О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года N 247
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2005 года N 135
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года N 247 "Об утверждении Инструкции о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 9, ст. 70) следующие изменения и дополнения:
в Инструкции о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно- совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной указанным постановлением:
абзацы второй и третий пункта 2 исключить;
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Премьер-Министр Республики Казахстан возглавляет комиссии по особо важным вопросам, в последующем требующих принятия коллегиального решения членов Правительства Республики Казахстан. В состав комиссий, возглавляемых Премьер-Министром Республики Казахстан, включаются первые руководители государственных органов или лица, исполняющие их обязанности без права замены.
Заместители Премьер-Министра Республики Казахстан возглавляют комиссии по вопросам, отнесенным к их компетенции в соответствии с распределением обязанностей между Премьер-Министром Республики Казахстан и его заместителями, а также по вопросам, выходящим за пределы компетенции двух и более государственных органов либо по поручению Премьер- Министра Республики Казахстан. В состав комиссий, возглавляемых заместителями Премьер-Министра Республики Казахстан, включаются должностные лица со статусом не ниже заместителей первых руководителей государственных органов без права замены.
Комиссии, создаваемые для выработки предложений по межотраслевым и межведомственным вопросам, возглавляются иными членами Правительства Республики Казахстан.
Должностные лица государственных органов, входящие в состав таких комиссий, должны быть со статусом не ниже директора департамента.";
подпункт 4) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"4) должностное лицо, которое будет возглавлять комиссию/рабочую группу, а также предложения государственных органов, организаций и иных лиц по кандидатурам в состав комиссии/рабочей группы;";
в пункте 10 после слов "соответствующего акта Правительства Республики Казахстан," дополнить словами "либо Премьер-Министра Республики Казахстан";

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 16 наурыздағы N 247 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 10 ақпандағы N 135 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң жанындағы консультациялық-кеңесшi органдар мен жұмыс топтарын құру тәртiбi, қызметi мен таратылуы туралы нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 16 наурыздағы N 247  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 9, 70-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы консультативтiк-кеңесшi органдар мен жұмыс топтарын құру тәртiбi, қызметi мен таратылуы туралы нұсқаулықта:
2-тармақтың екiншi және үшiншi абзацтары алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi кейiннен Қазақстан Республикасының Yкiметi мүшелерiнiң алқа шешiмiн қабылдауды талап ететiн аса маңызды мәселелер бойынша комиссияларды басқарады. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi басқаратын комиссиялардың құрамына мемлекеттiк органдардың бiрiншi басшылары немесе алмастыру құқығынсыз олардың мiндеттерiн атқаратын тұлғалар кiредi.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасарлары Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi мен оның орынбасарлары арасындағы мiндеттердi бөлуге сәйкес олардың құзыретiне жатқызылған мәселелер бойынша, сондай-ақ екi және одан астам мемлекеттiк органдардың құзыретi шегiнен шығатын мәселелер бойынша не Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің тапсырмасы бойынша комиссияларды басқарады. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасарлары басқаратын комиссиялардың құрамына алмастыру құқығынсыз мемлекеттiк органдардың бiрiншi басшыларының орынбасарларынан төмен емес мәртебесi бар лауазымды тұлғалар кiредi.
Салааралық және ведомствоаралық мәселелер бойынша ұсыныстар әзiрлеу үшiн құрылатын комиссияларды Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң өзге де мүшелерi басқарады.
Осындай комиссиялардың құрамына кiретiн мемлекеттiк органдардың лауазымды тұлғаларының мәртебесі департамент директорынан төмен емес болуы тиiс.";
8-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) комиссияны/жұмыс тобын басқаратын лауазымды тұлға, сондай-ақ мемлекеттiк органдардың ұйымдардың және өзге де тұлғалардың комиссияның/жұмыс тобының құрамына кандидатуралар бойынша ұсыныстары;";
10-тармақта мемлекеттiк тілдегi мәтiнде "Қазақстан Республикасының Үкiметi" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын, "актiсiнiң" деген сөздiң алдынан "не Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң тиiстi" деген сөздермен толықтырылсын;

подпункт 5) пункта 14 исключить;
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Рабочий орган комиссии, которым является государственный орган, инициировавший ее создание, либо должностное лицо которого является председателем комиссии, указывается в решении Правительства Республики Казахстан о ее создании.
Рабочий орган комиссии осуществляет организационно-техническое обеспечение работы комиссии.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Если иное не установлено в решении Премьер-Министра Республики Казахстан, организационно-техническое обеспечение работы рабочей группы осуществляет государственный орган, инициировавший ее создание.";
в абзаце первом пункта 19 слово "председатель" заменить словами "председатель/ руководитель".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

14-тармақтың 5) тармақшасы алынып тасталсын;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Комиссияны құруға бастамашылық жасаған мемлекеттiк орган болып табылатын оның жұмыс органы не комиссия төрағасы болып табылатын лауазымды тұлға оны құру туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмiнде көрсетіледi.
Комиссияның жұмыс органы комиссия жұмысын ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асырады.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Егер Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң шешiмiнде өзгеше белгiленбесе, жұмыс тобының жұмысын ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз етуді оны құруға бастамашылық жасаған мемлекеттiк орган жүзеге асырады.";
19-тармақтың бiрiншi абзацында "төраға" деген сөз "төраға/жетекшi" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі