О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях"
Постановление Правительство Республики Казахстан от 21 ноября 2006 года N 1099
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений в Кодекс
Республики Казахстан об административных правонарушениях
Статья 1.  Внести в  Кодекс  Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N№5-6, ст. 24;№N 17-18, ст. 241; N№21-22, ст. 281; 2002 г., N 4, ст. 33; N 17, ст. 155; 2003 г., N 1-2, ст. 3; N 4, ст. 25; N 5, ст. 30; N 11, ст. 56, 64, 68; N 14, ст. 109; N 15, ст. 122, 139; N 18, ст. 142; N 21-22, ст. 160; N 23, ст. 171; 2004 г., N 6, ст. 42; N 10, ст. 55; N 15, ст. 86; N 17, ст. 97; N 23, ст. 139, 140; N 24, ст. 153; 2005 г., N 5, ст. 5; N 7-8, ст. 19; N 9, ст. 26; N 13, ст. 53; N 14, ст. 58; N 17-18, ст. 72; N 21-22, ст. 86, 87; N№23, ст. 104; 2006 г., N 1, ст. 5; N 2, ст. 19, 20; N№3, ст. 22; N 5-6, ст. 31; N 8, ст. 45; N 10, ст. 52; N 11, ст. 55; N№12, ст. 72, 77; N 13, ст. 85, 86; N 15, ст. 92, 95; N 16, ст. 98, 102) следующие изменения и дополнения:
1) в статье 14 слова "подвергнут административному взысканию" заменить словами "привлечен к административной ответственности";
2) статью 36 дополнить частью 3-2 следующего содержания:
"3-2. В зависимости от осуществляемого вида деятельности, численности работников и среднегодовой стоимости активов за год государственное предприятие подлежит административной ответственности в порядке, предусмотренном для юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего либо крупного предпринимательства, за исключением случаев, когда административные взыскания в равной мере действуют в отношении всех юридических лиц.";
3) в статье 37:
в заголовке слова "иностранных юридических лиц" заменить словами "юридических лиц, созданных в соответствии с законодательством другого государства,";
в частях первой и второй слова "иностранные юридические лица" заменить словами "юридические лица, созданные в соответствии с законодательством другого государства,";

"Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 21 қарашадағы N 1099 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
"Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы  кодексіне  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 5-6, 24-құжат; N 17-18, 241-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 33-құжат; N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 1-2, 3-құжат; N 4, 25-құжат; N 5, 30-құжат; N 11, 56, 64, 68-құжаттар; N 14, 109-құжат; N 15, 122, 139-құжаттар; N 18, 142-құжат; N 21-22, 160-құжат; N 23, 171-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 10, 55-құжат; N 15, 86-құжат; N 17, 97-құжат; N 23, 139, 140-құжаттар; N 24, 153-құжат; 2005 ж., N 5, 5-құжат; N 7-8, 19-құжат; N 9, 26-құжат; N 13, 53-құжат; N 14, 58-құжат; N 17-18, 72-құжат; N 21-22, 86, 87-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 2, 19, 20-құжаттар, N 3, 22-құжат; N 5-6, 31-құжат; N 8, 45-құжат; N 10, 52-құжат; N 11, 55-құжат; N 12, 72, 77-құжаттар; N 13, 85, 86-құжаттар; N 15, 92, 95-құжаттар; N 16, 98, 102-құжаттар;) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 14-бапта "әкімшілік жазаға тартуға" деген сөздер  "әкімшілік жауапкершілікке тартуға" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 36-бап мынадай мазмұндағы 3-2-бөлікпен толықтырылсын:
"3-2. Әкімшілік жаза барлық заңды тұлғаларға қатысты бірдей дәрежеде қолданылатын жағдайларды қоспағанда, жүзеге асырылатын қызмет түріне, қызметкерлердің санына және активтердің бір жылдағы орташа жылдық құнына байланысты мемлекеттік кәсіпорын шағын немесе орта не ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар үшін көзделген тәртіппен әкімшілік жауапкершілікке жатады.";
3) 37-бапта:
тақырыпта»"шетелдік заңды тұлғалардың" деген сөздер»"басқа мемлекеттің заңнамасына сәйкес құрылған заңды тұлғалардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
бірінші және екінші бөліктерде»"шетелдік заңды тұлғалар" деген сөздер»"басқа мемлекеттің заңнамасына сәйкес құрылған заңды тұлғалар" деген сөздермен ауыстырылсын;

4) в подпунктах 3) и 4) части первой статьи 45 и части третьей статьи 46 слова "совершения или непосредственным объектом" заменить словами "либо предметом совершения";
5) абзац второй части первой статьи 48 после слов "актами Республики Казахстан," дополнить словами "от суммы неперечисленных (несвоевременно перечисленных) социальных отчислений,";
6) в заголовке и части первой статей 49 и 50 слова "совершения или непосредственным объектом" заменить словами "либо предметом совершения";
7) часть первую статьи 71-1 после цифр "158-1," дополнить цифрами "158-2,";
8) статью 75 после слова "освобожден" дополнить словом "судом,";
9) в статье 87:
абзац второй части первой изложить в следующей редакции:
"влечет штраф на должностных лиц, индивидуальных предпринимателей, юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями, в размере от пяти до десяти, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере от двадцати до двадцати пяти месячных расчетных показателей.";
абзац второй части второй изложить в следующей редакции:
"влечет штраф на должностных лиц, индивидуальных предпринимателей, юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями, в размере от пятнадцати до двадцати, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере от двадцати пяти до тридцати месячных расчетных показателей.";
10) абзац первый части второй статьи 94 изложить в следующей редакции:
"2. Действия (бездействие), предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, -";
11) в заголовке и абзаце первом статьи 102-3 слова "иностранными юридическими лицами" заменить словами "юридическими лицами, созданными в соответствии с законодательством другого государства,";
12) в абзаце первом статьи 109 слова "иностранных юридических лиц и граждан" заменить словами "юридических лиц, созданных в соответствии с законодательством другого государства, и иностранцев";
13) абзац второй части второй статьи 111 после слов "в размере" дополнить словами "от шести";
14) в абзаце втором части второй статьи 114 слова "от двадцати до пятидесяти" заменить словом "тридцати";
15) абзац второй статьи 118 после слов "среднего предпринимательства," дополнить словами "или некоммерческими организациями,";

4) 45-баптың бірінші бөлігінің 3) және 4)-тармақшаларында және 46-баптың үшінші бөлігінде»"немесе оның тікелей объектісі" деген сөздер»"не жасау мәні" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 48-баптың бірінші бөлігінің екінші абзацы»"тиісінше орындалмаған сомасының," деген сөздерден кейін "аударылмаған әлеуметтік аударым (уақытылы аударылмаған) сомасының," деген сөздермен толықтырылсын;
6) 49 және 50-баптардың тақырыбында және бірінші бөлігінде»"немесе оның тікелей объектісі" деген сөздер "не мәні" деген сөздермен ауыстырылсын;
7) 71-1-баптың бірінші бөлігі "158-1," деген сандардан кейін»"158-2," сандармен толықтырылсын;
8) 75-бап»"кәмелетке толмаған адамды" деген сөздерден кейін»"сот," деген сөзбен толықтырылсын;
9) 87-бапта:
бірінші бөліктің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"лауазымды адамдарға, дара кәсіпкерлерге, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларға айлық есептік көрсеткіштің бестен онға дейінгі мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - жиырмадан жиырма беске дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.";
екінші бөліктің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"лауазымды адамдарға, дара кәсіпкерлерге, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларға айлық есептік көрсеткіштің он бестен жиырмаға, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - жиырма бестен отызға дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.";
10) 94-баптың екінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер (әрекетсіздік), -";
11) 102-3-баптың тақырыбында және бірінші абзацында»"шетелдік заңды тұлғалардың" деген сөздер»"басқа мемлекеттің заңнамасына сәйкес құрылған заңды тұлғалардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
12) 109-баптың бірінші абзацында»"шетелдік заңды тұлғалардан және азаматтардан" деген сөздер»"басқа мемлекеттің заңнамасына сәйкес құрылған заңды тұлғалардан және шетелдіктерден" деген сөздермен ауыстырылсын;
13) 111-баптың екінші бөлігінің екінші абзацы "айлық есептік көрсеткіштің" деген сөздерден кейін "алтыдан" деген сөзбен толықтырылсын;
14) 114-баптың екінші бөлігінің екінші абзацында "айлық есептік көрсеткіштің жиырмадан елуге дейінгі" деген сөздер "отыз айлық есептік көрсеткіш" деген сөздермен ауыстырылсын;
15) 118-баптың екінші абзацы "орта кәсіпкерлік субъектілері" деген сөздерден кейін«немесе "коммерциялық емес ұйымдар" деген сөздермен толықтырылсын;

16) в статье 127:
заголовок и абзац первый изложить в следующей редакции:
"Статья 127. Незаконное подключение к канализационным сетям
Незаконное подключение к канализационным сетям -";
в абзаце втором слово "влекут" заменить словом "влечет";
17) в статье 128:
абзац второй части первой после слов "юридических лиц" дополнить словами ", являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, - в размере от ста пятидесяти до двухсот, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства,";
часть вторую изложить в следующей редакции:
"2. Действия, предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, -
влекут штраф на физических лиц в размере от пятидесяти до ста, на должностных лиц - в размере от ста до ста пятидесяти, на юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, - в размере от двухсот до двухсот пятидесяти, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере от шестисот до семисот месячных расчетных показателей.";
18) абзац первый части второй статьи 129 изложить в следующей редакции:
"2. Действия, предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, -";
19) в абзаце втором статьи 134-1 слова "пятисот до тысячи" заменить словами "трехсот до четырехсот";
20) абзац первый части второй статьи 135-1 после слова "Действия" дополнить словом "(бездействие)";
21) абзац первый части второй статьи 145 изложить в следующей редакции:
"2. Действия, предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, -";
22) в статье 155:
в части второй:
абзац первый после слова "(банкротстве)," дополнить словами "а также лицом, наделенным функциями управления имуществом и делами несостоятельного должника при конкурсном производстве или реабилитационной процедуре,";
в абзаце втором:
после слов "индивидуальных предпринимателей" дополнить словами "либо лиц, наделенных функциями управления имуществом и делами несостоятельного должника при конкурсном производстве или реабилитационной процедуре,";
слова "до пятисот" заменить словами "до четырехсот";
23) дополнить статьей 158-2 следующего содержания:
"Статья 158-2. Нарушение обязанности сохранения тайны пенсионных накоплений
Нарушение обязанности сохранения сведений, содержащих тайну пенсионных накоплений, без согласия их владельца лицом, которому они стали известны в связи с профессиональной или служебной деятельностью, -
влечет штраф в размере от двадцати пяти до пятидесяти месячных расчетных показателей.";

16) 127-бапта:
тақырып және бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"127-бап. Кәріздік желілерге заңсыз қосу
Кәріздік желілерге заңсыз қосу, -";
екінші абзацтың қазақ тіліндегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылады;
17) 128-бапта:
бірінші бөліктің екінші абзацы»"заңды тұлғаларға" деген сөздердің алдынан»"шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - жүз елуден екі жүзге дейінгі мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер, -"
жеке тұлғаларға - айлық есептік көрсеткіштің елуден жүзге дейінгі мөлшерінде, лауазымды адамдарға - жүзден жүз елуге дейінгі мөлшерінде, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - екі жүзден екі жүз елуге дейінгі мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - алты жүзден жеті жүзге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.";
18) 129-баптың екінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер, - ";
19) 134-1-баптың екінші абзацында "бес жүзден мыңға дейінгі" деген сөздер»"үш жүзден төрт жүзге дейінгі" деген сөздермен ауыстырылсын;
20) 135-1-баптың екінші бөлігінің бірінші абзацы "іс-әрекеттер" деген сөздерден кейін»"(әрекетсіздік)" деген сөзбен толықтырылсын;
21) 145-баптың екінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер,  -";
22) 155-бапта:
екінші бөлікте:
бірінші абзац "жеке кәсіпкердің" деген сөздерден кейін»", сондай-ақ конкурстық іс жүргізу немесе оңалту рәсімі кезінде дәрменсіз борышкерлердің мүлкі мен істерін басқару функциялары берілген адамдардың" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші абзацта:
"дара кәсіпкерлерге" деген сөздерден кейін»"не конкурстық іс жүргізу немесе оңалту рәсімі кезінде дәрменсіз борышкерлердің мүлкі мен істерін басқару функциялары берілген адамдарға" деген сөздермен толықтырылсын;
"бес жүзге дейінгі" деген сөздер»"төрт жүзге дейінгі" деген сөздермен ауыстырылсын;
23) мынадай мазмұндағы 158-2-баппен толықтырылсын:
"158-2-бап. Зейнетақы жинақтары құпиясын сақтау міндеттерін бұзу
Өзінің кәсіби немесе қызметтік міндетіне байланысты олар белгілі болған адамның олардың иесінің келісімінсіз зейнетақы жинақтарының құпиясы қамтылған мәліметтерді сақтау міндеттерін бұзуы, -
айлық есептік көрсеткіштің жиырма бестен елуге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.";

24) в абзаце втором частей первой и второй статьи 163 слова "товаров, явившихся непосредственным объектом" заменить словами "этилового спирта и (или) алкогольной продукции, являющихся непосредственными предметами совершения административного";
25) статью 168 изложить в следующей редакции:
"Статья 168. Ненадлежащее выполнение функций агента валютного контроля
1. Ненадлежащий контроль за соблюдением требований валютного законодательства Республики Казахстан при проведении агентами валютного контроля операций, в том числе по поручениям клиентов, -
влечет предупреждение на юридические лица.
2. Непредставление либо несвоевременное представление, а равно предоставление недостоверной отчетности по валютным операциям клиентов, требуемой в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, -
влечет предупреждение на юридические лица.
3. Действия (бездействие), предусмотренные частью первой или второй настоящей статьи, совершенные неоднократно (три и более раза) в течение года после наложения административного взыскания, -
влекут штраф на юридических лиц, являющихся субъектами среднего предпринимательства, - в размере до пятидесяти, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере до двухсот месячных расчетных показателей.";
26) и статье 168-2:
дополнить частью 1-1 следующего содержания:
"1-1. Непредставление, а равно неоднократное (два и более раза в течение двенадцати последовательных календарных месяцев) несвоевременное представление, либо представление банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, в Национальный Банк Республики Казахстан недостоверных сведений и/или отчетности, представление которых требуется в соответствии с нормативными правовыми актами Национального Банка Республики Казахстан по вопросам платежей и переводов денег, -
влекут штраф на должностное лицо - в размере до двухсот, на юридическое лицо - в размере до трехсот месячных расчетных показателей.";
абзац первый части второй после слов "уполномоченным органом" дополнить словами "или Национальным Банком Республики Казахстан";
абзац первый части третьей после слова "первой" дополнить цифрами ", 1-1";
абзац первый части 4-1 после слова "Неоднократное" дополнить словами "(два и более раза в течение трех последовательных календарных месяцев)";
27) статью 169 дополнить частью четвертой следующего содержания:

24) 163-баптың бірінші және екінші бөліктерінің екінші абзацында "құқық бұзушылықтың тікелей объектісі болған тауарлар" деген сөздер»"әкімшілік құқық бұзушылық жасаудың тікелей мәні болып табылатын этиль спирті мен (немесе) алкоголь өнімі" деген сөздермен ауыстырылсын;
25) 168-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"168-бап. Валюталық бақылау агентінің функцияларын тиісінше орындамауы
1. Агенттердің валюталық бақылау операцияларын жүргізу кезінде, соның ішінде клиенттердің тапсырмалары бойынша Қазақстан Республикасының валюта заңнамасының талаптарын сақтауын тиісінше бақыламау, -
заңды тұлғаларға ескерту жасауға әкеп соғады.
2. Қазақстан Республикасының валюта заңнамасына сәйкес талап етілетін клиенттердің валюталық операциялар бойынша есептілікті табыс етпеуі не уақтылы табыс етпеуі, сол сияқты дұрыс емес есептілікті табыс етуі
заңды тұлғаларға ескерту жасауға әкеп соғады.
3. Осы баптың бірінші немесе екінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде әлденеше рет (үш және одан да көп) жасалған іс-әрекет (әрекетсіздік), -
шағын кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - айлық есептік көрсеткіштің елуге дейінгі мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - екі жүзге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.";
26) 168-2-бапта:
мынадай мазмұндағы 1-1-бөлікпен толықтырылсын:
"1-1. Банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне төлемдер мен ақша аударымдары мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес талап етілетін мәліметтерді және/немесе есептіліктерді табыс етпеуі, сол сияқты әлденеше рет (қатарынан он екі күнтізбелік ай ішінде екі және одан да көп рет) уақтылы табыс етпеуі, не дұрыс емес мәліметтерді және/немесе есептілікті табыс етуі -
лауазымды адамдарға - айлық есептік көрсеткіштің екі жүзге дейінгі мөлшерінде, заңды тұлғаларға - айлық есептік көрсеткіштің үш жүзге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.";
екінші бөліктің бірінші абзацы»"уәкілетті орган" деген сөздерден кейін "немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі" деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші бөліктің бірінші абзацы»бірінші деген сөзден кейін»", 1-1" деген санмен толықтырылсын;
4-1-бөліктің бірінші абзацы»"әлденеше рет" деген сөздерден кейін»"(қатарынан үш күнтізбелік айдың ішінде екі және одан да көп рет)" деген сөздермен толықтырылсын;
27) 169-бап мынадай мазмұндағы төртінші бөлікпен толықтырылсын:

"4. Нарушение банками, организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, очередности изъятия денег с банковского счета клиента, установленной законодательными актами Республики Казахстан, -
влечет штраф на юридическое лицо - в размере от тридцати до ста месячных расчетных показателей.";
28) в абзаце втором части одиннадцатой статьи 173 слово "пятисот" заменить словом "четырехсот";
29) в заголовке статьи 177-1 слова "Статья 177-1. Нарушение" заменить словами "Статья 177-5. Нарушение";
30) в статье 180:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Статья 180. Нарушение порядка представления отчетности, информации и документов по валютным операциям, требуемых в соответствии с валютным законодательством";
в абзаце первом части первой:
слова "(в срок, превышающий дату установленного законодательством срока)" исключить;
слова "по валютным операциям, требуемой" заменить словами ", информации и документов по валютным операциям, требуемых";
абзац первый части второй после слова "Непредставление" дополнить словами "отчетности, информации и документов по валютным операциям";
31) статью 181 исключить;
32) статью 182 изложить в следующей редакции:
"Статья 182. Нарушение срока подачи документов для получения свидетельства об уведомлении или регистрационного свидетельства
1. Нарушение физическими и юридическими лицами срока подачи документов для получения свидетельства об уведомлении или регистрационного свидетельства -
влечет предупреждение на физических и юридических лиц.
2. Действия (бездействие), предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, -
влекут штраф на физических лиц в размере до пятидесяти, на индивидуальных предпринимателей - в размере до восьмидесяти, на юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, - в размере до ста двадцати, на юридических лиц,  являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере до двухсот месячных расчетных показателей.";
33) статью 187 изложить в следующей редакции:
"Статья 187. Необеспечение резидентом выполнения обязанности по репатриации валюты
Необеспечение резидентом зачисления на банковские счета в уполномоченных банках национальной и иностранной валюты, полученной резидентом в оплату экспорта товаров (работ, услуг) либо переведенной резидентом в пользу нерезидента для осуществления расчетов по импорту товаров (работ, услуг), в случае неисполнения и (или) неполного исполнения обязательств нерезидентом, в сроки, предусмотренные условиями сделки, -
влечет штраф на физических и должностных лиц, индивидуальных предпринимателей в размере от пятнадцати до двадцати пяти, на юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, - в размере от двухсот до четырехсот, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере от пятисот до одной тысячи месячных расчетных показателей.
Примечание. Ответственность за совершение правонарушений, предусмотренных настоящей статьей, наступает в случаях, когда незачисленная валюта превышает сумму, эквивалентную десяти тысячам долларов США, и если эти действия не содержат признаков уголовно наказуемого деяния.";

"4. Банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген клиенттің банк шотынан ақша алу кезектілігін бұзуы, -
заңды тұлғаларға - айлық есептік көрсеткіштің отыздан жүзге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.";
28) 173-баптың он бірінші бөлігінің екінші абзацында "бес жүз" деген сөздер»"төрт жүз" деген сөздермен ауыстырылсын;
29) 177-1-баптың тақырыбында "177-1-бап. Шығындарды" деген сөздер "177-5-бап. Шығындарды" деген сөздермен ауыстырылсын;
30) 180-бапта:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"180-бап. Валюталық заңнамаға сәйкес талап етілетін валюта операциялары бойынша есептілікті, ақпараттарды және құжаттарды беру тәртібін бұзу";
бірінші бөліктің бірінші абзацында:
"есептілікті" деген сөзден кейін»", ақпараттар мен құжаттарды" деген сөздермен толықтырылсын;
"(заңнамада белгіленген мерзім күнінен асып кеткен мерзімде)" деген сөздер алып тасталсын;
екінші бөліктің бірінші абзацы»"Табыс етпеу" деген сөздердің алдынан»"Валюта операциялары бойынша есептілікті, ақпараттар мен құжаттарды" деген сөздермен толықтырылсын;
31) 181-бап алып тасталсын;
32) 182-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"182-бап. Хабарлама туралы куәлікті немесе тіркеу куәлігін алу үшін құжаттарды беру мерзімін бұзу
1. Жеке және заңды тұлғалардың хабарлама туралы куәлікті немесе тіркеу куәлігін алу үшін құжаттарды беру мерзімін бұзуы -
жеке және заңды тұлғаларға ескерту жасауға әкеп соғады.
2. Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер (әрекетсіздік), -
жеке тұлғаларға - айлық есептік көрсеткіштің елуге дейінгі мөлшерінде, дара кәсіпкерлерге - сексенге дейінгі мөлшерінде, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - жүз жиырмаға дейінгі мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - екі жүзге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.";
33) 187-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"187-бап. Резиденттің валюталарды қайтару жөніндегі міндеттердің орындалуын қамтамасыз етпеуі
Резидент еместің мәміле шарттарында көзделген мерзімдерде міндеттемелерді орындамаған және (немесе) толық орындамаған жағдайда, резиденттің тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) экспортын төлеуге алған не резиденттің резидент еместің пайдасына импорт бойынша есеп айырысуды жүзеге асыру үшін аударған уәкілетті банктердегі ұлттық және шетелдік валюталарды банк шоттарына аударылуын қамтамасыз етпеуі, -
жеке және лауазымды тұлғаларға, дара кәсіпкерлерге - айлық есептік көрсеткіштің он бестен жиырма беске дейінгі мөлшерінде, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - екі жүзден төрт жүзге дейінгі мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - бес жүзден бір мыңға дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
Ескертпе. Аударылмаған валюта он мың АҚШ долларына баламалы сомадан асқан және бұл әрекеттерде қылмыстық жазалау әрекетінің белгілері жоқ болған жағдайда осы бапта көзделген құқық бұзушылықтарды жасағаны үшін жауаптылық туындайды.";

34) статью 188 изложить в следующей редакции:
"Статья 188. Проведение валютных операций с нарушением валютного законодательства
1. Проведение обменных операций с иностранной валютой не через уполномоченные банки и их обменные пункты, а также обменные пункты уполномоченных организаций, проведение запрещенных валютных операций между резидентами, проведение платежей и переводов денег не через счета в уполномоченных банках, когда такое требование установлено валютным законодательством, -
влечет предупреждение на физических и юридических лиц.
2. Действия, предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного изыскания, -
влекут штраф на физических и юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, в размере до семидесяти, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере до ста процентов от суммы операции, проведенной с нарушением установленного порядка.";
35) статью 189 исключить;
36) абзац первый части четвертой статьи 206 после слова "Действия" дополнить словом "(бездействие)";
37) абзац первый части второй статьи 207 изложить в следующей редакции:
"2. Действия, предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, -";
38) абзац первый части третьей статьи 215, абзац первый части второй статьи 216, абзац первый частей второй и четвертой статьи 219 после слова "Действия" дополнить словом "(бездействие)";
39) абзац второй частей первой и второй статьи 220 и абзац второй статьи 221 после слов "среднего предпринимательства," дополнить словами "или некоммерческими организациями,";
40) в абзаце втором части второй статьи 232 слова "до пятисот" заменить словами "до четырехсот";
41) в абзаце втором части второй статьи 233:
после слов "индивидуальных предпринимателей" дополнить словами "в размере от пятнадцати до двадцати, на";
слова "пятидесяти до ста" заменить словами "трехсот до четырехсот";
слова "двухсот до трехсот" заменить словами "пятисот до шестисот";
42) абзац второй частей первой и второй статьи 235, абзац второй статей 236 и 244, абзац второй части второй статьи 248 и абзац второй статьи 249 после слов "среднего предпринимательства," дополнить словами "или некоммерческими организациями,";

