О подготовке и проведении 300-летнего юбилея со дня рождения Райымбек батыра
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2005 года N 603
В целях увековечения памяти Райымбек батыра Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать Республиканскую комиссию по подготовке и проведению 300-летнего юбилея со дня рождения Райымбек батыра в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемый План мероприятий по подготовке и проведению 300-летнего юбилея со дня рождения Райымбек батыра.
3. Внести в  распоряжение  Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 апреля 2005 года N 94-р "О перечне юбилеев и памятных дат, проводимых на республиканском уровне в 2005-2006 годах" следующее дополнение:
перечень юбилеев и памятных дат, проводимых на республиканском уровне в период с 2005-2006 годы, утвержденный указанным распоряжением:
дополнить строкой, порядковый номер 4-1, следующего содержания:
"4-1  300-летие    Постановление  МКИС РК,                   2005 год
Райымбек     Правительства  акимы Алматинской области,
батыра                      городов Алматы и Астаны
".
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 июня 2005 года N 603
Состав
Республиканской комиссии по подготовке и проведению
300-летнего юбилея со дня рождения Райымбек батыра
Есимов Ахметжан Смагулович         - Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан, председатель
Косубаев Есетжан Муратович         - Министр культуры, информации
и спорта Республики Казахстан,
заместитель председателя
Аманшаев Ермек Амирханович         - вице-министр культуры, информации
и спорта Республики Казахстан,
секретарь
Алтынбаев Мухтар Капашевич         - Министр обороны Республики Казахстан
Айтимова Бырганым Сариевна         - Министр образования и науки
Республики Казахстан
Капаков Нурлан Тулегенович         - заведующий сектором культуры Отдела
социально-культурного развития
Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Кулмаханов Шалбай                  - аким Алматинской области
Тасмагамбетов Имангали Нургалиевич - аким города Алматы
Шукеев Умирзак Естаевич            - аким города Астаны
Койгелдиев Мамбет Кулжабаевич      - директор Республиканского
государственного казенного
предприятия "Институт истории
и этнологии имени Ч. Валиханова"
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Оразалин Нурлан Мыркасымович       - председатель правления Союза
писателей Казахстана
(по согласованию)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 июня 2005 года N 603
План
мероприятий по подготовке и проведению
300-летнего юбилея со дня рождения Райымбек батыра
N
п/п
Наименование
мероприятия
Срок
исполнения
Ответственные
исполнители
Источ-
ник
финан-
сиро-
вания
Предпо-
лагае-
мые
расходы
(тыс.
тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Провести юбилейные торжества, посвященные
300-летию со дня рождения Райымбек батыра,
в Алматинской области
Август
2005 года
Аким
Алматинской
области,
МКИС
Местныйбюджет

Райымбек батырдың туғанына 300 жыл толу мерейтойын дайындау және өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 21 маусымдағы N 603 Қаулысы
Райымбек батырдың есiмiн мәңгi есте қалдыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Райымбек батырдың туғанына 300 жыл толу мерейтойын дайындау және өткiзу жөнiндегi республикалық комиссия құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған Райымбек батырдың туғанына 300 жыл толу мерейтойын дайындау және өткiзу жөнiндегi iс-шаралар жоспары бекiтiлсiн.
3. "2005-2006 жылдары республикалық деңгейде өткiзiлетiн мерейтойлар мен атаулы күндердiң тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2005 жылғы 18 сәуiрдегi N 94-ө  өкiмiне  мынадай толықтыру енгiзiлсiн:
көрсетiлген өкiммен бекiтiлген 2005-2006 жылдары кезеңiнде республикалық деңгейде өткiзiлетiн мерейтойлар мен атаулы күндердiң тiзбесi:
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 4-1-жолмен толықтырылсын:
"4-1  Райымбек      Үкiмет    ҚР МАСМ, Алматы       2005 жыл
батырдың      қаулысы   облысының, Алматы
300 жылдығы             және Астана
қалаларының әкiмдерi           ".
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметінiң
2005 жылғы 21 маусымдағы
N 603 қаулысына
қосымша
Райымбек батырдың туғанына 300 жыл толу мерейтойын
дайындау және өткiзу жөнiндегi республикалық
комиссияның құрамы
Есiмов                  - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң
Ахметжан Смағұлұлы        орынбасары, төраға
Қосыбаев                - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
Есетжан Мұратұлы          ақпарат және спорт министрi, төрағаның
орынбасары
Аманшаев                - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
Ермек Әмiрханұлы          ақпарат және спорт вице-министрi, хатшы
Алтынбаев               - Қазақстан Республикасының Қорғаныс
Мұхтар Қапашұлы           министрi
Әйтiмова                - Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым
Бiрғаным Сарықызы         министрi
Қапақов                 - Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi
Нұрлан Төлегенұлы         Кеңсесiнiң Әлеуметтiк-мәдени даму бөлiмi
мәдениет секторының меңгерушiсi
Құлмаханов              - Алматы облысының әкiмi
Шалбай
Тасмағамбетов           - Алматы қаласының әкiмi
Иманғали Нұрғалиұлы
Шөкеев                  - Астана қаласының әкiмi
Өмiрзақ Естайұлы
Қойгелдиев              - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым
Мәмбет Құлжабайұлы        министрлiгi "Ш.Уәлиханов атындағы Тарих
және этнология институты" республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының
директоры
Оразалин                - Қазақстан Жазушылар одағы басқармасының
Нұрлан Мырқасымұлы        төрағасы (келiсiм бойынша)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 21 маусымдағы
N 603 қаулысымен
бекiтiлген
Райымбек батырдың туғанына 300 жыл толу мерейтойын
дайындау және өткiзу жөнiндегi iс-шаралар
жоспары
Р/
с
N
Iс-шара атауы
Орында-
лу
мерзiмi
Орында-
луына жауаптылар
Қаржы-
ландыру
көзi
Болжалды
шығыстар
(мың
теңге)
1
2
3
4
5
6
1.
Алматы облысында Райымбек батырдың туғанына 300 жыл толуына арналған мерейтой салтанаттарын өткізу
2005 жылғы тамыз
Алматы облысының әкiмi, MACM
Жергі-
лiктi бюджет

500,0
2.
Присвоить в установленном законодатель-
ством порядке одной из улиц и одной из школ города
Астаны имя Райымбек батыра
III
квартал
2005 года
Аким
города Астаны
Местныйбюджет
2485,0
3.
Провести     капитальный    ремонт     мавзолея
Райымбек батыра в городе Алматы, работы по
благо-
устройству и озеленению территории
III
квартал
2005 года
Аким
города Алматы
Местныйбюджет
15800,0
4.
Внести предложение о присвоении в установленном  законо-
дательством   порядке одному
из военных    учебных    заведений, воинских частей имя Райымбек батыра
III
квартал
2005 года
МО
Рас-
ходов
не по-
требует
5.
Провести в школах республики открытые уроки
"Наши предки - батыры" с
целью патрио-
тического    воспитания,    поднятия
национального духа подрастающего поколения
Сентябрь
2005 года
МОН
Рас-
ходов
не по-
требует
6.
Организовать республи-
канский айтыс акынов,
посвященный Райымбек батыру
Август
2005 года
Аким
Алматинской
области, Союз
писателей
Казахстана
(по
согласованию)
Спон-
сорские
сред-
ства
1500,0
7.
Опубликовать в средствах массовой
информации материалы о Райымбек батыре
В течение
2005 года
МКИС
Респуб-
ликан-
ский
бюджет - про-
грамма
019
"Прове-
дение
госу-
дарст-
венной
инфор-
мацион-
ной
поли-
тики"
167,5
8.
Провести    работы по    благо-
устройству и озеленению   в местах, где установлены
памятники   батыру в   Райымбекском   районе
Алматинской области
III
квартал
2005 год
Аким
Алматинской
области
Спон-
сор-
ские
сред-
ства
500,0
Примечание : расшифровка аббревиатур:
МКИОС - Министерство культуры, информации и спорта;
МОН - Министерство образования и науки;
МО - Министерство обороны

500,0
2.
Заңнамада белгiленген тәртiппен Астана қаласындағы көшелердiң және мектептердiң бiрiне Райымбек батырдың есiмiн беру
2005 жылғы ІІІ тоқсан
Астана қаласының әкімі
Жергі-
лiктi бюджет
2485,0
3.
Алматы қаласындағы Райымбек батырдың кесенесiн күрделi жөндеуден өткiзу, аумағын абаттандыру және көгалдандыру жөнiндегi жұмыстарды жүргізу
2005 жылғы ІІІ тоқсан
Алматы қаласының әкімі
Жергі-
лiктi бюджет
15800,0
4.
Заңнамада белгіленген тәртiппен әскери оқу орындардың, әскери бөлiмдердiң бiрiне Райымбек батырдың есiмiн беру туралы ұсыныс енгізу
2005 жылғы ІІІ тоқсан
Қорғаныс-
минi
Шығыс-
тарды қажет етпейдi
5.
Республика мектепте-
рiнде өскелең ұрпаққа патриоттық тәрбие беру, олардың ұлттық рухын көтеру мақсатында "Біздің батыр бабаларымыз" атты ашық сабақтар өткізу
2005 жылғы қыркүй-
ек
БҒМ
Шығыс-
тарды қажет етпейдi
6.
Райымбек батырға арналған республика-
лық ақындар айтысын ұйымдастыру
2005 жылғы тамыз
Алматы облысының әкiмi, Қазақстан Жазушылар Одағы (келiсiм бойынша)
Демеу-
шiлiк қаражат
1500,0
7.
Бұқаралық ақпарат құралдарында Райымбек батыр туралы материалдарды жария ету
2005 жылдың ішінде
MACM
Респуб-
ликалық
бюджет
- 019
"Мемле-
кеттiк
ақпа-
раттық
саясат-
ты жүр-
гiзу"
бағдар-
ламасы
167,5
8.
Алматы облысы Райымбек ауданындағы батырдың ескерткiштерi орнатылған жерлерде абаттандыру және көгалдандыру жөнiндегi жұмыстарды жүргізу
2005 жылғы III тоқсан
Алматы облысының әкiмi
Демеу-
шiлiк қаражат
500,0
Ескертпе:  аббревиатураның толық жазылуы:
МАСМ - Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi;
БҒМ - Бiлiм және ғылым министрлiгi;
Қорғанысминi - Қорғаныс министрлiгi