О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О подписании Договора между Республикой Казахстан, Туркменистаном и Республикой Узбекистан о районе точки стыка государственных границ трех государств"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2006 года N 522
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О подписании Договора между Республикой Казахстан, Туркменистаном и Республикой Узбекистан о районе точки стыка государственных границ трех государств".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
О подписании Договора между Республикой Казахстан,
Туркменистаном и Республикой Узбекистан о районе точки
стыка государственных границ трех государств
ПОСТАНОВЛЯЮ :
1. Одобрить прилагаемый проект Договора между Республикой Казахстан, Туркменистаном и Республикой Узбекистан о районе точки стыка государственных границ трех государств.
2. Уполномочить Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Казахстан в Туркменистане Атанова Мурата Мардановича подписать от имени Республики Казахстан Договор между Республикой Казахстан, Туркменистаном и Республикой Узбекистан о районе точки стыка государственных границ трех государств с приложениями 1 и 2 (приложение 2 - секретно), разрешив вносить в него изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
проект
ДОГОВОР
МЕЖДУ РЕСПУБЛИКОЙ КАЗАХСТАН,
ТУРКМЕНИСТАНОМ И РЕСПУБЛИКОЙ УЗБЕКИСТАН
О РАЙОНЕ ТОЧКИ СТЫКА ГОСУДАРСТВЕННЫХ
ГРАНИЦ ТРЕХ ГОСУДАРСТВ
Республика Казахстан, Туркменистан и Республика Узбекистан, далее именуемые Высокими Договаривающимися Сторонами,
руководствуясь принципами взаимного уважения, суверенного равенства и территориальной целостности,
в целях определения местоположения точки стыка Государственных границ трех государств и делимитации Государственных границ в районе точки стыка, договорились о нижеследующем:
СТАТЬЯ 1
Высокие Договаривающиеся Стороны определили местоположение точки стыка Государственных границ Республики Казахстан, Туркменистана и Республики Узбекистан, далее именуемой точкой стыка.
Республика Казахстан и Республика Узбекистан определили прохождение линии казахстанско-узбекской Государственной границы от точки стыка до пограничной точки N 125, упомянутой в Описании прохождения линии Государственной границы между Республикой Казахстан и Республикой Узбекистан (Приложение 1 к Договору между Республикой Казахстан и Республикой Узбекистан о казахстанско-узбекской Государственной границе от 16 ноября 2001 года).

"Қазақстан Республикасы, Түркiменстан және Өзбекстан Республикасы арасындағы Yш мемлекеттiң мемлекеттiк шекаралары түйiсу нүктесiнiң ауданы туралы шартқа қол қою туралы" Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 8 маусымдағы N 522 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"Қазақстан Республикасы, Түркiменстан және Өзбекстан Республикасы арасындағы Үш мемлекеттiң мемлекеттiк шекаралары түйiсу нүктесiнiң ауданы туралы шартқа қол қою туралы" Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ПРЕЗИДЕНТIНІҢ
ЖАРЛЫҒЫ Қазақстан Республикасы, Түркiменстан және Өзбекстан
Республикасы арасындағы Yш мемлекеттiң мемлекеттiк шекаралары
түйiсу нүктесiнiң ауданы туралы шартқа қол қою туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы, Түркiменстан және Өзбекстан Республикасы арасындағы Үш мемлекеттiң мемлекеттiк шекаралары түйiсу нүктесiнiң ауданы туралы шарттың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Түркiменстандағы Төтенше және Өкiлеттi Елшiсi Мұрат Марданұлы Атановқа Қазақстан Республикасының атынан қағидаттық сипаты жоқ өзгерiстер мен толықтырулар енгiзуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасы, Түркiменстан және Өзбекстан Республикасы арасындағы Үш мемлекеттiң мемлекеттiк шекаралары түйiсу нүктесiнiң ауданы туралы шартқа 1 және 2-қосымшаларымен бiрге (2-қосымша - құпия) қол қоюға өкiлеттiк берiлсiн.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ, ТYРIКМЕНСТАН ЖӘНЕ ӨЗБЕКСТАН
РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ АРАСЫНДАҒЫ YШ МЕМЛЕКЕТТІҢ
МЕМЛЕКЕТТIК ШЕКАРАЛАРЫ ТYЙIСУ
НYКТЕСІНІҢ АУДАНЫ ТУРАЛЫ ШАРТ
Бұдан әрi Мәртебелi Уағдаласушы Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасы, Түрiкменстан және Өзбекстан Республикасы,
өзара құрмет тұту, егемендi теңдік және аумақтық тұтастық принциптерiн басшылыққа ала отырып,
үш мемлекеттiң Мемлекеттiк шекаралары түйiсу нүктесiнiң орналасқан жерiн белгiлеу және түйiсу нүктесiнiң ауданындағы Мемлекеттiк шекараларды делимитациялау мақсатында,
төмендегiлер туралы уағдаласты:
1-БАП
Мәртебелi Уағдаласушы Тараптар бұдан әрi түйiсу нүктесi деп аталатын Қазақстан Республикасы, Түрiкменстан және Өзбекстан Республикасының Мемлекеттік шекаралары түйiсу нүктесiнiң орналасқан жерiн айқындады.
Қазақстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасы түйiсу нүктесiнен Қазақстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасының арасындағы Мемлекеттiк шекара сызығының өту сипаттамасында (2001 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасының арасындағы қазақстан-өзбек Мемлекеттiк шекарасы туралы шартқа N 1 қосымша) аталған N 125 шекаралық нүктеге дейiнгі қазақстан-өзбек Мемлекеттiк шекарасының өту сызығын айқындады.

Туркменистан и Республика Узбекистан определили прохождение линии туркмено-узбекской Государственной границы от точки стыка до пограничной точки N 206, упомянутой в Описании линии прохождения Государственной границы между Туркменистаном и Республикой Узбекистан (Приложение N 1 к Договору между Туркменистаном и Республикой Узбекистан о делимитации Государственной границы от 21 сентября 2000 года).
Республика Казахстан и Туркменистан определили прохождение линии казахстанско-туркменской Государственной границы от точки стыка до пограничной точки N 1, упомянутой в Описании прохождения линии Государственной границы между Республикой Казахстан и Туркменистаном (Приложение 1 к Договору между Республикой Казахстан и Туркменистаном о делимитации и процессе демаркации казахстанско-туркменской государственной границы от 5 июля 2001 года).
Высокие Договаривающиеся Стороны составили Описание местоположения точки стыка Государственных границ Республики Казахстан, Туркменистана и Республики Узбекистан и прохождения линий Государственных границ в районе точки стыка, прилагаемое к настоящему Договору и являющееся его неотъемлемой частью (Приложение 1).
СТАТЬЯ 2
Местоположение точки стыка и линии Государственных границ, примыкающие к точке стыка, нанесены на совместно созданную топографическую карту масштаба 1:100 000, изготовленную для каждой Высокой Договаривающейся Стороны на русском языке, прилагаемую к настоящему Договору и являющуюся его неотъемлемой частью (Приложение 2).
СТАТЬЯ 3
Настоящий Договор подлежит ратификации и вступает в силу со дня обмена ратификационными грамотами.
Настоящий Договор является бессрочным и не подлежит денонсации.
Совершено в городе ___________ " __ " ______ 200_ года в трех экземплярах, каждый на казахском, туркменском, узбекском и русском языках.
В случае возникновения разногласий при толковании положений настоящего Договора, Высокие Договаривающиеся Стороны будут обращаться к тексту на русском языке.
ЗА РЕСПУБЛИКУ    ЗА ТУРКМЕНИСТАН    ЗА РЕСПУБЛИКУ
КАЗАХСТАН                           УЗБЕКИСТАН
Приложение 1
К Договору между Республикой
Казахстан, Туркменистаном и
Республикой Узбекистан о районе
точки стыка Государственных
границ трех государств
ОПИСАНИЕ
местоположения точки стыка Государственных границ
Республики Казахстан, Туркменистана и Республики
Узбекистан и прохождения линий Государственных границ
в районе точки стыка
Точка стыка Государственных границ Республики Казахстан, Туркменистана и Республики Узбекистан, далее именуемая точкой стыка, находится в северной части солончака Шорказаклы, южнее чинка Капланкыр.

Түрiкменстан мен Өзбекстан Республикасы түйiсу нүктесiнен Түрiкменстан мен Өзбекстан Республикасының арасындағы Мемлекеттiк шекара сызығының өту сипаттамасында (2000 жылғы 21 қыркүйектегі Түрiкменстан мен Өзбекстан Республикасының арасындағы Мемлекеттiк шекараны делимитациялау туралы шартқа N 1 қосымша) аталған N 206 шекаралық нүктеге дейiнгi түрiкмен-өзбек Мемлекеттiк шекарасының өту сызығын айқындады.
Қазақстан Республикасы мен Түрiкменстан түйiсу нүктесiнен Қазақстан Республикасы мен Түрiкменстан арасындағы Мемлекеттік шекара сызығының өту сипаттамасында (2001 жылғы 5 шiлдедегi Қазақстан Республикасы мен Түрiкменстанның арасындағы Мемлекеттiк шекараны делимитациялау және демаркациялау процесс туралы шартқа N 1 қосымша) аталған N 1 шекаралық нүктеге дейiнгi қазақстан-түрiкмен Мемлекеттiк шекарасының өту сызығын айқындады.
Мәртебелi Уағдаласушы Тараптар осы Шартқа қоса берiлiп отырған және оның ажырамас бөлiгі болып табылатын Қазақстан Республикасы, Түрiкменстан және Өзбекстан Республикасының Мемлекеттік шекараларының түйiсу нүктесiнiң орналасқан жерiнiң және түйiсу нүктесi ауданында Мемлекеттік шекаралар сызықтары өтуiнiң сипаттамасын жасады (1-қосымша).
2-БАП
Түйiсу нүктесiнiң орналасқан жерi мен түйiсу нүктесiне жанасып жатқан Мемлекеттiк шекаралар сызықтары әрбiр Мәртебелi Уағдаласушы Тарап үшiн орыс тiлiнде әзiрленген, осы Шартқа қоса ұсынылып отырған және оның ажырамас бөлiгі болып табылатын, бiрлесiп жасалған 1:100 000 масштабтағы топографиялық картаға түсiрiлген.
3-БАП
Осы Шарт бекiтiлуге жатады және бекiту грамоталарымен алмасқан күннен бастап күшiне енедi.
Осы Шарт мерзiмсiз болып табылады және күшін жоюға жатпайды.
_____________қаласында____________жылғы " "_________әрқайсысы қазақ, түрiкмен, өзбек және орыс тiлдерiнде үш данада жасалды.
Осы Шарттың ережелерiн түсiндiру кезiнде пiкiр алшақтығы туындаған жағдайда, Мәртебелi Уағдаласушы Тараптар орыс тiліндегі мәтiнге жүгінедi.
Қазақстан Республикасы     Түрiкменстан      Өзбекстан Республикасы
үшін                  үшін                    үшін
Қазақстан Республикасы, Түрiкменстан
және Өзбекстан Республикасының
арасындағы үш мемлекеттiң
Мемлекеттiк шекаралары түйiсу
нүктесiнiң ауданы туралы шартқа
N 1 қосымша
Қазақстан Республикасы, Түрiкменстан және Өзбекстан
Республикасының Мемлекеттiк шекаралары түйiсу нүктесiнiң
орналасқан жерiнiң және түйiсу нүктесi ауданында
Мемлекеттiк шекаралардың өту сызығының
сипаттамасы
Бұдан әрi түйiсу нүктесi деп аталатын Қазақстан Республикасы, Түрiкменстан және Өзбекстан Республикасының Мемлекеттiк шекараларының түйiсу нүктесi Қапланқыр шыңынан оңға қарай Шорқазақлы сортаңының солтүстiк бөлiгiне орналасқан.

Данная точка стыка расположена в 12 319 м к юго-юго-востоку от геодезического пункта с отметкой 174.4, находящегося на территории Республики Казахстан, в 7 806 м к югу от геодезического пункта с отметкой 170.2, находящегося на территории Республики Узбекистан и в 10 498 м к северо-востоку от геодезического пункта с отметкой 13.2, находящегося на территории Туркменистана.
Дирекционный угол на точку стыка от геодезического пункта с отметкой 174.4 равен 152 0 01'.6, от геодезического пункта с отметкой 170.2 равен 187 0 07'.9 и от геодезического пункта с отметкой 13.2 равен 43 0 05'.8.
Точка стыка имеет следующие координаты:
геодезические: В= 41 0 19'11" северной широты,
L= 56 0 00'00" восточной долготы;
прямоугольные: Х= 4 576 644 м,
Y= 10 416 271 м.
От точки стыка казахстанско-узбекская Государственная граница идет прямой линией в северном направлении по меридиану 56 0 00'00"   восточной долготы на протяжении 1.50 км до пограничной точки N 125, упомянутой в Описании прохождения линии Государственной границы между Республикой Казахстан и Республикой Узбекистан (Приложение 1 к Договору между Республикой Казахстан и Республикой Узбекистан о казахстанско-узбекской Государственной границе от 16 ноября 2001 года).
От точки стыка туркмено-узбекская Государственная граница идет прямой линией в восточном направлении на протяжении 1,75 км до пограничной точки N 206, упомянутой в Описании линии прохождения Государственной границы между Туркменистаном и Республикой Узбекистан (Приложение N 1 к Договору между Туркменистаном и Республикой Узбекистан о делимитации Государственной границы от 21 сентября 2000 года).
От точки стыка казахстанско-туркменская Государственная граница идет прямой линией в западном направлении на протяжении 0.28 км до пограничной точки N 1, упомянутой в Описании прохождения линии Государственной границы между Республикой Казахстан и Туркменистаном (Приложение 1 к Договору между Республикой Казахстан и Туркменистаном о делимитации и процессе демаркации казахстанско-туркменской государственной границы от 5 июля 2001 года).
Далее линии Государственных границ проходят так, как они определены соответствующими двусторонними договорами.
Местоположение точки стыка показано кружком красного цвета на совместно созданной топографической карте масштаба 1:100 000.
Линии Государственных границ, примыкающие к точке стыка, также нанесены на совместно созданную топографическую карту красным цветом.
Указанные в настоящем Описании расстояния, дирекционные углы, отметки высот, а также геодезические и прямоугольные координаты точки стыка определены по совместно созданной топографической карте. Координаты приведены в Системе координат 1942 года, а отметки - в Балтийской системе высот.

Осы түйiсу нүктесi Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан 174.4 белгiсi бар геодезиялық пункттен оңтүстiк-оңтүстiк-шығысқа қарай 12 319 м-де, Өзбекстан Республикасы аумағында орналасқан 170.2 белгiсi бар геодезиялық пункттен оңтүстiкке қарай 7 806 м-де және Түрiкменстан аумағында орналасқан 13.2 белгісi бар геодезиялық пункттен солтүстiк-шығысқа қарай 10 498 м-де орналасқан.
Түйiсу нүктесiне қатысты дирекциондық бұрыш 174.4 белгiсi бар геодезиялық пункттен 152 0 01' 6-ға тең, 170.2 белгiсi бар геодезиялық пункттен 187 0 07'.9-ға тең және 13.2 белгiсi бар геодезиялық пункттен 43 0 05'.8-ге тең.
Түйiсу нүктесiнiң мынадай координаттары бар:
геодезиялық:      солтүстiк ендiктің В = 41 0 19'11''
шығыс бойлықтың L = 56 0 00' 00''
тiк бұрышты:      Х = 4 576 644 м
Y = 10 416 271 м.
Түйiсу нүктесiнен қазақстан-өзбек Мемлекеттік шекарасы шығыс бойлықтың 56 0 00' 00'' меридианы бойынша 1.50 км ұзақтықта Қазақстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасының арасындағы Мемлекеттiк шекара сызығының өту сипаттамасында (2001 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасының арасындағы қазақстан-өзбек Мемлекеттiк шекарасы туралы шартқа N 1 қосымша) аталған N 125 шекаралық нүктеге дейiн солтүстiк бағытта тiке сызықпен өтедi.
Түйiсу нүктесiнен түрiкмен-өзбек Мемлекеттiк шекарасы 1.75 км ұзақтықта Түрiкменстан мен Өзбекстан Республикасының арасындағы Мемлекеттiк шекара сызығының өту сипаттамасында (2000 жылғы 21 қыркүйектегі Түрiкменстан мен Өзбекстан Республикасының арасындағы Мемлекеттiк шекараны делимитациялау туралы шартқа N 1 қосымша) аталған N 206 шекаралық нүктеге дейiн шығыс бағытта тiке сызықпен өтеді.
Түйiсу нүктесiнен қазақстан-түрiкмен Мемлекеттiк шекарасы 0.28 км ұзақтықта Қазақстан Республикасы мен Түрiкменстанның арасындағы Мемлекеттiк шекара сызығының өту сипаттамасында (2001 жылғы 5 шiлдедегi Қазақстан Республикасы мен Түрiкменстанның арасындағы қазақстан-түрiкмен Мемлекеттiк шекарасын делимитациялау мен демаркациялау процесi туралы шартқа N 1 қосымша) аталған N 1 шекаралық нүктеге дейiн батыс бағытта тiке сызықпен өтедi.
Бұдан әрi Мемлекеттік шекаралар сызықтары тиiстi екi жақты шарттарда қалай айқындалған болса, солай өтедi.
Түйiсу нүктесiнiң орналасқан жерi бiрлесiп жасалған 1:100 000 масштабтағы топографиялық картада қызыл түстi шеңбермен көрсетiлген.
Бiрлесiп жасалған топографиялық картаға түйiсу нүктесiне жанасып жатқан Мемлекеттiк шекаралар сызығы да қызыл түспен түсiрiлген.
Осы Сипаттамада көрсетiлген арақашықтықтар, дирекциондық бұрыштар, биiктiктер белгілерi, сондай-ақ түйiсу нүктесiнiң геодезиялық және тiк бұрышты координаттары бiрлесіп жасалған топографиялық карта бойынша белгiленген. Координаттар 1942 жылғы Координаттар жүйесiне, ал белгiлер Балтық биiктiктерi жүйесiне келтiрiлген.