О проекте Закона Республики Казахстан "О ратификации Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Японии о привлечении гранта Правительства Японии для осуществления проекта "Поставка оборудования для образовательного комплекса Алматинского хореографического училища им. А.В. Селезнева"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 2006 года N 912
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О ратификации Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Японии о привлечении гранта Правительства Японии для осуществления проекта "Поставка оборудования для образовательного комплекса Алматинского хореографического училища им. А.В. Селезнева".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О ратификации Соглашения в форме обмена нотами между
Правительством Республики Казахстан и Правительством Японии
о привлечении гранта Правительства Японии для осуществления
проекта "Поставка оборудования для образовательного комплекса
Алматинского хореографического училища им. А.В. Селезнева"
Ратифицировать Соглашение в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Японии о привлечении гранта Правительства Японии для осуществления проекта "Поставка оборудования для образовательного комплекса Алматинского хореографического училища им. А.В. Селезнева", совершенное в Астане 14 марта 2006 года.
Президент
Республики Казахстан
неофициальный перевод
Его Превосходительству
Касымжомарту ТОКАЕВУ
Министру иностранных дел
Республики Казахстан
г. Астана, 14 марта 2006 г.
Ваше Превосходительство,
Имею честь внести следующие предложения со стороны Правительства Японии, принятые по итогам последней встречи представителей Правительства Республики Казахстан и Правительства Японии, относительно Проекта по улучшению оборудования образовательного комплекса (далее - "Оборудование") хореографического училища им. А.В. Селезнева в г. Алматы (далее "Проект"):
1. В целях улучшения и развития образовательной деятельности Республики Казахстан, Правительство Японии представляет Правительству Республики Казахстан, в соответствии с национальным законодательством Японии, Грант в размере 48 600 000 йен (далее - "Грант").
2. Грант считается действительным с момента вступления в силу данных договоренностей до 13 марта 2007 г. Данный период может быть продлен по взаимной договоренности заинтересованных Правительств.

Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Жапония Үкiметi арасындағы "А.В. Селезнев атындағы Алматы хореографиялық училищесiнiң бiлiм беру кешенiне арналған жабдықтарды жеткiзу" жобасын жүзеге асыру үшiн Жапония Yкiметiнiң грантын тарту туралы ноталар алмасу нысанындағы келiсiмдi ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 26 қыркүйектегі N 912 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Жапония Үкiметi арасындағы "A.B. Селезнев атындағы Алматы хореографиялық училищесiнiң бiлiм беру кешенiне арналған жабдықтарды жеткiзу" жобасын жүзеге асыру үшiн Жапония Үкiметiнiң грантын тарту туралы ноталар алмасу нысанындағы келiсiмдi ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Жапония Yкiметi
арасындағы "А.В. Селезнев атындағы Алматы хореографиялық
училищесiнiң бiлiм беру кешенiне арналған жабдықтарды жеткiзу"
жобасын жүзеге асыру үшiн Жапония Yкiметiнiң грантын тарту
туралы ноталар алмасу нысанындағы келiсiмдi
ратификациялау туралы
2006 жылғы 14 наурызда Астанада жасалған Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Жапония Үкіметі арасындағы "A.B. Селезнев атындағы Алматы хореографиялық училищесiнiң бiлiм беру кешенiне арналған жабдықтарды жеткiзу" жобасын жүзеге асыру үшiн Жапония Үкiметiнiң грантын тарту туралы ноталар алмасу нысанындағы Келiсiм ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президентi
ресми аударма емес
Қазақстан Республикасы
Сыртқы iстер министрi
жоғары мәртебелi
Қасымжомарт Тоқаевқа
Астана қаласы, 2006 жылғы 14 наурыз
Жоғары мәртебелi,
А.В. Селезнев атындағы Алматы хореографиялық училищесiнiң бiлiм беру кешенiнiң жабдықтарын жақсарту жөнiндегi (бұдан әрi - "Жабдық") жобасына қатысты (бұдан әрi - "Жоба") Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Жапонияның Үкiметi өкiлдерiнiң соңғы кездесуiнiң қорытындылары бойынша қабылданған Жапон Үкiметi тарапынан мынадай ұсыныстарды енгiзуге рұқсат етiңiз:
1. Қазақстан Республикасының бiлiм беру қызметiн жақсарту және дамыту мақсатында Жапония Үкiметi Жапонияның ұлттық заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметiне (48 600 000 Ү) қырық сегiз миллион алты жүз мың иен мөлшерiнде грант (бұдан әрi - "грант") ұсынып отыр.
2. Грант осы келiсiмдер күшiне енген күнiнен бастап, 2007 жылғы 13 наурызға дейiн күшiнде болып саналады. Аталған кезең мүдделi Үкiметтердiң өзара келiсiмi бойынша ұзартылуы мүмкiн.

3. (1) Данный Грант используется Правительством Республики Казахстан только для приобретения оборудования, произведенного в Японии и для оплаты услуг, связанных с выполнением проекта, поставки необходимых продуктов, включая транспортировку до территории Республики Казахстан.
(2) Тем не менее, несмотря на положение подпункта 1, если обе стороны считают это необходимым, в рамках гранта разрешено приобретать оборудование, произведенное в других странах (не в Японии и не в Республике Казахстан).
4. Правительство Республики Казахстан или уполномоченный на то орган, должен заключить контракт с Японскими властями для оплаты приобретения оборудования и услуг (единица расчета - японская йена), указанных в пункте 3. (Термин "Японские власти" означает: японские физические лица или японские юридические лица во главе с японскими физическими лицами). Такие контракты должны быть заверены Правительством Японии на соответствие гранту.
5. (1) Правительство Республики Казахстан или уполномоченный на то орган должны открыть банковский счет на имя Правительства Республики Казахстан в любом банке Японии, указанном Правительством Республики Казахстан или уполномоченным на то органом, который будет использоваться только с целью выполнения Гранта.
(2) Правительство Японии должно оплатить в японских йенах обязательства Правительства Республики Казахстан или уполномоченного органа по контрактам, заверенным Правительством Японии в соответствии с пунктом 4 (далее "заверенные контракты") по счету, указанному в подпункте 1, по предъявлению требования об оплате услуг банком указанного в подпункте 1.
6. (1) Правительство Республики Казахстан должно обеспечить следующее:
а) обеспечить прохождение необходимых таможенных процедур и транспортировку оснащения на территории Республики Казахстан;
б) освободить Японские власти от уплаты налоговых пошлин, внутренних налогов и других сборов, которые могут взиматься в Республике Казахстан в отношении поставок оснащения и услуг по Гранту;
в) представлять Японским властям, при возникновении такой необходимости во время поставок оснащения и услуг по заверенным контрактам, услуги по оформлению въезда на территорию Республики Казахстан и проживанию в период выполнения работ;
г) правильное и эффективное использование оборудования;
д) оплатить все расходы, связанные с выполнением Гранта, которые не оплачиваются Грантом;
(2) В отношении судоходного и морского страхования оборудования приобретенного по Гранту, Правительство Республики Казахстан должно воздержаться от любых ограничений, которые могут повредить здоровой и честной конкуренции среди судоходных и морских страховых компаний.
(3) Оборудование, приобретенное по Гранту, не может быть экспортировано с территории Республики Казахстан.

3. (1) Аталған грантты Қазақстан Республикасының Үкiметi Жапонияда шығарылған жабдықтарды сатып алу және жобаны орындауға байланысты қызмет көрсетулердi төлеу үшiн, Қазақстан Республикасының аумағына дейiн тасымалдауды қоса алғанда, қажеттi өнiмдердi жеткiзу үшiн ғана пайдаланады.
(2) Дегенмен, 1-тармақшаның ережесiне қарамастан, егер екi тарап осыны қажет деп санаса, онда грант шеңберiнде басқа елдерде шығарылған (Жапонияда және Қазақстан Республикасында шығарылмаған) жабдықтарды сатып алуға рұқсат берiледi.
4. Қазақстан Республикасының Үкiметi немесе осыған уәкiлеттi орган Жапон өкiметтерiмен 3-тармақта көрсетiлген жабдықтар мен қызметтердi сатып алуды төлеу үшiн келiсiм-шарт жасасуы қажет (есептесу бiрлiгi - жапон иенi). ("Жапон өкiметтерi" деген термин: жапондық жеке тұлғалармен басқарылатын жапондық жеке тұлғаларды немесе жапондық заңды тұлғаларды бiлдiредi). Осындай келiсiм-шарттар грантқа сәйкес Жапония Yкiметiмен бекiтiлуi тиiс.
5. (1) Қазақстан Республикасының Үкiметi немесе осыған уәкiлеттi орган кез келген Жапония банкiнде Қазақстан Республикасының Үкiметi немесе осыған уәкiлеттi орган көрсететiн Қазақстан Республикасының атына грантты орындау мақсатында пайдаланылатын банк шотын ашуы қажет.
(2) Жапония Үкiметi 4-тармаққа сәйкес Жапония Үкiметi бекiткен келiсiм-шарттар (бұдан әрi - "бекiтiлген келiсiм-шарттар") бойынша 1-тармақшада көрсетiлген шот бойынша 1-тармақшада көрсетiлген банк қызметiн төлеу туралы талап қою жөнiнде Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң немесе осыған уәкiлеттi органның мiндеттемелерiн жапон иенiнде төлеуi тиiс.
6. (1) Қазақстан Республикасының Үкiметi мыналарды қамтамасыз етуi тиiс:
(а) Қазақстан Республикасының аумағында жарақтандыруды қажеттi кедендiк рәсiмдеуден өткiзудi және оны тасымалдауды қамтамасыз ету;
(б) грант бойынша жарақтандыруды жеткiзу және қызмет көрсетуге қатысты Жапония өкiметтерiн Қазақстан Республикасындағы алынатын салықтар бажынан, iшкi салықтардан және өзге де қаржы алымдарын төлеуден босату;
(в) бекiтiлген келiсiм-шарттар бойынша жарақтандыру мен қызмет көрсетулердi жеткiзу кезiнде, осындай қажеттiлiк туындаған жағдайда, Жапония өкiметтерiне Қазақстан Республикасының аумағына кiрудi ресiмдеу және жұмыстарын орындау кезеңiнде тұру үшiн жағдай жасау;
(г) жабдықтарды дұрыс және тиiмдi пайдалану;
(д) грантпен төленбейтiн грантты орындауға байланысты барлық шығыстарды төлеу;
(2) грант бойынша сатып алынатын жабдықтарды кеме және теңiз қатынасы арқылы сақтандыруға қатысты Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кеме және теңiз қатынасын сақтандыру компаниялары арасындағы адал және шынайы бәсекелестiкке зиян келтiретiн қандай да бiр шектеулерден бас тартуы қажет;
(3) грант бойынша сатып алынған жабдықтар Қазақстан Республикасының аумағынан экспортқа шығарылмайды.

7. Оба Правительства должны консультировать противоположную сторону по всем вопросам, которые могут возникнуть касательно данных договоренностей.
Я предлагаю Вам следующее: данная Нота и ответная Нота Вашего Превосходительства от имени Правительства Республики Казахстан образуют Соглашение между двумя Правительствами, которое войдет в силу в день получения письменного уведомления, подтверждающего выполнение соответствующих внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Пользуясь, случаем, возобновляю уверения в своем высоком уважении.
____________________
Тетсуо ИТО
Чрезвычайный и Полномочный
Посол Японии в Республике Казахстан
МИНИСТЕРСТВО ИНОСТРАННЫХ ДЕЛ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
г. Астана, 14 марта 2006 г.
Его Превосходительству
Тетсуо ИТО
Чрезвычайному и Полномочному
Послу Японии в Республике Казахстан
Ваше Превосходительство,
Имею честь сообщить Вам, что Ваша Нота была получена сегодня, в которой говорится следующее:
"Имею честь внести следующие предложения со стороны Правительства Японии, принятые по итогам последней встречи представителей Правительства Республики Казахстан и Правительства Японии, относительно Проекта по улучшению оборудования образовательного комплекса (далее - "Оборудование") хореографического училища им. А.В.Селезнева в г. Алматы (далее - "Проект"):
1. В целях улучшения и развития образовательной деятельности Республики Казахстан, Правительство Японии представляет Правительству Республики Казахстан, в соответствии с национальным законодательством Японии, Грант в размере 48 600 000 йен (далее "Грант").
2. Грант считается действительным с момента вступления в силу данных договоренностей до 13 марта 2007 г. Данный период может быть продлен по взаимной договоренности заинтересованных Правительств.
3. (1) Данный Грант используется Правительством Республики Казахстан только для приобретения оборудования, которое должно быть произведено в Японии и для оплаты услуг, связанных с выполнением проекта, поставки необходимых продуктов, включая транспортировку до территории Республики Казахстан.
(2) Тем не менее, несмотря на положение подпункта 1, если обе стороны считают это необходимым, в рамках гранта разрешено приобретать оборудование, произведенное в других странах (не в Японии и не в Республике Казахстан).
4. Правительство Республики Казахстан или уполномоченный на то орган, должен заключить контракт с Японскими властями для оплаты приобретения оборудования и услуг (единица расчета - японская йена), указанных в пункте 3. (Термин "Японские власти" означает: японские физические лица или японские юридические лица во главе с японскими физическими лицами). Такие контракты должны быть заверены Правительством Японии на соответствие Гранту.

7. Екi Үкiмет осы келiсiмдерге қатысты туындайтын барлық мәселелер бойынша қарама-қарсы тарапқа кеңес беруi қажет.
Мен Сiзге осы Нота мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң атынан Сiздiң Жоғары мәртебеңiздiң жауап Нотасы екi Үкiметтiң арасындағы Келiсiмдi құрайтынын ұсынғанды жөн көрдiм, ол оның күшiне енуi үшiн қажеттi мемлекетiшiлiк рәсiмдердiң орындалғандығын растайтын жазбаша хабарламаны алған күнiнен бастап, күшiне енедi.
Қолайлы жағдайды пайдаланып, Сiзге деген жоғары құрметiмдi бiлдiремiн.
Тетсуо ИТО
Қазақстан Республикасындағы
Жапонияның Төтенше және Өкiлеттi елшiсi
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi
Астана қаласы, 2006 жылғы 14 наурыз
Қазақстан Республикасындағы
Жапонияның Төтенше және Өкiлеттi елшiсi
жоғары мәртебелi
Тетсуо ИТО-ға
Жоғары мәртебелi,
"Сiздiң мәртебеңiзге ықыласымды бiлдiре отырып, Сiздiң нотаңызды бүгiн алғанымды хабарлаймын, онда мыналар баяндалған:
А.В. Селезнев атындағы Алматы хореографиялық училищесiнiң бiлiм беру кешенiнiң жабдықтарын жақсарту жөнiндегi (бұдан әрi - "Жабдық") жобасына қатысты (бұдан әрi - "Жоба") Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Жапония Үкiметi өкiлдерiнiң соңғы кездесуiнiң қорытындылары бойынша қабылданған Жапония Үкiметi тарапынан мынадай ұсыныстарды енгiзуге рұқсат етiңiз:
1. Қазақстан Республикасының бiлiм беру қызметiн жақсарту және дамыту мақсатында Жапония Үкiметi Қазақстан Республикасының Үкiметiне Жапонияның ұлттық заңнамасына сәйкес 48 600 000 Y (қырық сегiз миллион алты жүз мың) иен мөлшерiнде грант (бұдан әрi - "грант") ұсынып отыр.
2. Грант осы келiсiм күшiне енген күнiнен бастап, 2007 жылғы 13 наурызға дейiн күшiнде болып саналады. Аталған кезең мүдделi Үкiметтердiң өзара келiсiмi бойынша ұзартылуы мүмкiн.
3. (1) Аталған грантты Қазақстан Республикасының Үкiметi Жапонияда шығарылған жабдықтарды сатып алу және жобаны орындауға байланысты қызмет көрсетулердi төлеу үшiн, Қазақстан Республикасының аумағына дейiн тасымалдауды қоса алғанда қажеттi өнiмдердi жеткiзу үшiн ғана пайдаланады.
(2) Дегенмен, 1-тармақшаның ережесiне қарамастан, егер екi тарап осыны қажет деп санаса, онда грант шеңберiнде басқа елдерде шығарылған (Жапонияда және Қазақстан Республикасында шығарылмаған) жабдықтарды сатып алуға рұқсат берiледi.
4. Қазақстан Республикасының Үкiметi немесе осыған уәкiлеттi орган Жапон өкiметтерiмен 3-тармақта көрсетiлген жабдықтар мен қызметтердi сатып алуды төлеу үшiн келiсiм-шарт жасасуы қажет (есептесу бiрлiгi - жапон иенi). ("Жапон өкiметтерi" деген термин: жапондық жеке тұлғалармен басқарылатын жапондық жеке тұлғаларды немесе жапондық заңды тұлғаларды бiлдiредi). Осындай келiсiм-шарттар грантқа сәйкес Жапония Үкiметiмен бекiтiлуi тиiс.

5. (1) Правительство Республики Казахстан или уполномоченный на то орган должны открыть банковский счет на имя Правительства Республики Казахстан в любом банке Японии, указанном Правительством Республики Казахстан или уполномоченным на то органом, который будет использоваться только с целью выполнения Гранта.
(2) Правительство Японии должно оплатить в японских йенах обязательства Правительства Республики Казахстан или уполномоченного органа по контрактам, заверенным Правительством Японии в соответствии с пунктом 4 (далее - "заверенные контракты") по счету, указанному в подпункте 1, по предъявлению требования об оплате услуг банком указанного в подпункте 1.
6. (1) Правительство Республики Казахстан должно обеспечить следующее:
а) обеспечить прохождение необходимых таможенных процедур и транспортировку оснащения на территории Республики Казахстан;
б) освободить Японские власти от уплаты налоговых пошлин, внутренних налогов и других сборов, которые могут взиматься в Республике Казахстан в отношении поставок оснащения и услуг по Гранту;
в) представлять Японским властям, при возникновении такой необходимости во время поставок оснащения и услуг по заверенным контрактам, услуги по оформлению въезда на территорию Республики Казахстан и проживанию в период выполнения работ;
г) правильное и эффективное использование оборудования;
д) оплатить все расходы, связанные с выполнением Гранта, которые не оплачиваются Грантом;
(2) В отношении судоходного и морского страхования оборудования приобретенного по Гранту, Правительство Республики Казахстан должно воздержаться от любых ограничений, которые могут повредить здоровой и честной конкуренции среди судоходных и морских страховых компаний.
(3) Оборудование, приобретенное по Гранту, не может быть экспортировано с территории Республики Казахстан.
7. Оба Правительства должны консультировать противоположную сторону по всем вопросам, которые могут возникнуть касательно данных договоренностей.
Я предлагаю Вам следующее: данная Нота и ответная Нота Вашего Превосходительства от имени Правительства Республики Казахстан образуют Соглашение между двумя Правительствами, которое войдет в силу в день получения письменного уведомления, подтверждающего выполнение соответствующих внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Пользуясь, случаем, возобновляю уверения в своем высоком уважении".
От имени Правительства Республики Казахстан имею честь подтвердить предыдущие договоренности, а также то, что Нота Вашего Превосходительства и данная Нота образуют Соглашение между двумя Правительствами, которое вступит в силу в день получения письменного уведомления, подтверждающего выполнение соответствующих внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Пользуясь, случаем, возобновляю уверения в своем высоком уважении.
____________________
Касымжомарт ТОКАЕВ
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
Согласованный Протокол по процедурным деталям
В соответствии с пунктами 1., 3., 4. и 5. Обменных Нот между Правительством Республики Казахстан и Правительством Японии от 14 марта 2006 г. (далее - "Обменные Ноты"), относительно культурного сотрудничества с Японией, по проекту "Поставка оборудования (далее - "Оборудование") для образовательного комплекса Алматинского хореографического училища им. А. Селезнева" (далее - "Проект"), Представители Правительства Республики Казахстан и Правительства Японии желают установить следующие процедурные правила, которые были установлены между двумя Правительствами:
Тендер

5. (1) Қазақстан Республикасының Үкiметi немесе осыған уәкiлеттi орган кез келген Жапония банкiнде Қазақстан Республикасының Үкiметi немесе осыған уәкiлеттi орган көрсететiн Қазақстан Республикасының атына грантты орындау мақсатында пайдаланылатын банк шотын ашуы қажет.
(2) Жапония Үкiметi 4-тармаққа сәйкес Жапония Үкiметi бекiткен келiсiм-шарттар (бұдан әрi - "бекiтiлген келiсiм-шарттар") бойынша 1-тармақшада көрсетiлген шот бойынша 1-тармақшада көрсетiлген банк қызметiн төлеу туралы талап қою жөнiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе осыған уәкiлеттi органның мiндеттемелерiн жапон иенiнде төлеуi тиiс.
6. (1) Қазақстан Республикасының Үкiметi мыналарды қамтамасыз етуi тиiс:
(а) Қазақстан Республикасының аумағында жарақтандыруды қажеттi кедендiк рәсiмдеуден өткiзудi және оны тасымалдауды қамтамасыз ету;
(б) грант бойынша жарақтандыруды жеткiзу және қызмет көрсетуге қатысты Жапония өкiметтерiн Қазақстан Республикасындағы алынатын салықтар бажынан, iшкi салықтардан және өзге де қаржы алымдарын төлеуден босату;
(в) бекiтiлген келiсiм-шарттар бойынша жарақтандыру мен қызмет көрсетулердi жеткiзу кезiнде осындай қажеттiлiк туындаған жағдайда, Жапония өкiметтерiне Қазақстан Республикасының аумағына кiрудi ресiмдеу және жұмыстарын орындау кезеңiнде тұру үшiн жағдай жасау;
(г) жабдықтарды дұрыс және тиiмдi пайдалану;
(д) грантпен төленбейтiн грантты орындауға байланысты барлық шығыстарды төлеу;
(2) грант бойынша сатып алынатын жабдықтарды кеме және теңiз қатынасы арқылы сақтандыруға қатысты Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кеме және теңiз қатынасын сақтандыру компаниялары арасындағы адал және шынайы бәсекелестiкке зиян келтiретiн қандай да бiр шектеулерден бас тартуы қажет;
(3) грант бойынша сатып алынған жабдықтар Қазақстан Республикасының аумағынан экспортқа шығарылмайды.
7. Екi Үкiмет осы келiсiмдерге қатысты туындайтын барлық мәселелер бойынша қарама-қарсы тарапқа кеңес беруi тиiс.
Мен Сiзге осы Нота мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң атынан Сiздiң Жоғары мәртебеңiздiң жауап Нотасы екi Үкiметтiң арасындағы Келiсiмдi құрайтынын ұсынғанды жөн көрдiм, ол оның күшiне енуi үшiн қажеттi мемлекетiшiлiк рәсiмдердiң орындалғандығын растайтын жазбаша хабарламаны алған күнiнен бастап, күшiне енедi.
Қолайлы жағдайды пайдаланып, Сiзге деген жоғары құрметiмдi бiлдiремiн."
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң атынан алдыңғы келiсiмдердi сондай-ақ, Сiздiң Жоғары мәртебеңiздiң жауап Нотасы мен осы Нота екi Yкiметтiң арасындағы Келiсiм күшiне енуi үшiн қажеттi мемлекетiшiлiк рәсiмдердiң орындалғандығы туралы жазбаша хабарламаны алған күнiнен бастап, екi Yкiметтiң арасындағы келiсiмдi қалыптастыратындығын растау құрметiне ие болып отырмын.
Қолайлы жағдайды пайдаланып, Сiзге деген құрметiмдi тағы да бiлдiргiм келедi.
Қасымжомарт Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Сыртқы iстер министрi
Рәсiмдiк шаралар жөнiндегi келiсiлген хаттама
Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Жапония Үкiметi арасында "А.В. Селезнев атындағы Алматы хореографиялық училищесi бiлiм беру кешенiне арналған жабдықтарды (бұдан әрi - Жабдық) жеткiзу" жобасы (бұдан әрi - "Жоба") бойынша Жапониямен мәдени ынтымақтастыққа қатысты 2006 жылғы 14 наурыздағы Алмасу ноталарының (бұдан әрi "Алмасу ноталары") 1., 2., 3., 4. және 5-тармақтарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Жапония Үкiметiнiң өкiлдерi екi үкiмет арасында белгiленген мынадай рәсiмдiк шараларды бекiтуге тiлек бiлдiредi:
1. Тендер

(1) Грант должен быть использован эффективно и не дискриминационно для покупки оборудования и оказания услуг, указанных в подпункте 1 пункта 3 Обменных Нот. Для того чтобы обеспечить соответствие данным требованиям, необходимо чтобы Правительство Республики Казахстан или уполномоченный на то орган, нанял независимого агента для оказания помощи Правительству Республики Казахстан или уполномоченному органу, в проведении тендера.
Правительство Республики Казахстан или уполномоченный орган должен заключить контракт, в соответствии с пунктом 4 Обменных Нот, в течение 1 месяца после даты вступления в силу Обменных Нот с Японским международным агентством по сотрудничеству "JICS" (далее - "Агент") для оказания поддержки Правительству Республики Казахстан или уполномоченному органу, в соответствии с перечнем услуг Агента, указанных в 4-м пункте Приложения.
(2) Данный контракт вступает в силу после получения письменного подтверждения от Правительства Японии.
2. Оплата услуг агента
(1) Сумма, указанная в пункте 1 Обменных Нот, должна включать оплату услуг Агента.
(2) Правительство Республики Казахстан или уполномоченный орган должен направить платежный документ, в соответствии с пунктом 5 обменных Нот в банк, указанный в подпункте 4 Обменных Нот.
3. Представители Правительства Республики Казахстан не должны принимать участие в работе Японских властей по приобретению оборудования и в оказании услуг, указанных в пункте 4 Обменных Нот.
4. Когда план или проект Плана будет сформулирован, Правительство Республики Казахстан должно провести консультацию и получить согласие Правительства Японии.
___________________              ___________________
Тетсуо ИТО                    Касымжомарт ТОКАЕВ
Чрезвычайный и Полномочный         Министр иностранных дел
Посол Японии в Республике       Республики Казахстан
Казахстан
Протокол обсуждений
В связи с обменными нотами от 14 марта 2006 г. относительно культурного сотрудничества с Японией по проекту "Поставка оборудования для образовательного комплекса Алматинского хореографического училища им. А. Селезнева" (далее - "Обменные Ноты"), представители Японии и Казахстана договорились о нижеследующем:
1. В соответствии с подпунктом 1 пункта 3 Обменных Нот, представители Японии заявили, что Правительство Японии считает, что Правительство Республики Казахстан предпримет все необходимые меры для предотвращения всех предложений, подарков, стремлений получить прибыль, которые могут расцениваться как коррупционная деятельность в отношении контрактов, указанных в пункте 4 Обменных Нот.

(1) Грант Алмасу ноталарының 3-тармағының 1-тармақшасында көрсетiлген жабдықтар мен қызмет көрсетулердi сатып алу үшiн тиiмдi және кемсiтiлмей пайдаланылуы тиiс. Осы талаптарға сәйкестiктi қамтамасыз ету үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi немесе осыған уәкiлеттi орган Қазақстан Республикасының Үкiметi мен осыған уәкiлеттi органға теңдер өткiзуге көмек көрсету үшiн тәуелсiз агент жалдауы қажет.
Қазақстан Республикасының Үкiметi немесе осыған уәкiлеттi орган Қосымшаның 4-тармағында көрсетiлген Агент қызметiнiң тiзбесiне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi немесе осыған уәкiлеттi органға көмек көрсету үшiн Жапония халықаралық ынтымақтастық жүйесiнiң "JICS" (бұдан әрi - Агент) қатысуына Алмасу ноталары күшiне енгеннен кейiнгi бiр айдың iшiнде алмасу ноталарының 4-тармағына сәйкес келiсiм-шарт жасасуы тиiс.
(2) Осы келiсiм-шарт Жапония Үкiметiнен жазбаша түрде растау алынғаннан кейiн күшiне енедi.
2. Агенттiң қызметiн төлеу
(1) Алмасу ноталарының 1-тармағында көрсетiлген сома Агенттiң қызметiн төлеудi қамтуы тиiс.
(2) Қазақстан Республикасының Үкiметi немесе осыған уәкiлеттi орган Алмасу ноталарының 5-тармағына сәйкес Алмасу ноталарының 4-тармақшасында көрсетiлген банкке төлем құжатын жiберуi қажет.
3. Қазақстан Республикасының Үкiметi Алмасу ноталарының 4-тармағында көрсетiлген жабдықтар мен қызметтердi сатып алу жөнiндегi Жапония өкiметiнiң жұмысына қатыспауы тиiс.
4. Жоспар немесе Жоспардың жобасы қалыптастырылған жағдайда Қазақстан Республикасының Үкiметi кеңес өткiзуi және Жапония Үкiметiнiң келiсiмiн алуы тиiс.
_____________________                         ______________________
Tетcуo ИТО                                    Қасымжомарт Тоқаев
Қазақстан Республикасындағы                   Қазақстан Республикасы
Жапонияның Төтенше                            Сыртқы iстер министрi
және Өкiлеттi елшiсi
Талқылау хаттамасы
"A.B. Селезнев атындағы Алматы хореографиялық училищесi бiлiм беру кешенiне арналған жабдықтарды жеткiзу" жобасы бойынша Жапониямен мәдени ынтымақтастыққа қатысты 2006 жылғы 14 наурыздағы Алмасу ноталарына (бұдан әрi - "Алмасу ноталары") байланысты Жапония мен Қазақстан өкiлдерi мыналар туралы келiстi:
1. Алмасу ноталарының 3-тармағының 1-тармақшасына сәйкес Жапонияның өкiлдерi Қазақстан Республикасының Үкiметi келiсiм-шартқа қатысты Алмасу ноталарының 4-тармағында көрсетiлген сыбайлас жемқорлық қызметi ретiнде бағалануы мүмкiн барлық ұсыныстарды, сыйлықтарды, пайда алуға ұмтылуды болдырмау үшiн барлық қажеттi шараларды қабылдайды деп Жапония Үкiметi санайтынын мәлiмдедi.

2. Представители казахстанской делегации заявили, что не возражают против данного заявления Японской стороны.
_________________                   ___________________
Тетсуо ИТО                        Касымжомарт ТОКАЕВ
Чрезвычайный и Полномочный        Министр иностранных дел
Посол Японии в Республике         Республики Казахстан
Казахстан
Приложение
Перечень услуг Агента
1. Подготовка перечня оборудования для проведения тендера (далее - "Оборудование"), на основании которого запрос Правительства Республики Казахстан или уполномоченного на то органа, в письменной форме будет направлен в Посольство Японии в Республике Казахстан.
2. Рассмотрение стоимости и характеристики оборудования для определения самой высокой цены тендера.
3. Подготовка проектов тендерных документов, в которых будут определены сроки и условия тендера, а также технические характеристики.
4. Публичное объявление о проведении тендера и распространение тендерных документов.
5. Правительство Республики Казахстан или уполномоченное на то лицо открывает тендер в офисе Агента в присутствии представителей участников тендера и осуществляет оценку тендера и проведение тендера.
6. Подготовка отчета о проведении тендера на английском языке, и направление отчета в Правительство Республики Казахстан или уполномоченному органу.

2. Қазақстан делегациясының өкiлдерi Жапония тарапының осы өтiнiшiне қарсы емес екендiгiн мәлiмдейдi.
_____________________                         ______________________
Tетcуo ИТО                                    Қасымжомарт Тоқаев
Қазақстан Республикасындағы                   Қазақстан Республикасы
Жапонияның Төтенше                            Сыртқы iстер министрi
және Өкiлеттi елшiсi
Қосымша
Агент қызметтерiнiң тiзбесi
1. Тендер өткiзу yшiн жабдықтардың (бұдан әрi - "Жабдық") тiзiмiн дайындау, оның негiзiнде сауалы Қазақстан Республикасының Үкiметi немесе осыған уәкiлеттi органның жазбаша нысанда Қазақстан Республикасындағы Жапония Елшiлiгiне жолданатын болады.
2. Тендердiң неғұрлым жоғары бағасын анықтау үшiн жабдықтардың құны мен сипаттамасын қарау.
3. Тендердiң мерзiмдерi мен шарттарын, сондай-ақ техникалық сипаттамасын анықтайтын тендер құжаттарының жобаларын дайындау.
4. Тендер өткiзу туралы хабарландыруды жариялау және тендер құжаттарын тарату.
5. Қазақстан Республикасының Үкiметi немесе осыған уәкiлеттi тұлға Агенттiң офисiнде тендерге қатысушылар өкiлдерiнiң қатысуымен теңдердi ашады және тендердi бағалау мен тендердi өткiзудi жүзеге асырады.
6. Тендер өткiзу туралы ағылшын тiлiнде есеп дайындау және есептi Қазақстан Республикасының Үкiметiне немесе осыған уәкiлеттi органға жiберу.