Об утверждении Плана оперативных действий по борьбе с птичьим гриппом в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2006 года N 288
Учитывая складывающуюся сложную эпизоотическую ситуацию в мире по птичьему гриппу, и в целях принятия своевременных мер по недопущению его возникновения и распространения Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План оперативных действий по борьбе с
птичьим гриппом в Республике Казахстан (далее - План оперативных действий).
2. Контроль за исполнением мероприятий, указываемых в Плане оперативных действий, возложить на Руководителя Канцелярии Премьер- Министра Республики Казахстан Тлеубердина А.А.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
Постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 апреля 2006 года N 288
План оперативных действий по борьбе с птичьим гриппом в
Республике Казахстан
N
п/п
Наименование Форма
завер-
шения
Ответствен-
ные за
организацию
и исполнение
Сроки
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Обеспечение таможенного,
ветеринарно-санитарного
и санитарно-
противоэпидемического
контроля за пассажирами
и грузами в целях
предупреждения заноса
вируса птичьего гриппа
на территорию страны из
других государств в
местах их перехода
всеми видами транспорта
Инфор-
мация в Прави- тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МСХ (свод),
МФ, МЗ, МТК, местные
исполнитель-
ные органы
Ежегодно к
10 июля и
10 января
2.
Проведение мероприятий,
в части:
изолированного
выдерживания всех
поступивших в
хозяйствующие субъекты
птиц в профилактическом
карантине в течение 30
(тридцати дней);
пропаганды и проведения
разъяснительной работы
среди населения по
вопросам  профилактики
и борьбы с птичьим
гриппом, включая
опубликование
соответствующих
материалов в средствах
массовой информации;
организации подворных
обходов и установления
медицинского наблюдения
за населением и
контактными лицами
Инфор-
мация в Прави- тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МСХ (свод), МВД, МЗ,
МОН, МКИ,
местные
исполнитель-
ные органы
Ежегодно к
10 июля и
10 января
в   случае
обнаружения
3.
Проведение в организациях образования
бесед с учащимися по вопросам профилактики и борьбы с птичьим гриппом
Инфор-
мация в Прави- тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МОИ (свод), МЗ, местные исполнитель-
ные органы
Ежегодно февраль сентябрь
4.
Проведение семинаров-
совещаний с участием
заинтересованных го-
сударственных органов
по вопросам профилактики
и борьбы с птичьим
гриппом
Инфор-
мация в Прави- тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МСХ (свод),
МОН, МЗ,
МЧС, МКИ, МВД
Ежегодно к 10 июля и 10 января
5.
Обеспечение контроля по
недопущению охоты на
перелетных птиц
Инфор-
мация в Прави- тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МСХ (свод),
МВД, местные
исполнитель-
ные органы
На период
ограничения
охоты
6.
Осуществление
мониторинга дикой фауны
на путях миграции и в
местах массового
скопления и гнездовья
птиц, а также учет и
наблюдение за водоемами
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МСХ (свод),
МООС,
местные
исполнитель-
ные органы
Ежегодно к
10 июля и
10 января
7.
Выявление лиц с высокой температурой в аэропортах международ- ного значения
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МЗ (свод), МТК, местные исполнитель-
ные органы
Ежегодно к
10 июля и
10 января
8.
Контроль за вывозом
птицы, продуктов и
сырья птицеводства из
эпизоотических очагов
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МСХ (свод),
МЗ, МВД,
местные
исполнитель-
ные органы
Ежегодно к
10 июля и
10 января
9.
Осуществление контроля
за соблюдением
санитарно-противоэпиде-
мических правил при
производстве и
изготовлении продуктов
питания из птицевод- ческой продукции
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МСХ (свод),
МЗ, местные
исполнитель-
ные органы
Ежегодно к
10 июля и
10 января
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МФ - Министерство финансов
МКИ - Министерство культуры и информации
МОН - Министерство образования и науки
МООС - Министерство охраны окружающей среды
МСХ - Министерство сельского хозяйства
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям
МВД - Министерство внутренних дел
МЗ - Министерство здравоохранения

Қазақстан Республикасында құс тұмауына қарсы күрес жөнiндегi жедел iс-қимыл жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 17 сәуірдегі N 288 Қаулысы
Әлемде қалыптасып отырған құс тұмауы бойынша күрделi эпизоотиялық жағдайды ескере отырып және оның туындауы мен таралуына жол бермеу жөнiнде уақтылы шаралар қабылдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасында құс тұмауына қарсы күрес жөнiндегi жедел iс-қимыл жоспары (бұдан әрi - Жедел iс-қимыл жоспары) бекiтiлсiн.
2. Жедел iс-қимыл жоспарында көрсетiлген iс-шаралардың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Басшысы А.А.Тiлеубердинге жүктелсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 17 сәуірдегі
N 288 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасында құс тұмауына қарсы күрес
жөніндегі жедел іс-қимыл жоспары
Р/
с
N
Атауы Аяқтау
нысаны
Ұйымдасты-
руға және
орындауға
жауаптылар
Орындалу
мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Ел аумағына басқа мемле-
кеттерден құс тұмауы
вирусының әкелінуінің
алдын алу мақсатында,
көліктің барлық түрімен
жолаушылар және жүктер
өтетін жерлерде оларға
кедендік, ветеринариялық-
санитарлық және санитар-
лық-эпидемияға қарсы
бақылауды қамтамасыз ету
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
(жинақтау),
Қаржымині,
ДСМ, ККМ,
жергілікті
атқарушы
органдар
Жыл сайын
10 шілдеге
және 10
қаңтарға
2.
Шараларды жүргізу, оның
ішінде:
шаруашылық субъектіле-
ріне келіп түсетін
барлық құстарды алдын
алу карантинінде 30
(отыз) тәулік бойы
оқшаулап ұстау;
тиісті материалдарды
бұқаралық ақпарат құ-
ралдарында жария етуді
қоса алғанда, халық
арасында құс тұмауының
алдын алу және онымен
күресу мәселелері бойын-
ша үгіт-насихат және
түсіндіру жұмысын
жүргізу;
аулаларды аралап тек-
серуді ұйымдастыру және
халыққа әрі қарым-
қатынаста болатын
адамдарға медициналық
қадағалау орнату
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
(жинақтау),
ІІМ, ДСМ, БҒМ,
Мәдениетми-
ні, жергі-
лікті атқа-
рушы орган-
дар
Жыл сайын
10 шілдеге
және 10
қаңтарға
анықталған
жағдайда
3.
Білім беру ұйымдарында
оқушылармен құс тұмауы-
ның алдын алу және
онымен күресу мәселелері
бойынша әңгімелер өткізу
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
БҒМ
(жинақтау),
ДСМ,
жергілікті
атқарушы
органдар
Жыл сайын
ақпан
қыркүйек
4.
Құс тұмауының алдын алу
және онымен күресу
мәселелері бойынша
мүдделі мемлекеттік
органдардың қатысуымен
семинар-кеңестер өткізу
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
(жинақтау),
БҒМ, ДСМ, ТЖМ,
Мәдениетми-
ні, ІІМ
Жыл сайын
10 шілдеге
және 10
қаңтарға
5.
Жыл құстарын аулауға
жол бермеу жөніндегі
бақылауды қамтамасыз ету
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
(жинақтау),
ІІМ,
жергілікті
атқарушы
органдар
Аң аулауға
шектеу
мерзімі
кезінде
6.
Құстардың қоныс аудара-
тын жолдарында және
жаппай шоғырланған және
ұя салған жерлерінде
жабайы фаунаға монито-
ринг жүргізу, сондай-ақ
су тоғандарын есепке
алу және бақылау
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
(жинақтау),
Қоршаған-
ортамині,
жергілікті
атқарушы
органдар
Жыл сайын
10 шілдеге
және 10
қаңтарға
7.
Халықаралық маңызы бар
әуежайларда дене қызуы
көтерілген адамдарды
анықтау
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
ДСМ
(жинақтау),
ККМ,
жергілікті
атқарушы
органдар
Жыл сайын
10 шілдеге
және 10
қаңтарға
8.
Эпизоотиялық ошақтардан
құстардың, құс шаруашы-
лығының өнімдері мен
шикізатының әкетілуін
бақылау
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
(жинақтау),
ДСМ, ІІМ,
жергілікті
атқарушы
органдар
Жыл сайын
10 шілдеге
және 10
қаңтарға
9.
Құс шаруашылығы өнімде-
рінен жасалатын тамақ
өнімдерін шығару және
дайындау кезінде
санитарлық-эпидемияға
қарсы ережелердің
сақталуын бақылауды
жүзеге асыру
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
(жинақтау),
ДСМ,
жергілікті
атқарушы
органдар
Жыл сайын
10 шілдеге
және 10
қаңтарға
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қаржымині - Қаржы министрлігі
Мәдениетмині - Мәдениет және ақпарат министрлігі
БҒМ - Білім және ғылым министрлігі
Қоршағанортамині - Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
АШМ - Ауыл шаруашылығы министрлігі
ККМ - Көлік және коммуникация министрлігі
ТЖМ - Төтенше жағдайлар министрлігі
ІІМ - Ішкі істер министрлігі
ДСМ - Денсаулық сақтау министрлігі