на реализацию Программы составят 26346,9 млн.
тенге, в том числе из республиканского
бюджета - 23569,2 млн. тенге, из них
в 2006 году - 6841,1 млн. тенге, в 2007 году -
9576,3 млн. тенге, в 2008 году - 7151,8 млн.
тенге; из местного бюджета - 2777,7 млн.
тенге, из них в 2006 году - 690,6 млн. тенге,
в 2007 году - 889 млн. тенге, в 2008 году -
1198,1 млн. тенге
Ожидаемые          Реализация Программы позволит обеспечить:
результаты         устойчивое социально-экономическое
от реализации      развитие города путем создания основ для
программы          дальнейшего наращивания производственного
потенциала, в частности к 2008 году объем
производства товарной продукции увеличится
на 3,5-4,0 млрд. тенге, мяса в 1,4 раза,
молока - на 5,0%, яиц - на 4,2%, шерсти - на
1,2%, будет дополнительно создано не менее
1,0 тыс. новых рабочих мест;
доступность жилья широким слоям населения за
счет развития жилищного строительства;
улучшение качества предоставляемых услуг в
жилищно-коммунальной, транспортной и
социальной сферах
2. Введение
Программа развития города Семипалатинска Восточно- Казахстанской области разработана в соответствии с пунктом 1 Мероприятий по реализации поручений Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева, утвержденных Руководителем Администрации Президента Республики Казахстан 5 июля 2005 года N 41-8.55.
Семипалатинск - город областного значения Восточно- Казахстанской области, крупный экономический, транспортный и культурный центр республики.
В административно-территориальный состав города входят 2 поселка и 16 сельских округов, где сосредоточено 37 сельских населенных пунктов.
Население города составляет 302,7 тыс. человек, в том числе городское - 279,1 тыс. и сельское - 23,6 тыс. человек.
С момента вхождения в 1997 году города Семипалатинска в состав Восточно-Казахстанской области достигнута относительно устойчивая макроэкономическая стабилизация в основных отраслях. Рост промышленного производства составил 1,5 раза, в сельском хозяйстве поголовье крупного рогатого скота увеличилось на 33%, овец и коз - на 34 %, возросло производство яиц в 1,7 раза, молока - в 1,4 раза, ввод жилья увеличился в 2,5 раза.
В то же время экономика города не обеспечивает существенного роста доходной части бюджета. Низка конкурентоспособность производимой продукции. Требуют дальнейшего развития социальная и инженерная инфраструктуры города.
В отдельных отраслях и сельских округах Семипалатинского региона пока не обеспечен существенный рост экономического потенциала с точки зрения объемов производства, конкурентоспособности производимой продукции, улучшения ситуации в развитии инженерной инфраструктуры и социальной сферы.
Уровень техники и технологий большинства существующих предприятий не отвечает современным требованиям, где износ основных фондов составляет более 50 %. Производство ведется по устаревшим технологиям с высоким уровнем энергопотребления.
Реализация Программы обеспечит достижение качественных изменений в структуре экономики города, которые приведут к ее устойчивому росту, основанному на эффективном использовании человеческих, производственных и природных ресурсов. Улучшится доступ населения к объектам социальной инфраструктуры.

26346,9 млн. теңге құрайды, оның iшiнде
республикалық бюджеттен - 23569,2 млн. теңге,
оның ішінде 2006 жылы - 6841,1 млн. теңге,
2007 жылы - 9576,3 млн. теңге, 2008 жылы -
7151,8 млн. теңге; жергiліктi бюджеттен -
2777,7 млн. теңге, оның ішінде 2006 жылы -
690,6 млн. теңге, 2007 жылы - 889 млн. теңге,
2008 жылы - 1198,1 млн. теңге құрайды.
Бағдарламаны іске   Бағдарламаны іске асыру:
асырудан күтілетiн  өндiрiстiк әлеуетті одан әрі нығайту үшін
нәтижелер           негізін құру арқылы қаланың орнықты
әлеуметтiк-экономикалық дамуын; атап айтқанда
2008 жылға тауар өнiм өндiру көлемі  3,5 - 4,0
млрд. теңгеге, ет 1,4 есе, сүт - 5,0%, жұмыртқа
- 4,2%, жүн 1,2%-ға өседi, қосымша 1,0 мыңнан
кем емес жаңа жұмыс орындары ашылатын болады;
тұрғын үй құрылысын дамыту есебінен халықтың
қалың бұқарасының тұрғын үйге қол жетiмдiлiгiн
тұрғындарды инженерлік және әлеуметтік
инфрақұрылым объектiлерiмен қамтамасыз ету
жақсарады;
тұрғын үй-коммуналдық, көлiк және әлеуметтік
салаларда көрсетілетiн қызметтер сапасын
жақсартуын қамтамасыз етуге мүмкiндiк береді
2. Кіріспе
Шығыс Қазақстан облысының Семей қаласын дамыту бағдарламасы Қазақстан Республикасы Президентi Әкімшілігiнiң Басшысы 2005 жылғы 5 шiлде бекiткен Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың тапсырмаларын iске асыру жөнiндегi iс-шараларының 1-тармағына сәйкес әзiрлендi.
Семей - Шығыс Қазақстан облысының облыстық маңызы бар қаласы, республиканың iрi экономикалық көлiктiк және мәдени орталығы.
Қаланың әкімшілік-аумақтық құрамына 2 кент және 37 елдi мекен шоғырланған 16 ауылдық округ кiредi.
Қаланың халықтың саны 302,7 мың адам құрайды, оның iшiнде қалалық - 279,1 мың адам және ауылдық - 23,6 мың адам.
Семей қаласының 1997 жылы Шығыс Қазақстан облысының құрамына кiрген сәттен бастап негiзгi салаларда салыстырмалы орнықты макроэкономикалық тұрақтылыққа қол жеткiзілдi. Өнеркәсiп өндiрiсiнің өсiмi 1,5 есенi құрады, ауыл шаруашылығында мүйiздi iрi қара мал басы 33%-ға, қой мен ешкi 34%-ға өстi, жұмыртқа өндiрiсi 1,7 есе, сүт өндiрiсi 1,4 есе, тұрғын үйдi iске қосу 2,5 есе ұлғайды.
Сонымен қатар қала экономикасы бюджеттiң кiрiс бөлiгiнiң айтарлықтай өсуiн қамтамасыз етпейдi. Өндiрілетiн өнiмнiң бәсекелестiк қабілетi төмен. Қаланың әлеуметтiк және инженерлiк инфрақұрылымы одан әрі дамытуды қажет етедi.
Семей өңiрiнiң жекелеген салалары мен ауылдық округтарында өндiрiс көлемi, өндiрілетiн өнiмнiң бәсекелестiк қабілетi, инженерлiк инфрақұрылым мен әлеуметтiк саланы дамытуда ахуалды жақсарту тұрғысында экономикалық әлеуеттiң айтарлықтай өсуi әлi қамтамасыз етілмеген.
Жұмыс iстеп тұрған көптеген кәсіпорындардың техникасы мен технологиялар деңгейi қазiргi заманғы талаптарға сай келмейдi, оларда негiзгi қорлардың тозуы 50%-дан артықты құрайды. Өндiрiс энергия тұтынудың жоғары деңгейiмен, ескiрген технологиялар бойынша жүргізіледi.
Бағдарламаны iске асыру қала экономикасы құрылымында сапалы өзгерiстерге қол жеткiзудi қамтамасыз етедi, олар оның адам, өндiрiс және табиғат ресурстарын тиімдi пайдалануға негiзделген орнықты өсуiне алып келедi. Халықтың әлеуметтiк инфрақұрылым объектілерiне қол жетiмділiгi жақсарады.

3. Анализ современного состояния социально- экономического развития города Семипалатинска Восточно- Казахстанской области
3.1. Промышленность
В 2004 году предприятиями промышленности города произведено товарной продукции на сумму 27,6 млрд. тенге, что составляет 12,4% от объема товарной продукции по области, индекс физического объема промышленной продукции составил 108,8% (по области - 104,9%), в том числе в горнодобывающей промышленности - 110,0% (96,6%), обрабатывающей - 108,6% (107,8%), производстве и распределении электроэнергии, газа и воды - 108,7% (102,8%).
В первом полугодии текущего года объем производства промышленной продукции составил 13,7 млрд. тенге, что к аналогичному периоду прошлого года составляет 101,4%.
В структуре объема товарной продукции промышленности города в настоящее время 69,6% составляет продукция предприятий обрабатывающей промышленности, в том числе 23,7% - производство неметаллических минеральных продуктов, 10,5% - переработка сельскохозяйственных продуктов.
Для удовлетворения потребностей населения региона в пищевой продукции организовано производство переработки молока (ТОО "Кайсар ЛТД"), вновь запущены производства по выпуску консервов и колбасных изделий, фарша и пельменей (ТОО "Семипалатинский мясокомбинат"), возобновлено производство обоев (АО "Каполиграф").
Введен в действие завод по производству сухих строительных смесей (ТОО "Семмикс").
Модернизировано оборудование ТОО "Семипалатинский комбикормовый завод", введена в эксплуатацию мельница ржаного помола в АО "Восточно-Казахстанский мукомольно-комбикормовый комбинат".
Продукция двенадцати предприятий стала победителем конкурса "Лучшие товары Восточного Казахстана 2004" в различных номинациях, а продукция двух предприятий - на республиканском конкурсе.
Вместе с тем, темпы роста объемов промышленного производства сохраняют неустойчивый характер, имеются нерешенные проблемы в обеспечении сырьем и сбыте производимой продукции.
Сохраняется проблема моральной и физической изношенности основных фондов, которая приводит к низкой производительности и конкурентоспособности производимой продукции. В настоящее время степень износа основных средств в отраслях экономической деятельности составляет от 34% до 57%.
3.2. Агропромышленный комплекс
В аграрном секторе экономики в 2004 году было зарегистрировано 545 крестьянских хозяйств, 3 производственных кооператива, 4 товарищества с ограниченной ответственностью, 2 акционерных общества, 5156 личных подсобных хозяйств населения, имеющих скот и птицу.

3. Шығыс Қазақстан облысының Семей қаласының
әлеуметтiк-экономикалық дамуының қазiргi жай-күйiн талдау
3.1. Өнеркәсiп
2004 жылы қала өнеркәсiбi кәсiпорындары 27,6 млрд. теңге соманың тауар өнiмiн өндiрдi, бұл облыс бойынша тауар өнiм көлемiнiң 12,4%-ын құрайды, өнеркәсiп өнiмiнiң жеке көлем индексi 108,8% (облыс бойынша - 104,9%), оның iшiнде тау-кен өндiру өнеркәсiбiнде - 110,0% (96,6%), өңдеу өнеркәсiбiнде 108,6% (107,8%), энергиясын, газ бен су өндіру және таратуда - 108,7%-ды (102,8%) құрайды.
Ағымдағы жылдың бiрiншi жарты жылында өнеркәсіп өнімін өндiру көлемi 13,7 млрд. теңгенi құрады, бұл өткен жылдың ұқсас кезеңiмен салыстырғанда 101,4% құрайды.
Қала өнеркәсiбiнiң тауар өнімі көлемiнiң құрылымында бүгінгі таңда 69,6%-ын өңдеу өнеркәсiбi кәсiпорындарының өнiмдерi, оның ішінде 23,7%-ын металл емес минералдық өнімдер өндірісі, 10,5%-ын ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдеу құрайды.
Өңір тұрғындарының тамақ өнiмдерiне қажеттiлігінің қанағаттандыру үшiн сүттi қайта өңдеу өндiрісі ("Қайсар ЛТД" ЖШС) ұйымдастырылды, консерві және шұжық өнiмдерiн, тартылған ет және тұшпара шығару өндiрістер ("Семей ет комбинаты" ЖШС) қайта іске қосылып, тұсқағаз өндірісі қайта жалғастырылды ("Каполиграф" АҚ).
Құрғақ құрылыс қоспаларын өндіру зауыты ("Семмикс" ЖШС) іске қосылды.
"Семей қоспажем зауыты" ЖШС қондырғылары жаңғыртылып, "Шығыс Қазақстан ұн тарту-қоспажем комбинаты" ААҚ-да қара бидайды тарту диірмені пайдалануға берiлдi.
Он екі кәсiпорынның өнімдері түрлi атауларда "Шығыс Қазақстанның таңдаулы тауарлары 2004" конкурсында, ал екi кәсіпорынның өнiмдерi республикалық конкурста жеңімпаз атанды.
Осымен бірге, өнеркәсіп өндiрісі көлемінің өсу қарқыны орнықсыз сипат сақтап келедi, шикізатпен қамтамасыз етуде және өндірілген өнімді сатуда шешілмеген проблемалар.
Негiзгi қорлардың моралдық және табиғи тозу проблемасы сақталуда, бұл еңбек өнiмділiгінің және өндiрiлетiн өнімнің бәсекелестік қабілетінің төмендеуіне алып келуде. Бүгінгi таңда экономикалық қызмет салаларында негізгі қорлардың тозу дәрежесi 34%-дан 57%-ға дейін құрайды.
3.2. Агроөнеркәсіп кешені
Экономиканың аграрлық секторында 2004 жылы 545 шаруа қожалығы, 3 өндіріс кооперативi, 4 жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, 2 акционерлiк қоғам, мал және құстары бар тұрғындардың 5156 қосалқы шаруашылықтары тіркелді.

Объем валовой продукции в 2004 году составил 3,9 млрд. тенге, в том числе животноводство - 2,1 млрд.тенге или 53,8%, растениеводство - 1,8 млрд.тенге или 46,2%, рост к 2003 году - 15,9%. В животноводстве увеличено производство по сравнению с 2003 годом мяса на 4%, молока - на 15,3%, яиц - на 13%, увеличено поголовье крупного рогатого скота на 10,3%, поголовье овец и коз - на 11%, лошадей - на 6,7%.
Проводится работа по сохранению генофонда и разведению высокопродуктивных племенных животных. В настоящее время статус племенного хозяйства имеют ТОО "Кайнар", занимающееся разведением племенных лошадей породы Казахская, типа "Джабе" и ТОО "Агрофирма Приречное", имеющее более 1,5 тыс. голов крупного рогатого скота Казахской белоголовой породы.
Птицеводство в регионе является одной из наиболее развитых отраслей животноводства. В ТОО "Прииртышская бройлерная птицефабрика" завершена реконструкция по внедрению венгерской технологии выращивания птицы, производительностью 2,0 тыс.тонн бройлерного мяса в год. С 2005 года данное предприятие возобновило производственную деятельность.
Согласно агропродовольственной программе Восточно- Казахстанской на 2003-2005 годы в Семипалатинском регионе в 2004 году в растениеводстве произведено около 4 тыс. тонн зерновых культур или 68,4% к объему, намеченному программой, 19 тыс. тонн овощей (107,3%), 49 тыс. тонн картофеля (101,0%), 0,3 тыс. тонн подсолнечника (в 1,5 раза), 1,6 тыс. тонн бахчевых (102,0%).
При кредитовании аграрного сектора ежегодно выделяется от 40 до 55% от общего объема необходимых средств. Всего, начиная с 1998 года по 2004 год, выделено 1,2 млрд. тенге. В 2004 году для развития аграрного сектора города выделено из средств республиканского бюджета 47,9 млн. тенге или 2,9% от объема, выделенного для области, из средств областного бюджета - 30,2 млн.тенге или 7% от общего объема по области.
С отставанием развивается инфраструктура сельской экономики. Отмечается слабая материально-техническая база большинства крестьянских хозяйств. Преобладает мелкотоварное производство, что сдерживает увеличение объемов, снижение издержек производства, повышение уровня применяемых аграрных технологий.
Предприятия пищевой и перерабатывающей промышленности города ощущают постоянный недостаток в продукции аграрного сектора.
3.3. Малое предпринимательство
Численность зарегистрированных предприятий на начало 2005 года составляла 2,6 тыс., из них действующих - 1,7 тыс. или 64,5%. По сравнению с 2003 годом количество действующих предприятий малого бизнеса возросло на 4,5%.

Жалпы өнiм көлемі 2004 жылы 3,9 млрд. теңге оның iшiнде мал шаруашылығы 2,1 млрд. теңге немесе 53,8%-ды, өсiмдiк шаруашылығы 1,8 млрд. теңге немесе 46,2%-ды, өсуі 2003 жылға 15,9% құрады. Мал шаруашылығында 2003 жылмен салыстырғанда ет өндірісі 4%, сүт 15,3%, жұмыртқа 13%-ға артты, мүйізді ірі қара саны 10,3%, қой мен ешкi 11%, жылқы 6,7%-ға ұлғайды.
Жоғары өнімді асыл тұқымды малдың гендік қорын сақтау және көбейту жөнінде жұмыстар жүргізiлуде. Бүгiнгі таңда "Жабы" тектес Қазақ асыл тұқымды жылқысын өсiретін "Қайнар" ЖШС және 1,5 мың бастап артық Қазақтың ақ бас тұқымды iрi қара малына ие "Приречное агрофирмасы" ЖШС-нiң асыл тұқымды мал шаруашылығы мәртебесi бар.
Құс шаруашылығы өңiрде мал шаруашылығының барынша дамыған салаларының бiрi болып табылады. "Прииртыш бройлер құс фабрикасы" ЖШС-де жылына 2,0 мың тонна бройлер етiн өндiру қуатына ие Венгрия құс өсiру технологиясын енгiзу жөнiндегi қайта жаңғырту аяқталды. 2005 жылдан бастап бұл кәсiпорын өндiрiстiк жұмысын жалғастырды.
Шығыс Қазақстан облысының 2003-2005 жылдарға арналған агроазық-түлiк бағдарламасына сәйкес Семей өңiрiнде 2004 жылы өсiмдiк шаруашылығында 4 мың тоннаға жуық немесе бағдарламада белгіленген көлемнiң 68,4% дәндi дақылдары, 19 мың тонна көкөнiс (107,3%), 49 мың тонна картоп (101,0%, 0,3 мың тонна күнбағыс (1,5 ece), 1,6 мың тонна бақшалық дақылдар (102,0%) өндiрілдi.
Аграрлық секторды кредиттеу кезiнде жыл сайын қаражаттардың жалпы көлемінің 40-тан 55%-ға дейiнi бөлiнедi. 1998-2004 жылдар аралығында барлығы 1,2 млрд. теңге бөлiндi. 2004 жылы қаланың аграрлық секторын дамыту үшiн республикалық бюджет қаражаттарынан 47,9 млн.теңге немесе облыс үшін бөлiнген көлемнiң 2,9%, облыстық бюджет қаражаттарынан 30,2 млн. теңге немесе облыс бойынша жалпы көлемнiң 7% бөлiндi.
Ауыл экономикасының инфрақұрылымы кешiгiп дамуда. Көптеген шаруа қожалықтарының материалдық-техникалық базасының нашар екендiгi байқалады. Ұсақ тауарлы өндiрiстер басым, бұл көлемдi ұлғайтуды, өндiрiс шығындарын азайтуды, қолданып отырған аграрлық технологиялардың деңгейiн көтерудi баяулатуда.
Қаланың тамақ және қайта өңдеу өнеркәсiбi кәсiпорындары аграрлық сектор өнiмінiң тұрақты жетiспеушілiгiн сезiнуде.
3.3. Шағын кәсiпкерлiк
2005 жылдың басына тiркелген кәсiпорындардың саны 2,6 мыңды, олардан жұмыс істейтіндерi - 1,7 мыңды немесе 64,5% құрады. 2003 жылмен салыстырғанда жұмыс істейтiн шағын бизнес кәсіпорындарының саны 4,5%-ға өсті.

В 2004 году предприятиями малого предпринимательства произведено товарной продукции на сумму 1400,4 млн. тенге с увеличением к соответствующему периоду прошлого года на 39,5%.
Доход от реализации продукции, производимой субъектами малого предпринимательства, в 2004 году увеличился к уровню 2003 года на 17,2%.
Удельный вес налогов от субъектов малого предпринимательства в общей сумме платежей в бюджет города за первое полугодие 2005 года составил 21,7%.
Вместе с тем необходимо отметить, что работа по дальнейшему развитию малого предпринимательства требует активизации и реализации дополнительных мер, в том числе и по максимальному использованию предусмотренных в налоговом законодательстве специального налогового режима для субъектов малого бизнеса, крестьянских (фермерских) хозяйств и юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции, а также инвестиционных преференций, предоставляемых юридическим лицам, осуществляющим деятельность в приоритетных отраслях экономики.
3.4. Инженерная инфраструктура
3.4.1. Транспортный комплекс и дорожное хозяйство
Транспортный комплекс города Семипалатинска представлен всеми видами транспортного сообщения: автомобильным, железнодорожным, водным и воздушным.
В городе Семипалатинске функционируют отделение перевозок АО "Национальная компания "Казахстан Темир Жолы", предприятие речного транспорта - АО "Верхнее - Иртышское речное пароходство, авиакомпания АО "Семейавиа", 26 специализированных автотранспортных предприятий.
В 2004 году было перевезено 1813,98 тыс. тонны грузов и 53184,2 тыс. пассажиров, по сравнению с 2003 годом объем перевезенных грузов увеличился на 19,2%, пассажиров - на 52,3%.
По итогам 5 месяцев текущего года всеми видами транспорта перевезено 619,5 тыс. тонн грузов и 22,6 млн. пассажиров. По сравнению с соответствующим периодом прошлого года по перевозке грузов рост составил 43,7 %, по перевозке пассажиров снижение составило 0,7%.
Воздушным транспортом в 2004 году было перевезено 9,3 тонны грузов и 11,3 тыс. пассажиров, по сравнению с 2003 годом объем перевезенных грузов сократился на 18,9%, пассажиров - на 6,5%. По итогам 5 месяцев текущего года по сравнению с соответствующим периодом прошлого года произошло увеличение перевозок грузов на 2,4% и пассажиров на 14%.
Вместе с тем, городской аэропорт требует оснащения необходимым парком транспортных средств и специальной наземной техникой облуживания.
С началом строительства Шульбинского шлюза и с убыточностью перевозок речным транспортом, работа речного пароходства с 1988 года была остановлена.
В 2004 году завершено строительство Шульбинского шлюза, который предусмотрен для обеспечения сквозного судоходства по реке Иртыш, для чего требуется улучшение условий судоходства - ежегодная очистка русла реки, приобретение самоходных и несамоходных речных судов, строительство и реконструкция речных пристаней и вокзалов.

2004 жылы шағын кәсіпкерлік кәсiпорындары өткен жылғы тиiстi кезеңмен салыстырғанда 39,5%-ға ұлғаюмен, 1400,4 млн. теңге соманың тауарлы өнімдерін өндiрдi.
Шағын кәсiпкерлiк субъектілерi өндiретiн өнiмдi сатудан түсетін кiрiс 2004 жылы 2003 жылғы деңгеймен салыстырғанда 17,2%-ға өстi.
Шағын кәсіпкерлiк субъектілерiнен түсетiн салықтардың үлес салмағы қала бюджетiне төлемдердiң жалпы сомасында 2005 жылғы бiріншi жарты жылда 21,7%-ды құрады.
Осымен бiрге мынаны атап өткен жөн, шағын кәсiпкерлiктi одан әрi дамыту жөнiндегi жұмыстар қосымша шараларды, оның iшінде салық заңнамасында көзделген шағын бизнес субъектілерi, шаруа (фермерлiк) қожалықтары және ауыл шаруашылығы өнiмдерiн өндiретiн заңды тұлғалар үшін арнайы салық режимiн толық пайдалануды, сондай-ақ, экономиканың басым салаларында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғаларға берілетін инвестициялық жеңiлдiктердi жандандыруды және іске асыруды талап етеді.
3.4. Инженерлік инфрақұрылым
3.4.1. Көлік кешені және жол шаруашылығы
Семей қаласының көлік кешені көлік қатынасының барлық түрлері: автомобиль, темір жол, су және әуе қатынасымен ұсынылған.
Семей қаласында "Қазақстан Темір Жолы" ұлттық компаниясы" АҚ-нен тасымалдау бөлiмшесі, өзен көлiгi кәсіпорны - "Жоғарғы Ертiс пароход шаруашылығы" АҚ, "Семейавиа" АҚ авиакомпаниясы 26 мамандандырылған автокөлік кәсіпорны жұмыс iстейді.
2004 жылы 1813,98 мың тонна жүк және 53184,2 мың жолаушы тасымалданды, 2003 жылмен салыстырғанда тасымалданған жүктердiң көлемі 19,2%, жолаушылар көлемi 52,3%-ға артты.
Ағымдағы жылғы 5 айдың қорытындысы бойынша көліктің барлық түрлерімен 619,5 мың тонна жүк және 22,6 млн. жолаушы тасымалданды. Өткен жылғы тиісті кезеңмен салыстырғанда жүк тасымалдау бойынша өсiм 43,7%, жолаушыларды тасымалдау бойынша азаю 0,7% құрады.
Әуе көлігімен 2004 жылы 9,3 тонна жүк және 11,3 мың жолаушы тасымалданған болатын, 2003 жылмен салыстырғанда тасымалданған жүктердiң көлемі 18,9%, жолаушылар көлемi 6,5%-ға азайды.
Ағымдағы жылғы 5 айдың қорытындысы бойынша өткен жылғы тиісті кезеңмен салыстырғанда жүк тасымалдау 2,4% және жолаушыларды тасымалдау 14%-ға ұлғайды.
Осымен бірге, қалалық әуежай тиісті көлiк құралдары паркімен және жерде қызмет көрсететін арнайы техникамен жарақтандыруды қажет етеді.
Шүлбi шлюзі құрылысының басталуы және өзен көлігімен тасымалдаудың шығындылығынан өзен пароход шаруашылығының жұмысы 1988 жылдан бастап тоқтатылған болатын.
2004 жылы Ертiс өзенімен бойлай кеме қатынасын қамтамасыз ететiн Шүлбi шлюзiнiң құрылысы аяқталды, ол үшін кеме қатынасы жағдайын жақсарту - жыл сайын өзен арнасын тазалау, өзi жүретiн және өзі жүрмейтін өзен кемелерін сатып алу, өзен кеметұрақтары мен вокзалдарын салу мен қайта жаңғырту қажет.

Протяженность автомобильных дорог местного и городского значения составляет 1031,1 км, из них:
- с асфальтовым покрытием - 249,5 км;
- с чернощебеночным покрытием - 142 км;
- с гравийно-щебеночным покрытием - 143,1 км;
- без покрытия - 496,5 км.
В 2003 году на реконструкцию, капитальный, текущий ремонт и содержание дорог местного значения из местного бюджета выделено 237,2 млн. тенге, в 2004 году - 227,8 млн. тенге, в текущем году - 128,5 млн. тенге.
Вместе с тем, состояние дорог местного значения и городских улиц по-прежнему остается крайне не удовлетворительным, так как ежегодно выделяемые средства из местного бюджета не в состоянии решить годами накопившиеся объемы ремонтно-восстановительных работ.
3.4.2. Водоснабжение и канализация
Обеспечение жилого фонда города водопроводом и канализацией осуществляет ГКП "Семейводоканал", имеющий протяженность водопроводных сетей 338 км. В настоящее время деятельность данного предприятия крайне затруднена в связи с наличием аварийной ситуации на нижнем канализационном дюкере (около 3,0 км), проложенном по дну реки Иртыш. Существующие очистные сооружения требуют капитальных затрат на их ремонт. В аварийном состоянии находится аварийно- сбросной коллектор, построенный в шестидесятых годах прошлого века.
Система водоснабжения города требует реконструкции из-за высокой степени износа сетей и низкой пропускной способности.
Немаловажной проблемой для города является вопрос утилизации твердых бытовых отходов, так как существующий полигон исчерпал свои мощности и не соответствует санитарно-экологическим требованиям.
3.4.3. Энергоснабжение
Теплоэнергетический комплекс города Семипалатинска является одним из основных, самых сложных и социально-важных объектов инженерной инфраструктуры города, расположенного в суровых климатических условиях.
Эксплуатация на протяжении ряда лет тепловых источников и сетей всевозможными организациями различных форм собственности без вложения инвестиций на проведение ремонтных работ, привела практически к полному износу технологического оборудования и сетей, которые в эксплуатации 30 и более лет. Теплоэнергоцентраль-1 и котельные физически изношены и требуют реконструкции, более 60% котельного оборудования полностью выработало расчетный ресурс, 90% тепловых сетей от теплоэнергоцентрали-1 и котельных отработали срок службы. Системы теплопотребления в жилых и общественных зданиях, как правило, не имеют индивидуальных тепловых пунктов и устройств автоматического регулирования. Распределение тепла и теплоносителя осуществляется в основном от центрального теплового пункта с открытой или закрытой системой горячего водоснабжения и четырехтрубными разводящими теплосетями. Отопительные системы зданий не приспособлены для эффективной организации учета и регулирования теплопотребления, то есть организация учета и контроля требует совершенствования.
Состояние технологического оборудования и магистральных тепловых сетей теплоснабжения города по изношенности дошли до критического состояния, что привело в настоящее время к дефициту тепловой энергии.

Жергілiктi және қалалық маңызы бар автомобиль жолдарының қашықтығы 1031,1 км, олардан:
- Асфальт жамылғымен - 249,5 км;
- Қара шағылтас жамылғымен - 142 км;
- Малтатас-шағылғытас жамылғымен - 143,1 км;
- Жамылғысы жоғы - 496,5 км.
2003 жылы жергіліктi маңызы бар жолдарды қайта жаңғырту, күрделi, ағымдағы жөндеу және ұстауға жергілікті бюджеттен 237,2 млн. теңге, 2004 жылы - 227,8 млн.теңге, ағымдағы жылы - 128,5 млн. теңге бөлiнді.
Сонымен қатар, жергiлiктi маңызы бар жолдар мен қала көшелерінің жағдайы бұрыңғыдай мейлінше қанағаттанғысыз жағдайда қалып келеді, себебi жергілiктi бюджеттен жыл сайын бөлiнетiн қаражат жылдар бойы жинақталған жөндеу-қалпына келтiру жұмыстары көлемiн шешуге дәрменсiз.
3.4.2. Сумен қамтамасыз ету және кәріздендiру
Қала тұрғын үй қорын су құбыры және кәрiзбен қамтамасыз етудi  338 су құбыры жүйелеpi бар "Семей су каналы" МКК жүзеге асырады. Бүгiнгi таңда бұл кәсіпорынның қызметi Ертiс өзенiнiң түбi арқылы өткiзiлген астыңғы кәрiздiк дюкерде (3,0 км-дей) апатты жағдайдың болуына байланысты себебiнен тым қиындап отыр. Бар тазалау құрылғылары оларды жөндеуге күрделi шығынды қажет етедi. Өткен ғасырдың 60-жылдары салынған авариялық-ағызу коллекторы авариялық жағдайда.
Қаланы сумен қамтамасыз ету жүйесi желілердiң жоғары тозу дәрежесiнен және өткiзу қабілетiнiң төмендiгiнен қайта жаңғыртуды талап етеді.
Қала үшiн қатты тұрмыстық қалдықтарды кәдеге жарату мәселесi маңызы aз емес проблема болып табылады, себебi қазiргi полигон өз қуатын сарқыды және санитарлық-экологиялық талаптарға сай келмейдi.
3.4.3. Энергиямен жабдықтау
Семей қаласының жылу энергетика кешенi қатал ауа райы жағдайында орналасқан қала инженерлiк инфрақұрылымының негiзгi, өте күрделi және әлеуметтік маңызды объектілерiнiң бiрi болып табылады.
Жылу көздерi мен жүйелерiн бiрқатар жылдар бойы жөндеу жұмыстарын жүргiзуге инвестиция салмай меншiк түрi әртүрлi көптеген ұйымдардың пайдалануы қаланың жылу энергетика жағдайында 30 және одан да артық жылдардан берi пайдаланылып келе жатқан технологиялық жабдықтар мен жүйелердiң iс жүзiнде толық тозуына алып келдi. 1-жылу қуаты орталығы және қазандықтар табиғи тозған және қайта жаңғыртуды қажет етедi, қазандық жабдықтарының 60%-дан астамы есептiк ресурсын толық өтедi, 1-жылу энергия орталығы жылу жүйелерiнiң және қазандықтардың 90% қызмет мерзiмiн өтедi. Тұрғын үй және қоғамдық ғимараттардағы жылу тұтыну жүйелерінің, үйреншiктi әдеттегiдей автоматты реттеу жеке жылу пункттерi мен құрылғылары жоқ. Жылу мен жылу тасығышты тарату негiзiнде ашық немесе жабық ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесi және төрт құбырлы тарату жылу жүйелерiмен орталық жылу кәсіпорнынан жүзеге асырылады, ғимараттардың жылыту жүйелерi жылу тұтынуды есептеу мен реттеудi тиiмдi ұйымдастыруға бейiмделмеген, былайша айтқанда жылу тұтынуды есептеу мен реттеудi ұйымдастыру жетілдіруді қажет етеді.
Қаланы жылумен қамту технологиялық жабдықтары мен бас жылу жүйелерінің тозуы ауыр жағдайға жетiп, бұл қазiргi кезде жылу энергиясы тапшылығына алып келдi.

3.5. Социальная инфраструктура
3.5.1. Образование
В городе функционирует 84 общеобразовательные школы, в том числе областной мужской лицей "Жас Улан", 13 детских дошкольных организаций, 5 коррекционных учреждений, 2 санаторные школы для детей, больных туберкулезом, 2 вечерние школы. Из общего количества школ 28 (33,3%) расположены в сельской местности, малокомплектных школ 30 единиц. В прилегающих селах с небольшим количеством детей организован подвоз учеников к школам.
В городе охват 5-6-летних детей предшкольной подготовкой составляет 64,43% при среднеобластном - 68,8%. Имеется дополнительная потребность более 2000 мест в детских дошкольных организациях.
Наполняемость в школах города высокая - 93,1% при среднеобластном показателе - 69,6%. Высокая наполняемость и положительные тенденции в демографических показателях обусловливают необходимость строительства школ в городе и сельской местности.
Для решения проблемы дефицита ученических мест дополнительно требуется строительство школы в пос. Холодный Ключ и типовой школы в левобережной части города с обучением на казахском языке, где в настоящее время школа N 5 перегружена в 2,2 раза. В ряде школ, построенных в шестидесятые годы прошлого века, отсутствуют спортивные залы и мастерские.
В организациях образования проводится капитальный ремонт, полностью компьютеризированы все школы, к сети Интернет подключено 100% школ. В настоящее время продолжается работа по дооснащению, обновлению компьютерной техники.
Региональной программой по капитальному ремонту и укреплению материально-технической базы организаций образования в 2005-2007 годах предусмотрено направить на капитальный ремонт 98,2 млн. тенге, укрепление материально-технической базы - 51,0 млн. тенге, информатизацию - 9,7 млн. тенге, приобретение и доставку учебников - 191,3 млн. тенге.
Сеть профессионального образования представлена 8 профессиональными школами или 20% от общего количества профессиональных школ области, 26 колледжами или 61,9% от всей численности по области, 5 вузами (в области 11 ВУЗов), из которых 3 являются государственными, это - медицинская академия, университет имени Шакарима, педагогический институт.
3.5.2. Здравоохранение
За последние годы проводилась работа по сохранению и развитию существующей сети с учетом реальной потребности населения в медицинской помощи и фактического финансирования.
Сеть города представлена 54 самостоятельными амбулаторно- поликлиническими организациями (доля в областной сети составляет 18%), 17 больницами на 1,83 тыс. коек (17%), 32 семейными врачебными амбулаториями, 16 фельдшерскими пунктами. Медицинскую помощь оказывают 1,3 тыс.врачей и 2,1 тыс. средних медицинских работников.
В соответствии с концепцией развития здравоохранения области в Семипалатинске функционирует областной клинико-диагностический центр, который оснащен современным диагностическим оборудованием и наравне с областным диагностическим центром города Усть- Каменогорска обеспечивает потребность населения в квалифицированной медицинской помощи.

3.5. Әлеуметтiк инфрақұрылым
3.5.1. Бiлім беру
Қалада 84 жалпы білім беру мектептері, оның iшiнде "Жас ұлан" облыстық ерлер лицейi, 13 мектепке дейінгі балалар ұйымдары, 5 түзету мекемелерi, 2 туберкулезбен ауыратын балалар үшін шипажай мектептерi, 2 кешкі мектептер жұмыс істейді. Мектептердiң жалпы санының 28-i (33,3%) ауылдық жерлерде орналасқан, шағын мектептердiң саны 30. Балалар саны аз ipгелec ауылдардан оқушыларды мектептерге жеткізу ұйымдастырылған.
Қалада 5-6 жастағы балаларды мектепке дейiнгi дайындықпен қамту орташа облыстық 68,8% жағдайында 64,43%-ды құрайды. Балалардың мектепке дейінгі ұйымдарына 2000 орыннан артық қосымша қажеттiлiк бар.
Қалада мектептердiң толықтырылуы жоғары - орташа облыстық көрсеткіш 69,6% жағдайында 93,1%. Мектептердің жоғары толықтырылуы және демографиялық көрсеткіштердің оңды үрдісі қалада және ауылдық жерде мектеп салу қажеттілігін негiздейдi.
Оқушылар орны тапшылығы мәселесiн шешу үшін қосымша Холодный ключ кентінде мектеп және қазір N 5 мектеп 2,2 есе жүктелген қаланың сол жағалау бөлігiнде қазақ тiлінде бiлім беретiн типтік мектеп салу қажет.
Өткен ғасырдың 60-шы жылдары салынған бірқатар мектептерде спорт зал және шеберхана жоқ.
Бiлiм беру ұйымдарында күрделі жөндеу жүргiзiледi, барлық мектептер толық компьютерлендірілген, мектептер 100% Интернет жүйесіне қосылған, бүгiнгi таңда компьютер техникасымен қосымша жарақтандыру, жаңарту жөніндегі жұмыстар жалғастырылуда.
Білім беру ұйымдарын күрделi жөндеу және материалдық-техникалық базасын нығайту жөніндегі өңірлік бағдарламада 2005-2007 жылдары күрделi жөндеуге 98,2 млн.теңге, материалдық-техникалық базаны нығайтуға 51,0 млн.теңге, ақпараттандыруға 9,7 млн.теңге, оқулықтар сатып алу және оларды жеткiзуге 191,3 млн.теңге бағыттау көзделді.
Кәсiптiк бiлiм беру жүйесі 8 кәсіптік мектеп немесе облыс кәсiптiк мектептері жалпы санының 20%, 26 колледж немесе облыс бойынша жалпы санның 61,9%, 5 жоғары оқу орындарымен (облыста 11 ЖОО бар) ұсынылған, олардың 3 мемлекеттiк, бұл - медицина академиясы, Шәкәрiм атындағы мемлекеттік университет, педагогика институты.
3.5.2. Денсаулық сақтау
Соңғы жылдары тұрғындардың медициналық көмекке шынайы мұқтаждығы және нақты қаржыландыру есепке алынып, бар жүйені сақтау және дамыту жөнiндегі жұмыстар жүргізiлдi.
Қала жүйесi 54 дербес амбулатория-емхана ұйымдарымен (облыстық жүйедегi үлесі 18%), 1,83 мың төсектік 17 ауруханамен (17%), 32 отбасылық-дәрiгерлiк амбулаториямен, 16 фельдшерлiк пунктпен ұсынылған. 1,3 мың дәрігер мен 2,1 мың орта медициналық қызметкер медициналық көмек көрсетеді.
Облыс денсаулық сақтауын дамыту тұжырымдамасына сәйкес Семей қаласында облыстық клиникалық-диагностикалық орталық жұмыс iстейдi, ол қазiргi заманғы диагностикалық жабдықтармен жарақтандырылып, Өскемен қаласының облыстық диагностикалық орталығымен бiрдей тұрғындардың білікті медициналық көмекке болған қажеттілiгiн қамтамасыз етуде.

