О заключении Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке оплаты провозных платежей и оформления перевозок грузов по участкам железных дорог Республики Казахстан, расположенных на территории Российской Федерации, и по участкам железных дорог Российской Федерации, расположенных на территории Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2006 года N 374
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Соглашения между Правительством
Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке оплаты провозных платежей и оформления перевозок грузов по участкам железных дорог Республики Казахстан, расположенных на территории Российской Федерации, и по участкам железных дорог Российской Федерации, расположенных на территории Республики Казахстан (далее - Соглашение).
2. Уполномочить Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан - Мамина Аскара Узакпаевича заключить от имени Правительства Республики Казахстан Соглашение, разрешив вносить в его текст изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Соглашение
между Правительством Республики Казахстан и
Правительством Российской Федерации о порядке
оплаты провозных платежей и оформления перевозок грузов
по участкам железных дорог Республики Казахстан,
расположенных на территории Российской Федерации, и по
участкам железных дорог Российской Федерации,
расположенных на территории Республики Казахстан
Правительство Республики Казахстан и Правительство Российской Федерации, в дальнейшем именуемые Сторонами,
учитывая сложившиеся границы железнодорожной транспортной сети Республики Казахстан и Российской Федерации,
в целях установления порядка оплаты провозных платежей и оформления перевозок грузов по участкам железных дорог Республики Казахстан, расположенных на территории Российской Федерации, и по участкам железных дорог Российской Федерации, расположенных на территории Республики Казахстан,
принимая во внимание Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об особенностях правового регулирования деятельности предприятий, учреждений и организаций железнодорожного транспорта от 18 октября 1996 года (далее - Соглашение от 18 октября 1996 года),
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Настоящее Соглашение регулирует отношения, возникающие при перевозках грузов по участкам железных дорог Республики Казахстан, расположенных на территории Российской Федерации, и по участкам железных дорог Российской Федерации, расположенных на территории Республики Казахстан, приведенным в Приложении 1 к Соглашению от 18 октября 1996 года.

Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ресей Федерациясының Yкiметi арасында Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Қазақстан Республикасының темiр жол учаскелерi бойынша және Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей Федерациясының темiр жол учаскелерi бойынша тасымалдау төлемдерiн төлеу және жүк тасымалдарын ресiмдеу тәртiбi туралы келiсiм жасасу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 мамырдағы N 374 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Қазақстан Республикасының темiр жол учаскелерi бойынша және Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей Федерациясының темiр жол учаскелерi бойынша тасымалдау төлемдерiн төлеу және жүк тасымалдарын ресiмдеу тәртiбi туралы келiсiмнiң (бұдан әрi - Келiсiм) жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникация министрi Асқар Ұзақбайұлы Маминге мәтiнiне қағидаттық сипаты жоқ өзгерiстер мен толықтырулар енгiзуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкiметi атынан Келiсiм жасасуға өкілеттік берiлсiн.
3. Осы қаулы қол қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Қазақстан Республикасының темiр жол учаскелерi бойынша және Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей Федерациясының темір жол учаскелерi бойынша тасымалдау төлемдерін төлеу және жүк тасымалдарын ресiмдеу тәртібі туралы келiсiм
Бұдан әрi Тараптар деп аталатын, Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Yкiметi,
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының темiр жол көлiк желiсiнiң қалыптасқан шекараларын ескере отырып,
Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Қазақстан Республикасының темiр жол учаскелерi бойынша және Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей Федерациясының темiр жол учаскелерi бойынша тасымалдау төлемдерiн төлеу және жүк тасымалдарын ресiмдеу тәртiбiн белгiлеу мақсатында,
1996 жылғы 18 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясы Yкiметiнiң арасындағы Темiр жол көлiгi кәсiпорындарының, мекемелерi мен ұйымдарының қызметiн құқықтық реттеудiң ерекшелiктерi туралы келiсiмдi (бұдан әрi - 1996 жылғы 18 қазандағы Келiсiм) назарға ала отырып,
төмендегiлер туралы келiстi:
1-бап
Осы Келiсiм 1996 жылғы 18 қазандағы Келісiмге 1-қосымшада келтiрiлген Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Қазақстан Республикасының темiр жол учаскелерi бойынша және Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей Федерациясының темiр жол учаскелерi бойынша жүктердi тасымалдау кезінде туындайтын қатынастарды реттейдi.

Статья 2
Компетентными органами по выполнению настоящего Соглашения являются:
от казахстанской Стороны - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
от российской Стороны - Министерство транспорта Российской Федерации.
Статья 3
Термины, используемые в настоящем Соглашении, означают следующее:
1) железные дороги:
для казахстанской Стороны (казахстанские железные дороги) - все железнодорожные пути Республики Казахстан, расположенные на территории Республики Казахстан, а также участки железных дорог Республики Казахстан, указанные в пункте Б Приложения 1 к Соглашению от 18 октября 1996 года;
для российской Стороны (российские железные дороги) - все железные дороги Российской Федерации, расположенные на территории Российской Федерации, а также участки железных дорог Российской Федерации, указанные в пункте А Приложения 1 к Соглашению от 18 октября 1996 года;
2) станции железных дорог:
для казахстанской Стороны - железнодорожные станции, находящиеся на территории Республики Казахстан, и участках железных дорог Республики Казахстан, указанные в пункте Б Приложения 1 к Соглашению от 18 октября 1996 года;
для российской Стороны - станции российских железных дорог, расположенные на территории Российской Федерации, и участках железных дорог Российской Федерации, указанные, в пункте А Приложения 1 к Соглашению от 18 октября 1996 года;
3) стыковые пункты железных дорог:
для казахстанской Стороны (стыковые пункты казахстанских железных дорог) - Никельтау, Тобол, Пресногорьковская, Кзыл-Ту, Локоть, Илецк-1;
для российской Стороны (стыковые пункты российских железных дорог) - Озинки, Аксарайская-II, Кулунда, Золотая Сопка, Петропавловск;
4) тарифы, применяемые при перевозках грузов в международном сообщении:
для казахстанской Стороны - тарифы, применяемые в Республике Казахстан при перевозках грузов железнодорожным транспортом в международном (экспортном, импортном) сообщении;
для российской Стороны - тарифы, применяемые в Российской Федерации при перевозках грузов железнодорожным транспортом в международном сообщении;
5) тарифы, применяемые при перевозках грузов во внутреннем сообщении:
для казахстанской Стороны - тарифы, применяемые в Республике Казахстан при перевозках грузов железнодорожным транспортом в межобластном сообщении;
для российской Стороны - тарифы, применяемые в Российской Федерации при перевозках грузов железнодорожным транспортом между станциями российских железных дорог, расположенными на территории Российской Федерации;
6) дополнительные сборы - платежи за дополнительные операции, работы и услуги, не включенные в тариф;

2-бап
Осы Келiсiмдi орындау жөніндегі құзiреттi органдар мыналар болып табылады:
Қазақстан Тарабынан - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі;
Ресей Тарабынан - Ресей Федерациясының Көлік министрлігі.
3-бап
Осы Келiсiмде қолданылатын терминдер мынаны бiлдiредi:
1) темiр жолдар:
Қазақстан Тарабы үшiн (Қазақстан темiр жолдары) - Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Қазақстан Республикасының барлық темiр жолдары, сондай-ақ 1996 жылғы 18 қазандағы Келiсiмге 1-қосымшаның Б тармағында көрсетiлген Қазақстан Республикасының темiр жол учаскелерi;
Ресей Тарабы үшiн (Ресей темiр жолдары) - Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Ресей Федерациясының барлық темiр жолдары, сондай-ақ 1996 жылғы 18 қазандағы келiсiмге 1-қосымшаның А тармағында көрсетiлген Ресей Федерациясының темiр жол учаскелерi;
2) темiр жол станциялары:
Қазақстан Тарабы үшiн - Қазақстан Республикасының аумағындағы және 1996 жылғы 18 қазандағы Келiсiмге 1-қосымшаның Б тармағында көрсетiлген Қазақстан Республикасының темiр жол учаскелерiндегi темiр жол станциялары;
Ресей Тарабы үшiн - Ресей Федерациясының аумағында және 1996 жылғы 18 қазандағы Келiсiмге 1-қосымшаның А тармағында көрсетiлген Ресей Федерациясының темiр жол учаскелерiнде орналасқан Ресей темiр жол станциялары;
3) темiр жолдардың түйiсу пункттерi:
Қазақстан Тарабы үшiн (Қазақстан темiр жолдарының түйiсу пункттерi) - Никельтау, Тобыл, Пресногорьков, Қызыл ту, Локоть, Илецк-1;
Ресей Тарабы үшiн (Ресей темiр жолдарының түйiсу пункттерi) - Озинки, Ақсарай-II, Құлынды, Золотая Сопка, Петропавл;
4) жүктердi халықаралық қатынаста тасымалдау кезiнде қолданылатын тарифтер:
Қазақстан Тарабы үшiн - халықаралық (экспорттық-импорттық) қатынаста жүктердi темiр жол көлiгiмен тасымалдау кезiнде Қазақстан Республикасында қолданылатын тарифтер;
Ресей Тарабы үшiн - халықаралық қатынаста жүктердi темiр жол көлiгiмен тасымалдау кезiнде Ресей Федерациясында қолданылатын тарифтер;
5) жүктердi iшкi қатынаста тасымалдау кезiнде қолданылатын тарифтер:
Қазақстан Тарабы үшiн - облысаралық қатынастарда жүктердi темiр жол көлiгiмен тасымалдау кезiнде Қазақстан Республикасында қолданылатын тарифтер;
Ресей Тарабы үшiн - Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Ресей темiр жол станцияларының арасында жүктердi темiр жол көлiгiмен тасымалдау кезiнде Ресей Федерациясында қолданылатын тарифтер;
6) қосымша алымдар - тарифке кiргiзiлмеген қосымша операциялар, жұмыстар және қызметтер үшiн төлемдер;

7) провозные платежи - плата за перевозку грузов, проезд проводников, дополнительные сборы и другие платежи, возникшие за период от приема грузов к перевозке до их выдачи получателю;
8) плата - плата за пользование вагонами, контейнерами, не включенная в тариф;
9) минимальный тарифный пояс - минимальное расстояние перевозки, определенное в соответствии с тарифными руководствами Российской Федерации и Республики Казахстан;
10) штрафы - штрафы, предусмотренные законодательством Республики Казахстан или Российской Федерации и взимаемые с перевозчиков, грузоотправителей, грузополучателей и других физических и юридических лиц при перевозках грузов железнодорожным транспортом;
11) перевозочный документ внутреннего сообщения:
для казахстанской Стороны - железнодорожная транспортная накладная, применяемая в межобластном сообщении;
для российской Стороны - перевозочный документ, применяемый при перевозке грузов между станциями российских железных дорог, расположенными на территории Российской Федерации;
12) перевозочный документ международного сообщения:
для казахстанской и российской Сторон - накладная Соглашения о международном железнодорожном грузовом сообщении от 1 ноября 1951 года, применяемая в международном грузовом сообщении.
Статья 4
Оплата провозных платежей на казахстанских железных дорогах и на российских железных дорогах осуществляется в порядке, действующем на соответствующих железных дорогах.
Статья 5
Перевозки грузов со станций российских железных дорог, расположенных на территории Российской Федерации, на станции российских железных дорог, расположенные на территории Российской Федерации, транзитом по участкам российских железных дорог, расположенным на территории Республики Казахстан, осуществляются на основании законодательства Российской Федерации и оформляются перевозочными документами внутреннего сообщения Российской Федерации с оплатой провозных платежей на российских железных дорогах за весь путь следования по тарифам, применяемым в Российской Федерации при перевозках грузов во внутреннем сообщении.
Статья 6
Перевозки грузов со станций казахстанских железных дорог, расположенных на территории Республики Казахстан, на станции казахстанских железных дорог, расположенные на территории Республики Казахстан, транзитом по участкам казахстанских железных дорог, расположенным на территории Российской Федерации, осуществляются на основании законодательства Республики Казахстан и оформляются перевозочными документами внутреннего сообщения Республики Казахстан с оплатой провозных платежей на казахстанских железных дорогах за весь путь следования по тарифам, применяемым в Республике Казахстан при перевозках грузов во внутреннем сообщении.

7) тасымал төлемдерi - жүк тасымалы, жолсерiктiң жүрген жолы үшiн төлем, жүктi тасымалдауға қабылдағаннан оны алушыға бергенге дейiнгi кезең iшiнде туындаған қосымша алымдар мен басқа да төлемдер;
8) төлем - вагондарды, контейнерлердi пайдаланғаны үшiн төленетiн тарифке кiргiзiлмеген төлем;
9) ең төменгi тарифтiк белдiк - Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының тарифтiк нұсқауларына сәйкес анықталған тасымалдаудың ең қысқа қашықтығы;
10) айыппұлдар - жүктердi тасымалдауға байланысты Қазақстан Республикасының немесе Ресей Федерациясының заңнамасында көзделген және темiр жол көлiгiмен жүк тасымалдау кезiнде тасымалдаушылардан, жүк жiберушiлерден, жүк алушылардан және басқа жеке және заңды тұлғалардан алынатын айыппұлдар;
11) iшкi қатынастың тасымал құжаты:
Қазақстан Тарабы үшiн - облысаралық қатынаста қолданылатын темiр жол көлiктiк жүкқұжаты;
Ресей Тарабы үшiн - Ресей Федерациясы аумағында орналасқан Ресей темiр жол станцияларының арасында жүк тасымалдау кезiнде қолданылатын тасымал құжаты;
12) халықаралық қатынастың тасымал құжаты:
Қазақстан және Ресей Тараптары үшiн - 1951 жылғы 1 қарашадағы Халықаралық жүк қатынасында қолданылатын, халықаралық темiр жол жүк қатынасы туралы келiсiмнiң жүкқұжаты.
4-бап
Қазақстан темiр жолдарында және Ресей темiр жолдарында тасымал төлемдерiн төлеу тиiстi темiр жолдарда қолданылатын тәртіппен жүзеге асырылады.
5-бап
Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Ресей темiр жол станцияларынан Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Ресей темiр жол станцияларына, Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей темiр жол учаскелерi бойынша транзитпен жүктердi тасымалдау Ресей Федерациясының заңнамасы негiзiнде жүзеге асырылады және iшкi қатынаста жүктердi тасымалдау кезiнде Ресей Федерациясында қолданылатын тарифтер бойынша Ресей темiр жолдарында барлық жүрген жолы үшiн тасымал төлемдерi төлене отырып, Ресей Федерациясы iшкi қатынасының тасымал құжаттарымен ресiмделедi.
6-бап
Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Қазақстан темiр жол станцияларынан Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Қазақстан темiр жол станцияларына, Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Қазақстан темiр жол учаскелерi бойынша транзитпен жүктердi тасымалдау Қазақстан Республикасының заңнамасы негiзiнде жүзеге асырылады және iшкi қатынаста жүктердi тасымалдау кезiнде Қазақстан Республикасында қолданылатын тарифтер бойынша Қазақстан темiр жолдарында барлық жүрген жолы үшiн тасымал төлемдерi төлене отырып, Қазақстан Республикасы iшкi қатынасының тасымал құжаттарымен ресiмделедi.

Статья 7
Перевозки грузов со станций российских железных дорог, расположенных на территории Российской Федерации, на станции российских железных дорог, расположенные на территории Республики Казахстан, и в обратном направлении оформляются перевозочными документами международного сообщения с оплатой провозных платежей на российских железных дорогах за весь путь следования по тарифам, применяемым в Российской Федерации при перевозках грузов в международном сообщении.
Статья 8
Перевозки грузов со станций казахстанских железных дорог, расположенных на территории Республики Казахстан, на станции казахстанских железных дорог, расположенные на территории Российской Федерации, и в обратном направлении оформляются перевозочными документами международного сообщения с оплатой провозных платежей на казахстанских железных дорогах за весь путь следования по тарифам, применяемым в Республике Казахстан при перевозках грузов в международном сообщении.
Статья 9
Перевозки грузов со станций российских железных дорог, расположенных на территории Республики Казахстан, на станции казахстанских железных дорог, расположенные на территории Республики Казахстан, и в обратном направлении, следующих без транзита по территории Российской Федерации, оформляются перевозочными документами международного сообщения с оплатой провозных платежей на российских железных дорогах и на казахстанских
железных дорогах за расстояние перевозки по соответствующей железной дороге пропорционально общему расстоянию перевозки по тарифам, применяемым в Республике Казахстан при перевозках грузов во внутреннем сообщении.
Статья 10
Перевозки грузов со станций казахстанских железных дорог, расположенных на территории Российской Федерации, на станции российских железных дорог, расположенные на территории Российской Федерации, и в обратном направлении, следующих без транзита по территории Республики Казахстан, оформляются перевозочными документами международного сообщения с оплатой провозных платежей на российских железных дорогах и на казахстанских железных дорогах за расстояние перевозки по соответствующей железной дороге пропорционально общему расстоянию перевозки по тарифам, применяемым в Российской Федерации при перевозках грузов во внутреннем сообщении.
Статья 11
Перевозки грузов со станций российских железных дорог, расположенных на территории Республики Казахстан, на станции казахстанских железных дорог, расположенные на территории Республики Казахстан, и в обратном направлении, следующих транзитом по территории Российской Федерации, оформляются перевозочными документами международного сообщения. При этом оплата провозных платежей на российских железных дорогах и казахстанских железных дорогах осуществляется за расстояние перевозки по соответствующей железной дороге по тарифам, применяемым в Республике Казахстан при перевозке грузов во внутреннем сообщении.

7-бап
Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Ресей темiр жол станцияларынан Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей темiр жол станцияларына және керi бағытта жүктердi тасымалдау халықаралық қатынаста жүктердi тасымалдау кезiнде Ресей Федерациясында қолданылатын тарифтер бойынша Ресей темiр жолдарында барлық жүрген жолы үшiн тасымал төлемдерi төлене отырып, халықаралық қатынастағы тасымал құжаттарымен ресiмделедi.
8-бап
Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Қазақстан темiр жол станцияларынан Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Қазақстан темiр жол станцияларына және керi бағытта жүктердi тасымалдау халықаралық қатынаста жүктердi тасымалдау кезiнде Қазақстан Республикасында қолданылатын тарифтер бойынша Қазақстан темiр жолдарында барлық жүрген жолы үшiн тасымал төлемдерi төлене отырып, халықаралық қатынастағы тасымал құжаттарымен ресiмделедi.
9-бап
Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей темiр жол станцияларынан Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Қазақстан темiр жол станцияларына және керi бағытта Ресей Федерациясының аумағы бойынша транзитсiз өтетiн жүктердi тасымалдау iшкi қатынаста жүктердi тасымалдау кезiнде Қазақстан Республикасында қолданылатын тарифтер бойынша, Ресей темiр жолдарында және Қазақстан темiр жолдарында жалпы тасымалдау қашықтығына пропорционалды тиiстi темiр жол бойынша тасымалдау қашықтығы үшiн тасымал төлемдерi төлене отырып, халықаралық қатынастағы тасымал құжаттарымен ресiмделедi.
10-бап
Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Қазақстан темiр жол станцияларынан Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Ресей темiр жол станцияларына және керi бағытта Қазақстан Республикасының аумағы бойынша транзитсiз өтетiн жүктердi тасымалдау iшкi қатынаста жүктердi тасымалдау кезiнде Ресей Федерациясында қолданылатын тарифтер бойынша, Ресей темiр жолдарында және Қазақстан темiр жолдарында жалпы тасымалдау қашықтығына пропорционалды тиiстi темiр жол бойынша тасымалдау қашықтығы үшiн тасымал төлемдерi төлене отырып, халықаралық қатынастағы тасымал құжаттарымен ресiмделедi.
11-бап
Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей темiр жол станцияларынан Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Қазақстан темiр жол станцияларына және керi бағытта Ресей Федерациясының аумағы бойынша транзитпен өтетiн жүктердi тасымалдау халықаралық қатынастағы тасымал құжаттарымен ресiмделедi. Бұл ретте Ресей темiр жолдарында және Қазақстан темiр жолдарында тасымал төлемдерiн төлеу iшкi қатынаста жүктердi тасымалдау кезiнде Қазақстан Республикасында қолданылатын тарифтер бойынша тиiстi темiр жол бойынша тасымалдау қашықтығы үшiн жүзеге асырылады.

Статья 12
Перевозки грузов со станций казахстанских железных дорог, расположенных на территории Российской Федерации, на станции российских железных дорог, расположенные на территории Российской Федерации, и в обратном направлении, следующих транзитом по территории Республики Казахстан, оформляются перевозочными документами международного сообщения. При этом оплата провозных платежей по казахстанским железным дорогам и российским железным дорогам осуществляется за расстояние перевозки по соответствующей железной дороге по тарифам, применяемым в Российской Федерации при перевозке грузов во внутреннем сообщении.
Статья 13
Перевозки грузов со стыковых пунктов российских железных дорог Озинки, Аксарайская-II, Кулунда, Золотая Сопка, расположенных на территории Российской Федерации, на станции казахстанских железных дорог, расположенные на территории Республики Казахстан, и в обратном направлении оформляются перевозочными документами международного сообщения. При этом оплата провозных платежей на казахстанских железных дорогах за расстояние перевозки по казахстанским железным дорогам осуществляется по тарифам, применяемым в Республике Казахстан при перевозке грузов в международном сообщении, за вычетом ставки, определенной за расстояние перевозки, соответствующее минимальному тарифному поясу. Провозные платежи на российских железных дорогах взимаются по тарифам, применяемым в Российской Федерации при перевозках грузов в международном сообщении, за расстояние, соответствующее минимальному тарифному поясу.
Статья 14
Перевозки грузов со стыкового пункта российских железных дорог Петропавловск, расположенного на территории Республики Казахстан, на станции казахстанских железных дорог, расположенные на территории Республики Казахстан, и в обратном направлении оформляются перевозочными документами международного сообщения. При этом оплата провозных платежей на казахстанских железных дорогах за расстояние перевозки по казахстанским железным дорогам осуществляется по тарифам, применяемым в Республике Казахстан при перевозке грузов во внутреннем сообщении, за вычетом ставки, определенной за расстояние перевозки, соответствующее минимальному тарифному поясу. Провозные платежи на российских железных дорогах взимаются по тарифам, применяемым в Республике Казахстан при перевозках грузов во внутреннем сообщении, за расстояние, соответствующее минимальному тарифному поясу.
Статья 15
Перевозки грузов со стыковых пунктов казахстанских железных дорог Никельтау, Тобол, Пресногорьковская, Кзыл-Ту, расположенных на территории Республики Казахстан, на станции российских железных дорог, расположенные на территории Российской Федерации, и в обратном направлении оформляются перевозочными документами международного сообщения. При этом оплата провозных платежей на российских железных дорогах за расстояние перевозки по российским железным дорогам осуществляется по тарифам, применяемым в Российской Федерации при перевозке грузов в международном сообщении, за вычетом ставки, определенной за расстояние перевозки, соответствующее минимальному тарифному поясу. Провозные платежи на казахстанских железных дорогах взимаются по тарифам, применяемым в Республике Казахстан при перевозках грузов в международном сообщении, за расстояние, соответствующее минимальному тарифному поясу.

12-бап
Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Қазақстан темiр жол станцияларынан Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Ресей темiр жол станцияларына және керi бағытта Қазақстан Республикасының аумағы бойынша транзитпен өтетiн жүктердi тасымалдау халықаралық қатынастағы тасымал құжаттарымен ресiмделедi. Бұл ретте Қазақстан темiр жолдары бойынша және Ресей темiр жолдары бойынша тасымал төлемдерiн төлеу iшкi қатынаста жүктi тасымалдау кезiнде Ресей Федерациясында қолданылатын тарифтер бойынша тиiстi темiр жол бойынша тасымалдау қашықтығы үшiн жүзеге асырылады.
13-бап
Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Ресей темiр жолының Озинки, Ақсарай-II, Құлынды, Золотая Сопка түйiсу пункттерiнен Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Қазақстан темiр жол станцияларына және керi бағытта жүктердi тасымалдау халықаралық қатынастағы тасымал құжаттарымен ресiмделедi. Бұл ретте Қазақстан темiр жолдары бойынша тасымалдау қашықтығы үшiн Қазақстан темiр жолдарында тасымал төлемдерiн төлеу ең төменгi тарифтiк белдiкке сәйкес келетiн тасымалдау қашықтығы үшiн белгiленген ставканы алып тастағандағы халықаралық қатынаста жүктердi тасымалдау кезiнде Қазақстан Республикасында қолданылатын тарифтер бойынша жүзеге асырылады. Ресей темiр жолдарындағы тасымал төлемдерi ең төменгi тарифтiк белдiкке сәйкес келетiн қашықтық үшiн халықаралық қатынаста жүктердi тасымалдау кезiнде Ресей Федерациясында қолданылатын тарифтер бойынша алынады.
14-бап
Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей темiр жолының Петропавл түйiсу пунктiнен Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Қазақстан темiр жол станцияларына және керi бағытта жүктердi тасымалдау халықаралық қатынастағы тасымал құжаттарымен ресiмделедi. Бұл ретте Қазақстан темiр жолдары бойынша тасымалдау қашықтығы үшiн Қазақстан темiр жолдарында тасымал төлемдерiн төлеу ең төменгi тарифтiк белдiкке сәйкес келетiн, тасымалдау қашықтығы үшiн белгiленген ставканы алып тастағандағы iшкi қатынаста жүктердi тасымалдау кезiнде Қазақстан Республикасында қолданылатын тарифтер бойынша жүзеге асырылады. Ресей темiр жолдарындағы тасымал төлемдерi ең төменгi тарифтiк белдiкке сәйкес келетiн қашықтық үшiн iшкi қатынаста жүктердi тасымалдау кезiнде Қазақстан Республикасында қолданылатын тарифтер бойынша алынады.
15-бап
Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Қазақстан темiр жолының Никельтау, Тобыл, Пресногорьков, Қызыл ту түйiсу пункттерiнен Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Ресей темiр жол станцияларына және керi бағытта жүктердi тасымалдау халықаралық қатынастағы тасымал құжаттарымен ресiмделедi. Бұл ретте Ресей темiр жолдары бойынша тасымалдау қашықтығы үшiн Ресей темiр жолдарында тасымал төлемдерiн төлеу ең төменгi тарифтiк белдiкке сәйкес келетiн тасымалдау қашықтығы үшiн белгiленген ставканы алып тастағандағы халықаралық қатынаста жүктердi тасымалдау кезiнде Ресей Федерациясында қолданылатын тарифтер бойынша жүзеге асырылады. Қазақстан темiр жолдарындағы тасымал төлемдерi ең төменгi тарифтiк белдiкке сәйкес келетiн қашықтық үшiн халықаралық қатынаста жүктердi тасымалдау кезiнде Қазақстан Республикасында қолданылатын тарифтер бойынша алынады.

Статья 16
Перевозки грузов со стыковых пунктов казахстанских железных дорог Локоть, Илецк-1, расположенных на территории Российской Федерации, на станции российских железных дорог, расположенные на территории Российской Федерации, и в обратном направлении оформляются перевозочными документами международного сообщения. При этом оплата провозных платежей на российских железных дорогах за расстояние перевозки по российским железным дорогам осуществляется по тарифам, применяемым в Российской Федерации при перевозке грузов во внутреннем сообщении, за вычетом ставки, определенной за расстояние перевозки, соответствующее минимальному тарифному поясу. Провозные платежи на казахстанских железных дорогах взимаются по тарифам, применяемым в Российской Федерации при перевозках грузов во внутреннем сообщении, за расстояние, соответствующее минимальному тарифному поясу.
Статья 17
Перевозки грузов со станций российских железных дорог, расположенных на территории Республики Казахстан, на станции российских железных дорог, расположенные на территории Республики Казахстан, транзитом по территории Российской Федерации оформляются перевозочными документами международного сообщения с оплатой провозных платежей на российских железных дорогах за весь путь следования по тарифам, применяемым в Республике Казахстан при перевозках грузов во внутреннем сообщении.
Статья 18
Перевозки грузов со станций казахстанских железных дорог, расположенных на территории Российской Федерации, на станции казахстанских железных дорог, расположенные на территории Российской Федерации, транзитом по территории Республики Казахстан оформляются перевозочными документами международного сообщения с оплатой провозных платежей на казахстанских железных дорогах за весь путь следования по тарифам, применяемым в Российской Федерации при перевозках грузов во внутреннем сообщении.
Статья 19
Перевозки грузов со станций казахстанских железных дорог, расположенных на территории Российской Федерации, на станции российских железных дорог, расположенные на территории Республики Казахстан, и в обратном направлении оформляются перевозочными документами международного сообщения. При этом оплата провозных платежей на казахстанских железных дорогах за расстояние перевозки по казахстанским железным дорогам осуществляется по тарифам, применяемым в Российской Федерации при перевозках в международном сообщении, а на российских железных дорогах за расстояние перевозки по российским железным дорогам - по тарифам, применяемым в Республике Казахстан при перевозке грузов в международном сообщении.

16-бап
Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Қазақстан темiр жолының Локоть, Илецк-1 түйiсу пункттерiнен Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Ресей темiр жол станцияларына және керi бағытта жүктердi тасымалдау халықаралық қатынастағы тасымал құжаттарымен ресiмделедi. Бұл ретте Ресей темiр жолдары бойынша тасымалдау қашықтығы үшiн Ресей темiр жолдарында тасымал төлемдерiн төлеу ең төменгi тарифтiк белдiкке сәйкес келетiн тасымалдау қашықтығы үшiн белгiленген ставканы алып тастағандағы iшкi қатынаста жүктердi тасымалдау кезiнде Ресей Федерациясында қолданылатын тарифтер бойынша жүзеге асырылады. Қазақстан темiр жолдарындағы тасымал төлемдерi ең төменгi тарифтiк белдiкке сәйкес келетiн қашықтық үшiн iшкi қатынаста жүктердi тасымалдау кезiнде Ресей Федерациясында қолданылатын тарифтер бойынша алынады.
17-бап
Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей темiр жол станцияларынан Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей темiр жол станцияларына Ресей Федерациясының аумағы бойынша транзитпен жүктердi тасымалдау iшкi қатынаста жүктердi тасымалдау кезiнде Қазақстан Республикасында қолданылатын тарифтер бойынша Ресей темiр жолдарында барлық жүрген жолы үшiн тасымал төлемдерi төлене отырып, халықаралық қатынастағы тасымал құжаттарымен ресiмделедi.
18-бап
Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Қазақстан темiр жол станцияларынан Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Қазақстан темiр жол станцияларына Қазақстан Республикасының аумағы бойынша транзитпен жүктердi тасымалдау iшкi қатынаста жүктердi тасымалдау кезiнде Ресей Федерациясында қолданылатын тарифтер бойынша Қазақстан темiр жолдарында барлық жүрген жолы үшiн тасымал төлемдерi төлене отырып, халықаралық қатынастағы тасымал құжаттарымен ресiмделедi.
19-бап
Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Қазақстан темiр жол станцияларынан Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей темiр жол станцияларына және керi бағытта жүктердi тасымалдау халықаралық қатынастағы тасымал құжаттарымен ресiмделедi. Бұл ретте Қазақстан темiр жолдары бойынша тасымалдау қашықтығы үшiн Қазақстан темiр жолдарында тасымал төлемдерiн төлеу халықаралық қатынаста тасымалдау кезiнде Ресей Федерациясында қолданылатын тарифтер бойынша, ал Ресей темiр жолдары бойынша тасымалдау қашықтығы үшiн Ресей темiр жолдарында - жүктердi халықаралық қатынаста тасымалдау кезiнде Қазақстан Республикасында қолданылатын тарифтер бойынша жүзеге асырылады.

Статья 20
Перевозки грузов в пределах участков железных дорог, указанных в Приложении 1 к Соглашению от 18 октября 1996 года, осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан или Российской Федерации соответственно и оформляются перевозочными документами внутреннего сообщения с оплатой провозных платежей по внутренним тарифам того государства, на территории которого расположены эти участки.
Статья 21
На станциях российских железных дорог, расположенных на территории Республики Казахстан, взимаются дополнительные сборы, платы и штрафы, применяемые на российских железных дорогах.
Статья 22
На станциях казахстанских железных дорог, расположенных на территории Российской Федерации, взимаются дополнительные сборы, платы и штрафы, применяемые на казахстанских железных дорогах.
Статья 23
Перевозки грузов по участкам казахстанских и российских железных дорог, упомянутых в статьях 7-20 настоящего Соглашения, осуществляются на основании настоящего Соглашения и других международных договоров, участниками которых являются Республика Казахстан и/или Российская Федерация. При этом оплата провозных платежей по казахстанским и российским железным дорогам, за исключением транзитных перевозок в/из третьи страны, осуществляется в порядке, определенном настоящим Соглашением.
Статья 24
Компетентные органы каждой Стороны своевременно информируют друг друга об изменениях уровня действующих тарифов на перевозки грузов в международном и в внутреннем сообщениях железнодорожным транспортом, ставок дополнительных сборов, плат, а также размеров штрафов, связанных с перевозками грузов, направляют разъяснения по порядку расчета провозных платежей и обеспечивают компетентный орган другой Стороны на основании отдельного договора нормативными документами, регламентирующими порядок расчета провозных платежей, взыскания дополнительных сборов, плат и штрафов.
Статья 25
В настоящее Соглашение могут быть внесены изменения и дополнения по взаимному согласию Сторон, оформляемые отдельными протоколами.
Статья 26
Споры, связанные с толкованием и применением настоящего Соглашения, компетентные органы будут разрешать путем консультаций и переговоров.
Статья 27
Настоящее Соглашение вступает в силу с даты получения последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу, и заключается на срок действия Соглашения от 18 октября 1996 года.
Совершено в городе ___________ __________________ городе 200 года в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках, причем все тексты имеют одинаковую силу.
В случае возникновения разногласий в толковании положений настоящего Соглашения используется текст на русском языке.
За Правительство               За Правительство
Республики Казахстан           Российской Федерации

20-бап
1996 жылғы 18 қазандағы келiсiмге 1-қосымшада көрсетiлген темiр жол учаскелерi шегiнде жүктердi тасымалдау, тиiсiнше Қазақстан Республикасының немесе Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады және аумағында осы учаскелер орналасқан мемлекеттiң iшкi тарифтерi бойынша тасымал төлемдерi төлене отырып, iшкi қатынастағы тасымал құжаттарымен ресiмделедi.
21-бап
Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей темiр жол станцияларында Ресей темiр жолдарында қолданылатын қосымша алымдар, төлемдер және айыппұлдар алынады.
22-бап
Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Қазақстан темiр жол станцияларында Қазақстан темiр жолдарында қолданылатын қосымша алымдар, төлемдер және айыппұлдар алынады.
23-бап
Осы Келiсiмнiң 7 - 20-баптарында аталған Қазақстан және Ресей темiр жол учаскелерi бойынша жүктердi тасымалдау осы Келiсiмнiң және Қазақстан Республикасы және/немесе Ресей Федерациясы қатысушысы болып табылатын басқа да халықаралық шарттардың негiзiнде жүзеге асырылады. Бұл ретте үшiншi елдерге/елдерден транзиттік тасымалдарды қоспағанда, Қазақстан және Ресей темiр  бойынша тасымал төлемдерiн төлеу осы Келiсiмде айқындалған  тәртiппен жүзеге асырылады.
24-бап
Әрбiр Тараптың құзiреттi органдары темiр жол көлiгiмен халықаралық және iшкi қатынастарда жүктердi тасымалдаудың қолданыстағы тарифтер деңгейiнiң, қосымша алымдар ставкаларының, төлемдердiң, сондай-ақ жүктердi тасымалдауға байланысты айыппұлдар мөлшерiнiң өзгеруi туралы уақытында бiр-бiрiне хабарлайды, тасымал төлемдерiн есептеу тәртiбi бойынша түсiнiктемелер жiбередi және жеке шарттың негiзiнде екiншi Тараптың құзiреттi органын тасымал төлемдерiн есептеудiң, қосымша алымдар, төлемдер мен айыппұлдар алудың тәртiбiн регламенттейтiн нормативтiк құжаттармен қамтамасыз етедi.
25-бап
Осы Келiсiмге Тараптардың өзара келiсiмi бойынша жеке хаттамалармен ресiмделетiн өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлуi мүмкiн.
26-бап
Осы Келiсiмдi түсiндiру мен қолдануға байланысты дауларды құзыреттi органдар консультациялар және келiссөздер жолымен шешетiн болады.
27-бап
Осы Келiсiм Тараптардың және оның күшiне енуi үшiн қажеттi мемлекетiшiлiк рәсiмдердi орындағандығы туралы соңғы жазбаша хабарлама алынған күнiнен бастап күшiне енедi және 1996 жылғы 18 қазандағы келiсiмнiң қолданыста болу мерзiмiне жасалады.
200__ жылғы _______ _________ қаласында, әрқайсысы қазақ және орыс тiлдерiнде екi данада жасалды және де барлық мәтiндердiң күшi бiрдей.
Осы Келiсiмнiң ережелерiн түсiндiруде келiспеушiлiктер туындаған жағдайда орыс тiлiндегi мәтiн пайдаланылады.
Қазақстан Республикасының       Ресей Федерациясының
Үкiметi үшiн                    Үкiметi үшiн