Об утверждении Правил выплаты военнослужащим премиальных выплат по месту прохождения ими воинской службы за период 1997-1998 годов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2006 года N 120
В целях реализации  статьи 11  Закона Республики Казахстан от 22 ноября 2005 года "О республиканском бюджете на 2006 год" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1.   Утвердить прилагаемые Правила выплаты военнослужащим премиальных выплат по месту прохождения ими воинской службы за период 1997-1998 годов.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 февраля 2006 года N 120
Правила
выплаты военнослужащим премиальных
выплат по месту прохождения ими воинской службы
за период 1997-1998 годов
1. Общие положения
1. Настоящие Правила устанавливают порядок выплаты военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы и курсантов, обучающихся в учебных частях (центрах), средних или высших военных учебных заведениях) Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований (далее - военнослужащие) по месту прохождения ими воинской службы премиальных выплат за период 1997-1998 годов.
2. Премиальные выплаты производятся военнослужащим воинских частей (учреждений) Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан (далее - воинская часть (учреждение), проходившим воинскую службу в период 1997-1998 годов, по месту прохождения службы на момент выплаты, а военнослужащим, уволенным с воинской службы - по последнему месту прохождения воинской службы или в порядке, определенном настоящими Правилами.
Военнослужащим, проходившим в указанный период воинскую службу на должностях профессорско-преподавательского состава на военных кафедрах высших учебных заведений других государственных органов, выплата премии производится данными учреждениями в порядке, установленном настоящими Правилами.
3. Учет военнослужащих, имеющих право на премиальные выплаты, осуществляется:
1) не сменивших место прохождения воинской службы с 1 апреля 1997 года - командованием воинской части (учреждения);
2) сменивших место прохождения воинской службы с 1 апреля 1997 года - комиссией воинской части (учреждения) (далее - комиссия), где они проходят воинскую службу;
3) уволенных с воинской службы - комиссией воинской части
(учреждения) по последнему месту прохождения воинской службы или воинской части (учреждения), определенной руководителем государственного органа, в котором они проходили воинскую службу. Состав комиссии утверждается приказом командира (начальника) воинской части (учреждения) и обязательно должен включать в себя представителей кадровых, финансовых, юридических служб. Количество членов комиссии должно составлять не менее пяти человек. Председателем комиссии назначается один из заместителей командира (начальника) воинской части (учреждения).

Әскери қызметшiлерге 1997 - 1998 жылдар кезеңi үшiн олардың әскери қызметiн өткеру жерi бойынша сыйлықақы төлемдерiн төлеу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 ақпандағы N 120 Қаулысы
"2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 22 қарашадағы Заңының 11-бабын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Әскери қызметшiлерге 1997-1998 жылдар кезеңi үшiн олардың әскери қызметiн өткеру жерi бойынша сыйлықақы төлемдерiн төлеу ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2006 жылғы 23 ақпандағы
N 120 қаулысымен
бекiтiлген
Әскери қызметшiлерге 1997-1998 жылдар кезеңi үшiн олардың
әскери қызметiн өткеру жерi бойынша сыйлықақы төлемдерiн
төлеу ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы ереже Қарулы Күштердiң, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың әскери қызметшiлерiне (бұдан әрi - әскери қызметшiлер) (мерзiмдi қызметтiң әскери қызметшiлерi мен оқу бөлiмдерiнде (орталықтарында), орта немесе жоғары әскери оқу орындарында оқитын курсанттардан басқа) 1997-1998 жылдар кезеңi үшiн олардың әскери қызметiн өткеру жерi бойынша сыйлықақы төлемдерiн төлеу тәртiбiн белгiлейдi.
2. Сыйлықақы төлеу 1997-1998 жылдар кезеңiнде әскери қызмет өткерген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдары (бұдан әрi - әскери бөлiм (мекеме) әскери бөлiмдерiнiң (мекемелерiнiң) әскери қызметшiлерiне төлеу сәтiнде қызмет өткеру жерi бойынша, ал әскери қызметтен босатылған әскери қызметшiлерге - соңғы әскери қызметiн өткеру жерi бойынша немесе осы ережемен айқындалған тәртiппен жүргiзiледi.
Көрсетiлген кезеңде басқа мемлекеттiк органдардың жоғары оқу орындарының әскери кафедраларында профессор-оқытушылар құрамының лауазымдарында әскери қызмет өткерген әскери қызметшiлерге сыйлықақы төлеудi осы ережеде белгiленген тәртiппен осы мекемелер жүргiзедi.
