О целевых текущих трансфертах областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1384
В соответствии со статьей 14  Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года
"О республиканском бюджете на 2005 год" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на закуп лекарственных средств, вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов.
2. Утвердить прилагаемые:
распределение сумм целевых текущих трансфертов на закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов;
распределение сумм целевых текущих трансфертов на закуп противотуберкулезных препаратов для больных туберкулезом;
распределение сумм целевых текущих трансфертов на закуп противодиабетических препаратов и средств доставки для больных сахарным диабетом;
распределение сумм целевых текущих трансфертов на закуп химиопрепаратов для больных онкологическими заболеваниями;
распределение сумм целевых текущих трансфертов на закуп лекарственных средств, диализаторов с расходными материалами и комплектующими для больных с почечной недостаточностью, а также лекарственных средств для больных после трансплантации почки.
3. Министерству здравоохранения Республики Казахстан обеспечить перечисление утвержденных сумм целевых текущих трансфертов в установленном Правительством Республики Казахстан порядке.
4. Акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить:
1)своевременное и целевое использование выделенных сумм целевых текущих трансфертов;
2) представление в Министерство здравоохранения Республики Казахстан отчетов об использовании выделенных сумм целевых текущих трансфертов до 5 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
5. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2005 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 декабря 2004 года N 1384
Правила использования целевых текущих трансфертов областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на закуп
лекарственных средств, вакцин и других медицинских
иммунобиологических препаратов
Настоящие Правила определяют порядок использования целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на закуп лекарственных средств, вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов, осуществляемых за счет средств республиканской бюджетной программы 028 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов".

Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға берілетiн ағымдағы нысаналы трансферттер туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1384 Қаулысы
"2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының  14-бабына  сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да медициналық иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi пайдалану ережесi бекiтiлсiн.
2. Қоса берiлiп отырған:
вакциналарды және басқа да медициналық иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердiң сомасын бөлу;
туберкулезбен ауыратындар үшiн туберкулезге қарсы препараттарды сатып алуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердiң сомасын бөлу;
қант диабетiмен ауыратындар үшiн диабетке қарсы препараттарды және жеткiзiп беру құралдарын сатып алуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердiң сомасын бөлу;
онкологиялық аурулармен ауыратындар үшiн химиялық препараттарды сатып алуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердiң сомасын бөлу;
бүйрек кемiстiгi бар аурулар үшiн дәрiлiк заттар, шығыс материалдары мен жинақтаушылары бар диализаторлар, сондай-ақ бүйрегiн ауыстырып қондырған науқастарға дәрiлiк заттар сатып алуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердiң сомасын бөлу бекiтiлсiн.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген тәртiппен ағымдағы нысаналы трансферттердiң бекiтiлген сомасын аударуды қамтамасыз етсiн.
4. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi:
1) ағымдағы нысаналы трансферттердiң бөлiнген сомасын уақтылы және мақсатты пайдалануды;
2) ағымдағы нысаналы трансферттердiң бөлiнген сомасын пайдалану туралы есептердi есептi тоқсаннан кейiнгi айдың 5-күнiне дейiн Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiне ұсынуды қамтамасыз етсiн.
5. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 24 желтоқсандағы
N 1384 қаулысымен
бекiтiлген
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттерiне дәрiлiк заттарды, вакциналарды және
басқа да медициналық иммундық-биологиялық препараттарды
сатып алуға берiлетiн ағымдағы нысаналы
трансферттердi пайдалану ережесi
Осы Ереже 028 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер" республикалық бюджеттiк бағдарламасының қаражаты есебiнен жүзеге асырылатын облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi пайдалану тәртiбiн айқындайды.

1. Единую номенклатуру лекарственных средств, вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов, а также их объемы с учетом прогнозных цен на 2005 год определяет Министерство здравоохранения Республики Казахстан.
2. Единым организатором конкурса по государственной закупке лекарственных средств, вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов выступает Министерство здравоохранения Республики Казахстан. В состав конкурсной комиссии включаются представители областных, городов Астаны и Алматы органов управления здравоохранением (при закупе лекарственных средств) и санитарно-эпидемиологического надзора (при закупе вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов).
3. Министерство здравоохранения Республики Казахстан направляет в установленном законодательством порядке протоколы об итогах конкурса (выбора поставщика с использованием запроса ценовых предложений или государственных закупок из одного источника) по лекарственным средствам в областные, городов Астаны и Алматы Департаменты (управления) здравоохранения; вакцинам и другим медицинским иммунобиологическим препаратам - в областные, городов Астаны и Алматы Департаменты (управления) санитарно-эпидемиологического надзора.
4. Областные, городов Астаны и Алматы Департаменты (управления) здравоохранения и Департаменты (управления) санитарно-эпидемиологического надзора в установленном законодательством порядке и сроки:
осуществляют заключение договоров о государственных закупках;
принимают меры по регистрации договоров о государственных закупках в органах Казначейства и их дальнейшему исполнению;
определяют конечных получателей лекарственных средств, вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов;
осуществляют мониторинг использования лекарственных средств, вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов.
5. Областные, городов Астаны и Алматы департаменты (управления) здравоохранения и департаменты (управления) санитарно-эпидемиологического надзора в установленные Министерством здравоохранения Республики Казахстан порядке и сроки представляют отчеты о заключении и исполнении договоров о государственных закупках.

1. 2005 жылға арналған болжамды бағаларды ескере отырып, дәрiлiк заттардың, вакциналарды және басқа да медициналық иммундық-биологиялық препараттардың бiрыңғай номенклатурасын, сондай-ақ олардың көлемiн Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi айқындайды.
2. Дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да медициналық иммундық-биологиялық препараттарды мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi конкурстың бiрыңғай ұйымдастырушысы болып Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi әрекет етедi. Конкурстық комиссияның құрамына облыстық, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтауды басқару (дәрiлiк заттарды сатып алу кезiнде) және санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау (вакциналарды және басқа да медициналық иммундық-биологиялық препараттарды сатып алу кезiнде) органдарының өкiлдерi енгiзiледi.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен дәрiлiк заттар бойынша конкурстың (баға ұсыныстарының сұранымын немесе бiр көзден мемлекеттiк сатып алуды пайдалана отырып жеткiзушiнi iрiктеу) қорытындылары туралы хаттаманы дәрiлiк заттар бойынша облыстық, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтау департаменттерiне (басқармаларына), вакциналарды және басқа да медициналық иммундық-биологиялық препараттар бойынша облыстық, Астана және Алматы қалаларының санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаменттерiне (басқармаларына) жiбередi.
4. Облыстық, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтау департаменттерi (басқармалары) мен санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаменттерi (басқармалары) заңнамада белгiленген тәртiппен және мерзiмде:
мемлекеттiк сатып алу туралы шарттар жасасуды жүзеге асырады;
қазынашылық органдарда мемлекеттiк сатып алу туралы шарттардың тiркелуi және олардың одан әрi орындалуы жөнiндегi шараларды қабылдайды;
дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да медициналық иммундық-биологиялық препараттарды соңғы алушыларды айқындайды;
дәрілiк заттарды, вакциналарды және басқа да медициналық иммундық-биологиялық препараттарды пайдалану мониторингiн жүзеге асырады.
5. Облыстық, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтау департаменттерi (басқармалары) мен санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаменттерi (басқармалары) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi белгiлеген тәртiппен және мерзiмдерде мемлекеттiк сатып алу туралы шарттардың жасалуы және орындалуы туралы есептердi ұсынады.

6. Министерство здравоохранения Республики Казахстан в пределах сложившейся экономии по итогам проведенных конкурсов может осуществить дополнительные закупки лекарственных средств, вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов.
7. Министерство здравоохранения Республики Казахстан представляют необходимую отчетность в порядке и сроки, установленные законодательством.
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 декабря 2004 года N 1384
Распределение сумм целевых текущих трансфертов
на закуп химиопрепаратов для больных
онкологическими заболеваниями <*>
Сноска. Распределение сумм - в редакции постановления Правительства РК от 11 октября 2005 г. N 1016  .
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Акмолинская область

6. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң өткiзiлген конкурстардың қорытындылары бойынша қалыптасқан үнемдеу шегiнде дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да медициналық иммундық-биологиялық препараттарды қосымша сатып алуды жүзеге асыруы мүмкiн.
7. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi Қазақстан Республикасының Yкiметi заңнамада белгiленген тәртiппен және мерзiмдерде қажеттi есептердi ұсынады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 24 желтоқсандағы
N 1384 қаулысымен
бекітiлген
Онкологиялық аурулармен ауыратындар үшiн
химиялық препараттарды сатып алуға
берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттердiң сомасын бөлу
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2005.10.11. N  1016  қаулысымен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ақмола облысы

Всего:                                                       1130770,0
Акмолинская область                                            62599,0
Актюбинская область                                            66374,0
Алматинская область                                           122038,0
Атырауская область                                             22457,0
Восточно-Казахстанская область                                126838,0
Жамбылская область                                             82634,0
Западно-Казахстанская область                                  26505,0
Карагандинская область                                         92080,0
Костанайская область                                           62909,0
Кызылординская область                                         62140,0
Мангистауская область                                          34778,0
Павлодарская область                                           60529,0
Северо-Казахстанская область                                   44663,0
Южно-Казахстанская область                                    172005,0
город Астана                                                   25690,0
город Алматы                                                   66531,0
__________________________________________________________________________
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 декабря 2004 года N 1384
Распределение сумм целевых текущих трансфертов на
закуп лекарственных средств, диализаторов с расходными
материалами и комплектующими для больных с почечной
недостаточностью, а также лекарственных средств для
больных после трансплантации почки <*>
Сноска. Распределение сумм - в редакции постановления Правительства РК от 11 октября 2005 г. N 1016  .
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Акмолинская область
18126,8
Актюбинская область
30452,9
Алматинская область
34757,7
Атырауская область
14163,0
Восточно-Казахстанская область
32894,6
Жамбылская область
10234,4
Западно-Казахстанская область
11760,0
Карагандинская область
22196,0
Кызылординская область
4420,0
Костанайская область
12668,0
Мангистауская область
11664,0
Павлодарская область
16499,4
Северо-Казахстанская область
12552,0
Южно-Казахстанская область
26767,2
г. Астана
58661,0
г. Алматы
89134,0
Всего

Барлығы:                            1130770,0
Ақмола облысы                         62599,0
Ақтөбе облысы                         66374,0
Алматы облысы                        122038,0
Атырау облысы                         22457,0
Шығыс Қазақстан облысы               126838,0
Жамбыл облысы                         82634,0
Батыс Қазақстан облысы                26505,0
Қарағанды облысы                      92080,0
Қостанай облысы                       62909,0
Қызылорда облысы                      62140,0
Маңғыстау облысы                      34778,0
Павлодар облысы                       60529,0
Солтүстiк Қазақстан облысы            44663,0
Оңтүстiк Қазақстан облысы            172005,0
Астана қаласы                         25690,0
Алматы қаласы                         66531,0
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 24 желтоқсандағы
N 1384 қаулысымен
бекітiлген
Бүйрек кемістігі бар ауруларға дәрілік заттар,
шығыс материалдары мен жинақтаушылары бар диализаторлар,
сондай-ақ бүйрегін ауыстырып қондырған науқастарға дәрілік
заттар сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттердің сомасын бөлу
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2005.10.11. N  1016  қаулысымен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ақмола облысы
18126,8
Ақтөбе облысы
30452,9
Алматы облысы
34757,7
Атырау облысы
14163,0
Шығыс Қазақстан облысы
32894,6
Жамбыл облысы
10234,4
Батыс Қазақстан облысы
11760,0
Қарағанды облысы
22196,0
Қызылорда облысы
4420,0
Қостанай облысы
12668,0
Маңғыстау облысы
11664,0
Павлодар облысы
16499,4
Солтүстік Қазақстан облысы
12552,0
Оңтүстік Қазақстан облысы
26767,2
Астана қаласы
58661,0
Алматы қаласы
89134,0
Барлығы: