О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1758
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2005 года N 443
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1758 "О Программе реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 49-50, ст. 592) следующие изменения:
в Программе реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы, утвержденной указанным постановлением:
1) в разделе 1 "Паспорт Программы реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы":
в строке "Источники и объемы финансирования" в абзаце втором:
слова "5,26 млрд. тенге" заменить словами "6,1 млрд. тенге";
слова "2,8 млрд. тенге" заменить словами "2,0 млрд. тенге";
слова "2,46 млрд. тенге" заменить словами "4,1 млрд. тенге";
2) в разделе 6 "Финансовое обеспечение реализации Программы":
в абзаце втором:
слова "5,26 млрд. тенге" заменить словами "6,1 млрд. тенге";
слова "2,8 млрд. тенге" заменить словами "2,0 млрд.тенге";
слова "2,46 млрд. тенге" заменить словами "4,1 млрд.тенге";
в абзаце третьем:
слова "700 млн. тенге" заменить словами "500,0 млн.тенге";
слова "944,7 млн. тенге" заменить словами "115,9 млн.тенге";
в абзаце четвертом:
слова "379,0 млн. тенге" заменить словами "2087,1 млн. тенге";
3) раздел 8 "План мероприятий по реализации Программы реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы" изложить в редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от«10 мая 2005 года N№443
8. План мероприятий по реализации
Программы реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы
N
п/
п
Мероприятие
Форма
завер-
шения
Ответст-
венные за
исполне-
ние
(реали-
зацию)
Срок ис-
полнения
(реали-
зации)
Предпо-
лагаемые
расходы
(тыс.
тенге)
Источник
финанси-
рования
1
2
3
4
5
6
7
Социальная реабилитация
1
Разработать
проект Закона
Республики
Казахстан "О
социальной за-
щите инвалидов
в Республике
Казахстан
Проект
Закона
Респуб-
лики
Казах-
стан
МТСЗН
IV
квартал
2003 г.
Затрат
не
требует
-
2
Создать Советы
по делам инва-
лидов при мест-
ных исполни-
тельных органах
Поста-
новле-
ние
акимата
Акимы
облас-
тей,
городов
Астаны,
Алматы
III
квартал
2003 г.
Затрат  не требует
-
3
Осушествить оптимизацию
структуры уп-
равления про-
тезно-ортопеди-
ческих предпри-
ятий путем их слияния с
медицинскими
стационарами и
создания
протезно-
ортопедических центров
Приказ
МТСЗН
МТСЗН
I
квартал
2002 г.
Затрат
не
требует
-
4
Совершенство-
вать действую-
щий порядок
предоставления
населению
Республики
Казахстан про-
тезно-ортопе-
дической помо-
щи, предусмот-
рев обеспечение
протезами, из-
готовляемыми посовременным технологиям
Приказ
МТСЗН
МТСЗН
II
квартал
2002 г.
Затрат
не
требует
-
5
Принять допол-
нительные меры
по укреплению
действующих в
областях про-
тезных мастер-
ских
Инфор-
мацияв
МТСЗН
ежегод-
но к 20
января
МТСЗН
(протез-
но-орто-
педичес-
кие
центры),
акимы
облас-
тей,
городов
Астаны,
Алматы
2003-
2005 гг.
2003 г.-

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 29 желтоқсандағы N 1758 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 10 мамырдағы N 443 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Мүгедектерді оңалтудың 2002 - 2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 29 желтоқсандағы N 1758  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2001 ж., N 49-50, 592-құжат) мынадай өзгерістер енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Мүгедектердi оңалтудың 2002 - 2005 жылдарға арналған бағдарламасында:
1) "Мүгедектердi оңалтудың 2002 - 2005 жылдарға арналған бағдарламасының паспорты" деген 1-бөлiмде:
"Қаржыландыру көздері мен көлемі" деген жолдағы екінші абзацта:
"5,26 млрд. теңге" деген сөздер "6,1 млрд. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
"2,8 млрд. теңге" деген сөздер "2,0 млрд. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
"2,46 млрд. теңге" деген сөздер "4,1 млрд. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) "Бағдарламаны iске асыруды қаржылық қамтамасыз ету" деген 6-бөлiмдегi екiншi абзацта:
"5,26 млрд. теңге" деген сөздер "6,1 млрд. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
"2,8 млрд. теңге" деген сөздер "2,0 млрд. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
"2,46 млрд. теңге" деген сөздер "4,1 млрд. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшiншi абзацта:
"700 млн. теңгені" деген сөздер "500,0 млн. теңгенi" деген сөздермен ауыстырылсын;
"944,7 млн. теңгені" деген сөздер "115,9 млн. теңгенi" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртiншi абзацта:
"379,0 млн. теңгенi" деген сөздер "2087,1 млн. теңгенi" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) "Мүгедектердi оңалтудың 2002 - 2005 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары" деген 8-бөлiм осы қаулыға қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметінің
2005 жылғы 10 мамырдағы
N 443 қаулысына
қосымша
8. Мүгедектердi оңалтудың 2002 - 2005 жылдарға
арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi
iс-шаралар жоспары
P/
c
N
Iс-шара
Аяқталу
нысаны
Орында-
луына
(iске
асыры-
луына)
жауапты-
лар
Орында-
лу
(iске
асыры-
лу)
мерзімі
Болжанып
отырған
шығыстар
(мың
теңге)
Қаржы-
ландыру
көзi
1
2
3
4
5
6
7
Әлеуметтiк оңалту
1
"Қазақстан Республикасы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзiрлеу
Қазақстан
Республи-
касы
Заңының
жобасы
Еңбек-
минi
2003 ж.
IV
тоқсан
Шығындар-
ды талап
етпейдi
-
2
Жергілікті
атқарушы орган-
дардың жанынан
Мүгедектер
iстерi жөнiнде-
гi кеңестер
құру
Әкiмдiк-
тің
қаулысы
Облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi
2003 ж.
IIІ
тоқсан
Шығындар-
ды талап
етпейдi
-
Протездiк-
ортопедиялық
кәсіпорындардың
басқару
құрылымын
медициналық
стационарлармен
қосу және
протездік-орто-
педиялық
орталықтарды
құpу жолымен
оңтайландыруды
жүзеге асыру
Еңбекми-
нiнiң
бұйрығы
Еңбекминi
2002 ж.
I
тоқсан
Шығындар-
ды талап
етпейдi
-
4
Қазiргі заманғы
технологиялар
бойынша жасала-
тын протездер-
мен қамтамасыз
етудi көздей
отырып,
Қазақстан
Республикасының
халқына протез-
дік-ортопедия-
лық көмек
берудің қолда-
нылып жүрген
тәртiбiн
жетiлдiру
Еңбекми-
нiнiң
бұйрығы
Еңбекминi
2002 ж.
IІ
тоқсан
Шығындар-
ды талап
етпейдi
-
5
Облыстарда
жұмыс iстейтiн
протездiк
шеберханаларды
нығайту жөнiнде
қосымша шаралар
қабылдау
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Еңбекми-
нi, (про-
тездік-
ортопе-
диялық
орталық-
тар),
облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi
2002-
2005
жж.
2003 ж.-

1100,0
2004 г.-
112,0
Местный бюджет
6
Осуществлять протезирование
и ортезирова-
ние, обеспече-
ние ортопеди-
ческой обувью, ортопедическими
аппаратами,
корсетами и
другими протез-
но-ортопедичес-
кими изделиями
(далее - ПОИ),
ремонт ПОИ,
услуги, связан-
ные с протези-
рованием и ор-
тезированием по
современным
технологиям
Инфор-
мация в
МТСЗН
ежегод-
но к 20
января
МТСЗН
(протез-
но-орто-
педичес-
кие
центры),
акимы
облас-
тей, городов
Астаны,
Алматы
2002-
2005 гг.
2002 г.-
143232,0
Республи-
канский
бюджет
2003 г.-
297491,0
Республи-
канский
бюджет
2004 г.-
436260,9
Республи-
канский
бюджет
2005 г.-
444989,0
Местный
бюджет
7
Обеспечить ин-
валидов техни-
ческими средст-
вами, кресло-
колясками раз-
личных модифи-
каций
Инфор-
мация в
МТСЗН
ежегод-
но к 20
января
Акимы
облас-
тей,
городов
Астаны,
Алматы
IV квартал
2002 г.,
2003 г.,
2004 г.,
2005 г.
2002 г.-
60105,0
2003 г.-
58794,0
2004 г.-
68544,5
2005 г.-
88880,8
Местный
бюджет
8
Обеспечить ин-
валидов по слуху сурдо-
техникой
Инфор-
мация в
МТСЗН
ежегод-
но к 20
января
МТСЗН
(Рес-
публи-
канский
центр
коррек-
ции
слуха),
акимы
облас-
тей, городов
Астаны,
Алматы
IV
квартал
2002 г.,
2003 г.,
2004 г.,
2005 г.
2002 г.-
91941,0
Республи-
канский
бюджет
2003 г.-
92588,0
Республи-
канский
бюджет
2004 г.-
235672,0
Республи-
канский
бюджет
2005 г.-
221426,0
Местный
бюджет
9
Обеспечить ин-
валидов по
зрению тифло-
техникой и
средствами
коммуникацион-
ной поддержки
Инфор-
мация в
МТСЗН
еже-
годно
к 20
января
МТСЗН,
акимы
облас-
тей, городов
Астаны,
Алматы
IV
квартал
2002 г.,
2003 г.,
2004 г.,
2005 г.
2002 г.-
65046,0
Республи-
канский
бюджет
2003 г.-
65046,0
Республи-
канский
бюджет
2004 г.-
36000,0
Республи-
канский
бюджет
2005 г.-
67620,0
Местный
бюджет
10
Обеспечить сур-
дотехникой
детей-инвали-
дов, обучающих-
ся в специали-
зированных организациях
образования
Инфор-
мация в
МТСЗН
к 20
июля и 20 января
Акимы
облас-
тей, городов
Астаны,
Алматы
МОН
2004 г.
2004 г.-
73600,0
Республи-
канский
бюджет
11
Обеспечить тиф-
лотехникой
детей-инвали-
дов, обучающих-
ся в специали-
зированных ор-
ганизациях образования
Инфор-
мация в
МТСЗН
к 20
июля и 20 января
Акимы
облас-
тей, городов
Астаны,
Алматы
МОН
2004 г.
2004 г.-
38565,0
Республи-
канский
бюджет
12
Организовать на
предприятиях
республики внедрение им-
портозамещающих технологий по производству комплектующих узлов и деталей
к протезам
верхних и ниж-
них конечнос-
тей, отвечающих
современным требованиям
Инфор-
мация в
МТСЗН
ежегод-
но к 20
января,
начиная с 2003 г.
МТСЗН
(протез-
но-орто-
педичес-
кие
центры),
МИТ
2002-
2005 гг.
Кредитные
ресурсы
Эским-
банка
13
Создать доступ
инвалидам к жи-
лым, обществен-
ным и производ-
ственным здани-
ям, объектам
социальной ин-
фраструктуры, обеспечив сооружение
подъездных
путей, панду-
сов, устройств для инвалид-
ных колясок
Инфор-
мация в
МТСЗН
ежегод-
но к 20
июля и 20
января
Акимы
облас-
тей,
городов
Астаны,
Алматы,
руково-
дители предпри-
ятий, ор-
ганиза-
ций, не-
зависимо от форм
собст-
венности
2002-
2005 гг.
2002 г.-

1100,0
2004 ж.-
112,0
Жергі-
лікті
бюджет
6
Протездеу мен
ортездеуді,
ортопедиялық
аяқ киіммен,
ортопедиялық
аппараттармен,
корсеттермен
және басқа да
протездік-
ортопедиялық
бұйымдармен
(бұдан әрi -
ПОБ) қамтамасыз
етудi жүзеге
асыру, ПОБ
жөндеу, қазiргi
заманғы
технологиялар
бойынша
протездеумен
және ортездеу-
мен байланысты
қызметтер
көрсету
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Еңбекми-
нi, (про-
тездік-
ортопе-
диялық
орталық-
тар),
облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi
2003-
2005
жж.
2002 ж.-
143232,0
2003 ж.-
297491,0
2004 ж.-
436260,9
2005 ж.-
444989,0
Респуб-
ликалық
бюджет
Респуб-
ликалық
бюджет
Респуб-
ликалық
бюджет
Жергі-
лікті
бюджет
7
Мүгедектерді
техникалық
құралдармен,
әртүрлі
модификациядағы
кресло-арбалар-
мен қамтамасыз
ету
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкiмдері
2003 ж.
2004 ж.
2005 ж.
IV
тоқсан
2002 ж.-
60105,0
2003 ж.-
58794,0
2004 ж.-
68544,5
2005 ж.-
88880,8
Жергi-
ліктi
бюджет
Құлағы кеміс
еститiн
мүгедектерді
сурдотехникамен
қамтамасыз ету
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Еңбекми-
ні,
(Респуб-
ликалық есту
қабiлетiн
түзеу
орталы-
ғы),
облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi
2002 ж.
2003 ж.
2004 ж.
2005 ж.
IV
тоқсан
2002 ж.-
91941,0
2003 ж.-
92588,0
2004 ж.-
235672,0
2005 ж.-
221426,0
Респуб-
ликалық
бюджет
Респуб-
ликалық
бюджет
Респуб-
ликалық
бюджет
Жергі-
лікті
бюджет
9
Көзi көрмейтiн
мүгедектердi
тифлотехникамен
және коммуника-
циялық қолдау
құралдарымен
қамтамасыз ету
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Еңбекми-
ні,
облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi
2002 ж.
2003 ж.
2004 ж.
2005 ж.
IV
тоқсан
2002 ж.- 65046,0
2003 ж.- 65046,0
2004 ж.- 36000,0
2005 ж.- 67620,0
Респуб-
ликалық
бюджет
Респуб-
ликалық
бюджет
Респуб-
ликалық
бюджет
Жергі-
лікті
бюджет
10
Мамандандырыл-
ған бiлiм беру
ұйымдарында
оқитын мүгедек
балаларды
сурдотехникамен
қамтамасыз ету
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi,
БҒМ
2004 ж.
2004 ж.-
73600,0
Респуб-
ликалық
бюджет
11
Мамандандырыл-
ған бiлiм беру
ұйымдарында
оқитын мүгедек
балаларды
тифлотехникамен
қамтамасыз ету
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi,
БҒМ
2004 ж.
2004 ж.-
38565,0
Респуб-
ликалық
бюджет
12
Республика
кәсіпорындарын-
да қазiргi
заманғы талап-
тарға жауап
беретiн қол
және аяқ
протездерiне
жинақтаушы
түйіндер мен
бөлшектерді
шығаратын
импорт
алмастыратын
технологияларды
енгiзудi
ұйымдастыру
Еңбекми-
нiне жыл
сайын
2003
жылдан
бастап 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Еңбекминi
(протез-
дiк-орто-
педиялық
орталық-
тар), ИСМ
2002-
2005
жж.
Эским-
банктің
кредит
ресурс-
тары
13
Кiрме жолдар-
дың, пандустар-
дың құрылысын,
құрылғыларды
мүгедектер
арбалары үшiн
қамтамасыз етiп
тұрғын үйлерге,
қоғамдық және
өндiрiстiк
ғимараттарға,
әлеуметтiк
инфрақұрылым
объектiлерiне
мүгедектердiң
кiруiне жағдай
жасау
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
шілдеге
және 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi,
меншiк
нысанына
қарамас-
тан
кәсіп-
орындар-
дың,
ұйымдар-
дың
басшылары
2002-
2005
жж.
2002 ж.-

900,0
2003 г.-
69284,0
2004 г.-
1701,0
2005 г.-
17000,0
Местный
бюджет
14
Обеспечить из-
готовление и
установку спе-
циальных свето-
форов с син-
хронными звуко-
выми сигналами,дорожных знакови указателей в
местах располо-
жения учрежде-
ний, ориенти-
рованных на
обслуживание
инвалидов, а
также в наибо-
лее людных
местах, где
могут находить-
ся инвалиды
Инфор-
мация в
МТСЗН
ежегод-
но к 20
июля
и 20
января
Акимы
облас-
тей, городов
Астаны,
Алматы
2002-
2005 гг.
2002 г.-
1673,2
2003 г.-
71555,0
2004 г.-
11567,4
2005 г.-
13921,0
Местный
бюджет
15
Построить в
каждом област-
ном центре пе-
шеходные пере-
ходы, обустро-
енные звуковыми
устройствами
Инфор-
мация в
МТСЗН
ежегод-
но к 20
июля и 20
января
Акимы
облас-
тей, городов
Астаны,
Алматы
2003-
2005 гг.
2003 г.-
6137,0
2004 г.-
1073,0
2005 г.-
2233,0
Местный
бюджет
16
Внести измене-
ния в действу-
ющие строите-
льные нормы и
правила (далее - СНиП), раз-
работать и ут-
вердить новые
СНиП, техни-
ческие условия
(ТУ) и другие
нормативно-
технические
документы,
предусматрива-
ющие доступ-
ность для ин-
валидов транс-
порта и соот-
ветствующей
транспортной
инфраструкту-
ры, зданий, сооружений,
бытовых приборов и техники, рабо-
чих мест на
предприятиях
Приказ Комите-
та по
делам
строи-
тельст-
ва
МИТ
(Комитет
по делам
строи-
тельст-
ва)
III
квартал
2002 г.
Затрат
не
требует
-
17
При размещении
государственных заказов на
разработку
проектов, а
также строи-
тельство зда-
ний, сооруже-
ний, дорог,
объектов тран-
спорта, связи,
предоставлении
транспортных и иных видов
услуг одним из
требований в конкурсной до-
кументации ус-
танавливать
необходимость
обеспечения
беспрепятст-
венного досту-
па инвалидов к социальной
инфраструктуре
Инфор-
мация в
МТСЗН
ежегод-
но к 20
июля
и 20
января
Акимы
облас-
тей,
городов
Астаны,
Алматы
2002-
2005 гг.
За счет
средств
субъек-
тов предпри-
нимате-
льской
деятель-
ности
-
18
Организовать
на государст-
венном телеви-
зионном кана-
ле сурдо-пере-
вод информа-
ционных прог-
рамм
Инфор-
мация в
МТСЗН
ежегод-
но к 20
июля
и 20
января
МКИС
2003 г.
2005 г.
2003 г.-
1725,0
2005 г.-
60855,0
Республи-
канский
бюджет
19
На базе Рес-
публиканского
пансионата
"Ардагер" обеспечить
санаторно-ку-
рортное лече-
ние и реабили-
тацию инвали-
дов и ветера-
нов.
Обеспечить
санаторно-
курортное
лечение и реа-
билитацию ин-
валидов и ве-
теранов в Щу-
чинско-Боров-
ской курортной
зоне
Инфор-
мация в
МТСЗН
еже-
годно
к 20
января
Акимы
облас-
тей,
городов
Астаны,
Алматы
2002-
2005 гг.
2002 г.-
49790,0
Республи-
канский
бюджет
2003г. -
51590,0
Республи-
канский
бюджет
2004 г.-
70862,0
Республи-
канский
бюджет
2005 г.-
125425,0
Местный
бюджет
20
В рамках госу-
дарственного заказа разра-
ботка и внедре-
ние централизо-
ванного банка данных лиц, имеющих инва-
лидность (ЦБДИ)
Инфор-
мация в
Прави-
тельст-
во к 25
февраля 2005 г.
МТСЗН
IV
квартал
2002 г.
2004 г.
2004 г.-

900,0
2003 ж.-
69284,0
2004 ж.-
1701,0
2005 ж.-
17000,0
Жергi-
лiктi
бюджет
14
Мүгедектерге
қызмет көрсету-
ге бағдарланған
мекемелер
орналасқан
жерлерде,
сондай-ақ
мүгедектер
болуы мүмкiн
адам неғұрлым
көп жүретін
жерлерде
синхронды
дыбыс дабылы
бар арнайы
бағдаршамдар,
жол белгiлері
мен көрсеткiш-
тер дайындау
және орнату
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
шiлдеге
және 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi
2002-
2005
жж.
2002 ж.-
1673,2
2003 ж.-
71555,0
2004 ж.-
11567,4
2005 ж.-
13921,0
Жергi-
лiктi
бюджет
15
Әрбiр облыс
орталығында
дыбысты
құрылғыларымен
жарақталған,
жаяу жүргiншi-
лер жолдарын
салу
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
шiлдеге
және 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалалары-
ның
әкімдері
2003-
2005
жж.
2003 ж.-
6137,0
2004 ж.-
1073,0
2005 ж.-
2233,0
Жергi-
лiктi
бюджет
16
Қолданылып
жүрген құрылыс
нормаларына
және ережелерi-
не (бұдан әрi
- ҚНжЕ)
өзгерiстер
енгiзу, жаңа
ҚНжЕ, техника-
лық шарттарды
(ТШ) және
көлiк пен
тиiстi көлік
инфрақұрылымы-
ның,
ғимараттардың,
құрылыстардың
тұрмыстық
құралдар мен
техникалардың,
кәсіпорындарда-
ғы жұмыс
орындарының
мүгедектерге
лайықты болуын
көздейтін
басқа да
нормативтiк-
техникалық
құжаттарды
әзiрлеу мен
бекiту
Құрылыс
істері
жөніндегi
комитет-
тің
бұйрығы
ИСМ
(Құрылыс
iстерi
жөнiнде
комитет)
2002 ж.
ІІI
тоқсан
Шығындар-
ды талап
етпейді
-
17
Жобалар әзiр-
леуге, сондай-
ақ ғимараттар,
құрылыстар,
жолдар, көлiк,
байланыс
объектiлерiн
салуға
мемлекеттiк
тапсырыстарды
орналастырған,
көлiк және өзге
де қызметтер
көрсету
түрлерiн
ұсынған кезде
мүгедектердiң
әлеуметтік
инфрақұрылымға
кедергісіз
кiруін
қамтамасыз ету
қажеттігін
конкурстық
құжаттама
талаптарының
бiрi етіп
белгiлеу
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
шiлдеге
және 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалалары-
ның
әкiмдерi
2002-
2005
жж.
Кәсiпкер-
лiк
қызмет
субъектi-
лерi
қаражаты
есебінен
-
18
Мемлекеттiк
теледидар
арнасында
ақпараттық бағ-
дарламалардың
сурдоаудармасын
ұйымдастыру
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
шiлдеге
және 20
қаңтарға
ақпарат
беру
МАСМ
2003 ж.
2005 ж.
2003 ж.-
1725,0
2005 ж.-
60855,0
Респуб-
ликалық
бюджет
19
"Ардагер"
республикалық
пансионаты
базасында
мүгедектер мен
ардагерлердi
санаторлық-
курорттық
емдеудi және
оңалтуды қамта-
масыз ету.
Щучинск-Бурабай
курорт аймағын-
да мүгедектер
мен ардагерлер-
дi санаторлық-
курорттық
емдеудi және
оңалтуды
қамтамасыз ету
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi
2002-
2005
жж.
2002 ж.-
49790,0
2003 ж.-
51590,0
2004 ж.-
70862,0
2005 ж.-
125425,0
Респуб-
ликалық
бюджет
Респуб-
ликалық
бюджет
Респуб-
ликалық
бюджет
Жергi-
лiктi
бюджет
20
Мемлекеттiк
тапсырыс
шеңберiнде
мүгедектігі
бар адамдардың
орталықтанды-
рылған деректер
банкнот (МОДБ)
әзiрлеу және
енгiзу
Үкiметке
2005
жылғы 25
ақпанға
ақпарат
беру
Еңбекминi
2002 ж.
IV
тоқсан
2004 ж.
2004 ж.-

75846,0
Республи-
канский
бюджет
21
Развивать со-
трудничество с
Организацией
Объединенных
наций, Между-
народной орга-
низацией труда,
Всемирной
организацией
здравоохране-
ния, ЮНЕСКО,
ЮНИСЕФ, непра-
вительствен-
ными органи-
зациями по
вопросам
реабилитации
инвалидов,
оказания  под-
держки проекта
и мерам, свя-
занным с реа-
билитацией ин-
валидов
Инфор-
мация
в
МТСЗН
еже-
годно
к 20
января
МИД,
МТСЗН,
МЗ,
МОН
2002-
2005 гг.
Затрат
не
требует
-
22
В целях приоб-
щения инвали-
дов, в том
числе детей-
инвалидов, к
активному об-
разу жизни
проводить об-
ластные, рес-
публиканские
конкурсы ху-
дожественной
самодеятель-
ности, рисун-
ков, поделок и других видов
творчества
Инфор-
мация в
МТСЗН
еже-
годно
к 20
июля
и 20
января
МТСЗН,
МОН,
акимы
облас-
тей,
городов
Астаны,
Алматы
2002 -
2005 гг.
2002 г.-
400,0
2003 г.-
2344,3
2004 г.-
1405,2
2005 г.-
5888,0
Местный
бюджет
23
Проводить выс-
тавки-распро-
дажи творчес-
ких работ ин-
валидов, про-
дукции, выпус-
каемой инвали-
дными органи-
зациями
Инфор-
мация
в
МТСЗН
еже-
годно
к 20
июля
и 20
января
Акимы
облас-
тей, городов
Астаны,
Алматы
2002-
2005 гг.
Затрат
не
требует
-
24
Обеспечить проведение рес-
публиканского и региональных телемарафонов,
средства от
проведения
которых направ-
лять на оказа-
ние адресной помощи
инвалидам
Инфор-
мация в
МТСЗН
еже-
годно
к 20
января
Акимы
облас-
тей,
городов
Астаны,
Алматы,
МКИС
2003 г.
2003 г.-
3568,4
Местный
бюджет
25
Привлекать са-
модеятельные
художественные коллективы для
организации
досуга инвали-
дов и преста-
релых в домах-
интернатах
Инфор-
мация в
МТСЗН
еже-
годно
к 20
января
и 20
июля
Акимы
облас-
тей, городов
Астаны,
Алматы
2003-
2005 гг.
2003 г.-
50,0
2004 г.-
1342,0
2005 г.-
1100,0
Местный
бюджет
26
Проводить
спортивные со-
ревнования
среди детей
инвалидов,
проживающих в
домах-интерна-
тах
Инфор-
мация в
МТСЗН
еже-
годно
к 20
июля
и 20
января
Акимы
облас-
тей,
городов
Астаны,
Алматы
2002-
2005 гг.
Затрат
не
требует
-
27
Для проведения
соревнований
среди инвали-
дов приобрести спортивные ко-
ляски, форму
и специальное
оборудование
для зимних ви-
дов спорта
Инфор-
мация
в
МТСЗН
еже-
годно
к 20
января
Акимы
облас-
тей,
городов
Астаны,
Алматы
2002-
2005 гг.
2002 г.-
500,0
2003 г.-
1750,0
2004 г.-
7850,0
2005 г.-
11137,5
Местный
бюджет
28
Проводить рай-
онные, город-
ские, областные
соревнования по спорту среди инвали-
дов всех кате-
горий
Инфор-
мация в
МТСЗН
еже-
годно
к 20
января
Акимы
облас-
тей,
городов
Астаны,
Алматы
2002-
2005 гг.
2002 г.-
4250,0
2003 г.-
2920,0
2004 г.-
11852,4
2005 г.-
18399,0
Местный
бюджет
29
Провести Рес-
публиканскую
спартакиаду
среди инвали-
дов
Инфор-
мация в
МТСЗН
еже-
годно
к 20
января
МКИС,
МТСЗН,
акимы
облас-
тей, городов
Астаны,
Алматы
III
квартал
2002 г.
2002 г.-
5000,0
Республи-
канский
бюджет
30
Провести Пара-
олимпийские
игры
Республики
Казахстан
Инфор-
мация в
МТСЗН
к 20
декабря
2005 г.
МКИС,
МТСЗН,
акимы
облас-
тей, городов
Астаны,
Алматы
III
квартал
2005 г.
2005 г.-
5000,0
Республи-
канский
бюджет
2005 г.-
2934,0
Местный
бюджет
31
Обеспечить
участие спорт-
сменов-инвали-
дов в Пара-
олимпийских
играх, спор-
тивных фести-
валях, празд-
никах и других
международных
и республикан-
ских спортив-
ных соревнова-
ниях, Специа-
льных Олимпий-
ских играх
Инфор-
мация в
МТСЗН
еже-
годно
к 20
января
МКИС,
акимы
облас-
тей, городов
Астаны,
Алматы

75846,0
Респуб-
ликалық
бюджет
21
Мүгедектердi
оңалту, мүге-
дектердi оңал-
туға байланысты
жобалар мен
шараларға
қолдау көрсету
мәселелерi
бойынша Бiрiк-
кен Ұлттар
Ұйымымен,
Халықаралық
еңбек ұйымымен,
Дүниежүзілік
денсаулық сақ-
тау ұйымымен,
ЮНЕСКО-мен,
ЮНИСЕФ-пен,
үкiметтік емес
ұйымдармен
ынтымақтастықты
дамыту
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
қаңтарға
ақпарат
беру
СIМ,
Еңбек-
минi,
ДСМ, БҒМ
2002-
2005
жж.
Шығындар-
ды талап
етпейдi
-
22
Мүгедектердi,
оның iшiнде
мүгедек бала-
ларды белсенді
өмір сүруге
тарту мақсатын-
да облыстық,
республикалық
көркем өнерпаз-
дар, суреттер,
ұсақ-түйек
заттар және
шығармашылықтың
басқа да
түрлерінің
конкурстарын
өткізу
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
шiлдеге
және 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Еңбекми-
нi, БҒМ,
Облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалалары-
ның
әкiмдерi
2002-
2005
жж.
2002 ж.-
400,0
2003 ж.-
2344,3
2004 ж.-
1405,2
2005 ж.-
5888,0
Жергі-
лiктi
бюджет
23
Мүгедектердiң
шығармашылық
жұмыстарының,
мүгедектер
ұйымдары
шығаратын
өнімдердің
көрме-саудасын
өткізу
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
шiлдеге
және 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалалары-
ның
әкiмдерi
2002-
2005
жж.
Шығындар-
ды талап
етпейді
24
Республикалық
және өңiрлiк
телемарафондар
өткiзудi қамта-
масыз ету,
оларды өткiзу-
ден түскен
қаражатты
мүгедектерге
атаулы көмек
көрсетуге
жұмсау
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi,
МАСМ
2003 ж.
2003 ж.-
3568,4
Жергі-
лiктi
бюджет
25
Интернат
үйлерiндегi
мүгедектер мен
қарт адамдардың
демалысын ұйым-
дастыру үшiн
көркемөнерпаз
ұжымдарын тарту
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
шiлдеге
және 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi
2003-
2005
жж.
2003 ж.-
50,0
2004 ж.-
1342,0
2005 ж.-
1100,0
Жергі-
лікті
бюджет
26
Интернат үйле-
рiнде тұратын
мүгедек бала-
лар арасында
спорт жарыста-
рын өткiзу
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
шiлдеге
және 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi
2002-
2005
жж.
Шығындар-
ды талап
етпейді
-
27
Мүгедектер
арасында жарыс-
тар өткiзу
үшiн спорттық
арбалар, қысқы
спорт түрлерiне
арналған спорт
киiмдерi мен
арнаулы жабдық-
тар сатып алу
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалалары-
ның
әкiмдерi
2002-
2005
жж.
2002 ж.-
500,0
2003 ж.-
1750,0
2004 ж.-
7850,0
2005 ж.-
11137,5
Жергі-
лікті
бюджет
28
Барлық санатта-
ғы мүгедектер
арасында спорт
бойынша аудан-
дық, қалалық,
облыстық жарыс-
тар өткiзу
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалалары-
ның
әкiмдерi
2002-
2005
жж.
2002 ж.-
4250,0
2003 ж.-
2920,0
2004 ж.-
11852,4
2005 ж.-
18399,0
Жергі-
лікті
бюджет
29
Мүгедектер
арасында
Республикалық
спартакиада
өткiзу
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
қаңтарға
ақпарат
беру
МАСМ,
Еңбекми-
нi,
облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi
2002 ж.
IІІ
тоқсан
2002 ж.- 5000,0
Респуб-
ликалық
бюджет
30
Қазақстан
Республикасының
Параолимпиада-
лық ойындарын
өткiзу
Еңбекми-
ніне 2005
жылғы 20
желтоқ-
санға
ақпарат
беру
МАСМ,
Еңбекми-
нi,
облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi
2005 ж.
IІІ
тоқсан
2005 ж.- 5000,0
2005 ж.- 2934,0
Респуб-
ликалық
бюджет
Жергі-
лікті
бюджет
31
Мүгедек
спортшылардың
Параолимпиада-
лық ойындарға,
спорттық фести-
вальдарға,
мерекелерге
және басқа
да халықаралық
және республи-
калық спорт
жарыстарына,
Арнаулы
Олимпиадалық
ойындарға
қатысуын
қамтамасыз ету
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
қаңтарға
ақпарат
беру
МАСМ,
облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi

2002-
2005 гг.
2002 г.-
6420,0
2003 г.-
7094,0
2004 г.-
20434,6
2005 г.-
26711,0
Местный
бюджет
32
Разработать
методические
рекомендации
для реабилита-
ции инвалидов
средствами фи-
зической куль-
туры и спорта
Инфор-
мация в
МТСЗН
к 20
января
2004 г.
МКИС,
акимы
облас-
тей, городов
Астаны,
Алматы
2003 г.
Затрат
не
требует
-
Профессиональная реабилитация
33
Обеспечить
профессиональ-
ную ориентацию
инвалидов в
соответствии с
индивидуальнойпрограммой ре-
абилитации
Инфор-
мация в
МТСЗН
ежегодно
к 20
января
Акимы
облас-
тей, городов
Астаны,
Алматы,
МОН,
МТСЗН
IV
квартал
2002-
2005 гг.
2002 г.-
24222,0
2003 г.-
7269,1
2004 г.-
13760,4
2005 г.-
10998,8
Местный
бюджет
34
Принять меры
по развитию
сети специаль-
ных  организа-
ций образова-
ния для детей
с ограниченными возможностями:
Инфор-
мация в
МТСЗН
ежегодно
к 20
июля
и 20
января
Акимы
облас-
тей,
городов
Астаны,
Алматы,
МОН
2002-
2005 гг.
психолого-ме-
дико-педагоги-
ческие кон-
сультации на
60 тысяч дет-
ского населе-
ния;
МТСЗН
2002 г.-

2002-
2005
жж.
2002 ж.-
6420,0
2003 ж.-
7094,0
2004 ж.-
20434,6
2005 ж.-
26711,0
Жергi-
лiктi
бюджет
32
Мүгедектердi
дене шынықтыру
және спорт
құралдарымен
оңалтуға арнал-
ған әдiснамалық
ұсынымдар
әзiрлеу
Еңбекми-
нiне 2004
жылғы 20
қаңтарға
ақпарат
беру
МАСМ,
облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалалары-
ның
әкiмдерi
2003 ж.
Шығындар-
ды талап
етпейдi
-
Кәсiби оңалту
33
Мүгедектердi
жеке оңалту
бағдарламасына
сәйкес кәсiби
бағдарлауды
қамтамасыз ету
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалалары-
ның
әкiмдерi,
БҒМ,
Еңбекминi
2002-
2005
жж.
IV
тоқсан
2002 ж.- 24222,0 2003 ж.- 7269,1 2004 ж.- 13760,4 2005 ж.- 10998,8
Жергі-
лікті
бюджет
34
Мүмкiндігі
шектеулi бала-
лар үшiн білім берудің арнаулы
ұйымдары желi-
сiн дамыту
жөнiнде шаралар
қабылдау:
60 мың балаға
психологиялық-
медициналық-
педагогикалық
консультация-
лар;
республикалық
және облыстық
маңызы бар
қалаларда оңал-
ту орталықтары;
аудан орталық-
тарында
психологиялық-
педагогикалық
түзеу
кабинеттерi;
үйде әлеуметтік
көмек көрсету
бөлiмшелерi
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
шiлдеге
және 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi,
БҒМ,
Еңбекминi
2002-
2005
жж.
2002 ж.-

52454,0
2003 г.-
88674,0
2004 г.-
98084,0
2005 г.-
102988,0
Местный
бюджет
реабилитацион-
ные центры в городах рес-
публиканского и областного значения;
2002 г.-
27450,0
2003 г.-
70556,0
2004 г.-
72545.0
2005 г.-
76172,0
Местный
бюджет
кабинеты
психолого-
педагогической
коррекции в районных
центрах;
2003 г.-
99042,0
2004 г.-
105958,0
2005 г.-
111258,0
Местный
бюджет
отделения социальной помощи на дому
2003 г.-
242129,0
2004 г.-
201086,0
2005 г.-
221758,0
Местный
бюджет
35
Содействовать
занятости инва-
лидов путем
создания допол-
нительных рабо-
чих мест через развитие инди-
видуального
предпринима-
тельства, малого и сред-
него бизнеса,
профессиональ-
ной подготовки и переподготов-
ки кадров, еже-
годного опреде-
ления социаль-
ных мер по за-
щите инвалидов
Инфор-
мация в
МТСЗН
ежегод-
но к 20
января,
начиная
с
2003 г.
Акимы
облас-
тей,
городов
Астаны,
Алматы
2002-
2005 гг.
2002 г.-
1257,0
2003 г.-
1317,0
2004 г.-
7754,2
2005 г.-
17535,5
Местный
бюджет,
средства
работода-
телей
Медицинская реабилитация
36
Организовать
раннее выявле-
ние детей груп-
пы "риска"»в родовспомога-
тельных и амбу-
латорно-полик-
линических
организациях и направление
выявленных
детей группы "риска"»и с ограниченными
возможностями
в психолого-
медико-педаго-
гические кон-
сультации
Инфор-
мация в
МТСЗН
ежегод-
но к 20
января
и 20
июля,
начиная с
2003 г.
МЗ,
МОН
IV
квартал
2002 г.,
2003 г..
2004 г.,
2005 г.
Затрат
не
требует
-
37
Осуществить
ремонтно-вос-
становительные
работы с ре-
конструкцией
водогрязеле-
чебницы на ба-
зе Республи-
канского кли-
нического гос-
питаля для ин-
валидов Вели-
кой Отечест-
венной войны
Инфор-
мация в
МТСЗН
к 20
июля
2005 г.
МЗ
2004 г.
2004 г.-
17500,0
Республи-
канский
бюджет
38
Развивать сеть
медицинских
структур и ор-
ганизаций реа-
билитации де-
тей-инвалидов:
восстановить в
детских боль-
ницах Мангис-
тауской, Кы-
зылординской,
Алматинской,
Атырауской об-
ластей невро-
логические от-
деления на
30-40 коек;
Инфор-
мация в
МТСЗН
к 20
января
2004 г.
Акимы
областей
2003г.,
2004 г.
2003 г.-
6000,0
2004 г.-
31000,0
Местный
бюджет
организовать
10 реабилита-
ционных цент-
ров для детей
с органическим
поражением ЦНС
в Актюбинской,
Алматинской,
Акмолинской,
Атырауской,
Восточно-
Казахстанской,
Западно-Казах-
станской,
Жамбылской, Карагандинс-
кой, Костанай-
ской, Кызылор-
динской, Ман-
гистауской,
Северо-Казах-
станской об-
ластях,
г. Алматы;
Инфор-
мация
в
МТСЗН
к 20
января
2005 г.
Акимы
областей
2004г.,
2005 г.
2004 г.-
144586,0
2005 г.-
232939,0
Местный бюджет
строительство
спального кор-
пуса Республи-
канского детс-
кого реабили-
тационного
центра "Балбу-
лак"»на 125
коек в городе
Алматы
Инфор-
мация
в
МТСЗН
к 20
июля
2005 г.
МЗ
2005 г.
2005 г.-
50000,0
Республи-
канский
бюджет
39
Проводить:
выездные учеб-
но-методические циклы по оценке нервно-
психического
развития детей, психосоматичес-
кого состояния с грубой пато-
логией нервной
системы;
обучение меди-
цинских сестер
организаций
первичной ме-
дико-санитарной
помощи скринин-
гу психо-
физического
развития детей
раннего воз-
раста
Инфор-
мация в
МТСЗН
еже-
годно
к 20
июля
и 20
января
МЗ

52454,0
2003 ж.-
88674,0
2004 ж.-
98084,0
2005 ж.-
102988,0
2002 ж.-
27450,0
2003 ж.-
70556,0
2004 ж.-
72545,0
2005 ж -
76172,0
2003 ж.-
99042,0
2004 ж.-
105958,0
2005 ж.-
111258,0
2003 ж.-
242129,0
2004 ж.-
201086,0
2005 ж.-
221758,0
Жергi-
лiктi
бюджет
Жергi-
лiктi
бюджет
Жергi-
лiктi
бюджет
Жергi-
лiктi
бюджет
35
Жеке кәсiпкер-
лікті, шағын
және орта
бизнесті дамы-
ту, кадрларды
кәсiби даярлау
мен қайта
даярлау жыл
сайын мүгедек-
терді қорғау
жөніндегі
әлеуметтiк
шараларды
анықтау арқылы
қосымша жұмыс
орындарын құру
жолымен мүге-
дектердi жұмыс-
пен қамтуға
жәрдемдесу
Еңбекми-
нiне 2003
жылдан
бастап
жыл сайын
20
қаңтарға
ақпарат
беру
Облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi
2002-
2005
жж.
2002 ж.-
1257,0
2003 ж.-
1317,0
2004 ж.-
7754,2
2005 ж.-
17535,5
Жергi-
лiктi
бюджет,
жұмыс
берушi-
лердiң
қара-
жаты
Медициналық оңалту
36
Босанатын әйел-
дерге жәрдем
беретiн және
амбулаторлық-
емханалық
ұйымдарда
"қатерлi" топ-
тағы балаларды
ертерек
анықтауды
ұйымдастыру
және анықтал-
ған "қатерлi"
топтағы және
мүмкiндiгi
шектеулі
балаларды
психологиялық-
медициналық-
педагогикалық
консультация-
ларға жiберу
Еңбекми-
нiне 2003
жылдан
бастап
жыл сайын
20
қаңтарға
және 20
шiлдеге
ақпарат
беру
ДСМ, БҒМ
2002
ж.,
2003
ж.,
2004
ж.,
2005
ж. ІV
тоқсан
Шығындар-
ды талап
етпейдi
-
37
Ұлы Отан
соғысының
мүгедектерiне
арналған
республикалық
клиникалық
госпиталь база-
сында сумен,
балшықпен емдеу
орындарын
қайта жаңғырта
отырып, жөндеу-
қалпына келтiру
жұмыстарын
жүзеге асыру
Еңбекми-
нiне 2005
жылғы 20
шiлдеге
ақпарат
беру
ДСМ
2004 ж.
2004 ж.-
17500,0
Респуб-
ликалық
бюджет
38
Мүгедек бала-
ларды оңалтудың
медициналық
құрылымдары
мен ұйымдарының
желiсiн дамыту:
- Маңғыстау,
Қызылорда,
Алматы, Атырау
облыстарының
балалар
ауруханаларында
30-40 орынға
арналған
неврологиялық
бөлiмшелердi
қалпына келтiру;
- ОЖЖ органика-
лық зақымдан-
ған балаларға
арнап Ақтөбе,
Алматы, Ақмола,
Атырау, Шығыс
Қазақстан,
Батыс
Қазақстан,
Жамбыл,
Қарағанды,
Қостанай,
Қызылорда,
Маңғыстау,
Солтүстiк
Қазақстан
облыстарында,
Алматы қаласын-
да 10 оңалту
орталығын
ұйымдастыру;
- "Балбұлақ"
республикалық
балаларды
оңалту орталы-
ғының 125
орынға арналған
ұйықтайтын
корпусын Алматы
қаласында салу
Еңбекми-
ніне 2004
ж. 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Еңбекми-
нiне 2005
жылғы 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Еңбекми-
нiне 2005
жылғы 20
шiлдеге
ақпарат
беру
Облыстар-
дың әкiмдерi
Облыстар-
дың
әкiмдерi
ДСМ
2003 ж., 2004 ж.
2004 ж 2005 ж.
2005 ж.
2003 ж.-
6000,0
2004 ж.-
31000,0
2004 ж.-
144586,0
2005 ж.-
232939,0
2005 ж.-
50000,0
Жергі-
ліктi
бюджет
Жергі-
ліктi
бюджет
Респуб-
ликалық
бюджет
39
Мыналарды
өткiзу:
жүйке жүйесі
өрескел
дерттенген
психосоматика-
лық жағдайдағы
балалардың
жүйке-психика-
лық дамуын
бағалау жөнiнде
көшпелi оқу-
әдiстемелiк
циклдар;
- алғашқы
медициналық-
санитарлық
көмек ұйымдары-
ның медбикеле-
рiн балалардың
психикалық-
дене дамуының
ерте жастағы
скринингiне
оқыту
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
шiлдеге
және 20
қаңтарға
ақпарат
беру
ДСМ

2003-
2004 гг.
2003 г.-
192,0
2004 г.-
108,7
Республи-
канский
бюджет
40
Обеспечить льготы по сана-
торно-курорт-
ному лечению
инвалидов
Решения
масли-
хатов и
поста-
новле-
ния
акимов
Акимы
облас-
тей,
городов
Астаны,
Алматы,
МТСЗН,
МЗ
2002-
2005 гг.
2002 г.-
70014,0
2003 г.-
161062,5
2004 г.-
126677,1
2005 г.-
215679,1
Местный бюджет
Кадровое обеспечение
41
Осуществлять
повышение ква-
лификации ра-
ботников, зани-
мающихся вопро-
сами реабилита-
ции инвалидов в
системе со-
циальной защиты населения, здравоохранения
Инфор-
мация в
МТСЗН
ежегод-
но к 20
января
МТСЗН,
МЗ
2003-
2005 гг.
За счет
средств,
выделяе-
мых по
подпро-
грамме
007
"Повыше-
ние ква-
лифика-
ции го-
сударст-
венных
служа-
щих", програм-
мы 001
"Обеспе-
чение
деятель-
ности
уполно-
моченно-
го орга-
на в области
труда,
занятос-
ти, со-
циальной
защиты и
миграции
населе-
ния" и програм-
мы 001
"Обеспе-
чение
дея-
тельнос-
ти упол-
номочен-
ного ор-
гана в
области
здраво-
охране-
ния"
Республи-
канский
бюджет
42
Организовать
переподготовку
работников
протезно-орто-
педических
предприятий
Инфор-
мация в
МТСЗН
ежегод-
но к 20
января
МТСЗН
(Цент-
ральная
экспери-
менталь-
ная ла-
борато-
рия
протези-
рования)
2003 г.,
2004 г.,
2005 г.
За счет
средств
пред-
приятй
43
Организовать
переподготовку
социальных ра-
ботников отде-
лений социаль-
ной помощи на
дому
Инфор-
мация в
МТСЗН
ежегодно к 20
января,
начиная с 2003г.
МТСЗН,
акимы
облас-
тей, городов
Астаны,
Алматы
2002 г.,
2003 г.,
2004 г.,
2005 г.
2002 г.-
900,0
2003 г.-
900,0
2004 г.-
10110,0
2005 г.-
50187,8
Местный
бюджет
44
Организовать
проведение
практической
конференции
по актуальным
проблемам ме-
дико-социальной экспертизы и
реабилитации инвалидов
Инфор-
мация в
МТСЗН к 20
января
2004 г.
МТСЗН,
МЗ
IV
квартал
2003 г.
Затрат
не
требует
-
Итого затрат:
из местного бюджета - 4,1 млрд.тенге, в том числе: 2002 г. - 250,5 млн.тенге; 2003 г.- 898,0 млн.тенге; 2004 г. - 937,4 млн.тенге; 2005 г.- 2087,1 млн.тенге;
из Республиканского бюджета - 2,0 млрд. тенге, в том числе: 2002 г. - 355,0 млн.тенге; 2003 г. - 512,2 млн.тенге; 2004 г. - 984,4 млн.тенге; 2005 г. - 115,9 млн.тенге.
Всего затрат: 6,1 млрд.тенге, в том числе: 2002 г. - 605,5 млн.тенге; 2003 г. - 1410,2 млн.тенге; 2004 г. - 1921,8 млн.тенге; 2005 г. - 2203,0 млн.тенге.

2003-
2004
жж.
2003 ж.-
192,0 2004 ж.-
108,7
Респуб-
ликалық
бюджет
40
Мүгедектердi
санаторлық-
курорттық
емдеу бойынша
жеңілдiктермен
қамтамасыз ету
Маслихат-
тардың
шешiмдерi
мен
әкімдер-
дiң
қаулылары
Облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi,
Еңбекми-
нi, ДСМ
2002-
2005
жж.
2002 ж.-
70014,0
2003 ж.-
161062,5
2004 ж.-
126677,1
2005 ж.-
215679,1
Жергі-
лікті
бюджет
Кадрмен қамтамасыз ету
41
Халықты әлеу-
меттік қорғау,
денсаулық
сақтау жүйесін-
де мүгедектердi
оңалту мәселе-
лерiмен
айналысатын
қызметкерлердің
білiктілігін
арттыруды
жүзеге асыру
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Еңбекми-
нi, ДСМ
2003-
2005
жж.
001
"Еңбек,
жұмыспен
қамту,
халықты
әлеумет-
тiк қор-
ғау және
көшi-қон
саласын-
дағы
уәкілетті
органның
қызметiн
қамтама-
сыз ету"
деген
бағдар-
ламаның
007 "Мемле-
кеттiк
қызметшi-
лердiң
біліктiл-
гін
арттыру"
деген
кiшi
бағдар-
лама және
001
"Денсау-
лық
сақтау
саласын-
дағы
уәкiлеттi
органның
қызметiн
қамтама-
сыз ету"
бойынша
бөлiнетiн
қаражат
есебiнен
Респуб-
ликалық
бюджет
42
Протездiк-
ортопедиялық
кәсіпорындар
қызметкерлерiн
қайта даярлауды
ұйымдастыру
Еңбекми-
нiне жыл
сайын 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Еңбекминi
(Орталық
экспери-
менталдық
протездеу
зертха-
насы)
2003
ж.,
2004
ж.,
2005 ж.
Кәсiп-
орындар
қаражаты
есебiнен
43
Үйлерге барып
әлеуметтік
көмек көрсету
бөлiмшелерiнiң
әлеуметтік
қызметкерлерiн
қайта даярлауды
ұйымдастыру
Еңбекми-
нiне 2003
жылдан
бастап
жыл
сайын 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Еңбекми-
нi,
облыс-
тардың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi
2002
ж.,
2003
ж.,
2004
ж.,
2005 ж.
2002 ж.-
900,0
2003 ж.-
900,0
2004 ж.-
10110,0
2005 ж.-
50187,8
Жергі-
лікті
бюджет
44
Мүгедектердi
медициналық-
әлеуметтiк
сараптаудың
және оңалтудың
өзектi пробле-
малары бойынша
практикалық
конференциялар
өткiзудi
ұйымдастыру
Еңбекми-
нiне 2004
жылғы 20
қаңтарға
ақпарат
беру
Еңбекми-
нi, ДСМ
2003 ж.
IV
тоқсан
Шығындар-
ды талап
етпейдi
-
Шығындардың жиыны:
жергілікті бюджеттен - 4,1 млрд. теңге, соның ішiнде: 2002 ж.-
250,5 млн. теңге; 2003 ж.- 898,0 млн. теңге; 2004 ж.- 937,4 млн.
теңге; 2005 ж.- 2087,1 млн. теңге.
Республикалық бюджеттен: - 2,0 млрд. теңге, соның iшiнде:
2002 ж.- 355,0 млн. теңге; 2003 ж.- 512,2 млн. теңге; 2004 ж.-
984,4 млн. теңге; 2005 ж.- 115,9 млн. теңге.
Шығындардың барлығы: 6,1 млрд. теңге, соның iшiнде: 2002 ж.-
605,5 млн.теңге; 2003 ж.- 1410,2 млн теңге.; 2004 ж.- 1921,8
млн.теңге; 2005 ж.- 2203,0 млн. теңге.