3. Сыйлықақы төлемдерiне құқығы бар әскери қызметшiлердi есепке алуды мыналар жүзеге асырады:
1) 1997 жылғы 1 сәуiрден бастап әскери қызмет өткеру жерiн ауыстырмағандарды - әскери бөлiмнiң (мекеменiң) қолбасшылығы;
2) 1997 жылғы 1 сәуiрден бастап әскери қызмет өткеру жерiн ауыстырғандарды - олар әскери қызмет өткерiп жүрген әскери бөлiмнiң (мекеменiң) комиссиясы (бұдан әрi - комиссия);
3) әскери қызметтен босатылғандарды - әскери қызметтi соңғы өткеру орны бойынша әскери бөлiмнiң (мекеменiң) комиссиясы немесе олар әскери қызмет өткерген мемлекеттiк органның басшысы айқындаған әскери бөлiмде (мекемеде).
Комиссия құрамы әскери бөлiм (мекеме) командирiнiң (бастығының) бұйрығымен бекiтiледi және өзiне мiндеттi түрде кадр, қаржы, заң қызметтерiнiң өкiлдерiн қамтуға тиiс. Комиссия мүшелерiнiң саны кемiнде бес адамды құрауы тиiс. Комиссияның төрағасы болып әскери бөлiм (мекеме) командирi (бастығы) орынбасарларының бiрi тағайындалады.

2. Порядок выплаты военнослужащим премиальных выплат
4. Для выплаты премиальных выплат военнослужащим, не сменившим место прохождения воинской службы с 1 апреля 1997 года, командование воинской части (учреждения) для перечисления причитающихся сумм проводит сверку номеров счетов в банке второго уровня, регистрационных номеров налогоплательщиков (далее - РНН), а также совместно с комиссией определяет наличие права военнослужащего на получение премии. По результатам сверки финансовый орган воинской части (учреждения) (далее - финансовый орган) на основании соответствующего приказа командования воинской части (учреждения) производит в установленном порядке начисление и перечисление премиальных выплат на счета военнослужащих.
5. В случае ликвидации, расформирования или реорганизации воинской части (учреждения), перевода военнослужащего в другую часть, военнослужащий в письменном виде обращается в комиссию по новому месту службы.
В случае перевода военнослужащего для прохождения воинской службы в другой государственный орган военнослужащий в письменном виде обращается в комиссию воинской части (учреждения), в которой он проходил воинскую службу в период 1997-1998 годов.
В случае ликвидации, расформирования или реорганизации воинской части (учреждения) военнослужащий, уволенный с воинской службы, в письменном виде обращается в комиссию, определенную руководителем государственного органа, в котором он проходил воинскую службу в 1997-1998 годы.
6. Для рассмотрения возможности выплаты премии соответствующие структурные подразделения воинской части (учреждения) или военнослужащий представляют в комиссию следующий перечень документов:
1) копии документов, удостоверяющих личность военнослужащего;
2) справку кадрового органа, подтверждающую период прохождения воинской службы в данной части;
3) справку финансового органа о размерах причитающихся выплат, либо справку из архива о размерах денежного довольствия;
4) копию или выписку из карточки учета поощрений и взысканий за указанный период, либо справку от командования части о возможности премирования;
5) справку об отсутствии платежей по премиальным выплатам или решение суда (исполнительный лист) по данному вопросу, как по прежнему, так и по новому месту прохождения воинской службы;
6) копию РНН, номер счета для перечисления премиальных выплат.
7. Комиссия проводит проверку представленных на рассмотрение документов и определяет следующее:
1) наличие права военнослужащего на получение премии;
2) период, в котором военнослужащий имеет право на получение премии;

2. Әскери қызметшiлерге сыйлықақы төлемдерiн төлеу тәртiбi
4. 1997 жылғы 1 сәуiрден бастап әскери қызмет өткеру жерiн ауыстырмаған әскери қызметшiлерге сыйлықақы төлемдерiн төлеу үшiн әскери бөлiмнiң (мекеменiң) қолбасшылығы тиесiлi соманы аудару үшiн екiншi деңгейдегi банктегi шоттардың нөмiрлерiн, салық төлеушiлердiң тiркеу нөмiрлерiн (бұдан әрi - СТН) салыстыруды жүргiзедi, сондай-ақ комиссиясымен бiрлесiп әскери қызметшiнiң сыйлықақы алуға құқығының болуын айқындайды. Салыстырудың нәтижелерi бойынша әскери бөлiмнiң (мекеменiң) қаржы органы (бұдан әрi - қаржы органы) әскери бөлiм (мекеме) қолбасшылығының тиiстi бұйрығы негiзiнде әскери қызметшiлердiң шоттарына сыйлықақы төлемдерiн есептеудi және аударуды белгiленген тәртiппен жүргiзедi.
5. Әскери бөлiмдi (мекеменi) жойған, таратқан немесе қайта ұйымдастырған, әскери қызметшiнi басқа бөлiмге ауыстырған жағдайда әскери қызметшi жаңа қызмет орны бойынша комиссияға жазбаша түрде өтiнiш жасайды.
Әскери қызметшiнi әскери қызмет өткеру үшiн басқа мемлекеттiк органға ауыстырған жағдайда әскери қызметшi 1997-1998 жылдар кезеңiнде ол әскери қызмет өткерген әскери бөлiмнiң (мекеменiң) комиссиясына жазбаша түрде өтiнiш жасайды.
Әскери бөлiмдi (мекеменi) жойған, таратқан немесе қайта ұйымдастырған жағдайда әскери қызметтен босатылған әскери қызметшi 1997-1998 жылдарда ол әскери қызмет өткерген мемлекеттiк органның басшысы айқындаған комиссияға жазбаша түрде өтiнiш жасайды.
6. Сыйлықақы төлеу мүмкiндiгiн қарау үшiн әскери бөлiмнiң (мекеменiң) тиiстi құрылымдық бөлiмшесi немесе әскери қызметшi комиссияға мынадай құжаттар тiзбесiн ұсынады:
1) әскери қызметшiнiң жеке басын куәландыратын құжаттардың көшiрмесiн;
2) осы бөлiмде әскери қызмет өткерген кезеңiн растайтын кадр органының анықтамасын;
3) тиесiлi төлемнiң мөлшерi туралы қаржы органының анықтамасын не мұрағаттан ақшалай үлестiң мөлшерi туралы анықтаманы;
4) көрсетiлген кезең үшiн көтермелеу мен жазалауларды есепке алу карточкасының көшiрмесiн немесе үзiндiсiн, не сыйлықақы беру мүмкiндiгi туралы бөлiм қолбасшылығынан анықтаманы;
5) сыйлықақы төлеу бойынша төлемдердiң болмағаны туралы анықтаманың немесе осы мәселе бойынша бұрынғы да, жаңа әскери қызмет өткеру орны бойынша да сот шешiмiнiң (атқарушы парағының) болуы;
6) СТН көшiрмесiн, сыйлықақы төлемдерiн аудару үшiн шот нөмiрiн.
7. Комиссия қарауға ұсынылған құжаттарға тексеру жүргiзедi және мыналарды айқындайды:
1) әскери қызметшiнiң сыйлықақы алуға құқығының болуын;
2) әскери қызметшiнiң сыйлықақы алуға құқығы бар кезеңдi;

3) размер причитающихся к начислению сумм премиальных выплат.
8. При проверке обоснованности выплаты премии военнослужащему комиссия рассматривает наличие у него дисциплинарных взысканий, период зачисления в списки личного состава части, наличие решения командира о снижении размера премии и иные причины, которые могут послужить основанием для лишения или снижения премии военнослужащему в данный период.
При наличии дисциплинарного взыскания у военнослужащего или решения командира о снижении размера премии, начисление премии за период наложенного взыскания не производится.
9. По результатам рассмотрения представленных документов комиссией принимается протокольное решение, которое утверждается соответствующим приказом командования воинской части (учреждения) и направляется в финансовый орган для осуществления выплаты.
10. Определение размеров и начисление сумм премиальных выплат производятся исходя из расчета четырех окладов денежного содержания в год с учетом следующих видов доплат и надбавок:
1) за квалификационные классы;
2) за выслугу лет;
3) районных коэффициентов;
4) коэффициентов за пустынность, безводность и высокогорность.
Размеры оклада денежного содержания, доплат и надбавок определяются по нормам обеспечения денежным довольствием военнослужащих, действовавшим в период 1997-1998 годов.
11. Военнослужащим, прослужившим неполный учетный период (месяц), выплата премии производится за фактически прослуженное время в данном периоде. Исчисление периода возникновения права на выплату премии военнослужащему производится со дня вступления его в исполнение воинской должности до момента исключения его из списков личного состава части.
12. В целях избежания двойных выплат центральное структурное подразделение государственного органа по финансово-экономическому обеспечению его деятельности может произвести проверку правомерности произведенных начислений премиальных выплат, а также запросить иную информацию у комиссии, касающуюся данной работы.
3. Заключительные положения
13. Начисление премиальных выплат военнослужащим, переведенным для прохождения воинской службы в другие государственные органы, производится в порядке, предусмотренном настоящими Правилами, по прежнему месту прохождения воинской службы.
14. Ответственность должностных лиц за необоснованное осуществление премиальных выплат определяется в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

3) сыйлықақы төлемдерiнiң есептелуге тиесiлi сомасының мөлшерiн.
8. Әскери қызметшiге сыйлықақы төлеудiң негiздiлiгiн тексеру кезiнде комиссия онда тәртiптiк жазаның болуын, бөлiмнiң жеке құрамының тiзiмiне енгiзiлген кезеңiн, командирдiң сыйлықақы мөлшерiн төмендету туралы шешiмiнiң болуын және осы кезеңде әскери қызметшiнi сыйлықақыдан айыру немесе оны азайту үшiн негiз болуы мүмкiн өзге де себептердi қарайды.
Әскери қызметшiде тәртiптiк жаза немесе сыйлықақы мөлшерiн азайту туралы командирдiң шешiмi болған кезде жаза қолданылған кезең үшiн сыйлықақы есептеу жүргiзiлмейдi.
9. Ұсынылған құжаттарды қарау нәтижелерi бойынша комиссия хаттамалық шешiм қабылдайды, ол әскери бөлiм (мекеме) қолбасшылығының тиiстi бұйрығымен бекiтiледi және төлеудi жүзеге асыру үшiн қаржы органына жiберiледi.
10. Сыйлықақы төлемдерiнiң мөлшерiн айқындау және сомасын есептеу мынадай қосымша ақы мен үстемеақы түрлерi ескерiле отырып, жылына ақшалай үлесiнiң төрт жалақысы есебi тұрғысында жүргiзiледi:
1) бiлiктiлiк сыныбы үшiн;
2) еңбек сiңiрген жылдары үшiн;
3) аудандық коэффициенттер;
4) шөл дала, сусыз және биiк таулы жер үшiн коэффициенттер.
Ақшалай үлес жалақысының, қосымша ақы мен үстемеақының мөлшерi 1997-1998 жылдар кезеңiнде қолданылған әскери қызметшiлердi ақшалай үлеспен қамтамасыз ету нормалары бойынша айқындалады.
11. Есептiк кезеңде (айда) толық қызмет өткермеген әскери қызметшiлерге сыйлықақы төлеу осы кезеңде нақты қызмет өткерген уақытына жүргiзiледi. Әскери қызметшiге сыйлықақы төлеуге құқық туындаған кезеңдi есептеу оның әскери лауазымды орындауға кiрiскен күнiнен бастап, оны бөлiмнiң жеке құрамы тiзiмiнен шығарған сәтке дейiн жүргiзiледi.
12. Екi есе төлемдерге жол бермеу мақсатында мемлекеттiк органның қаржы-экономикалық қамтамасыз ету жөнiндегi орталық құрылымдық бөлiмшесi оның қызметiне жүргiзiлген сыйлықақы төлемдерiн есептеудiң заңдылығына тексеру жүргiзуі, сондай-ақ комиссиядан осы жұмысқа қатысты өзге де ақпаратты сұратуы мүмкiн.
3. Қорытынды ережелер
13. Басқа мемлекеттiк органдарға әскери қызмет өткеру үшiн ауыстырылған әскери қызметшiлерге сыйлықақы төлемдерiн есептеу бұрынғы әскери қызмет өткеру орны бойынша осы ережеде көзделген тәртiппен жүргiзiледi.
14. Сыйлықақы төлеудi негiзсiз жүзеге асырғаны үшiн лауазымды адамдардың жауапкершілігi Қазақстан Республикасының қолданылып  жүрген заңнамасына сәйкес айқындалады.