О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2001 года N 161
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 мая 2005 года № 499. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2015 года № 765
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.09.2015 № 765 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 января 2001 года N 161 "Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 4-5, ст. 51) следующие изменения и дополнения:
в Правилах назначения и выплаты специального государственного пособия, утвержденных указанным постановлением:
в тексте:
слова "Указом Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона,", "Указ", "Указом" заменить соответственно словами "Законом Республики Казахстан", "Закон", "Законом";
слова "из республиканского бюджета" исключить;
пункт 2 исключить;
подпункт 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5) книгу регистрации граждан.";
в пункте 6:
в подпункте 7) после слов "о смерти погибшего" дополнить словом "(умершего)";
подпункт 9) дополнить абзацем следующего содержания:
"справки, подтверждающие факт учебы в фабрично-заводских училищах.";
в подпункте 12) слово "группы" исключить;
в подпункте 14) слова "справки о составе семьи" заменить словами "книга регистрации граждан";
дополнить пунктами 19-1, 19-2, 19-3 следующего содержания:
"19-1. Установление стажа работы специальными комиссиями может осуществляться на основании показания одного свидетеля, знающего заявителя по совместной работе на одном предприятии, организации, в учреждении, колхозе и располагающего документами о своей работе за время, в отношении которого он подтверждает работу заявителя, в том числе протоколов опроса самих свидетелей, если по данным пенсионного дела стаж работы по свидетельским показаниям был учтен при назначении пенсии.

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 31 қаңтардағы N 161 қаулысына өзгерістер мен тоқтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 24 мамырдағы N 499 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 қыркүйектегі № 765 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.09.2015 № 765 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. "Арнаулы мемлекеттiк жәрдемақы тағайындаудың және төлеудiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 31 қаңтардағы N 161  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 4-5, 51-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекiтілген Арнаулы мемлекеттiк жәрдемақы тағайындаудың және төлеудiң ережесiнде:
мәтiнде:
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетін жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Жарлығына", "Жарлық", "Жарлыққа" деген сөздер тиісiнше "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестiрiлген адамдарға берілетін жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегі N 2247  Заңына ", "Заң", "Заңға" деген сөздермен ауыстырылсын;
"республикалық бюджеттен" деген сөздер алынып тасталсын;
2-тармақ алынып тасталсын;
5-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) азаматтарды тіркеу кiтабы.";
6-тармақта:
7) тармақшада "адамның" деген сөздiң алдынан "(қайтыс болған)" деген сөздермен толықтырылсын;
9) тармақша мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"фабрика-зауыт училищелерiнде оқыған фактiсiн растайтын анықтамалар";
12) тармақшада "мүгедектiк тобын" деген сөздер "мүгедектіктi" деген сөзбен ауыстырылсын;
14) тармақшада "отбасының құрамы туралы анықтамалар" деген сөздер "азаматтарды тiркеу кiтабы" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 19-1, 19-2, 19-3-тармақтармен толықтырылсын:
"19-1. Арнайы комиссиялар жұмыс стажын белгiлеудi өтiнiш берушiнi бiр кәсіпорында, ұйымда, мекемеде, ұжымшарда бiрге iстеген жұмысы бойынша бiлетiн және оған қатысты өтiнiш берушiнiң жұмысын растайтын уақыт ішінде өзiнiң жұмысы туралы құжаттары, оның iшiнде егер зейнетақы iсiндегi деректер бойынша еңбек стажы куәгердiң айғақтары бойынша зейнетақы тағайындалғанда ескерілсе, куәгерлердiң өздерiнiң жауаптарының хаттамалары бар, бiр куәгер айғағының негiзiнде жүзеге асырылуы мүмкiн.

19-2. Специальные комиссии по своему усмотрению решают вопрос о том, вызывать свидетелей для дачи личных показаний или ограничиться рассмотрением письменных показаний свидетелей при условии, если подлинность их подписей засвидетельствована в нотариальном порядке.
19-3. В случаях, когда у заявителя документы о факте работы не сохранились, а также, когда заявитель не имеет возможности представить свидетелей, которые могут подтвердить факт его работы с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, факт работы устанавливается специальной комиссией на основании ходатайств Советов ветеранов.
К ходатайству прилагаются справки архивных органов, организаций об отсутствии архивов.";
в приложении 9 к Правилам:
слова "органа занятости и социальных программ" исключить;
пункт 3 исключить;
в приложении 10 к Правилам в заголовке слова "(органа занятости и социальных программ)" исключить.
2. Настоящее поставление вводится в действие по истечении десяти календарных дней
после его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

19-2. Арнайы комиссиялар куәгерлердi жеке айғақтар үшiн шақыру немесе куәгерлердің қолының түпнұсқа екендiгi нотариалды тәртiппен куәландырылған кезде олардың жазбаша айғақтарын қараумен шектелу туралы мәселенi өз қалауы бойынша шешедi.
19-3. Өтiнiш берушiде жұмыс фактiсi туралы құжаттар сақталмаған, сондай-ақ өтiнiш берушiнiң 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырдағы жұмысын растайтын куәгерлердi ұсынуға мүмкiндiгi болмаған жағдайларда жұмыс фактiсiн арнайы комиссия Ардагерлер кеңестерiнiң қолдаухаттары негiзiнде белгiлейдi.
Қолдаухатқа мұрағат органдарының, ұйымдардың мұрағаттардың жоқтығы туралы анықтамалары қоса беріледi.";
Ережеге 9-қосымшада:
"жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар органының" деген сөздер алынып тасталсын;
3-тармақ алынып тасталсын;
Ережеге 10-қосымшада тақырыптағы "(жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар органының)" деген сөздер алынып тасталсын.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгiзіледі.
Қазақстан Peспубликасының
Премьер-Министрі