О сборе яиц дрофы-красотки
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 мая 2006 года N 444
В целях проведения научных исследований по репродуктивной способности дрофы-красотки в Мангистауской области Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Разрешить в период с 6 мая по 15 июня 2006 года на территории Мангистауской области в Кендерли-Каясанской государственной заповедной зоне республиканского значения с регулируемым режимом хозяйственной деятельности сбор яиц дрофы-красотки в количестве 50 штук для последующего инкубирования.
2. Комитету лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан:
1) в установленном порядке выдать разрешение Республиканскому государственному казенному предприятию "ПО "Охотзоопром" (далее - ПО "Охотзоопром") на сбор яиц дрофы-красотки в количестве 50 штук на территории, указанной в пункте 1 настоящего постановления;
2) обеспечить соблюдение процедуры Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, при вывозе из Республики Казахстан птенцов, выведенных при инкубировании;
3) обеспечить контроль в местах сбора яиц дрофы-красотки за соблюдением законодательства в области охраны, воспроизводства и использования животного мира.
3. ПО "Охотзоопром" на финансовые средства Центра орнитологических исследований Объединенных Арабских Эмиратов осуществить сбор яиц дрофы-красотки в количестве 50 штук и их инкубирование с последующей передачей выведенных птенцов в установленном порядке арабской стороне.
4. Установить плату за пользование животным миром при изъятии из природной среды яиц дрофы-красотки в размере, указанном в  пункте 13 постановления Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2000 года N 969 "Об утверждении Правил о порядке пользования отдельными видами животного мира в Республике Казахстан в исключительных случаях".
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Жек дуадақ жұмыртқасын жинау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 24 мамырдағы N 444 Қаулысы
Маңғыстау облысында жек дуадақтың репродуктивтiк қабiлетi жөнiнде ғылыми зерттеулер жүргiзу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. 2006 жылғы 6 мамыр - 15 маусым кезеңiнде Маңғыстау облысының аумағындағы шаруашылық қызметтiң реттелетiн режимiндегi республикалық маңызы бар Кендiрлi-Қаясан мемлекеттiк қорық аймағында кейiннен инкубациялау үшiн 50 дана мөлшерде жек дуадақ жұмыртқасын жинауға рұқсат етiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Орман және аңшылық шаруашылығы комитетi:
1) белгiленген тәртiппен "Охотзоопром" ӨБ" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнына (бұдан әрi - "Охотзоопром" ӨБ) осы қаулының 1-тармағында көрсетiлген аумақта 50 дана мөлшерде жек дуадақ жұмыртқасын жинауға рұқсат берiлсiн;
2) инкубациялау кезiнде шығарылған балапандарды Қазақстан Республикасынан алып кету кезiнде Құрып кету қаупi төнген жабайы фауна мен флора түрлерiмен халықаралық сауда туралы конвенция рәсiмiнiң сақталуын қамтамасыз етсiн;
3) жек дуадақ жұмыртқасы жиналатын жерлерде жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы заңнаманың сақталуын бақылауды қамтамасыз етсiн.
3. "Охотзоопром" ӨБ Бiрiккен Араб Әмiрлiктерi Орнитологиялық зерттеулер орталығының қаржы қаражатына 50 дана мөлшерде жек дуадақ жұмыртқасын жинауды және шығарылған балапандарды кейiннен белгiленген тәртiппен араб тарапына бере отырып, оларды инкубациялауды жүзеге асырсын.
4. Жек дуадақ жұмыртқасын табиғи ортадан алу кезiнде "Қазақстан Республикасында жануарлар дүниесiнiң жекелеген түрлерiн ерекше жағдайларда пайдалану тәртiбi жөнiндегi ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 28 маусымдағы N 969  қаулысының  13-тармағында көрсетілген мөлшерде жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін ақы белгіленсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі