О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1999 года N 905
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 января 2006 года N 22. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2007 года N 1260
Сноска. Постановление Правительства РК от 6 января 2006 г. N 22 утратило силу постановлением Правительства РК от 21 декабря 2007 г. N  1260 .
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1.   Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1999 года N 905 "О комплексной программе "Здоровый образ жизни" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 30-31, ст. 288) следующие изменения и дополнения:
в   преамбуле слова "Государственной программы "Здоровье народа" заменить словами "Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";
пункт 2 дополнить словами следующего содержания:
"и по итогам полугодия, не позднее 20 января и 20 июля, представлять информацию о ходе ее реализации в Министерство здравоохранения Республики Казахстан.";
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Министерству здравоохранения Республики Казахстан один раз в полугодие не позднее 25-го числа месяца, следующего за отчетным периодом, представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о ходе реализации комплексной программы "Здоровый образ жизни";
в Комплексной программе "Здоровый образ жизни", утвержденной указанным постановлением:
в разделе 1. "Паспорт":
строку "Основание разработки" после слов "Казахстан - 2030" дополнить словами следующего содержания:
", Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";
строку "Задачи" дополнить абзацем следующего содержания:
"разработка и совершенствование мер по профилактике и ранней диагностике хронических неинфекционных заболеваний, травм, несчастных случаев";
строку "Источники финансирования" дополнить абзацами следующего содержания:
"2006 год - 88590,0 тыс. тенге
2007 год - 93130,0 тыс. тенге
2008 год - 95907,0 тыс. тенге
За счет средств местного бюджета
2006 год - 168254,7 тыс. тенге
2007 год - 187682,0 тыс. тенге
2008 год - 200646,1 тыс. тенге
Объем бюджетных средств, необходимый для реализации мероприятий, будет уточняться при разработке и формировании проектов соответствующих бюджетов на соответствующий финансовый год";
строку "Сроки реализации" изложить в следующей редакции:
"Сроки реализации   1999-2010 годы

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 30 маусымдағы N 905 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 6 қаңтардағы N 22 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 21 желтоқсандағы N 1260 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 21 желтоқсандағы  N 1260 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Салауатты өмiр салты" кешендi бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 30 маусымдағы N 905  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1999 ж., N 30-31, 288-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
кiрiспесiндегi "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасын" деген сөздер "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақ мынадай мазмұндағы сөздермен толықтырылсын:
"және жарты жылдың қорытындысы бойынша 20 қаңтардан және 20 шiлдеден кешiктiрмей Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiне оның iске асырылу барысы туралы ақпарат ұсынсын.";
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi жарты жылда бiр рет, есептi кезеңнен кейiнгi айдың 25-күнiнен кешiктiрмей Қазақстан Республикасының Үкiметiне "Салауатты өмiр салты" кешендi бағдарламасының iске асырылу барысы туралы ақпарат ұсынсын";
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген "Салауатты өмiр салты" кешендi бағдарламасында:
"Паспорт" деген 1-бөлiмде:
"Әзiрлеудiң негiзi" деген жол "Жолдауын" деген сөзден кейiн мынадай мазмұндағы сөздермен толықтырылсын:
", Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын";
"Мiндеттерi" деген жол мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"созылмалы жұқпалы емес аурулардың, жарақаттардың, жазатайым оқиғалардың алдын алу және ерте анықтау жөнiндегi шараларды әзiрлеу және жетiлдiру";
"Қаржыландыру көздерi" деген жол мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"2006 жыл - 88590,0 мың теңге
2007 жыл - 93130,0 мың теңге
2008 жыл - 95907,0 мың теңге
Жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен
2006 жыл - 168254,7 мың теңге
2007 жыл - 187682,0 мың теңге
2008 жыл - 200646,1 мың теңге
Iс-шараларды iске асыру үшiн қажеттi бюджет қаражатының көлемi тиiстi қаржы жылына арналған тиiстi бюджеттердiң жобаларын әзiрлеу және қалыптастыру кезiнде нақтыланатын болады";
"Iске асыру мерзiмi" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Iске асыру мерзiмi  1999-2010 жылдар

1 этап - 1999-2000 годы
2 этап - 2001-2002 годы
3 этап - 2003-2005 годы
4 этап - 2006-2008 годы
5 этап - 2009-2010 годы";
в разделе 2. "Введение":
в абзаце четвертом после слов "инфекционные болезни" дополнить словами "хронические неинфекционные заболевания, травмы, несчастные случаи;";
абзац пятый исключить;
в разделе 3. "Анализ состояния проблемы в Казахстане":
дополнить абзацами девятым, десятым, одиннадцатым, двенадцатым, тринадцатым, четырнадцатым следующего содержания:
"Хронические неинфекционные заболевания (далее - ХНЗ) являются лидирующей причиной смертности и инвалидности во всем мире. На сегодняшний день Казахстан занимает первое место среди стран Центральной Азии, СНГ, стран Центральной и Восточной Европы по уровню смертности от ХНЗ - 809 человек на 100 тыс. населения, тогда как в странах Европы - в среднем 300 человек на 100 тыс. населения.
Среди всех ХНЗ наиболее значимыми по вкладу в общее бремя болезней являются сердечно-сосудистые, онкологические заболевания, диабет и хронические неспецифические болезни органов дыхания, которые составляют 50 процентов в структуре общей смертности.
Смертность от болезней системы кровообращения лидирует среди всех причин смертности.
20 процентов из числа больных с впервые установленным диагнозом злокачественного новообразования берется на учет уже в четвертой стадии заболевания. Особое беспокойство вызывает высокий процент поздней диагностики злокачественных опухолей наружной локализации, например, рак молочной железы (56,1 процента). И как следствие этого, в течение первого года после установления диагноза умирает 14,7 процента больных, 5-летняя выживаемость составляет 50 процентов. Государство несет большой социальный и экономический ущерб. Средства на дорогостоящее лечение и выплаты государственных пособий по инвалидности составляют более 1,5 млн. тенге на одного больного. Смертность вследствие рака среди мужчин моложе 65 лет в Казахстане самая высокая по сравнению с другими странами Центрально-Азиатского региона.
На третьем месте по смертности находятся травмы и отравления, однако, среди причин смертности мужчин трудоспособного возраста (16 - 62,5 лет) травмы занимают 2 место. В течение последних лет наблюдается рост смертности, связанной с травмами, отравлениями и несчастными случаями.
Ежегодно регистрируется более 615 тысяч случаев травм и отравлений.
Самые высокие показатели наблюдаются среди подростков возрастной группы 15-17 лет.
Остается актуальной проблемой для Казахстана неуклонный ежегодный рост заболеваемости бронхиальной астмой, сахарным диабетом.";
абзацы десятый и одиннадцатый исключить;
в разделе 4. "Цели и задачи Программы":
подпункт 7) абзаца второго изложить в следующей редакции:

1-кезең - 1999-2000 жылдар
2-кезең - 2001-2002 жылдар
3-кезең - 2003-2005 жылдар
4-кезең - 2006-2008 жылдар
5-кезең - 2009-2010 жылдар";
"Кiрiспе" деген 2-бөлiмде:
төртiншi абзацта "жұқпалы аурулардың алдын алу" деген сөздерден кейiн "созылмалы жұқпалы емес аурулар, жарақаттар, жазатайым оқиғалар;" деген сөздермен толықтырылсын;
бесiншi абзац алынып тасталсын;
"Қазақстандағы проблеманың жай-күйiн талдау" деген 3-бөлiмде:
мынадай мазмұндағы тоғызыншы, оныншы, он бiрiншi, он екiншi, он үшiншi, он төртiншi абзацтармен толықтырылсын:
"Созылмалы жұқпалы емес аурулар (бұдан әрi - СЖЕА) бүкiл әлемде өлiм-жiтiм мен мүгедектiктiң басты себебi болып табылады. Бүгiнгi таңда СЖЕА-дан өлiм-жiтiм деңгейi бойынша - Еуропа елдерiнде 100 мың халыққа шаққанда - орта есеппен 300 адам болса, Қазақстан 100 мың халыққа шаққанда 809 адамнан келiп, Орталық Азия, ТМД елдерiнiң, Орталық және Шығыс Еуропа елдерiнiң арасында бiрiншi орын алып отыр.
Барлық СЖЕА арасында аурулардың жалпы құрылымына қосатын үлесi бойынша анағұрлым елеулiлерi жүрек-қан тамырлары, онкологиялық аурулар, диабет және жалпы өлiм-жiтiм құрылымының 50 процентiн құрайтын тыныс алу мүшелерiнiң тән емес созылмалы аурулары болып табылады.
Қан айналымы жүйесi ауруларынан болатын өлiм-жiтiм өлiм-жiтiмнiң барлық себептерi арасында алда тұр.
Қатерлi iсiк диагнозы алғаш қойылған науқастар санының 20 процентi аурудың төртiншi сатысында-ақ есепке алынады. Сырттан орын алған қатерлi iсiктердi, мысалы, сүт безi рагын кеш диагностикалаудың жоғары процентi ерекше алаңдаушылық туғызып отыр (56,1 процентi). Осының салдарынан, диагнозды белгiлегеннен кейiнгi бiр жылдың iшiнде науқастардың 14,7 процентi қайтыс болады, өмiрдiң 5 жылға ұзаруы 50 проценттi құрайды. Мемлекет зор әлеуметтiк және экономикалық залалға ұшырайды. Қымбат тұратын емдеуге және мүгедектiк бойынша мемлекеттiк жәрдемақыларды төлеуге арналған қаражат бiр науқасқа 1,5 млн-нан астам теңгенi құрайды. 65 жасқа дейiнгi ер адамдар арасында рак салдарынан өлiм-жiтiм Орталық Азия өңiрiнiң басқа елдерiмен салыстырғанда Қазақстанда өте жоғары.
Өлiм-жiтiм бойынша үшiншi орында жарақаттар мен уланулар тұр, алайда, еңбекке қабiлеттi жастағы (16 - 62,5 жас) ер адамдардың өлiм-жiтiмiнiң себептерi арасында жарақаттар 2-орын алады. Соңғы жылдар iшiнде жарақаттарға, улануларға және жазатайым оқиғаларға байланысты өлiм-жiтiмнiң өскенi байқалады.
Жыл сайын 615 мыңнан астам жарақаттану мен улану оқиғалары тiркеледi.
Ең жоғары көрсеткiштер 15-17 жастағы топ жасөспiрiмдерiнiң арасында байқалып отыр.
Бронхиалдық демiкпемен, қант диабетiмен аурушаңдықтың жыл сайын үздiксiз өсуi Қазақстан үшiн өзектi проблема болып қалып отыр.";
оныншы және он бiрiншi абзацтар алынып тасталсын;
"Бағдарламаның мақсаттары мен мiндеттерi" деген 4-бөлiмде:
екiншi абзацтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"7) усиление первичной профилактики инфекционных заболеваний, хронических неинфекционных заболеваний, травм, несчастных случаев и других;";
абзац третий дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) разработка и совершенствование мер по профилактике и ранней диагностике хронических неинфекционных заболеваний, травм, несчастных случаев.";
раздел 5. "Основные направления и механизм реализации Программы" дополнить подпунктом 6) следующего содержания:

"7) жұқпалы аурулардың, созылмалы жұқпалы емес аурулардың, жарақаттардың, жазатайым оқиғалардың және басқалардың бастапқы алдын алуды күшейту;";
үшiншi абзац мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) созылмалы жұқпалы емес аурулардың, жарақаттардың, жазатайым оқиғалардың алдын алу және ерте диагностикалау жөнiндегi шараларды әзiрлеу және жетiлдiру.";
"Бағдарламаны iске асырудың негiзгi бағыттары мен тетiгi" деген 5-бөлiм 5) тармақшадағы "өмiр салтын нығайту" деген сөздерден кейiн ";" белгiсi қойылып, мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:

"6) профилактика и ранняя диагностика хронических неинфекционных заболеваний, травм, несчастных случаев.";
в раздел 6. "Необходимые ресурсы и источники финансирования":
в абзаце первом слова "в 2003 году" исключить;
таблицу изложить в следующей редакции:
Средства
(в тыся-
чах тенге)
2003 год
2004 год
2005 год
2006 год
2007 год
2008 год
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
31505,0
34800,0
36000,0
88590,0
93130,0
95907,0
Местный
бюджет

"6) созылмалы жұқпалы емес аурулардың, жарақаттардың, жазатайым оқиғалардың алдын алу және ерте диагностикалау";
"Қажеттi ресурстар мен қаржыландыру көздерi" деген 6-бөлiмде:
бiрiншi абзацтағы "2003 жылы" деген сөздер алынып тасталсын;
кесте мынадай редакцияда жазылсын:
Қаражат(мың
тең-
гемен)
2003 жыл
2004 жыл
2005 жыл
2006 жыл
2007 жыл
2008 жыл
Респуб-
ликалық
бюджет
31505,5
34800,0
36000,0
88590,0
93130,0
95907,0
Жергi-
лiктi
бюджет

168254,7
187682,0
200646,1
Всего
31505,0
34800,0
36000,0
256844,7
280812,0
296553,1
в последнем абзаце слова "в 2004, 2005 годах," исключить;
в разделе 7. "Ожидаемые результаты от реализации Программы (2003-2005 годы):
в заголовке раздела слова "(2003-2005 годы)" исключить;
дополнить абзацами следующего содержания:
"В результате реализации этапов программы с 2006 по 2010 годы, планируется:
сформировать эффективную политику в сфере формирования здорового образа жизни, профилактики заболеваний и укрепления здоровья населения;
увеличить ресурсы на профилактические мероприятия на уровне ПМСП;
увеличить охват населения профилактическими мероприятиями до 80 процентов;
увеличить число случаев раннего выявления и снижения осложнений у больных с хроническими неинфекционными заболеваниями;
стабилизировать показатели заболеваемости хроническими неинфекционными заболеваниями;
стабилизировать заболеваемость, смертность, инвалидность от травм, несчастных случаев и отравлений;
обучить 20 процентов медицинских работников ПМСП вопросам формирования здорового образа жизни и профилактики заболеваний;
сформировать навыки населения в вопросах рационального питания до 30 процентов;

168254,7
187682,0
200646,1
Барлығы
31505,0
34800,0
36000,0
256844,7
280812,0
296553,3
соңғы абзацтағы "2004, 2005 жылдары" деген сөздер алынып тасталсын;
"Бағдарламаны (2003-2005 жылдар) iске асырудан күтiлетiн нәтижелер" деген 7-бөлiмде:
бөлiмнiң тақырыбындағы "(2003-2005 жылдар)" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"2006-2010 жылдары Бағдарлама кезеңдерiн iске асыру нәтижесiнде:
салауатты өмiр салтын қалыптастыру, аурулардың алдын алу және халықтың денсаулығын нығайту саласында тиiмдi саясатты қалыптастыру;
БМСК деңгейiндегi алдын алу iс-шараларына арналған ресурстарды ұлғайту;
халықтың алдын алу iс-шараларымен қамтылуын 80 процентке дейiн ұлғайту;
созылмалы жұқпалы емес аурулары бар науқастардағы асқынуларды ерте анықтау және төмендету жағдайларының санын арттыру;
созылмалы жұқпалы емес аурулармен аурушаңдық көрсеткiштерiн тұрақтандыру;
жарақаттардан, жазатайым оқиғалардан және уланулардан болатын аурушаңдықты, өлiм-жiтiмдi, мүгедектiктi тұрақтандыру;
БМСК медицина қызметкерлерiнiң 20 процентiн салауатты өмiр салтын қалыптастыру және аурулардың алдын алу мәселелерiне оқыту;
халықтың 30 процентке дейiн ұтымды тамақтану мәселелерiндегi дағдыларын қалыптастыру;

повысить уровень информированности населения о пользе грудного вскармливания детей в возрасте 6 месяцев до 70 процентов;
повысить распространенность физической культуры и спорта среди населения на 3 процента;
стабилизировать распространенность курения и употребления алкоголя среди подростков и молодежи;
повысить уровень информированности детей, подростков, молодежи о вреде и последствиях, связанных с употреблением наркотиков, до 90 процентов;
повысить информированность 50 процентов населения по вопросам профилактики ИППП, ВИЧ/СПИД.";
раздел 8. "План мероприятий по реализации Комплексной программы "Здоровый образ жизни" на 2003-2005 годы" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от«6 января 2006года  N№22
8. План мероприятий
по реализации Комплексной программы
"Здоровый образ жизни"»на 2003-2010 годы
N
п/п
Мероприятие
Форма
завер-
шения
Ответ-
ственные за
испол-
нение
Срок
испол-
нения
Предпо-
лагаемые
расходы
(тыс.
тенге)
Источники
финан-
сирования
1
2
3
4
5
6
7
1. Содействие качественному и рациональному питанию
1.
Разработать
буклеты,
лифлеты по
профилактике
железодефи-
цитных
состояний, по
рациональному
питанию,
грудному
вскармли-
ванию, плакат
по рациональ-
ному питанию
Выпуск
изданий,
тиражи-
рование,
рассылка
в регионы
МЗ
1 квартал
2003-
2005 гг.
2003 г. -
900,0
2004 г. -
600,0
2005 г. -
400,0
Республи-
канский
бюджет*
2.
Разработать
материалы
по профи-
лактике
йододефи-
цитных рас-
стройств и
их послед-
ствий среди
населения
Республики
Казахстан
Выпуск
изданий,
тиражи-
рование,
рассылка в регионы
МЗ
2 квартал
2003г.
2003 г.-
350,0
Респуб-
ликанский бюджет*
3.
Разработать
материалы
по принци-
пам рацио-
нального
питания для
печатных
средств
массовой
информации
(СМИ)
Публи-
кация в
журналах
"Актуа-
льные
вопросы
ЗОЖ, про-
филактики
заболе-
ваний и
укреп-
ления
здоро-
вья",
"Здоро-
вье" и
др. и
выступ-
ления по радио
МЗ
(созыв),
МКИС
3 квартал
2005 г.
2003 г. -
300,0
2005 г. -
100,0
Респуб-
ликанский бюджет*
4.
Провести
мероприятия
по пропаганде
грудного
вскармливания
Приказ
МЗ
(созыв),
акимы
областей
г.г.
Астаны
и Алматы
4 квартал
2005 г.
4 квартал

6 айлық балаларды емшек сүтiмен қоректендiрудiң пайдасы туралы халықтың хабардар болу деңгейiн 70 процентке дейiн арттыру;
халық арасында дене шынықтыру мен спорттың таралуын 3 процентке арттыру;
жасөспiрiмдер мен жастардың арасында темекi шегудiң таралуы мен алкогольдi тұтынуды тұрақтандыру;
есiрткiлердi тұтынуға байланысты зияндар мен салдарлар туралы балалардың, жасөспiрiмдердiң, жастардың хабардар болу деңгейiн 90 процентке дейiн арттыру;
ЖЖБЖ, АҚТҚ/ЖҚТБ-ның алдын алу мәселелерi бойынша халықтың 50 процентiнiң хабардар болуын арттыру жоспарлануда.";
"2003-2005 жылдарға арналған "Салауатты өмiр салты" кешендi бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары" деген 8-бөлiм осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 6 қаңтардағы
N 22 қаулысына
қосымша
8. 2003-2010 жылдарға арналған "Салауатты өмiр салты"
кешендi бағдарламасын iске асыру жөнiндегi
IС-ШАРАЛАР ЖОСПАРЫ
р/с
N
Іс-шара
Аяқталу
нысаны
Орында-
луына
(іске асыры-
луына
жауап-
тылар)
Орындалу
мерзімі
Болжалды
шығыстар
(мың.
теңге)
Қаржы-
ландыру
көздері
1
2
3
4
5
6
7
1. Сапалы және ұтымды тамақтануға жәрдемдесу
1.
Темiр
тапшылығы
жайының
алдын алу
жөнiндегi,
ұтымды
тамақтану,
емшек сүтiмен
қоректендiру
жөніндегі
буклеттердi,
лифлеттердi,
ұтымды
тамақтану
жөнiндегi
плакатты
әзiрлеу
Басы-
лымдар
шығару,
көбейту,
өңiрлерге
жiберу
ДСМ
2003-
2005
ж.ж.,
1 тоқсан
2003 ж.
- 900,0
2004 ж.
- 600,0
2005 ж.
400,0
Республи-
калық бюджет*
2.
Йод тапшылығы
нәтижесiнде
бұзылулардың
және оның
Қазақстан
Республикасы
халқының
арасындағы
салдарлары-
ның алдын алу жөнiн-
дегi мате-
риалдарды
әзiрлеу
Басы-
лымдар
шығару,
көбейту,
өңiрлерге
жiберу
ДСМ
2003 ж.,
2 тоқсан
2003 ж.-
350,0
Респуб-
ликалық бюджет*
3.
Баспа
бұқаралық
ақпарат
құралдары
(БАҚ) үшiн
ұтымды
тамақтану
қағидаттары
жөнiндегi
материалдар-
ды дайындау
"СӨС-тiң
өзектi
мәсе-
лелерi,
ауру-
лардың
алдын алу
және ден-
саулықты
нығайту",
"Денсау-
лық"
және т.б.
журнал-
дарында
жариялау
және
радиодан
хабарлар
беру
ДСМ
(жинақ-
тау),
МАСМ
2005 ж.,
3 тоқсан
2003 ж.
- 300,0
2005 ж.
- 100,0
Респуб-
ликалық бюджет*
4.
Емшек сүтiмен
қоректендi-
рудi
насихаттау
жөнiндегi
iс-шараларды
өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2005 ж.,
4 тоқсан

2006-
2008
гг.
2005 г. -
450,0
2006 г. -
810,1
2007 г. -
976,4
2008 г. -
600,0
Респуб-
ликанский бюджет*
2006 г. -
5214,6
2007 г. -
7129,0
2008 г. -
7544,0
Местные
бюджеты
5.
Провести
зондовые
исследования
среди насе-
ления Респуб-
лики Казах-
стан по
вопросам
здорового
питания
Приказ
МЗ
2
квартал
2004 г.
2004 г. -
400,0
Респуб-
ликанский бюджет*
6.
Провести
круглый стол
по вопросам
рационального
питания,
семинар для
медсестер
первичной
медикоса-
нитарной
помощи (ПМСП)
и школ по
здоровому
питанию
Приказ
МЗ
(созыв),
МОН,
акимы
областей
г.г.
Астаны
и Алматы
1 квартал

2006-
2008
ж.ж.,
4 тоқсан
2005 ж.
- 450,0
2006 ж.
- 810,1
2007 ж.
- 976,4
2008 ж.
- 600,0
Респуб-
ликалық бюджет*
2006 ж.
- 5214,6
2007 ж.
- 7129,0
2008 ж.
- 7544,0
Жергілікті
бюджеттер
5.
Қазақстан Республика-
сының құнарлы
тамақтану
мәселелерi
бойынша халқы
арасында
кеңейтiлген
зерттеу
жүргізу
Бұйрық
ДСМ
2004 жылғы
2 тоқсан
2004 ж.
- 400,0
Респуб-
ликалық бюджет*
6.
Ұтымды
тамақтану
мәселелерi
бойынша
бастапқы
медициналық-
санитарлық
көмектiң
(БМСК)
мейiрбике-
лерi мен құнарлы
тамақтану
жөнiндегi
мектептерге
арналған
дөңгелек
үстел өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
БҒМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері

2003- 2005 г.
4 квартал
2006-
2008 гг.
2003 г. -
250,0
2004 г. -
400,0
2005 г. -
300,0
2006 г. -
250,0
2007 г. -
300,0
2008 г. -
350,0
Респуб-
ликанский бюджет*
2006 г. -
2537,3
2007 г. -
4223,1
2008 г. -
4264,7
Местные
бюджеты
2. Развитие физической культуры и спорта
1.
Разработать
плакат,
буклет,
брошюры
"Физическая
активность -
залог
здоровья,
"Закаливание
и спорт",
"Двигательная
активность" и
методических
рекомендаций
Выпуск
изданий,
тиражи-
рование,
рассылка в регионы
МЗ
(созыв),
акимы
областей
г.г.
Астаны
и Алматы
2 квартал
2003- 2005 г.
2-3 квар-
тал 2006-
2008 гг.
2003 г. -
400,0 2004 г. -
330,0 2005 г. -
400,0
2006 г. -
810,1
2007 г. -
776,4
2008 г. -
794,6
Респуб-
ликанский бюджет*
2006 г. -
2168,4
2007 г. -
2590,1
2008 г. -
2977,8
Местные
бюджеты
2.
Организовать
и провести
Республи-
канскую
спартакиаду
"Мама, папа и
я - здоровая
семья" и
спартакиаду
среди мед-
работников,
велосипедный
заезд
Приказ
МЗ
(созыв),
МКИС,
МОН
акимы
областей
г.г.
Астаны
и Алматы
2 квартал
2004- 2005 гг.
2 квартал
2006-
2008 гг.
2003 г. -
400,0 2004 г. -
350,0 2005 г. -
450,0
2006 г. -
550,0
2007 г. -
526,4 2008 г. -
717,8
Респуб-
ликанский бюджет*
2006 г. -
2951,4 2007 г. -
3307,1 2008 г. -
3606,6
Местные
бюджеты
3.
Организовать и провести спортивно-
массовые
соревнования среди
населения
Приказ
МЗ
(созыв),
МКИС,
МОН
акимы
областей
г.г.
Астаны
и Алматы
2 квартал
2006-
2008 гг.
2006 г. -
16600,0 2007 г. -
17596,0 2008 г. -
18652,0
Респуб-
ликанский бюджет*
2006 г. -
1693,7 2007 г. -
2160,6 2008 г. -
2483,0
Местные
бюджеты
4.
Разработать
материалы
для СМИ,
веб-сайтов
по физической
активности
Публи-
кация
в СМИ
МЗ
(созыв),
акимы
областей
г.г.
Астаны
и Алматы
Еже-
квар-
тально
2006-
2008
гг.
2006 г.-
2633,9 2007 г.-
2927,9 2008 г.-
3120,6
Местные
бюджеты
3. Борьба с пьянством и алкоголизмом
1.
Провести
обучающий
тренинг для
лидеров
молодежных
движений по
профилактике
алкоголизма
Приказ
МЗ
(созыв),
МКИС
акимы
областей
г.г.
Астаны
и Алматы
1 квартал
2003 г.,
2006-
2008 гг.
2003 г. -
650,0 2006 г. -
610,1
2007 г. -
576,4
2008 г. -
200,0
Респуб-
ликанский бюджет*
2006 г. -
1793,3
2007 г. -
2166,3
2008 г. -
2252,8
Местные
бюджеты
2
Провести обучающий семинар для журналистов по вопросам освещения в СМИ проблем
потребления
алкоголя, для
воспитателей
школ-
интернатов,
детских
домов, для
родителей -
по профилак-
тике
алкоголизма
Приказ
МЗ
(созыв)
МКИС,
МОН
2 квартал
2003-
2005
гг.
2004 г. -
550,0
2005 г. -
800,0
Респуб-
ликанский бюджет*
3.
Провести
Круглый
стол по
вопросам
профилактики
употребления
алкоголя
Приказ
МЗ
(созыв),
МОН,
МКИС
акимы
областей
г.г.
Астаны
и Алматы
1 квартал

2003- 2005 ж.ж.
1 тоқсан
2006-
2008 ж.ж.,
4 тоқсан
2003 ж.
- 250,0
2004 ж.
- 400,0
2005 ж.
- 300,0
2006 ж.
- 250,0
2007 ж.
- 300,0
2008 ж.
- 350,0
Респуб-
ликалық
бюджет*
2006 ж.
- 2537,3
2007 ж.
- 4223,1
2008 ж.
- 4264,7
Жергілікті
бюджеттер
2. Дене шынықтыру мен спортты дамыту
1.
"Дене
белсендiлiгi - денсаулық кепiлi",
"Шынығу және спорт", "Қозғалыс
белсендiлiгi" атты плакат,
буклет,
брошюралар
және
әдiстемелiк
ұсынымдар әзiрлеу
Басы-
лымдар
шығару,
көбейту,
өңiрлерге
жiберу
ДСМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2003- 2005ж.ж.,
2 тоқ-
сан
2006-
2008ж.ж.,
2-3
тоқсан
2003 ж. - 400,0 2004 ж. - 330,0 2005 ж.
- 400,0
2006 ж.
- 810,1
2007 ж.
- 776,4
2008 ж.
- 794,6
Респуб-
ликалық бюджет*
2006 ж.
- 2168,4
2007 ж.
- 2590,1
2008 ж.
- 2977,8
Жергілікті
бюджеттер
2.
Медициналық қызметкерлер арасында
"Анам, әкем және мен - салауатты
отбасы" атты респуб-
ликалық спартакиа-
даны және велосипед
жарысын
ұйымдастыру және өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
МАСМ,
БҒМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2004- 2005 ж.ж.,
2006-
2008ж.ж.,
2 тоқсан
2003 ж.
- 400,0 2004 ж.
- 350,0 2005 ж.
- 450,0
2006 ж.
- 550,0
2007 ж. - 526,4 2008 ж.
- 717,8
Респуб-
ликалық бюджет*
2006 ж.-
2951,4 2007 ж.-
3307,1 2008 ж.-
3606,6
Жергілікті
бюджеттер
3.
Халық арасында көпшiлiкке арналған
спорт сайыстарын ұйымдастыру және өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
МАСМ,
БҒМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2006-
2008
ж.ж.,
2 тоқсан
2006 ж.-
16600,0 2007 ж.-
17596,0 2008 ж.-
18652,0
Респуб-
ликалық
бюджет
2006 ж.-
1693,7 2007 ж.-
2160,6 2008 ж.-
2483,0
Жергілікті
бюджеттер
4.
БАҚ, веб-сайттар үшiн дене тәрбиесi
белсендiлiгi жөнiндегi материалдар-
ды әзiрлеу
БАҚ-та
жариялау
ДСМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2006-
2008ж.ж.,
тоқсан
сайын
2006 ж.-
2633,9 2007 ж.-
2927,9 2008 ж.-
3120,6
Жергілікті
бюджеттер
3. Ішкілікке және маскүнемдікке қарсы күрес
1.
Маскүнем-
дiктiң алдын
алу жөнiн-
дегi жастар
қозғалысы
көшбасшылары
үшiн үйрету
тренингiн
өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
МАСМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2003ж.,
2006-
2008ж.ж.,
1 тоқ
сан
2003 ж. - 650,0 2006 ж.
- 610,1
2007 ж.
- 576,4
2008 ж.
- 200,0
Респуб-
ликалық
бюджет*
2006 ж.
- 1793,3
2007 ж.
- 2166,3
2008 ж. - 2252,8
Жергілікті
бюджеттер
2.
Алкогольдi тұтыну проблема-
ларын БАҚ-та
жариялау мәселелерi бойынша
журналистер үшiн, мас-
күнемдiктiң
алдын алу бойынша мектеп-
интернат-
тардың,
балалар
үйлерiнiң
тәрбиешi-
лерi, ата-аналар
үшiн үйрету
семинарын
өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
МАСМ,
БҒМ
2003-
2005ж.ж.,
2 тоқсан
2004 ж.
- 550,0
2005 ж.
- 800,0
Респуб-
ликалық
бюджет*
3.
Маскүнем-
дiктiң және
iшкiлiктiң
алдын алу
мәселелерi
бойынша
дөңгелек
үстел өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
БҒМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері

2003-
2005
гг.
4 квартал
2006-
2008 гг.
2004 г. -
300,0 2005 г. -
300,0 2006 г. -
710,1
2007 г. -
726,4
2008 г. -
300,0
Респуб-
ликан-
ский бюджет*
2006 г. -
887,3
2007 г. -
1046,8
2008 г. -
1163,6
Местные
бюджеты
4.
Провести
пресс-
конференцию
по вопросам
ограничения
потребления
алкоголя в
Республике
Казахстан,
о проведении
зондовых
исследований
среди моло-
дежи по
проблемам
здорового
образа жизни
(ЗОЖ)
Инфор-
мация
в Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казахстан
МЗ
3 квартал
2003-
2005
гг.
2003 г. -
200,0
2005 г. -
200,0
Респуб-
ликанский бюджет*
5.
Разработать
информацион-
но-образова-
тельный
материал:
буклет для
молодежи
по вопросам
профилактики
злоупо-
требления
алкоголем,
плакат о
вреде зло-
употребления
алкоголем,
лифлет для детей,
женщин,
родителей о
вреде упот-
ребления алкоголя
Выпуск
изданий,
тиражи-
рование,
рассылка
в регионы
МЗ
(созыв),
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
Ежеквар-

2003-
2005
ж.ж.,
3-тоқсан
2006-
2008 ж.ж.,
4 тоқсан
2004 ж.-
300,0 2005 ж. - 300,0 2006 ж.
- 710,1
2007 ж.
- 726,4
2008 ж.
- 300,0
Респуб-
ликалық
бюджет*
2006 ж.
- 887,3
2007 ж.
- 1046,8
2008 ж.
- 1163,6
Жергілікті
бюджеттер
4.
Қазақстан
Республика-
сында
алкогольдi
тұтынуды
шектеу
мәселесi
жөнiндегi,
жастар
арасында
Салауатты
өмiр салты
(СӨС)
проблемасы
жөнiнде
кеңейтiлген
зерттеу
жүргiзу
туралы
баспасөз
конференция-
сын өткiзу
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Үкiметiне ақпарат
ДСМ
2003-
2005
ж.ж.,
2 тоқсан
2003 ж.
- 200,0
2005 ж.
- 200,0
Респуб-
ликалық
бюджет*
5.
Ақпараттық-
бiлiм беру
материалын:
маскүнемдiк-
тiң алдын
алу мәселелерi
бойынша
жастарға
арналған
буклет,
алкогольдiң
зияны туралы
плакат,
алкогольдiң
зияны жөнiнде
балаларға,
әйелдерге,
ата-аналарға
арналған
лифлет
әзiрлеу
Басы-
лымдар
шығару,
көбейту,
өңiрлерге
жiберу
ДСМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері

750,0
Респуб-
ликан-
ский бюджет*
2006 г. -
578,6
2007 г. -
635,7
2008 г. -
686,0
Местные
бюджеты
9.
Провести
обучающий
тренинг для
координаторов
проекта,
педагогов
и психологов
по профилак-
тике алко-
голизма
Приказ
МЗ
(созыв),
МОН
2 квар-
тал
2006-
2008
гг.
2006 г. -
650,0
2007 г. -
700,0
2008 г. -
700,0
Респуб-
ликанский бюджет*
4. Сокращение потребления табака и табачных изделий
1.
Провести
обучающий
тренинг для
волонтеров.
Провести
зондовые
исследования
в вопросах
профилактики
табакокурения
среди
молодежи
Приказ
МЗ
(созыв),
МКИС
1 квартал
2003-
2004
гг.
2003 г. -
308,0
2004 г. -
500,0
Респуб-
ликанский бюджет*
2.
Провести
обучающий
семинар для
журналистов
по вопросам
освещения в
СМИ проблем
табакокуре-
ния, для
родителей,
воспитателей школ-
интернатов,
детских домов
Приказы
МЗ
(созыв),
МКИС
2 квартал
2003-
2005
гг.
2003 г. -
350,0
2004 г. -
700,0
2005 г. -
850,0
Респуб-
ликанский бюджет*
3.
Провести пресс-кон-
ференцию
по Закону
Республики Казахстан "О профилактике и ограничении
табакокуре-
ния", о
международной
кампании
"Брось курить
и выиграй",
по зондовым
исследованиям
среди моло-
дежи по
профилактике табакокурения
Приказ
МЗ
(созыв),
МКИС,
МОН
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
2 квартал

- 750,0
Респуб-
ликалық
бюджет*
2006 ж.
- 578,6
2007 ж.
- 635,7
2008 ж.
- 686,0
Жергілікті
бюджеттер
9.
Маскүнемдiк-
тiң алдын
алу жөнiн-
дегi жобаны
үйлестiру-
шiлер,
педагогтар
мен психо-
логтар үшiн үйрету тренингiн
өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
БҒМ
2006-
2008
ж.ж.,
2 тоқсан
2006 ж.
- 650,0
2007 ж.
- 700,0
2008 ж.
- 700,0
Респуб-
ликалық
бюджет*
4. Темекі және темекі бұйымдарын тұтынуды қысқарту
1.
Ерiктi ниет
бiлдiрушi-
лерге арнал-
ған үйрету
тренингiн өткiзу. Жастар
арасында темекi шегудiң алдын алу
мәселелерi туралы кеңейтiлген
зерттеулер өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
МАСМ
2003,
2004
ж.ж.,
1 тоқсан
2003 ж.
- 308,0
2004 ж.
- 500,0
Респуб-
ликалық
бюджет*
2.
Темекi шегу
проблема-
ларын БАҚ-та
жариялау
мәселелерi
бойынша
журналистер
үшiн, мектеп-
интернаттар-
дың, балалар
үйлерiнiң
тәрбиешi-
лерi,
ата-аналар
үшiн үйрету
семинарын
өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
МАСМ
2003-
2005
ж.ж.,
2 тоқсан
2003 ж.
- 350,0
2004 ж.
- 700,0
2005 ж.
- 850,0
Респуб-
ликалық
бюджет*
3.
Темекi шегудi
шектеу және
алдын алу
туралы Заң,
"Темекiнi
таста да
жеңiп ал"
халықаралық
науқаны
туралы, темекi
шегудiң
алдын алу
туралы жастар
арасында
өткiзiлген
кеңейтiлген
зерттеулер
бойынша
баспасөз
конференция-
сын дайындау
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
МАСМ, БҒМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері

2003-
2005
гг.
2 квартал
2006-
2008
гг.
2003 г. -
100,0
2004 г. -
150,0
2005 г. -
200,0
2006 г. -
610,1
2008 г. -
544,6
Респуб-
ликанский бюджет*
2006 г. -
1355,7
2007 г. -
1500,8
2008 г. -
1786,6
Местные
бюджеты
4.
Разработать
и выпустить
информацио-
нно-образо-
вательные
материалы:
буклет для
молодежи
о вреде таба-
кокурения и
помощи отказа
от курения,
плакат к Все-
мирному дню
борьбы с
курением,
листовку к
Всемирному
дню борьбы с
курением и о
вреде куре-
ния, лифлет
для детей,
женщин о
вреде курения
Выпуск
изданий,
тиражи-
рование,
рассылка
в регионы
МЗ
(созыв),
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
1-3 квар-
тал

2003-
2005
ж.ж.,
2 тоқсан
2006-
2008
ж.ж.,
2 тоқсан
2003 ж.
- 100,0
2004 ж.
- 150,0
2005 ж.
- 200,0
2006 ж.
- 610,1
2008 ж.
- 544,6
Респуб-
ликалық
бюджет*
2006 ж.
- 1355,7
2007 ж.
- 1500,8
2008 ж.
- 1786,6
Жергілікті
бюджеттер
4.
Ақпараттық-
бiлiм беру
материалда-
рын: жастарға
арналған
темекi шегудiң зияны
және темекi
шегуден бас
тартуға көмек туралы буклет,
Дүниежүзiлiк
темекi
шегумен
күрес күнiне
плакат,
листовка,
темекi
шегудiң
зияны туралы
балаларға,
әйелдерге
арналған
лифлет
әзiрлеу және
шығару
Басы-
лымдар
шығару,
көбейту,
өңiрлерге
жiберу
ДСМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері

2003-
2005
гг.
2006-
2008
гг.
2003 г. -
350,0
2004 г. -
400,0
2005 г. -
300,0
2006 г. -
610,1
2007 г. -
576,4
2008 г. -
594,6
Респуб-
ликанский бюджет*
2006 г. -
1083,2
2007 г. -
1229,2
2008 г. -
1322,9
Местные
бюджеты
6.
Организовать
и провести
Международную
кампанию
"Брось курить
и выиграй
2004", "Брось
курить и
выиграй 2006
и 2008"
Приказ
МЗ (со-
зыв),
МОН,
МКИС,
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны и Алматы
2-3 квар-
тал
2004
г.
2 квар-
тал
2006-
2008
гг.
2004 г. -
400,0 2006 г. -
710,1
2008 г. -
644,6
Респуб-
ликанский бюджет*
2006 г. -
3338,9
2007 г. -
3183,3 2008 г. -
3758,2
Местные
бюджеты
7.
Организовать
и провести
Всемирный
день борьбы
с курением
Приказ
МЗ (со-
зыв),
МОН,
МКИС,
МТСЗН,
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны и Алма
ты
31 мая
2003,
2005 гг.
2 квартал
2006-
2008
гг.
2003 г. -
350,0 2005 г. -
400,0 2006 г. -
710,1 2007 г. -
676,4 2008 г. -
694,6
Респуб-
ликанский бюджет*
2006 г. -
2943,5 2007 г. -
3066,1 2008 г. -
3363,3
Местные
бюджеты
8.
Провести
конкурсы
"Брось курить
и выиграй"
в регионах
Республики
Казахстан
Приказ
МЗ (со-
зыв),
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны и Алматы
4 квартал
2003,
2005 гг.
4 квартал
2006-
2008
гг.
2003 г. -
300,0 2005 г. -
300,0 2007 г. -
726,4
Респуб-
ликанский бюджет*
2006 г. -
1518,8 2007 г. -
2314,0 2008 г. -
1596,5
Местные
бюджеты
9.
Провести
Круглый стол
по вопросам
табакокурения
Инфор-
мация
в Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казахстан
МЗ
(созыв),
МОН
1 квартал
2004,
2005 гг.
2 квартал
2006,
2008 гг.
2004 г. -
200,0 2005 г. -
100,0 2006 г. -
610,1 2007 г. -
576,4
2008 г. -
544,6
Респуб-
ликанский бюджет*
5. Содействие сокращению употребления наркотиков
1.
Провести
тренинг для
волонтеров,
преподава-
телей-
психологов по
вопросам
снижения
потребления
наркотиков
Приказ
МЗ
(созыв),
МОН
1 квартал
2003,
2004 гг.
2003 г. -
200,0
2004 г. -
350,0
Респуб-
ликанский бюджет*
2.
Провести
обучающий
семинар для
родителей
(Школы,
способст-
вующие
укреплению
здоровья)
Приказ
МЗ (со-
зыв),
МОН
1 квартал
2003-
2005 гг.
2003 г. -
308,0
2004 г. -
350,0
2005 г. -
422,0
Респуб-
ликанский бюджет*
3
Издать ин-
формационно-
образо-
вательные материалы:
буклет,
плакат,
стикер о
вреде упот-
ребления
наркотических
средств,
памятки для
родителей о
первых
признаках
употребления
психоактивных
веществ с
указанием
телефонов
доверия и
адресов нар-
кологических
центров
Выпуск
изданий,
тиражи-
рование,
рассылка
в регионы
МЗ (со-
зыв),
МОН,
МКИС,
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
2-3
кварталы
2003-
2005 гг.
2006-
2008 гг.
2003 г. -
300,0 2004 г. -
500,0 2005 г. -
450,0 2006 г. -
810,1 2007 г. -
776,4
2008 г. -
794,6
Респуб-
ликанский бюджет*
2006 г. -
2931,2
2007 г. -
3162,9
2008 г. -

2003-
2005
ж.ж.,
2006-
2008
ж.ж.,
тоқсан
сайын
2003 ж.
- 350,0
2004 ж.
- 400,0
2005 ж.
- 300,0
2006 ж.
- 610,1
2007 ж.
- 576,4
2008 ж.
- 594,6
Респуб-
ликалық
бюджет*
2006 ж.
- 1083,2
2007 ж.
- 1229,2
2008 ж.
- 1322,9
Жергілікті
бюджеттер
6.
"Темекiнi
таста да
жеңiп ал-2004",
"Темекiнi таста да жеңiп ал - 2006 және
2008" халықаралық науқанын
ұйымдастыру және өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
БҒМ, МАСМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2004
жыл,
2-3
тоқсан
2006-
2008
ж.ж.,
2 тоқсан
2004 ж. - 300,0 2006 ж.
- 710,1
2008 ж.
- 644,6
Респуб-
ликалық
бюджет*
2006 ж.
- 3338,9
2007 ж.
- 3183,3 2008 ж.
- 3758,2
Жергілікті
бюджеттер
7.
Дүниежүзiлiк темекi
шегумен күрес
күнiн ұйымдастыру
және өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
БҒМ,
МАСМ,
Еңбек-
мині,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2003,
2005 ж.ж.
31 мамыр
2006-
2008
ж.ж.,
2 тоқсан
2003 ж.-
350,0 2005 ж.-
400,0 2006 ж.-
710,1 2007 ж.- 676,4 2008 ж.- 694,6
Респуб-
ликалық
бюджет*
2006 ж.-
2943,5 2007 ж.-
3066,1 2008 ж.-
3363,3
Жергілікті
бюджет
8.
Қазақстан
Республика-
сының
аймақтарында
"Темекiнi
таста да
жеңiп ал"
конкурсын
өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2003,
2005ж.ж.,
4 тоқсан,
2007 жыл,
4 тоқсан
2003 ж.-
300,0 2005 ж.-
300,0 2007 ж.-
726,4
Респуб-
ликалық
бюджет*
2006 ж.-
1518,8 2007 ж.-
2314,0 2008 ж.-
1596,5
Жергілікті
бюджеттер
9.
Темекi шегу мәселелерiне арналған
Дөңгелек үстел өткiзу
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Үкіметіне
ақпарат
ДСМ
(жинақ-
тау),
БҒМ
2004,
2005
ж.ж.,
1 тоқсан,
2006,
2008
ж.ж.,
2 тоқсан
2004 ж.-
220,0 2005 ж.-
100,0 2006 ж.-
610,1 2007 ж.-
576,4
2008 ж.-
544,6
Респуб-
ликалық
бюджет*
5. Есірткілерді қолдануды қысқартуға көмектесу
1.
Есiрткiлердi тұтынуды төмендету
мәселелерi
бойынша ерiктi ниет
бiлдiрушiлер-мен, оқытушы
психологтар-
мен тренинг
өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
БҒМ
2003,
2004
ж.ж.
1 тоқсан
2003 ж.-
200,0
2004 ж.-
350,0
Респуб-
ликалық
бюджет*
2.
Ата-аналарға
арналған
үйрету
семинарын
өткiзу (Денсаулықты
нығайтуға
көмектесетiн
мектептер)
Бұйрық
ДСМ (жинақ-
тау),
БҒМ
2003-
2005
ж.ж.,
1 тоқсан
2003 ж.-
308,0
2004 ж.-
350,0
2005 ж.-
422,0
Респуб-
ликалық
бюджет*
3.
Ақпараттық-
бiлiм беру
материалын:
есiрткi
заттарды
қолданудың
зияны туралы
буклет,
плакат,
стикер шығару, ата-
аналар үшiн психикалық белсендi
заттарды қолданудың бiрiншi белгiлерi
туралы сенiм телефондары
және нарко-
логиялық орталықтар-
дың мекен-
жайы көрсе-
тiлген
жаднамалар
басып шығару
Басы-
лымдар
шығару,
көбейту,
өңiрлерге
жiберу
ДСМ
(жинақ-
тау),
БҒМ,
МАСМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2003-
2005
ж.ж.,
2006-
2008
ж.ж.,
2-3
тоқсан
2003 ж.-
300,0 2004 ж.-
500,0 2005 ж.-
450,0 2006 ж.- 810,1 2007 ж.- 776,4
2008 ж.-
794,6
Респуб-
ликалық
бюджет*
2006 ж.-
2931,2
2007 ж.-
3162,9
2008 ж.-

3621,2
Местные
бюджеты
4.
Провести
"Междуна-
родный день
борьбы с
наркоманией
и незаконным
оборотом
наркотиков"
Приказ
МЗ (со-
зыв),
МВД,
МКИС,
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
26 июня 2003 - 2005 гг.
26 июня 2006-
2008 гг.
2003 г. -
200,0 2004 г. -
300,0 2005 г. -
343,0 2006 г. -
549,9 2007 г. -
776,4
2008 г. -
794,6
Респуб-
ликанский бюджет*
2006 г. -
2288,0 2007 г. -
2570,1
2008 г. -
2982,3
Местные
бюджеты
5.
Провести месячник по активизации
пропаганды мер преду-
преждения
наркомании
Приказ
МЗ (со-
зыв),
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
2 квартал
2003 г.
2006-
2008 гг.
2003 г. -
200,0
2006 г. -
200,0
2007 г. -
676,4
2008 г. -
300,0
Респуб-
ликанский бюджет*
2006 г. -
2254,6 2007 г. -
2425,5
2008 г. -
2727,8
Местные
бюджеты
6.
Провести
Круглые столы
с привлече-
нием
психологов,
социальных
работников,
классных
руководите-
лей, завучей
по воспита-
тельной
работе,
школьных
врачей,
средств
массовой
информации
Приказ
МЗ (со-
зыв), МОН, МКИС
3 квартал
2003,
2004 гг.
2003 г. -
150,0
2004 г. -
250,0
Респуб-
ликанский бюджет*
7.
Провести
зондовые
исследования
среди подрос-
тков по
выявлению
социального
статуса под-
ростка
Приказ
МЗ
1, 2, 3
кварталы
2003 г.
2003 г. -
200,0
Респуб-
ликанский бюджет*
8.
Организовать
и провести
Форум
"Молодежь
против
употребления
вредных
веществ"
Приказ
МЗ (со-
зыв),
МКИС,
МОН,
МТСЗН
2 квартал
2003,
2005 гг.
2003 г. -
200,0
2005 г. -
500,0
Респуб-
ликанский бюджет*
9.
Провести пресс-кон-
ференцию по вопросам
наркомании,
подготовить
материалы
к публика-
ции статей
для печат-
ных средств
массовой
информации
(СМИ)
Приказ,
публи-
кация в
журналах
"Актуа-
льные
вопросы
ЗОЖ,
профи-
лактики
заболе-
ваний и
укреп-
ления
здоро-
вья",
"Здоро-
вье" и
др.
МЗ
(со-
зыв),
МКИС,
МОН,
МТСЗН,
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
4
квартал
2003-
2005 гг.
2-3
кварталы
2006-
2008 гг.
2003 г. -
150,0 2004 г. -
150,0 2005 г. -
200,0 2006 г. -
200,0 2007 г. -
200,0 2008 г. -
250,0
Респуб-
ликанский бюджет*
2006 г. -
1101,3 2007 г. -
1251,4 2008 г. -
1390,8
Местные
бюджеты
6. Содействие охране репродуктивного здоровья, безопасному
половому поведению и профилактике болезней, передаваемых
половым путем и ВИЧ/СПИД
1.
Провести
обучающий
тренинг по
принципу
"Равный
равному»для
волонтеров -
работников
коммерческого
секса, потре-
бителей
инъекционных наркотиков по
профилактике инфекций, передаваемых
половым путем
(ИППП),
ВИЧ/СПИД, для учащихся
школ-интер-
натов, детс-
ких домов
Приказ
МЗ (со-
зыв),
МОН,
МВД,
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны и Алматы
1-2
кварталы

3621,2
Жергілікті
бюджеттер
4.
"Нашақор-
лыққа қарсы және есiрт-
кiлердiң
заңсыз
айналымына
қарсы күрестiң
халықаралық
күнiн" өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
ІІМ,
МАСМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2003- 2005 ж.ж.
26 мау
сым,
2006-
2008 ж.ж.
26 маусым
2003 ж.-
200,0 2004 ж.-
300,0 2005 ж.-
343,0 2006 ж.- 549,9 2007 ж.- 776,4
2008 ж.-
794,6
Респуб-
ликалық
бюджет*
2006 ж.- 2288,0 2007 ж.- 2570,1
2008 ж.-
2982,3
Жергілікті
бюджет
5.
Нашақорлық-
тың алдын алуды
насихаттау айлығын белсендi түрде өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2003 жыл,
2006-
2008
ж.ж.,
2 тоқсан
2003 ж.-
200,0
2006 ж.-
200,0
2007 ж.-
676,4
2008 ж.-
300,0
Респуб-
ликалық
бюджет*
2006 ж.-
2254,6
2007 ж.-
2425,5
2008 ж.-
2727,8
Жергілікті
бюджеттер
6.
Психолог-
тарды,
әлеуметтiк
сала қызмет-
керлерiн,
сынып жетек-
шiлерiн,
тәрбие жұмысы
жөнiндегi
меңгерушi-
лердi, мектеп
дәрiгерлерiн
тарта отырып
Дөңгелек
үстел өткiзу
Бұйрық
ДСМ (жинақ-
тау), БҒМ, МАСМ
2003,
2004
ж.ж.,
3 тоқсан
2003 ж.
- 150,0
2004 ж.
- 250,0
Респуб-
ликалық
бюджет*
7.
Жасөспiрiм-
нiң әлеумет-
тік мәртебе-
сiн айқындау
үшiн жасөс-
пiрiмдер арасында
кеңейтiлген зерттеулер өткiзу
Бұйрық
ДСМ
2003 ж.,
1, 2, 3
тоқсан
2003 ж.
- 200,0
Респуб-
ликалық
бюджет*
8.
"Жастар зиянды заттарды қолдануға
қарсы" атты Форумды ұйымдастыру
және өткiзу
Бұйрық
ДСМ (жинақ-
тау),
МАСМ,
БҒМ,
Еңбек-
мині
2003,
2005
ж.ж.,
2 тоқсан
2003 ж.-
200,0
2005 ж.-
500,0
Респуб-
ликалық
бюджет*
9.
Нашақорлық мәселелерi бойынша
баспасөз конферен-
циясын өткiзу,
баспа
бұқаралық
ақпараттық
құралдары
(БАҚ) үшiн
мақалаларды
басуға
материалдар
дайындау
Бұйрық,
"СӨС-тiң
өзектi
мәсе-
лелерi,
ауру-
лардың
алдын алу
және ден-
саулықты
нығайту",
"Денсау-
лық"
және т.б.
журнал-
дарында
жариялау
ДСМ
(жинақ-
тау),
МАСМ,
БҒМ,
Еңбек-
мині,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2003-
2005
ж.ж.
4 тоқсан,
2006 -
2008
ж.ж.,
2-3
тоқсан
2003 ж.-
150,0 2004 ж.-
150,0 2005 ж. - 200,0 2006 ж.-
200,0 2007 ж.-
200,0 2008 ж.-
250,0
Респуб-
ликалық
бюджет*
2006 ж.-
1101,3 2007 ж.-
1251,4 2008 ж.-
1390,8
Жергілікті бюджеттер
6. Ұрпақты болу денсаулығын сақтауға, қауіпсіз жыныстық
мінез-құлыққа және жыныстық жолдармен берілетін аурулардың
және АҚТҚ/ЖҚТБ-ның алдын алуға жәрдем ету
1.
Жыныстық
жолмен
берiлетiн
жұқпалы аурулардың
(ЖЖБЖ),
АҚТҚ/ЖҚТБ-
ның алдын алу жөнiн-
дегi инъек-
циялық
есiрткiлердi қолдану-
шылар,
коммерциялық секстiң
ерiктi ниет
бiлдiрушi
қызметкер-
лерi үшiн, мектеп-
интернат,
балалар
үйлерiнiң
оқушылары
үшiн "Теңге
тең" қағидаты
бойынша үйрету
тренингiн
өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
БҒМ,
ІІМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері

2003,
2005 гг.
1 квартал
2006-
2008 гг.
2003 г. -
300,0
2005 г. -
300,0
2006 г. -
200,0
2007 г. -
676,4
2008 г. -
694,6
Респуб-
ликанский бюджет*
2006 г. -
2032,1
2007 г. -
2264,6
2008 г. -
2705,3
Местные
бюджеты
2.
Провести Круглый стол по проблемам формирования безопасного полового поведения
Приказ
МЗ (со-
зыв),
МВД,
МОН,
МКИОС
1 квартал
2004,
2005 гг.
2004 г. -
250,0
2005 г. -
170,0
Респуб-
ликанский бюджет*
3.
Провести обучающий семинар для педагогов/ воспитателей по профилак-
тике инфекций
передаваемых половым
путем,
ВИЧ/СПИД
Приказ
МЗ (со-
зыв),
МОН,
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
2 квартал

2003,
2005
ж.ж.,
1-2
тоқсан
2006 -
2008
ж.ж.,
1 тоқсан
2003 ж.
- 300,0
2005 ж.
- 300,0
2006 ж.
- 200,0
2007 ж.
- 676,4
2008 ж.
- 694,6
Респуб-
ликалық
бюджет*
2006 ж.-
2032,1
2007 ж.-
2264,6
2008 ж.-
2705,3
Жергілікті бюджеттер
2.
Қауiпсiз жыныстық мiнез-құлық-
ты қалыптас-
тыру пробле-
малары
бойынша
Дөңгелек
үстел өткiзу
Бұйрық
ДСМ (жинақ-
тау),
ІІМ,
БҒМ,
МАСМ
2004,
2005
ж.ж.,
1 тоқсан
2004 ж.-
250,0
2005 ж.-
170,0
Респуб-
ликалық
бюджет*
3.
Педагогтар, тәрбиешiлер үшiн жыныс-
тық жолмен берiлетiн жұқпалардың (ЖЖБА),
АҚТҚ/ЖҚТБ-
ның алдын алу жөнiн-
дегi үйрету
семинарын
өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
БҒМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері

2003-
2005 гг.
2006-
2008 гг.
2003 г. -
100,0
2004 г. -
250,0
2005 г. -
400,0
Респуб-
ликан-
ский бюджет*
2006 г. -
816,0
2007 г. -
1099,4
2008 г. -
1530,9
Местные
бюджеты
4.
Провести
пресс-кон-
ференцию по
вопросам
инфекций
передаваемых
половым
путем,
ВИЧ/СПИД
Приказ
МЗ (со-
зыв),
МКИС,
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
3 квартал
2003-
2005 гг.
2006-
2008 гг.
2003 г. -
100,0
2004 г. -
250,0
2005 г. -
200,0
2006 г. -
200,0
2007 г. -
200,0
2008 г. -
676,4
Респуб-
ликанский бюджет*
2006 г. -
1205,7
2007 г. -
1392,4
2008 г. -
1999,1
Местные
бюджеты
5.
Разработать
и выпустить
информацио-
нно-образо-
вательные
материалы:
буклеты по
вопросам
профилактики
ИППП,
ВИЧ/СПИД,
плакат,
листовки к
Всемирному
дню борьбы
со СПИД,
видеоролик,
брошюры,
обучающий
видеоматериал
по профилак-
тике инфекций
передаваемых
половым
путем,
ВИЧ/СПИД
Выпуск
издания,
тиражиро-
вание,
прокат
социа-
льного
видео-
ролика по
телеви-
зионным
каналам
Респуб-
лики
Казахстан
МЗ (со-
зыв),
МКИС,
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
2 квартал

2003-
2005
ж.ж.
2006-
2008
ж.ж.,
2 тоқсан
2003 ж.-
100,0
2004 ж.-
250,0
2005 ж. - 400,0
Респуб-
ликалық
бюджет*
2006 ж.-
816,0
2007 ж.-
1099,4
2008 ж.-
1530,9
Жергілікті
бюджеттер
4.
ЖЖБЖ, АҚТҚ/
ЖҚТБ-ның мәселелерi
бойынша
баспасөз
конферен-
циясын
өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
МАСМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2003-
2005
ж.ж.
2006-
2008
ж.ж.,
3 тоқсан
2003 ж.-
100,0
2004 ж.-
250,0
2005 ж.-
200,0
2006 ж.-
200,0
2007 ж.-
200,0
2008 ж.-
676,4
Респуб-
ликалық
бюджет*
2006 ж.-
1205,7
2007 ж.-
1392,4
2008 ж.-
1999,1
Жергілікті
бюджеттер
5.
Ақпараттық-
бiлiм беру
материал-
дарын: ЖЖБЖ,
АҚТҚ/ЖҚТБ-
ның алдын алу мәселе-
лерi бойынша
буклеттер,
Дүниежүзiлiк
ЖҚТБ-мен
күрес күнiне
арналған
плакат,
листовкалар,
ЖЖБЖ,
АҚТҚ/ЖҚТБ-
ның алдын алу мәселе-
лерi жөнiн-
дегi бейне-
ролик, брошюралар,
үйрету материал-
дарын әзiр-
леу және
басып шығару
Басы-
лымдар
шығару,
көбейту,
әлеу-
меттік
бейнеро-
ликтің
Қазақстан
Респуб-
ликасының
теледидар
арналары
бойынша
әлеу-
меттік
бейне-
роликтің
прокатын
көбейту
ДСМ
(жинақ-
тау),
МАСМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері

2003-
2005 гг.
3
квартал
2006-
2008 гг.
2003 г. -
200,0
2004 г. -
250,0
2005 г. -
370,0
2006 г. -
300,0
2007 г. -
350,0
2008 г. -
400,0
Респуб-
ликанский
бюджет*
2006 г. -
967,5
2007 г. -
1108,0
2008 г. -
1180,1
Местные
бюджеты
14.
Разработать
и внедрить
мониторинг
реализации
программы
"Репродук-
тивное здо-
ровье"
Приказ
МЗ
4
квартал
2004 г.
2004 г. -
150,0
Республи-
канский
бюджет*
15.
Подготовить
и провести
круглый стол
"Здоровая
женщина-
здоровое
общество"
Приказ
МЗ
(созыв),
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
1
квартал
2003 г.
2
квартал

2003-
2005
ж.ж., 2
тоқсан,
2006-
2008
ж.ж., 3
тоқсан
2003 ж.-
200,0
2004 ж.-
250,0
2005 ж.-
370,0
2006 ж.-
300,0
2007 ж.-
350,0
2008 ж.-
400,0
Респуб-
ликалық
бюджет*
2006 ж.-
967,5
2007 ж.-
1108,0
2008 ж.-
1180,1
Жергілікті
бюджеттер
14.
"Ұрпақты
болу денсау-
лығы" бағдар-
ламасын
iске асыру
мониторингiн
әзiрлеу және
енгiзу
Бұйрық
ДСМ
2004 ж.,
4 тоқсан
2004 жыл,
150,0
Республи-
калық
бюджет*
15.
"Дені сау
әйел - дені
сау қоғам"
атты дөңгелек
үстел дайындау және өткізу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2003 жыл,
1 тоқсан,

350,0
2006 г. -
560,1
2007 г. -
300,0
2008 г. -
350,0
Республи-
канский
бюджет*
2006 г. -
1991,7
2007 г. -
2300,1
2008 г. -
2407,6
Местные бюджеты
17.
Провести кон-
курс среди
школьников
по вопросам
репродуктив-
ного здоровья
Приказ
МЗ
(созыв),
МОН
3-4
кварталы
2005 г.-
220,0
Республи-
канский
бюджет*
18.
Подготовить
материалы для статей по
сохранению
репродуктив-
ного здоровья
Информа-
ции в
журналы
"Столич-
ное
обозре-
ние",
"Здоро-
вье",
"Актуа-
льные
вопросы
ФЗОЖ"
МЗ
(созыв),
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
ежеквар-
тально

350,0
2006 ж.-
560,1
2007 ж.-
300,0
2008 ж.-
350,0
Республи-
калық
бюджет*
2006 ж.-
1991,7
2007 ж.-
2300,1
2008 ж.-
2407,6
Жергілікті бюджеттер
17.
Оқушылар
арасында
ұрпақты болу
денсаулығын
сақтау
мәселелерi
жөнiндегi
конкурс
өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
БҒМ
2005 жыл, 3-4
тоқсан
2005 ж.-
220,0
Республи-
калық
бюджет*
18.
Ұрпақты болу денсаулығын
сақтау
жөнiндегi
мақала шығару
үшiн материал
дайындау
"Аста-
налық
білім",
"Ден-
саулық",
"СӨСҚ-дың
өзекті
мәселе-
лері"
журнал-
дарына
ақпарат
ДСМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері

2004-
2005 гг.
2006-
2008 гг.
2004 г. -
150,0
2005 г. -
450,0
2006 г. -
350,0
2007 г. -
400,0
2008 г. -
450,0
Республи-
канский
бюджет*
2006 г. -
3382,5
2007 г. -
3582,6
2008 г. -
3817,4
Местные бюджеты
10.
Провести
круглые столы
по профилак-
тике инфек-
ционных
болезней
Приказ
МЗ
3 квартал
2003-
2005 гг.
2003 г. -
100,0
2004 г. -
150,0
2005 г. -
200,0
Республи-
канский
бюджет*
11.
Провести зон-
довые иссле-
дования по
выявлению
уровня знаний
у населения
по профилак-
тике инфек-
ционных
болезней
Приказ
МЗ
2-3
кварталы
2003,
2004 гг.
2003 г. -
100,0
2004 г. -
150,0
Республи-
канский
бюджет*
12.
Провести ме-
сячник по
профилактике
туберкулеза,
республиканс-
кий конкурс
среди журна-
листов по
вопросам
профилактики
туберкулеза
Приказ
МЗ
(созыв),
МКИС
1 квартал
2006-
2008 гг.
2006 г. -
200,0
2007 г. -
250,0
2008 г. -
300,0
Республи-
канский
бюджет*
8. Здоровье и окружающая среда
Проект
Всемирной
организации
здравоохра-
нения(ВОЗ)
"Здоровые
города"
1.
Провести обу-
чающий семи-
нар-тренинг
для координа-
торов проекта
Приказ
МЗ
4 квартал

2004-
2005 ж.ж.
2006-
2008 ж.ж.
2-3
тоқсан
2004 ж.-
150,0
2005 ж.-
450,0
2006 ж.-
350,0
2007 ж.-
400,0
2008 ж.-
450,0
Республи-
калық
бюджет*
2006 ж.-
3382,5
2007 ж.-
3582,6
2008 ж.-
3817,4
Жергілікті бюджеттер
10.
Жұқпалы
аурулардың
алдын алу
бойынша дөңгелек үстелдер өткiзу
Бұйрық
ДСМ
2003-
2005 ж.ж.,
3 тоқсан
2003 ж.-
100,0
2004 ж.-
150,0
2005 ж.-
200,0
Республи-
калық
бюджет*
11.
Халықтың жұқпалы аурулардың алдын алу
жөнiндегi
бiлiм
деңгейiн
анықтау үшiн
кеңейтiлген
зерттеулер
өткiзу
Бұйрық
ДСМ
2003,
2004
ж.ж.,
2-3
тоқсан
2003 ж.-
100,0
2004 ж.-
150,0
Республи-
калық
бюджет*
12.
Туберкулез-
дiң алдын алу айлығын,
туберкулез-
дiң алдын алу мәселе-
лерi бойынша
журналистер
арасында
республика-
лық конкурс
өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
МАСМ
2006-
2008
ж.ж.,
1 тоқсан
2006 ж.-
200,0
2007 ж.-
250,0
2008 ж.-
300,0
Республи-
калық
бюджет*
8. Денсаулық және қоршаған орта
Дүниежүзiлiк денсаулық сақтау
ұйымының "Салауатты қалалар"
жобасы
1.
Жобаны
үйлестiру-
шiлер үшiн
үйрету
семинар-
тренингiн
өткiзу
ДСМ бұйрығы
ДСМ

2003-
2005 гг.
2-3
кварталы
2006-
2008 гг.
2003 г. -
150,0
2004 г. -
200,0
2005 г. -
600,0
2006 г. -
500,0
2007 г. -
550,0
2008 г. -
600,0
Республи-
канский
бюджет*
2.
Разработать
методические
рекомендации
и плакат
"Здоровые
города"
Выпуск
изданий,
тиражи-
рование,
рассылка
в регионы
МЗ
3 квартал
2003 г.
2003 г. -
300,0
Республи-
канский
бюджет*
3.
Провести со-
циологический
опрос городс-
кого населе-
ния по вопро-
сам влияния
состояния
окружающей
среды на
здоровье человека
Приказ
МЗ
3-4
кварталы
2004 г.
2004 г. -
150,0
Республи-
канский
бюджет*
4.
Подготовить
материалы о
ходе проекта
"Здоровые
города"»для
печатных СМИ
2 раза в год
Публика-
ция в
журналах
"Актуа-
льные
вопросы
ЗОЖ, про-
филактики
заболе-
ваний и
укрепле-
ния здо-
ровья,"
"Здоро-
вье" и
др.
МЗ (созыв), МКИС,
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
2, 4
кварталы

2003-
2005
ж.ж.,
4 тоқсан,
2006-
2008
ж.ж.,
2-3
тоқсан
2003 ж.-
150,0
2004 ж.-
200,0
2005 ж.-
600,0
2006 ж. -
500,0
2007 ж.-
550,0
2008 ж.-
600,0
Республи-
калық
бюджет*
2.
"Салауатты қалалар"
әдiстемелiк
ұсыныстар
мен плакатын
әзiрлеу
Басы-
лымдар
шығару,
көбейту,
өңiрлерге
жiберу
ДСМ
2003 жыл,
3 тоқсан
2003 ж.-
300,0
Республи-
калық
бюджет*
3.
Қоршаған орта
жағдайының
адамның
денсаулығына
әсерi
мәселелерi
жөнiнде қала
тұрғындарына
сұрау салу
өткiзу
Бұйрық
ДСМ
2004 жыл,
3-4
тоқсан
2004 ж.-
150,0
Республи-
калық
бюджет*
4.
БАҚ басылым-
дарында
жылына 2 рет
жариялау
үшiн
"Салауатты қалалар"
жобасының барысы туралы мақалаларға
материалдар дайындау
"СӨС-тiң
өзектi
мәсе-
лелерi,
ауру-
лардың
алдын алу
және ден-
саулықты
нығайту",
"Денсау-
лық"
және т.б.
журнал-
дарында
жариялау
ДСМ
(жинақ-
тау),
МАСМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері

2003-
2005 гг.
2, 4
кварталы
2006-
2008 гг.
2003 г. -
150,0
2004 г. -
220,0
2005 г. -
100,0
2006 г. -
150,0
2007 г. -
200,0
2008 г. -
200,0
Республи-
канский
бюджет*
10.
Разработать
план и прог-
рамму обуче-
ния учащейся
молодежи по
эколого-ги-
гиеническим
проблемам
Методи-
ческие
рекомен-
дации,
выпуск,
тиражи-
рование
МЗ
(созыв),
МОН
4 квартал
2003,
2005 гг.
2003 г. -
150,0
2005 г. -
225,0
Республи-
канский бюджет*
11.
Разработать
структуру
банка данных
о состоянии
объектов ок-
ружающей сре-
ды во взаимо-
связи со здо-
ровьем, соб-
рать данные и
обобщить ма-
териалы о
факторах,
влияющих на
здоровье
населения
Республики
Казахстан
Приказ
МЗ
3-4
кварталы
2003-
2005 гг.
2003 г. -
150,0
2004 г. -
250,0
2005 г. -
500,0
Республи-
канский
бюджет*
12.
Подготовить
научный обзор
по изучению
содействия
окружающей
среды в рай-
онах нефтедо-
бычи
Выпуск
издания,
информа-
ция в
СМИ
МЗ
4 квартал
2003 г.
2003 г. -
150,0
Республи-
канский
бюджет*
13.
Провести
круглый стол
по стандарти-
зированному
подходу к
управлению
безопасности
на рабочих
местах
Приказ
МЗ
(созыв),
МТСЗН
2 квартал
2004 г.
2004 г. -
200,0
Республи-
канский
бюджет*
14.
Провести се-
минар по воп-
росам препо-
давания эко-
лого-гигиени-
ческих проб-
лем в школе
Приказ
МЗ
(созыв),
МОН
2 квартал
2004 г.
2004 г. -
250,0
Республи-
канский
бюджет*
9. Обеспечение правовой среды для формирования
здорового образа жизни
1.
Провести
круглый стол
по совершен-
ствованию
действующей
законодатель-
ной базы в
вопросах сти-
мулирования
здорового
образа жизни
населения
Республики
Казахстан
Информа-
ция в
Прави-
тельство
Респуб-
лики Ка-
захстан
МЗ
(созыв),
МОН,
МКИС
3 квартал
2003 г.
2003 г. -
136,0
Республи-
канский
бюджет*
10. Роль информации, коммуникации и образования в области
формирования здорового образа жизни
1.
Провести обу-
чающие семи-
нары для ко-
ординаторов и
журналистов,
освещающих
аспекты здо-
рового образа
жизни, пресс-
конференции
Приказ
МЗ
(созыв),
МКИС
2-4
кварталы

2003-
2005 ж.ж.
1, 3
тоқсан
2006 -
2008 ж.ж.
2, 4
тоқсан
2003 ж.-
150,0
2004 ж.-
220,0
2005 ж.-
100,0
2006 ж.-
150,0
2007 ж.-
200,0
2008 ж.-
200,0
Республи-
калық
бюджет*
10.
Оқушы
жастарды
экологиялық-
гигиеналық
проблемалары
бойынша оқыту
бағдарла-
масын және жоспарын
әзiрлеу
Әдісте-
мелік
нұсқау-
лықтар,
басып
шығару,
көбейту
ДСМ
(жинақ-
тау),
БҒМ
2003,
2005 ж.ж.
4 тоқсан
2003 ж.-
150,0
2005 ж.-
225,0
Респуб-
ликалық бюджет*
11.
Қоршаған орта
объектiле-
рiнiң
денсаулыққа
қатысты
жағдай туралы
деректер
банкiнiң
құрылымын
әзiрлеу,
Қазақстан
Республикасы
халқының
денсаулығына
ықпал етушi
факторлар
туралы
материалдар
жинау және
кеңейту
Бұйрық
ДСМ
2003-
2005 ж.ж.
3-4
тоқсан
2003 ж.-
150,0
2004 ж.-
250,0
2005 ж.-
500,0
Республи-
калық
бюджет*
12.
Мұнай
өндiретін
аудандардағы
қоршаған
ортаның
әсерiн зерт-
теу бойынша ғылыми шолу дайындау
Басып
шығару,
БАҚ-қа
ақпарат
беру
ДСМ
2003 ж.
4 тоқсан
2003 ж.-
150,0
Республи-
калық
бюджет*
13.
Стандарттан-
дырылған
тәсiл бойынша
жұмыс орын-
дарында
қауiпсiз
басқару
туралы
дөңгелек
үстел өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
Еңбек-
мині
2004 жыл,
2 тоқсан
2004 ж.-
200,0
Республи-
калық
бюджет*
14.
Мектептегi
экологиялық-
гигиеналық
мәселелер
бойынша
семинар
өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
БҒМ
2004 жыл,
2 тоқсан
2004 ж.-
250,0
Республи-
калық
бюджет*
9. Салауатты өмір салтын қалыптастыру үшін құқықтық ортаны
қамтамасыз ету
1.
Қазақстан
Республикасы
халқының
салауатты
өмiр салтын
ынталандыру
мәселелерi
туралы
әрекеттегi
Заңнамалық
базаны
жетiлдiру
бойынша
дөңгелек
стол өткiзу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ДСМ
(жинақ-
тау),
БҒМ,
МАСМ
2003 жыл,
3 тоқсан
2003 ж.-
136,0
Республи-
калық
бюджет*
10. Салауатты өмір салтын қалыптастыру саласындағы ақпараттың, коммуникациялардың және білім берудің ролі
1.
Салауатты
өмiр салтының
аспектiлерiн
жариялайтын
журналистер
үшiн үйрету
семинар-
ларын,
баспасөз
конференция-
ларын өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
МАСМ

2003-
2005 гг.
4 квартал
2006-
2008 гг.
2003 г. -
380,0
2004 г. -
300,0
2005 г. -
500,0
2006 г. -
250,0
2007 г. -
300,0
2008 г. -
350,0
Республи-
канский
бюджет*
6.
Активизиро-
вать пропа-
ганду здоро-
вого образа
жизни с ис-
пользованием
современной
информацион-
ной техники
(интернет,
электронная
связь, муль-
тимедийная
аппаратура и
др.)
Приказ
МЗ
(созыв),
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
Ежеквар-
тально
2003-
2005 гг.
2006-
2008 гг.
2003 г. -
180,0
2004 г. -
250,0
2005 г. -
300,0
2006 г. -
400,0
2007 г. -
450,0
2008 г. -
500,0
Республи-
канский
бюджет*
2006 г. -
3899,8
2007 г.-
5312,5
2008 г.-
5418,1
Местные
бюджеты
7.
Поддержать
Веб-сайты по
здоровому об-
разу жизни,
разработанные
Национальным
центром проб-
лем формиро-
вания здоро-
вого образа
жизни
Приказ
МЗ
Ежеквар-
тально

2003-
2005
ж.ж.
2-3
тоқсан
2006 -
2008 ж.ж.
4 тоқсан
2003 ж.-
380,0
2004 ж.-
300,0
2005 ж.-
500,0
2006 ж.-
250,0
2007 ж.-
300,0
2008 ж.-
350,0
Республи-
калық
бюджет*
6.
Осы заманға
сай ақпарат-
тық техника-
ны (интер-
нет, элек-
тронды байланыс,
мультимедия-
лық аппара-
тура және басқа) пайдалану
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2003 -
2005 ж.ж.
2006-
2008 ж.ж.
тоқсан
сайын
2003 ж.-
180,0
2004 ж.-
250,0
2005 ж.-
300,0
2006 ж.-
400,0
2007 ж.-
450,0
2008 ж.-
500,0
Республи-
калық
бюджет*
2006 ж. -
3899,8
2007 ж.-
5312,5
2008 ж.-
5418,1
Жергілікті
бюджеттер
7.
Салауатты
өмiр салтын
қалыптастыру
проблемасы
ұлттық
орталығы
дайындаған
салауатты
өмiр салты
жөнiндегi
Веб-сайттар-
ды қолдау
Бұйрық
ДСМ

2003-
2005 гг.
2006-
2008 гг.
2003 г. -
430,0
2004 г. -
350,0
2005 г. -
750,0
2006 г. -
200,0
2007 г. -
250,0
2008 г. -
300,0
Республи-
канский
бюджет*
8.
Подготовить
методические
материалы для
медработников
и обновить
каталоги ин-
формационно-
образователь-
ных материа-
лов
Приказ
МЗ
Ежеквар-
тально
2006-
2008 гг.
2006 г. -
150,0
2007 г. -
150,0
2008 г. -
150,0
Республи-
канский
бюджет*
9.
Организовать
и провести
Всемирный
день здоровья
Приказ
МЗ
(созыв),
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
2 квартал
2006-
2008 гг.
2006 г. -
450,0
2007 г. -
450,0
2008 г. -
450,0
Республи-
канский
бюджет*
2006 г. -
4654,0
2007 г. -
5193,6
2008 г. -
5633,7
Местные
бюджеты
10.
Провести ин-
формационно-
пропагандист-
скую работу
в области
здорового
образа жизни
Распро-
странение
материа-
лов по
про-
паганде
здорового
образа
жизни в
средтвах
массовой
информа-
ции
МЗ
(созыв),
МКИС
Ежеквар-
тально
2006-
2008 гг.
2006 г. -
27520,0
2007 г. -
27520,0
2008 г. -
27520,0
Республи-
канский
бюджет
11. Усиление роли образования в формировании
здорового образа жизни
Проект ВОЗ
"Школы, спо-
собствующие
укреплению
здоровья"
1.
Расширить
сеть проекта
ВОЗ "Школы,
способствую-
щие укрепле-
нию здоровья"
Приказ
МЗ
(созыв),
МОН,
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
Ежеквар-
тально

2003-
2005 ж.ж.
2006-
2008 ж.ж.
тоқсан
сайын
2003 ж.-
430,0
2004 ж.-
350,0
2005 ж.-
750,0
2006 ж.-
200,0
2007 ж.-
250,0
2008 ж.-
300,0
Республи-
калық
бюджет*
8.
Медициналық
қызметкерлер
үшiн әдiсте-
мелiк мате-
риалдар дайындау және ақпара-
ттық-оқыту
материалдар
қаталогтарын
жаңарту
Бұйрық
ДСМ
2006-
2008 ж.ж.
тоқсан
сайын
2006 ж.-
150,0
2007 ж.-
150,0
2008 ж.-
150,0
Республи-
калық
бюджет*
9.
Дүниежүзiлiк
денсаулық
күнiн
ұйымдастыру
және өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2006-
2008 ж.ж.
2 тоқсан
2006 ж.-
450,0
2007 ж.-
450,0
2008 ж.-
450,0
Республи-
калық
бюджет*
2006 ж. -
4654,0
2007 ж.-
5193,6
2008 ж.-
5633,7
Жергілікті
бюджеттер
10.
Салауатты өмiр салты
саласында
ақпараттық-
насихаттау
жұмысын
жүргiзу
Салауатты
өмір
салтын
наси-
хаттау
бойынша
БАҚ-да
мате-
риалдар
тарату
ДСМ
(жинақ-
тау),
МАСМ
2006-
2008 ж.ж.
тоқсан
сайын
2006 ж.-
27520,0
2007 ж.-
27520,0
2008 ж.-
27520,0
Республи-
калық
бюджет
11. Салауатты өмір салтын қалыптастырудағы білімнің ролін
күшейту
Дүниежүзiлiк
денсаулық
сақтау
ұйымының
"Денсаулықты
нығайтуға
ықпал ететiн
мектептер"
жобасы
1.
ДДҰ-ның
"Денсаулықты
нығайтуға
ықпал ететiн
мектептер"
жобасының
жүйесiн
кеңейту
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
БҒМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері

460,1
2007 г. -
250,0
2008 г. -
300,0
Республи-
канский
бюджет*
7.
Провести обу-
чающий семи-
нар-тренинг
для региона-
льных коорди-
наторов про-
екта, пред-
ставителей
областных
управлений
(департамен-
тов образова-
ния)
Приказ
МЗ
(созыв),
МОН
3 квартал
2003-
2005 гг.
2006-
2008 гг.
2003 г. -
300,0
2004 г. -
350,0
2005 г. -
700,0
2006 г. -
500,0
2007 г. -
550,0
2008 г. -
400,0
Республи-
канский
бюджет*
8.
Провести со-
циологические
исследования
по изучению
уровня знаний
и навыков по
вопросам фор-
мирования
здорового
образа жизни
(ФЗОЖ) среди
школьного
контингента
Приказ
МЗ
(созыв),
МОН
3 квартал
2003,
2004 гг.
2003 г. -
300,0
2004 г. -
300,0
Республи-
канский
бюджет*
9.
Разработать
материалы по
проекту ВОЗ
"Здоровые
университеты"
для статей в
печатных СМИ
2 раза в год
Публика-
ция в
журналах
"Актуа-
льные
вопросы
ЗОЖ, про-
филактики и укреп-
ления
здоро-
вья",
"Здоро-
вье" и
др.
МЗ
(созыв),
МКИС,
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
1, 3
кварталы
2003 г.
3 квартал
2006-
2008 гг.
2003 г. -
150,0
2006 г. -
150,0
2008 г. -
200,0
Республи-
канский
бюджет*
2006 г. -
810,0
2007 г. -
1202,3
2008 г. -
1153,9
Местные
бюджеты
10.
Мониторинг
образователь-
ных программ
по здоровому
образу жизни
в системе
непрерывного
образования,
внедрить
Валеологию в
систему
непрерывного
образования
Приказ
МЗ, МОН
2 квартал
2003,
2004 гг.
2003 г. -
150,0
2004 г. -
300,0
Республи-
канский
бюджет*
11.
Совершенство-вать научно-
обоснованную
современную
систему пре-
подавания
Валеологии,
провести ана-
лиз и перес-
мотреть обра-
зовательные
программы по
здоровому
образу жизни
Приказ
МЗ, МОН
ежеквар-
тально
2003,
2005 гг.
2003 г. -
300,0
2005 г. -
100,0
Республи-
канский
бюджет*
12.
Разработать
методические
рекомендации
по опыту
внедрения
проекта ВОЗ
"Здоровые
университеты"
Выпуск,
тиражи-
рование,
рассылка
в регионы
МЗ, МОН
3 квартал
2005 г.
2005 г. -
150,0
Республи-
канский
бюджет*
13.
Провести
Круглый стол
по образова-
тельным прог-
раммам по
здоровому
образу жизни
в системе
непрерывного
образования
Информа-
ция
Прави-
тельству
РК
МЗ,
МОН
1 квартал
2004
года
2004 г. -
400, 0
Республи-
канский
бюджет*
14.
Провести
Круглый стол
по образова
тельным прог-
раммам "Раз-
витие межве-
домственных
и межсекто-
ральных свя-
зей в укреп-
лении и сох-
ранения здо-
ровья школь-
ников"
Приказ
МЗ
(созыв),
МОН,
МВД
3 квартал
2006 г.
1-2
кварталы
2007-
2008 гг.
2006 г. -
250,0
2007 г. -
250,0
2008 г. -
250,0
Республи-
канский
бюджет*
15.
Подготовить и
издать
учебно-
методический
комплекс для
школьной
медицины
Выпуск учебно-
методи-
ческого
комплекса
МЗ
(созыв),
МОН
3 квартал
2006 г.
2006 г. -
450,0
Республи-
канский
бюджет*
16.
Приступить к
созданию
службы
школьной
медицины
Приказ
МЗ
(созыв),
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
3-4 кварталы 2006- 2008 гг.
2006 г. -
3073,4
2007 г. -

460,1
2007 ж.-
250,0
2008 ж.-
300,0
Республи-
калық
бюджет*
7.
Жобаның
аймақтық
үйлестi-
рушiлерi,
облыс
басқарма-
ларының
өкiлдерi
(бiлiм
департамент-
терi) үшiн
үйрету
семинарын
өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
БҒМ
2003 -
2005 ж.ж.
2006-
2008 ж.ж.
3 тоқсан
2003 ж.-
300,0
2004 ж.-
350,0
2005 ж.-
700,0
2006 ж.-
500,0
2007 ж.-
550,0
2008 ж.-
400,0
Республи-
калық
бюджет*
8.
Оқушылар контингентi арасында
салауатты өмiр салтын қалыптастыру
(СӨСҚ) мәселелерi бойынша бiлiм және
дағдылар деңгейiн бiлу үшiн әлеуметтiк
зерттеу өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
БҒМ
2003,
2004 ж.ж.
3 тоқсан
2003 ж.-
300,0
2004 ж.-
300,0
Республи-
калық
бюджет*
9.
ДДҰ-ның "Салауатты университет-
тер" жобасы
бойынша
БАҚ-ның
басылымда-
рында жылына
2 рет
жарияланатын
мақалалар
үшiн
материалдар
әзiрлеу
"СӨС-тiң
өзектi
мәсе-
лелерi,
ауру-
лардың
алдын алу
және ден-
саулықты
нығайту",
"Денсау-
лық"
және т.б.
журнал-
дарында
жариялау
ДСМ
(жинақ-
тау),
МАСМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2003 жыл,
1, 3
тоқсан,
2006 -
2008 ж.ж.
3 тоқсан
2003 ж.-
150,0
2006 ж.-
150,0
2008 ж.-
200,0
Республи-
калық
бюджет*
2006 ж.- 810,0
2007 ж.-
1202,3
2008 ж.-
1153,9
Жергілікті
бюджеттер
10.
Үзiлiссiз бiлiм беру жүйесiнде салауатты
өмiр салты жөнiндегi оқыту бағдар-
ламаларының
мониторингi,
Валеологияны
үзiлiссiз
бiлiм беру
жүйесiне
енгiзу
Бұйрық
ДСМ,
БҒМ
2003,
2004 ж.ж.
2 тоқсан
2003 ж. -
150,0
2004 ж.-
300,0
Республи-
калық
бюджет*
11.
Валеологияны оқыту
жүйесiнiң ғылыми
негiзiн кәзiргi заманға сай жетiлдiру,
салауатты өмiр салты бойынша
бағдарла-
маларды
талдау және
қайта қарау
Бұйрық
ДСМ (жинақ-
тау),
БҒМ
2003,
2005 ж.ж.
тоқсан
сайын
2003 ж.-
300,0
2005 ж.-
100,0
Республи-
калық
бюджет*
12.
ДДҰ-ның "Салауатты универси-
теттер"
жобасын
жүзеге асыру
тәжiрибесi
жөнiнде
әдiстемелiк
ұсыныстар
әзiрлеу
Басы-
лымдар
шығару,
көбейту,
өңiрлерге
жiберу
ДСМ (жинақ-
тау),
БҒМ
2005 жыл
3 тоқсан
2005 ж.-
150,0
Республи-
калық
бюджет*
13.
Үзiлiссiз
бiлiм беру
жүйесiнде
салауатты
өмiр салты туралы оқыту
бағдарлама-
ларының
дөңгелек
столын өткiзу
ҚР
Үкіметіне
ақпарат
ДСМ
(жинақ-
тау),
БҒМ
2004 жыл
1 тоқсан
2004 ж.-
400, 0
Республи-
калық
бюджет*
14.
Оқыту бағдар-
ламалары
бойынша
"Оқушылар
денсаулығын
сақтауды
нығайтудағы
ведомствалық
және сектор-
аралық байланыс-
тарды дамыту" атты
дөңгелек стол өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
ІІМ,
БҒМ
2006 ж.
3 тоқсан
2007 -
2008 ж.ж.
1-2
тоқсан
2006 ж.-
250,0
2007 ж. -
250,0
2008 ж.-
250,0
Республи-
калық
бюджет*
15.
Мектеп медицинасы
үшiн оқу-
әдiстемелiк
жинақты
дайындау
және шығару
Оқу-әдіс-
темелік
жинақты
басып
шығару
ДСМ
(жинақ-
тау),
БҒМ
2006 ж.
3 тоқсан
2006 ж.-
450,0
Республи-
калық
бюджет*
16.
Мектеп
медицинасы
қызметiн
құруға кiрiсу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2006 - 2008 ж.ж.
3-4
тоқсан
2006 ж.-
3073,4
2007 ж.-

1706,3
2008 г. -
2394,8
Местные
бюджеты
17.
Осуществить
каскадный ме-
тод подготов-
ки специалис-
тов для служ-
бы школьной
медицины
(семинары,
тренинги)
Приказ
МЗ
(созыв),
МОН,
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны и
Алматы,
МЗ
2 квартал
2006-
2008 гг.
2006 г. -
250,0
2007 г. -
250,0
2008 г. -
250,0
Республи-
канский
бюджет*
2006 г. -
2875,8
2007 г. -
2950,2
2008 г. -
3155,1
Местные
бюджеты
18.
Провести меж-
ведомственную
Республиканс-
кую конферен-
цию "Здоровье
сберегающие
технологии в
системе
образования"
Приказ
МЗ
(созыв),
МОН
4 квартал
2008 г.
2008 г. -
150,0
Республи-
канский
бюджет*
19.
Провести меж-
ведомственную
пресс-конфе-
ренцию "Итоги
внедрения
программы
школьной
медицины в
школьном
сообществе"
Приказ
МЗ
(созыв),
МОН
4 квартал
2008 г.
2008 г. -
200,0
Республи-
канcкий
бюджет*
20.
Разработать   интегриро-
ванную
программу "Здоровье и жизненные навыки"
Выпуск и издание программы
МЗ (созыв), МОИ
4 квартал 2006- 2008 гг.
2006 г. -
320,0 2007 г. -
320,0 2008 г. -
320,0
Республи-
канcкий
бюджет*
12. Прикладные исследования в формировании
здорового образа жизни
1.
Продолжить
научно-иссле-
довательскую
работу по
внедрению ме-
тодов оздо-
ровления раз-
личных слоев
населения по
системе П.К.
Иванова "Дет-
ка" с оценкой
их эффектив-
ности
Приказ
МЗ
Ежеквар-
тально
2004,
2005,
2006 гг.
В преде-
лах сред-
ств по
программе
009 "При-
кладные
научные
исследо-
вания в
области
здравоох-
ранения
2004 г. -
3000,0
2005 г. -
3000,0
2006 г. -
4277,0
Республи-
канcкий
бюджет
2.
Выполнить
научно-иссле-
довательскую
работу:
"Разработка,
научное обос-
нование и
внедрение но-
вых техноло-
гий формиро-
вания здоро-
вого образа
жизни среди
сельского на-
селения
Казахстана"
Приказ
МЗ
Ежеквар-
тально
2004,
2005,
2006 гг.
В преде-
лах сред-
ств по
программе
009 "При-
кладные
научные
исследо-
вания в
области
здравоох-
ранения"
2004 г. -
7693,0
2005 г. -
7688,0
2006 г. -
10441,0
Республи-
канcкий
бюджет
3.
Выполнить
научно-иссле-
довательскую
работу:
"Научные ос-
новы совер-
шенствования
управления и
мониторинга
процесса фор-
мирования
здорового об-
раза жизни в
Казахстане в
условиях уг-
лубления ре-
формы в сис-
теме здраво-
охранения"
Приказ
МЗ
Ежеквар-
тально
2003 г.
В преде-
лах сред-
ств по
программе
009 "При-
кладные
научные
исследо-
вания в
области
здравоох-
ранения"
2003 г. -
6667,5
Республи-
канcкий
бюджет
4.
Выполнить
научно-иссле-
довательскую
работу:
"Научные ос-
новы метода
П.К. Иванова
"Детка" и
других при-
родных факто-
ров и их ис-
пользование
для оздоров-
ления населе-
ния Республи-
ки Казахстан"
Приказ
МЗ
Ежеквар-
тально
2003 г.
В преде-
лах сред-
ств по
программе
009 "При-
кладные
научные
исследо-
вания в
области
здравоох-
ранения"
2003 г. -
3985,5
Республи-
канский
бюджет
5.
Выполнить
научно-иссле-
довательскую
работу "Со-
вершенствова-
ние организа-
ции и управ-
ления форми-
рованием здо-
рового образа
жизни и про-
филактики
заболеваний
в первичном
звене здраво-
охранения"
Приказ
МЗ
Ежеквар-
тально

1706,3
2008 ж.-
2394,8
Жергілікті
бюджеттер
17.
Мектеп
медицинасы
қызметi үшiн
мамандар
дайындаудың
каскадтық
әдiсiн
iске асыру
(семинарлар,
тренингтер)
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2006-
2008 ж.ж.
2 тоқсан
2006 ж. -
250,0
2007 ж.-
250,0
2008 ж.-
250,0
Республи-
калық
бюджет*
2006 ж.-
2875,8
2007 ж.-
2950,2
2008 ж.-
3155,1
Жергілікті
бюджеттер
18.
Ведомства-
аралық
республика-
лық "Бiлiм
жүйесiндегi
денсаулық
сақтау техно-
логиялары"
конференция-
сын өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
БҒМ
2008 жыл,
4 тоқсан
2008 ж.-
150,0
Республи-
калық
бюджет*
19.
"Мектеп қауымдасты-
ғындағы
мектеп
медицинасы
бағдарлама-
сын жүзеге асыру қоры-
тындылары"
атты респуб-
ликалық
ведомство-
аралық
баспасөз
конференция-
сын өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
БҒМ
2008 жыл,
4 тоқсан
2008 ж.-
200,0
Респуб-
ликалық
бюджет*
20.
"Денсаулық
және өмiр
дағдылары"
ықпалдастық
бағдарлама-
сын әзiрлеу
Бағ-
дарламаны
басып
шығару
ДСМ (жинақ-
тау), БҒМ
2006 - 2008 ж.ж.
4 тоқсан
2006 ж.
- 320,0 2007 ж. - 320,0 2008 ж.
- 320,0
Респуб-
ликалық
бюджет*
12. Салауатты өмір салтын қалыптастырудағы қолданбалы зерттеулер
1.
Халықтың
түрлi бөлiгiн
"П.Ивановтың
"Детка" жүйесi
бойынша
сауықтырудың
әдiстерiн енгiзу
жөнiндегi
ғылыми-
зерттеу
жұмысын олардың тиiмдiлiгiн
бағалай отырып жалғастыру
Бұйрық
ДСМ
2004,
2005,
2006 ж.ж.
тоқсан
сайын
009 "Ден-
саулық
сақтау
саласын-
дағы
қолдан-
балы
ғылыми
зерт-
теулер"
бағдар-
ламасы
бойынша
қаражат-
тардың
шегінде
2004 ж.-
3000,0
2005 ж.-
3000,0
2006 ж.-
4277,0
Респуб-
ликалық
бюджет
2.
Қазақстанның
ауыл
тұрғындары
арасында
салауатты өмiр салтын
қалыптас-
тырудың жаңа
технология-
ларын әзiрлеу,
ғылыми
негiздеу
және енгiзу
Бұйрық
ДСМ
2004,
2005,
2006 ж.ж.
тоқсан
сайын
009 "Ден-
саулық
сақтау
саласын-
дағы
қолдан-
балы
ғылыми
зерт-
теулер"
бағдар-
ламасы
бойынша
қаражат-
тардың
шегінде
2004 ж. -
7693,0
2005 ж.-
7688,0
2006 ж.-
10441,0
Респуб-
ликалық
бюджет
3.
"Денсаулық
сақтау
жүйесiндегi
реформаларды тереңдету жағдайында
Қазақстанда салауатты өмiр салтын
қалыптастыру ресiмiнiң мониторингiн
және басқаруды
жетiлдiрудiң ғылыми
негiздерi" атты ғылыми-
зерттеу
жұмысын
(ҒЗЖ) орындау
Бұйрық
ДСМ
2003 жыл,
тоқсан
сайын
009 "Ден-
саулық
сақтау
саласын-
дағы
қолдан-
балы
ғылыми
зерт-
теулер"
бағдар-
ламасы
бойынша
қаражат-
тардың
шегінде
2003 ж. -
6667,5
Респуб-
ликалық
бюджет
4.
"П.Ивановтың
"Детка"
әдiсiнiң,
басқа табиғи
факторлардың
ғылыми
негiздерi
және оларды
ҚР халқын
сауықтыру
үшiн пайдалану"
атты ғылыми-
зерттеу
жұмысын
орындау
Бұйрық
ДСМ
2003 жыл,
тоқсан
сайын
009 "Ден-
саулық
сақтау
саласын-
дағы
қолдан-
балы
ғылыми
зерт-
теулер"
бағдар-
ламасы
бойынша
қаражат-
тардың
шегінде
2003 ж.-
3985,5
Респуб-
ликалық
бюджет
5.
"Денсаулық сақтау саласының бастапқы
буынында аурулардың алдын алудың
және СӨСҚ басқару мен ұйымдасты-
руды жетiлдiру"
атты ғылыми-
зерттеу
жұмысын
орындау
Бұйрық
ДСМ

2007-
2009 гг.
В преде-
лах сред-
ств по
программе
009 "При-
кладные
научные
исследо-
вания в
области
здравоох-
ранения"
2007 г. -
17072,0
2008 г. -
18096,0
Республи-
канский
бюджет
13. Формирование здорового образа жизни в рамках
первичной медико-санитарной помощи
1.
Провести обу-
чающий семи-
нар для ра-
ботников рай-
онных Центров
укрепления
здоровья
Приказ
МЗ
2 квартал
2003 г.
2003 г. -
150,0
Республи-
канский
бюджет*
2.
Разработать
критерии эф-
фективности
деятельности
Центров
укрепления
здоровья,
расширить их
сеть и мони-
торинг их
деятельности
Приказ
МЗ
2
квартал
2003-
2005 гг.
2003 г. -
150,0
2004 г. -
250,0
2005 г. -
400,0
Республи-
канский
бюджет*
3.
Провести се-
минар для
областных
управлений
(департамен-
тов) здраво-
охранения по
вопросам мо-
ниторинга
факторной
профилактики
хронических
неинфекцион-
ных заболева-
ний
Приказ
МЗ
2 квартал
2003,
2004 гг.
2006-
2008 гг.
2003 г. -
150,0
2004 г. -
250,0
2006 г. -
150,0
2007 г. -
150,0
2008 г. -
150,0
Республи-
канский
бюджет*
4.
Подготовить
специалистов
уровня
первичной
медико-сани-
тарной помощи
(ПМСП) по
вопросам фор-
мирования
здорового об-
раза жизни
на базе ка-
федр профи-
лактики
Приказ
МЗ
Ежеквар-
тально
2003-
2005 гг.
2006-
2008 гг.
2003 г.-
150,0
2004 г.-
150,0
2005 г.-
550,0
2006 г.-
250,0
2007 г.-
250,0
2008 г.-
250,0
Республи-
канский
бюджет*
5.
Разработать
методические
рекомендации
по современ-
ным методи-
кам работы с
населением
Выпуск,
тиражи-
рование,
рассылка
в регионы
МЗ
(созыв), МКИС
1-2
кварталы
2003,
2004 гг.
2003 г. -
150,0
2004 г. -
250,0
Республи-
канский
бюджет*
6.
Разработать
информацион-
но-образова-
тельные мате-
риалы для
населения:
брошюры по
табакокуре-
нию, по алко-
голю, по из-
быточной мас-
се тела, по
физической
активности,
по артериа-
льной гипер-
тонии, букле-
ты
Выпуск
изданий,
тиражи-
рование,
рассылка
в регионы
МЗ
(созыв),
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
3-4
квартал
2003,
2005 гг.
2006-
2008 гг.
2003 г. -
150,0
2005 г. -

2007 -
2009 ж.ж.
тоқсан
сайын
009 "Ден-
саулық
сақтау
саласын-
дағы
қолдан-
балы
ғылыми
зерт-
теулер"
бағдар-
ламасы
бойынша
қаражат-
тардың
шегінде
2007 ж.-
17072,0
2008 ж. -
18096,0
Респуб-
ликалық
бюджет
13. Алғашқы медициналық-санитарлық көмек шеңберінде салауатты өмір салтын қалыптастыру
1.
Аудандық денсаулықты нығайту
орталықта-
рының (ДНО)
қызметкер-
лерi үшiн оқыту семинарын өткiзу
Бұйрық
ДСМ
2003 ж.
2 тоқсан
2003 ж.-
150,0
Республи-
калық
бюджет*
2.
Денсаулықты нығайту
орталығының
қызметi нәтижелiгi-
нiң өлшем-
дерiн әзiрлеу, таралу желiсiн және олардың
қызметінің
мониторингін
кеңейту
Бұйрық
ДСМ
2003 -
2005 ж.ж.
2 тоқсан
2003 ж.-
150,0
2004 ж.-
250,0
2005 ж.-
400,0
Республи-
калық
бюджет*
3.
Облыстық
денсаулық
сақтау
басқармала-
рының
(департа-
менттерi)
өкiлдерi үшiн
созылмалы
жұқпалы емес
факторлық алдын алу мониторингi
мәселелерi бойынша семинар өткiзу
Бұйрық
ДСМ
2003,
2004 ж.ж.
2006-
2008 ж.ж.
2 тоқсан
2003 ж.-
150,0
2004 ж.-
250,0
2006 ж.-
150,0
2007 ж.-
150,0
2008 ж.-
150,0
Республи-
калық
бюджет
4.
Салауатты өмiр салтын қалыптастыру
бойынша АМСК денгейiндегі алдын алу
кафедрасының негізiнде мамандарды
дайындау
Бұйрық
ДСМ
2003-
2005 ж.ж.
2006-
2008 ж.ж.
тоқсан
сайын
2003 ж.-
150,0
2004 ж.-
109,0
2005 ж.-
350,0
2006 ж.-
250,0
2007 ж.-
250,0
2008 ж.-
250,0
Республи-
калық
бюджет*
5.
Халықпен жұмысты осы заманға сай
әдiстеме бойынша жүргiзудiң
ұсыныстарын әзiрлеу
Басы-
лымдар
шығару,
көбейту,
өңiрлерге
жiберу
ДСМ
(жинақ-
тау),
МАСМ
2003,
2004 ж.ж.
1-2
тоқсан
2003 ж.-
150,0
2004 ж.-
250,0
Республи-
калық
бюджет*
6.
Халыкқа
арналған
ақпараттық-
оқыту
материалын: темекi шегу жөнiнде,
алкоголь жөнiнде, дененiң артық салмағы
жөнiнде, денешынық-
тыру белсен-
дiлiгi жөнiнде, артериялық гипертония жөнiнде
брошюралар әзiрлеу және басып шығару
Басы-
лымдар
шығару,
көбейту,
өңiрлерге
жiберу
ДСМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2003,
2005 ж.ж.
2006-
2008 ж.ж.
3-4
тоқсан
2003 ж.-
150,0
2005 ж.-

2006-
2008 гг.
2004 г. -
100,0
2006 г. -
150,0
2007 г. -
150,0
2008 г. -
549,0
Республи-
канский
бюджет*
2006 г.-
2372,5
2007 г.-
2717,7
2008 г.-
2783,5
Местные
бюджеты
9.
Провести мо-
ниторинг и
оценить эф-
фективность
работы по
внедрению
здорового об-
раза жизни
среди населе-
ния на приме-
ре г. Алматы
Приказ
МЗ
3-4
кварталы
2003 г.
2003 г. -
150,0
Республи-
канский
бюджет*
Проект ВОЗ
"Больницы -
за здоровый
образ жизни"
10.
Расширить
сеть проекта
ВОЗ
"Больницы -
за здоровый
образ жизни"
Приказ
МЗ
(созыв),
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
Ежеквар-
тально

2006 -
2008 ж.ж.
тоқсан
сайын
2004 ж.-
100,0
2006 ж.-
150,0
2007 ж.-
150,0
2008 ж.-
549,0
Республи-
калық
бюджет*
2006 ж.-
2372,5
2007 ж.-
2717,7
2008 ж.-
2783,5
Жергілікті
бюджеттер
9.
Алматы қаласының үлгiсi бойынша
алдын алу жұмысына кiрiсу тиiмдiлiгiн
бағалау және
мониторингiн өткiзу
Бұйрық
ДСМ
2003 жыл
3-4
тоқсан
2003 ж.-
150,0
Республи-
калық
бюджет*
ДДҰ-ның
"Ауруханалар - салауатты өмiр салты
үшiн" жобасы
10.
ДДҰ-ның
"Ауруханалар
- салауатты
өмiр салты
үшiн" жобасының
желiсiн
кеңейту
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері

2003,
2005 гг.
2006-
2008 гг.
2003 г. -
150,0
2005 г. -
200,0
2006 г. -
100,0
2007 г. -
150,0
2008 г. -
599,0
Республи-
канский
бюджет*
2006 г. -
1567,4 2007 г. -
1439,0 2008 г. -
1442,7
Местные
бюджеты
15.
Разработать
методические
рекомендации
по проекту
ВОЗ "Боль-
ницы - за
здоровый
образ жизни"
Выпуск,
тиражи-
рование,
рассылка
в регионы
МЗ
3 квартал
2004 г.
2004 г. -
100,0
Республи-
канский
бюджет*
16.
Провести рес-
публиканский
конкурс "ПМСП
- за здоровый
образ жизни"
среди меди-
цинских орга-
низаций пер-
вичного звена
здравоохране-
ния
Приказ
МЗ
(созыв),
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
4 квартал
2003 г.
2006-
2008 гг.
2003 г. -
150,0
2006 г. -
150,0
2008 г. -
599,0
Республи-
канский
бюджет*
2006 г. -
2656,8
2007 г. -
2842,7
2008 г. -
2979,5
Местные
бюджеты
17.
Совершенство-
вать меры по
профилактике
основных со-
циально зна-
чимых заболе-
ваний и фор-
мированию
здорового
образа жизни
Протоколы
(стан-
дарты)
профи-
лактики
заболе-
ваний
МЗ
(созыв),
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
3-4
кварталы
2006-
2008 гг.
2006 г. -
100,0
2007 г. -
500,1
2008 г. -
200,0
Республи-
канский
бюджет*
2006 г. -
6191,6
2007 г. -
6187,7
2008 г. -
6161,3
Местные
бюджеты
18.
Совершенство-
вать и расши-
рить програм-
мы скрининга
заболеваний
Приказ
МЗ
(созыв),
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
2-3
кварталы
2006-
2008 гг.
2006 г. -
100,0
2007 г. -
500,1
2008 г. -
599,0
Республи-
канский
бюджет*
2006 г. -
5598,8
2007 г. -
5919,2
2008 г. -
6344,9
Местные бюджеты
19.
Принять меры
по профилак-
тике хрони-
ческих неин-
фекционных
заболеваний
(сердечно-
сосудистые
заболевания,
сахарный диа-
бет, бронхиа-
льная астма,
онкологичес-
кие заболева-
ния)
Приказ
МЗ
(созыв),
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
1 квартал
2006-
2008 гг.
В пределах выде-
ленных средств
Республи-
канский
бюджет
2006 г. -
4395,1
2007 г. -
3515,7
2008 г. -
3368,2
Местные бюджеты
20.
Принять меры
по профилак-
тике травм,
несчастных
случаев,
отравлений
Приказ
МЗ
(созыв),
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
1 квартал
2006-
2008 гг.
В пределах выделе-
нных средств
Республи-
канский
бюджет
2006 г. -
2891,7
2007 г. -
2107,8
2008 г. -
2201,2
Местные бюджеты
21.
Разработать и
тиражировать
методические
рекомендации,
информацион-
но-образова-
тельные мате-
риалы (букле-
ты, памятки,
лифлеты и
др) по профи-
лактике хро-
нических не-
инфекционных
заболеваний,
травм,
несчастных
случаев и
отравлений
Выпуск,
тиражи-
рование,
рассылка
в регионы
МЗ
(созыв),
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
3-4
кварталы
2006-
2008 гг.
2006 г. -
550,0
2007 г. -
750,0
2008 г. -
500,0
Республи-
канский
бюджет*
2006 г. -
6115,5
2007 г. -
7908,7
2008 г. -
8206,7
Местные бюджеты
22.
Расширить
сеть проекта
ВОЗ "Здоровый
аул"
Приказ
МЗ
(созыв),
акимы
облас-
тей,
г.г.
Астаны
и Алматы
4 квартал

2003,
2005 ж.ж.
1, 3-тоқ-
сан
2006-
2008 ж.ж.
1, 3-тоқ-
сан
2003 ж.-
150,0
2005 ж. -
200,0
2006 ж.-
100,0
2007 ж.-
150,0
2008 ж.-
599,0
Республи-
калық
бюджет*
2006 ж. - 1567,4 2007 ж.
- 1439,0 2008 ж.
- 1442,7
Жергілікті
бюджеттер
15.
ДДҰ-ның "Ауруханалар - салауатты өмiр салты
үшiн" жобасы
бойынша
әдiстемелiк ұсыныстарды әзiрлеу
Басып
шығару,
көбейту,
аймақтар-
ға жiберу
ДСМ
2004 жыл
3 тоқсан
2004 ж.-
100,0
Республи-
калық
бюджет*
16.
Денсаулық
сақтаудың
бастауыш
ұйымдарында
"БМСК салау-
атты өмiр
салты үшiн"
республи-
калық конкурсын
өткiзу
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2003 жыл
2006,
2008 ж.ж.
4-тоқсан
2003 ж.-
150,0
2006 ж.-
150,0
2008 ж.-
599,0
Республи-
калық
бюджет*
2006 ж.-
2656,8
2007 ж.-
2842,7
2008 ж.-
2979,5
Жергілікті
бюджеттер
17.
Негiзгi әлеуметтiк маңызы бар
аурулардың алдын алу және салауатты
өмiр салтын қалыптастыру бойынша
шараларды жетiлдiру
Ауру-
лардың
алдың
алудың
хатта-
малары
(стан-
дарттары)
ДСМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2006-
2008 ж.ж.
3-4
тоқсан
2006 ж.-
100,0
2007 ж.-
500,1
2008 ж.-
200,0
Республи-
калық
бюджет*
2006 ж.-
6191,6
2007 ж.-
6187,7
2008 ж.-
6161,3
Жергілікті
бюджеттер
18.
Дерттердiң скрининг бағдарлама-
сын жетiлдiру
және кеңейту
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2006-
2008 ж.ж.
2-3
тоқсан
2006 ж.-
100,0
2007 ж.-
500,1
2008 ж. -
599,0
Республи-
калық
бюджет*
2006 ж.-
5598,8
2007 ж.-
5919,2
2008 ж.-
6344,9
Жергілікті бюджеттер
19.
Созылмалы
инфекциялық
емес аурулардың
(жүрек қан
тамыр аурулары,
қант диабетi,
демiкпе,
онкологиялық
аурулар)
алдын алу
бойынша
шаралар
қабылдау
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2006 -
2008 ж.ж.
1 тоқсан
Бөлінген
қаражат-
тардың
шегінде
Республи-
калық
бюджет*
2006 ж.-
4395,1
2007 ж.-
3515,7
2008 ж.-
3368,2
Жергілікті бюджеттер
20.
Жарақаттану,
күйiктер мен
қаза жағдай-
ларының
алдын алу
бойынша шара
қабылдау
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2006 -
2008 ж.ж.
1 тоқсан
Бөлінген
қаражат-
тардың
шегінде
Республи-
калық
бюджет*
2006 ж.-
2891,7
2007 ж.-
2107,8
2008 ж.-
2201,2
Жергілікті бюджеттер
21.
Созылмалы
инфекциялық
емес аурулардың, жарақаттану, күйiктер мен
қаза жағдай-
ларының алдын алу бойынша
әдiстемелiк
ұсынымдар,
акпараттық-
оқыту мате-
риалдарын
(буклеттер,
жаднамалар,
лифлеттер
және басқа)
әзiрлеу,
басып шығару
көбейту
Басып
шығару,
көбейту,
өңiрлерге
жiберу
ДСМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
2006-
2008 ж.ж.
3-4
тоқсан
2006 ж.-
550,0
2007 ж. -
750,0
2008 ж. -
500,0
Республи-
калық
бюджет*
2006 ж.-
6115,5
2007 ж. -
7908,7
2008 ж.-
8206,7
Жергілікті бюджеттер
22.
ДДҰ-ның "Салауатты ауыл" жобасы
желiсiн кеңейту
Бұйрық
ДСМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері