О неотложных мерах по созданию специальной экономической зоны "Оңтүстік"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2005 года N 770
В соответствии с  Указом  Президента Республики Казахстан от 6 июля 2005 года N 1605 "О создании специальной экономической зоны "Оңтүстік"" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать государственное учреждение "Дирекция специальной экономической зоны "Оңтүстік " акимата Южно-Казахстанской области Республики Казахстан (далее - Учреждение).
2. Определить основным предметом деятельности Учреждения осуществление функций по управлению специальной экономической зоной "Оңтүстік" (далее - СЭЗ "Оңтүстік").
3. Выделить акиму Южно-Казахстанской области из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете 2005 года на неотложные затраты, 300000000 (триста миллионов) тенге на создание СЭЗ "Оңтүстік" и обеспечение деятельности Учреждения, строительство объектов инфраструктуры, а также иные непредвиденные расходы.  <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 ноября 2005 года N  1171 .
4. Акимату Южно-Казахстанской области:
1) утвердить устав Учреждения и обеспечить его регистрацию в органах юстиции;
2) в установленном порядке осуществить отвод земель Учреждению общей площадью 200 (двести) гектаров;
3) в двухмесячный срок разработать и внести в Правительство Республики Казахстан проекты решений об утверждении:
Программы развития СЭЗ "Оңтүстік" на 2005-2015 годы;
номенклатуры товаров, необходимых для достижения целей создания СЭЗ "Оңтүстік" в соответствии с Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности ЕврАзЭС;
перечня работ и услуг по видам деятельности, соответствующим целям создания СЭЗ "Оңтүстік";
4) до 1 сентября 2005 года завершить строительство ограждения территории СЭЗ "Оңтүстік" и приступить к строительству административного здания Учреждения;
5) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

"Оңтүстiк" арнайы экономикалық аймағын құру жөнiндегi шұғыл шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 шілдедегі N 770 Қаулысы
"Оңтүстiк" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2005 жылғы 6 шiлдедегi N 1605  Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң "Оңтүстiк" арнайы экономикалық аймағының дирекциясы" мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрi - Мекеме) құрылсын.
2. Мекеме қызметiнiң негiзгi мәнi "Оңтүстiк" арнайы экономикалық аймағын (бұдан әрi - "Оңтүстiк" АЭА) басқару жөнiндегi функцияларды жүзеге асыру болып белгiленсiн.
3. Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмiне "Оңтүстiк" АЭА-ны құруға және Мекеменiң қызметiн қамтамасыз етуге, инфрақұрылым объектiлерiн салуға, сондай-ақ өзге де күтпеген шығыстарға 2005 жылға арналған республикалық бюджетте кезек күттірмейтiн шығындарға көзделген Қазақстан Республикасы Үкiметiнің резервiнен 300000000 (үш жүз миллион)) теңге бөлiнсiн.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.11.29. N  1171 қаулысымен.
4. Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмдiгi:
1) Мекеменiң жарғысын бекiтсiн және оның әдiлет органдарында тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) Мекемеге жалпы алаңы 200 (екi жүз) гектар жер бөлудi белгiленген тәртiппен жүзеге асырсын;
3) екi ай мерзiмде:
"Оңтүстiк" АЭА-ны дамытудың 2005-2015 жылдарға арналған бағдарламасын;
ЕурАзЭҚ сыртқы экономикалық қызметiнiң тауар номенклатурасына сәйкес "Оңтүстік" АЭА-ны құру мақсатына жету үшiн қажеттi тауарлар номенклатураларын;
"Оңтүстiк" АЭА-ны құру мақсатына сәйкес келетiн қызмет түрлерi бойынша жұмыстар мен қызметтердiң тiзбесiн бекiту туралы шешiмдердiң жобаларын әзiрлесiн және Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн;
4) 2005 жылғы 1 қыркүйекке дейiн "Оңтүстiк" АЭА-ның аумағы қоршауының құрылысын аяқтасын және Мекеменiң әкiмшiлiк ғимаратының құрылысына кiрiссiн;
5) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі