О проекте Закона Республики Казахстан "О ратификации Протокола между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о внесении изменений и дополнений в Договор между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об аренде объектов и боевых полей 929 Государственного летно-испытательного центра Российской Федерации, расположенных на территории Республики Казахстан, от 18 октября 1996 года"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2006 года N 1271
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О ратификации Протокола между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о внесении изменений и дополнений в Договор между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об аренде объектов и боевых полей 929 Государственного летно-испытательного центра Российской Федерации, расположенных на территории Республики Казахстан, от 18 октября 1996 года".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
О ратификации Протокола между Правительством Республики Казахстан и
Правительством Российской Федерации о внесении изменений и дополнений в Договор
между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации
об аренде объектов и боевых полей 929 Государственного летно-испытательного
центра Российской Федерации, расположенных на территории Республики Казахстан,
от 18 октября 1996 года
Ратифицировать Протокол между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о внесении изменений и дополнений в Договор между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об аренде объектов и боевых полей 929 Государственного летно-испытательного центра Российской Федерации, расположенных на территории Республики Казахстан, от 18 октября 1996 года, подписанный в Москве 25 ноября 2005 года.
Президент
Республики Казахстан
ПРОТОКОЛ
между Правительством Республики Казахстан и
Правительством Российской Федерации о внесении изменений и
дополнений в Договор между Правительством Республики Казахстан
и Правительством Российской Федерации об аренде объектов и
боевых полей 929 Государственного летно-испытательного центра
Российской Федерации, расположенных на территории
Республики Казахстан, от 18 октября 1996 года
Правительство Республики Казахстан и Правительство Российской Федерации, в дальнейшем именуемые Сторонами, согласились о нижеследующем:

"1996 жылғы 18 қазандағы Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ресей Федерациясы Yкiметiнiң арасындағы Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей Федерациясының 929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ орталығының объектiлерi мен жауынгерлiк алаңдарын жалдау туралы шартқа өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ресей Федерациясының Yкiметi арасындағы хаттаманы ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 желтоқсандағы N 1271 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
"1996 жылғы 18 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясы Үкiметiнiң арасындағы Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей Федерациясының 929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ орталығының объектiлерi мен жауынгерлiк алаңдарын жалдау туралы шартқа өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы хаттаманы ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ 3AҢЫ
1996 жылғы 18 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясы Үкiметiнiң арасындағы Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей Федерациясының 929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ орталығының объектiлерi мен жауынгерлiк алаңдарын жалдау туралы шартқа өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ресей Федерациясының Yкiметi арасындағы хаттаманы ратификациялау туралы
Мәскеуде 2005 жылғы 25 қарашада қол қойылған 1996 жылғы 18 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясы Yкiметiнiң арасындағы Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей Федерациясының 929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ орталығының объектiлерi мен жауынгерлiк алаңдарын жалдау туралы шартқа өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Yкiметi арасындағы хаттама ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президентi
1996 жылғы 18 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясы Үкiметiнiң арасындағы Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей Федерациясының 929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ орталығының объектiлерi мен жауынгерлiк алаңдарын жалдау туралы шартқа өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы
ХАТТАМА
Бұдан әрi Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi,
төмендегiлер туралы келiстi:

1. Внести в  Договор  между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об аренде объектов и боевых полей 929 Государственного летно-испытательного центра Российской Федерации, расположенных на территории Республики Казахстан, от 18 октября 1996 года (далее - Договор) следующие изменения и дополнения:
1)  статью 3  дополнить абзацами вторым и третьим следующего содержания:
"Полигон - единый комплекс, включающий в себя земельные участки и находящееся на них имущество.
Ставка за единицу объекта аренды Полигона, то есть арендная плата за использование единицы площади (гектар) переданных в аренду земельных участков Полигона, в том числе и земельных участков с расположенными на них объектами движимого и недвижимого имущества, устанавливается в размере 2,33 доллара США.";
2)  статью 4  изложить в следующей редакции:
"Ежегодная арендная плата за использование Полигона, рассчитанная исходя из установленной статьей 3 настоящего Договора ставки за единицу объекта аренды Полигона, начиная с 1 января 2005 года составляет сумму, эквивалентную 4,454 млн. долларов США. При этом указанный размер арендной платы учитывает все виды налогов, комиссий, сборов и иных платежей, существующих на дату подписания настоящего Договора или вводимых после этой даты на территории Республики Казахстан и относящихся к аренде Полигона.
При изменении состава арендуемых земельных участков Полигона, а также земельных участков с расположенными на них объектами движимого и недвижимого имущества арендная плата изменяется пропорционально изменению арендуемой площади земельных участков исходя из установленной ставки за единицу объекта аренды Полигона.
В случае изменения арендной платы за использование Полигона в настоящий Договор по взаимной договоренности Сторон могут быть внесены изменения, оформляемые отдельными протоколами.";
3)  статью 5  изложить в следующей редакции:
"Ежегодная арендная плата, установленная в статье 4 настоящего Договора, с 1 января 2005 года взимается в долларах США.
Перечисление арендных платежей осуществляется ежегодно двумя равными долями, каждая до 5-го числа последнего месяца второго и четвертого кварталов года.
Уполномоченный орган Казахстанской Стороны направляет Министерству обороны Российской Федерации уведомление с указанием получателя платежа и финансовых реквизитов для перечисления средств и уведомляет его о получении указанных средств.
В случае изменения получателя платежа и (или) его финансовых реквизитов уполномоченный орган Казахстанской Стороны не позднее чем за один месяц до истечения срока очередного платежа обязан уведомить об этом Министерство обороны Российской Федерации.".

1. 1996 жылғы 18 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясы Үкiметiнiң арасындағы Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей Федерациясының 929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ орталығының объектiлерi мен жауынгерлiк алаңдарын жалдау туралы шартқа (бұдан әрi - Шарт) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) 3-бап мынадай мазмұндағы екiншi және үшiншi абзацтармен толықтырылсын:
"Полигон - жер учаскелерiн және оларда орналасқан мүлiктi қамтитын бiртұтас кешен.
Полигонды жалдау объектiсiнiң бiр бiрлiгi үшiн ставка, яғни Полигонның жалға берiлген жер учаскелерiнiң, оның iшiнде оларда орналасқан жылжымалы және жылжымайтын мүлiк объектiлерiмен қоса жер учаскелерiнiң аудан (гектар) бiрлiгiн пайдаланғаны үшiн жалдау ақысы 2,33 АҚШ доллары мөлшерiнде белгiленедi.";
2) 4-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Шарттың 3-бабында белгiленген Полигонды жалдау объектiсiнiң бiр бiрлiгiне ставканы негiзге ала отырып есептелген Полигонды пайдаланғаны үшiн жыл сайынғы жалдау ақысы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап 4,454 млн. АҚШ долларына баламалы соманы құрайды. Бұл ретте жалдау ақысының көрсетiлген мөлшерi осы Шартқа қол қойылған күнi болған немесе Қазақстан Республикасының аумағында осы күннен кейiн енгiзiлген және Полигонды жалдауға қатысты салықтардың, комиссиялардың, алымдардың және өзге де төлемдердiң барлық түрiн ескередi.
Полигонның жалға берiлетiн жер учаскелерiнiң, сондай-ақ оларда орналасқан жылжымалы және жылжымайтын мүлiк объектiлерiмен қоса жер учаскелерiнiң құрамы өзгерген кезде, жалдау ақысы Полигонды жалдау объектiсiнiң бiр бiрлiгiне белгiленген ставканы ескере отырып, жер учаскелерiнiң жалға берiлетiн ауданының өзгеруiне тепе-тең өзгередi.
Полигонды пайдаланғаны үшiн жалдау ақысы өзгерген жағдайда осы Шартқа Тараптардың өзара келiсуi бойынша жеке хаттамалармен ресiмделетiн өзгерiстер енгiзiлуi мүмкiн.";
3) 5-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Шарттың 4-бабында белгiленген жыл сайынғы жалдау ақысы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап АҚШ долларымен алынады.
Жалдау төлемдерiн аудару жыл сайын әрқайсысы екi тең бөлiкпен жылдың екiншi және төртiншi тоқсанының соңғы айының, 5 күнiне дейiн жүзеге асырылады.
Қазақстан Тарабының уәкiлеттi органы Ресей Федерациясының Қорғаныс министрлiгiне қаражатты аудару үшiн төлем алушыны және қаржы деректемелерiн көрсете отырып хабарлама жiбередi және көрсетiлген қаражатты алғаны туралы оны хабардар етедi.
Төлем алушы және (немесе) оның қаржы деректемелерi өзгерген жағдайда Қазақстан Тарабының уәкiлеттi органы кезектi төлем мерзiмi өткенге дейiн бiр айдан кешіктiрмей Ресей Федерациясының Қорғаныс министрлiгін бұл туралы хабардар етуге мiндеттi.".

2. Все споры и разногласия, возникающие при толковании и применении положений настоящего Протокола, будут решаться путем взаимных консультаций и переговоров между Сторонами.
При возникновении вопросов у одной из Сторон, требующих совместного решения, данная Сторона письменно уведомляет об этом другую Сторону не позднее, чем за 30 дней до начала переговоров.
3. Настоящий Протокол вступает в силу с даты получения по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Совершено в городе Москве 25 ноября 2005 года в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках, причем оба текста имеют одинаковую силу.
ЗА ПРАВИТЕЛЬСТВО                 ЗА ПРАВИТЕЛЬСТВО
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН               РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ

2. Осы Хаттама ережелерiн түсiндiру және қолдану кезiнде туындаған барлық даулар мен келiспеушілiктер Тараптар арасындағы өзара консультациялар мен келiссөздер жолымен шешiлетiн болады.
Тараптардың бiреуiнде бiрлескен шешiмдi талап ететiн мәселелер туындаған кезде осы Тарап екiншi Тарапқа келiссөздер басталғанға дейiн 30 күннен кешiктiрмей жазбаша хабардар етедi.
3. Осы Хаттама Тараптар оның күшiне енуi үшiн қажеттi мемлекетішілiк рәсiмдердi орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама дипломатиялық арналар арқылы алынған күнiнен бастап күшiне енедi.
2005 жылғы 25 қарашада Мәскеу қаласында әрқайсысы қазақ және орыс тiлдерiнде екi данада жасалды, әрi екi мәтiннiң де күшi бiрдей.
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ                  РЕСЕЙ
YКІМЕТІ ҮШІН                       ФЕДЕРАЦИЯСЫНЫҢ
ҮКІМЕТІ ҮШІН