34) 188-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"188-бап. Валюта заңнамасын бұза отырып валюталық операциялар жүргізу
1. Шетел валюталарын уәкілетті банктер мен олардың айырбастау пункттері арқылы емес, сондай-ақ уәкілетті ұйымдардың айырбастау пункттерімен айырбас операцияларын жүргізу, резиденттер арасында тыйым салынған валюталық операцияларды жүргізу, мұндай талап валюта заңнамасында белгіленсе, уәкілетті банктерде шоттар арқылы емес төлемдер мен аударымдарды жүргізу, -
жеке және заңды тұлғаларға ескерту жасауға әкеп соғады.
2. Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер, -
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын жеке және заңды тұлғаларға - айлық есептік көрсеткіштің жетпіске дейінгі мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - белгіленген тәртіпті бұза отырып жүргізілген операция сомасынан жүз пайызға дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.";
35) 189-бап алып тасталсын;
36) 206-баптың төртінші бөлігінің бірінші абзацы "іс-әрекеттер" деген сөздерден кейін»"(әрекетсіздік)" деген сөзбен толықтырылсын;
37) 207-баптың екінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер, -";
38) 215-баптың үшінші бөлігінің бірінші абзацы, 216-баптың екінші бөлігінің бірінші абзацы, 219-баптың екінші және төртінші бөліктерінің бірінші абзацы "іс-әрекеттер" деген сөздерден кейін "(әрекетсіздік)" сөзбен толықтырылсын;
39) 220-баптың бірінші және екінші бөліктерінің екінші абзацы "және 221-баптың екінші абзацы»орта кәсіпкерлік субъектілері" деген сөздерден кейін»"немесе коммерциялық емес ұйымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
40) 232-баптың екінші бөлігінің екінші абзацы»"бес жүзге дейінгі" деген сөздер "төрт жүзге дейінгі" деген сөздермен ауыстырылсын;
41) 233-баптың екінші бөлігінің екінші абзацында:
"дара кәсіпкерлерге" деген сөздерден кейін»"он бестен жиырмаға дейінгі мөлшерінде" деген сөздермен толықтырылсын;
"елуден жүзге дейінгі" деген сөздер»"үш жүзден төрт жүзге дейінгі" деген сөздермен ауыстырылсын;
"екі жүзден үш жүзге дейінгі" деген сөздер "бес жүзден алты жүзге дейінгі" деген сөздермен ауыстырылсын;
42) 235-баптың бірінші және екінші бөліктерінің екінші абзацы, 236 және 244-баптардың екінші абзацы, 248-баптың екінші бөлігінің екінші абзацы және 249-баптың екінші абзацы»"орта кәсіпкерлік субъектілері" деген сөздерден кейін»"немесе коммерциялық емес ұйымдар" деген сөздермен толықтырылсын;

43) в статье 251:
в абзаце первом слова "повлекшее снижение плодородия почв," исключить;
абзац второй после слов "среднего предпринимательства," дополнить словами "или некоммерческими организациями,";
44) абзац первый части второй статьи 252 после слова "Действие" дополнить словом "(бездействие)";
45) абзац второй статьи 253 после слов "среднего предпринимательства," дополнить словами "или некоммерческими организациями,";
46) заголовок и абзац первый статьи 254 изложить в следующей редакции:
"Статья 254. Невыполнение обязанностей по приведению временно занимаемых земель в состояние, пригодное для дальнейшего использования по назначению
Невыполнение обязанностей по приведению временно занимаемых земель в состояние, пригодное для дальнейшего использования по назначению, -";
47) абзац второй статьи 272 и абзац второй частей первой и второй статьи 275 после слов "среднего предпринимательства," дополнить словами "или некоммерческими организациями,";
48) в абзаце втором части третьей статьи 284 слова "размере пятисот" заменить словами "размере четырехсот";
49) абзац второй частей первой и второй статьи 294 после слов "среднего предпринимательства," дополнить словами "или некоммерческими организациями,";
50) в абзаце втором части третьей статьи 298 и в абзаце втором части второй статьи 298-1 слова ", явившихся орудиями совершения или непосредственными объектами" заменить словами "и (или) орудий административного";
51) в абзаце первом части первой статьи 306 слова "физическим или юридическим лицам иностранных государств" заменить словами "иностранцам, юридическим лицам, созданным в соответствии с законодательством другого государства,";
52) в статье 306-1:
абзац второй части второй после слов "аудиторские организации" дополнить словами ", являющихся субъектами среднего предпринимательства, - в размере от двухсот до двухсот пятидесяти, на экологические аудиторские организации, являющихся субъектами крупного предпринимательства,";
абзац второй части третьей после слов "аудиторские организации" дополнить словами ", являющихся субъектами среднего предпринимательства, - в размере от трехсот до четырехсот, на экологические аудиторские организации, являющихся субъектами крупного предпринимательства,";
в абзаце втором части четвертой слова "трехсот до четырехсот, на юридических лиц - в размере от пятисот" заменить словами "двухсот до трехсот, на юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, или некоммерческими организациями, - в размере от трехсот до четырехсот, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере от шестисот";

43) 251-бапта:
бірінші абзацта»"топырақ құнарлылығының төмендеуіне әкеп соқтырған болса" деген сөздер алып тасталсын;
екінші абзац»"орта кәсіпкерлік субъектілері" деген сөздерден кейін»"немесе коммерциялық емес ұйымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
44) 252-баптың екінші бөлігінің бірінші абзацы»"іс-әрекеттер" деген сөздерден кейін»"(әрекетсіздік)" деген сөзбен толықтырылсын;
45) 253-баптың екінші абзацы«"орта кәсіпкерлік субъектілері" деген сөздерден "кейін немесе коммерциялық емес ұйымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
46) 254-баптың тақырыбы мен бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"254-бап. Уақытша иеленген жерді мақсатына орай одан әрі пайдалану үшін жарамды күйге келтіру жөніндегі міндеттерді орындамау
Уақытша иеленген жерді мақсатына орай одан әрі пайдалану үшін жарамды күйге келтіру жөніндегі міндеттерді орындамау, -";
47) 272-баптың екінші абзацы "және 275-баптың бірінші және екінші бөліктерінің екінші абзацы»орта кәсіпкерлік субъектілері" деген сөздерден кейін»"немесе коммерциялық емес ұйымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
48) 284-баптың үшінші бөлігінің екінші абзацында»"тұлғаларға - бес жүз" деген сөздер»"тұлғаларға - төрт жүз" деген сөздермен ауыстырылсын;
49) 294-баптың бірінші және екінші бөліктерінің екінші абзацы»"орта кәсіпкерлік субъектілері" деген сөздерден кейін "немесе коммерциялық емес ұйымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
50) 298-баптың үшінші бөлігінің екінші абзацында және 298-1-баптың екінші бөлігінің екінші абзацында "құқық бұзушылық жасау құралдары немесе тікелей құқық бұзушылық объектілері болған заттары" деген сөздер»әкімшілік құқық бұзушылық заттары және (немесе) құралдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
51) 306-баптың бірінші бөлігінің бірінші абзацы»"шет мемлекеттердің жеке немесе заңды тұлғаларына" деген сөздер "шетелдіктерге, басқа мемлекеттің заңнамасына сәйкес құрылған заңды  тұлғаларға" деген сөздермен ауыстырылсын;
52) 306-1-бапта:
екінші бөліктің екінші абзацы»"экологиялық аудиторлық ұйымдарға" деген сөздердің алдынан "орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын экологиялық аудиторлық ұйымдарға - екі жүзден екі жүз елуге дейінгі мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын" деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші бөліктің екінші абзацы»"экологиялық аудиторлық ұйымдарға" деген сөздердің алдынан»орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын экологиялық аудиторлық ұйымдарға - үш жүзден төрт жүзге дейінгі мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын" деген сөздермен толықтырылсын;
төртінші бөліктің екінші абзацында»"үш жүзден төрт жүзге дейінгі мөлшерінде, заңды тұлғаларға бес жүзден" деген сөздер»екі жүзден үш жүзге дейінгі мөлшерінде, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларға - үш жүзден төрт жүзге дейінгі мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - алты жүзден" деген сөздермен ауыстырылсын;

53) абзац первый части третьей статьи 309-1 после слова "Действия" дополнить словом "(бездействие)";
54) абзац тринадцатый статьи 310 после слов "среднего предпринимательства," дополнить словами "или некоммерческими организациями,";
55) абзац первый части второй статьи 317 после слова "Действия" дополнить словом "(бездействие)";
56) абзац второй частей первой и второй статьи 323 после слов "среднего предпринимательства," дополнить словами "или некоммерческими организациями,";
57) в абзаце втором частей второй и третьей статьи 324 слова "непосредственных объектов" заменить словами "лекарственных и приравненных к ним средств, продуктов лечебно-профилактического питания и пищевых добавок, а также косметических средств, являющихся непосредственными предметами совершения административного";
58) дополнить статьей 330-1 следующего содержания:
"Статья 330-1. Неповиновение законному требованию лица, участвующего в обеспечении общественного порядка
1. Неповиновение законному требованию лица, участвующего в обеспечении общественного порядка, -
влечет штраф в размере до пяти месячных расчетных показателей.
2. Действия (бездействие), предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, -
влечет штраф в размере от пяти до десяти месячных расчетных показателей либо административный арест до пяти суток.";
59) абзац второй статьи 333 после слов "среднего предпринимательства," дополнить словами "или некоммерческими организациями,";
60) в статье 336:
в абзаце первом части первой слова ", стадионах, в скверах, парках, в общественном транспорте" исключить;
абзац первый части второй изложить в следующей редакции:
"2. Действия, предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, -";
61) абзац первый части второй статьи 336-1 изложить в следующей редакции:
"2. Действия, предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного изыскания, -";
62) в статье 344:
в абзаце втором части третьей: слова "трехсот до четырехсот" заменить словами "двухсот до трехсот";
слова "двух тысяч" заменить словами "тысячи пятисот";
в абзаце втором части четвертой:
слово "четырехсот" заменить словом "двухсот";
слова "- в размере от пятисот до двух тысяч" заменить словами ", являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, - в размере от двухсот до трехсот, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере от одной тысячи до тысячи пятисот";
часть пятую изложить в следующей редакции:

53) 309-1-баптың үшінші бөлігінің бірінші абзацы "іс-әрекеттер" деген сөздерден кейін "(әрекетсіздік)" деген сөзбен толықтырылсын;
54) 310-баптың он үшінші абзацы»"орта кәсіпкерлік субъектілері" деген сөздерден кейін "немесе коммерциялық емес ұйымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
55) 317-баптың екінші бөлігінің бірінші абзацы іс-әрекеттер" деген сөздерден кейін "(әрекетсіздік)" деген сөзбен толықтырылсын;
56) 323-баптың бірінші және екінші бөліктерінің екінші абзацы»"орта кәсіпкерлік субъектілері" деген сөздерден кейін "немесе коммерциялық емес ұйымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
57) 324-баптың екінші және үшінші бөліктерінің екінші абзацында»"құқық бұзушылықтың тікелей объектілерін" деген сөздер "әкімшілік құқық бұзушылық жасаудың тікелей мәні болып табылатын дәрілік заттарды және оларға теңестірілген заттарды, емдеу-профилактикалық тағамдар өнімдері мен тамақ қоспаларын, сондай-ақ косметикалық заттарды" деген сөздермен ауыстырылсын;
58) мынадай мазмұндағы 330-1-баппен толықтырылсын:
"330-1-бап. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын адамның заңды талабына бағынбау
1. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын адамның заңды талабына бағынбау, -
айлық есептік көрсеткіштің беске дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
2. Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер (әрекетсіздік), -
айлық есептік көрсеткіштің бестен онға дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға не бес тәулікке дейін әкімшілік қамауға әкеп соғады.";
59) 333-баптың екінші абзацы "орта кәсіпкерлік субъектілері" деген сөздерден кейін«"немесе коммерциялық емес ұйымдар" деген  сөздермен толықтырылсын;
60) 336-бапта:
бірінші бөліктің бірінші абзацында»", стадиондарда, гүлзарларда, саябақтарда, қоғамдық көлікте" деген сөздер алып тасталсын;
екінші бөліктің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер, -";
61) 336-1-баптың екінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер, -";
62) 344-бапта:
үшінші бөліктің екінші абзацында:
"үш жүзден төрт жүзге дейінгі" деген сөздер»"екі жүзден үш жүзге дейінгі" деген сөздермен ауыстырылсын;
"екі мыңға" деген сөздер»"бір мың бес жүзге" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртінші бөліктің екінші абзацында:
"төрт жүзге дейінгі" деген сөздер»"екі жүзге дейінгі" деген сөздермен ауыстырылсын;
"заңды тұлғаларға - өнімдері тәркілене отырып, айлық есептік көрсеткіштің бес жүзден екі мыңға дейінгі мөлшерінде" деген сөздер»"шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - өнімдері тәркілене отырып, айлық есептік көрсеткіштің екі жүзден үш жүзге дейінгі мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - бір мыңнан бір мың бес жүзге дейінгі мөлшерінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
бесінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Действия, предусмотренные частями третьей и четвертой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, -
влекут штраф на физических лиц в размере от двухсот до двухсот пятидесяти месячных расчетных показателей, на должностных лиц - в размере от двухсот до трехсот, на юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, - в размере от трехсот до четырехсот, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере от тысячи пятисот до двух тысяч месячных расчетных показателей с лишением лицензии на деятельность по организации телевизионного и (или) радиовещания и запрещением деятельности юридического лица.";
63) в абзаце первом части второй статьи 353:
после слов "судом недействительными," дополнить словами "официально неопубликованных в установленном порядке,";
слова ", либо неопубликование в установленном порядке" исключить;
64) абзац первый части первой статьи 354 после слов "правовых актов," дополнить словами "имеющих обязательное значение,";
65) в абзаце первом части третьей статьи 356:
после слова "предписаний," дополнить словом "представлений,";
слова "государственной инспекции" заменить словами "государственных органов";
66) дополнить статьей 356-2 следующего содержания:
"Статьей 356-2. Самовольное присвоение звания представителя власти или должностного лица, занимающего государственную должность
1. Самовольное присвоение звания представителя власти или должностного лица, занимающего государственную должность, с целью получении властных полномочий, если это деяние не содержит признаков уголовно наказуемого деяния, -
влечет штраф на физических лиц в размере от тридцати до пятидесяти месячных расчетных показателей.
2. Действия, предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, -
влечет штраф на физических лиц в размере от пятидесяти до ста месячных расчетных показателей.";
67) в статье 357-1:
в абзаце втором части первой слова "товаров, являющихся непосредственными объектами" заменить словами "предметов и (или) орудий совершения административных";
в абзаце втором части второй слова "товаров, являющихся непосредственным объектом" заменить словами "предметов и (или) орудий совершения административного";
68) абзац второй частей первой и второй статьи 357-2 после слов "среднего предпринимательства," дополнить словами "или некоммерческими организации,";

"5. Осы баптың үшінші және төртінші бөліктерінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер, -
телевизия бағдарламалары мен (немесе) радиохабарларын ұйымдастыру жөніндегі қызметке берілетін лицензиядан айырып және заңды тұлғаның қызметіне тыйым сала отырып, жеке тұлғаларға - айлық есептік көрсеткіштің екі жүзден екі жүз елуге дейінгі мөлшерінде, лауазымды тұлғаларға - екі жүзден үш жүзге дейінгі мөлшерінде, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - үш жүзден төрт жүзге дейінгі мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - бір мың бес жүзден екі мыңға дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.";
63) 353-баптың екінші бөлігінің бірінші абзацында:
"сот күші жоқ деп таныған," деген сөздерден кейін "белгіленген тәртіппен ресми жарияланбаған," деген сөздермен толықтырылсын;
", не белгіленген тәртіпте жарияламау" деген сөздер алып тасталсын;
64) 354-баптың бірінші бөлігінің бірінші абзацы»"Жеке тұлғалардың" деген сөздердің алдынан»"Міндетті маңызы бар," деген сөздермен толықтырылсын;
65) 356-баптың үшінші бөлігінің бірінші абзацында:
"нұсқауларын," деген сөзден кейін»"ұсынымдарын" деген сөзбен толықтырылсын;
"мемлекеттік инспекцияның" деген сөздер»"мемлекеттік органдардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
66) мынадай мазмұндағы 356-2-баппен толықтырылсын:
"356-2. Билік өкілінің немесе мемлекеттік қызмет атқаратын лауазымды адамның атағын өз еркімен иелену
1. Билік өкілеттіктерін алу мақсатында билік өкілінің немесе мемлекеттік қызмет атқаратын лауазымды адамның атағын өз еркімен иелену, егер бұл әрекетте қылмыстық жаза қолданылатын әрекет белгілері болмаса, -
жеке тұлғаларға - айлық есептік көрсеткіштің отыздан елуге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
2. Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер, -
жеке тұлғаларға - айлық есептік көрсеткіштің елуден жүзге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.";
67) 357-1-бапта:
бірінші бөліктің екінші абзацында»"құқық бұзушылықтың тікелей объектілері болып табылатын тауарлар" деген сөздер "әкімшілік құқық бұзушылық жасау заты және (немесе) құралы" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөліктің екінші абзацында "құқық бұзушылықтың тікелей объектілері болып табылатын тауарлар" деген сөздер»"әкімшілік құқық бұзушылық жасау заты және (немесе) құралы" деген сөздермен ауыстырылсын;
68) 357-2-баптың бірінші және екінші бөліктерінің екінші абзацы»"орта кәсіпкерлік субъектілері" деген сөздерден кейін "немесе коммерциялық емес ұйымдар" деген сөздермен толықтырылсын;

69) абзац первый части четвертой статьи 358 после слова "Действия" дополнить словом "(бездействие)";
70) абзац второй части первой статьи 364 изложить в следующей редакции:
"влечет штраф на юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, или некоммерческими организациями, - в размере от десяти до двадцати, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере от тридцати до сорока месячных расчетных показателей";
71) в статье 368:
заголовок после слова "хранения," дополнить словом "ношения,";
абзац первый части первой после слова "хранение," дополнить словом "ношение,";
дополнитъ примечанием следующего содержания:
"Примечание. Лицо, добровольно сдавшее гражданское оружие, освобождается от административной ответственности, если в его действиях не содержится состав иного правонарушения.";
72) дополнить статьей 368-1 следующего содержания:
"Статья 368-1. Нарушение порядка хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
1. Нарушение порядка хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением физическими лицами и юридическими лицами, имеющими лицензию на право торговли, экспонирования ими, -
влекут штраф на физических лиц в размере до одного, на юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, или некоммерческими организациями, - в размере от пяти до семи, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере от двадцати до двадцати пяти месячных расчетных показателей с конфискацией гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.
2. Действия (бездействие), предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, -
влекут штраф на физических лиц в размере от двух до трех, на юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, или некоммерческими организациями, - в размере от десяти до пятнадцати, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере от тридцати до тридцати пяти месячных расчетных показателей с конфискацией гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.";
73) в статье 369:
заголовок после слова "правил" дополнить словом "приобретения,";
в абзаце первом части первой:
после слова "правил" дополнить словом "приобретения,";
после слов "на хранение" дополнить словом ", ношение";
абзац первый части второй после слова "правил" дополнить словом "приобретения,";

69) 358-баптың төртінші бөлігінің бірінші абзацы "іс-әрекеттер" деген сөздерден кейін»"(әрекетсіздік)" деген сөзбен толықтырылсын;
70) 364-баптың бірінші бөлігінің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері, немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларға айлық есептік көрсеткіштің - оннан жиырмаға дейінгі мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға отыздан қырыққа дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.";
71) 368-бапта:
тақырып»"сақтау," деген сөзден кейін»"алып жүру," деген сөздермен толықтырылсын;
бірінші бөліктің бірінші абзацы "сақтауы," деген сөзден кейін»"алып жүруі," деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы ескертумен толықтырылсын:
"Ескертпе. Азаматтық қаруларды өз еркімен тапсырған адам, егер оның әрекетінде өзге құқық бұзушылық құрамы болмаса, әкімшілік жауаптылықтан босатылады.";
72) мынадай мазмұндағы 368-1-баппен толықтырылсын:
"368-1. Азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолдану бұйымдарын сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету тәртібін бұзуы
1. Оларды сату, экспозициялау құқығына лицензиясы бар жеке және заңды тұлғалардың азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолдану бұйымдарын сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету тәртібін бұзу, -
азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолдану бұйымдары тәркілене отырып, жеке тұлғаға айлық есептік көрсеткіштің бірге дейінгі мөлшерінде, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері, немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларға бестен жетіге дейінгі мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға жиырмадан жиырма беске дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
2. Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер (әрекетсіздік), -
азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолдану бұйымдары тәркілене отырып, жеке тұлғаларға айлық есептік көрсеткіштің екіден үшке дейінгі мөлшерінде, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері, немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларға оннан он беске дейінгі мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға отыздан отыз беске дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.";
73) 369-бапта:
тақырып»"патрондарды" деген сөзден кейін»"сатып алу," деген сөздермен толықтырылсын;
бірінші бөліктің бірінші абзацында:
"патрондарды" деген сөзден кейін»"сатып алу," деген сөздермен толықтырылсын;
"сақтауға" деген сөзден кейін»", алып жүруге" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші бөліктің бірінші абзацы»"патрондарды" деген сөзден кейін»"сатып алу," деген сөздермен толықтырылсын;

74) в части пятой статьи 374:
в абзаце первом слова "иностранными юридическими лицами" заменить словами "юридическими лицами, созданными в соответствии с законодательством другого государства,";
в абзаце втором слова "иностранных юридических лиц" заменить словами "юридических лиц, созданных в соответствии с законодательством другого государства,";
75) статью 379 изложить в следующей редакции:
"Статья 379. Незаконное изъятие паспортов, удостоверений личности или прием их в залог
1. Незаконное изъятие у граждан паспортов, удостоверений личности или принятие их в залог -
влекут предупреждение или штраф в размере пяти месячных расчетных показателей.
2. Действия, предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, -
влекут штраф в размере десяти месячных расчетных показателей.";
76) статью 381 изложить в следующей редакции:
"Статья 381. Нарушение порядка представления статической отчетности
1. Несвоевременное представление, представление недостоверной государственной статистической отчетности в соответствующие статистические органы -
влекут предупреждение на физических и юридических лиц.
2. Непредставление государственной статистической отчетности в соответствующие статистические органы, а также действия, предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, -
влекут штраф на физических лиц в размере пяти, на индивидуальных предпринимателей, юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, - в размере десяти, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере сорока месячных расчетных показателей.";
77) абзац второй частей первой и второй статьи 387 после слов "среднего предпринимательства," дополнить словами "или некоммерческими организациями,";
78) абзац первый части второй статьи 394 после слов "указанным в визе" дополнить словами "либо при регистрации";
79) в абзаце втором части первой статьи 405, в абзаце втором частей первой и второй статей 410 и 421, в абзаце втором статьи 423, в абзаце втором части первой статьи 424, в абзаце втором части второй статьи 426, в абзаце втором статей 427 и 428, в абзаце втором части второй статей 429 и 430 слово "объектами" заменить словами "предметами совершения административного";

74) 374-баптың бесінші бөлігінде:
бірінші абзацта»"Шетелдік заңды тұлғалардың" деген сөздер "Басқа мемлекеттің заңнамасына сәйкес құрылған заңды тұлғалардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацта "шетелдік заңды тұлғаларға" деген сөздерден кейін "басқа мемлекеттің заңнамасына сәйкес құрылған заңды тұлғаларға" деген сөздермен ауыстырылсын;
75) 379-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"379-бап. Төлқұжаттарды, жеке куәлігін заңсыз алып қою немесе оларды кепілге қабылдау
1. Азаматтардан төлқұжаттарды, жеке куәлігін заңсыз алып қою немесе оларды кепілге қабылдау -
ескерту жасауға немесе бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
2. Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер, -
он айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.";
76) 381-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"381-бап. Статистикалық есептілікті табыс ету тәртібін бұзу
1. Тиісті статистикалық органдарға мемлекеттік статистикалық есептілікті уақтылы табыс етпеу, дұрыс емес мемлекеттік статистикалық есептілікті табыс ету, -
жеке және заңды тұлғаларға ескерту жасауға әкеп соғады.
2. Тиісті статистикалық органдарға мемлекеттік статистикалық есептілікті табыс етпеу, сондай-ақ осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер -
жеке тұлғаларға - бес, дара кәсіпкерлерге, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - он, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - қырық айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.";
77) 387-баптың бірінші және екінші бөліктерінің екінші абзацы»"орта кәсіпкерлік субъектілері" деген сөздерден кейін "немесе коммерциялық емес ұйымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
78) 394-баптың екінші бөлігінің бірінші абзацы»"визада көрсетілген" деген сөздерден кейін»"не тіркеу кезіндегі" деген сөздермен толықтырылсын;
79) 405-баптың бірінші бөлігінің екінші абзацында, 410 және 421-баптардың бірінші және екінші бөліктерінің екінші абзацында, 423-баптың екінші абзацында, 424-баптың бірінші бөлігінің екінші абзацында, 426-баптың екінші бөлігінің екінші абзацында, 427 және 428-баптардың екінші абзацында, 429 және 430-баптардың екінші бөлігінің екінші абзацында "құқық бұзушылықтың тікелей объектілері", "құқық бұзушылықтың тікелей объектісі", "тікелей құқық бұзушылықтың объектілері" деген сөздер "әкімшілік құқық бұзушылық жасау құралдары" деген сөздермен ауыстырылсын;

80) в абзаце втором части шестой статьи 439:
после слов "штраф на" дополнить словами "физических лиц в размере до трех, на должностных лиц в размере от пяти до семи, на";
слова "в размере от пяти" заменить словами "- в размере от восьми";
81) дополнить статьей 440-1 следующего содержания:
"Статья 440-1. Эксплуатация железнодорожного подвижного состава без государственной регистрации или перерегистрации
1. Эксплуатация железнодорожного подвижного состава без государственной регистрации или перерегистрации в уполномоченном органе -
влечет штраф на физических лиц в размере двух, на должностных лиц, индивидуальных предпринимателей, юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, - в размере пяти, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере двадцати месячных расчетных показателей.
2. Действие (бездействие), предусмотренное частью первой настоящей статьи, совершенное повторно в течение года после наложения административного взыскания, -
влечет штраф на физических лиц в размере пяти, на должностных лиц, индивидуальных предпринимателей, юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, - в размере десяти, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере тридцати месячных расчетных показателей.";
82) в абзаце втором части третьей статьи 447 слово "десяти" заменить словом "пятнадцати";
83) в абзаце первом части первой статьи 447-1 слова "Управление автотранспортным средством" заменить словами "Эксплуатация автотранспортного средства";
84) в абзаце первом статьи 447-2 слова "иностранным физическим и юридическим лицам" заменить словами "иностранцам, юридическим лицам, созданным в соответствии с законодательством другого государства";
85) абзац второй части второй статьи 451 после слова "размере" дополнить словами "от двадцати пяти";
86) абзац второй статьи 457:
после слов "среднего предпринимательства, в размере" дополнить словами "от десяти";
после слов "крупного предпринимательства, - в размере" дополнить словами "от двадцати";
87) абзац первый части 6-1 статьи 461 после слова "регулярных" дополнить словами "или нерегулярных";
88) в статье 463:
абзац первый части второй после слова "грузов" дополнить словами "автотранспортными средствами либо";
в абзаце первом части третьей слова "Перевозка крупногабаритных и (или) тяжеловесных грузов автотранспортными средствами," заменить словами "Проезд крупногабаритных и (или) тяжеловесных автотранспортных средств";

80) 439-баптың алтыншы бөлігінің екінші абзацында:
"шағын немесе" деген сөздердің алдынан»"жеке тұлғаларға айлық есептік көрсеткіштің үшке дейінгі мөлшерінде, лауазымды адамдарға бестен жетіге дейінгі мөлшерінде," деген сөздермен толықтырылсын;
"бестен" деген сөз»"сегізден" деген сөзбен ауыстырылсын;
81) мынадай мазмұндағы 440-1-баппен толықтырылсын:
"440-1-бап. Темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеусіз немесе қайта тіркеусіз пайдалану
1. Темір жол жылжымалы құрамын уәкілетті органда мемлекеттік тіркеусіз немесе қайта тіркеусіз пайдалану -
жеке тұлғаларға - екі, лауазымды тұлғаларға, дара кәсіпкерлерге, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - бес, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - жиырма айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
2. Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекет (әрекетсіздік), -
жеке тұлғаларға - бес, лауазымды тұлғаларға, дара кәсіпкерлерге, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - он, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - отыз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.";
82) 447-баптың үшінші бөлігінің екінші абзацы»"оннан" деген сөз»"он бестен" деген сөздермен ауыстырылсын;
83) 447-1-баптың бірінші бөлігінің бірінші абзацында "автокөлік құралын басқаруы" деген сөздер»"автокөлік құралын пайдалануы" деген сөздермен ауыстырылсын;
84) 447-2-баптың бірінші абзацында "Шетелдік жеке және заңды тұлғаларға" деген сөздер "Шетелдіктерге, басқа мемлекеттің заңнамасына сәйкес құрылған заңды тұлғаларға" деген сөздермен ауыстырылсын;
85) 451-баптың екінші бөлігінің екінші абзацы»"адамдарға" деген сөзден кейін»"жиырма бестен" деген сөздермен толықтырылсын;
86) 457-баптың екінші абзацы:
"айлық есептік көрсеткіштің" деген сөздерден кейін»"оннан" деген сөзбен толықтырылсын;
"ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға" деген сөздерден кейін»"жиырмадан" деген сөзбен толықтырылсын;
87) 461-баптың 6-1-бөлігінің бірінші абзацы»"тұрақты" деген сөзден кейін "немесе тұрақсыз" деген сөздермен толықтырылсын;
88) 463-бапта:
екінші бөліктің бірінші абзацы»"жүктерді" деген сөзден кейін»"автокөлік құралдарымен не" деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші бөліктің бірінші абзацында»"Ірі көлемді және (немесе) ауыр салмақты жүктерді автокөлік құралдарымен тасымалдау," деген сөздер "Ірі көлемді және (немесе) ауыр салмақты автокөлік құралдарының жүруі" деген сөздермен ауыстырылсын;

89) абзац второй части второй статьи 467-1 после слова "штраф" дополнить словами "на физических лиц в размере от пяти до десяти,";
90) в статье 471:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Статья 471. Невыполнение требований сотрудника органов внутренних дел (полиции), транспортного контроля на пунктах пропуска автотранспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан и на постах транспортного контроля на территории Республики Казахстан об остановке транспортного средства, уклонение от прохождения освидетельствования на состояние опьянения";
дополнить частью 1-1 следующего содержания:
"1-1. Невыполнение законного требования сотрудника органов транспортного контроля на пунктах пропуска автотранспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан и на постах транспортного контроля на территории Республики Казахстан об остановке транспортного средства -
влечет штраф в размере от пяти до десяти месячных расчетных показателей или лишение права управления транспортными средствами на срок от шести месяцев до одного года.";
примечание после слова "(полиции)" дополнить словами ", транспортного контроля";
91) в статье 480:
в заголовке слова "и багажа" заменить словами ", багажа и грузобагажа";
абзац первый части пятой после слова "багажа" дополнить словами "или грузобагажа";
92) абзац второй частей первой и второй статьи 494 после слов "среднего предпринимательства," дополнить словами "или некоммерческими организациями,";
93) дополнить статьями 494-1 и 516-1 следующего содержания:
"Статья 494-1. Нарушение законодательства о связи
1. Необоснованный отказ доминирующего оператора связи от присоединения сетей телекоммуникаций к сети телекоммуникаций общего пользования, а также нарушение порядка пропуска трафика -
влекут штраф на юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, - в размере сорока, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере ста месячных расчетных показателей.
2. Нарушение сроков присоединения сетей телекоммуникаций к сети телекоммуникаций общего пользования, предусмотренных в законодательстве о связи -
влекут штраф на юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, - в размере сорока, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере ста месячных расчетных показателей.
3. Действия (бездействие), предусмотренные частями первой и второй настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, -
влекут штраф на юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, - в размере ста, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере двухсот месячных расчетных показателей.";

89) 467-1-баптың екінші бөлігінің екінші абзацы»"дара кәсіпкерлерге" деген сөздердің алдынан "жеке тұлғаларға бестен онға дейінгі мөлшерінде" деген сөздермен толықтырылсын;
90) 471-бапта:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"471-бап. Ішкі істер (полиция), көліктік бақылау органдары қызметкерінің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттерінде және Қазақстан Республикасының аумағындағы көліктік бақылау посттарында көлік құралын тоқтату туралы талаптарын орындамау, масаю күйін куәландырудан өтуден жалтару";
мынадай мазмұндағы 1-1-бөлікпен толықтырылсын:
"1.1. Көліктік бақылау органы қызметкерінің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттерінде және Қазақстан Республикасының аумағындағы көліктік бақылау посттарында көлік құралын тоқтату туралы заңды талабын орындамау, -
айлық есептік көрсеткіштің бестен онға дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға немесе алты айдан бір жылға дейінгі мерзімге көлік құралын басқару құқығынан айыруға әкеп соғады.";
ескерту»"ішкі істер" деген сөздерден кейін»", көліктік бақылау" деген сөздермен толықтырылсын;
91) 480-бапта:
тақырыпта»"және теңдеме жүкті" деген сөздер»", теңдеме жүк пен жүк багажын" деген сөздермен ауыстырылсын;
бесінші бөліктің бірінші абзацы»"жүктің" деген сөзден кейін»"немесе жүк-багаждың" деген сөздермен толықтырылсын;
92) 494-баптың бірінші және екінші бөліктерінің екінші абзацы "орта кәсіпкерлік субъектілері" деген сөздерден кейін "немесе коммерциялық ұйымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
93) мынадай мазмұндағы 494-1 және 516-1-баптармен толықтырылсын:
"494-1-бап. Байланыс туралы заңнаманы бұзу
1. Басым байланыс операторының телекоммуникация желілерін ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желілеріне қосудан негізсіз бас тартуы, сондай-ақ трафикті өткізу тәртібін бұзуы -
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға қырық айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға жүз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
2. Байланыс туралы заңнамада көзделген телекоммуникация желілерін ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желілеріне қосу мерзімдерін бұзу, -
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға қырық айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға жүз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
3. Осы баптың бірінші және екінші бөліктерінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер (әрекетсіздік), -
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - жүз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға екі жүз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.";

"Статья 516-1. Фальсификация доказательств по делам об административных правонарушениях
Фальсификация доказательств по делам об административных правонарушениях органом (должностным лицом), уполномоченным составлять протокол об административных правонарушениях, прокурором, специалистом, принимающим участие в процессуальных действиях или защитником, если это действие не повлекло причинение вреда здоровью человека или значительный ущерб, -
влечет штраф в размере от тридцати до пятидесяти месячных расчетных показателей.";
94) абзац первый части второй статьи 534 изложить в следующей редакции:
"2. Действия, предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, -";
95) в части третьей статьи 539 слова "совершения или непосредственным объектом" заменить словами "либо предметом совершения";
96) в статье 541:
в части первой:
после слов "176 (частью первой)" дополнить цифрами "177-1, 177-2, 177-3, 177-4, 177-5";
цифры "188" заменить словами "188 (частью второй)";
цифры "330-332" заменить словами "330, 330-1 (частью второй), 331, 332";
после цифр "368," дополнить цифрами "368-1";
слова "468 (частью второй)" заменить словами "468 (частями первой и второй)";
после слов "494 (частью второй)," дополнить словами "494-1 (частью третьей),";
в части второй слова "совершения или непосредственным объектом" заменить словами "либо предметом совершения";
97) в статье 543:
в части первой:
слова "298 (частью первой), 300, 311" заменить словами "311, 330-1 (частью первой)";
после слов "336-1 (частями первой и второй)," дополнить цифрами "336-2";
слова "379 (частью первой)" заменить цифрами "379, 380-1";
слова "468 (частями первой, третьей)" заменить словами "468 (частью третьей)";
в части второй:
подпункт 2):
после цифр "311," дополнить словами "330-1 (частью первой),";
после цифр "392," дополнить словами "394, (частью первой), 395,";
подпункт 3) после слов "306 (частью первой)," дополнить словами "330-1 (частью первой),";
подпункт 4) после цифр "311," дополнить словами "330-1 (частью первой),";
подпункт 5) после слова "статьями" дополнить словами "330-1 (частью первой),";
в подпункте 6) слова "468 (частями первой, третьей)" заменить словами "468 (частью третьей)";
подпункт 8) после цифр "311," дополнить словами "330-1 (частью первой),";
подпункт 9) после цифр "116," дополнить словами "330-1 (частью первой),";
подпункт 11) после слов "306 (частью первой)," дополнить словами "330-1 (частью первой),";
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) за административные правонарушения, предусмотренные статьями 394 (частью первой), 395, 396 (частью первой) настоящего Кодекса, - начальники управлений, отделов, отделений миграционной полиции органов внутренних дел и их заместители.";

"516-1-бап. Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша дәлелдемелерді бұрмалау
Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша дәлелдемелерді әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманы толтыруға уәкілетті органның (лауазымды адамның), прокурордың, іс-жүргізу іс-әрекетіне қатысатын маманның немесе қорғаушының бұрмалауы, егер бұл әрекетте адамның денсаулығына немесе айтарлықтай залал келтіруге себепші болмаса, -
айлық есептік көрсеткіштің отыздан елуге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады";
94) 534-баптың екінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер, -";
95) 539-баптың үшінші бөлігінде "немесе оның тікелей объектісі" деген сөздер»"не мәні" деген сөздермен ауыстырылсын;
96) 541-бапта:
бірінші бөлікте:
"176 (бірінші бөлігінде)" деген сөздерден кейін»"177-1, 177-2, 177-3, 177-4, 177-5" деген сандармен толықтырылсын;
"188" деген сандар»"188 (екінші бөлігінде)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"330-332" деген сандар»"330, 330-1 (екінші бөлігінде), 331, 332" деген сөздермен ауыстырылсын;
"368," деген саннан кейін»"368-1" деген сандармен толықтырылсын;
"468 (екінші бөлігінде)" деген сөздер»"468 (бірінші және екінші бөліктерінде)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"494 (екінші бөлігінде)," деген сөздерден кейін»"491-1 (үшінші бөлігінде)," деген сөздермен толықтырылсын;
екінші бөлікте "немесе оның тікелей объектісі" деген сөздер»"не мәні" деген сөздермен ауыстырылсын;
97) 543-бапта:
бірінші бөлікте:
"298 (бірінші бөлігінде), 300, 311" деген сөздер»"311, 330-1 (бірінші бөлігінде)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"336-1 (бірінші және екінші бөліктерінде)" деген сөздерден кейін "336-2" деген сандармен толықтырылсын;
"379 (бірінші бөлігінде)" деген сөздер»"379, 380-1" деген сандармен ауыстырылсын;
"468 (бірінші, үшінші бөліктерінде)" деген сөздер»"468 (үшінші бөлігінде)" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөлікте:
2) тармақша:
"311," деген саннан кейін»"330-1 (бірінші бөлігінде)" деген сөздермен толықтырылсын;
"392," деген саннан кейін "394 (бірінші бөлігінде), 395," деген сөздермен толықтырылсын;
3) тармақша "306 (бірінші бөлігінде)" деген сөздерден кейін "330-1 (бірінші бөлігінде)" деген сөздермен толықтырылсын;
4) тармақша»"311," деген сандардан кейін»"330-1 (бірінші бөлігінде)" деген сөздермен толықтырылсын;
5) тармақша "Кодекстің" деген сөзден кейін»"330-1 (бірінші бөлігінде)" деген сөздермен толықтырылсын;
6) тармақшада»"468 (бірінші, үшінші бөліктерінде)" деген сөздер "468 (үшінші бөлігінде)" деген сөздермен ауыстырылсын;
8) тармақша»"311," деген сандардан кейін»"330-1 (бірінші бөлігінде)" деген сөздермен толықтырылсын;
9) тармақша»"116," деген сандардан кейін»"330-1 (бірінші бөлігінде)" деген сөздермен толықтырылсын;
11) тармақша»"306 (бірінші бөлігінде)," деген сөздерден кейін "330-1 (бірінші бөлігінде)" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12. осы Кодекстің 394 (бірінші бөлігінде), 395, 396 (бірінші бөлігінде) баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық үшін - ішкі істер органдарының көші-қон полициясы басқармаларының, бөлімдерінің, бөлімшелерінің бастықтары мен олардың орынбасарлары;";

98) в статье 548:
в части первой:
после слова "статьями" дополнить словами "175 (частью второй, когда эти нарушения совершены владельцами транспортных средств или перевозчиками на пунктах пропуска через Государственную границу),";
после цифр "246" дополнить словами "(частью первой)";
после цифр "440" дополнить цифрами "440-1";
слова "459, 460 (кроме нарушений на судах воздушного, морского" заменить словами "459-460 (кроме нарушений на судах воздушного";
после цифр "467-1" дополнить словами "470 (частью третьей, когда эти нарушения совершены на пунктах пропуска через Государственную границу),";
слова "воздушного, морского транспорта), 483" заменить словами "воздушного транспорта), 483";
абзац третий части второй изложить в следующей редакции:
"по административным правонарушениям, предусмотренным статьями 175 (частью второй, когда эти нарушения совершены владельцами транспортных средств или перевозчиками на пунктах пропуска через Государственную границу), 247, 357-2 (частью первой), 440, 440-1, 441, 447, 447-1, 447-2, 447-3, 447-4, 452, 454 (частью четвертой), 455, 456, 459-460 (кроме нарушений на судах воздушного транспорта), 461 (частью 6-1), 463 (частью первой, когда эти нарушения являются нарушениями правил перевозки пассажиров и грузов, частями второй и третьей), 467-1, 470 (частью третей, когда эти нарушения совершены на пунктах пропуска через Государственную границу), 477 (частями первой, второй, четвертой), 479, 480, 481 (кроме нарушений на судах воздушного транспорта), 483, 486 (частью первой), 490, - уполномоченные на то должностные лица органов транспортного контроля.";
99) часть первую статьи 549-1 после слов "494 (частью первой)," дополнить словами "494-1 (частями первой и второй),";
100) в статье 551-1:
в части первой слова "379 (частями второй и третьей)," исключить;
часть вторую изложить в следующей редакции:
"2 Рассматривать дела об административных правонарушениях и налагать административные взыскания вправе:
1) за административные правонарушения, предусмотренные статьей 357-2 (частью первой) настоящего Кодекса, - руководитель уполномоченного государственного органа в сфере государственной регистрации юридических лиц, актов гражданского состояния, регулирования оценочной деятельности, регистрации и документирования граждан Республики Казахстан, его заместители;

98) 548-бапта:
бірінші бөлікте:
"осы Кодекстің" деген сөздерден кейін»"175 (бұл   бұзушылықтарды Мемлекеттік шекара арқылы өткізу пункттерінде көлік құралдарының иелері немесе тасымалдаушылар жасаған кезде, екінші бөлігінде)" деген сөздермен толықтырылсын;
"246" деген сандардан кейін»(бірінші бөлігінде)" деген сөздермен толықтырылсын;
"440" деген сандардан кейін»"440-1" деген сандармен толықтырылсын;
459, 460 (әуе, теңіз көлігі кемелеріндегі бұзушылықтарды қоспағанда)" деген сөздер»"459-460 (әуе кемелеріндегі бұзушылықтарды қоспағанда)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"467-1" деген сандардан кейін "470 (бұл   бұзушылықтар Мемлекеттік шекара арқылы өткізу пункттерінде жасалса, үшінші бөлігінде)" деген сөздермен толықтырылсын;
"әуе, теңіз көлігі кемелеріндегі бұзушылықтарды қоспағанда), 483" деген сөздер»"әуе көлігі кемелеріндегі бұзушылықтарды қоспағанда), 483" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөліктің үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"175 (бұл бұзушылықтарды Мемлекеттік шекара арқылы өткізу пункттерінде көлік құралдарының иелері немесе тасымалдаушылар жасаған кезде, екінші бөлігінде), 247, 357-2 (бірінші бөлігінде), 440, 440-1, 441, 447, 447-1, 447-2, 447-3, 447-4, 452, 454 (төртінші бөлігінде), 455, 456, 459-460 (әуе көлігі кемелеріндегі бұзушылықтарды қоспағанда), 461 (6-1 бөлігінде), 463 (бірінші бөлігінде, бұл   бұзушылықтар жолаушылар мен жүктерді тасымалдау ережелерін бұзу болып табылатын кезде, екінші және үшінші бөліктерінде), 467-1, 470 (бұл бұзушылықтар Мемлекеттік шекара арқылы өткізу пункттерінде жасалса, үшінші бөлігінде), 477 (бірінші, екінші, төртінші бөліктерінде), 479, 480, 481 (әуе көлігі кемелеріндегі бұзушылықтарды қоспағанда), 483, 486 (бірінші бөлігінде), 490-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық бойынша - көлік бақылау органдарының осыған уәкілетті лауазымды адамдары құқылы.";
99) 549-1-баптың бірінші бөлігі»"494 (бірінші бөлігінде)," деген сөздерден кейін "494-1 (бірінші және екінші бөліктерінде)" деген сөздермен толықтырылсын;
100) 551-1-бапта:
бірінші бөлікте»"379 (екінші және үшінші бөліктерінде)," деген сөздер алып тасталсын;
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарауға және әкімшілік жаза қолдануға мыналар құқылы:
1) осы Кодекстің 357-2-бабында (бірінші бөлігінде) көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін, - заңды тұлғаларды, азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу, бағалау қызметін реттеу, Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу мен құжаттандыру саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның басшысы, оның орынбасарлары;

2) за административные правонарушения, предусмотренные статьей 380 настоящего Кодекса, - первые руководители территориальных органов юстиции и их заместители.";
101) в части первой статьи 555 слова "187 (частью первой), 357-2 (частью второй)" заменить словами "357-2 (частью первой)";
102) в части первой статьи 556 слова "468 (частями первой, третьей)" заменить словами "468 (частью третьей)";
103) часть первую статьи 557-2 после цифр "85-1," дополнить цифрами "85-2,";
104) в статье 558 после цифр "323" дополнить словами "(частью первой)";
105) часть вторую статьи 559 изложить в следующей редакции:
"2. Рассматривать дела об административных правонарушениях и налагать административные взыскания вправе:
Главный государственный ветеринарный инспектор Республики Казахстан и его заместители - штраф на физических лиц до пяти, на должностных лиц, индивидуальных предпринимателей, юридических лиц, являющихся субъектами малого и среднего предпринимательства, - в размере до пятидесяти, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - до ста размеров месячных расчетных показателей;
главные государственные ветеринарные инспекторы и государственные ветеринарные инспекторы на государственной границе и транспорте, государственные ветеринарные инспекторы и главные государственные ветеринарные инспекторы областей и их заместители, ветеринарные инспекторы уполномоченного государственного органа в области ветеринарии - штраф на физических лиц до пяти, на должностных лиц, индивидуальных предпринимателей, юридических лиц, являющихся субъектами малого и среднего предпринимательства, - в размере до сорока, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - до восьмидесяти размеров месячных расчетных показателей;
главные государственные ветеринарные инспекторы и государственные ветеринарные инспекторы районов, городов, ветеринарные инспекторы сельских округов, ветеринарные врачи ветеринарных учреждений местных исполнительных органов и ведомственной ветеринарной службы, наделенные полномочиями осуществлять государственный ветеринарный контроль, - штраф на физических лиц до трех, на должностных лиц, индивидуальных предпринимателей, юридических лиц, являющихся субъектами малого и среднего предпринимательства, - до двадцати, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - до пятидесяти размеров месячных расчетных показателей.";
106) часть вторую статьи 560 изложить в следующей редакции:

2) осы Кодекстің 380-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін, - аумақтық әділет органдарының бірінші басшылары мен олардың орынбасарлары.";
101) 555-баптың бірінші бөлігінде»"187 (бірінші бөлігінде), 357-2 (екінші бөлігінде)" деген сөздер "357-2 (бірінші бөлігінде)" деген сөздермен ауыстырылсын;
102) 556-баптың бірінші бөлігінде "468 (бірінші, үшінші бөліктерінде)" деген   сөздер»"468 (үшінші бөлігінде)" деген сөздермен ауыстырылсын;
103) 557-2-баптың бірінші бөлігі»"85-1" деген сандардан кейін "85-2" деген   сандармен толықтырылсын;
104) 558-бапта»"323" деген сандардан кейін "(бірінші бөлігінде)" деген сөздермен   толықтырылсын;
105) 559-баптың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарауға және әкімшілік шаралар қолдануға:
Қазақстан Республикасының мемлекеттік Бас ветеринариялық инспекторы мен оның орынбасарлары жеке тұлғаларға - айлық есептік көрсеткіштің беске дейінгі, лауазымды адамдарға, дара кәсіпкерлерге, шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - елуге дейінгі, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - жүзге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға;
мемлекеттік шекара мен көліктегі мемлекеттік бас ветеринариялық инспекторлар және мемлекеттік ветеринариялық инспекторлар, облыстардың мемлекеттік ветеринариялық инспекторлары және мемлекеттік бас ветеринариялық инспекторлары мен олардың орынбасарлары, ветеринария саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның ветеринариялық инспекторлары жеке тұлғаларға - айлық есептік көрсеткіштің беске дейінгі, лауазымды адамдарға, дара кәсіпкерлерге, шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - қырыққа дейінгі, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - сексенге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға;
бас мемлекеттік ветеринариялық инспекторлары мен аудандардың, қалалардың мемлекеттік ветеринариялық инспекторлары, селолық округтердің ветеринариялық инспекторлары, жергілікті атқарушы органдардың ветеринариялық мекемелері мен ведомстволық ветеринариялық қызметтің мемлекеттік ветеринариялық бақылауды жүзеге асыруға өкілеттік берілген ветеринариялық дәрігерлер - жеке тұлғаларға айлық есептік көрсеткіштің үшке дейінгі, лауазымды адамдарға, дара кәсіпкерлерге, шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері   болып табылатын заңды тұлғаларға - жиырмаға дейінгі, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - елуге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға құқылы.";
106) 560-баптың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Рассматривать дела об административных правонарушениях и налагать административные взыскания вправе:
Главный государственный инспектор по карантину растений республики и его заместитель - штраф на физических лиц до пяти, на должностных лиц, индивидуальных предпринимателей, юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, - до сорока, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - до ста размеров месячного расчетного показателя;
главные государственные инспекторы по карантину растений, государственные инспекторы по карантину растений областных и городских служб - штраф на физических лиц до пяти, на должностных лиц, индивидуальных предпринимателей, юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, - до тридцати пяти, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - до восьмидесяти размеров месячного расчетного показателя;
государственные инспекторы по карантину растений городских, районных служб, пограничных пунктов и постов - штраф на физических лиц до пяти, на должностных лиц, индивидуальных предпринимателей, юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, - до тридцати, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - до семидесяти размеров месячного расчетного показателя.";
107) часть вторую статьи 560-2 изложить в следующей редакции:
"2. Рассматривать дела об административных правонарушениях и налагать административные взыскания вправе:
Главный государственный инспектор по защите растений Республики Казахстан - штраф на физических лиц до двадцати, на должностных лиц, индивидуальных предпринимателей, юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, - до ста, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - до двухсот размеров месячных расчетных показателей;
главные государственные инспекторы по защите растений соответствующих административно-территориальных единиц - штраф на физических лиц до пятнадцати, на должностных лиц, индивидуальных предпринимателей, юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, - до восьмидесяти, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - до ста семидесяти размеров месячных расчетных показателей;
государственные инспекторы по защите растений - штраф на физических лиц до пятнадцати, на должностных лиц, индивидуальных предпринимателей, юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, - до семидесяти пяти, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - до ста пятидесяти размеров месячных расчетных показателей.";

"2. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарауға және әкімшілік жазалар қолдануға:
Өсімдіктер карантині жөніндегі республиканың Бас мемлекеттік инспекторы   мен оның орынбасары жеке тұлғаларға - айлық есептік көрсеткіштің беске дейінгі, лауазымды адамдарға, дара кәсіпкерлерге, шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - қырыққа дейінгі, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - жүзге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға;
өсімдіктер карантині жөніндегі бас мемлекеттік инспекторлар, облыстық және қалалық қызметтің өсімдік карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторлары жеке тұлғаларға - айлық есептік көрсеткіштің беске дейінгі, лауазымды адамдарға, дара кәсіпкерлерге, шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - отыз беске дейінгі, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - сексенге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға;
өсімдіктер карантині жөніндегі қалалық, аудандық қызметтер, шекаралық пункттер мен посттардың мемлекеттік инспекторлары жеке тұлғаларға - айлық есептік көрсеткіштің беске дейінгі, лауазымды адамдарға, дара кәсіпкерлерге, шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - отызға дейінгі, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - жетпіске дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға құқылы.";
107) 560-2-баптың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарауға және әкімшілік жазалар қолдануға:
Қазақстан Республикасының өсімдік қорғау жөніндегі Бас мемлекеттік инспекторы жеке тұлғаларға - айлық есептік көрсеткіштің жиырмаға дейінгі, лауазымды адамдарға, дара кәсіпкерлерге, шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - жүзге дейінгі, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - екі жүзге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға;
тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің өсімдік қорғау жөніндегі бас мемлекеттік инспекторлары жеке тұлғаларға - айлық есептік көрсеткіштің он беске дейінгі, лауазымды адамдарға, дара кәсіпкерлерге, шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - сексенге дейінгі, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - жүз жетпіске дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға;
өсімдік қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар жеке тұлғаларға - айлық есептік көрсеткіштің он беске дейінгі, лауазымды адамдарға, дара кәсіпкерлерге, шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - жетпіс беске дейінгі, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - жүз елуге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға құқылы.";

108) часть вторую статьи 561 изложить в следующей редакции:
"2. Рассматривать дела об административных правонарушениях и налагать административные взыскания вправе:
главный государственный инспектор по регулированию использования и охране вод, и его заместители, главные государственные бассейновые (территориальные) инспекторы по регулированию использования и охране вод, и его заместители - штраф на физических лиц до пятнадцати, на должностных лиц, индивидуальных предпринимателей, юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями - до семидесяти, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства до трехсот размеров месячных расчетных показателей;
старшие государственные инспекторы по регулированию использования и охране вод - штраф на физических лиц до пятнадцати, на должностных лиц, индивидуальных предпринимателей, юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями до шестидесяти пяти, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства юридические лица до двухсот семидесяти размеров месячных расчетных показателей;
государственные инспекторы по регулированию использования и охране вод - штраф на физических лиц пятнадцати, на должностных лиц, индивидуальных предпринимателей, юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями до шестидесяти, на юридические лица до двухсот шестидесяти размеров месячных расчетных показателей.";
109) в статье 562:
часть первую после слов "306 (частью первой)" дополнить словами ", 357-2 (частью первой)";
в части второй:
подпункт 1) после слов "306 (частью первой)" дополнить словами ", 357-2 (частью первой)";
дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) за административные правонарушения, предусмотренные статьями 121, 250, 252, 282, 283 (частью второй), 284-291, 294, 296, 297, 298 (частью первой) настоящего Кодекса, - должностные лица структурных подразделений лесного и охотничьего хозяйства областных исполнительных органов;";
110) в части второй статьи 563:
в абзаце втором:
слова "Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами" заменить словами "по использованию и охране земель Республики Казахстан";
после слов "среднего предпринимательства" дополнить словами "или некоммерческими организациями";
слово "трехсот" заменить словом "пятисот";
слова "утверждать все протоколы и постановления по делу об административном правонарушении по представлению территориальных главных государственных инспекторов по использованию и охране земель;" исключить;
в абзаце третьем:
слова "управлению земельными ресурсами" заменить словами "использованию и охране земель";
слово "десяти" заменить словом "двадцати";
после слов "среднего предпринимательства" дополнить словами "или некоммерческими организациями";
слово "двадцати" заменить словом "ста";
слово "ста" заменить словом "трехсот";
в абзаце четвертом:
слова "управлению земельными ресурсами" заменить словами "использованию и охране земель";
слово "пяти" заменить словом "десяти";
после слов "среднего предпринимательства" дополнить словами "или некоммерческими организациями";
слово "пятнадцати" заменить словом "пятидесяти";
после слова "ста" дополнить словом "пятидесяти";

108) 561-баптың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарауға және әкімшілік жазалар қолдануға:
суды пайдалануды реттеу және суды қорғау жөніндегі мемлекеттік Бас инспектор мен оның орынбасарлары, суды пайдалануды реттеу және суды қорғау жөніндегі мемлекеттік бас бассейн (аумақтық) инспекторлары мен олардың орынбасарлары жеке тұлғаларға - айлық есептік көрсеткіштің он беске дейінгі,   лауазымды адамдарға, дара кәсіпкерлерге, шағын және орта кәсіпкерлік немесе коммерциялық емес ұйымдардың субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - жетпіске дейінгі, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - үш жүзге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға;
суды пайдалануды реттеу және суды қорғау жөніндегі аға мемлекеттік инспекторлар жеке тұлғаларға - айлық есептік көрсеткіштің он беске дейінгі, лауазымды адамдарға, дара кәсіпкерлерге, шағын және орта кәсіпкерлік немесе коммерциялық емес ұйымдардың субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - алпыс беске дейінгі, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - екі жүз жетпіске дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға;
суды пайдалануды реттеу және суды қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар жеке тұлғаларға - айлық есептік көрсеткіштің он беске дейінгі, лауазымды адамдарға, дара кәсіпкерлерге, шағын және орта кәсіпкерлік немесе коммерциялық емес ұйымдардың субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - алпысқа дейінгі, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - екі жүз алпысқа дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға құқылы.";
109) 562-бапта:
бірінші   бөлік»"306 (бірінші бөлігінде)" деген сөздерден кейін»", 357-2 (бірінші   бөлігінде)" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші бөлікте:
1) тармақша»"306 (бірінші бөлігінде)" деген сөздерден кейін»", 357-2 (бірінші бөлігінде)" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) осы Кодекстің 121, 250, 252, 282, 283 (екінші бөлігінде), 284-291, 294, 296, 297, 298 (бірінші  бөлігінде) баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық үшін - облыстық атқарушы органдардың орман және аңшылық шаруашылығы құрылымдық бөлімшелерінің лауазымды адамдары;";
110) 563-баптың екінші бөлігінде:
екінші абзацта:
"Қазақстан Республикасының жер ресурстарын басқару жөніндегі" деген сөздер "Қазақстан Республикасының жерді пайдалану және қорғау жөніндегі" деген сөздермен ауыстырылсын;
"орта кәсіпкерлік субъектілері" деген сөздерден кейін»"немесе коммерциялық емес ұйымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
"үш жүзге" деген сөздер "бес жүзге" деген сөздермен ауыстырылсын;
"жерді пайдалану және қорғау жөніндегі аумақтық мемлекеттік бас инспекторлардың ұсынуы бойынша әкімшілік құқық бұзушылық ісі бойынша барлық хаттамалар мен қаулыларды бекітуге;" деген сөздер алып тасталсын;
үшінші   абзацта:
"жер ресурстарын басқару" деген сөздер»"жерді пайдалану және қорғау" деген сөздермен ауыстырылсын;
"онға" » деген сөз»"жиырмаға" деген сөзбен ауыстырылсын;
"орта кәсіпкерлік субъектілері" деген сөздерден   кейін  "коммерциялық емес ұйымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
"жиырмаға" деген сөз»"жүзге" деген сөзбен ауыстырылсын;
"жүз" деген сөз»"үш жүз" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртінші абзацта:
"жер ресурстарын басқару" деген сөздер»"жерді пайдалану және қорғау" деген сөздермен ауыстырылсын;
"беске" деген сөз "онға" деген сөзбен ауыстырылсын;
"орта кәсіпкерлік субъектілері" деген сөздерден кейін "немесе коммерциялық емес ұйымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
"он беске" деген сөз»"елуге" деген сөзбен ауыстырылсын;
"жүзге" деген сөз»"жүз елуге" деген сөзбен ауыстырылсын;

111) в части первой статьи 567 слова "468 (частью первой)," исключить;
112) в части первой статьи 569 цифры "381-384" заменить цифрами "381, 382-384";
113) часть первую статьи 570 после слов "88-1 (частью второй)," дополнить цифрами "166,";
114) часть первую статьи 570-1 после слов "176 (частью первой)," дополнить словами "205 (частями первой, второй, четвертой и пятой,)";
115) в части первой и подпункте 2) части второй статьи 571 цифры "177-1, 177-1, 177-2, 177-3, 177-4," исключить;
116) в части первой статьи 572 слова "вторая, 4-1, пятая, седьмая и восьмая по вопросам валютного контроля, части десятая и одиннадцатая), 169, 180-182, 187 (часть вторая), 189, 218 (по вопросам валютного контроля)" заменить словами "1-1, вторая, третья, 4-1, пятая, седьмая, восьмая, девятая, десятая и одиннадцатая), 169, 180, 182, 187, 188 (частью первой), 218";
117) в части первой статьи 573 слова "139 (часть первая), 158-1" заменить цифрами "158-1, 158-2";
118) в части первой статьи 574 слова "88 (частями первой и второй)" заменить словами "88 (частью второй)";
119) в подпункте 1) части третьей статьи 575 слова "физическим или юридическим лицам иностранных государств" заменить словами "иностранцам, юридическим лицам, созданным в соответствии с законодательством другого государства";
120) в статье 584:
часть первую после слов "постановление по делу," дополнить словами "делать выписки из него и снимать копии с имеющихся в деле документов,";
в части третьей слова "совершения или непосредственным объектом" заменить словами "либо предметом совершения";
часть четвертую изложить в следующей редакции:
"4. В случае уклонения лиц, указанных в части третьей настоящей статьи, от явки по вызову судьи, органа (должностного лица), рассматривающего дело об административном правонарушении, в производстве которого находится дело об административном правонарушении, это лицо может быть подвергнуто приводу.
Определение суда о приводе исполняется судебным приставом или органом внутренних дел; определение органа (должностного лица), рассматривающего дело об административном правонарушении - органом внутренних дел (полицией).";
121) в части пятой статьи 587 слова "совершения или непосредственным объектом" заменить словами "либо предметом совершения";
122) в части первой статьи 613 слова "или непосредственным объектом" заменить словами "либо предметом";

111) 567-баптың бірінші бөлігінде "468 (бірінші бөлігінде)" деген сөздер алып тасталсын;
112) 569-баптың бірінші бөлігінде»"381-384" деген сандар»"381, 382-384" деген сандармен ауыстырылсын;
113) 570-баптың бірінші бөлігі»"88-1 (екінші бөлігінде)," деген сөздерден кейін»"166," деген сандармен толықтырылсын;
114) 570-1-баптың бірінші бөлігі»"176 (бірінші бөлігінде)" деген сөздерден кейін "205 (бірінші, екінші, төртінші және бесінші бөліктерінде)" деген сөздермен толықтырылсын;
115) 571-баптың бірінші бөлігінде және екінші бөлігінің 2) тармақшасында "177-1, 177-1, 177-2, 177-3, 177-4," деген сандар алып тасталсын;
116) 572-баптың бірінші бөлігінде "екінші, 4-1, бесінші, жетінші және сегізінші бөліктер - валюталық бақылау мәселелері бойынша, оныншы және он бірінші бөліктер), 169, 180-182, 187 (екінші бөлігінде), 189, 218 (валюталық бақылау мәселелері бойынша)" деген сөздер»"1-1, екінші, үшінші, 4-1, бесінші, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы және он бірінші бөліктер), 169, 180, 182, 187, 188 (бірінші бөлігінде), 218" деген сөздермен ауыстырылсын;
117) 573-баптың бірінші бөлігінде»"139 (бірінші бөлігінде)," "158-1" деген сөздер "158-1, 158-2" деген сандармен ауыстырылсын;
118) 574-баптың бірінші бөлігінде»"88 (бірінші және екінші бөліктерінде)," деген сөздер»"88 (екінші бөлігінде)" деген сөздермен ауыстырылсын;
119) 575-баптың үшінші бөлігінің 1) тармақшасында "шет мемлекеттердің жеке немесе заңды тұлғаларына" деген сөздер "шетелдіктерге, басқа мемлекеттің заңнамасына сәйкес құрылған заңды тұлғаларға" деген сөздермен ауыстырылсын;
120) 584-бапта:
бірінші бөлік»"іс жөніндегі қаулыға шағымдануға" деген сөздерден кейін»"одан үзінді алуға және істегі құжаттардың көшірмелерін түсіріп алуға" деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші бөлікте "немесе тікелей объектісі" деген сөздер "не мәні" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Осы баптың үшінші бөлігінде аталған адамдар іс жүргізуінде әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жатқан әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі қарайтын судьяның, органның (лауазымды адамның) шақыруы бойынша келуден жалтарған жағдайда, бұл адам алып келуге мәжбүр болады.
Алып келу туралы сот ұйғарымын сот приставы немесе ішкі істер органы ішкі істер органы; әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі қарайтын органның (лауазымды адамның) ұйғарымын ішкі істер органы (полиция) орындайды.";
121) 587-баптың бесінші бөлігінде»"немесе тікелей объектісі" деген сөздер«"не мәні" деген сөздермен ауыстырылсын;
122) 613-баптың бірінші бөлігінде»"немесе тікелей объектісі" деген сөздер "не мәні" деген сөздермен ауыстырылсын;

123) подпункт 1) статьи 620 после слов "органов внутренних дел (полицией)," дополнить словами "лица, участвующего в обеспечении общественного порядка,";
124) в части первой статьи 626 слова "совершения либо непосредственных объектов" заменить словами "либо предметов совершения";
125) в статье 627:
в части первой слова "совершения либо непосредственных объектов" заменить словами "либо предметов совершения";
часть вторую дополнить абзацем следующего содержания:
"В исключительных случаях (в труднодоступной местности, при отсутствии надлежащих средств сообщения или когда в силу других объективных причин нет возможности для привлечения физических лиц в качестве понятых) досмотр транспортных средств, маломерных судов, то есть обследование, осуществляемое без нарушения конструктивной целостности, может проводиться без участия понятых, но с применением при этом технических средств фиксации его хода и результатов.";
126) в статье 628:
в части первой:
слова "или объектами" заменить словами "либо предметом";
дополнить абзацем следующего содержания:
"В исключительных случаях (в труднодоступной местности, при отсутствии надлежащих средств сообщения или когда в силу других объективных причин нет возможности для привлечения физических лиц в качестве понятых) изъятие документов и вещей, являющихся орудием правонарушений, обнаруженных на месте совершения правонарушения либо при применении мер обеспечения производства по делу об административном правонарушении, предусмотренных статьей 618 настоящего Кодекса, может осуществляться без участия понятых, но с применением при этом технических средств фиксации его хода и результатов.";
127) в статье 632 слова "совершения или непосредственным объектом" заменить словами "либо предметом совершения";
128) в части первой статьи 632-1 слова "совершения или непосредственными объектами" заменить словами "либо предметами совершения";
129) часть первую статьи 634 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) показания сертифицированных специальных контрольно-измерительных технических средств и приборов наблюдения и фиксации правонарушения, прошедших метрологическую проверку, фото-, видеоаппаратуры, фиксирующих вид, время, скорость и направление движения транспортных средств, позволяющие достоверно установить факт нарушения и личность нарушителя.";
130) в статье 635:
дополнить частью 4-2 следующего содержания:
"4-2. В случае отказа в принятии под расписку протокола по делу об административном правонарушении лицом, в отношении которого возбуждено дело об административном правонарушении, в протоколе производится соответствующая запись лицом, его составившим.";
абзац второй части шестой изложить в следующей редакции:

123) 620-баптың 1) тармақшасы»"ішкі істер органдарының (полицияның) қызметкері," деген сөздерден»"қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын адам" деген сөздермен толықтырылсын;
124) 626-баптың бірінші бөлігінде»"оның тікелей объектілерін" деген сөздер»"не мәнін" деген сөздермен ауыстырылсын;
125) 627-бапта:
бірінші бөлікте»"оның тікелей объектілерін" деген сөздер»"не мәнін" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөлік мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Ерекше жағдайларда (жету қиындық тудыратын жерлерде, тиісті байланыс құралдары болмаған кезде немесе басқа объективті себептерге байланысты жеке тұлғаларды куәгерлер ретінде тартуға мүмкіндік болмағанда) көлік құралдарын шағын көлемді кемелерді тексеру, яғни құрылымдық тұтастықты бұзусыз жүзеге асырылатын зерттеу куәгерлердің қатысуынсыз, бірақ бұл ретте оның барысы мен нәтижелерін айғақтап көрсететін техникалық құралдар қолданыла отырып жүргізіледі.";
126) 628-бапта:
бірінші бөлікте:
"немесе объектілері" деген сөздер»"не мәні" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Ерекше жағдайларда (жету қиындық тудыратын жерлерде, тиісті байланыс құралдары болмаған кезде немесе басқа объективті себептерін байланысты жеке тұлғаларды куәгерлер ретінде тартуға мүмкіндік болмағанда) құқық бұзушылық жасалған орында табылған құқық бұзушылық құралдары болып табылатын не осы Кодекстің 618-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларын қолдану кезінде құжаттар мен заттарды алып қою куәгерлердің қатысуынсыз, бірақ бұл ретте оның барысы мен нәтижелерін айғақтап көрсететін техникалық құралдар қолданыла отырып жүргізіледі.";
127) 632-бапта»"немесе оның тікелей объектісі" деген сөздер»"не мәні" деген сөздермен ауыстырылсын;
128) 632-1-баптың бірінші бөлігінде»"немесе оның тікелей объектісі" деген сөздер»"не мәні" деген сөздермен ауыстырылсын;
129) 634-баптың бірінші бөлігі мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) бұзу фактісі мен бұзушының жеке басын шынайы анықтауға мүмкіндік беретін сертификатталған арнайы техникалық бақылау-өлшем құралдарының және құқық бұзушылықты байқау мен тіркеудің метрологиялық тексеруден өткен аспаптарының, көлік құралдарының түрін, жүру уақытын, жылдамдығы мен бағытын тіркейтін фото-, бейне аппаратуралардың көрсеткіштері";
130) 635-бапта:
мынадай мазмұндағы 4-2-бөлікпен толықтырылсын:
"4-2. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс қозғалған адам әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жөнінде хаттамаға қол қойып қабылдаудан бас тартқан жағдайда, хаттамаға оны толтырған адам тиісті жазба жүргізеді.";
алтыншы бөліктің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

"Протокол об административном правонарушении в случаях, его составления в отсутствие лица, в отношении которого возбуждено дело по основаниям, предусмотренным подпунктом 4) части первой статьи 634 настоящего Кодекса, а также предусмотренных частями 4-1 и 4-2 настоящей статьи направляется по почте заказным письмом с уведомлением лица, в отношении которого возбуждено дело.";
131) в статье 636:
в части первой:
в подпункте 1):
в абзаце втором:
цифры "330-332" заменить словами "330, 330-1 (часть вторая), 331, 332";
после цифр "368," дополнить цифрами "368-1";
слова "468 (части первая и вторая), 469, 471" заменить словами "468 (часть вторая), 469, 471 (части первая и вторая)";
абзац седьмой исключить;
абзац девятнадцатый:
после цифр "231" дополнить словами "(часть вторая)";
после цифр "315," дополнить словами "323 (часть вторая),";
абзац двадцатый после слов "494 (часть вторая)," дополнить словами "494-1 (часть третья),";
в абзаце двадцать втором цифры "467-1" заменить словами "471 (часть 1-1)";
абзац двадцать третий после цифр "177-4," дополнить цифрами "177-5,";
в абзаце двадцать четвертом слова "184-1 (часть третья)," исключить;
в абзаце двадцать шестом слова "357-2 (часть первая)" заменить словами "357-2 (часть вторая)";
абзац двадцать седьмой после слова "шестой," дополнить словом "седьмой,";
в абзаце тридцатом слова ", 493 (часть вторая)" исключить;
в абзаце тридцать пятом цифры "127-1," исключить;
в абзаце сорок втором слова "323, 330, 331, 332, 333, 336, 355, 368, 369, 370, 371, 373, 388, 460, 463" заменить словами "323 (часть вторая), 330, 331, 332, 333, 336, 355, 356-2, 368, 369, 370, 371 (часть вторая), 373, 388, 463 (часть 1-1)";
абзац сорок третий после цифр "177-4," дополнить цифрами "177-5,";
в абзаце сорок пятом слова "130, 230, 231 (частью первой), 234, 235 (частью первой), 236, 237-1, 238, 239, 342, 343, 357-2 (частью первой)" заменить цифрами "237-1, 342, 343, 357-2 (частью второй)";
в подпункте 3):
слова ", осуществляющие контроль за проведением валютных операций" исключить;
после цифр "188" дополнить словами "(частью второй)";
в части второй абзац третий исключить;
132) часть первую статьи 637:

"Осы Кодекстің 634-бабының бірінші бөлігі 4) тармақшасында көзделген, сондай-ақ осы баптың 4-1 және 4-2-бөліктерінде көзделген негіздер бойынша өзіне қатысты іс қозғалған адам болмағанда әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама жасалған жағдайда, ол өзіне қатысты іс қозғалған адамға хабарлана отырып, тапсырысты хатпен пошта арқылы жіберіледі.";
131) 636-бапта:
бірінші бөлікте:
1) тармақшада:
екінші абзацта:
"330-332" деген сандар»"330, 330-1 (екінші бөлігінде), 331, 332" деген сөздермен ауыстырылсын;
"368," деген сандардан кейін»"368-1" деген сандармен толықтырылсын;
"468 (бірінші және екінші бөліктерінде), 469, 471" деген сөздер»"468 (екінші бөлігінде), 469, 471 (бірінші және екінші бөліктерінде)" деген сөздермен ауыстырылсын;
жетінші абзац алып тасталсын;
он тоғызыншы абзац:
"231" деген сандардан кейін»"(екінші бөлігінде)" деген сөздермен толықтырылсын;
"315," деген сандардан кейін»"323 (екінші бөлігінде)," деген сөздермен толықтырылсын;
жиырмасыншы абзац»"494 (екінші бөлігінде)," деген сөздерден кейін»"494-1 (үшінші бөлігінде)" деген сөздермен толықтырылсын;
жиырма екінші абзацта»"467-1," деген сандар»"471 (1-1-бөлігінде)" деген сөздермен ауыстырылсын;
жиырма үшінші абзац "177-4," деген сандардан кейін "177-5,"»деген сандармен толықтырылсын;
жиырма төртінші абзацта»"184-1 (үшінші бөлігінде),"»деген сөздер алып тасталсын;
жиырма алтыншы абзацта»"357-2 (екінші бөлігінде)" деген сөздер»"357-2 (екінші бөлігінде)" деген сөздермен ауыстырылсын;
жиырма жетінші абзац»"алтыншы," деген сөзден кейін»"жетінші," деген сөзбен толықтырылсын;
отызыншы абзацта»", 493 (екінші бөлігі)" деген сөздер алып тасталсын;
отыз бесінші абзацта»"127-1," деген сандар алып тасталсын;
қырық екінші абзацта»"323, 330, 331, 332, 333, 336, 355, 368, 369, 370, 371, 373, 388, 460, 463" деген сандар "323 (екінші бөлігінде), 330, 331, 332, 333, 336, 355, 356-2, 368, 369, 370, 371 (екінші бөлігінде), 373, 388, 463 (1-1-бөлігінде)" деген сөздермен ауыстырылсын;
қырық үшінші абзац»"177-4," деген сандардан кейін»"177-5," деген сандармен толықтырылсын;
қырық бесінші абзацта»"130, 230, 231 (бірінші бөлігінде), 234, 235 (бірінші бөлігінде), 236, 237-1, 238, 239, 342, 343, 357-2 (бірінші бөлігінде)" деген сөздер»"237-1, 342, 343, 357-2 (екінші бөлігінде)" деген сандармен ауыстырылсын;
3) тармақшада:
"валюталық операциялар жүргізуге бақылауды жүзеге асыратын" деген сөздер алып тасталсын;
"188" деген саннан кейін»"(екінші бөлігінде)" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші бөлікте үшінші абзац алып тасталсын;
132) 637-баптың бірінші бөлігі:

после цифр "356-1," дополнить цифрами "356-2,";
после цифр "513," дополнить цифрами "516-1,";
133) статью 646 дополнить частью 3-1 следующего содержания:
"3-1. Судья, органы (должностные лица), уполномоченные рассматривать дела об административных правонарушениях, установив, что в производстве имеются два и более дел, возбужденных в отношении одного и того же лица, вправе объединить эти дела в одно производство для совместного рассмотрения.";
134) в статье 651:
часть вторую дополнить абзацем следующего содержания:
"При вынесении решения об административном выдворении за пределы Республики Казахстан указывается разумный срок, в течение которого иностранец или лицо без гражданства должны покинуть территорию Республики Казахстан.";
в подпункте 1) части третьей слова "совершения или непосредственными объектами" заменить словами "либо предметами совершения";
135) в части третьей статьи 709-1 слово "заявления" заменить словом "его";
136) в заголовке, частях первой и второй статей 712 и 713 слова "совершения или непосредственным объектом" заменить словами "либо предметом совершения".
Статья 2.  Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования, за исключением подпунктов 32), 33) и 35) статьи 1, которые вводятся в действие с 1 января 2007 года.
Президент
Республики Казахстан

"356-1," деген сандардан кейін»"356-2," деген сандармен толықтырылсын;
"513," деген   сандардан кейін»"516-1," деген сандармен толықтырылсын;
133) 646-бап мынадай мазмұндағы 3-1-бөлікпен толықтырылсын:
"3-1. Судья, әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарауға уәкілетті органдар (лауазымды адамдар) іс жүргізуде бір және сол адамға қатысты қозғалған екі немесе   одан да көп істер барын анықтай отырып, осы істерді бірлесіп қарау үшін бір іске біріктіруге құқылы.";
134) 651-бапта:
екінші бөлік мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасынан тыс жерге әкімшілік қуып жіберу туралы шешім шығарылған кезде шетелдік немесе азаматтығы жоқ адам Қазақстан Республикасының аумағын тастап кетуі тиіс, ақылға қонымды мерзім көрсетіледі.";
үшінші бөліктің "1) тармақшасында»немесе тікелей объектілері" деген сөздер»"не мәні" деген сөздермен ауыстырылсын;
135) 709-1-баптың үшінші бөлігінде»"өтініш" деген сөз»"ол" деген сөзбен ауыстырылсын;
136) 712 және 713-баптардың тақырыбында, бірінші және екінші бөліктерінде»"немесе тікелей объектісі және»немесе оның тікелей объектісі" деген сөздер»"не мәні" деген сөздермен ауыстырылсын.
2-бап. Осы Заң 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-баптың 32), 33) және 35) тармақшаларын қоспағанда, алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті