О присуждении государственных премий Республики Казахстан 2006 года в области литературы, искусства и архитектуры
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года N 1217
Рассмотрев предложения Комиссии по государственным премиям Республики Казахстан в области литературы, искусства и архитектуры при Правительстве Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Присудить государственные премии Республики Казахстан 2006 года в области литературы, искусства и архитектуры:
Ахметовой Куляш, поэтессе - за сборник стихов "Құт";
Муратбекову Сайыну, писателю - за роман "Жабайы алма";
Смайылу Алдану, писателю - за роман "Тамұқтан келген адам";
Раушанову Есенгалию, поэту - за сборник стихов "Перштелер мен құстар";
Мангытаеву Мынжасару, композитору - за кантату "Атамекен", романсы "Қайдасың арман", "Тұнжыр көктем", симфоническую поэму "Тұлпар", дуэт "Мөлдір махаббат" из поэмы "Отырар шайқасы";
Хасангалиеву Ескендиру, композитору - за концертные программы 2001-2005 годов, авторские вечера "Ескірмеген махаббат", "Атамекен";
Александрову Юрию Исааковичу, режиссер-постановщику; Окуневу Вячеславу Александровичу, художнику-постановщику; Жаманбаеву Базаргалию Ажиевичу, главному хормейстеру; Кузенбаеву Талгату Пердебековичу, исполнителю партии Абылай хана; Абилову Шахимардану Кайдаровичу, исполнителю партии Бухар жырау - за оперу "Абылай хан".
2. Установить денежное вознаграждение Государственной премии Республики Казахстан в области, литературы, искусства и архитектуры на 2006 год в размере 2000 месячных показателей.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Әдебиет, өнер және сәулет саласындағы 2006 жылғы Қазақстан Республикасының мемлекеттік сыйлықтарын беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 1217 Қаулысы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Әдебиет, өнер және сәулет саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік сыйлықтары жөніндегі комиссияның ұсынысын қарай отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1.   Әдебиет, өнер және сәулет саласындағы 2006 жылғы Қазақстан
Республикасының мемлекеттік сыйлықтары мыналарға берілсін:
Күләш Ахметоваға, ақын - "Құт" өлеңдер жинағы үшін;
Сайын Мұратбековке, жазушы - "Жабайы алма" романы үшін;
Алдан Смайылға, жазушы - "Тамұқтан келген адам" романы үшін;
Есенғали Раушановқа, ақын - "Періштелер мен құстар" өлеңдер жинағы үшін;
Мыңжасар Маңғытаевқа, сазгер - "Атамекен" кантатасы, "Қайдасың арман", "Тұнжыр көктем" романстары, "Тұлпар" симфониялық поэмасы, "Отырар шайқасы" поэмасынан "Мөлдір махаббат" дуэті үшін;
Ескендір Хасанғалиевқа, сазгер - 2001 - 2005 жылдардағы концерттік бағдарламалары, "Ескірмеген махаббат", "Атамекен" авторлық ән кештері үшін;
Юрий Исаакович Александровқа, қоюшы-режиссер; Вячеслав Александрович Окуневке, қоюшы-суретші; Базарғали Әжіұлы Жаманбаевқа, бас хормейстер; Талғат Пердебекұлы Күзенбаевқа, Абылай хан партиясын орындаушы; Шахимардан Қайдарұлы Әбіловке, Бұхар жырау партиясын орындаушы - "Абылай хан" операсы үшін.
2. 2006 жылға арналған Әдебиет, өнер және сәулет саласындағы
Қазақстан Республикасы мемлекеттік сыйлығының ақшалай сыйақысы
2000 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде белгіленсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Пермьер-Министрі