О проекте Закона Республики Казахстан "О ратификации Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о порядке использования 929 Государственного летно-испытательного центра (объекты и боевые поля, размещенные на территории Республики Казахстан) Министерства обороны Российской Федерации от 20 января 1995 года"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2006 года N 1264
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О ратификации Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о порядке использования 929 Государственного летно-испытательного центра (объекты и боевые поля, размещенные на территории Республики Казахстан) Министерства обороны Российской Федерации от 20 января 1995 года".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
О ратификации Протокола о внесении изменений и дополнений
в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской
Федерацией о порядке использования 929 Государственного
летно-испытательного центра (объекты и боевые поля,
размещенные на территории Республики Казахстан)
Министерства обороны Российской Федерации
от 20 января 1995 года
Ратифицировать  Протокол  о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о порядке использования 929 Государственного летно-испытательного центра (объекты и боевые поля, размещенные на территории Республики Казахстан) Министерства обороны Российской Федерации от 20 января 1995 года, подписанный в Москве 4 апреля 2006 года.
Президент
Республики Казахстан
Протокол
о внесении изменений и дополнений в Соглашение между
Республикой Казахстан и Российской Федерацией о порядке
использования 929 Государственного летно-испытательного центра
(объекты и боевые поля, размещенные на территории Республики
Казахстан) Министерства обороны Российской Федерации
от 20 января 1995 года
Республика Казахстан и Российская Федерация, именуемые в дальнейшем Сторонами,
согласились внести в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о порядке использования 929 Государственного летно-испытательного центра (объекты и боевые поля, размещенные на территории Республики Казахстан) Министерства обороны Российской Федерации от 20 января 1995 года (далее - Соглашение) следующие изменения и дополнения:

"Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы 1995 жылғы 20 қаңтардағы Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгiнiң (объектiлерi мен ұрыс алаңдары Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан) 929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ орталығын пайдалану тәртiбi туралы келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы хаттаманы ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 желтоқсандағы N 1264 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
"Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы 1995 жылғы 20 қаңтардағы Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгiнiң (объектiлерi мен ұрыс алаңдары Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан) 929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ орталығын пайдалану тәртiбi туралы келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы хаттаманы ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ 3AҢЫ
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы 1995 жылғы 20 қаңтардағы Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгiнiң (объектiлерi мен ұрыс алаңдары Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан) 929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ орталығын пайдалану тәртiбi туралы келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы хаттаманы ратификациялау туралы
Мәскеуде 2006 жылғы 4 сәуiрде қол қойылған Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы 1995 жылғы 20 қаңтардағы Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгiнiң (объектiлерi мен ұрыс алаңдары Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан) 929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ орталығын пайдалану тәртiбi туралы келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы хаттама ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы 1995 жылғы 20 қаңтардағы Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгiнiң (объектiлерi мен ұрыс алаңдары Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан) 929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ орталығын пайдалану тәртiбi туралы келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
ХАТТАМА
Бұдан әрi Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы,
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы 1995  жылғы 20 қаңтардағы Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгiнiң (объектiлерi мен ұрыс алаңдары Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан) 929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ орталығын пайдалану тәртiбi туралы келiсiмге (бұдан әрi - Келiсiм) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзуге келiстi:

1) статью 3 изложить в следующей редакции:
"1. Республика Казахстан передает во временное пользование Российской Федерации на условиях аренды земельные участки с расположенными на них объектами движимого и недвижимого имущества Полигона.
2. Российская Федерация осуществляет оплату использования Полигоном в интересах Российской Федерации земельных участков, в том числе земельных участков с расположенными на них объектами движимого и недвижимого имущества, в период их аренды в соответствии с  Договором  между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об аренде объектов и боевых полей 929 Государственного летно-испытательного центра Российской Федерации, расположенных на территории Республики Казахстан, от 18 октября 1996 года.";
2) статью 4 после слова "субаренду" дополнить словами "юридическим и физическим лицам Сторон или третьих государств";
3) в пункте 1 статьи 7 слова "правоохранительных органов Российской Федерации на территории Полигона определяются отдельным Соглашением Сторон" заменить словами "компетентных органов Российской Федерации на территории Полигона определяются  Соглашением  между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о статусе воинских формирований Российской Федерации, временно находящихся на территории Республики Казахстан, от 20 января 1995 года и другими соглашениями Сторон";
4) в статье 9:
в пункте 1:
в абзаце втором слова "восстановление и" исключить;
абзац десятый после слова "ракет" дополнить словами "(при необходимости в порядке, определяемом по согласованию Сторон)";
дополнить статью пунктом 6 следующего содержания:
"6. Допускается использование земельных участков и воздушного пространства Полигона при проведении испытательных работ в интересах 4 Государственного центрального межвидового полигона Министерства обороны Российской Федерации на основании годовых планов научно-исследовательских и испытательных работ, предусмотренных статьей 8 настоящего Соглашения.";
5) статью 11 дополнить абзацем следующего содержания:
"Ведение земельного кадастра и мониторинга на территории Полигона, контроль за целевым использованием земель осуществляет уполномоченный государственный орган по управлению земельными ресурсами Республики Казахстан в порядке и сроки, согласованные с командованием Полигона.";
6) пункт 1 статьи 20 изложить в следующей редакции:
"1. Таможенный и пограничный досмотр осуществляется на объектах Полигона представителями таможенных и пограничных служб Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Командование Полигона предоставляет беспрепятственный допуск представителей таможенных и пограничных служб Республики Казахстан на объекты Полигона и обеспечивает их доставку на Полигон и обратно.";

1) 3-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы жер учаскелерiн жалға беру шартымен Полигонның онда орналасқан жылжымалы және жылжымайтын мүлiк объектiлерiмен бiрге Ресей Федерациясына уақытша пайдалануға бередi.
2. Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей Федерациясының 929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ орталығының объектiлерi мен ұрыс алаңдарын жалға беру туралы 1996 жылғы 18 қазандағы шартқа сәйкес жер учаскелерiнiң, оның iшiнде онда орналасқан жылжымалы және жылжымайтын мүлiк объектiлерiмен бiрге жер учаскелерiнiң жалға берiлу кезеңiнде Ресей Федерациясының мүддесiнде Ресей Федерациясы Полигонды пайдаланғаны үшiн ақы төлеудi жүзеге асырады.";
2) 4-баптағы субарендаға" деген сөздiң алдынан "Тараптардың немесе үшiншi мемлекеттердiң заңды және жеке тұлғаларына" деген сөздермен толықтырылсын;
3) 7-баптың 1-тармағында "Ресей Федерациясының құқық сақтау органдарының Полигон аумағындағы юрисдикция сұрақтары Тараптардың жеке келiсiмiмен" деген сөздер "Ресей Федерациясының құзыреттi органдарының Полигон аумағындағы заңдық құру мәселелерi Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Қазақстан Республикасының аумағында уақытша орналасқан Ресей Федерациясының әскери құрамаларының мәртебесi туралы 1995 жылғы 20 қаңтардағы келiсiммен және Тараптардың басқа да келiсiмдерiмен" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 9-бапта:
1-тармақта:
екiншi абзацтағы "қалпына келтiрудi және" деген сөздер алып тасталсын;
оныншы абзацта "келтiрудi" деген сөзден кейiн "(қажет болған жағдайда Тараптардың келiсiмi бойынша айқындалатын тәртiппен)" деген сөздермен толықтырылсын;
бап мынадай мазмұндағы 6-тармақпен толықтырылсын:
"6. Осы Келiсiмнiң 8-бабында көзделген ғылыми-зерттеу және сынақ жұмыстарының жылдық жоспарлары негiзiнде Ресей Федерациясының Қорғаныс министрлiгi 4 Мемлекеттiк орталық түраралық полигонының мүдделерiнде сынақ жұмыстарын жүргiзу кезiнде Полигонының жер учаскелерi мен әуе кеңiстiгiн пайдалануға жол берiледi.";
5) 11-бап мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Полигонның аумағында жер кадастрын және мониторингтi жүргiзудi, жердiң мақсатты пайдаланылуын бақылауды Полигонның қолбасшылығымен келiсiлген тәртiппен және мерзiмдерде Қазақстан Республикасының жер ресурстарын басқару жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органы жүзеге асырады.";
6) 20-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Полигон объектiлерiнде кедендiк және шекаралық қарап тексерудi Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының кеден және шекара қызметтерiнiң өкiлдерi жүзеге асырады. Полигонның қол басшылығы Қазақстан Республикасының кеден және шекара қызметi өкiлдерiнiң Полигон объектiлерiне кедергiсiз жiберiлуiне мүмкiндiк бередi және оларды Полигонға және керi қарай жеткiзудi қамтамасыз етедi.";

8) Приложение N 2 к Соглашению изложить в следующей редакции:
"ПЕРЕЧЕНЬ
военных объектов 929 Государственного летно-испытательного
центра Министерства обороны Российской Федерации,
дислоцирующихся на территории Республики Казахстан
N
п/п
Наименование
подразделения,
объекта
Место дислокации
1.
231 ИП
Бокейординский район
Западно-Казахстанской
области, село Тургай
2.
171 ИП
Бокейординский район,
Джангалинский район, село
Теректы Западно-
Казахстанской области,
Индерский район,
Махамбетский район
Атырауской области
3.
85 ИП
г. Атырау, Индерский
район, Махамбетский
район Атырауской
области".
"Все споры и разногласия между Сторонами, возникающие при толковании и применении положений настоящего Протокола, будут решаться путем взаимных консультаций и переговоров.
При возникновении у одной из Сторон вопросов, требующих совместного решения, данная Сторона письменно уведомляет об этом другую Сторону не позднее, чем за 30 дней до начала переговоров.
Настоящий Протокол вступает в силу с даты получения по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Настоящий Протокол прекращает свое действие одновременно с прекращением действия Соглашения.
Совершено в городе Москве 4 апреля 2006 года в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках, причем оба текста имеют одинаковую силу.
За Республику Казахстан            За Российскую Федерацию

8) Келiсiмге N 2 қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының аумағына қоныс аударылған Ресей Федерациясының Қорғаныс министрлiгi 929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ орталығының әскери объектiлерiнiң
ТIЗБЕСI
N
р/р
Бөлімшенің, объектінің атауы
Қоныс аудару орны
1.            231 ИП                    Батыс Қазақстан облысының
Бөкей ордасы ауданы, Торғай
ауылы
2.            171 ИП                    Батыс Қазақстан облысының
Бөкей ордасы ауданы,
Жаңа қала ауданы
Теректi ауылы, Атырау
облысының Индер ауданы,
Махамбет ауданы
3.            85 ИП                     Атырау қаласы, Атырау
облысының Индер ауданы,
Махамбет ауданы".
Осы Хаттаманың ережелерiн түсiндiру және қолдану кезiнде туындаған барлық даулар мен келiспеушіліктер өзара консультациялар мен келiссөздер жолымен шешiледi.
Тараптардың бiреуiнде бiрлескен шешiмдi талап ететiн мәселелер туындаған кезде осы Тарап екiншi Тарапты келiссөздер басталғанға дейiн 30 күннен кешiктiрмей ол туралы жазбаша хабардар етедi.
Осы Хаттама Тараптар оның күшiне енуi үшiн қажеттi мемлекетiшiлiк рәсiмдердi орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарламаны дипломатиялық арналар бойынша алған күнiнен бастап күшiне енедi.
Осы Хаттама өз қолданысын Келiсiмнiң қолданысы тоқтатылған кезде бiр мезгілде тоқтатады.
Мәскеу қаласында 2006 жылғы 4 сәуірде әрқайсысы қазақ және орыс тiлдерiнде екi данада жасалды әрi екi мәтiннiң күшi бiрдей.
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ                  РЕСЕЙ ФЕДЕРАЦИЯСЫ
ҮШІН                                      ҮШІН