О проекте Закона Республики Казахстан "О ратификации Протокола к Соглашению между Правительством Республики Беларусь, Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики, Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Таджикистан о взаимных безвизовых поездках граждан от 30 ноября 2000 года"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 августа 2006 года N 757
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О ратификации Протокола к Соглашению между Правительством Республики Беларусь, Правительством Республики Казахстан,Правительством Кыргызской Республики, Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Таджикистан о взаимных безвизовых поездках граждан от 30 ноября 2000 года".
Проект
Закон
Республики Казахстан
О ратификации Протокола к Соглашению между
Правительством Республики Беларусь, Правительством
Республики Казахстан, Правительством Кыргызской
Республики, Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Таджикистан о взаимных
безвизовых поездках граждан от 30 ноября 2000 года
Ратифицировать Протокол к Соглашению между Правительством Республики Беларусь, Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики, Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Таджикистан о взаимных безвизовых поездках граждан от 30 ноября 2000 года, совершенный в городе Астане 24 марта 2005 года.
Президент
Республики Казахстан
ПРОТОКОЛ
к Соглашению между Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан, Правительством
Кыргызской Республики, Правительством Российской Федерации и
Правительством Республики Таджикистан о взаимных безвизовых
поездках граждан от 30 ноября 2000 года
Правительство Республики Беларусь, Правительство Республики Казахстан, Правительство Кыргызской Республики, Правительство Российской Федерации и Правительство Республики Таджикистан, далее именуемые Сторонами,
в целях разработки единого для всех государств-членов Евразийского экономического сообщества Перечня документов для перемещения граждан по территории Сообщества,
в соответствии со статьей 7 Соглашения между Правительством Республики Беларусь, Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики, Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Таджикистан о взаимных безвизовых поездках граждан от 30 ноября 2000 года, заключили настоящий Протокол о нижеследующем:

"2000 жылғы 30 қарашадағы Беларусь Республикасының Үкiметi, Қазақстан Республикасының Үкiметi, Қырғыз Республикасының Үкiметi, Ресей Федерациясының Үкiметi және Тәжiкстан Республикасының Үкiметi арасындағы азаматтардың өзара визасыз сапарлары туралы келiсiмге хаттаманы ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 11 тамыздағы N 757 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"2000 жылғы 30 қарашадағы Беларусь Республикасының Үкiметi, Қазақстан Республикасының Үкiметi, Қырғыз Республикасының Үкiметi, Ресей Федерациясының Үкiметi және Тәжiкстан Республикасының Үкiметi арасындағы азаматтардың өзара визасыз сапарлары туралы келiсiмге хаттаманы ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
2000 жылғы 30 қарашадағы Беларусь Республикасының Үкiметi,
Қазақстан Республикасының Yкiметi, Қырғыз Республикасының
Yкiметi, Ресей Федерациясының Yкiметi және Тәжiкстан
Республикасының Үкiметi арасындағы азаматтардың өзара визасыз
сапарлары туралы келiсiмге хаттаманы ратификациялау туралы
2005 жылғы 24 наурызда Астана қаласында қол қойылған 2000 жылғы 30 қарашадағы Беларусь Республикасының Үкiметi, Қазақстан Республикасының Yкiметi, Қырғыз Республикасының Үкiметi, Ресей Федерациясының Үкiметі және Тәжiкстан Республикасының Үкiметi арасындағы азаматтардың өзара визасыз сапарлары туралы келiсiмге Хаттама ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президентi
2000 жылғы 30 қарашадағы Беларусь Республикасының Үкiметi,
Қазақстан Республикасының Үкiметi, Қырғыз Республикасының
Үкiметi, Ресей Федерациясының Үкiметi және Тәжiкстан
Республикасының Үкiметi арасындағы азаматтардың өзара визасыз
сапарлары туралы келiсiмге хаттама
Бұдан әрi Тараптар деп аталатын Беларусь Республикасының Үкiметi, Қазақстан Республикасының Үкiметi, Қырғыз Республикасының Yкiметi, Ресей Федерациясының Үкiметi және Тәжiкстан Республикасының Үкiметi,
Еуразия экономикалық қоғамдастығына мүше мемлекеттердiң барлығы үшiн азаматтардың Қоғамдастық аумағы бойынша жүрiп-тұруы үшiн бiрыңғай құжаттар тiзбесiн әзiрлеу мақсатында,
2000 жылғы 30 қарашадағы Беларусь Республикасының Үкiметi, Қазақстан Республикасының Үкiметi, Қырғыз Республикасының Үкiметi, Ресей Федерациясының Үкiметi және Тәжiкстан Республикасының Үкiметi арасындағы азаматтардың өзара визасыз сапарлары туралы келiсiмнiң 7-бабына сәйкес, төмендегiлер туралы осы Хаттаманы жасасты:

Статья 1
К документам, удостоверяющим личность и подтверждающим гражданство их владельцев, дающим право на въезд, выезд, транзитный проезд, передвижение и пребывание на территории государств Сторон, относятся документы, указанные в приложениях NN 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему Протоколу.
Приложения NN 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему Протоколу заменяют собой приложения NN 1, 2 3, 4 и 5 к вышеупомянутому Соглашению с даты временного применения настоящего Протокола.
Статья 2
Настоящий Протокол начинает временно применяться через 60 дней после его подписания и вступает в силу с даты получения депозитарием последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Стороны после подписания настоящего Протокола незамедлительно обменяются по дипломатическим каналам образцами документов, указанных в приложениях NN 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему Протоколу.
Совершено в г. Астане 24 марта 2005 года в одном подлинном экземпляре на русском языке. Подлинный экземпляр настоящего Протокола хранится в Интеграционном Комитете Евразийского экономического сообщества, который направит государствам, подписавшим настоящий Протокол, его заверенную копию.
От                   От                    От
Правительства        Правительства         Правительства
Республики           Республики            Кыргызской
Беларусь             Казахстан             Республики
От                     От
Правительства          Правительства
Российской             Республики
Федерации              Таджикистан
Приложение N 1
к Протоколу к Соглашению между
Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской Республики,
Правительством Российской Федерации
и Правительством Республики Таджикистан
о взаимных безвизовых поездках граждан
от 30 ноября 2000 года
ПЕРЕЧЕНЬ
документов граждан Республики Беларусь для въезда, выезда, транзитного проезда, передвижения и пребывания на территории государств-членов Евразийского экономического сообщества
1. Паспорт гражданина Республики Беларусь.
2. Служебный паспорт.
3. Дипломатический паспорт.
4. Национальное удостоверение личности моряка (при наличии
судовой роли или выписки из нее).
5. Свидетельство на возвращение в Республику Беларусь.
Приложение N 2
к Протоколу к Соглашению между
Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской Республики,
Правительством Российской Федерации
и Правительством Республики Таджикистан
о взаимных безвизовых поездках граждан
от 30 ноября 2000 года
ПЕРЕЧЕНЬ
документов граждан Республики Казахстан для въезда, выезда,
транзитного проезда, передвижения и пребывания на территории
государств-членов Евразийского экономического сообщества

1-бап
Жеке басын куәландыратын және олардың иелерiнiң азаматтығын растайтын, Тараптар мемлекеттерiнiң аумағына келуге, одан кетуге, транзиттiк жол жүруге, онда жүрiп-тұруға және болуға құқық беретiн құжаттарға осы Хаттамаға N N 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларда көрсетiлген құжаттар жатады.
Осы Хаттаманың уақытша қолданылатын күнiнен бастап осы Хаттамаға N N 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшалар жоғарыда аталған Келiсiмге N N 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларды алмастырады.
2-бап
Осы Хаттама оған қол қойылған соң 60 күннен кейiн уақытша қолданыла бастайды және депозитарий Тараптардың оның күшiне енуi үшiн қажеттi мемлекетiшiлiк рәсiмдердi орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарламаны алған күнiнен бастап күшiне енедi.
Тараптар осы Хаттамаға қол қойылғаннан кейiн осы Хаттамаға N N 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларда көрсетiлген құжаттардың үлгiлерiмен дипломатиялық арналар арқылы тез арада алмасатын болады.
2006 жылғы 24 наурызда Астана қаласында орыс тiлiнде бiр түпнұсқа данада жасалды. Осы Хаттаманың түпнұсқа данасы Еуразия экономикалық қоғамдастығының Интеграциялық Комитетiнде сақталады, ол оның куәландырылған көшiрмесiн осы Хаттамаға қол қойған мемлекеттерге жiбередi.
Беларусь
Республикасының
Yкiметi атынан
Қазақстан
Республикасының
Yкiметi атынан
Қырғыз
Республикасының
Yкiметi атынан
Ресей Федерациясының
Yкiметi атынан
Тәжікстан
Республикасының
Yкiметi атынан
2000 жылғы 30 қарашадағы Беларусь
Республикасының Yкiметi, Қазақстан
Республикасының Yкiметi, Қырғыз
Республикасының Үкiметi, Ресей
Федерациясының Yкiметi және Тәжiкстан
Республикасының Yкiметi арасындағы
азаматтардың өзара визасыз сапарлары
туралы келiсiмге хаттамаға
1-қосымша
Еуразия экономикалық қоғамдастығына мүше мемлекеттердiң
аумағына келуге, одан кетуге, транзиттiк жол жүруге, онда
жүрiп-тұруға және болуға арналған Беларусь Республикасының
азаматтары құжаттарының тiзбесi
1. Беларусь Республикасы азаматының паспорты.
2. Қызметтiк паспорт.
3. Дипломаттық паспорт.
4. Теңiзшiнiң ұлттық жеке куәлiгi (кеме рөлiнде жазба немесе одан үзiндi көшiрме болған кезде).
5. Беларусь Республикасына қайта оралуға арналған куәлiк.
2000 жылғы 30 қарашадағы Беларусь
Республикасының Yкiметi, Қазақстан
Республикасының Yкiметi, Қырғыз
Республикасының Үкiметi, Ресей
Федерациясының Yкiметi және Тәжiкстан
Республикасының Yкiметi арасындағы
азаматтардың өзара визасыз сапарлары
туралы келiсiмге хаттамаға
2-қосымша
Еуразия экономикалық қоғамдастығына мүше мемлекеттердiң
аумағына келуге, одан кетуге, транзиттiк жол жүруге, онда
жүрiп-тұруға және болуға арналған Қазақстан Республикасының
азаматтары құжаттарының тiзбесi

1. Паспорт гражданина Республики Казахстан.
2. Служебный паспорт.
3. Дипломатический паспорт.
4. Паспорт моряка (при наличии судовой роли или выписки из нее).
5. Свидетельство на возвращение в Республику Казахстан.
Приложение N 3
к Протоколу к Соглашению между
Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской Республики,
Правительством Российской Федерации
и Правительством Республики Таджикистан
о взаимных безвизовых поездках граждан
от 30 ноября 2000 года
ПЕРЕЧЕНЬ
документов граждан Кыргызской Республики для въезда,
выезда, транзитного проезда, передвижения и пребывания
на территории государств-членов Евразийского
экономического сообщества
1. Паспорт гражданина Кыргызской Республики образца 1994 года
(при наличии заполненной загранстраницы) до истечения срока действия
и общегражданский паспорт гражданина Кыргызской Республики
образца 2004 года.
2. Служебный паспорт.
3. Дипломатический паспорт.
4. Паспорт моряка (при наличии судовой роли или выписки из нее).
5. Свидетельство на возвращение в Кыргызскую Республику.
Приложение N 4
к Протоколу к Соглашению между
Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской Республики,
Правительством Российской Федерации и
Правительством Республики Таджикистан
о взаимных безвизовых поездках граждан
от 30 ноября 2000 года
ПЕРЕЧЕНЬ
документов граждан Российской Федерации для
въезда, выезда, транзитного проезда, передвижения и
пребывания на территории государств-членов Евразийского экономического сообщества
1. Паспорт гражданина Российской Федерации, удостоверяющий личность гражданина Российской Федерации за пределами Российской Федерации*.
2. Служебный паспорт.
3. Дипломатический паспорт.
4. Паспорт моряка (при наличии судовой роли или выписки из нее).
5. Свидетельство на возвращение в Российскую Федерацию.
* Во исполнение пункта 9 статьи 14 Договора о создании Союзного государства между Российской Федерацией и Республикой Беларусь въезд, пребывание и выезд граждан Российской Федерации и граждан Республики Беларусь на территории друг друга осуществляется, в том числе и по внутренним паспортам.
Приложение N 5
к Протоколу к Соглашению между
Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской Республики,
Правительством Российской Федерации и
Правительством Республики Таджикистан
о взаимных безвизовых поездках граждан
от 30 ноября 2000 года
ПЕРЕЧЕНЬ
документов граждан Республики Таджикистан для
въезда, выезда, транзитного проезда, передвижения и пребывания на территории государств-членов Евразийского экономического сообщества

1. Қазақстан Республикасы азаматының паспорты.
2. Қызметтiк паспорт.
3. Дипломаттық паспорт.
4. Теңiзшiнiң паспорты (кеме рөлiнде жазба немесе одан үзiндi көшiрме болған кезде).
5. Қазақстан Республикасына қайта оралуға арналған куәлiк.
2000 жылғы 30 қарашадағы Беларусь
Республикасының Yкiметi, Қазақстан
Республикасының Yкiметi, Қырғыз
Республикасының Үкiметi, Ресей
Федерациясының Yкiметi және Тәжiкстан
Республикасының Yкiметi арасындағы
азаматтардың өзара визасыз сапарлары
туралы келiсiмге хаттамаға
3-қосымша
Еуразия экономикалық қоғамдастығына мүше мемлекеттердiң
аумағына келуге, одан кетуге, транзиттiк жол жүруге, онда
жүрiп-тұруға және болуға арналған Қырғыз Республикасының
азаматтары құжаттарының тiзбесi
1. Қолданылу мерзiмi аяқталғанға дейiн Қырғыз Республикасы азаматының 1994 жылғы үлгiдегi (толтырылған шетелдiк парағы болған жағдайда) паспорты және Қырғыз Республикасы азаматының 2004 жылғы үлгiдегi жалпы азаматтық паспорты.
2. Қызметтiк паспорт.
3. Дипломаттық паспорт.
4. Теңiзшiнiң паспорты (кеме рөлiнде жазба немесе одан үзiндi көшiрме болған кезде).
5. Қырғыз Республикасына қайта оралуға арналған куәлiк.
2000 жылғы 30 қарашадағы Беларусь
Республикасының Yкiметi, Қазақстан
Республикасының Yкiметi, Қырғыз
Республикасының Үкiметi, Ресей
Федерациясының Yкiметi және Тәжiкстан
Республикасының Yкiметi арасындағы
азаматтардың өзара визасыз сапарлары
туралы келiсiмге хаттамаға
4-қосымша
Еуразия экономикалық қоғамдастығына мүше мемлекеттердiң
аумағына келуге, одан кетуге, транзиттiк жол жүруге, онда
жүрiп-тұруға және болуға арналған Ресей Федерациясының
азаматтары құжаттарының тiзбесi:
1. Ресей Федерациясынан тысқары жерлерде Ресей Федерациясы азаматының жеке басын куәландыратын Ресей Федерациясы азаматының паспорты.*
2. Қызметтiк паспорт.
3. Дипломаттық паспорт.
4. Теңiзшiнiң паспорты (кеме рөлiнде жазба немесе одан үзiндi көшiрме болған кезде).
5. Ресей Федерациясына қайта оралуға арналған куәлiк.
* Ресей Федерациясы мен Беларусь Республикасы арасындағы Одақтық мемлекет құру туралы шарттың 14-бабының 9-тармағын орындау үшiн Ресей Федерациясы азаматтарының және Беларусь Республикасы азаматтарының бiр-бiрiнiң аумағына келуi, онда болуы және одан кетуi, оның iшiнде iшкi паспорттар бойынша да жүзеге асырылады.
2000 жылғы 30 қарашадағы Беларусь
Республикасының Yкiметi, Қазақстан
Республикасының Yкiметi, Қырғыз
Республикасының Үкiметi, Ресей
Федерациясының Yкiметi және Тәжiкстан
Республикасының Yкiметi арасындағы
азаматтардың өзара визасыз сапарлары
туралы келiсiмге хаттамаға
5-қосымша
Еуразия экономикалық қоғамдастығына мүше мемлекеттердiң
аумағына келуге, одан кетуге, транзиттiк жол жүруге, онда
жүрiп-тұруға және болуға арналған Тәжiкстан Республикасының
азаматтары құжаттарының тiзбесi

1. Заграничный паспорт.
2. Служебный паспорт.
3. Дипломатический паспорт.
4. Паспорт моряка (при наличии судовой роли или выписки из нее).
5. Свидетельство на возвращение в Республику Таджикистан.

1. Шетелдiк паспорт.
2. Қызметтiк паспорт.
3. Дипломаттық паспорт.
4. Теңiзшiнiң паспорты (кеме рөлiнде жазба немесе одан үзiндi көшiрме болған кезде).
5. Тәжiкстан Республикасына қайта оралуға арналған куәлiк.