За последние несколько лет организациям здравоохранения города Семипалатинска по гранту правительства Японии поставлено современное медицинское оборудование для улучшения медицинского обслуживания населения, пострадавшего от ядерных испытаний, на общую сумму 4,43 млн.долларов США для 5 медицинских организаций.
Проведенные реформы в здравоохранении привели к переориентации оказании медицинских услуг: взят курс на увеличение эффективности работы коечного фонда и профилактические методы лечения, концентрацию специализированной помощи в наиболее эффективных лечебных организациях с внедрением новых технологий и закупом современного оборудования, подготовку и переподготовку медицинских кадров.
Обеспеченность врачами в 2004 году по городу составила 42,4 на 10 тыс. населения, среднеобластной показатель - 37,3, среднереспубликанский - 36,3. Обеспеченность средними медицинскими работниками - 66,3 на 10 тыс. населения при среднеобластном показателе 78,4 и среднереспубликанском - 77,6. Обеспеченность койками по городу составляет 61,2 на 10 тыс. населения, среднеобластной показатель - 76, среднереспубликанский - 77,4.
Региональная программа по капитальному ремонту и материально-техническому оснащению организаций здравоохранения на 2005-2007 годы предусматривает проведение капитального ремонта 26 организаций здравоохранения на сумму 374,3 млн.тенге, обновление оборудования - на 135,9 млн,тенге.
3.5.3. Культура и спорт
Сеть организаций культуры представлена 31 объектом, на территории города функционирует 13 библиотек, 8 клубных учреждений, 4 музея, 1 заповедник, 1 театр, 3 концертных организации.
Город Семипалатинск является признанным культурным центром и связан с именами Абая, Шакарима, М.Ауэзова. Большой вклад в культурную жизнь области вносит музей изобразительного искусства имени семьи Невзоровых с бесценной коллекцией подлинных картин русских живописцев, областной литературный музей Ф.М.Достоевского. Огромная просветительская работа проводится Государственным историко-культурным и литературно-мемориальным музеем-заповедником Абая, заслуженной популярностью пользуется театр "Жаналык".
Количество спортивных сооружений составляет 327 или 12% от областного показателя. К услугам занимающихся физкультурой и спортсменов имеется 4 стадиона, 17 плавательных бассейнов и 105 спортивных залов. Действуют 3 детские спортивно-юношеские школы. Однако существующий городской стадион требует капитального ремонта, отсутствует спортивный зал в городской детской спортивной школе.
В городе Семипалатинске работает 11 туристских фирм, которые в основном занимаются организацией отдыха за рубежом.

Соңғы бiрнеше жылдар iшiнде Семей қаласының денсаулық сақтау ұйымдарына Жапония үкіметінің грантымен ядролық сынақтардан зардап шеккен тұрғындарды медициналық қамтуды жақсарту мақсатында 5 медицина ұйымына жалпы 4,43 млн. АҚШ доллары сомада қазіргі заманғы медициналық жабдықтар қойылды.
Денсаулық сақтауда жүргiзілген реформалар медициналық қызмет көрсетудi қайта бағдарлауға алып келді: төсек қоры жұмысының тиiмділiгін арттыруға және емдеудiң профилактикалық әдістеріне, жаңа технологияларды енгiзiп және бүгінгi заманғы жабдықтарды сатып алып, мамандандырылған көмектi барынша тиiмдi емдеу ұйымдарына шоғырландыруға, медицина кадрларын даярлау және қайта даярлауға бағыт алынды.
Дәрiгерлермен қамтамасыз етілу 2004 жылы қала бойынша 10 мың тұрғынға 42,4-ті құрады, орташа облыстық көрсеткiш - 37,3, орташа  республикалық көрсеткiш - 36,3. Орташа медициналық қызметкерлермен қамтамасыз етілу орташа облыстық көрсеткiш 78,4 және орташа республикалық көрсеткiш 77,6 жағдайында 10 мың тұрғынға 66,3 құрайды.
Төсекпен қамтамасыз етілу қала бойынша 10 мың тұрғынға 61,2 құрайды, ал, орташа облыстық көрсеткiш - 76, орташа-республикалық көрсеткiш - 77,4.
"Денсаулық сақтау ұйымдарын күрделі жөндеу және материалдық-техникалық жарақтандыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған өңірлік бағдарлама" 26 денсаулық сақтау ұйымына 374,3 млн.теңге сомада күрделi жөндеу жүргізуді, 135,9 млн. теңге сомада жабдықтарды жаңалауды көздейдi.
3.5.3. Мәдениет және спорт
Мәдениет ұйымдары жүйесі 31 объектiмен ұсынылған, қала аумағында 13 кiтапхана, 8 мәдениет мекемесi, 4 мұражай, 1 қорық, 1 театр, 3 концерттік ұйым жұмыс iстейді.
Семей қаласы облыстың мәдениет орталығы болып табылады және ол ұлы Абай, Шәкәрiм, Әуезов аттарымен байланысты. Облыстың мәдени өмiрiне орыс кескіндемешілерінің шынайы суреттерiнiң баға жеткiсiз топтасымен Невзоров отбасы атындағы бейнелеу өнерi мұражайы, Ф.М.Достоевский атындағы облыстық әдебиет мұражайы қомақты үлес қосып келедi. Абай атындағы мемлекеттiк тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық мұражай-қорық үлкен ағартушылық жұмыстарын жүргізуде. "Жаңалық" театры құрметтi танымалдылыққа ие.
Спорт құрылғыларының саны 327 немесе облыстық көрсеткiштiң 12%-ын құрайды. Дене шынықтырумен шұғылданатындар мен спортшылардың қызметіне 4 стадион, 17 жүзу бассейнi және 105 спорт зал бар. 3 балалар-жасөспірімдер спорт мектебi жұмыс iстейдi. Бiрақ қала стадионы күрделi жөндеудi қажет етедi, қалалық балалар спорт мектебiнiң спорт залы жоқ.
Семей қаласында негiзiнде шет елде демалыс ұйымдастырумен шұғылданатын 11 туристiк фирма жұмыс iстейдi.

3.5.4. Жилищное строительство
До 2005 года в городе Семипалатинске строительство жилья осуществлялось в основном физическими лицами, в общем объеме введенного жилья по области доля города составляла 20-26%.
В городе Семипалатинске на очереди на улучшение жилищных условий стоит 2,7 тыс. человек, из них социально-незащищенные слои населения составляют 1,1 тыс. человек, работники бюджетных организаций - 754 чел. Из общей численности зарегистрированных очередность на муниципальное жилье составляет 2,4 тыс. человек, имеющих возможность взять ипотечный кредит - 207 чел. В планируемом периоде предусматривается осуществить ускоренное развитие жилищного строительства, которое обеспечит доступное и комфортное жилье.
4. Цель и задачи Программы
Целью Программы является обеспечение дальнейшего устойчивого социально-экономического развития города Семипалатинска.
Для достижения поставленной цели Программой предусмотрено решение следующих задач:
создание новых производств по выпуску конкурентоспособной продукции за счет внедрения передовой технологии и инновационных решений в промышленности и аграрном секторе;
расширение существующих производств по выпуску современных строительных материалов;
развитие малого и среднего предпринимательства, туризма;
развитие производственной, инженерной и социальной инфраструктуры.
5. Основные направления и механизм реализации Программы
Достижение поставленной цели и решение задач будут осуществляться по шести основным направлениям. Это - развитие промышленности, агропромышленного комплекса, малого предпринимательства, инженерной и социальной инфраструктуры, жилищного строительства, оздоровление экологической ситуации.
5.1. Промышленность
В целях дальнейшей диверсификации промышленного производства и повышения конкурентоспособности производимой продукции предусматривается:
создание производства деталей и узлов для сельскохозяйственных машин и автомобилей "КАМАЗ";
внедрение производства стеновых блоков;
организация производства архитектурного листового узорчатого стекла;
развитие производства Семипалатинского кожевенно-мехового комбината;
начало строительства новой технологической линии по производству цемента сухим способом;
расширение ассортимента производимой упаковочной продукции;
техническое перевооружение швейного производства;
расширение производства кабельно-проводниковой продукции;
создание производства технического и авиационного войлока;
развитие лакокрасочного производства;
производство блоков из газобетона и вулканических туфов;
организация производства кирпича керамического с полимерным покрытием;
организация производства пенобетонных блоков.

3.5.4. Тұрғын үй құрылысы
2005 жылға дейiн Семей қаласында тұрғын үй құрылысын негiзiнде жеке тұлғалар жүзеге асыратын, облыс бойынша iске қосылған жалпы көлемде Семей қаласының үлесi 20-26% құрады.
Семей қаласында тұрғын үй жағдайын жақсартуға кезекте 2,7 мың адам, олардың 1,1 мың адамы - тұрғындардың әлеуметтiк қорғалмаған бөлігі, 754 адамы - бюджеттік ұйымдардың қызметкерлерi. Тiркелгендердің жалпы санында муниципалдық тұрғын үйге кезекке тұрғындар 2,4 мың адамды, кредит алуға мүмкiндiгi барлар 754 адамды құрайды. Жоспарланып отырған кезеңде тұрғын үй құрылысын үдете дамыту көзделуде, бұл қол жетiмдi және қолайлы тұрғын үйдi қамтамасыз етедi.
4. Бағдарламаның мақсаты мен мiндеттерi
Бағдарламаның мақсаты Семей қаласының одан әрi орнықты әлеуметтiк-экономикалық дамуына қол жеткiзу болып табылады.
Қойылған мақсаттарға қол жеткiзу үшiн Бағдарламада мынадай мiндеттердi шешу көзделген:
өнеркәсiп пен аграрлық секторда озық технология мен инновациялық шешiмдердi өндiрiске енгiзу есебiнен бәсекеге қабiлеттi өнiм шығаратын жаңа өндiрiстер құру;
қазiргi заманғы құрылыс материалдарын шығару жөнiндегi өндiрiстердi кеңейту;
шағын және орта кәсiпкерлiктi, туризмдi дамыту;
өндiрiстiк, инженерлiк және әлеуметтік инфрақұрылымды дамыту.
5. Бағдарламаны іске асырудың негiзгі бағыттары мен тетігі
Қойылған мақсаттарға қол жеткiзу және міндеттердi шешу алты негiзгi бағыт бойынша жүзеге асырылатын болады. Бұл - өнеркәсiптi, агроөнеркәсiп кешенiн, шағын кәсіпкерлiктi, инженерлiк және әлеуметтік инфрақұрылымды, тұрғын үй құрылысын дамыту, экологиялық жағдайды сауықтыру.
5.1. Өнеркәсіп
Өнеркәсiп өндiрiсiн одан әрi әртараптандыру және өнiмнiң бәсекелестiк қабiлетiн көтеру мақсатында:
ауыл шаруашылығы техникалары және "КАМАЗ" автомобильдерi үшін бөлшектер мен тораптар өндiрiсiн ашу;
қабырға блоктарын өндiрудi өндiрiске енгiзу;
сәулет табақ өрнектiк шынылар өндiрiсiн ұйымдастыру;
Семей тері-үлбір комбинаты өндiрiсiн дамыту;
цементтi құрғақ тәсiлмен өндiру жаңа технологиялық жүйе құрылыс басталуы;
өндiрілетiн қаптау өнiмi түрiн кеңейту;
тiгiншілік өндiрiсiн техникалық қайта жарақтандыру;
кабельдiк-өткiзгiш өнiм өндiрiсiн кеңейту;
техникалық және авиациялық киiз өндiрiсiн ашу;
лак-бояу өндiрiсiн дамыту;
газобетоннан және жанартау таутезегiнен блоктар өндiру;
полимер жабынды керамикалық кiрпiш өндiрiсiн ұйымдастыру;
көбiкбетон блоктары өндiрiсiн ұйымдастыру көзделуде.

5.2. Агропромышленный комплекс
В целях достижения доходности сельских населенных пунктов и для обеспечения должного уровня жизнеобеспечения сельских жителей, развития производств по переработке сельскохозяйственной продукции предусматривается:
организация заготовительных пунктов по приему молока, шерсти и кисломолочной продукции в селах города;
оказание содействия по обновлению сельскохозяйственной техники хозяйствующих субъектов на лизинговой основе;
освоение и развитие мощностей консервного и колбасного производств;
восстановление производства овощей в закрытом грунте и их переработка;
завершение реконструкции мельничного производства в мукомольно-комбикормовом комбинате;
завершение реконструкции и загрузка мощностей по производству мяса птицы;
строительство, ввод в эксплуатацию и освоение мощностей кондитерской фабрики;
пуск линии по переработке овощей и картофельной продукции, образование кластера по переработке сельскохозяйственной продукции.
5.3. Малое предпринимательство
Для развития малого предпринимательства будет продолжено осуществление финансово-кредитной и инвестиционной поддержки за счет использования кредитных ресурсов банков второго уровня, АО "Фонда развития малого предпринимательства", а также предусматривается:
реконструкция завода масел для производства высококачественных продуктов нефтехимии;
производство носков, деталей одежды трикотажной, перчаток и варежек.
Предусматриваются меры по дальнейшему развитию туризма в соответствии с требованиями международных стандартов, созданию сети сопутствующего сервиса: гостиниц, мотелей, предприятий быстрого питания, бытовых услуг и других объектов.
5.4. Инженерная инфраструктура
5.4.1. Транспорт и дорожное хозяйство
Для решения транспортных проблем города предусматривается:
за счет средств республиканского бюджета:
проведение дноуглубительных работ по реке Иртыш на участке водного пути поселок Майск - город Семипалатинск - поселок Шульбинск;
обновление и пополнение парка речного транспорта (приобретение обстановочного теплохода);
приобретение карчекрана для производства очистки поверхности водного пути;
за счет средств местного бюджета:
строительство и реконструкция речных пристаней и вокзала;
капитальный ремонт, реконструкция и устройство дорог, скверов и площадей города;
благоустройство набережной реки Иртыш в черте города;                реконструкция автомобильной дороги Семипалатинск - Кайнар;
по лизингу:
приобретение специальной наземной техники и оборудования для аэропорта.
5.4.2. Водообеспечение и канализация
Для улучшения состояния систем водообеспечения и канализации предусматривается:
за счет средств республиканского бюджета:
завершение строительства сооружения биологической очистки сточных вод в городе Семипалатинске;
реконструкция канализационного дюкера через реку Иртыш в городе Семипалатинске;
за счет средств местного бюджета:
реконструкция водопроводных сетей в поселке Коммунальник; сел Букенчи, Озерки, Ново-Баженовка, Знаменка, Кайнар, Булак, Талдыкорган, Муздыбай, Клементьевка и Жаркын;
гидрогеологические изыскания по водозаборам с утверждением запасов воды.

5.2. Aгpoөнepкәciп кешенi
Ауылдық елдi мекендердің табыстылығына қол жеткiзу үшiн және ауыл тұрғындарының тиiстi тiршілiктi қамтамасыз ету деңгейiн қамтамасыз ету, ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта өңдеу жөнiндегi өндiрiстердi дамыту үшін:
қала ауылдарында сүт, жүн және қышқыл сүт өнiмдерiн қабылдау дайындау пункттерiн ұйымдастыру;
шаруашылық жүргiзетiн субъектілерiнiң лизингтiк негiзде ауыл шаруашылық техникасын жаңартуға көмектесу;
консервi және шұжық өндiрiстерi қуаттарын игеру және дамыту;
көкөнiстi жабық жерде өндiрудi қалпына келтiру және оларды қайта өңдеу;
ұн тарту және құрама жем комбинатында ұн тарту өндiрiсiн қайта жаңғыртуды аяқтау;
құс етiн өндiру қуаттарын қайта жаңғыртуды аяқтау және жүктендiру;
кондитер фабрикасының құрылысы, пайдалануға беру және қуаттарын игеру;
көкөнiс және картоп өнiмдерiн өндiру желiсiн iске қосу, ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта өңдеу кластерлерiн құру көзделуде.
5.3. Шағын кәсiпкерлiк
Шағын кәсiпкерлiктi дамыту үшiн екiншi дәрежелi банктердiң, Шағын кәсіпкерлiктi қолдау қорының кредиттiк ресурстарын пайдалану есебiнен қаржылық-кредиттік және инвестициялық қолдауды жүзеге асыру жалғастырылатын болады, сондай-ақ,
жоғары сапалы мұнай-химия өнiмдерiн өндiру үшiн май зауытын қайта жаңғырту;
шұлық, тоқыма киiм бөлшектерiн, қолқап және биалай өндiру көзделуде.
Халықаралық стандарттар талаптарына сәйкес туризмдi одан әрi дамыту, қосарлас сервис: қонақ үйлер, мотелдер, тез тамақтандыру кәсіпорындар, тұрмыстық қызмет және басқа да объектілер жүйесiн құру жөнiндегi шаралар көзделуде.
5.4. Инженерлік инфрақұрылым
5.4.1. Көлiк және жол шаруашылығы
Қаланың көлiк проблемаларын шешу үшiн:
республикалық бюджет қаражаттары есебiнен:
Май кентi - Семей қаласы - Шүлбi кентi су жолы учаскесiнде Ертiс өзенiнiң түбiн тереңдету жұмыстарын жүргізу;
өзен көлігі паркiн жаңарту және толықтыру (жайлы теплоход сатып алу);
су жолының үстiн тазалау өндiрiсi үшiн аршу кранын сатып алу;
жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен:
өзен кеметұрақтары және вокзалдары құрылысы және оларды қайта жаңғырту;
қала көшелерiн, шағын гүлбақтарды және алаңдарды күрделi жөндеу, қайта жаңғырту және жайластыру;
қала аумағында Ертiс өзенi жағалауын көркейту;
Семей - Қайнар автомобиль жолын қайта жаңғырту;
лизинг бойынша:
әуежайға арнайы жерде жүру техникасын және жабдықтарды сатып алу көзделуде.
5.4.2. Сумен қамтамасыз ету және кәріздендіру
Cумен қамтамасыз ету және кәрiздендiру жағдайын жақсарту үшiн:
республикалық бюджет қаражаты есебiнен:
Семей қаласында сарқынды суларды биологиялық тазалау құрылғылары құрылысын аяқтау;
Семей қаласында Ертiс өзенi арқылы өтетiн кәрiздiк дюкердi қайта жаңғырту;
жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен:
Коммунальник кентiнде, Бөкеншi, Озерки, Жаңа Баженовка, Знаменка, Қайнар, Бұлақ, Талдықорған, Мұздыбай, Клементьевка және Жарқын ауылдарында су құбыры жүйелерiн қайта жаңғырту;
Су қорларын бекiтiп бас тоғандарды гидрогеологиялық iздестіру жүргiзу көзделуде.

5.4.3. Энергоснабжение
В целях улучшения теплоснабжения города Семипалатинска за счет средств республиканского бюджета предусматривается модернизация существующих мощностей котельных и теплоэнергоцентрали, сохраняющихся в схеме центрального теплоснабжения, реконструкция и замена тепловых сетей.
Кроме того, постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2005 года N№ 860 на разработку и экспертизу технико-экономического обоснования проекта теплоснабжения города Семипалатинска из республиканского бюджета выделено 120 млн. тенге. После утверждения технико-экономического обоснования Правительство Республики Казахстан обеспечивает выделение средств из республиканского бюджета на начало строительства ТЭЦ-3 в 2007 и 2008 годах по 5 млрд. тенге ежегодно.
5.5. Социальная инфраструктура
5.5.1. Образование
Для развития сети учреждений образования и обеспечения доступности качественного образования предусматривается:
за счет средств республиканского бюджета:
строительство школы с казахским языком обучения на 960 мест в поселке Восточный;
строительство школы на 400 мест в поселке Холодный ключ города Семипалатинска;
строительство средней школы на 1176 мест в левобережной части города Семипалатинска;
за счет средств местного бюджета:
строительство пристроек - спортзалов к двум школам;
строительство пристроек к школам N 5 и N 34;
строительство котельных к школам в поселке Пригородный и селах Приречное, Ново-Баженово, Прииртышское, Чекоман, Акбулак.
5.5.2. Здравоохранение
Для улучшения качества и доступности медицинских услуг населению за счет средств республиканского бюджета предусматривается:
завершение строительства радиологического центра онкологического диспансера;
строительство детской противотуберкулезной больницы на 80 коек;
строительство станции скорой медицинской помощи.
Кроме того, в рамках реализации региональной программы развития здравоохранения города Семипалатинска в 2006-2008 годах на материально-техническое оснащение, капитальный ремонт и обеспечение лекарственными средствами учреждений здравоохранения и другие мероприятия из республиканского бюджета будет выделено 1364,8 млрд. тенге, из местного бюджета 788,2 млрд. тенге.
5.5.3. Культура и спорт
С целью развития организаций культуры и спорта будет использован потенциал имеющейся сети, восстановлены ранее законсервированные объекты, а также за счет средств местного бюджета предусматривается реконструкция дома музея семьи Невзоровых.
В перспективе будут проработаны вопросы строительства казахского драматического театра и ледового дворца.

5.4.3. Энергиямен жабдықтау
Семей қаласын жылумен қамтуды оңтайландыру мақсатында Республикалық бюджет қаражаты есебiнен орталық жылумен қамтамасыз ету сұлбасында сақталып келе жатқан қазандықтар мен жылу қуаты орталығының бар қуаттарын жаңғырту жылу жүйелерiн қайта жаңғырту және ауыстыру көзделуде.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2005 жылғы 20 тамыздағы N 860  қаулысымен  Семей қаласын жылумен жабдықтау жобасын әзiрлеуге және техникалық-экономикалық негiздемесiн сараптауға 120 млн. теңге бөліндi. Техникалық-экономикалық негiздемесi бекiтiлгеннен кейiн Қазақстан Республикасының Үкiметi 2007 және 2008 жылдары жыл сайын 5 млрд. теңгеден республикалық бюджеттен ЖЭС-3 құрылысының басталуын қаржыландыруды қамтамасыз етедi.
5.5. Әлеуметтiк инфрақұрылым
5.5.1. Бiлiм беру
Білім беру мекемелерi жүйесiн дамыту және сапалы білімге қол жетiмділіктi қамтамасыз ету үшiн:
республикалық бюджет қаражаты есебiнен:
Восточный кентiнде қазақ тiлiнде оқытатын 960 орындық мектеп құрылысы;
Семей қаласының Суық бастау кентiнде 400 орындық мектеп құрылысы;
Семей қаласының сол жағалау бөлiгiнде 1176 орындық орта мектеп құрылысы;
жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен:
екi мектептiң спорт зал жапсаржай құрылыстары;
N 5 және N 34 мектептерiне жапсаржай құрылыстары;
Пригородный кентiнде және Приречное, Жаңа Баженов, Прииртышское, Чекоман, Ақбұлақ ауылдарындағы мектептердің қазандықтар құрылысы көзделуде.
5.5.2. Денсаулық сақтау
Тұрғындарға көрсетiлетiн медициналық қызметтердiң сапасын және оларға қол жетiмділiгiн жақсарту үшiн республикалық қаражаты есебiнен:
онкологиялық диспансердің радиологиялық орталығының құрылысын аяқтау;
балалардың туберкулезге қарсы 80 төсектiк ауруханасы құрылысы;
жедел медициналық жәрдем станциясының құрылысы көзделуде.
Бұдан басқа, Семей қаласының денсаулық сақтау өңiрлiк даму бағдарламасын iске асыру шеңберiнде 2006-2008 жылдары денсаулық сақтау мекемелерiн материалдық-техникалық жарақтандыруға, күрделi жөндеу мен дәрілiк заттармен қамтамасыз етуге және басқа iс-шараларға республикалық бюджеттен 1364,8 млрд.теңге, жергiлiктi бюджеттен 788,2 млрд.теңге бөлiнедi.
5.5.3. Мәдениет және cпopт
Мәдениет пен спорт ұйымдарын дамыту мақсатында бар жүйелер әлеуетi пайдаланылатын, бұрын уақытша жабылған объектiлер қалпына келтiрiлетiн болады, сондай-ақ жергілiктi бюджет қаражаты есебiнен:
қаланың сол жағалау бөлiгiнде Мәдениет үйiн қайта жаңғырту;
Невзоровтар отбасының мұражай үйiн қайта жаңғырту көзделуде.
Болашақта қазақ драма театры және мұз сарайы құрылысы мәселелерi қаралатын болады.

5.5.4. Жилищное строительство
Расширение производства строительных материалов создаст условия для ускорения жилищного строительства по городу Семипалатинску, что обеспечит доступность жилья широким слоям населения.
За счет средств республиканского бюджета в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы в городе Семипалатинске предусматривается ввести в эксплуатацию:
6771 кв. метров жилья государственного жилищного фонда, в том числе в 2006 году - 4151 кв. метров, в 2007 году - 2620 кв. метров;
29918 кв. метров ипотечного жилья, возводимого за счет бюджетного кредитования, в том числе в 2006 году - 20618 кв. метров, в 2007 году - 9300 кв. метров.
За счет средств местного бюджета будет осуществлено строительство необходимых инженерных коммуникаций к объектам нового жилищного строительства.
6. Необходимые ресурсы и источники финансирования
Для реализации Программы будут задействованы собственные средства предприятий, отечественных инвесторов, банков второго уровня, институтов развития и бюджетные источники финансирования.
Общие затраты из государственного бюджета на реализацию Программы составят 26346,9 млн. тенге, в том числе из средств республиканского бюджета - 23569,2 млн. тенге, из них в 2006 году - 6841,1 млн. тенге, в 2007 году - 9576,3 млн. тенге, в 2008 году - 7151,8 млн. тенге; из местного бюджета - 2777,7 млн. тенге, из них в 2006 году - 690,6 млн. тенге, в 2007 году - 889 млн. тенге, в 2008 году - 1198,1 млн. тенге.
Объемы финансирования из бюджетных источников будут уточняться при утверждении бюджета на соответствующий финансовый год.
7. Ожидаемый результат от реализации Программы
Реализация Программы способствует обеспечению устойчивого роста экономики города на основе диверсификации, модернизации отраслей промышленности и создания условий для производства конкурентных видов продукции. Выпуск товарной продукции к 2008 году возрастет на 3,5-4 млрд. тенге, дополнительно будет создано не менее 1 тыс. новых рабочих мест.
За счет внедрения прогрессивных технологий улучшится обеспечение отечественными строительными материалами, что повлияет на снижение себестоимости строительной продукции, снизит стоимость жилья и обеспечит его доступность широким слоям населения.
В аграрном секторе будет достигнут рост объемов производства животноводческой продукции: мяса в 1,4 раза, молока - на 5,0%, яиц - на 4,2%, шерсти - на 1,2%.
Расширится налогооблагаемая база, что повлечет за собой увеличение поступления налогов в государственный бюджет.
За счет модернизации существующих мощностей котельных и теплоэнергоцентрали, реконструкции и замены тепловых сетей улучшится теплоснабжение города, ввода в эксплуатацию сооружения биологической очистки сточных вод, реконструкции канализационного дюкера, а также водопроводных сетей сельских населенных пунктов - работа системы водообеспечения и канализации.
Обеспечение судоходства на реке Иртыш, реконструкция автодорожной сети решат основные транспортные проблемы города.
Строительство новых и реконструкция действующих объектов социальной сферы позволят обеспечить население города и сельских населенных пунктов более качественными услугами образования и здравоохранения.

5.5.4. Тұрғын үй құрылысы
Құрылыс материалдары өндiрiсiн кеңейту қала бойынша тұрғын үй құрылысын жеделдету үшін жағдай жасау, тұрғындардың көпшiлiк бөлігіне тұрғын үйдің қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ететiн болады.
Республикалық бюджет қаражаты есебінен Қазақстан Республикасында Тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберiнде Семей қаласында:
мемлекеттiк тұрғын үй қорынан 6771 шаршы метр, оның iшiнде 2006 жылы - 4151 шаршы метр, 2007 жылы 2620 шаршы метр тұрғын үйдi;
бюджеттік кредит беру есебiнен салынатын 29918 шаршы метр, оның ішінде 2006 жылы - 20618 шаршы метр, 2007 жылы 9300 шаршы метр ипотекалық тұрғын үйдi пайдалануға беру көзделуде.
Жергiлiктi бюджет қаражаты есебінен жаңа тұрғын үй құрылысы объектiлерiне қажеттi инженерлiк коммуникациялар құрылысы жүзеге асырылатын болады.
6. Қажетті ресурстар және қаржыландыру көздерi
Бағдарламаны іске асыру үшiн кәсіпорындардың, отандық инвесторлардың, екiншi деңгейдегi банктердiң, даму институттарының меншік қаражаты және қаржыландырудың бюджеттік көздері пайдаланылатын болады.
Бағдарламаны iске асыруға мемлекеттік бюджеттен жалпы шығындар 26346,9 млн. теңге құрайды, оның iшiнде республикалық бюджет қаражаты есебінен - 23569,2 млн. теңге, оның ішінде 2006 жылы - 6841,1 млн. теңге, 2007 жылы - 9576,3 млн. теңге, 2008 жылы - 7151,8 млн. теңге; жергілікті бюджеттен - 2777,7 млн. теңге, оның iшiнде 2006 жылы - 690,6 млн. теңге, 2007 жылы - 889 млн. теңге, 2008 жылы - 1198,1 млн. теңге көзделуде.
Бюджет көздерінен қаржыландыру көлемі тиiстi қаржы жылына бюджеттi бекiту кезінде нақтыландырылатын болады.
7. Бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтижелер
Бағдарламаны iске асыру өнеркәсіп салаларын әртараптандыру, жаңғырту және өнiмнiң бәсекеге қабiлетсiз түрлерiн өндіру үшін жағдай жасау негiзiнде қала экономикасының орнықты өсуін қамтамасыз етуге көмектеседi. Тауар өнiм шығару 2008 жылға 3,5 - 4 млрд. теңгеге өседі, қосымша 1 мыңнан кем емес жаңа жұмыс орындары ашылатын болады.
Прогрессивті технологияны өндiрiске енгізу есебінен отандық құрылыс материалдарымен қамтамасыз ету жақсарады, бұл құрылыс өнімінің өзіндік құнын төмендетуге ықпал етеді, тұрғын үй құнын азайтады және оның тұрғындардың көпшiлiк тобына қол жетімдiлiгiн қамтамасыз етеді.
Аграрлық секторда мал шаруашылығы өнімi көлемінің: еттің 1,4 есе, сүттiң - 5,0%, жұмыртқаның - 4,2%, жүннің 1,2%-ға өсуіне қол жеткізілетін болады.
Салық салу базасы ұлғайып, бұл мемлекеттiк бюджетке салықтар түсiмiнiң артуына алып келедi.
Тұрғындарды әлеуметтiк инфрақұрылым объектілерімен қамтамасыз ету, қала және ауылдық елдi мекендер келбетi жақсарады.
Қазандықтар мен жылу қуаты орталығының бар қуаттарын жаңғырту, жылыту жүйелерiн қайта жаңғырту және ауыстыру есебiнен қаланы жылумен қамтамасыз ету, сарқынды суларды биологиялық тазалау құрылғыларын пайдалануға енгiзу, кәрiздiк дюкердi, сондай-ақ ауылдық елдi мекендердiң су құбыры жүйелерiн қайта жаңғырту есебiнен сумен қамтамасыз ету және кәрiз жүйелерiнiң жұмыстары жақсаратын болады.
Ертiс өзенiнде кеме қатынасын қамтамасыз ету, автожол желiсiн қайта құру қаланың негiзгi көлiк проблемаларын шешедi.
Әлеуметтiк саланың жаңа объектiлерiнiң құрылысы қала және ауылдық елдi мекендер тұрғындарын бiлiм беру мен денсаулық сақтаудың барынша сапалы қызметтерiмен қамтамасыз етуге мүмкiндiк бередi.

8. План
мероприятий по реализации Программы
развития города Семипалатинска
Восточно-Казахстанской области
на 2006-2008 годы
№N
п/п
Мероприятие
Форма
завер-
шения
Ответст-
венный
за
испол-
нение
(реали-
зацию)
Срок
ис-
пол-
нения
(реа-
лиза-
ции)
Пред-
пола-
гае-
мые
рас-
ходы
(млн.
тен-
ге)
Источ-
ник
финан-
сиро-
вания
1
2
3
4
5
6
7
8.1. Развитие реального сектора
8.1.1. Промышленность
8.1.
1.1
Создать произ-
водство дета-
лей и узлов
для сельскохо-
зяйственных
машин и авто-
мобилей КАМАЗ
в АО "Семмаш-
завод"
Инфор-
мация
Прави-
тель-
ству
Респуб-
лики
Казах-
стан
МИТ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области,
ЗАО "Банк
развития
Казах-
стана"
(по согла-
сованию)
4
квар-
тал
2007
года
Со-
глас-
но ин-
вести-
цион-
ных
проек-
тов
Сред-
ства
пред-
прия-
тий и
кре-
дитные
ресур-
сы
8.1.
1.2
Внедрить в
производство
стеновые бло-
ки в АО
"Силикат"
Инфор-
мация
Прави-
тель-
ству
Рес-
пуб-
лики
Казах-
стан
МИТ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области,
АО "Инвести-
ционный Фонд Ка-
захстана"
(по согла-
сованию)
4
квар-
тал
2007
года
Сог-
ласно
ин-
вести-
цион-
ных
проек-
тов
Сред-
ства
пред-
прия-
тий и
кре-
дитные
ресур-
сы
8.1.
1.3
Организовать
производство
архитектурно-
го, строитель-
ного, узорча-
того стекла в
ТОО "Тайм С"
Инфор-
мация
Прави-
тель-
ству
Респуб-
лики
Казах-
стан
МИТ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области,
АО "Ин-
вестицион-
ный Фонд
Казахста-
на" (по
согла-
сованию)
2
квар-
тал
еже-
годно
Сог-
ласно
ин-
вести-
цион-
ных
проек-
тов
Сред-
ства
пред-
прия-
тий и
кре-
дитные
ресур-
сы
8.1.
1.4
Содействовать
развитию про-
изводства в
ТОО "Семипала-
тинский коже-
венно-меховой
комбинат"
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МИТ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области,
ЗАО "Банк
развития
Казах-
стана"
(по согла-
сованию)
1
квар-
тал
еже-
годно
Сог-
ласно
ин-
вести-
цион-
ных
проек-
тов
Сред-
ства
пред-
прия-
тий и
кре-
дитные
ресур-
сы
8.1.
1.5
Начать строи-
тельство новой
технологичес-
кой линии про-
изводства це-
мента по сухо-
му способу в
АО "Семейце-
мент"
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МИТ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области,
ЗАО "Банк
развития
Казах-
стана"
(по согла-
сованию)
3
квар-
тал
еже-
годно
Сог-
ласно
ин-
вести-
цион-
ных
проек-
тов
Сред-
ства
пред-
прия-
тий и
кре-
дитные
ресур-
сы
8.1.
1.6
Восстановить
производство
овощей в зак-
рытом грунте и
их переработку
в ТОО "Теплич-
ный"
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МИТ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области,
АО "Ин-
вестицион-
ный Фонд
Казахста-
на" (по
согла-
сованию)
3
квар-
тал
2007
года
Сог-
ласно
ин-
вести-
цион-
ных
проек-
тов
Сред-
ства
пред-
прия-
тий и
кре-
дитные
ресур-
сы
8.1.
1.7
Расширить ас-
сортимент и виды произво-
димой упако-
вочной продук-
ции в ТОО "Казполиграф"
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МИТ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области,
АО "Ин-
вестицион-
ный Фонд
Казахста-
на" (по
согла-
сованию)
2
квар-
тал
2007
года
Сог-
ласно
биз-
нес-
плана
Сред-
ства
пред-
прия-
тий и
кре-
дитные
ресур-
сы
8.1.
1.8
Технически пе-
ревооружить
швейное произ-
водство для
выпуска конку-
рентоспособной
продукции в
ТОО "Семспец-
снаб"
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МИТ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области,
ЗАО "Банк
развития
Казах-
стана"
(по согла-
сованию)
1
квар-
тал
2007
года
Сог-
ласно
биз-
нес-
плана
Сред-
ства
пред-
прия-
тий и
кре-
дитные
ресур-
сы
8.1.
1.9
Расширить про-
изводство ка-
бельно-провод-
никовой про-
дукции в ТОО
"Каззлектро-
маш"
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МИТ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
еже-
годно
Сог-
ласно
ин-
вести-
цион-
ных
проек-
тов
Сред-
ства
пред-
прия-
тий
8.1.

8. Шығыс Қазақстан облысының Семей қаласын дамытудың
2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру
жөнiндегi iс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шара
Аяқталу
нысаны
Орындауға
(іске
асыруға)
жауапты-
лар
Орын-
далу
(іске
асыру)
мерзі-
мі
Көзде-
летін
шығыс-
тар
(млн.
теңге)
Қаржы-
ланды-
ру
көзі
1
2
3
4
5
6
8.1. Нақты секторды дамыту
8.1.1. Өнеркәсіп
8.1.
1.1
"Семмашзауыт"
ААҚ ауыл
шаруашылығы
техникалары
және "КАМАЗ"
автомобиль-
дері үшін
бөлшектер
мен тораптар
өндірісін ашу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі,
"Қазақс-
танның
даму
банкі"
ЖАҚ
(келiсiм
бойынша)
2007
жылғы
4-тоқ-
сан
Инвес-
тиция-
лық
жоба-
ларға
сәйкес
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты және
кредит-
тік
ресурс-
тар
8.1.
1.2
"Силикат"
ААҚ қабырға
блоктарын
өндiрiске
енгiзу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі,
"Қазақ-
станның
Инвести-
циялық
Қоры" АҚ
(келiсiм
бойынша)
2007
жылғы
4-тоқ-
сан
Инвес-
тиция-
лық
жоба-
ларға
сәйкес
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты және
кредит-
тік
ресурс-
тар
8.1.
1.3
"Тайм C" ЖШС
сәулет құрылыс өрнектік шынылар
өндiрiсiн
ұйымдастыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі,
"Қазақс-
танның
Инвести-
циялық
Қоры" АҚ
(келiсiм
бойынша)
Жыл
сайын
2-
тоқсан
Инвес-
тиция-
лық
жоба-
ларға
сәйкес
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты және
кредит-
тік
ресурс-
тар
8.1.
1.4
"Семей
тері-үлбір
комбинаты"
ЖШС-да өндірісті
дамытуға
жәрдемдесу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі,
"Қазақс-
танның
даму
банкі"
ЖАҚ
(келiсiм
бойынша)
Жыл
сайын
1-
тоқсан
Инвес-
тиция-
лық
жоба-
ларға
сәйкес
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты және
кредит-
тік
ресурс-
тар
8.1.
1.5
"Семейцемент"
АҚ цементтi
құрғақ тәсіл-
мен өндірудің
жаңа
технологиялық
желісінің
құрылысын
бастау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі,
"Қазақс-
танның
даму
банкі"
ЖАҚ
(келiсiм
бойынша)
Жыл
сайын
3-
тоқсан
Инвес-
тиция-
лық
жоба-
ларға
сәйкес
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты және
кредит-
тік
ресурс-
тар
8.1.
1.6
"Тепличный"
ЖШС көкөністі
жабық жерде
өндiрудi
қалпына
келтiру және
оларды қайта
өңдеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі,
"Қазақс-
танның
Инвести-
циялық
Қоры" АҚ
(келiсiм
бойынша)
2007
жылғы
3-тоқ-
сан
Инвес-
тиция-
лық
жоба-
ларға
сәйкес
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты және
кредит-
тік
ресурс-
тар
8.1.
1.7
"Қазполиграф"
ЖШС
өндiрілетін
қаптау өнiмi
ассортимен-
тін және
түрлерін
ұлғайту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі,
"Қазақс-
танның
Инвести-
циялық
Қоры" АҚ
(келiсiм
бойынша)
2007
жылғы
2-тоқ-
сан
Бизнес-
жоспар-
ға
сәйкес
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты және
кредит-
тік
ресурс-
тар
8.1.
1.8
"Семарнайы-
жабдықтау"
ЖШС
бәсекелестік
қабілеті бар
өнім шығару
үшiн
тігіншілік
өндірісін
техникалық
қайта
жарақтандыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі,
"Қазақс-
танның
даму
банкі"
ЖАҚ
(келiсiм
бойынша)
2007
жылғы
1-тоқ-
сан
Бизнес-
жоспар-
ға
сәйкес
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты және
кредит-
тік
ресурс-
тар
8.1.
1.9
"Қазэлектро-
маш" ЖШС
кабельдік-
өткiзгiш
өнiм
өндiрiсiн
кеңейту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
Жыл
сайын
4-
тоқсан
Инвес-
тиция-
лық
жоба-
ларға
сәйкес
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты
8.1.

1.10
Создать произ-
водство техни-
ческого и авиационного
войлока в ТОО
"Роза"
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МИТ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области,
АО "Ин-
вестицион-
ный Фонд
Казахста-
на" (по
согла-
сованию)
4
квар-
тал
2006
года
Сог-
ласно
ин-
вести-
цион-
ных
проек-
тов
Сред-
ства
пред-
прия-
тий и
кре-
дитные
ресур-
сы
8.1.
1.11
Развить лако-
красочное
производство
мошностью до
500 тонн в год
в ТОО "Семипа-
латинский ка-
бельный завод"
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МИТ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
1
квар-
тал
2008
года
Сог-
ласно
ин-
вести-
цион-
ных
проек-
тов
Сред-
ства
пред-
прия-
тий и
кре-
дитные
ресур-
сы
8.1.
1.12
Наладить про-
изводство бло-
ков из газобе-
тона и вулка-
нических туфов
мощностью
10,0 тысяч
тонн в год в
ТОО "Семмикс"
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МИТ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
3
квар-
тал
2006
года
Сог-
ласно
ин-
вести-
цион-
ных
проек-
тов
Сред-
ства
пред-
прия-
тий
8.1.
1.13
Внедрить новые
виды строи-
тельных мате-
риалов в ТОО
"Семипалатин-
ский завод
асбоцементных
изделий"
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МИТ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2007
года
Сог-
ласно
ин-
вести-
цион-
ных
проек-
тов
Сред-
ства
пред-
прия-
тий
8.1.
1.14
Организовать
производство
керамического
кирпича с по-
лимерным пок-
рытием в ТОО
"Баис"
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МИТ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2007
года
Сог-
ласно
ин-
вести-
цион-
ных
проек-
тов
Сред-
ства
пред-
прия-
тий и
кре-
дитные
ресур-
сы
8.1.
1.15
Организовать
производство
пенобетонных
блоков в
ТОО "Сауле"
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МИТ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
3
квар-
тал
2007
года
Сог-
ласно
ин-
вести-
цион-
ных
проек-
тов
Сред-
ства
пред-
прия-
тий и
кре-
дитные
ресур-
сы
8.1.
1.16
Построить за-
вод по произ-
водству кера-
мического кир-
пича
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МИТ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
2
квар-
тал
2008
года
Сог-
ласно
ин-
вести-
цион-
ных
проек-
тов
Сред-
ства
пред-
прия-
тий и
кре-
дитные
ресур-
сы
8.1.2. Агропромышленный комплекс
8.1.
2.1
Организовать
заготовитель-
ные пункты по
приему молока,
шерсти, кисло-
молочной про-
дукции в сель-
ских населен-
ных пунктах
города Семипа-
латинска
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МСХ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
2
квар-
тал
2006
года
Сог-
ласно
биз-
нес-
плана
Сред-
ства
сель-
хозто-
варо-
произ-
води-
телей
8.1.
2.2
Оказать содей-
ствие по об-
новлению сель-
скохозяйствен-
ной техники
хозяйствующих
субьектов на
лизинговой ос-
нове
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МСХ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
еже-
годно
Сог-
ласно
биз-
нес-
плана
Кре-
дитные
сред-
ства
8.1.
2.3
Освоить и раз-
вить мощности
консервного и
колбасного
производств
ТОО "Семипала-
тинский мясо-
комбинат"
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МСХ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
3
квар-
тал

1.10
"Роза" ЖШС
техникалық
және авиациялық
киіз өндірісін
ашу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі,
"Қазақс-
танның
Инвести-
циялық
Қоры" АҚ
(келiсiм
бойынша)
2006
жылғы
4-тоқ-
сан
Инвес-
тиция-
лық
жоба-
ларға
сәйкес
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты және
кредит-
тік
ресурс-
тар
8.1.
1.11
"Семей кабель
зауыты" ЖШС
жылына
қуаттылығы
500 тоннаға
дейін лак-
бояу өндiрi-
сiн дамытуды
қамтамасыз ету
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
1-тоқ-
сан
Инвес-
тиция-
лық
жоба-
ларға
сәйкес
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты және
кредит-
тік
ресурс-
тар
8.1.
1.12
"Семмикс" ЖШС
жылына
қуаттылығы
10,0 мың тонналық
газобетоннан
және жанартау
таутезегінен
блоктар
өндіру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2006
жылғы
3-тоқ-
сан
Инвес-
тиция-
лық
жоба-
ларға
сәйкес
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты
8.1.
1.13
"Семей
асбоцемент
өнімдерi
зауыты" ЖШС
құрылыс
материалда-
рының жаңа
түрлерiн
енгізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2007
жылғы
4-тоқ-
сан
Инвес-
тиция-
лық
жоба-
ларға
сәйкес
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты
8.1.
1.14
"Баис" ЖШС
полимер
жабынды
керамикалық
кiрпіш
өндiрісін
ұйымдастыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2007
жылғы
4-тоқ-
сан
Инвес-
тиция-
лық
жоба-
ларға
сәйкес
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты және
кредит-
тік
ресурс-
тар
8.1.
1.15
"Сәуле" ЖШС-
де көбікбетон
блоктары
өндірісін
ұйымдастыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2007
жылғы
3-тоқ-
сан
Инвес-
тиция-
лық
жоба-
ларға
сәйкес
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты және
кредит-
тік
ресурс-
тар
8.1.
1.16
Керамикалық
кірпіш өндіру
зауыты
құрылысы
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
2-тоқ-
сан
Инвес-
тиция-
лық
жоба-
ларға
сәйкес
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты және
кредит-
тік
ресурс-
тар
8.1.2. Агроөнеркәсіп кешені
8.1.
2.1
Өңiр ауылда-
рында сүт,
жүн шәне
қышқыл сүт
өнiмдерiн
қабылдау дайындау пункттерін ұйымдастыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2006
жылғы
2-тоқ-
сан
Бизнес-
жоспар-
ға
сәйкес
Ауыл
шаруа-
шылығы
тауар
өндіру-
шілері-
нің
қара-
жаты
8.1.
2.2
Шаруашылық
жүргізетiн
субъектілерге
лизингтік
негізде ауыл
шаруашылығы
техникасын
жаңартуға
көмектесу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
Жыл
сайын
4-тоқ-
сан
Бизнес-
жоспар-
ға
сәйкес
Кредит-
тік
қара-
жаттар
8.1.
2.3
"Семей ет
комбинаты"
ЖШС-нің
консерві
және шұжық
өндiрiстерi
қуаттарын
игеру және
дамытуды
қамтамасыз ету
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі

2007
года
Сог-
ласно
ин-
вести-
цион-
ных
проек-
тов
Сред-
ства
пред-
прия-
тий и
кре-
дитные
ресур-
сы
8.1.
2.4
Завершить ре-
конструкцию
мельничного
производства
в ОАО "Восточ-
но-Казахстан-
ский мукомоль-
но-комбикормо-
вый комбинат"
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МСХ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2006
года
Сог-
ласно
ин-
вести-
цион-
ных
проек-
тов
Сред-
ства
пред-
прия-
тий и
кре-
дитные
ресур-
сы
8.1.
2.5
Завершить ре-
конструкцию и
загрузку мощ-
ности по про-
изводству мяса птицы в ТОО "Прииртышская
бройлерная
птицефабрика"
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МСХ, аким
области
4
квар-
тал
2006
года
Сог-
ласно
ин-
вести-
цион-
ных
проек-
тов
Сред-
ства
пред-
прия-
тий и
кре-
дитные
ресур-
сы
8.1.
2.6
Построить и
ввести в экс-
плуатацию кон-
дитерскую фаб-
рику мощностью
51 тонна в сутки ТОО "Алгабас К-7"
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МСХ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4 квар-
тал
2008 года
Сог-
ласно
ин-
вести-
цион-
ных
проек-
тов
Сред-
ства
пред-
прия-
тий и
кре-
дитные
ресур-
сы
8.1.
2.7
Запустить ли-
нию переработ-
ки овощной и
картофельной
продукции в
ТОО "Агрофирма
Приречное" и
создать клас-
тер по перера-
ботке сельхоз-
продукции
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МСХ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
1
квар-
тал
2008
года
Сог-
ласно
биз-
нес-
плана
Сред-
ства
пред-
прия-
тий и
кре-
дитные
ресур-
сы
8.1.3. Малое предпринимательство
8.1.
3.1
Реконструиро-
вать Семипала-
тинский завод
масел для про-
изводства вы-
сококачествен-
ных продуктов
нефтехимии
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МИТ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2007
года
Сог-
ласно
ин-
вести-
цион-
ных
проек-
тов
Сред-
ства
пред-
прия-
тий и
кре-
дитные
ресур-
сы
8.1.
3.2
Организовать
производство
носков, дета-
лей одежды трикотажной,
перчаток и
варежек в ТОО
"Носочно-три-
котажная фаб-
рика"
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МИТ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2008
года
Сог-
ласно
ин-
вести-
цион-
ных
проек-
тов
Сред-
ства
пред-
прия-
тий и
кре-
дитные
ресур-
сы
8.1.
3.3
Предусмотреть
меры по даль-
нейшему разви-
тию туризма в
соответствии с
требованиями
международных
стандартов
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МИТ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2007
года
Сог-
ласно
регио-
наль-
ной
прог-
раммы
разви-
тия
туриз-
ма
Сред-
ства
пред-
прия-
тий и
кре-
дитные
ресур-
сы
8.1.
3.4
Оказать содей-
ствие в созда-
нии сети со-
путствующего
сервиса:
гостиниц, мо-
телей, пред-
приятий быст-
рого питания,
бытовых услуг
и других объектов
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МИТ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2008
года
Сог-
ласно
регио-
наль-
ной
прог-
раммы
разви-
тия
туриз-
ма

2007
жылғы
3-тоқ-
сан
Инвес-
тиция-
лық
жоба-
ларға
сәйкес
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты және
кредит-
тік
ресурс-
тар
8.1.
2.4
"Ұн тарату
және құрама жем комби-
наты" ААҚ-да ұн тарту өндiрiсiн қайта жаңартуды
аяқтау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2006
жылғы
4-тоқ-
сан
Инвес-
тиция-
лық
жоба-
ларға
сәйкес
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты және
кредит-
тік
ресурс-
тар
8.1.
2.5
"Прииртыш
бройлер құс
фабрикасы"
ЖШС-де құс
етін өндіру
қуаттарын
қайта
жаңартуды
аяқтау және
жүктендіруді
қамтамасыз
ету
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2006
жылғы
4-тоқ-
сан
Инвес-
тиция-
лық
жоба-
ларға
сәйкес
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты және
кредит-
тік
ресурс-
тар
8.1.
2.6
"Алғабас
К-7" ЖШС-нің
қуаттылығы
тәулігіне 51
тонналық
кондитер
фабрикасының
құрылысы,
пайдалануға
беру және
қуаттарды
игеру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
4-тоқ-
сан
Инвес-
тиция-
лық
жоба-
ларға
сәйкес
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты және
кредит-
тік
ресурс-
тар
8.1.
2.7
"Приречное
агрофирмасы"
ЖШС-де
көкөніс және
картоп өнім-
дерін өндіру
желісін іске
қосу және
ауыл
шаруашылығы
өнімін қайта
өңдеу
кластерлерін
құру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
1-тоқ-
сан
Бизнес-
жоспар-
ға
сәйкес
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты және
кредит-
тік
ресурс-
тар
8.1.3. Шағын кәсіпкерлік
8.1.
3.1
Жоғары сапалы
мұнай-химия
өнiмдерін
өндiру үшін
Семей май
зауытын қайта
жаңарту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2007
жылғы
4-тоқ-
сан
Инвес-
тиция-
лық
жоба-
ларға
сәйкес
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты және
кредит-
тік
ресурс-
тар
8.1.
3.2
"Шұлық-тоқыма
фабрикасы"
ЖШС-не шұлық,
тоқыма киім
бөлшектерін,
қолқап және
биялай
өндірісін
қалпына
келтіру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
4-тоқ-
сан
Инвес-
тиция-
лық
жоба-
ларға
сәйкес
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты және
кредит-
тік
ресурс-
тар
8.1.
3.3
Халықаралық
стандарттар
талаптарына сәйкес
туризмді
одан әрі
дамыту
шараларын
көздеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2007
жылғы
4-тоқ-
сан
Туризм
дамыту
аймақ-
тық
бағдар-
лама
бойынша
Кәсіп-
орын-
дар
қаража-
ты және
кредит-
тік
ресурс-
тар
8.1.
3.4
Қосарлас
сервис:
қонақ үйлер,
мотелдер,
тез тамақ-
тандыру кәсіпорындар,
тұрмыстық
қызмет және
басқа да объектілер
жүйесін
құруға
көмектесу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
4-тоқ-
сан
Туризм
дамыту
аймақ-
тық
бағдар-
лама
бойынша

8.2. Инженерная инфраструктура и социальная сфера
8.2.1. Транспорт и дорожное хозяйство
8.2.
1.1
Провести дно-
углубительные
работы по ре-
ке Иртыш на
участке водно-
го пути посе-
лок Майск-
город Семипа-
латинск - по-
селок Шульбинск
с ежегодным
объемом не ме-
нее 415 тыс.м.
куб.
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МТК, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
еже-
годно
2006
год -
73,4
2007
год -
80,0
2008
год -
90,0
Рес-
публи-
канс-
кий
бюд-
жет
8.2.
1.2
Обновить и по-
полнить парк
речного транс-
порта (приоб-
ретение обста-
новочного теп-
лохода)
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МТК, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2006
года
2006
год -
89,92
Рес-
публи-
канс-
кий
бюд-
жет
8.2.
1.3
Приобрести
карчекран для
производства
очистки по-
верхности вод-
ного пути с
разработкой
проектно-смет-
ной документа-
ции в 2006
году
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МТК, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал

8.2. Инженерлік инфрақұрылым және әлеуметтік сала
8.2.1. Көлік және жол шаруашылығы
8.2.
1.1
Жылына кем
дегенде 415
мың текше
м.-ден кем
емес
көлеммен Май
кенті - Семей
қаласы -
Шүлбі кенті
су жолы
учаскесінде
Ертiс өзені-
нің түбін
тереңдету
жұмыстарын
жүргізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
Жыл
сайын
4-тоқ-
сан
2006
жыл -
73,4
2007
жыл -
80,0
2008
жыл -
90,0
Респу-
блика-
лық
бюджет
8.2.
1.2
Өзен көлігi
паркін
жаңарту және
толықтыру
(жайлы
теплоход
сатып aлу)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2006
жылғы
4-тоқ-
сан
2006
жыл -
89,92
Респу-
блика-
лық
бюджет
8.2.
1.3
2006 жылы
жобалық-
сметалық
құжаттама
әзiрлеп су
жолының үстін
тазалау үшін
аршу кранын
сатып алу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі

2008
года
2006
год -
9,1
2007
год -
120,0
2008
год -
132,0
Рес-
публи-
канс-
кий
бюд-
жет
8.2.
1.4
Строительство
моста через
реку Иртыш в
городе Семипа-
латинске Вос-
точно-Казах-
станской об-
ласти (оплата
дополнительных
работ)
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МТК, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
1
квар-
тал
2007
года
2006
год -
2529,7
Рес-
публи-
канс-
кий
бюд-
жет
8.2.
1.5
Реконструиро-
вать речные
пристани и
построить реч-
ной вокзал
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
Аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2008
года
2007
год -
80,0
2008
год -
80,0
Мест-
ный
бюд-
жет
8.2.
1.6
Произвести ка-
питальный ре-
монт, реконст-
рукцию и обу-
стройство до-
рог, скверов и
площадей горо-
да
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
Аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2008
года
2006
год -
100,0
2007
год -
100,0
2008
год -
150,0
Мест-
ный
бюд-
жет
8.2.
1.7
Благоустроить
набережную ре-
ки Иртыш в черте города
Семипалатинс-
ка с общей
протяженностью
3 км по право-
му берегу
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
Аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2008
года
2008
год -
70,0
Мест-
ный
бюд-
жет
8.2.
1.8.
Реконструиро-
вать автомо-
бильную дорогу
Семипалатин-
ск - Кайнар
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
Аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2008
года
2007
год -
50
2008
год -
65,0
Мест-
ный
бюд-
жет
8.2.2. Водоснабжение и канализация
8.2.
2.1
Реконструиро-
вать канализа-
ционный дюкер
через реку
Иртыш в городе
Семипалатинске
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МООС,
Аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2007
года
2007
год -
418,6
Рес-
публи-
канс-
кий
бюд-
жет
8.2.
2.2
Завершить
строительство
сооружения
биологической
очистки сточ-
ных вод в го-
роде Семипала-
тинске
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МООС,
аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2007
года
2006
год -
406,2
2007
год -
536,16
Рес-
публи-
канс-
кий
бюд-
жет
8.2.
2.3
Реконструиро-
вать водопро-
водные сети в
поселке Комму-
нальник
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2006
года
2006
год -
51,2
Мест-
ный
бюд-
жет
8.2.
2.4
Реконструиро-
вать водозабор
и поселковые
сети села Бу-
кенчи
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2007
года
2007
год -
11,4
Мест-
ный
бюд-
жет
8.2.
2.5
Реконструиро-
вать водопро-
вод в селе
Озерки
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2007
года
2007
год -
8,9
Мест-
ный
бюд-
жет
8.2.
2.6
Реконструиро-
вать водопро-
вод в селе
Ново-Баженовка
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2008
года
2008
год -

2008
жылғы
4-тоқ-
сан
2006
жыл -
9,1
2007
жыл -
120,0
2008
жыл -
132,0
Респу-
блика-
лық
бюджет
8.2.
1.4
Шығыс
Қазақстан
облысының
Семей қаласы-
ндағы Ертiс өзені арқылы өтетін көпір құрылысы
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2007
жылғы
1-тоқ-
сан
2006
жыл -
2529,7
Респу-
блика-
лық
бюджет
8.2.
1.5
Өзен
кеметұрақта-
рын қайта
жаңарту және
вокзал
құрылысы
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
4-тоқ-
сан
2007
жыл -
80,0
2008
жыл -
80,0
Жергі-
лікті
бюджет
8.2.
1.6
Қала жолда-
рын, шағын
гүлбақтарды
және алаңдар-
ды күрделі
жөндеу, қайта
жаңарту және
жайластыруды
жүргізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
4-тоқ-
сан
2006
жыл -
100,0
2007
жыл -
100,0
2008
жыл -
150,0
Жергі-
лікті
бюджет
8.2.
1.7
Қала аумағын-
да оң
жағалаумен
жалпы ұзындығы 3 км
Ертіс өзені
жағалауын
көркейту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
4-тоқ-
сан
2008
жыл -
70,0
Жергі-
лікті
бюджет
8.2.
1.8
Семей-Қарауыл
автомобиль
жолын қайта жаңарту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
4-тоқ-
сан
2007
жыл -
50
2008
жыл -
65,0
Жергі-
лікті
бюджет
8.2.2. Сумен қамтамасыз ету және кәріздендіру
8.2.
2.1
Семей
қаласында
Ертiс өзенi
арқылы өтетін
кәрiздiк
дюкердi қайта
жаңарту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ҚОҚМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2007
жылғы
4-тоқ-
сан
2007
жыл -
418,6
Респу-
блика-
лық
бюджет
8.2.
2.2
Семей
қаласында
сарқынды
суларды
биологиялық
тазалау
құрылғылары
құрылысын
аяқтау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ҚОҚМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2007
жылғы
4-тоқ-
сан
2006
жыл -
406,2
2007
жыл -
536,16
Респу-
блика-
лық
бюджет
8.2.
2.3
Коммунальник
кентінің су
құбыры
жүйелерін
қайта жаңарту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2006
жылғы
4-тоқ-
сан
2006
жыл -
51,2
Жергі-
лікті
бюджет
8.2.
2.4
Бөкенші
ауылының бас
тоғанын және
кенттік
желіні қайта
жаңарту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2007
жылғы
4-тоқ-
сан
2007
жыл -
11,4
Жергі-
лікті
бюджет
8.2.
2.5
Озерки
ауылының су
құбырын
қайта жаңарту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2007
жылғы
4-тоқ-
сан
2007
жыл -
8,9
Жергі-
лікті
бюджет
8.2.
2.6
Жаңа
Баженовка
ауылының су
құбырын
қайта жаңарту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
4-тоқ-
сан
2008
жыл -

2007
года
2006
год - 270,24
2007
год -
201,65
Рес-
публи-
канс-
кий
бюд-
жет
8.2.
4.2
Начать строи-
тельство школы
в поселке
Холодный ключ
на 400 мест
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МОН,аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2008
года
2007
год -
100,0
2008
год -
200,0
Рес-
публи-
канс-
кий
бюд-
жет
8.2.
4.3
Начать строи-
тельство школы
в левобережной
части города
Семипалатинск на 1176 мест
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МОН, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2008
года
2008
год -
150,0
Рес-
публи-
канс-
кий
бюд-
жет
8.2
4.4
Пристроить ак-
товый и спор-
тивный залы
мужского лицея
- интерната
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4 квартал 2008 года
2007
год -
15,0
2008
год -
30,7
Мест-
ный
бюд-
жет
8.2.
4.5
Пристроить
спортивный зал
к школам N 6
и N 26
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2008
года
2008
год -
50,0
Мест-
ный
бюд-
жет
8.2.
4.6
Пристроить
мастерскую к
школе N№5
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2008
года
2008
год -
75,0
Мест-
ный
бюд-
жет
8.2.
4.7
Построить
пристройку к
школе N 34
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2008
года
2008
год -
125,0
Мест-
ный
бюд-
жет
8.2
4.8
Построить
котельные к
школам N№38,34
в поселках
Пригородное
и Приречное
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2008
года
2007
год -
40,0
2008
год -
45,0
Мест-
ный
бюд-
жет
8.2.
4.9
Построить
котельные к
школам имени
Ибраева в селе
Ново-Баженово,
в селах
Прииртышское,
Чекоман и
Акбулак
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2008
года
2008
год -
25,0
Мест-
ный
бюд-
жет
8.2.
4.10
Построить дет-
ский дом в по-
селке Шульбин-
ске
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2007
года
2006
год -
91,0
2007
год -
137,0
Местныйбюджет
8.2.5. Здравоохранение
8.2.
5.1
Построить ра-
диологический
центр област-
ного онкодис-
пансера в го-
роде Семипа-
латинске Вос-
точно-Казахс-
танской облас-
ти
Информа-
ция Пра-
тельству
Респуб-
лики Ка-
захстан
МЗ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2006 года
2006
год -
407,2
Рес-
публи-
канс-
кий
бюд-
жет
8.2.
5.2
Начать строи-
тельство дет-
ской противо-
туберкулезной
больницы на 80
коек в городе
Семипалатинске
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МЗ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2008
года
2008
год -
100,0
Рес-
публи-
канс-
кий
бюд-
жет
8.2.
5.3
Начать строи-
тельство стан-
ции скорой ме-
дицинской по-
мощи
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МЗ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
2008
года
2008
год -
100,0
Рес-
публи-
канс-
кий
бюд-
жет
8.2.
5.4
Реализовать
региональную
программу раз-
вития здраво-
охранения го-
рода Семипала-
тинска (мате-
риально-техни-
ческое оснаще-
ние, капиталь-
ный ремонт,
обеспечение
лекарствами и
др.)
Инфор-
мация
Прави-
тельст-
ву Рес-
публики
Казах-
стан
МЗ, аким
Восточно-
Казах-
станской
области
4
квар-
тал
еже-
годно

2007
жылғы
4-тоқ-
сан
2006
жыл  270,24
2007
жыл -
201,65
Респу-
блика-
лық
бюджет
8.2.
4.2
Суық бастау
кентіндегі
400 орындық
мектеп құрылысы
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
БҒМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
4-тоқ-
сан
2007
жыл -
100,0
2008
жыл -
200,0
Респу-
блика-
лық
бюджет
8.2.
4.3
Семей
қаласының сол
жағалау бөлігіндегі
1176 орындық
орта мектеп
құрылысы
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
БҒМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
4-тоқ-
сан
2008
жыл -
150,0
Респу-
блика-
лық
бюджет
8.2.
4.4
Ер балалар
интернатының
акт және
спорт зал
жапсаржай
құрылыстары
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
4-тоқ-
сан
2007
жыл -
15,0
2008
жыл -
30,7
Жергі-
лікті
бюджет
8.2.
4.5
N 6 және N 26
мектептеріне
спорт зал
жапсаржай
құрылыстары
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
4-тоқ-
сан
2008
жыл -
50,0
Жергі-
лікті
бюджет
8.2.
4.6
N 5 мектепке
шеберхана жапсаржай
салу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
4-тоқ-
сан
2008
жыл -
75,0
Жергі-
лікті
бюджет
8.2.
4.7
N 34 мектебіне
жапсаржай
құрылысын бастау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
4-тоқ-
сан
2008
жыл -
125,0
Жергі-
лікті
бюджет
8.2.
4.8
Пригородный кенті,
Приречное селосындағы N 38, 34
мектеп
қазандықта-
рының
құрылысы
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
4-тоқ-
сан
2007
жыл -
40,0
2008
жыл -
45,0
Жергі-
лікті
бюджет
8.2.
4.9
Жаңа Баженов
ауылындағы
Ыбыраев атындағы,
Прииртышское,
Чекоман,
Ақбұлақ
ауылдарындағы мектеп
қазандықта-
рының
құрылысы
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
4-тоқ-
сан
2008
жыл -
25,0
Жергі-
лікті
бюджет
8.2.
4.10
Шулбі
кентіндегі
балалар үйінің
құрылысы
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2007
жылғы
4-тоқ-
сан
2006
жыл -
91,0
2007
жыл -
137,0
Жергі-
лікті
бюджет
8.2.5. Денсаулық сақтау
8.2.
5.1
Шығыс
Қазақстан
облысының
Семей
қаласындағы
облыстық
онкологиялық
диспансердiң
радиологиялық
орталығының
құрылысы
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ДСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2006
жылғы
4-тоқ-
сан
2006
жыл -
407,2
Респу-
блика-
лық
бюджет
8.2.
5.2
Семей
қаласындағы
80 төсектiк
балалардың
туберкулезге
қарсы
ауруханасы
құрылысы
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ДСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
4-тоқ-
сан
2008
жыл -
100,0
Респу-
блика-
лық
бюджет
8.2.
5.3
Жедел
медициналық
жәрдем
станциясының
құрылысы
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ДСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
4-тоқ-
сан
2008
жыл -
100,0
Респу-
блика-
лық
бюджет
8.2.
5.4
Семей
қаласының
денсаулық
сақтау iсiн
дамыту аймақ-
тық бағдарла-
масын iске
асыру (мате-
риалдық-тех-
никалық
жарақтан-
дыруға, күр-
делі жөндеу
дәрілік
заттармен
қамтамасыз
етуге және
т.б.)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ДСМ,
Шығыс
Қазақстан
облысы-
ның
әкімі
Жыл
сайын
4-тоқ-
сан