергетика кешенін дамыту                    66000
011  Радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету         435000
012  Геологиялық ақпаратты түзу                        70540
013  Мемлекеттiк геологиялық зерделеу                1371294

014          Мониторинг недр и недропользования      569600
015          Развитие информационной системы
о недрах и недропользователях            30000
017          Ликвидация и консервация
самоизливающихся скважин                752900
018          Представление интересов государства
в контрактах на проведение нефтяных
операций, а также при
транспортировке, переработке и
реализации углеводородов                500000
019          Возмещение ущерба работникам
ликвидированных шахт, переданных
в РГСП "Карагандаликвидшахт"            144211
022          Увеличение уставного капитала
АО "НАК" "Казатомпром" для
погашения обязательств перед
государственным бюджетом               4471118
023          Создание электронного архива
исторических сейсмограмм ядерных
взрывов и землетрясений,
зарегистрированных станциями
специального контроля                     5080
024          Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на развитие
теплоэнергетической системы            9214950
233              Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                    266619
003          Ликвидация рудников
Миргалимсайского месторождения          266619
10                   Сельское, водное, лесное, рыбное
хозяйство и охрана окружающей
среды                                 61332130
212              Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан                  53614584
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
агропромышленного комплекса,
лесного и водного хозяйства            5125039
002          Сохранение и улучшение
мелиоративного состояния земель         202914
003          Защита растений                        2763587
004          Карантин растений                       773954
005          Определение сортовых и посевных
качеств семенного и посадочного
материала                               156845
006          Государственная поддержка развития
сельского хозяйства                    7567803
013          Сортоиспытание сельскохозяйственных
культур                                  96902
014          Усовершенствование ирригационных и
дренажных систем                         83435
016          Постприватизационная поддержка
сельского хозяйства                      80300
017          Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на развитие
системы водоснабжения                  4209099
018          Обеспечение эпизоотического
благополучия                           4716629
020          Обеспечение продовольственной
безопасности и мобилизационных нужд    7062362
021          Агрохимическое и агроклиматическое
обеспечение сельскохозяйственного
производства                            308477
023          Охрана и рациональное использование
водных ресурсов                         264467
025          Совершенствование управления
водными ресурсами и восстановление
земель                                  396326
027          Регулирование русла реки Сырдарья
и сохранение северной части
Аральского моря                        3681572
028          Водоснабжение и санитария
населенных пунктов региона
Аральского моря                         316375
029          Строительство и реконструкция
системы водоснабжения                  4891976
031          Реконструкция гидротехнических
сооружений                              995816
033          Охрана подземных вод и очистка
промышленных стоков в городе
Усть-Каменогорске                        43659
034          Эксплуатация республиканских
водохозяйственных объектов, не
связанных с подачей воды                935600
036          Обеспечение сохранения и
устойчивого развития лесов             1520783
037          Государственный учет и кадастр
рыбных ресурсов                         111620

014  Жер қойнауы мен жер қойнауын пайдалану           569600
мониторингi
015  Жер қойнауы және жер қойнауын пайдаланушылар      30000
туралы ақпараттық жүйенi дамыту
017  Өздігінен төгіліп жатқан ұңғымаларды жою         752900
және тұмшалау
018  Мұнай операцияларын жүргізу, сондай-ақ           500000
көмірсутегін тасымалдау, қайта өңдеу және
өткізу кезіндегі келісімшарттарда мемлекет
мүддесін білдіру
019  "Қарағанды шахталарын тарату" РМБК берілген,     144211
жабылған шахталар қызметкерлерінің денсаулығына
келтірілген зиянды өтеу
022  Мемлекеттік бюджет алдындағы міндеттемелерді    4471118
өтеу үшін "Қазтомөнеркәсіп" ҰАК" АҚ-ның
жарғылық капиталын ұлғайту
023  Арнайы бақылау станцияларында тіркелген            5080
ядролық жарылыстар мен жер сілкіністерінің
тарихи сейсмограммаларының электрондық
мұрағатын жасау
024  Жылу-энергетика жүйесін дамытуға облыстық       9214950
бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне берілетін мақсатты даму
трансферттер
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда   266619
министрлiгi
003  Мырғалымсай кен орны кенiштерiн жою              266619
10         Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және        61332130
қоршаған ортаны қорғау
212     Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы     53614584
министрлiгi
001  Агроөнеркәсіптік кешен, орман және су           5125039
шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның
қызметін қамтамасыз ету
002  Жердің мелиоративтік жай-күйін сақтау және       202914
жақсарту
003  Өсімдіктерді қорғау                             2763587
004  Өсімдіктер карантині                             773954
005  Тұқымдық және көшет материалының сорттық         156845
және себу сапаларын анықтау
006  Ауыл шаруашылығын дамытуды мемлекеттік қолдау   7567803
013  Ауыл шаруашылық дақылдарының сорттарын            96902
сынақтан өткізу
014  Ирригациялық және дренаж жүйелерiн жетiлдiру      83435
016  Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiнгі        80300
қолдау
017  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        4209099
қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау
жүйелерін дамытуға берілетін мақсатты даму
трансферттер
018  Жұқпалы аурулардан сақтануды қамтамасыз ету     4716629
020  Азық-түлік қауіпсіздігін және жұмылдыру         7062362
қажеттіліктерін қамтамасыз ету
021  Ауыл шаруашылығы өндірісін агрохимиялық және     308477
агроклиматтық қамтамасыз ету
023  Су ресурстарын қорғау және ұтымды пайдалану      264467
025  Су ресурстарын басқару және жерлердi             396326
қалпына келтіруді жетілдіру
027  Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу және Арал      3681572
теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн сақтау
028  Арал теңiзi өңірінің елдi мекендерiн сумен       316375
жабдықтау және санитариясы
029  Сумен жабдықтау жүйесін салу және               4891976
қайта жаңарту
031  Гидротехникалық құрылысты қайта жаңарту          995816
033  Өскемен қаласында жер асты суларын қорғау
және өнеркәсіп ағындыларын тазарту                43659
034  Су берумен байланысы жоқ республикалық су        935600
шаруашылығы объектілерін пайдалану
036  Ормандардың сақталуын және тұрақты дамуын       1520783
қамтамасыз ету
037  Балық ресурстарын мемлекеттік есепке алу және    111620
оның кадастры

038          Воспроизводство рыбных ресурсов         568324
040          Обеспечение сохранения и развития
особоохраняемых природных
территорий и животного мира            1937161
041          Реабилитация и управление
окружающей средой бассейна рек
Нура-Ишим                               486205
042          Прикладные научные исследования
в области агропромышленного
комплекса                              2004000
045          Создание информационно-
маркетинговой системы Министерства
сельского хозяйства Республики
Казахстан                               170850
046          Нормативно-методическое
обеспечение развития отраслей
агропромышленного комплекса             147527
047          Государственный учет и регистрация
тракторов, прицепов к ним,
самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных
машин и механизмов                       65493
049          Субсидирование стоимости услуг по
подаче питьевой воды из особо
важных групповых систем
водоснабжения, являющихся
безальтернативными источниками
питьевого водоснабжения,
находящимися в республиканской
собственности                           722390
054          Капитальный ремонт и восстановление
особо аварийных участков
межхозяйственных каналов и
гидромелиоративных сооружений           794360
055          Государственные премии в области
аграрной науки                             600
056          Повышение конкурентоспособности
сельскохозяйственной продукции
Казахстана                              361416
104          Борьба с наркоманией и
наркобизнесом                             2528
743          Строительство Национального
хранилища генетических ресурсов
растений и животных                      48190
234              Министерство охраны окружающей
среды Республики Казахстан             3960093
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
охраны окружающей среды                1482607
002          Проведение государственной
экологической экспертизы
стратегических, трансграничных и
экологически опасных объектов            10951
003          Научные исследования в области
охраны окружающей среды                 250000
004          Строительство и реконструкция
объектов охраны окружающей среды        676730
005          Реабилитация объектов охраны
окружающей среды                        166014
007          Создание и развитие информационной
системы охраны окружающей среды          41000
008          Проведение наблюдений за
состоянием окружающей среды             479434
009          Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на
строительство и реконструкцию объектов
охраны окружающей среды                 853357
606              Агентство Республики Казахстан
по статистике                            79291
005          Проведение сельскохозяйственной
переписи                                 79291
614              Агентство Республики Казахстан по
управлению земельными ресурсами        3551391
001          Обеспечение государственного
управления земельными ресурсами         582831
002          Обеспечение осуществления
земельных отношений                    1295712
003          Создание автоматизированной
информационной системы
Государственного земельного
кадастра                                600000
004          Обеспечение топографо-геодезической
и картографической продукцией и ее
хранение                                484412
005          Строительство Республиканской
картографической фабрики                549370
006          Прикладные научные исследования
в области управления земельными
ресурсами                                39066
694              Управление делами Президента
Республики Казахстан                    126771
007          Охрана, защита, воспроизводство
лесов и животного мира                  126771

038  Балық ресурстарын молайту                        568324
040  Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды және        1937161
жануарлар дүниесін сақтау мен дамытуды
қамтамасыз ету
041  Нұра-Есіл өзендері алабының қоршаған             486205
ортасын оңалту және басқару
042  Агроөнеркәсіп кешен саласындағы қолданбалы      2004000
ғылыми зерттеулер
045  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы          170850
министрлігінің ақпараттық-маркетингтік
жүйесін құру
046  Агроөнеркәсiп кешені саласының дамуын            147527
нормативтiк-әдiстемелiк қамтамасыз ету
047  Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен     65493
жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін
мемлекеттік есепке алу және тіркеу
049  Республика меншігіне жататын ауыз сумен жабдық.  722390
таудың баламасыз көздері болып табылатын
сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелері.
нен алынатын ауыз суды беру бойынша қызметтер
құнын субсидиялау
054  Шаруашылықаралық арналар мен гидромелиоративтік  794360
құрылыстардың апатты учаскелерін күрделі жөндеу
және қалпына келтіру
055  Аграрлық ғылым саласындағы мемлекеттік              600
сыйлықтар
056  Қазақстанның ауыл шаруашылығы өнімдерінің        361416
бәсекеге қабілеттілігін арттыру
104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес    2528
743  Өсімдіктер мен жануарлардың генетикалық           48190
ресурстарының ұлттық қоймасын салу
234     Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны       3960093
қорғау министрлігі
001  Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті    1482607
органның қызметін қамтамасыз ету
002  Стратегиялық, трансшекаралық және экологиялық     10951
қауіпті объектілерге мемлекеттік экологиялық
сараптама жүргізу
003  Қоршаған ортаны қорғау саласындағы ғылыми        250000
зерттеулер
004  Қоршаған ортаны қорғау объектілерін салу         676730
және қайта жаңарту
005  Қоршаған ортаны қорғау объектілерін қалпына      166014
келтіру
007  Қоршаған ортаны қорғаудың ақпараттық жүйесін      41000
құру және дамыту
008  Қоршаған ортаның жай-күйіне бақылау жүргізу      479434
009  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         853357
қалаларының бюджеттеріне қоршаған ортаны
қорғауға объектілерін салуға және қайта
жаңартуға берілетін мақсатты даму трансферттер
606     Қазақстан Республикасының Статистика              79291
жөніндегі агенттігі
005  Ауыл шаруашылығы санағын жүргізу                  79291
614     Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын       3551391
басқару жөніндегi агенттiгi
001  Жер ресурстарын мемлекеттік басқаруды            582831
қамтамасыз ету
002  Жер қатынастарын жүзеге асыруды қамтамасыз ету  1295712
003  Мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған   600000
ақпараттық жүйесiн құру
004  Топографо-геодезиялық және картографиялық өнім.  484412
дерді және олардың сақталуын қамтамасыз ету
005  Республикалық картографиялық фабриканы салу      549370
006  Жер ресурстарын басқару саласындағы қолданбалы    39066
ғылыми зерттеулер
694     Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс          126771
басқармасы
007  Ормандар мен жануарлар әлемін күзету, қорғау,    126771
молайту

11                   Промышленность и строительство          884973
233              Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                    884973
005          Прикладные научные исследования
в области строительства                  25200
006          Прикладные научные исследования
технологического характера              581722
008          Обеспечение хранения информации         100326
014          Совершенствование нормативно-
технических документов в сфере
архитектурной, градостроительной
и строительной деятельности             177725
12                   Транспорт и связь                     86589671
215              Министерство транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан     82539064
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
транспорта и коммуникаций              1030358
002          Развитие автомобильных дорог на
республиканском уровне                39339176
003          Капитальный, средний и текущий
ремонт, содержание, озеленение,
диагностика и инструментальное
обследование автодорог
республиканского значения             15600824
005          Обеспечение водных путей в
судоходном состоянии и содержание
шлюзов                                 1068607
006          Развитие инфраструктуры воздушного
транспорта                             3388542
008          Развитие инфраструктуры
железнодорожного транспорта             439190
009          Субсидирование железнодорожных
пассажирских перевозок в
республиканском и международном
сообщениях                             8862200
010          Прикладные научные исследования
в области транспорта и
коммуникаций                             83400
011          Разработка стандартов
железнодорожной отрасли                  23040
013          Целевые текущие трансферты
областным бюджетам, бюджетам
города Астаны и Алматы на субсидирование
железнодорожных пассажирских перевозок
в межрайонных (междугородних) и
внутренних сообщениях                  1107800
016          Учет арендованного имущества
комплекса "Байконур"                      8363
019          Субсидирование регулярных
внутренних авиаперевозок                600000
020          Развитие инфраструктуры водного
транспорта                              350000
021          Подготовка кандидатов в космонавты
Республики Казахстан                      4749
028          Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на развитие
транспортной инфраструктуры           10402718
030          Содержание здания административно-
технологического комплекса
"Transport tower"                       230097
603              Агентство Республики Казахстан по
информатизации и связи                 4050607
002          Создание системы мониторинга
радиочастотного спектра и
радиоэлектронных средств                110000
006          Техническое сопровождение системы
мониторинга радиочастотного
спектра и радиоэлектронных средств      256694
017          Компенсация убытков операторов
сельской связи по предоставлению
универсальных услуг связи              3683913

11         Өнеркәсiп және құрылыс                           884973
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда   884973
министрлiгi
005  Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер  25200
006  Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми        581722
зерттеулер
008  Ақпаратты сақтауды қамтамасыз ету                100326
014  Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі       177725
саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды
жетілдіру
12         Көлiк және байланыс                            86589671
215     Қазақстан Республикасының Көлiк және           82539064
коммуникациялар министрлiгi
001  Көлiк және коммуникациялар саласындағы          1030358
уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
002  Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын     39339176
дамыту
003  Республикалық маңызы бар автожолдарды күрделі, 15600824
орташа және ағымды жөндеу, ұстау, көгалдан.
дыру, диагностика және аспаптық құралдармен
тексеру
005  Су жолдарын кеме жүретін жағдайда болуын        1068607
қамтамасыз ету және шлюздердi ұстау
006  Әуе көлігі инфрақұрылымын дамыту                3388542
008  Темір жол көлігі инфрақұрылымын дамыту           439190
009  Республикалық және халықаралық бағыттардағы     8862200
темір жол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
010  Көлiк және коммуникациялар саласындағы            83400
қолданбалы ғылыми зерттеулер
011  Темір жол саласының стандарттарын әзірлеу         23040
013  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        1107800
қалаларының бюджеттеріне ауданаралық
(қалааралық) және ішкі бағыттардағы темір
жол жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға
берілетін ағымдағы мақсатты трансферттер
016  "Байқоңыр" кешенінің жалға алынған мүлкінің        8363
есебі
019  Жүйелі ішкі авиатасымалдарды субсидиялау         600000
020  Су көлігі инфрақұрылымын дамыту                  350000
021  Қазақстан Республикасының ғарышкер үміткерле.      4749
рін дайындау
028  Көлік жүйесін дамытуға Астана және Алматы      10402718
қалаларының бюджеттеріне берілетін дамытуға
трансферттер
030  "Transport tower" әкімшілік-технологиялық        230097
кешені ғимаратын күтіп-ұстау
603     Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру        4050607
және байланыс жөніндегі агенттігі
002  Радиожелілік өрісінің және радиоэлектрондық      110000
құралдардың мониторинг жүйесін құру
006  Радиожелілік өрісінің және радиоэлектрондық      256694
құралдардың мониторинг жүйесін техникалық
сүйемелдеу
017  Әмбебап байланыс қызметтерін ұсыну жөніндегі    3683913
ауылдағы байланыс операторларының залалдарына
төлемақы

13                   Прочие                                37651198
204              Министерство иностранных дел
Республики Казахстан                    348935
006          Представительские затраты               348935
217              Министерство финансов Республики
Казахстан                              9658913
010          Резерв Правительства Республики
Казахстан                              9658913
220              Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан       970000
004          Разработка и экспертиза технико-
экономических обоснований
республиканских бюджетных
инвестиционных проектов (программ)      670000
008          Целевые текущие трансферты
областным бюджетам на капитальный
ремонт объектов жизнеобеспечения
малых городов с депрессивной
экономикой                               21500
015          Целевые трансферты на развитие областным
бюджетам на развитие малых
городов с депрессивной экономикой      278500
233              Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                  3532661
001          Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
индустрии и торговли                   1281290
007          Прикладные научные исследования
в области стандартизации,
сертификации, метрологии и систем
качества                                 10500
009          Строительство эталонного центра в
городе Астане                          1200000
011          Поддержка малого
предпринимательства                     274120
012          Развитие информационной системы
по поддержке предпринимательства
в Республике Казахстан                    4467
013          Совершенствование системы
стандартизации, метрологии и
сертификации                            652700
016          Создание и развитие новых
технологий                               92000
017          Развитие информационной системы
экспортного контроля                      7000
027          Обеспечение функционирования
"Парк информационных технологий"         10584
234              Министерство охраны окружающей
среды Республики Казахстан             1391100
006          Ведение гидрометеорологического
мониторинга                            1391100
617              Агентство Республики Казахстан по
государственным материальным
резервам                               8589269
001          Обеспечение управления системой
государственного материального
резерва                                  46287
002          Формирование и хранение
государственного материального
резерва                                8542982
620              Агентство Республики Казахстан по
регулированию естественных
монополий и защите конкуренции         1190220
001          Обеспечение регулирования, контроля
деятельности субъектов естественной
монополии и развитие конкуренции       1140220
002          Создание электронной базы данных
по мониторингу деятельности
монополистов                             50000
694              Управление делами Президента
Республики Казахстан                  11970100
008          Строительство и реконструкция
объектов Управления делами
Президента Республики Казахстан       11970100

13         Басқалар                                       37651198
204     Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер           348935
министрлiгi
006  Өкiлдiк шығындар                                 348935
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі     9658913
010  Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві       9658913
220     Қазақстан Республикасының Экономика және         970000
бюджеттік жоспарлау министрлігі
004  Республикалық бюджеттік инвестициялық            670000
жобалардың (бағдарламалардың) техникалық-
экономикалық негіздемелерін әзірлеу және
сараптау
008  Облыстық бюджеттерге экономикасы күйзеліске       21500
ұшыраған шағын қалалардың тіршілік ету
объектілерін күрделі жөндеуге берілетін
ағымдағы мақсатты трансферттер
015  Облыстық бюджеттерге шағын қалаларды             278500
экономикасы күйзеліске ұшыраған қалаларды
дамытуға берілетін мақсатты дамыту
трансферттер
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда  3532661
министрлiгi
001  Индустрия және сауда саласындағы уәкілетті      1281290
органның қызметін қамтамасыз ету
007  Стандарттау, сертификаттау, метрология және       10500
сапа жүйесі саласындағы қолданбалы ғылыми
зерттеулер
009  Астана қаласында эталондық орталықты салу       1200000
011  Шағын кәсіпкерлікті қолдау                       274120
012  Қазақстан Республикасында кәсіпкерлікті қолдау     4467
жөніндегі ақпараттық жүйені дамыту
013  Стандарттау, метрология және сертификаттау       652700
жүйесін жетілдіру
016  Жаңа технологияларды құру және дамыту             92000
017  Экспорттық бақылауды ақпараттық жүйесін            7000
дамыту
027  "Ақпараттық технологиялар паркінің" жұмыс         10584
істеуін қамтамасыз ету
234     Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны       1391100
қорғау министрлiгi
006  Гидрометеорологиялық мониторинг жүргізу         1391100
617     Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк           8589269
материалдық резервтер жөнiндегi агенттiгi
001  Мемлекеттік материалдар резерві жүйесін           46287
басқаруды қамтамасыз ету
002  Мемлекеттiк материалдық резервтi қалыптастыру
және сақтау                                     8542982
620     Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды 1190220
реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi
агенттiгi
001  Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметiн    1140220
реттеуді, бақылауды қамтамасыз ету және
бәсекелестікті дамыту
002  Монополистер қызметінің мониторингі бойынша       50000
электрондық деректер базасын құру
694     Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс        11970100
басқармасы
008  Қазақстан Республикасы Президентiнің Іс        11970100
басқармасының объектiлерiн салу және қайта
жаңарту

14                   Обслуживание долга                    34591201
217              Министерство финансов Республики
Казахстан                             34591201
013          Обслуживание правительственного
долга                                 34591201
15                   Официальные трансферты               145909527
217              Министерство финансов Республики
Казахстан                            145909527
066          Официальные трансферты,
передаваемые из республиканского
бюджета в Национальный фонд           12881986
400          Субвенции областным бюджетам         133027541
III. Операционное сальдо              47864844
IV. Чистое бюджетное кредитование     54090076
Бюджетные кредиты                     64512908
04                   Образование                            5752610
225              Министерство образования и науки
Республики Казахстан                   5515824
015          Государственное образовательное
кредитование подготовки
специалистов с высшим
профессиональным образованием          5515824
226              Министерство здравоохранения
Республики Казахстан                    236785
004          Государственное образовательное
кредитование подготовки
специалистов с высшим
профессиональным образованием           236785
07                   Жилищно-коммунальное хозяйство        42000000
233               Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                   42000000
002          Кредитование областных бюджетов,
бюджетов городов Астаны и Алматы
на строительство жилья                42000000
10                   Сельское, водное, лесное, рыбное
хозяйство и охрана окружающей
среды                                 1261322
212              Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан                  1261322
026          Кредитование проекта
совершенствования управления
водными ресурсами и восстановления
земель                                 602822
086          Кредитование проекта по
постприватизационной поддержке
сельского хозяйства                    658500
12                   Транспорт и связь                     6940853
215              Министерство транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан     6940853
007          Кредитование строительства
международного аэропорта в городе
Астане                                 355853
015          Кредитование создания космического
ракетного комплекса "Байтерек"
на космодроме "Байконур"              6585000
13                   Прочие                                8558123
217              Министерство финансов Республики
Казахстан                             8558123
011          Выполнение обязательств по
государственным гарантиям             7958123
012          Резерв Правительства
Республики Казахстан на покрытие
кассового разрыва областных
бюджетов, бюджетов городов
республиканского значения,
столицы                                600000
Погашение бюджетных кредитов         10422832

14         Борышқа қызмет көрсету                         34591201
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi    34591201
013  Үкiметтiк қарызды қамтамасыз ету               34591201
15         Ресми трансферттер                            145909527
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi   145909527
066  Республикалық бюджеттен Ұлттық қорға           12881986
берiлетiн ресми трансферттер
400  Облыстық бюджеттерге субвенциялар беру        133027541
ІІІ. Операциялық сальдо                        47864844
ІV. Таза бюджеттік кредит беру                 54090076
Бюджеттік кредиттер                            64512908
04         Бiлiм беру                                     5752610
225     Қазақстан Республикасының Білім және ғылым     5515824
министрлiгi
015  Жоғары кәсіби білімді мамандарды даярлауда     5515824
мемлекеттік білім беруді кредиттеу
226     Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау      236785
министрлігі
004  Жоғары кәсіби білімді мамандар даярлауда        236785
мемлекеттік білім беруді кредиттеу
07         Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы              42000000
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және       42000000
сауда министрлігі
002  Тұрғын үй салуға облыстық бюджеттерге,         42000000
Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне
кредиттер беру
10         Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және         1261322
қоршаған ортаны қорғау
212     Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы      1261322
министрлiгi
026  Су ресурстарын басқару және жерлердi             602822
қалпына келтiруді жетілдіру жобасын кредиттеу
086  Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейінгі       658500
қолдау жөніндегі жобаны несиелендіру
12         Көлiк және байланыс                             6940853
215     Қазақстан Республикасының Көлік және            6940853
коммуникациялар министрлiгi
007  Астана қаласындағы халықаралық әуежай            355853
құрылысына кредит беру
015  "Байқоңыр" ғарыш айлағында "Байтерек"           6585000
ғарыштық зымыран кешенін құруға кредит беру
13         Басқалар                                        8558123
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi     8558123
011  Мемлекеттiк кепiлдiктер бойынша мiндетте.       7958123
мелерді орындау
012  Облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы      600000
бар қалалар, астананың бюджеттерінің кассалық
алшақтығын жабуға арналған Қазақстан
Республикасы Үкіметі резерві
___________________________________________________________________
Санаты                     Атауы                        2005 жыл
Сыныбы
Ішкi сыныбы
___________________________________________________________________
1                         2                              3
___________________________________________________________________
Бюджеттік кредиттерді өтеу                     10422832

5                    Погашение бюджетных кредитов         10422832
01              Погашение бюджетных кредитов          8246468
1           Погашение бюджетных кредитов,
выданных из государственного
бюджета                               8246468
02              Возврат требований по оплаченным
государственным гарантиям             2176364
1           Возврат юридическими лицами
требований по оплаченным
государственным гарантиям             2176364
V. Сальдо по операциям с
финансовыми активами                 81524768
Приобретение финансовых активов      83524768
01                   Государственные услуги общего
характера                              491551
217             Министерство финансов
Республики Казахстан                   491551
006           Приобретение акций международных
финансовых организаций                 491551
04                   Образование                            426819
220             Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан      426819
016           Создание Высшей школы экономики        426819
07                   Жилищно-коммунальное хозяйство       11900000
217             Министерство финансов Республики
Казахстан                            11900000
053           Институциональное обеспечение
реализации Государственной
программы жилищного строительства    11900000
08                   Культура, спорт, туризм и
информационное пространство           1929387
236             Министерство информации Республики
Казахстан                             1929387
007           Институциональное развитие средств
массовой информации                   1929387
09                   Топливно-энергетический комплекс
и недропользование                    4500000
231             Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан         4500000
033           Освоение Амангельдинской группы
месторождений газа                    4500000
10                   Сельское, водное, лесное, рыбное
хозяйство и охрана окружающей среды  24360000
212             Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан                 24360000
043           Институциональное развитие сельского
хозяйства                            24360000
12                   Транспорт и связь                     3453055
215             Министерство транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан     1475220
012           Развитие международного аэропорта
города Астаны                         1475220
603             Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи             1977835
004           Развитие национальной спутниковой
системы связи и вещания                533126
013           Развитие почтово-сберегательной
системы                               1444709

5          Бюджеттік кредиттерді өтеу                     10422832
01      Бюджеттік кредиттерді өтеу                      8246468
1    Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік        8246468
кредиттерді өтеу
02      Төленген мемлекеттік кепілдіктер бойынша        2176364
талаптарды қайтару
1    Төленген мемлекеттік кепілдіктер бойынша        2176364
талаптарды заңды тұлғалардың қайтаруы
____________________________________________________________________
Функционалдық топ                                        2005 жыл
Әкімші                  Атауы
Бағдарлама
____________________________________________________________________
1                    2                               3
____________________________________________________________________
V. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар    81524768
бойынша сальдо
Қаржы активтерiн сатып алу                     83524768
01         Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер көрсету    491551
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi      491551
006  Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын         491551
сатып алу
04         Білім беру                                       426819
220     Қазақстан Республикасының Экономика және         426819
бюджеттік жоспарлау министрлігі
016  Жоғарғы экономика мектебін құру                  426819
07         Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы              11900000
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі    11900000
053  Тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасын 11900000
іске асыруды институционалдық қамтамасыз ету
08         Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық         1929387
кеңістік
236      Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлігі   1929387
007  Бұқаралық ақпарат құралдарын                    1929387
институционалдық дамыту
09         Отын-энергетика кешені және жер қойнауын        4500000
пайдалану
231     Қазақстан Республикасының Энергетика және       4500000
минералдық ресурстар министрлігі
033  Амангелді газ кен орындары тобын игеру          4500000
10         Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және        24360000
қоршаған ортаны қорғау
212     Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы     24360000
министрлігі
043  Ауыл шаруашылығын институционалды дамыту       24360000
12         Көлік және байланыс                             3453055
215     Қазақстан Республикасының Көлік және            1475220
коммуникациялар министрлiгi
012  Астана қаласының халықаралық әуежайын дамыту    1475220
603     Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру        1977835
және байланыс жөніндегі агенттігі
004  Байланыс пен хабар таратудың ұлттық              533126
спутниктік жүйесін дамыту
013  Почта-жинақтау жүйесін дамыту                   1444709

13                   Прочие                               36463956
217             Министерство финансов Республики
Казахстан                              500000
029           Создание Государственной аннуитетной
компании                               500000
220             Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан      970000
012          Развитие Центра маркетингово-
аналитических исследований             970000
233             Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                 34993956
018          Институциональное обеспечение
реализации Стратегии                 33643956
индустриально-инновационного
развития
032          Развитие малого предпринимательства   1350000
Поступления от продажи финансовых
активов государства                   2000000
6                    Поступления от продажи финансовых
активов государства                   2000000
01              Поступления от продажи финансовых
активов государства                   2000000
1           Поступления от продажи финансовых
активов внутри страны                 2000000
VI. Дефицит бюджета                 -87750000
VII. Финансирование
дефицита бюджета                     87750000
____________________________________________________________________
Приложение 2
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2004 год"
от ___декабря 2004 года N __
Объемы поступлений на 2005 год
от организаций сырьевого сектора,
зачисляемых в республиканский бюджет
___________________________________________________________________
N  !                  Наименование                 !    Сумма,
п/п!                                               !  тыс.тенге
-------------------------------------------------------------------
Всего                                               128819856
1   Корпоративный подоходный налог - всего              102752000
в том числе:
Корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-организаций сырьевого сектора по перечню,        70829690
устанавливаемому Правительством Республики
Казахстан
Корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-резидентов, удерживаемый у источника выплаты
организациями сырьевого сектора по перечню,
устанавливаемому Правительством Республики
Казахстан                                              82310
Корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-нерезидентов, удерживаемый у источника выплаты
организациями сырьевого сектора по перечню,
устанавливаемому Правительством Республики
Казахстан                                           31840000
2  Роялти от организаций сырьевого сектора
(юридических лиц по перечню, устанавливаемому
Правительством Республики Казахстан)                14643671
3  Доля Республики Казахстан по разделу продукции
по заключенным контрактам от организаций
сырьевого сектора (юридических лиц по перечню,
устанавливаемому Правительством Республики
Казахстан)                                          11424185
-------------------------------------------------------------------
Приложение 3
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2004 год"
от ___декабря 2004 года N __
Объемы поступлений в республиканский бюджет
на 2005 год от приватизации имущества, находящегося
в республиканской собственности и относящегося к
горнодобывающей и обрабатывающей отраслям
____________________________________________________________________
Наименование                   !    Сумма,
!  тыс.тенге
-------------------------------------------------------------------
1                          !      2
-------------------------------------------------------------------
Объемы поступлений в республиканский бюджет             0
на 2005 год от приватизации имущества,
находящегося в республиканской собственности
и относящегося к горнодобывающей и обрабатывающей
отраслям
____________________________________________________________________
Приложение 4
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2004 год"
от__ декабря 2003 года N
Перечень бюджетных программ развития
республиканского бюджета на 2005 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
___________________________________________________________________
Функциональная группа!
Администратор    !              Наименование
Программа     !
-------------------------------------------------------------------
1          !                    2
-------------------------------------------------------------------
Инвестиционные проекты
01                    Государственные услуги общего характера
102               Хозяйственное управление Парламента
Республики Казахстан
002            Создание автоматизированной системы
мониторинга законопроектов
204               Министерство иностранных дел Республики
Казахстан
004            Строительство и реконструкция объектов
Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
217               Министерство финансов Республики Казахстан
007             Создание и развитие информационных систем
органов Министерства финансов Республики
Казахстан
220               Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
002            Создание ситуационной системы
государственного управления
003            Создание информационных систем Министерства
экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
225               Министерство образования и науки Республики
Казахстан
005            Строительство и реконструкция научных
объектов
406               Счетный комитет по контролю за исполнением
республиканского бюджета
002            Создание и развитие информационной базы
данных по объектам финансового контроля
603               Агентство Республики Казахстан по
информатизации и связи
005            Создание государственных баз данных
007            Создание единой системы электронного
документооборота государственных органов
008            Создание информационной инфраструктуры
государственных органов
015            Строительство и реконструкция объектов
информатизации и связи
606               Агентство Республики Казахстан по статистике
003            Создание информационных систем органов
государственной статистики
610               Агентство Республики Казахстан по
государственным закупкам
002            Создание информационных систем Агентства
Республики Казахстан по государственным
закупкам
619               Агентство таможенного контроля Республики
Казахстан
002            Развитие таможенной информационной системы
"ТАИС"
003            Создание информационной системы "Электронная
таможня"
004            Строительство объектов таможенного контроля
и таможенной инфраструктуры
690               Центральная избирательная комиссия Республики
Казахстан
002            Создание автоматизированной информационной
системы "Сайлау"
02                    Оборона
208               Министерство обороны Республики Казахстан
003            Создание информационных систем Вооруженных Сил
004            Развитие инфраструктуры Вооруженных Сил
308               Агентство Республики Казахстан по
чрезвычайным ситуациям
003            Строительство и реконструкция объектов защиты
от чрезвычайных ситуаций
678               Республиканская гвардия Республики Казахстан
002            Строительство объектов Республиканской гвардии
03                    Общественный порядок и безопасность
201               Министерство внутренних дел Республики
Казахстан
007            Строительство, реконструкция объектов
общественного порядка и безопасности
008            Создание информационных систем органов
внутренних дел

13         Басқалар                                       36463956
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі      500000
029  Мемлекеттік аннуитеттік компанияны құру          500000
220     Қазақстан Республикасының Экономика және         970000
бюджеттік жоспарлау министрлігі
012  Маркетингтік-талдамалық зерттеулер орталығын     970000
дамыту
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және       34993956
сауда министрлігі
018  Индустриялық-инновациялық даму стратегиясын    33643956
институционалдық дамыту
032  Шағын кәсіпкерлікті дамыту                      1350000
___________________________________________________________________
Санаты                     Атауы                        2005 жыл
Сыныбы
Ішкi сыныбы
___________________________________________________________________
1                         2                              3
___________________________________________________________________
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан            2000000
түсетін түсімдер
6          Мемлекеттік қаржы активтерін сатудан            2000000
түсетін түсімдер
01      Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан            2000000
түсетін түсімдер
1    Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін      2000000
түсімдер
___________________________________________________________________
Атауы                        2005 жыл
___________________________________________________________________
1                                  2
___________________________________________________________________
VI. Бюджет тапшылығы                          -87750000
VII. Бюджет тапшылығын қаржыландыру            87750000
____________________________________________________________________
"2005 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
2004 жылғы   желтоқсандағы
N   Заңына
2-қосымша
Шикізат секторы ұйымдарынан түсетін,
республикалық бюджетке есепке алынатын 2005 жылға
арналған салықтық түсiмдердiң көлемдерi
____________________________________________________________________
Р/c                Көрсеткіштер                      |  Сомасы,
N                                                   | мың теңге
____________________________________________________________________
1                      2                            |     3
____________________________________________________________________
БАРЛЫҒЫ                                               128819856
1   Корпорациялық табыс салығы - барлығы                 102752000
оның iшінде:
Қазақстан Республикасының Үкiметі белгілейтiн          70829690
тізбе бойынша заңды тұлғалардан - шикiзат секторы
ұйымдарынан алынатын корпорациялық табыс салығы
Қазақстан Республикасының Үкiметі белгiлейтін тізбе       82310
бойынша шикiзат секторы ұйымдары төлем көзiнен
ұстайтын резидент заңды тұлғалардан алынатын
корпорациялық табыс салығы
Қазақстан Республикасының Yкiметі белгiлейтiн тізбе    31840000
бойынша шикiзат секторы ұйымдары төлем көзінен
ұстайтын резидент емес заңды тұлғалардан алынатын
корпорациялық табыс салығы
2.  Шикiзат секторы ұйымдарынан (Қазақстан                14643671
Республикасының Үкiметi белгілейтiн тізбе
бойынша заңды тұлғалардан) роялти
3.  Шикiзат секторы ұйымдарынан (Қазақстан                11424185
Республикасының Үкiметі белгілейтiн тізбе
бойынша заңды тұлғалардан) жасалған
келiсiм-шарттар бойынша Қазақстан
Республикасының өнiмдi бөлу жөнiндегі үлесi
__________________________________________________________________
"2005 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
2004 жылғы   желтоқсандағы
N   Заңына
3-қосымша
Республикалық меншiктегі және кен өндiрушi, өңдеушi
салаларға қатысты мүлiктi жекешелендiруден түсетiн
2005 жылға арналған түсiмдердiң көлемдерi
____________________________________________________________________
Көрсеткіштер                      |    Сомасы,
|   мың теңге
____________________________________________________________________
1                                 2
____________________________________________________________________
Республикалық меншiктегi және кен өндiрушi,
өңдеушi салаларға қатысты мүлiктi жекешелендiруден
түсетiн түсiмдердiң көлемдерi                              0
____________________________________________________________________
"2005 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
2004 жылғы   желтоқсандағы
N   Заңына
4-қосымша
2005 жылға арналған республикалық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталатын бюджеттік бағдарламаларға бөлінген бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
____________________________________________________________________
Функционалдық топ
Әкімші                            Атауы
Бағдарлама
____________________________________________________________________
1                                2
____________________________________________________________________
Инвестициялық жобалар
01        Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер көрсету
102    Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Шаруашылық
басқармасы
002 Заң жобалары мониторингінің автоматтандырылған жүйесін
құру
204    Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi
004 Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
объектілерін салу және қайта жаңарту
217    Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
007 Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі органдарының
ақпараттық-жүйелерін құру және дамыту
220    Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлігі
002 Мемлекеттік басқарудың ахуалдық жүйесін құру
003 Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау
министрлігінің ақпараттық жүйесін құру
225    Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi
005 Ғылыми объектілерді салу және қайта құру
406    Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитеті
002 Қаржы бақылау объектілері бойынша деректердің ақпараттық
базасын құру және дамыту
603    Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс
жөніндегі агенттігі
005 Мемлекеттік деректер базаларын құру
007 Мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымының
бірыңғай жүйесін құру
008 Мемлекеттік органдардың ақпараттық инфроқұрылымын құру
015 Ақпарат және байланыс объектілерін салу және қайта жаңарту
606    Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігi
003 Мемлекеттік статистика органдарының ақпараттық жүйелерін
құру
610    Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi
агенттiгi
002 Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу жөніндегі
агенттігінің ақпараттық жүйелерін құру
619    Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi
002 "КААЖ" кедендік ақпараттық жүйесін дамыту
003 "Электрондық кеден" ақпараттық жүйесін құру
004 Кедендік бақылау және кедендік инфроқұрылым
объектілерін салу
690    Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы
002 "Сайлау" автоматтандырылған ақпараттық жүйесін құру
02        Қорғаныс
208    Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi
003 Қарулы күштердің ақпараттық жүйелерін құру
004 Қарулы Күштердің инфроқұрылымын дамыту
308    Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi
агенттiгi
003 Төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу мен қайта
жаңарту
678    Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы
002 Республикалық ұлан объектілерінің құрылысын салу
03        Қоғамдық тәртiп және қауiпсiздік
201    Қазақстан Республикасының Ішкі iстер министрлiгi
007 Қоғамдық тәртіп және қоғамдық қауіпсіздік объектілерінің
құрылысын салу, қайта жаңарту
008 Ішкі істер органдарының ақпараттық жүйелерін құру