О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О борьбе с терроризмом"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 2006 года N 956
Сноска. Проект Закона отозван из Парламента постановлением Правительства РК от 27 июня 2007 года N  533 .
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О борьбе с терроризмом".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений в Закон
Республики Казахстан "О борьбе с терроризмом"
Статья 1 . Внести в  Закон  Республики Казахстан от 13 июля 1999 г. "О борьбе с терроризмом" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 19, ст. 649; 2002 г., N 4, ст. 32; 2005 г., N 23, ст. 142) следующие изменения и дополнения:
1) в статье 1:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) террористическая организация - юридическое лицо или объединение юридических лиц, иностранная или международная организация осуществляющие террористическую деятельность на территории Республики Казахстан и (или) другого государства и признанные судом террористическими либо объединение преступных групп, созданных для совершения преступлений, преследующих террористические цели (террористические группы);";
часть вторую подпункта 8) изложить в следующей редакции:
"К антитеррористическим операциям относятся охранные мероприятия по обеспечению безопасности охраняемых лиц, перечень которых установлен законодательными актами Республики Казахстан;";
дополнить подпунктами 11), 12) и 13) следующего содержания:
"11) борьба с терроризмом - деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению террористической деятельности и минимизации ее последствий;
12) финансирование терроризма - обеспечение террористов и (или) террористических организаций деньгами и (или) иным имуществом для осуществления террористической деятельности;
13) уполномоченный государственный орган по координации борьбы с терроризмом - государственный орган, определяемый Президентом Республики Казахстан, и осуществляющий в пределах своих полномочий государственное регулирование в области борьбы с терроризмом.";
2) в статье 2:
в заголовке слова "в области борьбы" заменить словами "о борьбе";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Законодательство Республики Казахстан о борьбе с терроризмом основывается на  Конституции  Республики Казахстан и состоит из настоящего Закона и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан.";

"Терроризмге қарсы күрес туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 3 қазандағы N 956 Қаулысы
Ескерту. Заңның жобасы Қазақстан Республикасының Парламентiнен қайтарып алынды - ҚР Үкіметінің 2007.06.27. N  533  қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"Терроризмге қарсы күрес туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
"Терроризмге қарсы күрес туралы" Қазақстан Республикасының
Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
1-бап.  "Терроризмге қарсы күрес туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шiлдедегi  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 19, 649-құжат; 2002 ж. N 4, 32-құжат; 2005 ж. N 23, 142-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) 1-бапта:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"террористiк ұйым - Қазақстан Республикасының және (немесе) басқа мемлекеттiң аумағында террористiк iс-әрекеттi жүзеге асыратын және сот террористiк деп таныған заңды тұлға немесе заңды тұлғалар бiрлестiгi, шетелдiк немесе халықаралық ұйым не террористiк мақсатты көздейтiн қылмыстарды жасау үшiн құрылған қылмыстық топтар бiрлестiгi;";
8) тармақшаның екiншi бөлiгi мынадай редакцияда жазылсын:
"Тiзбесi Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде белгiленген күзетiлетiн адамдардың қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi күзет ic-шаралары терроризмге қарсы операцияларға жатады";
мынадай мазмұндағы 11), 12) және 13) тармақшалармен толықтырылсын;
"11) терроризмге қарсы күрес - террористiк iс-әрекеттiң алдын алу, анықтау, жолын кесу және оның зардаптарын барынша азайту жөнiндегi iс-қимыл;
12) терроризмдi қаржыландыру - террористiк iс-әрекеттi жүзеге асыру үшiн террористердi және (немесе) террористiк ұйымдарды ақшалай және (немесе) өзге де мүлiкпен қамтамасыз ету;
13) терроризмге қарсы күрестi үйлестiру жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк орган - Қазақстан Республикасының Президентi белгiлейтiн және терроризмге қарсы күрес саласында мемлекеттiк реттеудi өзiнiң өкiлеттiгi шегiнде жүзеге асыратын мемлекеттiк орган.";
2) 2-бапта:
тақырыптағы "күрес саласындағы" деген сөздер "күрес туралы" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Терроризмге қарсы күрес туралы Қазақстан Республикасының заңнамасы Қазақстан Республикасының Конституциясына негiзделедi және Қазақстан Республикасының осы Заңынан және өзге де нормативтiк құқықтық актiлерiнен тұрады";

3) пункт 1 статьи 3 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) минимальной огласки технических приемов и тактики проведения антитеррористических операций, а также состава участников указанных операций.";
4) статью 4 изложить в следующей редакции:
"Статья 4. Общегосударственная система борьбы с терроризмом
1. Президент Республики Казахстан определяет основные направления государственной политики в области борьбы с терроризмом.
2. Правительство Республики Казахстан организует обеспечение деятельности государственных органов в области борьбы с терроризмом необходимыми силами, средствами и ресурсами;
Правительство Республики Казахстан определяет порядок предоставления транспортных средств и средств связи для проведения антитеррористических операций.
3. Государственные органы, осуществляющие непосредственную борьбу с терроризмом:
1) Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
2) Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
3) Служба охраны Президента Республики Казахстан;
4) Министерство обороны Республики Казахстан;
5) Уполномоченный государственный орган в сфере противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма.
4. Уполномоченный государственный орган по координации борьбы с терроризмом определяется из числа государственных органов, осуществляющих непосредственную борьбу с терроризмом.
Уполномоченный государственный орган по координации борьбы с терроризмом:
координирует в пределах своих полномочий деятельность государственных органов Республики Казахстан в сфере борьбы с терроризмом и организует их взаимодействие;
осуществляет контроль за реализацией государственными органами Республики Казахстан комплекса мер по усилению систем безопасности и готовности к нейтрализации террористических угроз;
в установленном законодательством порядке разрабатывает Государственную программу в области борьбы с терроризмом и осуществляет контроль за ее реализацией;
представляет Президенту Республики Казахстан ежегодный доклад о принимаемых мерах по противодействию терроризму, а также осуществляет текущее информирование Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан о террористических угрозах.
5. В деятельности по предупреждению, выявлению и пресечению террористических проявлений в пределах своей компетенции участвуют и другие государственные органы.";
5) в статье 7:
пункт 3 изложить в следующей редакции:

3) 3-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) терроризмге қарсы операцияларды жүргiзудiң техникалық әдiстерi мен тактикаларын, сондай-ақ көрсетiлген операцияларға қатысушылардың құрамын барынша аз жариялау";
4) 4-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"4-бап. Терроризмге қарсы күрестiң жалпы мемлекеттiк жүйесi
1. Қазақстан Республикасының Президентi терроризмге қарсы күрес саласындағы мемлекеттiк саясаттың негiзгi бағыттарын анықтайды.
2. Қазақстан Республикасының Үкiметi терроризмге қарсы күрестi тiкелей жүзеге асырушы мемлекеттiк органдардың қызметiн қажеттi күштермен, құралдармен және ресурстармен қамтамасыз етудi ұйымдастырады.
Қазақстан Республикасының Үкiметi терроризмге қарсы операцияларды жүргiзу үшiн көлiк құралдары мен байланыс құралдарын беру тәртiбiн анықтайды.
3. Терроризмге қарсы тiкелей күрестi жүзеге асыратын мемлекеттiк органдар:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетi;
2) Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi;
3) Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi;
4) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi;
5) Заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл жасау саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк орган.
4. Терроризмге қарсы күрестi үйлестiру жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк орган терроризмге қарсы күрестi тiкелей жүзеге асыратын мемлекеттiк органдарынан белгiленедi.
Терроризмге қарсы күрестi үйлестiру жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк орган:
өз өкiлеттiгi шегiнде Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарының терроризмге қарсы күрес саласындағы қызметiн үйлестiредi және олардың өзара iс-қимылдарын ұйымдастырады;
Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының қауiпсiздiк жүйелерiн және террористiк қатерлердi бейтараптандыруға дайындықтарын күшейту жөнiндегi кешендi шаралардың iске асырылуын бақылауды жүзеге асырады;
терроризмге қарсы күрес саласындағы Мемлекеттiк бағдарламаны заңнамада белгiленген тәртiппен әзiрлейдi және оның iске асырылуын бақылауды жүзеге асырады;
Қазақстан Республикасының Президентiне терроризмге қарсы iс-қимыл жасау бойынша қабылданатын шаралар туралы жыл сайын баяндама ұсынады, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президентiн және Қазақстан Республикасының Үкiметiн террористiк қауiп-қатерлер туралы ағымдағы хабардар етудi жүзеге асырады.
5. Террористiк көрiнiстердiң алдын алу, анықтау және жолын кесу жөнiндегi iс-әрекетке өз құзыретi шегiнде басқа да мемлекеттiк органдар қатысады.";
5) 7-бапта:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Служба охраны Президента Республики Казахстан обеспечивает безопасность Президента Республики Казахстан и иных охраняемых лиц, подлежащих охране в соответствии с законодательством Республики Казахстан";
дополнить пунктом 5 следующего содержания:
"5. Уполномоченный государственный орган в сфере противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма осуществляет сбор и анализ информации об операциях с деньгами и (или) иным имуществом в целях исключения фактов использования финансовой системы Республики Казахстан для финансирования террористической деятельности.";
6) статью 8 изложить в следующей редакции:
"Статья 8. Компетенция иных государственных органов в борьбе
с терроризмом
Государственные органы в пределах своей компетенции:
1) разрабатывают и осуществляют профилактические информационно-пропагандистские, воспитательные, организационные, правовые, режимные, охранные и иные меры, направленные на выявление и устранение причин и условий, порождающих терроризм и способствующих терроризму и осуществлению террористической деятельности, а также на минимизацию последствий террористической деятельности;
2) предоставляют материально-технические и финансовые средства, информацию, транспортные средства, средства связи, медицинское оборудование, медикаменты и медицинское обслуживание, спасательные и другие средства, а также оказывают в целях борьбы с терроризмом иную экстренную помощь.".
7) в статье 12:
пункт 1 дополнить частью второй следующего содержания:
"Порядок взаимодействия государственных органов при подготовке и проведении мероприятий по пресечению террористических акций в Республике Казахстан определяется Правительством Республики Казахстан.";
в пункте 2:
слова "непосредственного осуществления" заменить словами "подготовки и проведения";
слова "создаются республиканский или региональные оперативные штабы" заменить словами "проведение антитеррористической операции осуществляется республиканским и (или) областным оперативными штабами.";
8) в статье 13:
пункт 1 дополнить частью второй следующего содержания:
"При проведении антитеррористических операций по пресечению террористических акций, объектами которых являются охраняемые лица, руководство операциями осуществляется Службой охраны Президента Республики Казахстан.";
пункт 3 дополнить предложением вторым следующего содержания:
"Руководитель оперативного штаба несет персональную ответственность за проведение антитеррористической операции.";
в пункте 4:
после слов "террористической акции" дополнить словами "без применения силы";
дополнить частью второй следующего содержания:
"Ведение переговоров с террористами не может служить основанием или условием их освобождения от ответственности за совершенные деяния.";

"3. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi Қазақстан Республикасы Президентiнiң және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес күзетiлуi тиiс өзге де күзетiлетiн адамдардың қауiпсiздiгiн қамтамасыз етедi";
мынадай мазмұндағы 5-тармақпен толықтырылсын:
"5. Заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл жасау саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк орган террористiк iс-әрекеттi қаржыландыру үшiн Қазақстан Республикасының қаржы жүйесiн пайдалану фактiлерiн болдырмау мақсатында ақшалай және (немесе) өзге де мүлiктiк операциялар туралы ақпараттарды жинауды және талдауды жүзеге асырады.";
6) 8-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"8-бап. Терроризмге қарсы күрестегi өзге де мемлекеттiк органдардың құзыретi
Мемлекеттiк органдар өз құзыретi шегiнде:
1) терроризмдi тудыратын әрi терроризмге және террористiк iс-әрекеттi жүзеге асыруға ықпал ететiн себептер мен жағдайларды анықтауға және жоюға, сондай-ақ террористiк iс-әрекеттiң зардаптарын барынша азайтуға бағытталған алдын ала ақпараттық-насихаттау, тәрбиелiк, ұйымдастырушылық, құқықтық, режiмдiк, күзет және өзге де шараларды әзiрлейдi және жүзеге асырады;
2) материалдық-техникалық және ақшалай қаражатты, ақпаратты, көлiк құралдарын, байланыс құралдарын, медициналық жабдықтарды, дәрi-дәрмектер мен медициналық қызмет көрсетудi, құтқару және басқа да құралдарды бередi, сондай-ақ терроризмге қарсы күрес мақсатында өзге де шұғыл көмек көрсетедi;
7) 12-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасында террористiк акциялардың жолын кесу жөнiндегi iс-шараларды дайындау және жүргiзу кезiнде мемлекеттiк органдардың өзара iс-қимыл тәртiбiн Қазақстан Республикасының Yкiметi белгiлейдi.";
2-тармақта:
"тiкелей жүзеге асыру" деген сөздер "дайындау және жүргiзу" деген сөздермен ауыстырылсын;
