Об утверждении Правил использования средств на поддержку развития семеноводства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2006 года N 214
В соответствии с законами Республики Казахстан от 22 ноября 2005 года " О республиканском бюджете на 2006 год" и от 8 февраля 2003 года " О семеноводстве " Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила использования средств на поддержку развития семеноводства;
2) нормативы субсидий на виды оригинальных семян сельскохозяйствен ных растений по годам размножения и закладку маточника карликовых подвоев плодовых культур на 2006 год;
3) нормативы субсидий на 1 тонну реализованных элитных семян сельскохозяйственных растений на 2006 год.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 марта 2006 года N№214
Правила использования средств
на поддержку развития семеноводства 1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования средств на поддержку развития семеноводства (далее - Правила) определяют порядок использования средств (далее - субсидирование) производителями оригинальных семян (далее - оригинаторы) и элитно-семеноводческими хозяйствами (далее - элитсемхозы) на развитие семеноводства сельскохозяйственных растений с учетом приоритетных направлений развития растениеводства, а также на поддержку развития хлопковой отрасли за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий год Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Минсельхоз) в виде трансфертов областным бюджетам по подпрограмме 100 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку развития семеноводства" бюджетной программы 009 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на развитие сельского хозяйства".
2. Минсельхоз производит перечисление целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы в соответствии с планом финансирования по платежам и паспортом бюджетной программы.
3. Субсидии предназначаются на:
1) частичное возмещение затрат на производство оригинальных семян сельскохозяйственных растений и саженцев плодовых культур;

Тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға арналған қаражатты пайдалану ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 наурыздағы N 214 Қаулысы
Қазақстан Республикасының "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2005 жылғы 22 қарашадағы және "Тұқым шаруашылығы туралы" 2003 жылғы 8 ақпандағы заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) Тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға арналған қаражатты пайдалану ережесi;
2) көбейту жылдары бойынша ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң бiрегей тұқымдарының түрлерiне және жемiс дақылдарының аласа дiңдi телiтушiлер аналығын салуға 2006 жылға арналған субсидиялар нормативтерi;
3) сатылған ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң элиталық тұқымының 1 тоннасына 2006 жылға арналған субсидиялар нормативтерi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 30 наурыздағы
N 214 қаулысымен
бекiтiлген
Тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға арналған қаражатты
пайдалану ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға арналған қаражатты пайдалану ережесi (бұдан әрi - Ереже) тиiстi жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiне (бұдан әрi - Ауылшарминi) 009 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне ауыл шаруашылығын дамытуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттiк бағдарламасының 100 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер" кiшi бағдарламасы бойынша облыстық бюджеттерге трансферттер түрiнде көзделген қаражат есебiнен және шегiнде бiрегей тұқым өндiрушiлердiң (бұдан әрi - оригинаторлар) және элиталық тұқым шаруашылықтарының (бұдан әрi - элиттұқымшарлар) өсiмдiк шаруашылығын дамытудың басым бағыттарын ескере отырып, ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң тұқым шаруашылығын дамытуға, сондай-ақ мақта саласын дамытуды қолдауға арналған қаражатты пайдалану (бұдан әрi - субсидиялау) тәртiбiн айқындайды.
2. Ауылшарминi облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне ағымдағы нысаналы трансферттердi аударуды төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына және бюджеттiк бағдарламаның паспортына сәйкес жүргiзедi.
3. Субсидиялар:
1) ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң бiрегей тұқымдарын және жемiс дақылдарының көшеттерiн өндiруге жiберiлген шығындарды iшiнара өтеуге;

2) полное возмещение затрат на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживание незавершенного производства заложенного маточника карликовых подвоев плодовых культур;
3) частичное удешевление стоимости элитных семян, реализованных отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям;
4) погашение элитсемхозами, аттестованными после 1 января 2000 года, налоговой задолженности, образовавшейся по состоянию на 1 января 2000 года и непогашенной по состоянию на 1 января 2005 года, в республиканский и местные бюджеты (далее - отсроченная налоговая задолженность);
5) субсидирование затрат на создание отечественного сертификационного центра на базе акционерного общества "Продовольственная контрактная корпорация" (далее - АО "Продкорпорация"). <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения постановлением Правительства РК от 6 ноября 2006 года N 1055 .
4. Субсидии, указанные в подпункте 1) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются аттестованным в установленном законодательством порядке оригинаторам за фактически произведенные объемы оригинальных семян сортов сельскохозяйственных растений и саженцев плодовых культур, допущенных к использованию в Республике Казахстан и (или) признанных перспективными.
5. Субсидирование на частичное возмещение затрат производства оригинальных семян сельскохозяйственных растений и саженцев плодовых культур осуществляется в рамках установленных Минсельхозом квот для каждого оригинатора на каждый вид семян и саженцев плодовых культур по годам размножения в соответствии с научно-обоснованными нормами их производства для получения элитных семян и саженцев плодовых культур.
6. Субсидии, указанные в подпункте 2) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются аттестованным в установленном законодательством порядке оригинаторам за фактически выполненные мероприятия по закладке многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживанию незавершенного производства заложенного маточника карликовых подвоев плодовых культур.
7. Субсидирование мероприятий по закладке многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживание незавершенного производства заложенного маточника карликовых подвоев плодовых культур осуществляются в пределах установленной Минсельхозом сметы расходов.
Площадь закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживания незавершенного производства заложенного маточника карликовых подвоев плодовых культур для каждого оригинатора устанавливается Минсельхозом в соответствии с научно-обоснованными нормами потребности в подвоях на площадь многолетних насаждений.

2) жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көп жылдық екпелерiн отырғызуға және жемiс дақылдарының аласа дiңдi телiтушiлерiнiң салынған аналығының аяқталмаған өндiрiсiне қызмет көрсетуге кететiн шығындарды толық өтеуге;
3) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге сатылған элиталық тұқымның құнын iшiнара арзандатуға;
4) 2000 жылғы 1 қаңтардан кейiн аттестатталған элиталық тұқым шаруашылықтарының 2000 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан және 2005 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша өтелмеген салықтық қарыздарын (бұдан әрi - кейiнге шегерiлген салықтық қарыз) республикалық және жергiлiктi бюджеттерге өтеуге;
5) "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" акционерлiк қоғамының (бұдан әрi - "Азық-түлiк корпорациясы" АҚ) негiзiнде отандық сертификаттау орталығын құруға арналған шығындарды субсидиялауға арналады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 06.11.2006 N 1055 қаулысымен.
4. Осы Ереженiң 3-тармағының 1) тармақшасында көрсетiлген субсидиялар заңнамада белгiленген тәртiппен аттестатталған оригинаторларға Қазақстан Республикасында пайдалануға жол берiлген және (немесе) перспективалық деп танылған ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi сорттарының бiрегей тұқымының және жемiс дақылдары көшеттерiнiң нақты өндiрiлген көлемi үшiн төленедi.
5. Ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң бiрегей тұқымдарын және жемiс дақылдарының көшеттерiн өндiру шығындарын iшiнара өтеудi субсидиялау Ауылшарминi элиталық тұқымдар мен жемiс дақылдарының көшеттерiн алу үшiн оларды өндiрудiң ғылыми негiзделген нормаларына сәйкес бiрегей тұқымның және көбейту жылдары бойынша жемiс дақылдары көшеттерiнiң әрбiр түрiне әрбiр оригинатор үшiн белгiлеген квоталар шегiнде жүзеге асырылады.
6. Осы Ереженiң 3-тармағының 2) тармақшасында көрсетiлген субсидиялар заңнамада белгiленген тәртiппен аттестатталған оригинаторларға жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көп жылдық екпелерiн отырғызу және жемiс дақылдарының аласа дiңдi телiтушiлерiнiң салынған аналығының аяқталмаған өндiрiсiне қызмет көрсету жөнiндегi нақты орындалған iс-шаралар үшiн төленедi.
7. Жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көп жылдық екпелерiн отырғызу және жемiс дақылдарының аласа дiңдi телiтушiлерiнiң салынған аналығының аяқталмаған өндiрiсiне қызмет көрсету жөнiндегi iс-шараларды субсидиялау Ауылшарминi белгiлеген шығыстар сметасы шегiнде жүзеге асырылады.
Әрбiр оригинатор үшiн жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көп жылдық екпелерiн отырғызу және жемiс дақылдарының аласа дiндi телiтушiлерiнiң салынған аналығының аяқталмаған өндiрiсiне қызмет көрсету алаңын Ауылшарминi көп жылдық екпелер алаңына келетiн телiтушiлерге деген қажеттiлiгiнiң ғылыми негiзделген нормаларына сәйкес белгiлейдi.

8. Субсидии, указанные в подпункте 3) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются аттестованным в установленном законодательством порядке элитсемхозам за фактически реализованные отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по удешевленной стоимости объемы элитных семян сортов сельскохозяйственных растений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, в пределах установленных Минсельхозом квот по каждому виду семян для каждой области.
Для контроля за ходом выполнения установленных объемов квот и своевременностью освоения бюджетных средств местный исполнительный орган области (города республиканского значения, столицы) в области сельского хозяйства (далее - местный исполнительный орган области) представляет в Минсельхоз по итогам первого полугодия в срок не позднее 5 июля соответствующего года информацию о реализации бюджетной программы.
В случаях невыполнения установленных объемов квот производства оригинальных и реализации элитных семян сельскохозяйственных растений аттестованными производителями семян, перераспределение квот осуществляется Минсельхозом в соответствии с Правилами установления ежегодных квот производства оригинальных и реализации элитных семян, подлежащих субсидированию, для аттестованных субъектов семеноводства, утверждаемыми приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
Квота для каждого элитсемхоза по каждому виду элитных семян устанавливается постоянно действующей комиссией, создаваемой приказом местного исполнительного органа области, и утверждается приказом местного исполнительного органа области.
Распределение квот производится на основе научно-обоснованных норм потребности в них на посевную площадь с учетом приоритетности культуры.
9. Элитсемхозы реализуют элитные семена сельскохозяйственных растений отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по ценам, не превышающим предельных цен, установленных Минсельхозом.
10. Субсидии, указанные в подпункте 5) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются в соответствии с главой 5 настоящих Правил. <*>
Сноска. Пункт 10 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2006 года N 1055 .
2. Порядок использования субсидий на частичное
возмещение затрат на производство оригинальных семян
сельскохозяйственных растений, саженцев плодовых культур и
на полное возмещение затрат на закладку многолетних
насаждений плодово-ягодных культур и винограда и
обслуживание незавершенного производства заложенного
маточника карликовых подвоев плодовых культур
11. Для получения субсидий на частичное возмещение затрат на производство оригинальных семян сельскохозяйственных растений и саженцев плодовых культур:

8. Осы Ереженiң 3-тармағының 3) тармақшасында көрсетiлген субсидиялар  заңнамада  белгiленген тәртiппен аттестатталған элиттұқымшарларға Қазақстан Республикасында пайдалануға жол берiлген ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi сорттарының элиталық тұқымының арзандатылған құны бойынша отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге Ауылшарминi тұқымның әрбiр түрi бойынша әр облыс үшiн белгiлеген квоталар шегiнде нақты сатылған көлемi үшiн төленедi.
Белгiленген квоталар көлемдерiн орындау барысын және бюджет қаражатын игерудiң уақтылығын бақылау үшiн облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) ауыл шаруашылығы саласындағы жергiлiктi атқарушы органы (бұдан әрi - облыстың жергiлiктi атқарушы органы) Ауылшарминiне тиiстi жылғы 5 шiлдеден кешiктiрмей бiрiншi жарты жылдықтың қорытындылары бойынша бюджеттiк бағдарламаны iске асыру туралы ақпарат бередi.
Аттестатталған тұқым өндiрушiлер ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң бiрегей тұқымдарын өндiру және элиталық тұқымдарын сату квоталарының белгiленген көлемдерiн орындамаған жағдайда квоталарды қайта бөлу Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрiнiң бұйрығымен бекiтiлетiн Аттестатталған тұқым шаруашылығы субъектiлерi үшiн субсидиялауға жататын бiрегей тұқымдарды өндiрудiң және элиталық тұқымдарды сатудың жыл сайынғы квоталарын белгiлеу  ережесiне сәйкес белгiленген талаптарға сәйкес Ауылшарминi жүзеге асырады.
Әрбiр элиттұқымшар үшiн элиталық тұқымның әрбiр түрi бойынша квотаны облыстың жергiлiктi атқарушы органының бұйрығымен құрылатын тұрақты жұмыс iстейтiн комиссия белгiлейдi және ол облыстың жергiлiктi атқарушы органының бұйрығымен бекiтiледi.
Квоталарды бөлу дақылдың басымдылығын ескере отырып, олардың ғылыми негiзделген қажеттiлiк нормаларына сәйкес егiстiк алқабына жүргiзiледi.
9. Элиттұқымшарлар ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң элиталық тұқымын отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге Ауылшарминi белгiлеген шектi бағадан аспайтын баға бойынша сатады.
10. Осы Ереженiң 3-тармағының 5) тармақшасында көрсетiлген субсидиялар осы Ереженiң 5-тарауына сәйкес төленедi.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 06.11.2006 N 1055 қаулысымен.
2. Ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң бiрегей тұқымдарын, жемiс
дақылдарының көшеттерiн өндiруге жiберiлген шығындарды iшiнара
өтеуге және жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көп жылдық екпелерiн салуға және аласа дiңдi телiтушiлердiң салынған аналығының аяқталмаған өндiрiсiне қызмет көрсетуге жiберiлген шығындарды толығымен өтеуге арналған субсидияларды пайдалану тәртiбi
11. Ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң бiрегей тұқымдарын және жемiс дақылдарының көшеттерiн өндiруге жiберiлген шығындарды iшiнара өтеуге субсидиялар алу үшiн:

1) оригинаторы, в срок до 10 ноября соответствующего года представляют в местный исполнительный орган области следующие документы:
реестр по объемам фактического производства оригинатором оригинальных семян сельскохозяйственных растений и саженцев плодовых культур;
акты оприходования оригинальных семян сельскохозяйственных растений и саженцев плодовых культур;
акты апробации посевов оригинальных семян сельскохозяйственных растений;
отчет об апробации посевов в двух экземплярах;
справку аттестованной в установленном законодательством порядке лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям государственных стандартов (за исключением саженцев);
2) местный исполнительный орган области проверяет достоверность представленных документов, утверждает реестр по объемам фактического производства оригинатором оригинальных семян сельскохозяйственных растений и саженцев плодовых культур, составляет сводный реестр по объемам фактического производства оригинальных семян сельскохозяйственных растений и саженцев плодовых культур по области и в срок до 1 декабря соответствующего года на основе установленных нормативов субсидий определяет объемы средств, подлежащих к уплате оригинаторам.
Для перечисления на текущие счета оригинаторов причитающихся сумм местный исполнительный орган области в соответствии с планами финансирования указанной бюджетной программы (подпрограммы) по платежам представляет в территориальный орган Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан ведомость для выплаты субсидий за произведенные оригинальные семена сельскохозяйственных растений и саженцы плодовых культур по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и счета к оплате;
3) формы реестра по объемам фактического производства оригинатором оригинальных семян сельскохозяйственных растений и саженцев плодовых культур, сводного реестра по объемам фактического производства оригинальных семян сельскохозяйственных растений и саженцев плодовых культур по области, сводного реестра по объемам фактически произведенных оригинальных семян сельскохозяйственных растений и саженцев плодовых культур по республике, акта оприходования оригинальных семян сельскохозяйственных растений и саженцев плодовых культур, справки аттестованной в установленном порядке лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и качестве проверенных семян устанавливаются Минсельхозом.

1) оригинаторлар тиiстi жылғы 10 қарашаға дейiнгi мерзiмде облыстың жергiлiктi атқарушы органына мынадай құжаттарды:
ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң бiрегей тұқымдарының және жемiс дақылдары көшеттерiнiң оригинатор нақты өндiрген көлемдерi жөнiндегi тiзiлiмдi;
ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң бiрегей тұқымдарын және жемiс дақылдарының көшеттерiн кiрiске алу актiлерiн;
ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi бiрегей тұқымдарының егiстiгiн сынақтан өткiзу актiлерiн;
егiстiктердi сынақтан өткiзу туралы екi данадағы есептi;
заңнамада белгiленген тәртiппен аттестатталған тұқым сапасына сараптама жасау жөнiндегi зертхананың тексерiлген тұқымның (көшеттердi қоспағанда) саны мен сапасының мемлекеттiк стандарттар талаптарына сәйкестiгi туралы анықтаманы бередi;
2) облыстың жергiлiктi атқарушы органы ұсынылған құжаттардың шынайылығын тексередi, оригинатор нақты өндiрген бiрегей тұқымдардың және жемiс дақылдары көшеттерiнiң көлемдерi жөнiндегi тiзiлiмдi бекiтедi, облыс бойынша ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң нақты өндiрiлген бiрегей тұқымдарының және жемiс дақылдары көшеттерiнiң көлемдерi жөнiнде жиынтық тiзiлiм жасайды және тиiстi жылғы 1 желтоқсанға дейiнгi мерзiмде белгiленген субсидия нормативтерiнiң негiзiнде оригинаторларға төленуi тиiс қаражаттың көлемiн айқындайды.
Төлемдер бойынша көрсетiлген бюджеттiк бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) қаржыландыру жоспарларына сәйкес тиесiлi сомаларды оригинаторлардың ағымдағы шоттарына аудару үшiн облыстың жергiлiктi атқарушы органы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органына осы Ережеге  1-қосымшаға  сәйкес нысан бойынша өндiрiлген ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң бiрегей тұқымдары мен жемiс дақылдарының көшеттерi үшiн субсидиялар төлеуге арналған ведомостi және ақы төлеу шоттарын бередi;
3) оригинатор нақты өндiрген ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң бiрегей тұқымдарының және жемiс дақылдары көшеттерiнiң көлемдерi жөнiндегi тiзiлiмнiң, облыс бойынша нақты өндiрiлген ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң бiрегей тұқымдарының және жемiс дақылдары көшеттерiнiң көлемдерi жөнiндегi жиынтық тiзiлiмнiң, республика бойынша нақты өндiрiлген ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң бiрегей тұқымдарының және жемiс дақылдары көшеттерiнiң көлемдерi жөнiндегi жиынтық тiзiлiмнiң, ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң бiрегей тұқымдарын және жемiс дақылдарының көшеттерiн кiрiске алу актiлерiнiң, тексерiлген тұқымдардың саны мен сапасы туралы белгiленген тәртiппен аттестатталған тұқым сапасына сараптама жасау жөнiндегi зертхана анықтамасының нысандарын Ауылшарминi белгiлейдi.

12. Для полного возмещения затрат на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживание незавершенного производства заложенного маточника карликовых подвоев плодовых культур:
1) оригинаторы представляют в местный исполнительный орган области один экземпляр договоров на приобретение посадочного материала, удобрений, средств защиты растений, услуг на поставку поливной воды, а также документов, подтверждающих затраты по закладке многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживанию незавершенного производства заложенного маточника карликовых подвоев плодовых культур;
2) местный исполнительный орган области в течение десяти дней проверяет достоверность заключенных договоров и документов, подтверждающих затраты по закладке многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживанию незавершенного производства заложенного маточника карликовых подвоев плодовых культур и для перечисления на текущие счета оригинаторов причитающихся сумм в соответствии с планами финансирования указанной бюджетной программы (подпрограммы) по платежам представляет в территориальный орган Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан ведомость для выплаты субсидий и счета к оплате.
По результатам понесенных затрат по закладке многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживанию незавершенного производства заложенного маточника карликовых подвоев плодовых культур оригинатор представляет в течение последующего месяца в местный исполнительный орган области копии всех документов, подтверждающих факт оплаты по понесенным затратам, а также актов оприходования.
3. Порядок использования субсидий
на частичное удешевление стоимости элитных семян,
реализованных отечественным сельскохозяйственным
товаропроизводителям
13. Для получения субсидий за реализованные элитные семена сельскохозяйственных растений по удешевленной стоимости:
1) элитсемхозы ежемесячно к 1 числу представляют в местный исполнительный орган района (города областного значения) в области сельского хозяйства (далее - местный исполнительный орган района) информацию о количестве и качестве реализованных элитных семян;
2) элитсемхозы для подтверждения факта реализации элитных семян в сроки: по яровым культурам - до 20 июня соответствующего года, а по озимым культурам - до 10 ноября соответствующего года представляют в местный исполнительный орган района:
сводный реестр по объемам фактической реализации элитсемхозом элитных семян;
документы, подтверждающие происхождение исходного материала для производства элитных семян (акты апробации и отчет об апробации посевов питомников размножения, суперэлиты и элиты, а в случае приобретения семян питомников размножения и суперэлиты - копии аттестата на семена);
справку аттестованной в установленном законодательством порядке лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям государственных стандартов;
копии первичных платежных документов на реализованные элитные семена, а также накладных на отгрузку семян и счетов-фактур;
договор купли-продажи элитных семян между элитсемхозом и покупателем о количестве реализованных и приобретенных элитных семян.
Договор купли-продажи элитных семян составляется в четырех экземплярах: первый - для элитсемхоза, второй - для покупателя, третий - для местного исполнительного органа района, четвертый - для местного исполнительного органа области;

12. Жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көп жылдық екпелерiн салуға және аласа дiңдi телiтушiлердiң салынған аналығының аяқталмаған өндiрiсiне қызмет көрсетуге кеткен шығындарды толық өтеу үшiн:
1) оригинаторлар облыстың жергiлiктi атқарушы органына отырғызу материалын, тыңайтқыштар, өсiмдiктердi қорғау құралдарын, суармалы суды жеткiзуге қызметтердi сатып алуға арналған шарттардың, сондай-ақ жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көп жылдық екпелерiн салу және жемiс дақылдарының аласа дiңдi телiтушiлерiнiң салынған аналығының аяқталмаған өндiрiсiне қызмет көрсету жөнiндегi шығындарды растайтын құжаттардың бiр данасын бередi;
2) облыстың жергiлiктi атқарушы органы он күн iшiнде жасалған шарттардың және жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көп жылдық екпелерiн салу және жемiс дақылдарының аласа дiңдi телiтушiлерiнiң салынған аналығының аяқталмаған өндiрiсiне қызмет көрсету жөнiндегi шығындарды растайтын құжаттардың шынайылығын тексередi және төлемдер бойынша көрсетiлген бюджеттiк бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) қаржыландыру жоспарларына сәйкес тиесiлi сомаларды оригинаторлардың ағымдағы шоттарына аудару үшiн Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органына субсидиялар төлеуге арналған ведомостi және ақы төлеу шоттарын бередi.
Жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көп жылдық екпелерiн салу және жемiс дақылдарының аласа дiңдi телiтушiлер аналығын салудың аяқталмаған өндiрiсiне қызмет көрсету жөнiнде келтiрiлген шығындар нәтижелерi бойынша оригинатор келесi ай iшiнде облыстың жергiлiктi атқарушы органына келтiрiлген шығындар бойынша төлем фактiсiн растайтын барлық құжаттардың, сондай-ақ кiрiске алу актiлерiнiң көшiрмелерiн бередi.
3. Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге сатылған
элиталық тұқымның құнын iшiнара арзандатуға арналған
субсидияларды пайдалану тәртiбi
13. Арзандатылған құн бойынша сатылған ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң элиталық тұқымына субсидиялар алу үшiн:
1) элиттұқымшарлар ай сайын айдың 1-күнiне ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы саласындағы жергiлiктi атқарушы органына (бұдан әрi - ауданның жергiлiктi атқарушы органы) сатылған элиталық тұқымның саны мен сапасы туралы ақпарат бередi;
2) элиттұқымшарлар элиталық тұқымдарды сату фактiсiн растау үшiн мынадай мерзiмде: жаздық дақылдар бойынша - тиiстi жылғы 20 маусымға дейiн, ал күздiк дақылдар бойынша - тиiстi жылғы 10 қарашаға дейiн ауданның жергiлiктi атқарушы органына:
элиттұқымшар нақты сатқан элиталық тұқымдардың көлемi жөнiндегi жиынтық тiзiлiмдi;
элиталық тұқымдарды өндiруге арналған бастапқы материалдың шығу тегiн растайтын құжаттарды (көбейту питомниктерi, суперэлита және элита егiстерiн сынақтан өткiзу актiлерi мен сынақтан өткiзу туралы есептi, ал көбейту питомниктерiнiң тұқымы мен суперэлитаны сатып алған жағдайда - тұқымға арналған аттестаттың көшiрмесiн);
тексерiлген тұқымның саны мен сапасының мемлекеттiк стандарттар талаптарына сәйкестiгi туралы заңнамада белгiленген тәртiппен аттестатталған тұқым сапасына сараптама жасау жөнiндегi зертхананың анықтамасын ;
сатылған элиталық тұқымның бастапқы төлем құжаттарының, сондай-ақ тұқымды тиеп жөнелтуге арналған жүкқұжаттың және шот-фактуралардың көшiрмелерiн;
сатылған және сатып алынған элиталық тұқымның саны туралы элиттұқымшар мен сатып алушының арасындағы элиталық тұқымды сатып алу-сату шартын ұсынады.
Элиталық тұқымды сатып алу-сату шарты төрт данада жасалады:
бiрiншiсi - элиттұқымшар үшiн, екiншiсi - сатып алушы үшiн, үшiншiсi - ауданның жергiлiктi атқарушы органы үшiн, төртiншiсi - облыстың жергiлiктi атқарушы органы үшiн;

3) местный исполнительный орган района сверяет представленные копии первичных платежных документов с оригиналами и заверяет своей печатью. Заверенные копии первичных платежных документов, один экземпляр сводного реестра по объемам фактической реализации элитных семян и один экземпляр договора купли-продажи оставляются на хранение в местном исполнительном органе района;
4) местный исполнительный орган района представляет в местный исполнительный орган области в сроки: по яровым культурам - до 1 июля соответствующего года, а по озимым культурам - до 20 ноября соответствующего года следующие документы:
сводный реестр по объемам фактической реализации элитсемхозом элитных семян;
договор купли-продажи элитных семян между элитсемхозом и покупателем о количестве реализуемых и приобретаемых элитных семян;
акт о целевом использовании элитных семян;
справку аттестованной в установленном порядке лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям государственных стандартов;
5) местный исполнительный орган области:
в течение пятнадцати рабочих дней проверяет представленные документы, составляет и утверждает сводный акт по объемам фактической реализации элитных семян по области;
по утвержденным сводным актам по объемам фактической реализации элитных семян по области, на основе указанных в них объемов и утвержденных нормативов субсидий на элитные семена сельскохозяйственных растений, определяет объемы причитающихся бюджетных средств;
в пределах установленных для каждого элитсемхоза квот составляет сводную ведомость для выплаты субсидий на развитие семеноводства по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В соответствии с планами финансирования указанной бюджетной программы (подпрограммы) по платежам местный исполнительный орган области перечисляет причитающиеся субсидии на расчетные счета элитсемхозов. Ежемесячно к 25 числу, но не позднее 25 декабря соответствующего года местный исполнительный орган области представляет в Минсельхоз копии сводных ведомостей для выплаты субсидий на развитие семеноводства, отчет о реализации указанной бюджетной подпрограммы.
В территориальный орган Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан местный исполнительный орган области представляет следующие документы:
сводную ведомость для выплаты субсидий на развитие семеноводства по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
счета к оплате;

3) ауданның жергiлiктi атқарушы органы ұсынылған бастапқы төлем құжаттарының көшiрмелерiн түпнұсқаларымен салыстырады және өзiнiң мөрiмен куәландырады. Куәландырылған бастапқы төлем құжаттарының көшiрмелерi, элиталық тұқымның нақты сатылған көлемдерi жөнiндегi жиынтық тiзiлiмнiң бiр данасы және сатып алу-сату шартының бiр данасы ауданның жергiлiктi атқарушы органында сақтауға қалдырылады;
4) ауданның жергiлiктi атқарушы органы мынадай мерзiмде: жаздық дақылдар бойынша - тиiстi жылғы 1 шiлдеге дейiн, ал күздiк дақылдар бойынша - тиiстi жылғы 20 қарашаға дейiн облыстың жергiлiктi атқарушы органына мынадай құжаттарды:
элиттұқымшар нақты сатқан элиталық тұқым көлемдерi жөнiндегi жиынтық тiзiлiмдi;
сатылған және сатып алынған элиталық тұқымның саны туралы элиттұқымшар мен сатып алушы арасындағы элиталық тұқымды сатып алу-сату шартын;
элиталық тұқымды мақсатты пайдалану туралы актіні;
тексерiлген тұқымның саны мен сапасының мемлекеттiк стандарттар талаптарына сәйкестiгi туралы белгiленген тәртiппен аттестатталған тұқым сапасына сараптама жасау жөнiндегi зертхананың анықтамасын бередi;
5) облыстың жергiлiктi атқарушы органы:
он бес жұмыс күнi iшiнде ұсынылған құжаттарды тексередi, облыс бойынша элиталық тұқымның нақты сатылған көлемi жөнiндегi жиынтық актiнi жасайды және бекiтедi;
облыс бойынша элиталық тұқымның нақты сатылған көлемi жөнiнде бекiтiлген жиынтық актiлер бойынша, онда көрсетiлген ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi элиталық тұқымының көлемi мен белгiленген субсидиялар нормативтерi негiзiнде тиесiлi бюджеттiк ақшаның көлемiн анықтайды;
әрбiр элиттұқымшарға белгiленген квоталар шегiнде осы Ережеге  2-қосымшаға  сәйкес нысан бойынша тұқым шаруашылығының дамуына субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомостi жасайды.
Төлемдер бойынша көрсетiлген бюджеттiк бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) қаржыландыру жоспарларына сәйкес облыстың жергiлiктi атқарушы органы тиесiлi субсидияларды элиттұқымшарлардың есепшоттарына аударады. Ай сайын 25-күнiне қарай, бiрақ тиiстi жылғы 25 желтоқсаннан кешiктiрмей облыстың жергiлiктi атқарушы органы Ауылшарминiне тұқым шаруашылығының дамуына субсидиялар төлеу үшiн жиынтық ведомостердiң көшiрмелерiн, көрсетiлген бюджеттiк кiшi бағдарламаны iске асыру туралы есептi бередi.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органына облыстың жергiлiктi атқарушы органы мынадай құжаттарды:
осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тұқым шаруашылығының дамуына субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомостi;
ақы төлеуге арналған шоттарды бередi;

6) формы рекомендуемого договора купли-продажи элитных семян, акта целевого использования элитных семян, сводного реестра по объемам фактической реализации элитсемхозом элитных семян, сводного акта по объемам реализованных элитных семян по области утверждаются Минсельхозом.
4. Порядок использования субсидий на погашение
элитно-семеноводческими хозяйствами, аттестованными
после 1 января 2000 года, налоговой задолженности,
образовавшейся по состоянию на 1 января 2000 года и
непогашенной по состоянию на 1 января 2005 года,
в республиканский и местные бюджеты
14. Погашение элитсемхозами отсроченной налоговой задолженности в республиканский и местные бюджеты осуществляется в следующем порядке:
1) местный исполнительный орган области после опубликования настоящих Правил в течение месяца утверждает перечень элитсемхозов, аттестованных после 1 января 2000 года и не утративших статус до 1 января 2005 года. Утвержденный перечень элитсемхозов представляется в налоговые комитеты областей;
2) элитсемхозы и соответствующие налоговые органы по месту регистрационного учета указанных субъектов в течение пятнадцати дней составляют акты сверок отсроченной налоговой задолженности в разрезе бюджетов, видов налогов и других обязательных платежей в бюджет, пени и штрафов. Налоговые органы по областям, городам Астана и Алматы утверждают реестры актов сверок местных налоговых органов с элитсемхозами по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) налоговые комитеты областей совместно с местными исполнительными органами областей составляют и подписывают в трех экземплярах сводный акт сверок с указанием сумм отсроченной налоговой задолженности в разрезе бюджетов, видов налогов и других обязательных платежей в бюджет, пени и штрафов по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
4) налоговые комитеты областей передают местному исполнительному органу области реквизиты элитсемхозов и соответствующих налоговых органов по месту регистрационного учета указанных субъектов, необходимые для заполнения счета к оплате;
5) местный исполнительный орган области в течение семи дней представляет в территориальные органы Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан один экземпляр сводного акта сверки и счета к оплате на погашение отсроченной налоговой задолженности элитсемхозов.

6) ұсынылып отырған элиталық тұқымдарды сатып алу-сату шартының, элиталық тұқымдарды мақсатты пайдалану актiсiнiң, элиттұқымшар нақты сатқан элиталық тұқымның көлемi жөнiндегi жиынтық тiзiлiмнiң, облыс бойынша сатылған элиталық тұқымдардың көлемi жөнiндегi жиынтық актiнiң нысандарын Ауылшарминi бекiтедi.
4. 2000 жылғы 1 қаңтардан кейiн аттестатталған элиталық тұқым
шаруашылықтарының 2000 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша
қалыптасқан және 2005 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша
өтелмеген салықтық қарыздарын республикалық және жергiлiктi
бюджеттерге өтеуге арналған субсидияларды пайдалану тәртiбi
14. Республикалық және жергiлiктi бюджеттерге элиттұқымшарлардың кейiнге шегерiлген салықтық қарыздарын өтеу мынадай тәртiппен жүзеге асырылады:
1) облыстың жергiлiктi атқарушы органы осы Ереже жарияланғаннан кейiн бiр ай iшiнде 2000 жылғы 1 қаңтардан кейiн аттестатталған және 2005 жылғы 1 қаңтарға дейiн өз мәртебесiн жоғалтпаған элиттұқымшарлардың тiзбесiн бекiтедi. Бекiтiлген элиттұқымшарлардың тiзбесi облыстардың салық комитеттерiне ұсынылады;
2) элиттұқымшарлар және көрсетiлген субъектiлердiң тiркелiмдiк есеп орны бойынша тиiстi салық органдары он бес күн iшiнде бюджеттер, салық түрлерi және басқа да бюджетке төленетiн мiндеттi төлемдер, өсiмпұлдар мен айыппұлдар бөлiнiсiнде кейiнге шегерiлген салықтық қарыздарды салыстырып тексеру актiлерiн жасайды. Облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша салық органдары осы Ережеге  3-қосымшаға  сәйкес нысан бойынша жергiлiктi салық органдарының элиттұқымшарлармен жүргiзген салыстырып тексеру актiлерiнiң тiзiлiмiн бекiтедi;
3) облыстардың салық комитеттерi облыстардың жергiлiктi атқарушы органдарымен бiрлесе отырып, бюджеттер, салық түрлерi және басқа да бюджетке төленетiн мiндеттi төлемдер, өсiмпұлдар мен айыппұлдар бөлiнiсiнде кейiнге шегерiлген салықтық қарыздардың сомасын көрсету арқылы осы Ережеге  4-қосымшаға  сәйкес нысан бойынша үш данада жиынтық салыстырып тексеру актiсiн жасайды және оған қол қояды;
4) облыстардың салық комитеттерi облыстың жергiлiктi атқарушы органына ақы төлеуге арналған шотты толтыру үшiн элиттұқымшарлардың және көрсетiлген субъектiлердiң тiркелiмдiк есеп орны бойынша тиiстi салық органдарының қажеттi деректемелерiн бередi;
5) облыстың жергiлiктi атқарушы органы жетi күн iшiнде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органдарына салыстырып тексеру актiсiнiң және элиттұқымшарлардың кейiнге шегерiлген салықтық қарыздарын өтеуге арналған төлем шоттарының бiр данасын бередi.

Ежемесячно к 25 числу, но не позднее 25 декабря соответствующего года местный исполнительный орган области представляет в Минсельхоз отчет о реализации указанной бюджетной подпрограммы.
5. Порядок получения субсидий для создания на базе АО "Продкорпорация" отечественного сертификационного центра по экспертизе качества хлопка <*>
Сноска. Глава 5 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2006 года N 1055 .
15. Для получения субсидий на создание отечественного сертификационного центра по экспертизе качества хлопка:
1) АО "Продкорпорация" представляет в местный исполнительный орган области по одному экземпляру копий договоров и счетов-фактур на приобретение зданий, оборудования, техники и услуг (монтаж и наладка стандартизированного инструмента для тестирования хлопка (SITC), системы для создания температурного режима, влажности и освещения и другие услуги) - для получения аванса в размере пятидесяти процентов от суммы субсидий;
2) для получения оставшейся суммы субсидий на приобретение зданий, оборудования, техники и услуг (монтаж и наладка стандартизированного инструмента для тестирования хлопка (SITC), системы для создания температурного режима, влажности и освещения и другие услуги) АО "Продкорпорация" представляет в местный исполнительный орган копии платежных документов и актов поставок товаров, работ и услуг;
3) местный исполнительный орган области в течение пяти календарных дней проверяет представленные документы (копии договоров и счетов-фактур, платежных документов и актов поставок товаров, работ и услуг) и для перечисления субсидий на текущий банковский счет АО "Продкорпорация" в соответствии с планами финансирования по платежам представляет в территориальный орган Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан счета к оплате.
16. Ежемесячно к 25 числу, но не позднее 25 декабря соответствующего года местный исполнительный орган области представляет в Минсельхоз отчет о реализации бюджетной подпрограммы.
6. Государственный контроль использования средств,
выделенных на поддержку развития семеноводства
25. Государственные инспекторы по семеноводству Минсельхоза осуществляют государственный контроль в области семеноводства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
26. Ответственность за достоверность документов, подтверждающих обоснованность использования субсидий, несет местный исполнительный орган области.
27. Минсельхоз и местный исполнительный орган области в соответствии с законодательством Республики Казахстан несут ответственность за целевое и эффективное использование бюджетных средств.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 марта 2006 года N№214
Нормативы субсидий на виды оригинальных семян
сельскохозяйственных растений по годам размножения и
закладку маточника карликовых подвоев плодовых культур
на 2006 год
N
Вид продукции,
мероприятия
Процент
возмещения
затрат на
производство
1 тонны (штуки)
оригинальных
семян, закладку
маточника
карликовых
подвоев, (до)
Норматив
субсидий на 1
тонну (штуку,
гектар), тенге
1
2
3
4
Питомники размножения и родительские формы
1
Зерновые и
зернобобовые, кроме
кукурузы и риса
40

Облыстың жергiлiктi атқарушы органы ай сайын 25-күнiне қарай, бiрақ тиiстi жылғы 25 желтоқсаннан кешiктiрмей Ауылшарминiне көрсетiлген бюджеттiк кiшi бағдарламаны iске асыру туралы есептi ұсынады.
5. "Азық-түлiк корпорациясы" АҚ-ның негiзiнде мақтаның
сапасына сараптама жасау жөнiндегi отандық сертификаттау
орталығын құру үшiн субсидия алу тәртiбi
Ескерту. 5-тарау жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 06.11.2006 N 1055 қаулысымен.
15. Мақтаның сапасына сараптама жасау жөнiндегi отандық сертификаттау орталығын құруға субсидия алу үшiн:
1) субсидия сомасының елу пайызы мөлшерiнде аванс алу үшiн "Азық-түлiк корпорациясы" АҚ ғимараттарды, жабдықтарды, техниканы және қызметтердi (мақтаны тестiлеуге арналған стандартталған құралды (SITC), температуралық, ылғалдылық және жарық түсiру режимiн құруға арналған жүйенi монтаждау мен жөндеу және басқа да қызметтер) сатып алуға арналған шарттардың және шот-фактуралардың көшiрмелерiн бiр данадан облыстың жергiлiктi атқарушы органына ұсынады;
2) ғимараттарды, жабдықтарды, техниканы және қызметтердi (мақтаны тестiлеуге арналған стандартталған құралды (SIТС), температуралық, ылғалдылық және жарық түсiру режимiн құруға арналған жүйенi монтаждау мен жөндеу және басқа да қызметтер) сатып алуға арналған субсидияның қалған сомасын алу үшiн "Азық-түлiк корпорациясы" АҚ төлем құжаттарының және тауарларды, жұмыстар мен қызметтердi жеткiзу актілерiнiң көшiрмелерiн жергiлiктi атқарушы органға ұсынады;
3) облыстың жергiлiкті атқарушы органы бес күнтiзбелiк күн iшiнде ұсынылған құжаттарды (шарттар мен шот-фактуралардың, төлем құжаттары мен тауарларды, жұмыстар мен қызметтердi жеткiзу актiлерiнiң көшiрмелерiн) тексередi және төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларына сәйкес "Азық-түлiк корпорациясы" АҚ-ның ағымдағы банктiк шотына субсидияны аудару үшiн Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органына ақы төлеу шотын ұсынады.
16. Ай сайын 25-күнге қарай, бiрақ тиiстi жылдың 25 желтоқсанынан кешiктiрмей облыстың жергiлiктi атқарушы органы Ауылшарминiне бюджеттік кiшi бағдарламаны iске асыру туралы есеп береді.
6. Тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға бөлiнген қаражатты
пайдалануды мемлекеттiк бақылау
25. Ауылшарминiнiң тұқым шаруашылығы жөнiндегi мемлекеттiк инспекторлары Қазақстан Республикасының  заңнамасына  сәйкес тұқым шаруашылығы саласында мемлекеттiк бақылауды жүзеге асырады.
26. Субсидияларды пайдаланудың негiздiлiгiн растайтын құжаттардың шынайылығы үшiн облыстың жергiлiктi атқарушы органы жауаптылықта болады.
27. Ауылшарминi және облыстың жергiлiктi атқарушы органы бюджет қаражатының мақсатта және тиiмдi пайдаланылғаны үшiн Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауаптылықта болады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 30 наурыздағы
N 214 қаулысымен
бекітілген
Көбейту жылдары бойынша ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің
бірегей тұқымдарының түрлеріне және жеміс дақылдарының
аласа діңді телітушілер аналығын салуға 2006 жылға
арналған субсидиялар нормативтері
№N
Өнімнің түрі, іс-шаралар
Бірегей
тұқымның
1 тоннасын
(данасын)
өндіруге,
аласа діңді
телітушілер
аналығын
салуға
жіберілген
шығындарды
өтеу пайызы,
(дейін)
Бір тоннаға
(данаға,
гектарға)
арналған
субсидиялар
нормативі,
теңге
1
2
3
4
Көбейту питомниктері мен аналық нысандар
1
Жүгері мен күріштен
басқа, дәнді және дәнді
бұршақты дақылдар
40

13880
22
Сахарная свекла
40
767880
23
Хлопок, включая
первую репродукцию
40
32185
Приложение 1
к Правилам использования
средств на поддержку
развития семеноводства
Утверждаю
Начальник департамента (управления)
сельского хозяйства
________________________ области
________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"__"_______________ 200__ год
ВЕДОМОСТЬ
для выплаты субсидий за произведенные оригинальные
семена за период с "__" по "__"_________ 200__года
Наиме-
нование
района
Наименование
производителя
оригинальных
семян
Куль-
тура
Репро-
дукция
Годовая квота
производства
оригинальных
семян
тонн
сумма,
тенге
1
2
3
4
5
6
ИТОГО:
продолжение таблицы
Фактически
представлено
документов
на субси-
дирование
произведенных
оригинальных
семян
Норматив
субсидий
на 1 тонну
произве-
денных
оригина-
льных
семян,
тенге
Причи-
тающаяся
сумма
субсидии
с начала
года,
тенге
Опла-
чено
с на-
чала
года,
тенге
Остаток причи-
тающейся
суммы
субси-
дии,
тенге
Подлежит
к оплате
в пре-
делах
квоты
на
200_г.,
тенге
с на-
чала
года
за
период
с
"__" по
"__"
200_г.
7
8
9
10
11
12
13
Руководитель структурного подразделения
департамента (управления) сельского хозяйства
_________________________ области
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 2
к Правилам использования
средств на поддержку
развития семеноводства
Утверждаю
Начальник департамента (управления)
сельского хозяйства
________________________ области
________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"__"_______________ 200__ год
Сводная ведомость
для выплаты субсидий за развитие семеноводства
за период с "__" по "__"_________ 200__года
Наиме-
нование
района
Наименование
элитсемхоза
Куль-
тура
Дата
реализации
Годовая квота
реализации
элитных семян
тонн
сумма,
тенге
1
2
3
4
5
6
ИТОГО:
продолжение таблицы
Фактически
представлено
документов
на субси-
дирование
элитных семян
в пределах
квоты, тонн
Норматив
субсидий
на 1 тонну
реализо-
ванных
элитных
семян,
тенге
Причи-
тающаяся
сумма
субси-
дии с
начала
года,
тенге
Опла-
чено
с на-
чала
года,
тенге
Остаток причи-
тающейся
суммы
субси-
дии,
тенге
Подлежит
к оплате
в пре-
делах
квоты на
200_г.,
тенге
с на-
чала
года
за
период
с
"__" по
"__"
200_г.
7
8
9
10
11
12
13
Руководитель структурного подразделения
департамента (управления) сельского хозяйства
_________________________ области
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 3
к Правилам использования
средств на поддержку
развития семеноводства
Утверждаю
Начальник департамента (управления)
сельского хозяйства
________________________ области
________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"__"_______________ 200__ год
Реестр
актов сверок налоговых органов с элитно-
семеноводческими хозяйствами, участвующими в расчетах
по погашению отсроченной налоговой задолженности в
республиканский и местные бюджеты
тенге
Код
клас-
сифи-
кации
дохо-
дов
бюд-
жета
Наиме-
нование
налога
(пла-
тежа)
Наименование
налогопла-
тельщика
(элитно-
семеновод-
ческого
хозяйства),
РНН, местона-
хождение,
наименование
налогового
органа, РНН
Дата
подпи-
сания
акта
сверок
Сумма, предполагаемая
к погашению
по налогам, поступающим
из республиканского
бюджета
всего
осн.
пла-
теж
пени
штраф
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Сумма, предполагаемая к погашению
по налогам, поступающим
из местного бюджета
Всего
всего
осн.
пла-
теж
пени
штраф
всего

13880
22
Қант қызылшасы
40
767880
23
Мақта, бірінші
өсімпаздықты қоса алғанда
40
32185
Тұқым шаруашылығын дамытуды
қолдауға арналған қаражатты
пайдалану ережесіне 1-қосымша
Бекітемін
_________________________ облысы
ауыл шаруашылығы департаментінің
(басқармасының) бастығы
______________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
200__жылғы "__"______________
200__жылғы» "__"______________- "__"______________ кезеңінде
өндірілген бірегей тұқымдар үшін
субсидиялар төлеуге арналған
ВЕДОМОСТЬ
Аудан
атауы
Бірегей
тұқым
өндіру-
шінің
атауы
Дақыл
Өсім-
паздық
Бірегей
тұқым
өндірудің
жылдық квотасы
Өндірілген бірегей тұқымдарды
субсидиялауға нақты берілген құжаттар
тонна
сома-
сы,
(тең-
ге)
жыл
басынан
200_ж.
"__"____
"__"____
кезеңінде
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
кестенің жалғасы
Өндірілген
бірегей
тұқым-
дардың 1
тоннасына
арналған
субси-
диялар
нормативі,
теңге
Жыл
басынан
тиесілі
субсидия
сомасы,
теңге
Жыл
басынан
төлен-
гені,
теңге
Тиесілі
субсидия
сома-
сының
қалдығы,
теңге
200__ж.
"___"______
квота шегінде
төлеуге
жататыны,
теңге
9
10
11
12
13
_____________________________________ облысының
ауыл шаруашылығы департаменті (басқармасы)
құрылымдық бөлімшесінің басшысы
(Т.А.Ә., қолы)
Тұқым шаруашылығын дамытуды
қолдауға арналған қаражатты
пайдалану ережесіне 2-қосымша
Бекітемін
__________________________облысы
ауыл шаруашылығы департаментінің
(басқармасының) бастығы
______________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
200__жылғы "__"______________
200__жылғы»"__"_________- "__"__________ кезеңінде
тұқым шаруашылығын дамытуға арналған субсидиялар төлеудің
жиынтық ведомосі
Аудан
атауы
Элиттұ-
қымшар
атауы
Да-
қыл
Са-
тыл-
ған
күні
Элиталық
тұқымды сатудың
жылдық квотасы
Квота шегінде
элиталық тұқымдарды
субсидиялауға
нақты берілген
құжаттар, тонна
тонна
сомасы,
(теңге)
жыл
басынан
200__ ж.
"_"_______
"_"_______
кезеңінде
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
кестенің жалғасы
Сатылған
элиталық
тұқымдар-
дың 1
тоннасына
арналған
субси-
диялар
норма-
тиві,
теңге
Жыл
басынан
тиесілі
субсидия
сомасы,
теңге
Жыл
басынан
төлен-
гені,
теңге
Тиесілі
субсидия
сомасының
қалдығы,
теңге
200__ж.______
квота шегінде
төлеуге
жататыны, теңге
9
10
11
12
13
_____________________________________ облысының
ауыл шаруашылығы департаменті (басқармасы)
құрылымдық бөлімшесінің басшысы
(Т.А.Ә., қолы)
Тұқым шаруашылығын дамытуды
қолдауға арналған қаражатты
пайдалану ережесіне 3-қосымша
Бекітемін
Аумақтық салық органының басшысы
_______________________________
_______________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөр)
200__жылғы "__"______________
Республикалық және жергілікті бюджеттерге кейінге
шегерілген салықтық қарыздарды өтеу бойынша есептесулерге
қатысушы салық органдары мен элиталық тұқым
шаруашылықтарының салыстырып тексеру актілерінің тізілімі
теңге
Бюджет
кірісте-
рінің
сынып-
тама
коды
Салық
(төлем)
атауы
Салық
төлеу-
шінің
(элита-
лық
тұқым
шаруа-
шылығы-
ның)
атауы,
СТН,
орна-
ласқан
жері,
салық
орга-
нының
атауы,
СТН
Салыс-
тырып
тексеру
акті-
сіне
қол
қой-
ылған
күн
Өтеуге жататын болжалды сома
республикалық бюджеттен түсетін салықтар бойынша
бар-
лығы
нег.
төлем
өсім-
пұл
айып-
пұл
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Өтеуге жататын болжалды сома
жергілікті бюджеттен
түсетін салықтар бойынша
Барлығы
бар-
лығы
нег.
төлем
өсім-
пұл
айып-
пұл
бар-
лығы

(гр.5+9)
осн.
пла-
теж
(гр.6+10)
пени
(гр.7+11)
штраф
(гр.8+12)
9
10
11
12
13
14
15
16
Сумма прописью ________________ тенге, в том числе:
в республиканский бюджет ________________ тенге,
в _____________________ бюджет _________________ тенге,
в ______________________ тенге
Руководитель соответствующего
структурного подразделения
территориального налогового органа ____________  _______________
(подпись)        (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 4
к Правилам использования
средств на поддержку
развития семеноводства
Сводный акт сверки
Налогового комитета с _____________________________
(наименование администратора
___________________________________________________
республиканской бюджетной программы)
по погашению отсроченной налоговой задолженности в
республиканский и местные бюджеты по состоянию
на "__"________ 200_г.
тенге
Код
клас-
сифи-
кации
дохо-
дов
бюд-
жета
Наиме-
нование
налога
(пла-
тежа)
Наименование
налогопла-
тельщика
(элитно-
семеновод-
ческого
хозяйства),
РНН, местона-
хождение,
наименование
налогового
органа, РНН
Сумма, предполагаемая
к погашению
по налогам, поступающим
из республиканского
бюджета
всего
осн.
пла-
теж
пени
штраф
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Сумма, предполагаемая к погашению
по налогам,
поступающим
из местного бюджета
Всего
всего
осн.
пла-
теж
пени
штраф
всего

(5+9
бағ.)
нег.
тө-
лем
(6+10
бағ.)
өсім-
пұл
(7+11
бағ.)
айып-
пұл
(8+12
бағ.)
9
10
11
12
13
14
15
16
Сомасы жазумен__________теңге, оның ішінде:
республикалық бюджетке______теңге,_______бюджетке_____теңге,________
_____________теңге
Аумақтық салық органының тиісті
құрылымдық бөлімшесінің басшысы   ______________  __________________
(қолы)            (Т.А.Ә.)
М.О.
Тұқым шаруашылығын дамытуды
қолдауға арналған қаражатты
пайдалану ережесіне 4-қосымша
Салыстырып тексерудің жиынтық актісі
200__ж.«"__"__________ жағдай бойынша республикалық және
жергілікті бюджеттерге кейінге шегерілген салықтық
қарыздарды өтеу бойынша
Салық комитеті мен_______________________________________________
(республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісінің атауы)
теңге
Бюджет
кіріс-
терінің
сыныптама
коды
Салық
(төлем)
атауы
Салық
төлеушінің
(элиталық тұқым
шаруашылығының)
атауы, СТН,
орналасқан жері, Салық органының
атауы, СТН
Өтеуге жататын болжалды сома
республикалық бюджеттен түсетін салықтар
бойынша
бар-
лығы
нег.
тө-
лем
өсім-
пұл
айып-
пұл
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Өтеуге жататын болжалды сома
жергілікті бюджеттен түсетін салықтар бойынша
Барлығы
бар-
лығы
нег.
төлем
өсім-
пұл
айып-
пұл
бар-
лығы