О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1449
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июля 2005 года N 716
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1449 "Об утверждении Программы развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 50, ст. 496) следующие изменения и дополнения:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Есимова А.С.";
в Программе развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе 1. "Паспорт Программы":
в строке "Цель и задачи Программы":
в абзаце первом слова "для действующих горнорудных и нефтеперерабатывающих предприятий" и ", обеспечение охраны недр и окружающей природной среды" исключить;
абзац второй изложить в следующей редакции:
"геологическое доизучение площадей в масштабе 1:200000;";
после абзаца второго дополнить абзацем следующего содержания:
"геолого-минерагеническое картирование рудных районов;";
в строке "Ожидаемые результаты":
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Будет создана геологическая картографическая основа масштаба 1:200000 на основе современных представлений о строении земной коры по территориям следующих военно- испытательных полигонов и важнейших горнорудных и нефтегазодобывающих районов;
2005 год - Сары-Озекский, Эмбинский военные полигоны, Прибалхашский, Текелийский, Жайрем-Ушкатынский, Кокшетауский, Карагандинский и Западно-Калбинский горнорудные районы;
2006 год - Кокшетауский, Бенкалинский горнорудные районы и северный Тянь-Шань;
2007 год - восточное обрамление Семипалатинского полигона, приграничные с Россией районы Рудного Алтая, северная Джунгария (Текелийский), Центрально-Каратауский, Жайрем-Ушкатынский горнорудные районы;
в 2008-2010 годах геологическое доизучение площадей в масштабе 1:200000 будет завершено на большей части территории Казахстана, включающей основные горнопромышленные районы;
будут составлены минерагенические карты различных типов оруденения, карты прогноза и рекомендации по дальнейшему направлению поисковых работ;";
в абзаце втором слово "участки" заменить словом "объекты";
после абзаца четвертого дополнить абзацами следующего содержания:
"в результате проведения поисково-оценочных работ ожидаемый прирост запасов составит:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1449 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 11 шілдедегі N 716 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. "Елдiң минералдық-шикiзаттық кешенi ресурстық базасын дамытудың 2003-2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1449   қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 50, 496-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары А.С. Есiмовке жүктелсiн;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Елдiң минералдық-шикiзаттық кешенi ресурстық базасын дамытудың 2003-2010 жылдарға арналған бағдарламасында:
"Бағдарлама паспорты" деген 1-бөлiмде:
"Бағдарламаның мақсаты мен мiндеттерi" деген жолда:
бiрiншi абзацтағы "Жұмыс iстеп тұрған тау-кен және мұнай өңдеу кәсiпорындары үшiн" және ", жер қойнауы мен қоршаған табиғи ортаны қорғауды қамтамасыз етуге" деген сөздер алынып тасталсын;
екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"1:200000 масштабтағы алаңдарды жете геологиялық зерттеу;";
екiншi абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"кен аудандарын геологиялық-минерагендiк картаға түсiру;";
"Күтілетiн нәтижелер" деген жолда:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Мынадай әскери сынақ полигондары мен маңызды тау-кен және мұнай-газ өндiретiн аудандардың аумақтары бойынша жер қыртысының құрылымы туралы қазiргi түсiнiктер негiзiнде 1:200000 масштабының геологиялық картографиялық негiзi жасалатын болады:
"2005 жылы - Сарыөзек, Ембi әскери полигондары, Балқаш маңы, Текелi, Жәйрем-Yшқатын, Көкшетау, Қарағанды және Батыс Қалба тау-кен аудандары;
2006 жылы - Көкшетау, Бенқала тау-кен аудандары мен солтүстiк Тянь-Шань;
2007 жылы - Семей полигонының шығыс жиектеуi, Ресеймен шекаралас Кендi Алтай аудандары, солтүстiк Жоңғар (Текелi), Орталық Қаратау, Жәйрем-Үшқатын тау-кен аудандары;
2008-2010 жылдары 1:200000 масштабтағы алаңдарды жете геологиялық зерттеу жұмыстары Қазақстан аумағының негiзгi тау-кен-өнеркәсiптiк аудандарды қамтитын үлкен бөлiгiнде аяқталатын болады;
кенденудiң әр түрлi типтерiнiң минерагендiк карталары, iздеу жұмыстарының одан арғы бағыты бойынша болжам мен ұсынымдар карталары жасалатын болады;";
екiншi абзацта "телiмдерi" деген сөз "объектілерi" деген сөзбен ауыстырылсын;
төртiншi абзацтан кейiн мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"iздеу-бағалау жұмыстарын жүргiзу нәтижесiнде қорлардың күтiлетiн өсiмi:

в 2005 году - золота - 5 тонн, меди - 5 тыс. тонн, свинца - 30 тыс. тонн, цинка - 70 тыс. тонн, серебра - 70 тонн;
в 2006 году - меди - 30 тыс. тонн, свинца - 50 тыс. тонн, цинка - 100 тыс. тонн;
в 2007 году - золота - 45-50 тонн, меди - 100 тыс. тонн, свинца - 20 тыс. тонн, цинка - 45 тыс. тонн;
в 2008-2010 годах - золота - 25 тонн, меди - 500 тыс. тонн, тантала - 500 тонн;";
в абзаце шестом слова "научно-исследовательские работы" заменить словами "прикладные научные исследования";
в строке "Объемы и источники финансирования" слова:
"2005 г. - 2400,4 млн. тенге;
2006 г. - 2469,5 млн. тенге;
2007-2010 г.г. - 33852,7 млн. тенге"
заменить словами:
"2005 г. - 2922,7 млн. тенге;
2006 г. - 3056,9 млн. тенге;
2007 г. - 3210,4 млн. тенге;
2008-2010 г.г. - 23179,5 млн. тенге";
в разделе 3. "Анализ современного состояния минерально-сырьевой базы страны":
в подразделе 3.2. "Состояние минерально-сырьевой базы страны.":
в абзаце втором слова "С 1995 года по никелю и с 1996 года по свинцу не получено ни одной тонны прироста запасов промышленных категорий." исключить;
в абзаце пятом слова "бурением скважин и опробованием" исключить;
в разделе 4. "Цель и задачи Программы":
в абзаце первом слова "для действующих горнорудных и нефтеперерабатывающих предприятий" и ", обеспечение охраны недр и окружающей природной среды" исключить;
абзац второй изложить в следующей редакции:
"геологическое доизучение площадей в масштабе 1:200000;";
после абзаца второго дополнить абзацем следующего содержания:
"геолого-минерагеническое картирование рудных районов;";
раздел дополнить абзацем двенадцатым следующего содержания:
"ликвидация и консервация нефтяных и самоизливающихся гидрогеологических скважин";
в разделе 5. "Основные направления и механизм реализации Программы":
в названии подраздела 5.1. "Геологическое доизучение недр в масштабе 1:200000" слово "недр" заменить словом "площадей";
дополнить подразделом 5.1.-1. следующего содержания:
"5.1.-1. Геолого-минерагеническое картирование рудных районов.
Целью геолого-минерагенического картирования являются оперативное выявление, оконтуривание и оценка прогнозных ресурсов площадей, перспективных в отношении выявления месторождений минерального сырья заданного вида. Объектами прогноза будут рудные поля или участки. Прогнозные ресурсы будут определяться до категории P 1  включительно. Геолого-минерагеническое картирование будет проводиться в пределах определенных рудных формаций, образующих геолого-промышленные типы месторождений, имеющих основное значение в экономике минерального сырья. В результате проведения геолого-минерагенического картирования будут составлены минерагенические карты различных типов оруденения, карты прогноза и рекомендации по дальнейшему направлению поисковых работ.
В 2006 году - проведение геолого-минерагенического картирования в пределах Темерлик-Туюкской площади (Южный Казахстан) и Акбастау-Космурунской металлогенической зоны (граница Центрального и Восточного Казахстана).
В 2007 году - продолжение геолого-минерагенического картирования в пределах Темерлик-Туюкской площади и Акбастау-Космурунской металлогенической зоны.

2005 жылы - алтын - 5 тоннаны, мыс - 5 мың тоннаны, қорғасын - 30 мың тоннаны, мырыш - 70 мың тоннаны, күмiс - 70 тоннаны;
2006 жылы - мыс - 30 мың тоннаны, қорғасын - 50 мың тоннаны, мырыш - 100 мың тоннаны;
2007 жылы - алтын - 45-50 тоннаны, мыс - 100 мың тоннаны, қорғасын - 20 мың тоннаны, мырыш - 45 мың тоннаны;
2008-2010 жылдары - алтын - 25 тоннаны, мыс - 500 мың тоннаны, тантал - 500 тоннаны құрайды;";
алтыншы абзацта "ғылыми-зерттеу жұмыстары" деген сөздер "қолданбалы ғылыми зерттеулерi" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қаржыландыру көлемi мен көздерi" деген жолда:
"2005 ж. - 2400,4 млн. теңге;
2006 ж. - 2469,5 млн. теңге;
2007-2010 ж.ж. - 33852,7 млн. теңге" деген сөздер мынадай сөздермен ауыстырылсын:
"2005 ж. - 2922,7 млн. теңге;
2006 ж. - 3056,9 млн. теңге;
2007 ж. - 3210,4 млн. теңге;
2008-2010 ж.ж. - 23179,5 млн. теңге.";
"Елдiң минералдық-шикiзаттық базасының қазiргi жай-күйiн талдау" деген 3-бөлiмде:
"Елдiң минералдық-шикiзаттық базасының жай-күйi" деген 3.2-бөлiмшеде:
екiншi абзацтағы "1995 жылдан бастап никель бойынша және 1996 жылдан бастап қорғасын бойынша өнеркәсiптiк санаттағы қорлар бір тоннаға да өспеді" деген сөздер алынып тасталсын;
бесiншi абзацтағы "Ұңғымалар бұрғыланып әрi", "байқап" деген сөздер алынып тасталсын;
"Бағдарламаның мақсаты мен мiндеттерi" деген 4-бөлiмде:
бiрiншi абзацтағы "жұмыс iстеп тұрған тау-кен және мұнай өңдеу кәсiпорындары үшiн" және ", жер қойнауы мен қоршаған табиғи ортаны қорғауды қамтамасыз етуге" деген сөздер алынып тасталсын;
екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"1:200000 масштабтағы алаңдарды жете геологиялық зерттеу";
екiншi абзацтан кейiн мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"кендi аудандарды геологиялық-минерагендiк картаға түсiру;";
бөлiм мынадай мазмұндағы он екiншi абзацпен толықтырылсын:
"мұнай және өздiгiнен асып төгілетiн гидрогеологиялық ұңғымаларды жою және консервациялау";
"Бағдарламаның негiзгi бағыттары мен іске асыру тетiгi" деген 5-бөлiмде:
"1:200000 масштабында жер қойнауын жете геологиялық зерттеу." деген 5.1-бөлiмшенiң атауында "масштабында жер қойнауын" деген сөздер "масштабтағы алаңдарды" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 5.1-1-бөлiмшемен толықтырылсын:
"5.1-1. Кендi аудандарды геологиялық-минерагендік картаға түсiру
Геологиялық-минерагендiк картаға түсiрудiң мақсаты берiлген түрдегi минералдық шикiзат кен орындарын табуға қатысты перспективалы алаңдарды жедел табу, контурлау және болжамды ресурстарын бағалау болып табылады. Кен алаңдары немесе телімдер болжау объектiлерi болады. Болжамды ресурстар қоса алғанда Р 1  санатына дейiн анықталатын болады. Геологиялық-минерагендiк картаға түсiру минералдық шикiзат экономикасында негiзгi мәнi бар кен орындарының геологиялық-өнеркәсiптiк типтерiн құрайтын белгiлі бір кен формациялар шегiнде жүргiзiлетiн болады. Геологиялық-минерагендiк картаға түсiрудi жүргiзу нәтижесiнде кенденудiң әр түрлi типтерінің минерагендік карталары, iздеу жұмыстарының одан арғы бағыты бойынша болжам мен ұсынымдар карталары жасалады.
2006 жылы - Темiрлiк-Тұйық алаңы (Оңтүстiк Қазақстан) мен Ақбастау-Қосмұрын металлогендік аймағы (Орталық және Шығыс Қазақстан шекарасы) шегiнде геологиялық-минерагендiк картаға түсiрудi жүргiзу.
2007 жылы - Темiрлiк-Тұйық алаңы мен Ақбастау-Қосмұрын металлогендік аймағы шегiнде геологиялық-минерагендік картаға түсiрудi жалғастыру.

В 2008-2010 годах - продолжение геолого-минерагенического картирования в пределах Темерлик-Туюкской площади и Акбастау-Космурунской металлогенической зоны.";
в подразделе 5.3. "Поисковые, поисково-оценочные, и поисково-разведочные работы" в абзаце первом после слов "при геологическом доизучении," дополнить словами "и геолого-минерагеническом картировании,";
главы 5.3.1., 5.3.2., 5.3.3. подраздела 5.3. изложить в следующей редакции:
"5.3.1. Поисково-оценочные работы на твердые полезные ископаемые.
В 2005 году завершаются поисково-оценочные работы на Бахрушинском и Лиманном месторождениях, Алтын-Борлыкольском участке, на рудном поле Жекедуан; будут продолжены работы на Селекционной рудной зоне и месторождении Кундызды; планируется проведение работ на медь на участке Камкор в пределах Спасской рудной зоны.
Участок Камкор расположен в 140 км юго-восточнее города Караганды. На участке, площадь которого составляет 20 кв. км, выявлены рудные тела, локализованные в межпластовых интрузивах габброидов и вулканогенно-осадочных приконтактовых толщах. Оруденение прослежено до глубины
280 м. Длина рудных тел - от 60 до 150 - 300 м, мощность 12 - 29 м, содержание меди 0,1 - 2,2 %. Ожидаемый прирост запасов меди - 100-150 тыс. тонн.
В 2006 году завершаются поисково-оценочные работы на месторождении Кундызды, Селекционной рудной зоне; будут продолжены работы в пределах Спасской рудной зоны на участке Камкор; планируется выполнение работ на рудопроявлении Вавилонском и участках: Глебовский, Каратас, Коргантас, Кадырский.
Рудопроявление Вавилонское расположено в 70-80 км к востоку от города Семипалатинска. Вавилонское месторождение, выявленное в пределах рудного поля, относится к меднопирротиновому типу. Содержание меди в рудах 0,85 %. Ожидаемые прогнозные ресурсы меди категории Р 1  - 200 тыс. тонн. Постановка поисково-оценочных работ на Вавилонском рудном поле в Восточном Казахстане обусловлена проблемами восполнения минерально-сырьевой базы меднорудной промышленности.
Глебовский участок расположен в 30 км северо-восточнее города Жетикара. На участке установлены три золотоносные зоны протяженностью 3-5 км, шириной 300 - 500 м. В их пределах выявлено 12 рудных тел со средними содержаниями золота 2,1 - 6,6 г/т. Протяженность рудных тел по простиранию до 500 м, по падению - до 110 м, при мощности 1,5 м. Рудные тела имеют приповерхностное залегание. Площадь участка 20 кв. км. Целью работ является укрепление минерально-сырьевой базы Жетикаринского горнорудного района. Ожидаемый прирост запасов золота - 3000 кг.

2008-2010 жылдары - Темiрлiк-Тұйық алаңы мен Ақбастау-Қосмұрын металлогендiк аймағы шегiнде геологиялық-минерагендiк картаға түсiрудi жалғастыру.";
"Iздеу, iздеу-бағалау және iздеу-барлау жұмыстары" деген 5.3-бөлiмшеде бiрiнші абзацта "жете геологиялық зерттеу" деген сөздерден кейiн "және геологиялық-минерагендiк картаға түсiру" деген сөздермен толықтырылсын;
5.3-бөлiмшенiң 5.3.1., 5.3.2., 5.3.3-тараулары мынадай редакцияда жазылсын:
"5.3.1. Қатты пайдалы қазбаларды іздеу-бағалау жұмыстары
2005 жылы Бахрушинский және Лиманный кен орындарындағы, Алтын-Борлыкөл телiмiндегi, Жекедуан кен алаңындағы iздеу-бағалау жұмыстары аяқталып келедi; Селекционный кен аймағы мен Құндызды кен орнындағы жұмыстар жалғастырылатын болады; Спасск кен аймағы шегiндегi Қамқор телiмiнде мысқа арналған жұмыстар жүргiзу жоспарланып отыр.
Қамқор телiмi Қарағанды қаласынан оңтүстiк шығысқа қарай 140 км жерде орналасқан. Алаңы 20 ш.км құрайтын телiмде габбройдтардың қойнауқатаралық интрузивтерiнде және вулканогендiк-шөгiндiлерге жапсарлас қабаттарда жергiлiктенген кен денелерi табылған. Кендену 280 м тереңдiкке дейiн қадағаланған. Кен денелерiнiң ұзындығы - 60-тан 150-300 м дейiн, қалыңдығы - 12-29 м, мыс құрамы 0,1-2,2 %. Мыс қорларының күтiлетiн өсiмi 100 - 150 мың тонна.
2006 жылы Құндызды кен орнында, Селекционный кен аймағында іздеу-бағалау жұмыстары аяқталады; Спасск кен аймағы шегiндегi Қамқор телiмiндегi жұмыстар жалғастырылатын болады; Вавилон кен бiлiнуi мен Глебовский, Қаратас, Қорғантас, Қадыр телiмдерiнде жұмыстарды орындау жоспарланып отыр.
Вавилон кен бiлінуi Семей қаласынан шығысқа қарай 70-80 км жерде орналасқан. Кендi алаң шегiнде табылған Вавилон кен орны мыспирротин типіне жатады. Кендегi мыстың құрамы 0,85 %. Р 1  санатындағы мыстың күтiлетiн болжамды ресурстары - 200 мың тонна. Шығыс Қазақстандағы Вавилон кен алаңында іздеу-бағалау жұмыстарын жолға қою мыс кен өнеркәсiбiнiң минералдық-шикiзаттық базасын толықтыру проблемаларына негiзделген.
Глебовский телімі Жiтiқара қаласынан солтүстiк шығысқа қарай 30 км жерде орналасқан. Телiмде ұзындығы 3-5 км, енi 300-500 м үш алтынды аймақ белгiлендi. Олардың шегiнде алтынның орташа құрамы 2,1 - 6,6 г/т 12 кен денелері айқындалды. Кен денелерiнiң қалыңдығы 1,5 м болған кездегi жайылу ұзындығы 500 м дейiн, еңiстенуi - 110 м дейiнгi жердi алынып жатыр. Кен денелерi үстiңгi бетпен астасып жатыр. Телiм алаңы 20 ш.км. Жұмыстың мақсаты Жітiқара тау-кен ауданының минералдық-шикiзаттық базасын нығайту болып табылады. Алтын қорларының күтiлетiн өсiмi - 3000 кг.

Участок Каратас расположен в Жамбылской области в 150 км к западу от города Алматы. На участке выявлены минерализованные крутопадающие зоны, сложенные кварцевыми жилами и прожилками в обрамлении гидротермально измененных пород. В пределах зоны установлено 26 рудных тел. В 13 рудных телах содержание золота более 3 г/т, в остальных - 1 - 3 г/т, в рудных столбах - от 5 до 23 г/т. Площадь участка составляет 2,5 кв. км. Ожидаемый прирост запасов золота - 26,7 тонны.
Участок Коргантас расположен в Карагандинской области в 170 км к северо-западу от Балхаша. Рудопроявление меди связано с массивом вторичных кварцитов. В интервале глубин 100 - 200 м скважинами вскрыто оруденение меднопорфирового типа, связанное с кварц-
серицитовыми метасоматитами. Содержание меди 0,64 % на мощность от 60 до 120 м достигает 2,17 % на видимую мощность 12 м. Прогнозные ресурсы меди оцениваются в 400 тыс. тонн.
Участок Кадырский расположен в Северо-Казахстанской области в 100 км к северо-западу от города Кокшетау. Участок сложен метаморфическими породами зерендинской свиты прорванными редкометалльными гранитами орлиногорского комплекса. Поисковыми скважинами в пределах участка вскрыты коры выветривания редкометальных гранитов с содержанием пятиокиси тантала в пределах 0,01 % и пятиокиси ниобия от 0,03 до 0,08 %. Прогнозные ресурсы пятиокиси тантала оцениваются в 500 тонн.
В 2007 году будут завершены поисково-оценочные работы на участках Камкор, Глебовский, Каратас, Коргантас и Кадырский.
В 2008-2010 годах поисково-оценочные работы предусматривается проводить на важнейшие виды полезных ископаемых: золото (рудопроявление Юго-Восточный Буракой, месторождение Туз, Шуакское рудное поле); медь (Жангельдинское рудное поле, рудопроявления Сокуркой, Самомбет, Ай); тантал (Володаровская рудная зона).
Ниже приводится характеристика наиболее характерных объектов поисково-оценочных работ.
Месторождение Сокуркой находится в 100 км юго-западнее города Балхаша. Медно-порфировое и золотое оруденения приурочены к массиву вторичных кварцитов. По данным опробования скважин выделено 3 пологопадающих рудных тела мощностью от первых метров до 10 - 20 м, залегающих субгоризонтально на глубинах от 20,0 - 30,0 до 160,0 м. Оруденение приурочено к зоне вторичного сульфидного обогащения. Размер рудной зоны в плане 1200 х 300 - 400 м. Прогнозные ресурсы меди оцениваются в 200 тыс. тонн. На западном фланге меднорудных залежей установлены высокие содержания золота, прогнозные ресурсы которого составляют 12,5 тонн.

Қаратас телiмi Алматы қаласынан батысқа қарай 150 км жерде Жамбыл облысында орналасқан. Телiмде гидротермалдық өзгерiстерге ұшыраған таужыныстарымен жиектелген кварц тастамырларымен және қысқа тастарамыстармен қалыптасып, тiк еңiстелген минералданған аймақтар айқындалған. Аймақ шегiнде 26 кен денелерi белгiленген. 13 кен денелерiндегi алтын құрамы 3 г/т астам, қалғандарында - 1-3 г/т, кен бағаналарында - 5-тен 23 г/т дейiн. Телiм алаңы 2,5 ш.км құрайды. Алтын қорларының күтiлетiн өсiмi - 26,7 тонна.
Қорғантас телiмi Қарағанды облысында Балқаштан солтүстiк-батысқа қарай 170 км жерде орналасқан. Мыс кенінiң бiлiнуi қайталама кварциттер алабымен байланысты. Ұңғымалардың 100-200 м тереңдiгi аралығында кварц-сирициттiк метасоматиттермен байланысты мыспорфирлiк типтегi кендену ашылды. 60-тан 120 м дейiнгi қалыңдықтағы мыс құрамы 0,64 %, көзге көрiнетiн қалыңдық 12 м болғанда 2,17%-ға жетедi. Мыстың болжамды ресурстары 400 мың тонна деп бағаланады.
Қадыр телiмi Солтүстiк Қазақстан облысында Көкшетау қаласынан солтүстiк-батысқа қарай 100 км жерде орналасқан. Телiм орлиногор кешенiнiң сирек кездесетiн металды граниттері жарып шыққан, зеренді свитасының метаморфикалық таужыныстарымен қалыптасқан. Телiм шегiндегi iздеу ұңғымаларымен құрамында бестотықты тантал 0,01 % шегiнде және 0,03-тен 0,08 %-ға дейiн бестотықты ниобий бар сирек кездесетiн металды граниттердiң желмен мүжілген қыртыстары ашылды. Бестотықты танталдың болжамды ресурстары 500 тонна деп бағаланады.
2007 жылы Қамқор, Глебовский, Қаратас, Қорғантас және Қадыр телiмдерiнде іздеу-бағалау жұмыстары аяқталатын болады.
2008-2010 жылдары пайдалы қазбалардың маңызды түрлерiне іздеу-бағалау жұмыстарын жүргiзу көзделiп отыр, атап айтқанда: алтын (Оңтүстiк Шығыс Бұйрақой кен бiлiнуi, Тұз кен орны, Шуақ кен алаңы); мыс (Жангелдi кен алаңы, Соқырқой, Сәмембет, Ай кен бiлiнулерi); тантал (Володар кен аймағы).
Төменде іздеу-бағалау жұмыстарына неғұрлым тән объектiлердiң сипаттамалары келтiрiледi.
Соқырқой кен орны Балқаш қаласынан оңтүстiк-батысқа қарай 100 км жерде орналасқан. Мыс-порфир және алтын кенденуі қайталама кварциттер алабына қосылған. Ұңғымаларды сынамалау деректерi бойынша қалыңдығы алғашқы метрлерден 10-20 м дейiнгi, 20,0 - 30,0-ден 160,0 м дейiнгi тереңдiкте өте тiк астасқан, етегi еңістенген 3 кен денесi бөлiніп алынды. Кендену қайталама сульфид байыту аймағына орайластырылған. Кендi аймақтың көлемi 1200 х 300 - 400 м шамасында. Мыстың болжамды ресурстары 200 мың тонна деп бағаланып отыр. Мыс кенi кенiштерiнiң батыс қанатында алтынның мол құрамы айқындалды, оның болжамды ресурстары 12,5 тоннаны құрайды.

Шуакское рудное поле расположено в 220 км к юго-востоку от города Кокшетау и включает рудопроявления Монгол VI, Шайтанды, Шуак. В линейных корах выветривания и в коренных метасоматически измененных породах выявлены зоны с прожилково-вкрапленным золотым оруденением протяженностью до 1200 м, при средней мощности 22 м. В пределах зон установлено наличие рудных тел со средними содержаниями золота 5-6 г/т. Спутником золота является медь с содержаниями до 2 - 4 %. Целью проводимых работ является выявление экономически рентабельного золоторудного объекта с последующим составлением тендерного предложения и привлечения инвесторов. Ожидаемый прирост запасов золота - 8-10 тонн.
Рудопроявление Самомбет расположено в 150 км юго-восточнее города Караганды. На месторождении известно 5 скарново-рудных тел протяженностью 800-1500 м, мощностью 20-150 м. Прослеженная глубина по падению 150-250 м. Оруденение представлено прожилками, вкрапленностью халькопирита, борнита, халькозина, висмутина, галенита, сфалерита. В рудах кроме меди содержится висмут - 0,14-0,17 %, свинец - 1,16-1,62 %, цинк - 1,73 %. Прогнозные ресурсы меди оценены до глубины 100 м в количестве 168,5 тыс. тонн при среднем ее содержании в рудах 1,25 %.
5.3.2. Поисковые работы на углеводородное сырье.
В 2005 году планируется проведение поисково-оценочных работ в пределах участка Приаральский. Будут проведены сейсмические исследования МОГТ - 2Д, переобработаны и переинтерпретированы архивные сейсмические
данные по проекту "Казахойл-Японская национальная нефтяная компания",
пробурена поисковая скважина. На Жаныбекской зоне предусматривается продолжить сейсмические и гравиметрические исследования.
В 2006  году - продолжение геологоразведочных работ на участке Приаральский и завершение в Жаныбекской зоне.
В 2007 году - завершение поисково-оценочных работ на участке Приаральский.
В 2008-2010 годах - продолжение геологоразведочных работ в Восточно-Илийской, Тенизской впадинах, Приаралье, в пределах Карагандинского и Екибастузского угольных бассейнов, проведение работ в Сырдарьинской впадине.
5.3.3. Поисково-разведочные работы.
Программой предусматривается:
в 2005 году - завершение проведения поисково-разведочных работ для водообеспечения 33 населенных пунктов Акмолинской, Западно-Казахстанской, Костанайской, Павлодарской и Северо-Казахстанской областей и начало проведения поисково-разведочных работ для 34 сельских населенных пунктов Акмолинской, Западно-Казахстанской, Павлодарской, Северо-Казахстанской и Актюбинской областей;
в 2006 году - завершение проведения поисково-разведочных работ для водообеспечения 34 сельских населенных пунктов Акмолинской, Западно-Казахстанской, Павлодарской, Северо-Казахстанской и Актюбинской областей и начало проведения поисково-разведочных работ для 35 сельских населенных пунктов административных областей Республики Казахстан;

Шуақ кен алаңы Көкшетау қаласынан оңтүстiк-шығысқа қарай 220 км жерде орналасқан және Манғұл VI, Шайтанды, Шуақ кен көрiнiстерiн қамтиды. Желмен мүжiлген желiлiк қыртыстар және негiзгi метасоматикалық өзгерiстерге ұшыраған таужыныстарында орташа қалыңдығы 22 м болған кездегi ұзындығы 1200 м дейiн тастарамысты-сеппелi алтынмен кендену аймағы айқындалды. Аймақ шегiнде алтынның орташа құрамы 5 - 6 г/т кен денелерiнiң бар екенi анықталды. Алтынның серiктесi, құрамы 2 - 4 % дейiнгi мыс болып табылады. Жүргiзiлетiн жұмыстардың мақсаты - инвесторлар тарту үшiн кейiн тендерлік ұсыныстар жасап, экономикалық рентабельдi алтын кен объектiлерiн айқындау болып табылады. Алтын қорларының күтiлетiн өсiмi 8-10 тонна.
Сәмембет кен бiлiнуi Қарағанды қаласынан оңтүстiк-шығысқа қарай 150 км жерде орналасқан. Кен орнында ұзындығы 800-1500 м, қалыңдығы 20-150 м 5 скарндық кен денесi белгiлi. Еңiстенуi бойынша анықталған тереңдiгi 150-250 м. Кендену халькопирит, борнит, халькозин, висмутин, галенит, сфалерит себеленген қысқа тастарамыстарды бiлдiредi. Кендерде мыстан басқа, 0,14-0,17% висмут, 1,16-1,62% - қорғасын, 1,73% - мырыш бар. 100 м дейiнгi тереңдiктегi мыстың болжамды ресурстары, кендегi орташа құрамы 1,25% болған кезде, 168,5 мың тонна деп бағалануда.
5.3.2. Көмiрсутектi шикiзатты iздеу жұмыстары
2005 жылы Арал маңы телiмiнiң шегiнде iздеу-бағалау жұмыстарын жүргiзу жоспарланып отыр. МОГТ - 2Д сейсмикалық зерттеулер жүргiзiлетiн, "Қазақойл-Жапон ұлттық мұнай компаниясы" жобасы бойынша мұрағаттық сейсмикалық деректер өңделетiн және қайта пайымдалатын, iздеу ұңғымасы бұрғыланатын болады. Жәнiбек аймағында сейсмикалық және гравиметриялық зерттеулердi жалғастыру көзделiп отыр.
2006 жылы - Арал маңы телiмiнде геологиялық барлау жұмыстарын жалғастыру және Жәнiбек аймағында геологиялық барлау жұмыстарын аяқтау.
2007 жылы - Арал маңы телiмiнде iздеу-бағалау жұмыстарын аяқтау.
2008-2010 жылдары Шығыс Iле, Теңiз ойпаттарында, Арал маңында, Қарағанды және Екiбастұз көмiр бассейндерi шегiнде геологиялық барлау жұмыстарын жалғастыру, Сырдария ойпатында жұмыстар жүргiзу.
5.3.3. Іздеу-барлау жұмыстары
Бағдарламада:
2005 жылы - Ақмола, Батыс Қазақстан, Қостанай, Павлодар және Солтүстiк Қазақстан облыстарындағы 33 елдi мекендi сумен қамтамасыз етуге арналған iздеу-барлау жұмыстарын аяқтау және Ақмола, Батыс Қазақстан, Павлодар және Солтүстiк Қазақстан және Ақтөбе облыстарындағы 34 елдi мекенге арналған iздеу-барлау жұмыстарын жүргiзудi бастау;
2006 жылы - Ақмола, Батыс Қазақстан, Павлодар, Солтүстiк Қазақстан және Ақтөбе облыстарындағы 34 елдi мекендi сумен қамтамасыз етуге арналған iздеу-барлау жұмыстарын аяқтау және Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк облыстарындағы 35 ауылдық елдi мекен үшiн iздеу-барлау жұмыстарын жүргiзудi бастау;

в 2007 году - завершение проведения поисково-разведочных работ для водообеспечения 35 сельских населенных пунктов и начало проведения поисково-разведочных работ для 36 сельских населенных пунктов административных областей Республики Казахстан;
в 2008-2010 годах - завершение проведения поисково-разведочных работ для водообеспечения 36 сельских населенных пунктов и начало проведения поисково-разведочных работ для 119 сельских населенных пунктов административных областей Республики Казахстан.";
в подразделе 5.4. "Мониторинг минерально-сырьевой базы и недропользования":
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Начиная с 1999 года, проводится работа по прогнозу развития минерально-сырьевого комплекса Республики Казахстан и моделированию состояния минерально-сырьевой базы на период до 2030 года. В рамках этого направления завершены работы по свинцу, цинку, меди, золоту, железу (2000 год), бариту, фосфору, марганцу, бокситам, углю (2001 год), нефти, газу, конденсату (2002 год), хрому, никелю, танталу, ниобию, урану, агрономическим рудам (2003 год), вольфраму, молибдену, олову, бериллию, литию, кобальту (2004 год), алмазам, циркону, асбесту и бору (1 квартал 2005 года). Дана оценка прогнозных ресурсов олова, тантала и платины (2004 год).";
подраздел 5.5. изложить в следующей редакции:
"5.5. Мониторинг подземных вод и опасных геологических процессов.
Государственная наблюдательная сеть контролирует более 150 показателей состояния недр и подземных вод. Ведение мониторинга подземных вод и опасных геологических процессов будет осуществляться поэтапно, включая продолжение режимных наблюдений на действующих пунктах, расширение (оптимизация) государственной сети с созданием полигонов мониторинга состояния подземных вод и опасных геологических процессов, пополнение базы данных Государственного мониторинга подземных вод и опасных геологических процессов, и функционирование в составе Центрального банка данных информации о недрах и недропользовании Республики Казахстан, ведение Государственного водного кадастра подсистемы "Подземные воды", совершенствование Информационной компьютерной системы.
Программой предусматривается:
в 2005 году - ведение мониторинга подземных вод на 5005 пунктах, наблюдение за опасными геологическими процессами, расширение (оптимизация) государственной сети мониторинга подземных вод, восстановление 20 постов для ведения мониторинга за опасными геологическими процессами (оползни, сели, обвалы), продолжение создания Илекского полигона загрязнения подземных вод, завершение создания Луговского поста сейсмомониторинга, Каскелен-Талгарского полигона по изучению опасных геологических процессов, ведение базы данных Государственного мониторинга подземных вод и опасных геологических процессов, и функционирование его в составе Центрального банка данных информации о недрах и недропользовании Республики Казахстан, ведение Государственного водного кадастра Республики Казахстан по подсистеме "Подземные воды", проведение научно-исследовательских работ, подготовка нормативных правовых актов и норм для обеспечения государственного мониторинга подземных вод и опасных геологических процессов, начало оформления земельных отводов на государственные пункты наблюдений;

2007 жылы - 35 ауылдық елдi мекендi сумен қамтамасыз етуге арналған iздеу-барлау жұмыстарын аяқтау және Қазақстан Республикасы әкiмшiлiк облыстарындағы 36 ауылдық елдi мекен үшiн iздеу-барлау жұмыстарын жүргiзудi бастау;
2008-2010 жылдары - 36 ауылдық елдi мекендi сумен қамтамасыз етуге арналған iздеу-барлау жұмыстарын аяқтау және Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк облыстарындағы 119 ауылдық елдi мекенге арналған іздеу-барлау жұмыстарын жүргiзудi бастау көзделiп отыр.";
"Минералдық-шикiзаттық база мен жер қойнауын пайдаланудың мониторингi" деген 5.4-бөлiмшеде:
екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"1999 жылдан бастап Қазақстан Республикасының минералдық-шикiзаттық кешенiн дамытуды болжау және 2030 жылға дейiнгi кезеңге арналған минералдық-шикiзаттық базаның жай-күйiн үлгiлеу жөнiнде жұмыс жүргiзiлуде. Осы бағыт шеңберiнде қорғасын, мырыш, мыс, алтын, темiр (2000 жылы), барит, фосфор, марганец, бокситтер, көмiр (2001 жылы), мұнай, газ, конденсат (2002 жылы), хром, никель, тантал, ниобий, уран, агрономиялық кендер (2003 жылы), вольфрам, молибден, қалайы, бериллий, литий, кобальт (2004 жылы), алмас, цирконий, талшықтас және бор (2005 жылдың 1-тоқсаны) бойынша жұмыстар аяқталды. Қалайының, тантал мен платинаның (2004 жылы) болжамды ресурстарына баға берiлді.";
5.5-бөлiмше мынадай редакцияда жазылсын:
"5.5. Жер асты сулары мен қауiптi геологиялық процестердiң мониторингi
Мемлекеттiк қадағалау торабы жер қойнауының жай-күйi мен жер асты суларының 150-ден астам көрсеткiштерiн бақылайды. Жер асты сулары мен қауiптi геологиялық процестер мониторингiн жүргiзу жұмыс iстеп тұрған пункттерде режимдiк қадағалауды жалғастыруды, жер асты сулары мен қауiптi геологиялық процестер мониторингiнiң полигондарын құрумен қатар мемлекеттік торапты кеңейтудi (оңтайландыру), Жер асты сулары мен қауiптi геологиялық процестер мемлекеттік мониторингiнiң дерекқорын толықтыруды және Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы ақпараттардың Орталық деректер банкi құрамында жұмыс iстеудi, "Жер асты сулары" кiшi жүйесi бойынша Мемлекеттiк су кадастрын жүргiзудi, Ақпараттық компьютерлiк жүйенi жетiлдiрудi қоса алғанда, кезең-кезеңiмен жүзеге асырылады.
Бағдарламада:
2005 жылы - жер асты суларының 5005 пунктiнде мониторинг жүргiзу, қауiптi геологиялық процестердi қадағалау, жер асты сулары мониторингiнiң мемлекеттік торабын кеңейту (оңтайландыру), қауiптi геологиялық процестердiң (сырғымалар, селдер, құламалар) мониторингiн жүргiзу үшiн 20 бекеттi қалпына келтiру, жер асты сулары ластануының Елек полигонын құруды жалғастыру, Луговой сейсмомониторинг бекетiн, қауiптi геологиялық процестердi зерттеу бойынша Қаскелең-Талғар полигонын құруды аяқтау, Жер асты сулары мен қауiптi геологиялық процестер мемлекеттiк мониторингiнiң дерекқорын жүргiзу және оның Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы ақпараттардың Орталық деректер банкi құрамында жұмыс iстеуi, "Жер асты сулары" кiшi жүйесi бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттiк су кадастрын жүргiзудi, ғылыми-зерттеу жұмыстарын өткiзу, жер асты сулары мен қауiптi геологиялық процестердiң мемлекеттік мониторингiн қамтамасыз ету үшiн нормативтiк құқықтық кесiмдер мен нормаларды даярлау, мемлекеттiк қадағалау пункттерiне жер бөлiнiстерiн ресiмдеудi бастау;

в 2006 году - ведение мониторинга подземных вод на 5005 пунктах наблюдений, за опасными геологическими процессами - на 22 пунктах, расширение (оптимизация) государственной сети мониторинга подземных вод, создание новых 5 постов и создание Иртышского и Бухтарминского полигонов опасных геологических процессов (оползни, сели, обвалы) на базе 20 постов Восточно-Казахстанской области и продолжение ведения наблюдений, создание Илекского, Миргалимсай-Туркестанского полигонов техногенного загрязнения подземных вод, Каскелен-Талгарского полигона по изучению опасных геологических процессов, ведение базы данных Государственного мониторинга подземных вод и опасных геологических процессов и функционирование его в составе Центрального банка данных информации о недрах и недропользовании Республики Казахстан, ведение Государственного водного кадастра Республики Казахстан по подсистеме "Подземные воды", проведение научно-исследовательских работ, подготовка нормативных правовых актов и норм для обеспечения Государственного мониторинга подземных вод и опасных геологических процессов, оформление земельных отводов на государственные пункты наблюдений;
в 2007 году - ведение мониторинга подземных вод на 5005 пунктах наблюдений, за опасными геологическими процессами - на 13 пунктах, Иртышском, Бухтарминском и Талгар-Каскеленском полигонах опасных геологических процессов, создание новых 3 постов опасных геологических процессов, расширение (оптимизация) государственной сети, создание новых постов и полигонов опасных геологических процессов (оползни, сели, обвалы) и Государственного мониторинга подземных вод, ведение наблюдений на Илекском, Кошкаратинском, Миргалимсай-Туркестанском, Тобол-Убаганском, Иртышском полигонах техногенного загрязнения подземных вод, Алматинском прогностическом полигоне по изучению предвестников землетрясений, ведение базы данных Государственного мониторинга подземных вод и опасных геологических процессов, и функционирование его в составе Центрального банка данных информации о недрах и недропользовании Республики Казахстан, ведение Государственного водного кадастра Республики Казахстан по подсистеме "Подземные воды", проведение научно-исследовательских работ, подготовка нормативных правовых актов и норм для обеспечения государственного мониторинга подземных вод и опасных геологических процессов, оформление земельных отводов на государственные пункты наблюдений;
в 2008-2010 годах предусматривается ведение мониторинга подземных вод на действующих пунктах наблюдений, создание новых постов и полигонов опасных геологических процессов (оползни, сели, обвалы) и Государственного мониторинга подземных вод на территориях с наиболее развитой инфраструктурой и высокой плотностью населения и интенсивно подверженных опасным явлениям, продолжение ведения наблюдений на Илекском, Кошкаратинском, Миргалимсай-Туркестанском, Тобол-Убаганском, Иртышском полигонах техногенного загрязнения подземных вод, Каскелен-Талгарском полигоне по изучению опасных геологических процессов, Алматинском прогностическом полигоне по изучению предвестников землетрясений, начало создания автоматизированных моделей полигонов в Балхаш-Алакольском, Приташкентском и Западно-Казахстанском артезианских бассейнах, ведение базы данных Государственного мониторинга подземных вод и опасных геологических процессов, и функционирование его в составе Центрального банка данных информации о недрах и недропользовании Республики Казахстан, ведение Государственного водного кадастра Республики Казахстан по подсистеме "Подземные воды", проведение научно-исследовательских работ, подготовка нормативных правовых актов и норм для обеспечения Государственного мониторинга подземных вод и опасных геологических процессов, оформление земельных отводов на государственные пункты наблюдений.";

2006 жылы - 5005 қадағалау пунктiнде жер асты суларының, 22 пунктте қауiптi геологиялық процестердiң мониторингiн жүргiзу, жер асты сулары мониторингiнiң мемлекеттiк торабын кеңейту (оңтайландыру), 5 жаңа бекет құру және Шығыс Қазақстан облысындағы 20 бекет негiзiнде қауiптi геологиялық процестердiң (сырғымалар, селдер, құламалар) Ертiс және Бұқтарма полигондарын құру мен қадағалау жүргiзудi жалғастыру, жер асты суларының техногендiк ластануының Елек, Мiрғалымсай-Түркiстан полигондарын құру, қауiптi геологиялық процестердi зерттеу бойынша Қаскелең-Талғар полигонын құру, Жер асты сулары мен қауiптi геологиялық процестер мемлекеттiк мониторингiнiң дерекқорын жүргiзу және оның Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы ақпараттардың Орталық деректер банкi құрамында жұмыс iстеуi, "Жер асты сулары" кiшi жүйесi бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттiк су кадастрын жүргiзу, ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргiзу, Жер асты сулары мен қауiптi геологиялық процестердiң мемлекеттiк мониторингiн қамтамасыз ету үшiн нормативтiк құқықтық кесiмдер мен нормаларды даярлау, мемлекеттiк қадағалау пункттерiне жер бөлiнiстерiн ресiмдеу;
2007 жылы - 5005 қадағалау пунктiнде жер асты суларының, 13 пунктте қауiптi геологиялық процестердiң, Ертiс, Бұқтырма және Талғар-Қаскелең қауiптi геологиялық процестер полигондарында мониторингiн жүргiзу, қауiптi геологиялық процестердiң 3 жаңа бекетiн құру, мемлекеттiк торапты кеңейту (оңтайландыру), қауiптi геологиялық процестердiң (сырғымалар, селдер, құламалар) жаңа бекеттерi мен полигондарын Жер асты суларының мемлекеттiк мониторингiн құру, Елек, Қошқарата, Мiрғалымсай-Түркiстан, Тобыл-Обаған, Ертiс полигондарында жер асты суларының техногендiк ластануына қадағалау жүргiзу, жер сiлкiнiсiнiң хабаршыларын зерттеу бойынша Алматы болжау полигонында қадағалау жүргiзу, Жер асты сулары мен қауiптi геологиялық процестер мемлекеттiк мониторингiнiң дерекқорын жүргiзу және оның Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы ақпараттардың Орталық деректер банкi құрамында жұмыс iстеуi, "Жер асты сулары" кiшi жүйесi бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттiк су кадастрын жүргiзу, ғылыми-зерттеу жұмыстарын өткiзу, Жер асты сулары мен қауiптi геологиялық процестердiң мемлекеттiк мониторингiн қамтамасыз ету үшiн нормативтiк құқықтық кесiмдер мен нормаларды даярлау, мемлекеттiк қадағалау пункттерiне жер бөлiнiстерiн ресiмдеу;
2008-2010 жылдары жұмыс iстеп тұрған қадағалау пункттерiне жер асты суларының мониторингiн жүргiзу, инфрақұрылымы анағұрлым дамыған және халқы тығыз орналасқан әрi қауiптi құбылыстарға үдемелi ұшыраған аумақтарда қауiптi геологиялық процестердiң (сырғымалар, селдер, құламалар) жаңа бекеттерi мен полигондарын және Жер асты суларының мемлекеттiк мониторингiн құру, жер асты суларының техногендiк ластануының Iле, Қошқарата, Мiрғалымсай-Түркiстан, Тобыл-Обаған, Ертiс полигондарында қауiптi геологиялық процестердi зерттеу бойынша Қаскелең-Талғар полигонында, жер сiлкiнiсiнiң хабаршыларын зерттеу бойынша Алматы болжау полигонында қадағалау жүргiзудi жалғастыру, Балқаш-Алакөл, Ташкент маңы және Батыс Қазақстан артезиандық бассейндерiнде полигондардың автоматтандырылған үлгiсiн құруды бастау, Жер асты сулары мен қауiптi геологиялық процестер мемлекеттiк мониторингiнiң дереққорын жүргiзу және оның Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы ақпараттардың Орталық деректер банкi құрамында жұмыс iстеуi, "Жер асты сулары" кiшi жүйесi бойынша Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк су кадастрын жүргiзу, ғылыми-зерттеу жұмыстарын өткiзу, Жер асты сулары мен қауiптi геологиялық процестердiң мемлекеттiк мониторингiн қамтамасыз ету үшiн нормативтiк құқықтық кесiмдер мен нормаларды даярлау, мемлекеттiк қадағалау пункттерiне жер бөлiнiстерiн ресiмдеудi бастау көзделiп отыр.";

в подразделе 5.6. "Создание современной информационной системы о недрах и недропользовании. Информационное обеспечение геологических исследований." в абзаце восьмом слова "охраны недр" заменить словами "недропользования";
подраздел 5.6.-1. изложить в следующей редакции:
"5.6.-1. Ликвидация и консервация нефтяных и самоизливающихся гидрогеологических скважин.
Работы будут проводиться в соответствии с пунктом 139 части II "Единых правил охраны недр при разработке полезных ископаемых в Республике Казахстан" от 21 января 1999 года N 1019.
В 2005 году - ликвидация 11 нефтяных скважин, в том числе 4 на суше и 7 в зоне затопления Каспийским морем, 46 самоизливающихся гидрогеологических скважин, в том числе 41 содержащих радионуклиды, 5 высокодебитных.
В 2006 году - ликвидация 6 нефтяных скважин в зоне затопления Каспийским морем, 74 самоизливающихся гидрогеологических скважин.
В 2007 году - ликвидация и консервация 6 нефтяных скважин в зоне затопления Каспийским морем, 77 самоизливающихся гидрогеологических скважин.
В 2008-2010 годах - ликвидация и консервация 30 нефтяных скважин в зоне затопления Каспийским морем, 1779 самоизливающихся гидрогеологических скважин.";
в разделе 6. "Необходимые ресурсы и источники их финансирования" таблицу планируемых геологоразведочных работ на 2003-2010 годы изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
в разделе 7. "Ожидаемые результаты от реализации Программы":
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. В результате проведения геологического доизучения площадей масштаба 1:200000 к 2010 году предусматривается создание геологической основы нового поколения, соответствующей современным научным представлениям и достижениям в области наук о Земле. В пределах изученных площадей будут определены прогнозные ресурсы различных видов минерального сырья; установлены перспективы металлоносности различных геологических структур; выделены участки, перспективные на выявление месторождений полезных ископаемых.
В 2005 году предусматривается завершить геологическое доизучение площадей масштаба 1:200000 на территории более 120 тыс. кв. км в пределах Сары-Озекского и Эмбинского военных полигонов, в Прибалхашском, Текелийском, Жайрем-Ушкатынском, Кокшетауском, Текелийском, Карагандинском и Западно-Калбинском горнорудных районах. Будут выделены участки, перспективные на выявление месторождений различных видов минерального сырья, оценены прогнозные ресурсы различных видов полезных ископаемых и даны рекомендации по дальнейшему проведению более детальных поисковых работ с целью восполнения минерально-сырьевой базы в пределах изученной территории.

"Жер қойнауы мен жер қойнауын пайдалану туралы қазiргi заманғы ақпараттық жүйе құру. Геологиялық зерттеулердi ақпараттық қамтамасыз ету" деген 5.6-бөлiмшеде сегiзiншi абзацтағы "жер қойнауын қорғау" деген сөздер "жер қойнауын пайдалану" деген сөздермен ауыстырылсын;
5.6-1-бөлiмше мынадай редакцияда жазылсын:
"5.6.1. Мұнай мен өздiгiнен асып төгiлетiн гидрогеологиялық ұңғымаларды жою және консервациялау
Жұмыстар 1999 жылғы 21 қаңтардағы N 1019 "Қазақстан Республикасында пайдалы қазбаларды қазу барысында жер қойнауын қорғау бойынша бiрыңғай ережелердiң" II бөлiмiнiң 139-тармағына сәйкес жүргiзiледi.
2005 жылы - 11 мұнай ұңғымасын, оның iшiнде құрлықтағы 4 және Каспий теңiзiнiң су басып кеткен аймағындағы 7 өздiгiнен асып төгiлетiн 46 гидрогеологиялық, оның iшiнде 41 құрамында радионуклидтер бар ұңғымаларды, 5 жоғары дебиттi ұңғымаларды жою.
2006 жылы - Каспий теңiзiнiң су басып кеткен аймағындағы 6 мұнай ұңғымасын, 74 өздiгiнен асып төгiлетiн гидрогеологиялық ұңғымаларды жою.
2007 жылы - Каспий теңiзiнiң су басып кеткен аймағындағы 6 мұнай ұңғымасын, 77 өздiгiнен асып төгiлетiн гидрогеологиялық ұңғымаларды жою мен консервациялау.
2008-2010 жылдары - Каспий теңiзiнiң су басып кеткен аймағындағы 30 мұнай ұңғымасын, 1779 өздiгiнен ағып төгiлетiн гидрогеологиялық ұңғымаларды жою мен консервациялау.";
"Қажеттi ресурстар мен оларды қаржыландыру көздерi" деген 6-бөлiмде 2003-2010 жылдарға арналып жоспарланған геологиялық барлау жұмыстарының кестесi осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Бағдарламаны iске асырудан күтiлетiн нәтижелер" деген 7-бөлiмде:
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 1:200000 масштабтағы алаңдарды жете геологиялық зерттеу нәтижесiнде 2010 жылға қарай Жер туралы ғылымдар саласындағы қазiргi заманғы ғылыми көзқарастар мен жетiстiктерге сәйкес жаңа буынның геологиялық негiзiн жасау көзделедi. Зерттелген алаңдар шегiнде минералдық шикiзаттардың алуан түрлерiнiң болжамды ресурстары анықталатын; әр түрлi геологиялық құрылымдардың металдылық перспективасы белгiленетiн; пайдалы қазбалар кен орындарын анықтауға перспективалы телiмдер бөлiнетiн болады.
2005 жылы Сарыөзек және Ембi әскери полигондары, Балқаш маңы, Текелi, Жәйрем-Үшқатын, Көкшетау, Текелi, Қарағанды және Батыс Қалба тау-кен аудандары шегiнде 120 мың ш. км астам аумақта 1:200000 масштабта жете геологиялық зерттеу жұмыстарын аяқтау көзделiп отыр. Алуан түрлi минералдық шикiзат түрлерiнiң кен орындарын анықтауға перспективалы телiмдер бөлiнетiн, пайдалы қазбалардың алуан түрiнiң болжамды ресурстары бағаланатын және зерттелген аумақ шегiнде минералдық-шикiзаттық базаны толықтыру мақсатында мейлiнше егжей-тегжейлi iздестiру жұмыстарын одан әрi жүргiзу жөнiнде ұсынымдар берiлетiн болады.

В 2006 году будет завершено геологическое доизучение площадей масштаба 1:200000 в пределах Кокшетауского и Бенкалинского горнорудных районов, на северном Тянь-Шане.
В 2007 году предусматривается завершение геологического доизучения площадей масштаба 1:200000 в пределах восточного обрамления Семипалатинского полигона, в приграничных с Россией районах Рудного Алтая, в северной Джунгарии (Текелийский горнорудный район), в Центрально-Каратауском, Жайрем-Ушкатынском горнорудных районах.
В период 2008-2010 годов геологическое доизучение площадей масштаба 1:200000 будет завершено на большей части территории Казахстана, включающей основные горнопромышленные районы и доступной для проведения геологического доизучения площадей масштаба 1:200000. В результате будет создана геологическая основа, отвечающая современным научным представлениям о геологическом строении различных регионов. На всю изученную территорию будут определены прогнозные ресурсы полезных ископаемых, сформированы основные направления дальнейшего изучения недр с целью выявления новых конкурентоспособных месторождений минерального сырья.
2. В результате проведения геолого-минерагенического картирования будут составлены минерагенические карты различных типов оруденения, карты прогноза и рекомендации по дальнейшему направлению поисковых работ.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. В 2005 году с целью укрепления минерально-сырьевой базы цветных и благородных металлов в Восточном Казахстане предполагается выявление одного месторождения полиметаллических руд. В Центральном Казахстане будут выявлены 2 месторождения золота и меди. В Западном Казахстане будут завершены поисково-оценочные работы на рудном поле месторождения медно-цинковых руд Лиманное. По завершенным работам ожидается получение прироста запасов золота - 5 тонн, меди - 5 тыс. тонн, свинца - 30 тыс. тонн, цинка - 70 тыс. тонн, серебра - 70 тонн.
В 2006 году будут завершены поисково-оценочные работы с целью получения прироста запасов меди, цинка, свинца в пределах Селекционной рудной зоны (Восточный Казахстан) и на рудном поле месторождения Кундызды (Западный Казахстан). Ожидаемый прирост запасов меди составит 30 тыс. тонн, свинца - 50 тыс. тонн, цинка - 100 тыс. тонн.
В 2007 году ожидается завершение поисково-оценочных работ и получение прироста запасов золота в Западном Казахстане (Южно-Балкымбайский участок), Житикаринском золоторудном районе (участок Глебовский), в южном Казахстане (участки Каратас и Кызыл-Агаш). В Лениногорском рудном районе ожидается получение прироста запасов золота и полиметаллов на Чашинском участке. В Центральном Казахстане будет разведано медное месторождение Камкор. Ожидаемый прирост запасов меди составит 100 тыс. тонн, свинца - 20 тыс. тонн, цинка - 45 тыс. тонн, золота - 45-50 тонн.

2006 жылы Көкшетау және Бенқала тау-кен аудандары, солтүстiк Тянь-Шань шегiндегi алаңдарды 1:200000 масштабта жете геологиялық зерттеу жұмыстары аяқталады.
2007 жылы Семей полигонының шығыс жиектеу шегiнде, Ресеймен шекаралас Кендi Алтай аудандарында, солтүстiк Жоңғар (Текелi тау-кен ауданы), Орталық Қаратау, Жәйрем-Үшқатын тау-кен аудандарында алаңдарды 1:200000 масштабта жете геологиялық зерттеу жұмыстарын аяқтау көзделiп отыр.
2008-2010 жылдар кезеңiнде 1:200000 масштабтағы алаңдарды геологиялық жете зерттеу жұмыстары, негiзгi тау-кен-өнеркәсiп аудандарын қамтитын және 1:200000 масштабтағы алаңдарға жете геологиялық зерттеу жұмыстарын жүргiзу үшiн қолайлы Қазақстан аумағының көп бөлiгiнде аяқталатын болады. Нәтижесiнде түрлi аймақтардың геологиялық құрылымы туралы қазiргi ғылыми көзқарасқа жауап беретiн геологиялық негiз жасалатын болады. Барлық зерттелген аумақтарда пайдалы қазбалардың болжамды ресурстары айқындалатын, бәсекеге қабiлеттi минералдық шикiзаттың жаңа кен орындарын табу мақсатында жер қойнауын одан әрi зерттеудiң негiзгi бағыттары қалыптасатын болады.
2. Геологиялық-минерагендiк картаға түсiрудi жүргiзу нәтижесiнде кенденудiң түрлi типтерiнiң минерагендiк карталары, iздеу жұмыстарының одан арғы бағыты бойынша болжам мен ұсынымдар карталары жасалатын болады.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. 2005 жылы Шығыс Қазақстанда түстi және бағалы металдардың минералды-шикiзаттық базасын нығайту мақсатында полиметал кенiнiң бiр кен орнын табу көзделiп отыр. Орталық Қазақстанда алтын мен мыстың 2 кен орны айқындалатын болады. Батыс Қазақстанда Лиманное мыс-мырыш кен орнының кен алаңында iздеу-бағалау жұмыстары аяқталатын болады. Аяқталған жұмыстар бойынша 5 тонна алтын, 5 мың тонна мыс, 30 мың тонна қорғасын, 70 мың тонна мырыш, 70 тонна күмiс қорларының өсiмi алынады деп күтілуде.
2006 жылы Селекционный кен аймағы (Шығыс Қазақстан) мен Құндызды (Батыс Қазақстан) кен орнының кен алаңы шегiнде мыс, мырыш, қорғасын қорларының өсiмiн алу мақсатында iздеу-бағалау жұмыстары аяқталады. Мыс қорларының күтiлетiн өсiмi 30 мың тоннаны құрайды, қорғасын - 50 мың тонна, мырыш - 100 мың тонна.
2007 жылы Батыс Қазақстанда (Оңтүстiк Балқымбай телiмi), Жiтiқара алтынды кен ауданында (Глебов телiмi), Оңтүстiк Қазақстанда (Қаратас және Қызылағаш телiмдерi) iздеу-бағалау жұмыстарының аяқталуы және алтын қорының өсiмi алынады деп күтiлуде. Лениногор кен ауданында Чашин телiмiнде алтын мен полиметалдар қорының өсiмi алынады деп күтiлуде. Орталық Қазақстанда Қамқор мыс кен орны барланатын болады. Мыс қорының күтiлетiн өсiмi 100 мың тоннаны құрайды, қорғасын - 20 мың тонна, мырыш - 45 мың тонна, алтын - 45-50 мың тонна.

В 2008-2010 годах будут проведены поисково-оценочные работы с целью получения прироста запасов меди на медно-порфировом месторождении Ай, Женгельдинском рудном поле, рудопроявлении Самомбет. Прирост запасов золота ожидается на флангах золоторудного месторождения Туз, рудопроявлении Сокуркой, Юго-Восточный Буракой, Шуакском рудном поле. Будут проведены поисково-оценочные работы и ожидается получение прироста запасов тантала на Володаровской рудной зоне. Ожидаемый прирост запасов меди составит 500 тыс. тонн, золота - 25 тонн и тантала - 500 тонн.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. По результатам проведения режимных наблюдений будет дана оценка состоянию недр, в том числе подземных вод на месторождениях-питьевого назначения, составлен кадастр и произведен учет подземных вод, источников загрязнения, истощения и иного воздействия на подземные воды; создана база данных информационной компьютерной системы государственного мониторинга подземных вод и опасных геологических процессов, усилен государственный контроль за состоянием недр, в том числе подземных вод от загрязнения и истощения на водозаборах и месторождениях, источниками их загрязнения; оценено состояние подземных вод.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. В результате региональных гидрогеологических и инженерно-геологических исследований будут установлены региональные закономерности распространения и формирования подземных вод, оконтурены перспективные участки для проведения поисково-оценочных работ, выявлены площади и участки загрязнения подземных вод и проявления других опасных геологических процессов, созданы фактографические и картографические материалы по обоснованию схем расселения населения страны с размещением производительных сил Казахстана и районной планировки.";
раздел 8. "План мероприятий по реализации Программы развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы" изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
раздел 9 "Приложения к Программе" изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению.

2008-2010 жылдары Ай мыс-порфирлiк кен орнында, Жангелдi кен алаңында, Сәмембет кен бiлiнуiнде мыс қорының өсiмiн алу мақсатында iздеу-бағалау жұмыстары жүргiзiлетiн болады. Тұз алтын-кен кен орнының қанаттарында, Соқырқой Оңтүстiк-Шығыс Бұйрақой кен бiлiнулерiнде, Шуақ кен алаңында алтын қорының өсiмi алынады деп күтiлуде. Володар кен аймағында iздеу-бағалау жұмыстары жүргiзiледi және тантал қорының өсiмi алынады деп күтiлуде. Мыс қорының өсiмi 500 мың тоннаны құрайды, алтын - 25 тонна және тантал - 500 тонна деп күтiлуде.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Режимдiк қадағалау жүргiзу нәтижелерi бойынша жер қойнауының жай-күйiне, соның iшiнде ауыз суға арналған кен орындарындағы жер асты суларына баға берiлетiн, кадастр жасалатын және жер асты суларына, жер асты суларының ластануы, құнарсыздануы мен өзге де әсер ету көздерiне есеп жүргiзiлетiн; жер асты сулары мен қауiптi геологиялық процестердiң мемлекеттiк мониторингi ақпараттық компьютерлiк жүйесiнiң дерекқоры жасалатын; жер қойнауының, соның iшiнде бас тоғандар мен кен орындарында жер асты суларының жай-күйiне, ластануы мен құнарсыздануына, олардың ластану көздерiне мемлекеттік бақылау жүргiзу күшейтiлетiн; жер асты суларының жай-күйiне баға берiлетiн болады.";
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Өңiрлiк гидрогеологиялық және инженерлiк-геологиялық зерттеулер нәтижесiнде жер асты суларының таралуы мен қалыптасуының аймақтық заңдылығы анықталатын, iздеу-бағалау жұмыстарын жүргiзуге арналған перспективалы телiмдер контурланатын, жер асты суларының ластану алаңдары мен телiмдерi және басқа да қауiптi геологиялық процестердiң көрiнiсi айқындалатын, Қазақстанның өндiрiстiк күштерiн орналастыра отырып, ел халқының мекендеу схемасын және аудандық жоспарды негiздеу бойынша нақты графикалық және картографиялық материалдар жасалатын болады.";
"Елдiң минералдық-шикiзаттық кешенi ресурстық базасын дамытудың 2003-2010 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары" деген 8-бөлім осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Бағдарламаға қосымшалар" деген 9-бөлім осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

77,8
472,0
Все-
го
по
рас-
чету
1175,9
2346,1
2922,7
3056,9
3210,4
23179,5
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 июля 2005 года N№716
8. План мероприятий по реализации
Программы развития ресурсной базы минерально-
сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы
N
п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Ответст-
венные
за испол-
нение
Срок
испол-
нения
1
2
3
4
5
Геологическое доизучение площадей в масштабе 1:200000
(ГДП-200)
2003-2006 годы
1
Восполнение сырьевой базы Кокшетауского
горнорудного района, листы N-42-XXX,
N-43-XXV
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2001-
2003 гг.
2
Выявление перспек-
тивных площадей на
золото, редкометаль-
ное и полиметалли-
ческое оруденение на Семипалатинском полигоне, листы М-43-XXIV, М-44-XIX
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2000-
2003 гг.
3
Восполнение запасов
золота и цветных
металлов в Зырянов-
ском горнорудном
районе, листы
М-44-XXIV, М-45-XIX
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2001-
2003 гг.
4
Восполнение сырьевой базы Балхашского горно-металлургичес-
кого комбината на Сарышаганском
полигоне, листы
L-43-XIII, L-42-XXX
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2001-
2003 гг.
5
Восполнение сырьевой базы Жетикаринского горнорудного района,
листы N-41-XXVII, XXXIII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2002-
2004 гг.
6
Получение прироста
запасов хромитов,
меди, цинка, листы
М-40-XI, XVII, XVIII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2001-
2004 гг.
7
Восполнение сырьевой базы полиметаллов и золота на Рудном Алтае, лист М-44-XVI
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2002-
2004 гг.
8
Выявление площадей,
перспективных на
золото - полиметал-
лическое оруденение
на Сарышаганском
полигоне, листы
L-42-XVI
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2002-
2004гг.
9
Восполнение сырьевой базы Шалкиинского горнорудного района и определение металлоносности
Западного Каратау,
листы L-42-XXV, XXXI, XXXII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2001-
2004 гг.
10
Восполнение сырьевой базы Текелийского горнорудного района на Сары-Озекском полигоне, листы
L-43-ХХХ, XXXV, XXXVI
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2002-
2005 гг.
11
Восполнение сырьевой базы меди, полиме-
таллов, золота
и редких металлов
в Прибалхашском
горнорудном районе,
листы М-43-XXXI,
L-43-II
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2002-
2005 гг.
12
Восполнение минера-
льно-сырьевой базы
Текелийского горно-
рудного района, листы L-44-XIII, XIV
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2002-
2005 гг.
13
Восполнение минера-
льно-сырьевой базы
Жайрем-Ушкатынского
горнорудного района, листы М-42-XXVIII,
XXIX
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2003-
2005 гг.
14
Геологическое до-
изучение с оценкой
металлоносности и
алмазоносности, вос-
полнения сырьевой
базы Кокшетауского
горно-рудного рай-
она, листы
N-42-XXVII, XXVIII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2003-
2005 гг.
15
Оценка прогнозных
ресурсов золота,
полиметаллов, листы К-42-XII, К-43-VII,
VIII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2003-
2005 гг.
16
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов никеля, хрома,
титана на территории
полигона Эмба, листы
М-40-XXXTV, XXXV
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2003-
2005 гг.
17
Восполнение минера-
льно-сырьевой базы
Текелийского горно-
рудного района, листы L-43-XXXIV,
K-43-III, IV
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2003-
2005 гг.
18
Геологическое доизу-
чение с оценкой
прогнозных ресурсов и металлоносности Ка-
лба - Нарымской и
Западно-Калбинской
металлогенических
зон, восполнение
минерально-сырьевой
базы Рудного Алтая,
листы М-44-XIV, XV
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2003-
2005 гг.
19
Восполнение сырьевой
базы Карагандинского
района и оценка прогнозных ресурсов золота, полиметаллов,
листы М-42-XXIV,
М-43-XIX
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2003-
2005 гг.
20
Выявление перспектив-
ных площадей на
золото, редкометаль-
ное и полиметалли-
ческое оруденения на Семипалатинском
полигоне М-44-ХХ, ХХI
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2004-
2007 гг.
21
Геологическое до-
изучение с оценкой
металлоносности и восполнение сырьевой
базы Кокшетауского горнорудного района,
лист-N-42-XXIX
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2004-
2006 гг.
22
Оценка прогнозных
ресурсов золота, полиметаллов, листы
К-43-IX, X
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2004-
2006 гг.
23
Восполнение сырьевой базы Рудного Алтая, оценка прогнозных ресурсов полиметал-
лов, золота, листы М-44-IX, X, XI
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2004-
2007 гг.
24
Восполнение минера-
льно-сырьевой базы
Центрально-Каратаус-
кого горнорудного
района, листы
К-42-II, III
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2004-
2007 гг.
25
Восполнение минера-
льно-сырьевой базы
Жайрем-Ушкатынского горнорудного района, листы М-42-XXX, XXXVI, М-43-XXV
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2004-
2007 гг.
26
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
золота и меди в Бенкалинском горно-
рудном районе, листы М-41-III, IX
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2004-
2006 гг.
27
Восполнение минера-
льно-сырьевой базы
Текелийского горно-
рудного района, листы L-44-XX, XXI
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2004-
2007 гг.
28
Получение прироста
запасов хромитов,
меди, цинка, листы
М-40-XXIII, XXIV
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2006-
2008 гг.
29
Восполнение сырьевой базы Жезказганского горнорудного района, листы М-42-XXV, XXXI
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2006-
2008 гг.
30
Восполнение сырьевой базы Кокшетауского
горнорудного района, листы N-42-XX
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2006-
2008 гг.
31
Восполнение сырьевой базы Кокшетауского
горнорудного района, листы N-42-XXI
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2006-
2008 гг.
32
Восполнение сырьевой базы Рудного Алтая и оценка прогнозных ресурсов золота,
полиметаллов, редких земель Калба-
Нарымской и Западно-
Калбинской структур-
но-металлогенических зон, листы М-44-XXII,
XXIII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2006-
2008 гг.
33
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
меди Жезказганского горнорудного района, листы М-42-XXVI, XXVII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2006-
2008 гг.
34
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
золота, меди, поли-
металлов Малого Ка-
ратау, листы
К-42-IV, V
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2006-
2008 гг.
35
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
золота, меди поли-
металлов Чингиз -
Тарбагатайской ме-
таллогенической зо-
ны, листы М-44-XXVII,
XXXIII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2006-
2008 гг.
36
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов Заилийского Алатау
листы К-43-V, VI
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2007-
2009 гг.
37
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
золота и полиметал-
лов Жунгарского района, листы
L-44-XXII, XXIII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2007-
2009 гг.
38
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
полезных ископаемых
юго-западной части
Кокшетауской глыбы,
листы N-42-XXXIII,
XXXIV
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2007-
2009 гг.
39
Получение прироста
запасов золота, меди,
цинка в Мугоджарском
районе, листы
М-40-XXIX, XXX
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2007-
2009 гг.
Итого:

77,8
472,0
Есе-
пте-
улер
бой-
ынша
бар-
лығы
1175,9
2346,1
2922,7
3056,9
3210,4
23179,5
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 11 шілдедегі
N 716 қаулысына
2-қосымша
8. Елдің минералдық-шикізаттық кешенінің
ресурстық базасын дамытудың 2003-2010 жылдарға
арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі
іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шара
Аяқтау
нысаны
Орын-
далуына
жауаптылар
Орындалу
мерзімі
1
2
3
4
5
1:200000 масштабында (ГДП-200) жер қойнауын
геологиялық жете зерттеу 2003-2007 жылдар
1
Көкшетау тау-кен
ауданының шикiзат
базасын толықтыру,
N-42 - ХХХ, N - 43
- ХХV парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2001-
2003 жж.
қаңтар,
шілде
2
Семей полигонында
алтынға, сирек кез-
десетiн металдарға
және полиметалдық
кен бөлiнiсiне перс-
пективалық алаңдарды
айқындау, М - 43 -
ХХIV, М - 44 - ХIХ парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2001-
2003 жж.
қаңтар,
шілде
3
Зырянов тау-кен
ауданының алтын мен
түсті металдар қорын
толықтыру, М - 44 -
ХХIV, М - 45 - ХIХ
парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2001-
2003 жж.
қаңтар,
шілде
4
Балқаш тау-кен ме-
таллургия комбина-
тының Сарышаған
полигонында шикiзат
базасын толықтыру,
L - 43 - ХIII, L -
42 - ХХХ парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2001-
2003 жж.
қаңтар,
шілде
5
Жiтiқара тау-кен
ауданының шикiзат
базасын толықтыру,
N -41 - ХХVII,
ХХХІІI парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2002-
2004 жж.
қаңтар,
шілде
6
Хромиттер, мыс,
мырыш қорлары
өсiмiн алу, М - 40 -
ХI, ХVІІ, ХVIII
парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2001-
2004 жж.
қаңтар,
шілде
7
Кендi Алтайда поли-
металдар мен алтын
шикiзат базасын
толықтыру, М - 44 -
ХVI парақ
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2002-
2004 жж.
қаңтар,
шілде
8
Сарышаған полигонын-
да алтын, полиметал-
дың кен бөлінiсiне
перспективалы
алаңдарды айқындау,
L - 42 - ХVI парақ
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2002-
2004 жж.
қаңтар,
шілде
9
Шалқия тау-кен ау-
даны шикiзат базасын
толықтыру және Батыс
Қаратауда металл
бар-жоғын анықтау,
L - 42-ХХV, ХХХI,
ХХХII парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2001-
2004 жж.
қаңтар,
шілде
10
Сарыөзек полигонында
Текелi тау-кен ауда-
нының шикiзат база-
сын толықтыру, L -
43 - ХХХ, ХХХV,
ХХХVI парақтары
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2002-
2005 жж.
қаңтар,
шілде
11
Балқаш маңы тау-кен
ауданында мыс,
полиметалдар, алтын
мен сирек кездесетiн
металдар шикiзат
базасын толықтыру,
М-43- ХХХI, L-43 -
II парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2002-
2005 жж.
қаңтар,
шілде
12
Текелi тау-кен
ауданының шикiзат
базасын толықтыру,
L -44- ХIII, ХIV
парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2002-
2005 жж.
қаңтар,
шілде
13
Жәйрем-Үшқатын
тау-кен ауданының
минералдық шикiзат
базасын толықтыру,
М - 42 - ХХVIII,
ХХIХ парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2003-
2005 жж.
қаңтар,
шілде
14
Көкшетау тау-кен ау-
данының металл мен
алмас бар-жоғына
геологиялық жете
зерттеу, оның шикi-
зат базасын толықты-
ру, N - 42 - ХХVII,
ХХVIII парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2003-
2005 жж.
қаңтар,
шілде
15
Алтын, полиметалдар
болжамды ресурстарын
бағалау, К - 42 -
ХII, К - 43 - VII,
VIII парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2003-
2005 жж.
қаңтар,
шілде
16
Ембi полигоны аума-
ғында никель, хром,
титанның болжамды
ресурстарын бағалай
отырып, геологиялық
жете зерттеу М-40-
ХХХIV, ХХХV парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2003-
2005 жж.
қаңтар,
шілде
17
Текелi тау-кен
ауданының шикiзат
базасын толықтыру, L
- 43 - ХХХІV, К - 43
- III, IV парақтары
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2003-
2005 жж.
қаңтар,
шілде
18
Қалба-Нарым және
Батыс Куба металло-
гендi аймақтарының
болжамды ресурстары
мен металдың бар-
жоғын бағалау, гео-
логиялық жете зерт-
теу, Кендi Алтай
минералдық-шикiзат
базасын толықтыру, М-
44-ХIV, ХV парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2003-
2005 жж.
қаңтар,
шілде
19
Қарағанды ауданының
шикiзат базасын то-
лықтыру және алтын,
полиметалдардың
болжамды ресурстарын
бағалау, М-42- ХХIV,
М-43- ХIХ парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2003-
2005 жж.
қаңтар,
шілде
20
Семей полигонында
алтынға сирек кез-
десетiн металдар мен
полиметалдық кен бө-
лiнiсiне перспекти-
валы алаңдарды
айқындау, М - 44 -
ХХ, ХХI парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2004-
2007 жж.
қаңтар,
шілде
21
Көкшетау тау-кен
ауданында металдың
бар-жоғын бағалап,
геологиялық жете
зерттеу және шикiзат
базасын толықтыру, N
- 42 - ХХIХ парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2004-
2006 жж.
қаңтар,
шілде
22
Алтын, полиметалдар-
дың болжамды ресур-
старын бағалау, К -
43 - IХ, Х парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2004-
2006 жж.
қаңтар,
шілде
23
Кендi Алтай шикiзат
базасын толықтыру,
полиметалдар, алтын
болжамды ресурстарын
бағалау, М - 44 -
IХ, Х, ХI парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2004-
2007 жж.
қаңтар,
шілде
24
Орталық Қаратау
тау-кен ауданының
минералдық-шикiзат
базасын толықтыру,
К-42 - II, III
парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2004-
2007 жж.
қаңтар,
шілде
25
Жәйрем-Үшқатын
тау-кен ауданының
минералдық-шикiзат
базасын толықтыру, М
- 42 - ХХХ, ХХХVI, М
- 43 - ХХV парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2004-
2007 жж.
қаңтар,
шілде
26
Бенқала тау-кен
ауданының алтын мен
мысқа болжамды ре-
сурстарын бағалап,
геологиялық жете
зерттеу, М - 41 -
III, IХ парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2004-
2006 жж.
қаңтар,
шілде
27
Текелi тау-кен ау-
данының минералдық-
шикiзат базасын
толықтыру, L - 44 -
ХХ, ХХI парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2004-
2007 жж.
қаңтар,
шілде
28
Хромиттер, мыс,
мырыш қорлары өсiмiн
алу, М - 40 - ХХIII,
ХХIV парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2006-
2008 жж.
қаңтар,
шілде
29
Жезқазған тау-кен
ауданының шикiзат
базасын толықтыру,
М - 42-ХХV, ХХХI
парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2006-
2008 жж.
қаңтар,
шілде
30
Көкшетау тау-кен
ауданының шикiзат
базасын толықтыру, N
- 42 - ХХ парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2006-
2008 жж.
қаңтар,
шілде
31
Көкшетау тау-кен
ауданының шикiзат
базасын толықтыру, N
- 42 - ХХI парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2006-
2008 жж.
қаңтар,
шілде
32
Кендi Алтай шикiзат
базасын толықтыру
және Қалба-Нарым мен
Батыс Қалба мета-
логендi-құрылымдық
аймақтарының алтын,
полиметалдар, сирек
кездесетiн болжамды
ресурстарын бағалау,
М - 44 - ХХII, ХХIII
парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2006-
2008 жж.
қаңтар,
шілде
33
Жезқазған тау-кен
ауданында мыстың
болжамды ресурстарын
бағалап, геологиялық
жете зерттеу, М - 42
- ХХVI, ХХVII
парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2006-
2008 жж.
қаңтар,
шілде
34
Кiшi Қаратаудың
алтын, мыс, полиме-
талдарға болжамды
ресурстарын бағалап,
геологиялық жете
зерттеу, К-42 - IV,
V парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2006-
2008 жж.
қаңтар,
шілде
35
Шыңғыс-Тарбағатай
металогендi аймағы-
ның алтын, мыс,
полиметалдарға бол-
жамды ресурстарын
бағалап, геологиялық
жете зерттеу, М - 44
- ХХVII, ХХХIII
парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2006-
2008 жж.
қаңтар,
шілде
36
Іле Алатауының
болжамды ресурстарын
бағалап, геологиялық
жете зерттеу, К - 43
- V, VI парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2007-
2009 жж.
қаңтар,
шілде
37
Жоңғар ауданының
алтын мен полиме-
талдарға болжамды
ресурстарын бағалап,
геологиялық жете
зерттеу, L-44-ХХII
ХХIII парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2007-
2009 жж.
қаңтар,
шілде
38
Көкшетау баурайы
оңтүстік-батыс
бөлігіндегі пайдалы
қазбалардың болжамды
ресурстарын бағалап,
геологиялық жете зерттеу, N-42- ХХХIII, ХХХIV
парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2007-
2009 жж.
қаңтар,
шілде
39
Мұғаджар ауданында
алтын, мыс, мырыш
қорларының өсімiн
алу, М - 40 - ХХIХ,
ХХХ парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2007-
2009 жж.
қаңтар,
шілде
Жиыны:

69090
Pecпубли-
канский
бюджет
2008-2010 годы
1
2
3
4
5
40
Получение прироста
запасов хромитов,
меди, цинка, листы
М-40-XXIII, XXIV
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь, июль
2006-2008 гг.
41
Восполнение сырье-
вой базы Жезказган-
ского горнорудного
района, листы
M-42-XXV, XXXI
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь, июль
2006-2008 гг.
42
Восполнение сырье-
вой базы Кокшетау-
ского горнорудного
района, листы
N-42-XXI, XXII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2006-2008 гг.
43
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
меди Жезказганско-
го горнорудного
района, листы
М-42-XXVI, XXVII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2006-2008 гг.
44
Восполнение сырье-
вой базы Рудного
Алтая и оценка прогнозных ресурсов
золота, полиметал-
лов, редких земель Калба-Нарымской и
Западно-Калбинской
структурно-металло-
генических зон, листы М-44-XXII,
XXIII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2006-2008 гг.
45
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
золота, меди, поли-
металлов Малого Ка-
ратау, листы
К-42-IV, V
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2006-2008 гг.
46
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
золота, меди, поли-
металлов Чингиз-
Тарбагатайской ме-
таллогенической
зоны, листы М-44-XXVII, XXXIII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2006-2008 гг.
47
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
Заилийского Алатау,
листы К-43-V, VI
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2007-2009 гг.
48
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
золота и полиметал-
лов Жунгарского
района, листы
L-44-XXII, XXIII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2007-2009 гг.
49
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
полезных ископаемых
юго-западной части
Кокшетауской глыбы,
листы N-42-XXXIII, XXXIV
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2007-2009 гг.
50
Получение прироста
запасов золота, ме-
ди, цинка в Мугод-
жарском районе,
листы М-40-XXIX,
XXX
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2007-2009 гг.
51
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
золота, меди, поли-
металлов Малого Ка-
ратау, листы К-42-X, XI, XII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2008-2010 гг.
52
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
золота и полиметал-
лов Рудноалтайского
горнорудного рай-
она, листы М-44-XXIX, XXX
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2008-2010
гг.
53
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
меди Жезказганско-
го горнорудного
района, листы
М-42-XXXII, XXXIII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2008-2010 гг.
54
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
золота, меди Акто-
гай-Айдарлинского
рудного района,
листы М-43-XXX,
М-44-XXV, XXXI
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2008-2010 гг.
55
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
золота и меди Боще-
кульского рудного
района, листы
М-43-IX, X, XV
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2008-2010 гг.
56
Восполнение минера-
льно-сырьевой базы
Жайрем-Ушкатынского горнорудного
района, листы М-42-XXXIV, XXXV
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2008-2010 гг.
57
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
полиметаллов и ред-
ких металлов Кара-
гандинского рудного
района, листы М-43-XX, XXI
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2008-2010 гг.
58
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
золота и полиметал-
лов Карагайлинского
горнорудного рай-
она, листы М-43-XXII, XXIII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2008-2010 гг.
59
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
золота, меди, поли-
металлов Чингиз-
Тарбагатайской ме-
таллогенической
зоны, листы
М-44-XXVI, XXXII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2008-2010 гг.
60
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
золота и полиметал-
лов Рудноалтайского
горнорудного
района, листы
М-44-XXXVI
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2008-2010 гг.
61
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
золота и полиметал-
лов Жунгарского
района, листы
L-44-XV
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2008-2010 гг.
62
Геологическое дои-
зучение с оценкой
прогнозных ресурсов
золота, полиметал-
лов Восточно-Зай-
санского района,
листы L-45- I, II,
VI
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2008-2010
гг.
63
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
золота, полиметал-
лов юго-восточного
замыкания Чингиз-
Тарбагатайской
структурно-металло-
генической зоны,
листы М-44-XXXIII, XXXIV, XXXV; L-44-IV, V, VI
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2008-2010 гг.
64
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
цветных, черных и
благородных метал-
лов Сарысу-Тениз-
ской структурной
зоны, листы
М-42-XIV, XV, XX,
XXI, XXII, XXIII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2008-2010 гг.
65
Восполнение минера-
льно-сырьевой базы
Жезказганского гор-
норудного района,
листы L-42-II, III,
VII, VIII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2008-2010
гг.
66
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
полезных ископаемых
юго-западной части
Кокшетауской глыбы,
листы N-42-ХХХII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2008-2010
гг.
67
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
полезных ископаемых
западного обрамле-
ния Кокшетауской
глыбы, листы
N-42-XXV, XXXI,
М-42-I, VII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2008-2010 гг.
68
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
полезных ископаемых
Екибастуз-Тортку-
дукского горноруд-
ного района, листы
М-43-II
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2008-2010 гг.
69
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
полезных ископаемых
Алтайской складча-
той системы, листы
М-45-XXV, XXVI,
XXVII, XXXI, XXXII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2008-2010
гг.
70
Геологическое до-
изучение с оценкой
прогнозных ресурсов
полезных ископаемых
Жунгарской складча-
той системы, листы
L-44-X, XI, XVII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2008-2010
гг.
Итого:

69090
Pecпубли-
калық
бюджет
1
2
3
4
5
2008 - 2010 жылдар
40
Хромиттер, мыс,
мырыш қорларының
өсімін алу, М -40 -
ХХIII, ХХIV парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2006-
2008 жж.
қаңтар,
шілде
41
Жезқазған тау-кен
ауданы шикiзат
базасын толықтыру,
М - 42 - ХХV, ХХХI
парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2006-
2008 жж.
қаңтар,
шілде
42
Көкшетау тау-кен
ауданының шикiзат
базасын толықтыру,
N - 42 - ХХI, ХХII
парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2006-
2008 жж.
қаңтар,
шілде
43
Жезқазған тау-кен
ауданының мысқа
болжамды ресурстарын
бағалап, геологиялық
жете зерттеу, М - 42
- ХХVI, ХХVII
парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2006-
2008 жж.
қаңтар,
шілде
44
Кендi Алтай шикiзат
базасын толықтыру
және Қалба-Нарым мен
Батыс Қалба металло-
гендi-құрылымдық
аймақтарының алтын,
полиметалдар, сирек
кездесетiн болжамды
ресурстарын бағалау,
М-44 - ХХII, ХХIII
парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2006-
2008 жж.
қаңтар,
шілде
45
Кiшi Қаратаудың
алтын, мыс, полиме-
талдарға болжамды
ресурстарын бағалап,
геологиялық жете
зерттеу, К - 42 - IV,
V парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2006-
2008 жж.
қаңтар,
шілде
46
Шыңғыс Тарбағатай
металлогендi айма-
ғының алтын, мыс,
полиметалдарға болжамды ресурстарын
бағалап, геологиялық
жете зерттеу, М - 44
- ХХVII, ХХХIII
парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2006-
2008 жж.
қаңтар,
шілде
47
Іле Алатауының
болжамды ресурстарын
бағалап, геологиялық
жете зерттеу, К - 43
- V, VI парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2007-
2009 жж.
қаңтар,
шілде
48
Жоңғар ауданының
алтын мен полиме-
талдарға болжамды
ресурстарын бағалап,
геологиялық жете
зерттеу, L - 44 -
ХХII, ХХIII парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2007-
2009 жж.
қаңтар,
шілде
49
Көкшетау баурайы
оңтүстiк батыс
бөлігіндегі пайдалы
қазбалардың болжамды
ресурстарын бағалап,
геологиялық жете
зерттеу, N - 42 -
ХХХIII, ХХХIV
парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2007-
2009 жж.
қаңтар,
шілде
50
Мұғаджар ауданында
алтын, мыс, мырыш
қорларының өсиетiн
алу, М - 40 - ХХIХ,
ХХХ парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2007-
2009 жж.
қаңтар,
шілде
51
Кiшi Қаратаудың
алтын, мыс, полиметалдарға болжамды ресурстарын бағалап, геологиялық жете зерттеу, К-42 - Х, ХI, ХII парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2008-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
52
Кендi Алтай тау-кен
ауданының алтын мен
металдарға болжамды
ресурстарын бағалап,
геологиялық жете
зерттеу, М-44 - ХХ
ХХХ парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2008-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
53
Жезқазған тау-кен
ауданында мыстың
болжамды ресурстарын
бағалап, геологиялық
жете зерттеу, М -
42-ХХХII, ХХХIII
парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2008-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
54
Ақтоғай-Айдарлы кен
ауданының алтынға,
мысқа болжамды
ресурстарын бағалап,
геологиялық жете
зерттеу, М - 43 -
ХХХ, М-44- ХХV, ХХХI
парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2008-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
55
Бозшакөл кен ауда-
нының алтын мен
мысқа болжамды ре-
сурстарын бағалап,
геологиялық жете
зерттеу, М - 43 -
IХ, Х, ХV парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2008-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
56
Жайрем-Үшқатын
тау-кен ауданының
минералдық-шикiзат
базасын толықтыру,
М -42 - ХХХIV, ХХХV
парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2008-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
57
Қарағанды кен ауда-
нының полиметалдар
мен сирек кездесетiн
металдар болжамды
ресурстарын бағалап,
геологиялық жете
зерттеу, М - 43 - ХХ,
ХХI парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2008-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
58
Қарағайлы тау-кен
ауданының полиме-
талдар мен алтынға
болжамды ресурстарын
бағалап, геологиялық
жете зерттеу, М -
43-ХХII, ХХIII
парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2008-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
59
Шыңғыс-Тарбағатай
металлогендi айма-
ғының алтын, мыс,
полиметалдарға
болжамды ресурстарын
бағалап, геологиялық
жете зерттеу, М - 44
- ХХVI, ХХХII
парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2008-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
60
Кендi Алтай тау-кен
ауданының алтын мен
полиметалдарға
болжамды ресурстарын
бағалап, геологиялық
жете зерттеу,
М-44-ХХХVІ парақ
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2008-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
61
Жоңғар ауданының
алтын мен полиме-
талдарға болжамды
ресурстарын бағалап,
геологиялық жете
зерттеу L-44-ХV парақ
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2008-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
62
Шығыс 3 ай сан ау-
данының алтын, поли-
металдарға болжамды
ресурстарын бағалап,
геологиялық жете
зерттеу, L - 45 - І,
ІІ, VI парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2008-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
63
Шыңғыс Тарбағатай
құрылымдық метало-
гендiк аймағының оң-
түстiк шығыс iрге-
сiнде алтын, полиме-
талдардың болжамды
ресурстарын бағалап,
геологиялық жете
зерттеу М - 44 -
ХХХIII, ХХХIV, ХХХV;
L-44-IV, V, VІ
парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2008-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
64
Сарысу-Теңiз құры-
лымдық аймағындағы
түсті, қара және
қымбат металдардың
болжамды ресурстарын
бағалап, геологиялық
жете зерделеу, М -
42 - ХIV, ХV, ХХ,
ХХI, ХХII, ХХIII
парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2008-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
65
Жезқазған тау-кен
ауданының минерал-
дық-шикiзат базасын
толықтыру, L - 42 -
ІІ, ІІІ, VII, VІІІ
парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2008-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
66
Көкшетау баурайының
оңтүстік батыс
бөлігiндегi пайдалы
қазбалардың болжамды
ресурстарын бағалап,
геологиялық жете
зерттеу, N - 42 -
ХХХII парақ
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2008-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
67
Көкшетау баурайының
батыс жиегiндегі
пайдалы қазбалардың
болжамды ресурстарын
бағалап, геологиялық
жете зерттеу, N - 42
- ХХV, ХХХI, М - 42
- І, VІІ парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2008-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
68
Екiбастұз-Төртқұдық
тау-кен ауданындағы
пайдалы қазбалардың
болжамды ресурстарын
бағалап, геологиялық
жете зерттеу, М - 43
- ІІ парақ
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2008-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
69
Алтай қатпарлы
жүйесiндегi пайдалы
қазбалардың болжамды
ресурстарын бағалап,
геологиялық жете
зерттеу, М - 45 -
ХХV, ХХVI, ХХVII
ХХХI, ХХХII парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2008-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
70
Жоңғар қатпарлы
жүйесiндегі пайдалы
қазбалардың болжамды
ресурстарын бағалап,
геологиялық жете
зерттеу L - 44 - Х,
ХI, ХVII парақтар
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2008-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
Жиыны:

120000
Республиканский
бюджет
Гидрогеологическое доизучение недр в масштабе 1:200000 и гидрогеологические и инженерно-геологические исследования 2003-2007 годы
1
2
3
4
5
73
Комплексная гидрогео-
логическая, инженер-
но-геологическая и
геоэкологическая съемки г. Астаны
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2001-2003 гг.
74
Комплексная эколого-
инженерно-геологичес-
кая, гидрогеологичес-
кая съемки с геологи-
ческой съемкой осу-
шенной части листов
L-41-XXVI, ХХХII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2002-2003 гг.
75
Исследование экзоген-
ных геологических процессов в прибреж-
ной зоне Каспийского
моря на территории
Атырауской области
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2001-2003 гг.
76
Гидрогеологическое и
инженерно-геологичес-
кое доизучение с гео-
экологическими иссле-
дованиями листов
L-41-XXVII, XXXIII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2002-2005 гг.
77
Гидрогеологическая и
инженерно-геологичес-
кая съемки с геоэко-
логическими исследо-
ваниями масштаба
1:200000 листов
L-41-XV, XXI
(Приаралье)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2003-2005 гг.
78
Комплексная геологи-
ческая, гидрогеологи-
ческая и инженерно-
геологическая съемки
с геоэкологическими
исследованиями листа
L-39-I (полигон
Азгир)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2003-2006 гг.
79
Обобщение гидрогеоло-
гических, геоморфоло-
гических и геоэколо-
гических материалов с
целью оценки бальнео-
логической значимости
равнинных озер Казах-
стана и их геоэколо-
гическое состояние
Информация в
Правительство
Республики
Казахстана
МЭМР
январь,
июль
2003 г.
80
Комплексная геологи-
ческая, гидрогеологи-
ческая и инженерно-
геологическая съемки
с геоэкологическими
исследованиями листов
L-41-XIX, XXV, XXXI
(Восточное Приаралье)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2004-2006 гг.
81
Гидрогеологическая и
инженерно-геологичес-
кая съемки масштаба
1:200000 листа
L-41-XVI (Байконур)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2004-2006 гг.
82
Инженерно-геологичес-кая съемка с гидро-
геологическим доизу-
чением и геоэкологи-
ческими исследования-
ми листа М-44-XIX
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2004-2006 гг.
83
Гидрогеологическая
съемка с геоэкологи-
ческими исследовани-
ями листов
N-41-XXVIII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2004-2006 гг.
84
Гидрогеологическая
съемка с инженерно-
геологической съем-
кой и геоэкологичес-
кими исследованиями
листов М-40-XXXIV
(восточная часть),
XXXV (Эмба-5)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2006-2008 гг.
85
Комплексная геологи-
ческая, гидрогеологи-
ческая и инженерно-
геологическая съемки
с геоэкологическими
исследованиями листа
L-39-II
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2006-2008 гг.
86
Комплексная геологи-
ческая, гидрогеологи-
ческая и инженерно-
геологическая съемки
с геоэкологическими
исследованиями листа
L-39-VII, VIII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2007-2009 гг.
87
Гидрогеологическая и
инженерно-геологичес-
кая съемки с геоэко-
логическими исследо-
ваниями листа
М-43-XVIII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2007-2010 гг.
88
Гидрогеологическая и инженерно-геологичес-
кая съемки с геоэко-
логическими исследо-
ваниями листа
М-44-XIII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2007-2010 гг.
89
Гидрогеологическое и инженерно-геологичес-
кое доизучение с
геоэкологическими ис-
следованиями и карто-
графированием масшта-
ба 1:200000 листов
М-39-III, VII, VIII
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2007-2010
гг.
Итого:
(продолжение таблицы)
1
6
7
8
9
10
11
73

120000
Респу-
бликалық
бюджет
1
2
3
4
5
1:200000 масштабында жер қойнауын
гидрогеологиялық жете зерттеу мен
гидрогеологиялық әрі инженерлік-геологиялық
зерттеулер 2003-2007 жылдар
73
Астана қаласының кешендi
гидрогеологиялық инже-
нерлiк-геологиялық және
геоэкологиялық түсiрулерi
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2001-
2003 жж.
қаңтар,
шілде
74
L - 41 - ХХVI, ХХХII
парақтарының құрғатылған
бетiн кешендi экология-
лық-инженерлiк-геология-
лық, гидрогеологиялық
түсірулер
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2002-
2003 жж.
қаңтар,
шілде
75
Атырау облысының ау-
мағындағы Каспий теңiзi
жағалауының аймағында
экзогендi геологиялық
процестердi зерттеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2001-
2003 жж.
қаңтар,
шілде
76
L - 41 ХХVII, ХХХIII па-
рақтарын геоэкологиялық
зерттеулермен бiрге
гидрогеологиялық және
инженерлiк-геологиялық
жете зерттеулер
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2002-
2005 жж.
қаңтар,
шілде
77
L - 41 ХV, ХХI парақта-
рын (Арал бойы) 1:200000
масштабында геоэкология-
лық зерттеулермен бiрге
гидрогеологиялық және
инженелiк-геологиялық
түсiрулер
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2003-
2005 жж.
қаңтар,
шілде
78
L - 39 - І парағын геоэ-
кологиялық зерттеулермен
бiрге кешендi гидрогео-
логиялық, инженерлiк-
геологиялық және геоэ-
кологиялық түсірулер
(Азғыр полигоны)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2003-
2006 жж.
қаңтар,
шілде
79
Қазақстанның жазықтық
көлдерiнiң бальнеология-
лық маңызын әрi олардың
экологиялық жай-күйін
бағалау мақсатында гидро-
геологиялық, геоморфоло-
гиялық және геоэкология-
лық материалдарды қорыту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2003 ж.
қаңтар,
шілде
80
L - 41 - ХIХ, ХХV, ХХХI
парақтарын геоэкология-
лық зерттеулермен бiрге
кешендi гидрогеологиялық
инженерлiк-геологиялық
және геоэкологиялық
түсiрулер (Шығыс Арал
бойы)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2004-
2006 жж.
қаңтар,
шілде
81
L - 41 - ХVI парағын
1:200000 масштабында
гидрогеологиялық және
инженерлiк-геологиялық
түсiрулер (Байқоңыр)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2004-
2006 жж.
қаңтар,
шілде
82
М - 44 - ХIХ парағын
гидрогеологиялық жете
зерттеумен әрi геоэколо-
гиялық зерттеулерiмен
бiрге инженерлік-
геологиялық түсiрулер
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2004-
2006 жж.
қаңтар,
шілде
83
N - 41 - ХХVIII парағын
геоэкологиялық зерттеу-
лермен бiрге гидрогео-
логиялық түсiрулер
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2004-
2006 жж.
қаңтар,
шілде
84
М - 40 - ХХХIV (шығыс
бөлігі), ХХХV (Ембi-5)
парақтарын инженерлiк-
геологиялық және геоэко-
логиялық зерттеулермен
бiрге гидрогеологиядық
түсiрулер
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2006-
2008 жж.
қаңтар,
шілде
85
L - 39 - ІІ парағын гео-
экологиялық зерттеулермен
бiрге кешендi геологиялық,
гидрогеологиялық және
инженерлiк-геологиялық
түсiрулер
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2006-
2008 жж.
қаңтар,
шілде
86
L - 39 - VІІ, VIII па-
рақтарын геоэкологиялық
зерттеулермен бiрге
кешендi геологиялық,
гидрогеологиялық және
инженелiк-геологиялық
түсiрулер
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2007-
2009 жж.
қаңтар,
шілде
87
М - 43 - ХVIII парағын
геоэкологиялық зерттеу-
лермен бiрге гидрогео-
логиялық және инженерлiк-
геологиялық түсiрулер
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2007-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
88
М - 44 - ХIII парағын
геоэкологиялық зерттеу-
лермен бiрге гидрогеоло-
гиялық және инженерлiк-
геологиялық түсiрулер
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2007-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
89
М - 39 - ІІІ, VII,
VIII - парақтарын геоэко-
логиялық зерттеулермен
әрi 1:200000 масштабында
картаға түсiрумен бiрге
гидрогеологиялық және
инженерлiк-геологиялық
жете зерттеулер
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2007-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
Жиыны:
кестенің жалғасы
1
6
7
8
9
10
11
1:200000 масштабында жер қойнауын
гидрогеологиялық жете зерттеу мен
гидрогеологиялық әрі инженерлік-геологиялық
зерттеулер 2003-2007 жылдар
73

226020
Республиканский
бюджет
Поисково-оценочные работы на твердые полезные ископаемые 2003-2007 годы
1
2
3
4
5
91
Участки Кутюхинский
и Поповский (золото)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2003 г.
92
Сырымбетское рудное
поле (тантал, ниобий)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2003 г.
93
Кызылшокы - Коктальское рудное поле (медь)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2003г.
94
Северо-Николаевское
проявление
(полиметаллы)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2003г.
95
Участок Ковыльный
(золото)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2003-
2004 гг.
96
Бахрушинское
месторождение
(полиметаллы)
1. 50 0 21'20"с.ш.
83 0 35'00"в.д.
2. 50 0 21'31"с.ш.
83 0 35'12"в.д.
3. 50 0 21'14"с.ш.
83 0 35'37"в.д.
4. 50 0 20'56"с.ш.
83 0 35'26"в.д.
5. 50 0 20'21"с.ш.
83 0 35'15"в.д.
6. 50 0 21'07"с.ш.
83 0 35'00"в.д.
(1,2 кв.км)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2003-
2005 гг.
97
Месторождение
Лиманное (медь, цинк)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2005 г.
98
Месторождение
Кундызды (медь, цинк)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2004-
2006 гг.
99
Алтын-Борлыкольский
участок (золото)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2004-
2005 гг.
100
Рудное поле
Жекедуан (медь)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2004-2005 гг.
101
Селекционная
рудная зона
(полиметаллы)
1. 49 0 40,09' с.ш.
84 0 18,5'  в.д.
2. 49 0 42,8'  с.ш.
84 0 19,5'  в.д.
3. 49 0 40,8   с.ш.
84 0 21,5'  в.д.
4. 49 0 40'    с.ш.
84 0 20,8'  в.д.
(6,1 кв. км)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2004-
2006 гг.
102
Участок Камкор
в пределах Спасской
рудной зоны (медь)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2005-
2007 гг.
103
Участок Глебовский
(золото)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2006-
2007 гг.
104
Участок Каратас
(золото)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2006-
2007 гг.
105
Участок Коргантас
(медь)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2006-
2007 гг.
106
Рудопроявление
Вавилонское (медь)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2006-
2007 гг.
107
Участок Кадырский
(тантал)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль

226020
Республи-
калық
бюджет
1
2
3
4
5
Қатты пайдалы қазбаларды іздеу-бағалау
жұмыстары 2003-2007 жылдар
91
Купохин және Попов
телiмдерi (алтын)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2003 ж.
қаңтар,
шілде
92
Сырымбет кен алаңы
(тантал, ниобий)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2003 ж.
қаңтар,
шілде
93
Қызылшоқы-Көктал
кен алаңы (мыс)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2003 ж.
қаңтар,
шілде
94
Солтүстiк Николаев
байқалымы (полиметалдар)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2003 ж.
қаңтар,
шілде
95
Ковыльный телiмi (алтын)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2003-
2004 жж.
қаңтар,
шілде
96
Бакрушин кен орны
(полиметалдар)
1. 50 0 21'20"с.е.
83 0 35'00"ш.б.
2. 50 0 21'31"с.е.
83 0 35'12"ш.б.
3. 50 0 21'14"с.е.
83 0 35'37"ш.б.
4. 50 0 20'56"с.е.
83 0 35'26"ш.б.
5. 50 0 20'21"с.е.
83 0 35'15"ш.б.
6. 50 0 21'07"с.е.
83 0 35'00"ш.б.
(1,2 шар.км)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2003-
2005 жж.
қаңтар,
шілде
97
Лиман кен орны
(мыс, мырыш)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2005 ж.
қаңтар,
шілде
98
Құндызды кен орны
(мыс, мырыш)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2004-
2006 жж.
қаңтар,
шілде
99
Алтын-Борлыкөл телімі
(алтын)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2004-
2005 жж.
қаңтар,
шілде
100
Жекедуан кен алаңы
(мыс)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2004-
2005 жж.
қаңтар,
шілде
101
Селекциялық кен аймағы
(полиметалдар)
1. 49 0 40,09'с.е.
84 0 18,5' ш.б.
2. 49 0 42,8' с.е.
84 0 19,5' ш.б.
3. 49 0 40,8  с.е.
84 0 21,5' ш.б.
4. 49 0 40'   с.е.
84 0 20,8' ш.б.
(6,1 шар.км)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2004-
2006 жж.
қаңтар,
шілде
102
Спасск кен аймағы
шегіндегi Қамқор
телiмi (мыс)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2005-
2007 жж.
қаңтар,
шілде
103
Глебовский телiмi
(алтын)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2006-
2007 жж.
қаңтар,
шілде
104
Қаратас телiмi (алтын)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2006-
2007 жж.
қаңтар,
шілде
105
Қорғантас телiмi (мыс)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2006-
2007 жж.
қаңтар,
шілде
106
Вавилон кен бiлiнуi
(мыс)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2006-
2007 жж.
қаңтар,
шілде
107
Қадыр телімі (тантал)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ

2008-2010 годы
122
2008-2010 гг.
476150
Республиканский
бюджет
Мониторинг недр и недропользования, мониторинг подземных вод и опасных геологических процессов
2003-2007 годы
1
2
3
4
5
123»
Мониторинг минерально-
сырьевой базы и
недропользования (9379 чел./мес.)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2003-2010 гг.
124
Ведение мониторинга подземных вод на пунктах наблюдений
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2003-2010 гг.
125
Ведение мониторинга подземных вод на полигонах и их создание (9 полигонов)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2005-2010 гг.
126
Ведение государствен-
ного водного кадастра (подземные воды), банка данных
мониторинга подземных вод и опасных геоло-
гических процессов
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2005-2010 гг.
127
Ведение мониторинга за опасными геологическими
процессами на постах и их создание
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2005-2010 гг.
128
Создание полигонов по ведению мониторинга за
опасными геологичес-
кими процессами
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2005-2006 гг.
129
Ведение мониторинга за опасными
геологическими
процессами на
полигонах
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2006-2010 гг.
130
Оформление земельных отводов на государственные пункты наблюдений
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2005-2010 гг.
131
Восстановление
законсервированных пунктов наблюдений и
оптимизация государст-
венной сети
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2003-2004 гг.
Итого:
2008-2010 годы
132
Мониторинг минерально-
сырьевой базы и недропользования (22720 чел./мес.)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2003-2010 гг.
133
Ведение мониторинга подземных вод на пунктах наблюдений
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2003-2010 гг.
134
Ведение мониторинга подземных вод на
полигонах и их создание (13 полигонов)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2005-2010 гг.
135
Ведение государствен-
ного водного кадастра (подземные воды), банка данных
мониторинга подземных вод и опасных геоло-
гических процессов
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2005-2010 гг.
136
Ведение мониторинга за опасными геологическими
процессами на постах и их создание
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2005-2010 гг.
137
Ведение мониторинга за опасными геологическими процес-
сами на полигонах
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
январь,
июль
2006-2010 гг.

2008-2010 жылдар
122
2008-2010 жж.
476150
Pecпубли-
калық
бюджет
1
2
3
4
5
Жер қойнауы мен жер қойнауын пайдалану
мониторингі, жер асты суларының және қауіпті
геологиялық процестердің мониторингі,
2003-2007 жылдар
123»
Минералдық-шикiзат-
тық база мен жер
қойнауын пайдалану
мониторингі (9379
ай/адам)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2003-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
124
Байқау пункттерінде
жер асты суларының
мониторингін жүргiзу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2003-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
125
Полигондарда жер
асты суларының мо-
ниторингiн жүргізу
және оларды құру
(9 полигон)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2005-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
126
Жер асты суларының
мониторингі мен
қауiптi геологиялық
процестердiң дерек-
қорын, мемлекеттiк
су кадастрын (жер
асты сулары) жүргiзу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2005-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
127
Бекеттерде қауiптi
геологиялық процес-
терге мониторинг
жүргізу және оларды
жасау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2005-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
128
Қауiптi геологиялық
процестерге монито-
ринг жүргізу бойынша
полигондар жасау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2005-
2006 жж.
қаңтар,
шілде
129
Полигондарда қауiптi
геологиялық процес-
терге мониторинг
жүргiзу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2006-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
130
Мемлекеттік байқау
пункттерiне жер кен
иелігін ресiмдеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2005-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
131
Тоқтатып қойылған
байқау пункттерiн
қалпына келтiру және
мемлекеттік желiнi
оңтайландыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2003-
2004 жж.
қаңтар,
шілде
Жиыны:
2008-2010 жылдар
132
Минералдық-шикiзат-
тық база мен жер
қойнауын пайдалану
мониторингi (22720
ай/адам)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2003-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
133
Байқау пункттерiнде
жер асты суларының
мониторингін жүргізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2003-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
134
Полигондарда жер
асты суларының мо-
ниторингін жүргiзу
және оларды жасау
(13 полигон)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2005-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
135
Жер асты суларының
мониторингі мен
қауiптi геологиялық
процестердiң дерек-
қорын, мемлекеттiк
су кадастрын (жер
асты сулары) жүргiзу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2005-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
136
Құрылған бекеттерде
қауіптi геологиялық
процестерге
мониторинг жүргізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2003-
2010 жж.
қаңтар,
шілде
137
Полигондарда қауiптi
геологиялық процес-
терге мониторинг
жүргiзу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ
2006-
2010 жж.
қаңтар,
шілде