"республикалық немесе аймақтық оралымды штабтар құрылады" деген сөздер "терроризмге қарсы операцияларды жүргiзудi республикалық және (немесе) облыстық жедел штабтар жүзеге асырады" деген сөздермен ауыстырылсын.";
8) 13-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Объектiлерi күзетiлетiн адамдар болып табылатын террористiк акциялардың жолын кесу бойынша терроризмге қарсы операцияларды жүргiзу кезiнде операцияларға басшылық жасауды Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi жүзеге асырады.";
3-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi сөйлеммен толықтырылсын:
"Жедел штаб басшысы терроризмге қарсы операцияны жүргiзуге жеке жауап бередi.";
4-тармақта:
"террористiк акцияның" деген сөзден кейiн "күш қолданбай" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Террористермен келiссөз жүргiзу оларды жасаған iс-әрекеттерi үшiн жауапкершiлiктен босатуға негiз немесе жағдай жасау болып табылмайды.";

9) пункт 1 статьи 14 дополнить частью второй следующего содержания:
"По решению руководителя оперативного штаба для проведения антитеррористической операции могут привлекаться силы и средства других государственных органов и организаций, независимо от форм собственности.";
10) в статье 15:
пункт 1 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) приостанавливать оказание услуг связи юридическим и физическим лицам или ограничивать использование сети и средств связи.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Нахождение в зоне проведения антитеррористической операции представителей средств массовой информации и осуществление ими звукозаписи, фото- и видеосъемки допускается только с разрешения руководителя оперативного штаба.";
11) статью 21 изложить в следующей редакции:
"Статья 21. Признание организации террористической и ее
ответственность за террористическую деятельность
1. Организации признаются террористическими в судебном порядке.
2. Заявление о признании организации террористической подается прокурором в суд, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 3 настоящей статьи.
Заявление о признании иностранной или международной организации, осуществляющей террористическую деятельность на территории Республики Казахстан и (или) другого государства, террористической подается в суд города Астаны Генеральным прокурором Республики Казахстан.
Организация признается террористической, если хотя бы одно из ее структурных подразделений осуществляет террористическую деятельность с ведома одного из руководящих органов данной организации.
Признание организации террористической влечет за собой запрет ее деятельности на территории Республики Казахстан, а в случае, если такие организации являются юридическими лицами, также их ликвидацию.
При ликвидации организаций, признанных террористическими, принадлежащее им имущество конфискуется и обращается в доход Республики Казахстан.
При наличии достаточных оснований полагать, что организация, в отношении которой подано заявление о признании террористической, может реализовать или сокрыть имущество, заявитель принимает все необходимые меры к обеспечению сохранности имущества указанной организации.
В случае признания судом иностранной или международной организации террористической запрещается деятельность данной организации на территории Республики Казахстан, а ее филиалы и представительства ликвидируются, принадлежащее им имущество и имущество указанных организаций конфискуются и обращаются в доход государства.
Государственные органы Республики Казахстан и организации, независимо от форм собственности по требованию органов прокуратуры обязаны в пределах своей компетенции предоставлять материалы для формирования доказательственной базы, необходимой для признания организации террористической.";

9) 14-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Терроризмге қарсы операцияны жүргiзу үшiн жедел штаб басшысының шешiмi бойынша меншiк нысандарына қарамастан, басқа да мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың күштерi және құралдары тартылуы мүмкiн.";
10) 15-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) заир және жеке тұлғаларға байланыс қызметтерiн көрсетудi тоқтата түру немесе желiлер мен байланыс құралдарын пайдалануды шектеуге" 3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Терроризмге қарсы операцияны жүргiзу аймағында бұқаралық ақпарат құралдары өкiлдерiнiң болуына және олардың дыбыс жазу, суретке және бейне түсiрудi жүзеге асыруға тек жедел штаб басшысының рұқсатымен жол берiледi.";
11) 21-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"21-бап. Ұйымдарды террористiк деп тану және оның террористiк iс-әрекеттерi үшiн жауапкершiлiгi
1. Ұйымдар террористiк деп сот тәртiбiмен танылады.
2. Осы баптың 3-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, ұйымдарды террористiк деп тану туралы арызды прокурор сотқа бередi.
3. Қазақстан Республикасы аумағында және (немесе) басқа мемлекетте террористiк iс-әрекеттi жүзеге асыратын шетелдiк немесе халықаралық ұйымды террористiк деп тану туралы арызды Қазақстан Республикасының Бас прокуроры Астана қаласының сотына бередi.
4. Егер де ұйымның құрылымдық бөлiмшелерiнiң бiрi осы ұйымға басшылық ететiн органдарының бiрiнiң рұқсатымен террористiк iс-әрекеттi жүзеге асыратын болса, ол ұйым террористiк деп танылады.
Ұйымды террористiк деп тану Қазақстан Республикасының аумағында оның қызметiн тоқтатуға, ал егер мұндай ұйымдар заңды тұлғалар болып табылған жағдайда оларды таратуға да алып келедi.
Террористiк деп танылған ұйымдарды тарату кезiнде оған тиесiлi мүлiк тәркiленедi және Қазақстан Республикасының кiрiсiне берiледi.
Өзiне қатысты террористiк деп тану туралы арыз берiлген ұйым мүлiктерiн сатуы немесе жасыруы мүмкiн деп пайымдауға жеткiлiктi негiздер болған кезде арыз берушi көрсетiлген ұйым мүлкiнiң сақталуын қамтамасыз етуге барлық қажеттi шараларды қолдана алады.
5. Сот шетелдiк немесе халықаралық ұйымды террористiк деп таныған жағдайда Қазақстан Республикасының аумағында осы ұйымның iс-әрекетi тоқтатылады, ал оның бөлiмшелерi мен өкiлдiктерi жойылады, оларға тиесiлi мүлiк пен көрсетiлген ұйымдардың мүлкi тәркiленедi және мемлекет кiрiсiне 6ерiледi.
6. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары және меншiк нысанына қарамастан, ұйымдар өз құзыретi шегiнде, ұйымды террористiк деп тануға қажеттi дәлелдеушi бағаны қалыптастыру үшiн прокуратура органдарына материалдар беруге мiндеттi.";

12) дополнить статьей 21-1 следующего содержания:
"Статья 21-1. Недопущение использования сетей и средств связи
для осуществления террористической
деятельности, издания и распространения
материалов террористического характера
На территории Республики Казахстан запрещаются использование сетей и средств связи для осуществления террористической деятельности, а также издание и распространение материалов террористического характера.
В случае использования сетей или средств связи для осуществления террористической деятельности, наносящей ущерб интересам личности, общества и государства, государственные органы, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, приостанавливают деятельность сетей и средств связи и запрещают их использование.
Установление наличия в информационных материалах признаков террористической деятельности осуществляется судом по месту нахождения организации, осуществившей издание таких материалов, на основании заявления прокурора.".
Статья 2 . Настоящий Закон вводится в действие со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан

12) мынадай мазмұндағы 21-1-баппен толықтырылсын:
"21-1-бап. Террористiк iс-әрекеттi жүзеге асыру үшiн желiлер мен байланыс құралдарын пайдалануға, террористiк сипаттағы материалдарды басып шығару мен таратуға жол бермеу
Қазақстан Республикасының аумағында террористiк iс-әрекеттi жүзеге асыру үшiн желiлер және байланыс құралдарын пайдалануға, сондай-ақ террористiк сипаттағы материалдарды басып шығару мен таратуға тыйым салынады.
Террористiк iс-әрекеттi жүзеге асыру үшiн жеке адам, қоғам мен мемлекет мүдделерiне зиян келтiретiн желiлер немесе байланыс құралдары пайдаланылған жағдайда мемлекеттiк органдар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес желiлер мен байланыс құралдарының қызметiн тоқтата тұрады және оларды пайдалануға тыйым салады.
Ақпараттық материалдарда террористiк iс-әрекет белгiлерiнiң болуын анықтауды прокурордың арызы негiзiнде осындай материалдарды шығаруды жүзеге асырған ұйым орналасқан жердегi сот жүзеге асырады.".
2-бап.  Осы Заң ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi