О целевых текущих трансфертах из республиканского бюджета 2006 года областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на здравоохранение
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2005 года N 1257
В соответствии со  статьями 15 и  21 Закона Республики Казахстан от 22 ноября 2005 года "О республиканском бюджете на 2006 год" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1)  Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2006 года областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на здравоохранение;
2)  распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение лекарственными средствами детей и подростков, находящихся на диспансерном учете при амбулаторном лечении хронических заболеваний;
3)  распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения;
4)  распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения;
5)  распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
6)  распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на укрепление материально-технической базы областных центров санитарно-эпидемиологической экспертизы;
7)  распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на укомплектование медицинских организаций первичной медико-санитарной помощи медицинскими кадрами в соответствии со штатными нормативами и развитие системы врачей общий практики;
8)  распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение деятельности создаваемых информационно-аналитических центров;
9)  распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на закуп тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора;
10)  распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на лекарственное обеспечение детей до 5-летнего возраста на амбулаторном уровне лечения;

2006 жылғы республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 желтоқсандағы N 1257 Қаулысы
"2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 22 қарашадағы Заңының  15  және  21-баптарына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған:
1) 2006 жылғы республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі;
2) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне созылмалы ауруларды амбулаториялық емдеу кезінде диспансерлік есепте тұрған балалар мен жасөспірімдерді дәрілік заттармен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер сомасын бөлу;
3) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне амбулаториялық емдеу деңгейінде азаматтардың жекелеген
санаттарын жеңілдікті жағдайларда дәрілік заттармен қамтамасыз етуге
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер сомасын бөлу;
4) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер сомасын бөлу;
5) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа иммундық биологиялық препараттарды сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер сомасын бөлу;
6) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне облыстық санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталықтарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер сомасын бөлу;
7) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың штаттық нормативтерге сәйкес медицина кадрларымен жасақтауға және жалпы практикалық дәрігерлік жүйені дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер сомасын бөлу;
8) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне құрылатын ақпараттық-талдау орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер сомасын бөлу;
9) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерді сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер сомасын бөлу;
10) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне амбулаториялық емдеу деңгейінде 5 жасқа дейінгі балаларды дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер сомасын бөлу;

11)  распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение беременных железо- и йодосодержащими препаратами;
12)  распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на осуществление профилактических медицинских осмотров отдельных категорий граждан;
13)  распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне, включая оснащение современными аппаратами лучевой терапии рентгенодиагностическим оборудованием онкологических организаций;
14)  распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на возмещение расходов по увеличению стоимости обучения и дополнительного приема в организациях среднего профессионального образования в рамках государственного заказа;
15)  распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение квалификации и переподготовку медицинских кадров, а также менеджеров в области здравоохранения;
16)  распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение центров крови на местном уровне.
2. Министерству здравоохранения Республики Казахстан обеспечить перечисление утвержденных сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в установленном Правительством Республики Казахстан порядке.
3. Акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить:
1) своевременное и целевое использование выделенных сумм целевых текущих трансфертов;
2) представление в Министерство здравоохранения Республики Казахстан отчетов об использовании выделенных сумм целевых текущих трансфертов до 5 числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
3) согласование в срок до 10 февраля 2006 года с Министерством здравоохранения Республики Казахстан структуры и уставов создаваемых информационно-аналитических центров.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 декабря 2005 года N 1257
Правила
использования целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета 2006 года областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы на здравоохранение
Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2006 года областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на здравоохранение (далее - Правила) определяют порядок использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы, выделяемых за счет средств республиканского бюджета по следующим республиканским бюджетным программам:
022 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение лекарственными средствами детей и подростков, находящихся на диспансерном учете при амбулаторном лечении хронических заболеваний";
024 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения";
027 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения";
028 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов";
029 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на укрепление материально-технической базы областных центров санитарно-эпидемиологической экспертизы";
030 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на укомплектование медицинских организаций первичной медико-санитарной помощи медицинскими кадрами в соответствии со штатными нормативами и развитие системы врачей общей практики";
031 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение деятельности создаваемых информационно-аналитических центров";
033 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на закуп тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора";

11) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жүкті әйелдерді құрамында темір мен йоды бар препараттармен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер сомасын бөлу;
12) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне азаматтардың жекелеген санаттарын профилактикалық медициналық тексеруді жүзеге асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер сомасын бөлу;
13) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне онкологиялық ұйымдарды сәулелі терапияның қазіргі заманғы аппараттарымен және рентген-диагностикалық жабдықтармен жарақтандыруды қоса алғанда, жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер сомасын бөлу;
14) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік тапсырыс шеңберінде кәсіптік орта білім беру ұйымдарында оқыту және қосымша қабылдау құнының өсуі бойынша шығыстарды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер сомасын бөлу;
15) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне медицина кадрларының, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы менеджерлердің біліктілігін арттыру мен қайта даярлауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер сомасын бөлу;
16) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейдегі қан орталықтарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер сомасын бөлу бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен бекітілген ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне аударуды қамтамасыз етсін.
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері мыналарды:
1) бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын уақтылы және нысаналы пайдалануды;
2) бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын пайдалану туралы есептерді Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне дейін беруді;
3) 2006 жылғы 10 ақпанға дейінгі мерзімде құрылатын ақпараттық-талдау орталықтарының құрылымы мен жарғыларын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігімен келісуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 20 желтоқсандағы
N 1297 қаулысымен бекітілген
2006 жылғы республикалық бюджеттен облыстық
бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне денсаулық сақтауға берілетін ағымдағы
нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі
2006 жылғы республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі (бұдан әрі - Ереже) облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерінің мынадай республикалық бюджеттік бағдарламалар бойынша республикалық бюджеттің қаражаты есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібін айқындайды:
022 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне созылмалы ауруларды амбулаториялық емдеу кезінде диспансерлік есепте тұрған балалар мен жасөспірімдерді дәрілік заттармен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
024 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне амбулаториялық емдеу деңгейінде азаматтардың жекелеген санаттарын жеңілдікті жағдайларда дәрілік заттармен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
027 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
028 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне дәрілік заттарды, вакциналар мен басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
029 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне, облыстық санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталықтарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
030 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бастапқы медициналық-санитарлық көмектің медициналық ұйымдарын штаттық нормативтерге сәйкес медицина кадрларымен жасақтауға және жалпы практикалық дәрігерлік жүйені дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
031 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне құрылатын ақпараттық-талдау орталықтарының қызметін етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
033 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерді сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";

035 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на лекарственное обеспечение детей до 5-летнего возраста на амбулаторном уровне лечения";
036 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение беременных железо- и йодосодержащими препаратами";
037 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на осуществление профилактических медицинских осмотров отдельных категорий граждан";
038 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне";
039 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на возмещение расходов по увеличению стоимости обучения и дополнительного приема в организациях среднего профессионального образования в рамках государственного заказа";
040 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение квалификации и переподготовку медицинских кадров, а также менеджеров в области здравоохранения";
041 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение центров крови на местном уровне".
1. Министерство здравоохранения Республики Казахстан определяет:
1) перечень видов заболеваний и единую номенклатуру лекарственных средств при амбулаторном и стационарном лечении, вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов и диагностических тест-систем для исследования на ВИЧ и СПИД-индикаторные заболевания, а также их объемы с учетом прогнозных цен на 2006 год;
2) номенклатуру оборудования, приобретаемого за счет выделяемых целевых текущих трансфертов для областных центров санитарно-эпидемиологической экспертизы, медицинских организаций, осуществляющих диагностику и лечение онкологических больных, и государственных центров крови;
3) номенклатуру и технические спецификации приобретаемого за счет выделяемых целевых текущих трансфертов оборудования для создаваемых информационно-аналитических центров.
2. Единым организатором конкурсов (тендеров) по закупке лекарственных средств, вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов и диагностических тест-систем, а также по государственной закупке оборудования для областных центров санитарно-эпидемиологической экспертизы, медицинских организаций, осуществляющих диагностику и лечение онкологических больных, и по закупке кювезов для детских и родовспомогательных организаций выступает Министерство здравоохранения Республики Казахстан. В состав конкурсной комиссии включаются представители областных, городов Астаны и Алматы органов управления здравоохранения (при закупке лекарственных средств, а также оборудования для медицинских организаций, осуществляющих диагностику и лечение онкологических больных, и кювезов для детских и родовспомогательных организаций), санитарно-эпидемиологического надзора (при закупке вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов, диагностических тест-систем и оборудования для областных центров санитарно-эпидемиологической экспертизы).

035 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне амбулаториялық емдеу деңгейінде 5 жасқа дейінгі балаларды дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
036 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жүкті әйелдерді құрамында темір және йоды бар препараттармен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
037 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне азаматтардың жекелеген санаттарын медициналық профилактикалық тексеруді жүзеге асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
038 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
039 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік тапсырыс шеңберінде кәсіптік орта білім беру ұйымдарында оқыту және қосымша қабылдау құнының өсуі бойынша шығыстарды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
040 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне медицина кадрларының, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы менеджерлердің біліктілігін арттыру мен қайта даярлауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
041 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейдегі қан орталықтарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер".
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі:
1) 2006 жылға арналған болжамды бағаларды ескере отырып, Аурулар түрлерінің тізбесі мен амбулаториялық және стационарлық емдеу кезінде дәрілік заттардың, вакциналар мен басқа да медициналық иммундық-биологиялық препараттардың және АҚТҚ мен ЖҚТБ индикаторлық ауруларына зерттеуге арналған диагностикалық тест-жүйелердің бірыңғай номенклатурасын, сондай-ақ олардың көлемін;
2) облыстық санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталықтары, онкологиялық науқастарды диагностикалау мен емдеуді жүзеге асыратын медициналық ұйымдар және мемлекеттік қан орталықтары үшін бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен сатып алынатын жабдықтардың номенклатурасын;
3) құрылатын ақпараттық-талдау орталықтары үшін бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен сатып алынатын жабдықтардың номенклатурасы мен техникалық ерекшеліктерін белгілейді.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі дәрілік заттарды, вакциналар мен басқа медициналық иммундық-биологиялық препараттарды және диагностикалық тест-жүйелерді сатып алу жөніндегі, сондай-ақ облыстық санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталықтары үшін, онкологиялық науқастарды диагностикалау мен емдеуді жүзеге асыратын медициналық ұйымдар үшін жабдықтарды мемлекеттік сатып алу жөніндегі және балалар және босандыру ұйымдары үшін кювездерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі конкурстардың (тендерлердің) бірыңғай ұйымдастырушысы болады. Конкурстық комиссияның құрамына облыстық, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтауды басқару (дәрілік заттар, сондай-ақ онкологиялық науқастарды диагностикалау мен емдеуді жүзеге асыратын медициналық ұйымдар үшін жабдықтарды және балалар және босандыру ұйымдары үшін кювездерді сатып алу кезінде), санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау (облыстық санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталықтары үшін вакциналар мен басқа да медициналық иммундық-биологиялық препараттарды, диагностикалық тест-жүйелер мен жабдықтарды сатып алу кезінде) органдарының өкілдері кіреді.

3. Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на укомплектование медицинских организаций первичной медико-санитарной помощи медицинскими кадрами в соответствии со штатными нормативами и развитие системы врачей общей практики выделяются на основании представляемых в Министерство здравоохранения Республики Казахстан постановлений акиматов о доукомплектовании медицинских организаций.
4. Организаторами конкурсов (тендеров) по закупке лекарственных средств на лекарственное обеспечение детей и подростков, состоящих на диспансерном учете при амбулаторном лечении хронических заболеваний; на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне; детей до 5-летнего возраста; беременных железо- и йодосодержащими препаратами; и по закупке оборудования для создаваемых информационно-аналитических центров выступают местные органы государственного управления здравоохранения.
5. Условием для выделения целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения является постановление акимата о введении объекта в эксплуатацию.
Целевые текущие трансферты выделяются на текущие расходы, связанные с содержанием вновь вводимых объектов здравоохранения, за исключением расходов капитального характера.
Местные органы государственного управления здравоохранения, в случаях задержки ввода объекта в эксплуатацию могут вносить предложения в Министерство здравоохранения Республики Казахстан о перераспределении средств в пределах утвержденной суммы на соответствующий финансовый год.
6. Распределение сумм на осуществление профилактических медицинских осмотров отдельных категорий граждан (женщин репродуктивного возраста до 49 лет, детей до 18 лет включительно) между медицинскими организациями соответствующих административно-территориальных единиц производится местными органами государственного управления здравоохранения в соответствии с количеством женщин указанного возраста, детского населения до 18 лет включительно, прикрепленных к данным организациям.
7. Местными органами государственного управления здравоохранения осуществляются закуп медицинского оборудования и изделий медицинского назначения в соответствии с нормативами для материально-технического оснащения сельских и городских государственных организаций первичной медико-санитарной помощи (далее - ПМСП), в том числе: женских консультаций (кабинетов), сельских (семейных) врачебных амбулаторий, поликлиник в сельской местности, станций (отделений) скорой и неотложной медицинской помощи; детских и родовспомогательных организаций (за исключением кювезов); районных, городских, областных и сельских участковых больниц; приобретение санитарного автотранспорта для государственных организаций здравоохранения, в том числе: сельских (семейных) врачебных амбулаторий, поликлиник в сельской местности, службы скорой и неотложной медицинской помощи, а также их распределение между медицинскими организациями соответствующих административно-территориальных единиц.
Перечень медицинских организаций, подлежащих оснащению за счет выделяемых целевых текущих трансфертов согласовывается с Министерством здравоохранения Республики Казахстан.
Номенклатуру медицинского оборудования и изделий медицинского назначения определяет Министерство здравоохранения Республики Казахстан.

3. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бастапқы медициналық-санитарлық көмектің медициналық ұйымдарын штаттық нормативтерге сәйкес медицина кадрларымен жасақтауға және жалпы практикалық дәрігерлік жүйені дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер медициналық ұйымдарды толық жиынтықтау туралы әкімдіктердің Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне ұсынған қаулыларының негізінде бөлінеді.
4. Денсаулық сақтауды жергілікті мемлекеттік басқару органдары созылмалы ауруларды амбулаториялық емдеу кезінде диспансерлік есепте тұрған балалар мен жасөспірімдерді; амбулаториялық деңгейде азаматтардың жекелеген санаттарын жеңілдікті жағдайларда; 5 жасқа дейінгі балаларды дәрі-дәрмекпен; жүкті әйелдерді құрамында темір және йоды бар препараттармен қамтамасыз етуге дәрілік заттарды сатып алу жөніндегі; құрылып жатқан ақпараттық-талдамалық орталықтар үшін жабдықтарды сатып алу жөніндегі конкурстардың (тендерлердің) ұйымдастырушылары болып табылады.
5. Объектіні пайдалануға беру туралы әкімдіктің қаулысы облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу үшін шарт болып табылады.
Ағымдағы нысаналы трансферттер күрделі сипаттағы шығыстарды қоспағанда, жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстауға байланысты ағымдағы шығыстарға бөлінеді.
Денсаулық сақтауды жергілікті мемлекеттік басқару органдары объектіні іске қосуда кедергі болған жағдайда Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне тиісті қаржы жылына бекітілген сома шегінде қаражатты қайта бөлу туралы ұсыныс енгізуі мүмкін.
6. Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктердің медициналық ұйымдары арасында азаматтардың жекелеген санаттарын (18 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда, 49 жасқа дейінгі ұрпақты болу жасындағы әйелдерді) профилактикалық медициналық тексеруді жүзеге асыруға арналған сомаларды бөлуді осы ұйымдарға бекітіліп берілген 18 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда, көрсетілген жастағы әйелдердің көрсетілген санына сәйкес денсаулық сақтауды жергілікті мемлекеттік басқару органдары жүргізеді.
7. Денсаулық сақтауды жергілікті мемлекеттік басқару органдары ауылдық және қалалық мемлекеттік бастапқы медициналық-санитарлық көмек (бұдан әрі - БМСК) ұйымдарын, соның ішінде: ауылдық жерлердегі әйелдер консультацияларын (кабинеттерін), ауылдық (отбасылық) дәрігерлік амбулаторияларды, емханаларды; жедел және шұғыл медициналық көмек станцияларын (бөлімшелерін); балалар мен босандыру ұйымдарын (кювездерден басқа); аудандық, қалалық, облыстық және ауылдық учаскелiк ауруханаларды материалдық-техникалық жарақтандыру үшін медициналық жабдық пен медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алуды; мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары, соның ішінде: ауылдық жерлердегі ауылдық (отбасылық) дәрігерлік амбулаториялар, емханалар, жедел және шұғыл медициналық көмек көрсету станциялары үшін санитарлық автокөлік сатып алуды, сондай-ақ оларды тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктердің медициналық ұйымдары арасында бөлуді жүзеге асырады.
Бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің есебінен жарақтандыруға жататын медициналық ұйымдардың тізбесі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігімен келісіледі.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі медициналық жабдықтар мен медициналық мақсаттағы бұйымдардың номенклатурасын белгілейді.

Условием для выделения целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение государственных медицинских организаций, за исключением санитарного транспорта, является осуществление капитального ремонта в медицинских организациях, указанных в пункте 7 настоящих Правил, в течение 2003-2005 годов и планируемых в 2006 году в рамках региональных программ по капитальному ремонту и материально-техническому оснащению организаций здравоохранения на 2005-2007 годы.
Министерство здравоохранения Республики Казахстан в случае невыполнения условий, указанных в подпункте 3) пункта 7 настоящих Правил, вправе вносить предложения о перераспределении сумм целевых текущих трансфертов между областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 24.10.2006 N  1022 .
8. Местным органам государственного управления здравоохранения в целевых текущих трансфертах на возмещение расходов по увеличению стоимости обучения и дополнительного приема в организациях среднего профессионального образования в рамках государственного заказа направлять средства на увеличение приема по 19 человек для каждой области и городов республиканского значения.
9. Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение квалификации и переподготовку медицинских кадров, а также менеджеров в области здравоохранения предусматриваются для:

Денсаулық сақтау ұйымдарын күрделі жөндеу мен материалдық-техникалық жарақтандырудың 2005-2007 жылдарға арналған өңірлік бағдарламасының шеңберінде 2003-2005 жылдардың ішінде және 2006 жылы жоспарланып отырған, осы Ереженің 7-тармағында көрсетілген медициналық ұйымдарда күрделі жөндеу жүргізуді жүзеге асыру облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік медициналық ұйымдарды санитарлық көлікті қоспағанда, материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу үшін шарт болып табылады.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі осы Ереженің 7-бабының 3) тармақшасында көрсетілген шарттар орындалмаған жағдайда облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің арасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайта бөлу туралы ұсыныстар енгізуге құқылы.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді -  ҚР Үкіметінің 2006.10.24.  N 1022  қаулысымен.
8. Денсаулық сақтауды жергілікті мемлекеттік басқару органдары мемлекеттік тапсырыс шеңберінде орта кәсіптік білім беру ұйымдарында оқыту және қосымша қабылдау құнының өсуі бойынша шығыстарды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерде әрбір облыс және республикалық маңызы бар қалалар үшін 19 адамнан қабылдауды көбейтуге арналған қаражатты жіберсін.
9. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне медицина кадрларының, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы менеджерлердің біліктілігін арттыруға және қайта даярлауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер:

1) возмещения расходов на обучение и командировочные расходы руководителей, заместителей руководителей и руководителей структурных подразделений организаций здравоохранения, направляемых на месячные циклы повышения квалификации и руководителей, заместителей руководителей и руководителей структурных подразделений местных органов государственного управления здравоохранения и организаций здравоохранения, направляемых на 10-месячные циклы переподготовки;

1) айлық біліктілікті арттыру циклдарына жіберілетін денсаулық сақтау ұйымдарының басшыларын, басшыларының орынбасарларын және құрылымдық бөлімшелерінің басшыларын және 10 айлық қайта даярлау циклдарына жіберілетін денсаулық сақтауды жергілікті мемлекеттік басқару органдарының және денсаулық сақтау ұйымдарының басшыларын, басшыларының орынбасарларын және құрылымдық бөлімшелерінің басшыларын оқыту шығыстарын және іссапар шығыстарын өтеу;

2) возмещения командировочных расходов и расходов на обучение врачей организаций ПМСП, имеющих специализацию по вопросам общей врачебной практики, направляемых на месячные курсы повышения квалификации и командировочных расходов, расходов на обучение и замещение рабочих мест врачей организаций ПМСП, не имеющих специализацию по вопросам общей врачебной практики, направляемых на 6-месячные курсы переподготовки.

2) іссапар шығыстары мен айлық біліктілікті арттыру курстарына жіберілетін жалпы дәрігерлік практика мәселесі бойынша мамандандырылған БМСК ұйымдарының дәрігерлерін оқытуға арналған шығыстарын және іссапар шығыстары мен 6 айлық қайта даярлау курстарына жіберілетін жалпы дәрігерлік практика мәселелері бойынша мамандандырылмаған БМСК ұйымдарының дәрігерлерін оқыту мен олардың жұмыс орындарын алмастыруға арналған шығыстарды өтеу үшін көзделеді.

10. Выделение целевых текущих трансфертов на повышение квалификации и переподготовку медицинских кадров, а также менеджеров в области здравоохранения осуществляется на основании представляемых местными органами государственного управления здравоохранения в срок до 30 марта 2006 года в Министерство здравоохранения Республики Казахстан протоколов о подведении итогов конкурсных процедур и договоров о государственных закупках услуг.

10. Денсаулық сақтау саласындағы медицина кадрларын, сондай-ақ менеджерлердің біліктілігін арттыруға және қайта даярлауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу денсаулық сақтауды жергілікті мемлекеттік басқару органдары 2006 жылғы 30 наурызға дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне беретін конкурстық рәсімдердің қорытындыларын шығару туралы хаттамалар мен қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың негізінде жүзеге асырылады.