Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2007 года областным бюджетом Южно-Казахстанской области на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 февраля 2007 года N 121
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 8 декабря 2006 года "О республиканском бюджете на 2007 год" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2007 года областным бюджетом Южно-Казахстанской области на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна.
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить перечисление утвержденных сумм целевых текущих трансфертов областному бюджету Южно-Казахстанской области.
3. Акиму Южно-Казахстанской области обеспечить:
1) своевременное и целевое использование выделенных сумм целевых текущих трансфертов;
2) предоставление в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан отчетов об использовании выделенных сумм целевых текущих трансфертов ежемесячно в срок до 25 числа месяца, следующего за отчетным.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 февраля 2007 года N 121
Правила
использования целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета 2007 года областным бюджетом Южно-Казахстанской
области на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2007 года областным бюджетом Южно-Казахстанской области на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна (далее - Правила) разработаны в соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 8 декабря 2006 года "О республиканском бюджете на 2007 год" и определяют порядок использования целевых текущих трансфертов областным бюджетом Южно-Казахстанской области, выделяемых за счет средств республиканского бюджета по подпрограмме 108 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна" бюджетной программы 009 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на развитие сельского хозяйства".
2. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Минсельхоз) производит перечисление целевых текущих трансфертов областному бюджету Южно-Казахстанской области в соответствии с планом финансирования по платежам.

Оңтүстiк Қазақстан облыстық бюджетiнiң 2007 жылға арналған республикалық бюджеттен бөлiнетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға пайдалану ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 16 ақпандағы N 121 Қаулысы
"2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы  Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қоса берiлiп отырған Оңтүстiк Қазақстан облыстық бюджетiнiң 2007 жылға арналған республикалық бюджеттен бөлiнетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға пайдалану ережесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi ағымдағы нысаналы трансферттердiң бекiтiлген сомаларын Оңтүстiк Қазақстан облыстық бюджетiне аударуды қамтамасыз етсiн.
3. Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмi:
1) ағымдағы нысаналы трансферттердiң бөлiнген сомаларын уақтылы және мақсатты пайдалануды;
2) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiне ай сайын есептiден кейiнгi айдың 25-күнiне дейiнгi мерзiмде ағымдағы нысаналы трансферттердiң бөлiнген сомаларының пайдаланылуы туралы есептер ұсынуды қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2007 жылғы 16 ақпандағы
N 121 қаулысымен
бекiтiлген
Оңтүстiк Қазақстан облыстық бюджетiнiң 2007 жылға арналған
республикалық бюджеттен бөлiнетiн ағымдағы нысаналы
трансферттердi қазақстандық мақта талшығының сапасына
сараптама жасауға пайдалану
ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Оңтүстiк Қазақстан облыстық бюджетiнiң 2007 жылға арналған республикалық бюджеттен бөлiнетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға пайдалану ережесi (бұдан әрi - Ереже) "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы Заңына сәйкес әзiрлендi және 009 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне ауыл шаруашылығын дамытуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттiк бағдарламасының 108 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттерiне қазақстандық мақта талшығының сапасын сараптауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер" кiшi бағдарламасы бойынша республикалық бюджет қаражатының есебiнен бөлiнетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi Оңтүстiк Қазақстан облысының облыстық бюджетiнiң пайдалану тәртiбiн айқындайды.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi (бұдан әрi - Ауылшарминi) төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына сәйкес Оңтүстiк Қазақстан облысының облыстық бюджетiне ағымдағы нысаналы трансферттердi аударуды жүргiзедi.

3. Средства на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна (далее - субсидии) предназначаются для полного возмещения отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям стоимости затрат на экспертизу качества хлопка-волокна в объеме, определенном паспортом бюджетной программы.
2. Порядок использования субсидий на полное возмещение
затрат на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна
4. Поставщик услуг по экспертизе качества хлопка-волокна определяется в соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее - поставщик услуг).
5. Покупателями услуг по экспертизе качества хлопка-волокна являются отечественные сельскохозяйственные товаропроизводители-владельцы хлопка, выращенного на территории Республики Казахстан (далее - покупатель услуг).
6. Покупатели услуг поставляют хлопок лицензированным хлопкоперерабатывающим организациям.
7. Хлопкоперерабатывающие организации представляют поставщику услуг реестр покупателей услуг по форме согласно  приложению 1  к настоящим Правилам.
8. Между поставщиком услуг, хлопкоперерабатывающей организацией и областным департаментом сельского хозяйства Южно-Казахстанской области (далее - Департамент сельского хозяйства) заключается трехсторонний договор оказания услуг по оценке качества хлопка-волокна.
9. По факту оказания услуг по экспертизе качества хлопка-волокна поставщиком услуг на основании представленных хлопкоперерабатывающими организациями реестров покупателей услуг составляется сводный акт оказанных услуг по экспертизе качества хлопка-волокна по форме согласно  приложению 2  к настоящим Правилам.
10. Для получения субсидий поставщик услуг ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным, представляет в Департамент сельского хозяйства следующие документы:
сводный акт оказанных услуг по экспертизе качества хлопка-волокна;
копии документов, подтверждающих качество хлопка-волокна.
11. Департамент сельского хозяйства в течение десяти рабочих дней проверяет документы, представленные поставщиком услуг для получения субсидий. Департамент сельского хозяйства на основании подтверждающих документов, представленных поставщиком услуг, формирует ведомость на выплату субсидий по форме согласно  приложению 3  к настоящим Правилам.
12. Департамент сельского хозяйства в течение трех рабочих дней представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате в двух экземплярах и счет к оплате.
13. Территориальное подразделение казначейства перечисляет субсидии на счет поставщика услуг в соответствии с утвержденным планом финансирования по платежам.

3. Қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға арналған қаражат (бұдан әрi - субсидиялар) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге бюджеттiк бағдарламаның паспортында белгiленген көлемде мақта талшығының сапасына сараптама жасауға арналған шығындардың құнын толық өтеуге арналады.
2. Қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға
арналған шығынды толық өтеуге арналған субсидияларды пайдалану
тәртiбi
4. Мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнiндегi қызметтер көрсетушi (бұдан әрi - қызметтер көрсетушi) "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес белгiленедi.
5. Мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнiндегi қызметтердi сатып алушылар Қазақстан Республикасының аумағында өсiрiлген мақтаның иелерi - отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер (бұдан әрi - қызметтердi сатып алушы) болып табылады.
6. Қызметтердi сатып алушылар лицензияланған мақта өңдеу ұйымдарына мақтаны жеткiзедi.
7. Мақта өңдеу ұйымдары қызметтер көрсетушiге осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтердi сатып алушылардың тiзiлiмiн ұсынады.
8. Қызметтер көрсетушi, мақта өңдеу ұйымы мен Оңтүстiк Қазақстан облысының облыстық ауыл шаруашылығы департаментi (бұдан әрi - Ауыл шаруашылығы департаментi) арасында мақта талшығының сапасын бағалау жөнiндегi қызметтер көрсетудiң үш жақты шарты жасалады.
9. Мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнiнде қызметтер көрсету фактiсi бойынша қызметтер көрсетушi мақта өңдеу ұйымдары ұсынған қызметтердi сатып алушылар тiзiлiмдерiнiң негiзiнде осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнiнде көрсетiлген қызметтердiң жиынтық актiсiн жасайды.
10. Қызметтер көрсетушi субсидиялар алу үшiн ай сайын есептiден кейiнгi айдың 10-күнiне қарай Ауыл шаруашылығы департаментiне мынадай құжаттарды ұсынады:
мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнiнде көрсетiлген қызметтердiң жиынтық актiсiн;
мақта талшығының сапасын растайтын құжаттардың көшiрмелерiн.
11. Ауыл шаруашылығы департаментi он жұмыс күнi iшiнде субсидиялар алу үшiн қызметтер көрсетушi ұсынған құжаттарды тексередi. Ауыл шаруашылығы департаментi қызметтер көрсетушi ұсынған растаушы құжаттардың негiзiнде осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялар төлеуге арналған ведомосты қалыптастырады.
12. Ауыл шаруашылығы департаментi үш жұмыс күнi iшiнде аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне екi данада ақы төлеу шоттарының тiзiлiмiн және ақы төлеу шотын ұсынады.
13. Аумақтық қазынашылық бөлiмшесi төлемдер бойынша бекiтiлген қаржыландыру жоспарына сәйкес субсидияларды қызметтер көрсетушiнiң шотына аударады.

14. Департамент сельского хозяйства несет ответственность за достоверность документов, предоставляемых для выплаты субсидий.
15. Департамент сельского хозяйства представляет в Минсельхоз ежемесячно в срок до 25 числа месяца, следующего за отчетным, отчет о реализации бюджетной подпрограммы.
16. Ответственность за эффективное и целевое использование бюджетных средств несут Минсельхоз и Департамент сельского хозяйства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам использования целевых
текущих трансфертов из республиканского
бюджета 2007 года областным бюджетом
Южно-Казахстанской области на экспертизу
качества казахстанского хлопка-волокна
____________________________________________________________________
(наименование лицензированной хлопкоперерабатывающей организации)
Реестр
покупателей услуг
за период ________
N
п/п
Наименование
покупателя услуг
Количество кип (проб),
шт.
1
2
3
Итого:
Руководитель                         ____________________
(ФИО, подпись)
Главный бухгалтер                    ____________________
(ФИО, подпись)
М.П.
Дата___________
Приложение 2
к Правилам использования целевых
текущих трансфертов из республиканского
бюджета 2007 года областным бюджетом
Южно-Казахстанской области на экспертизу
качества казахстанского хлопка-волокна
Сводный акт
оказанных услуг по экспертизе качества хлопка-волокна
N
п/п
Наименование,
юридический
адрес
лицензиро-
ванной
хлопкопере-
рабатывающей
организации
Наимено-
вание
Покупателя
услуг
Коли-
чество (проб) кип,
шт.
Цена за
единицу
услуги,
тенге
Сумма,
тенге
1
2
3
4
5
6
Итого:
Поставщик услуг
__________________________
(ФИО, подпись, печать)
Дата_______
Приложение 3
к Правилам использования целевых
текущих трансфертов из республиканского
бюджета 2007 года областным бюджетом
Южно-Казахстанской области на экспертизу
качества казахстанского хлопка-волокна
"Утверждаю"
Руководитель Департамента сельского хозяйства
___________________________________
(ФИО, подпись, печать)
"___" ___________200__г.
Ведомость N___
на выплату субсидий поставщику услуг по
экспертизе качества хлопка-волокна
за период _____________ 200____г.
N
п/п
Наиме-
нование
постав-
щика
услуг
Фактически
оказано
услуг, шт.
Причи-
тающаяся
сумма
субсидий
с начала
года,
тенге
Оплаче-
но с
начала
года,
тенге
Остаток
причита-
ющейся
суммы
субсидий,
тенге
Подле-
жит к
оплате,
тенге
с
начала
года,
шт.
за период
_____,
шт.

14. Ауыл шаруашылығы департаментi субсидиялар төлеу үшiн берiлетiн құжаттардың шынайылығы үшiн жауапты болады.
15. Ауыл шаруашылығы департаментi Ауылшарминiне ай сайын есептiден кейiнгi айдың 25-күнiне дейiнгi мерзiмде бюджеттiк бағдарламаның iске асырылуы туралы есеп бередi.
16. Ауылшарминi және Ауыл шаруашылығы департаментi Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бюджет қаражатының тиiмдi және мақсатты пайдаланылуы үшiн жауапты болады.
Оңтүстiк Қазақстан облыстық бюджетiнiң
2007 жылға арналған республикалық бюджеттен
бөлiнетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi
қазақстандық мақта талшығының сапасына
сараптама жасауға пайдалану ережесiне
1-қосымша
_________________________________________________________________
(лицензияланған мақта өңдеу ұйымының атауы)
Қызметтердi сатып алушылардың тiзiлiмi
_______________кезеңде
Р/c N
Қызметтерді сатып алушының атауы
Будалар (сынамалар) саны, дана
1
2
3
Жиыны:
Басшы                                    _______________________
(Т.А.Ә., қолы)
Бас бухгалтер                            _______________________
(Т.А.Ә., қолы)
М.О.
Күні__________
Оңтүстiк Қазақстан облыстық бюджетiнiң
2007 жылға арналған республикалық бюджеттен
бөлiнетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi
қазақстандық мақта талшығының сапасына
сараптама жасауға пайдалану ережесiне
2-қосымша
Мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнiнде көрсетiлген қызметтердiң жиынтық актiсi
P/c
N
Лицензиялан-
ған мақта өңдеу ұйымының атауы, заңды
мекен-жайы
Қызметтерді сатып алушының атауы
Будалар
(сынама-
лар)
саны,
дана
Қызметтер-
дің бір бірлігінің бағасы, теңге
Сомасы,теңге
1
2
3
4
5
6
Жиыны:
Қызметтер көрсетушi                       _______________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрi)
Күні___________
Оңтүстiк Қазақстан облыстық бюджетiнiң
2007 жылға арналған республикалық бюджеттен
бөлiнетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi
қазақстандық мақта талшығының сапасына
сараптама жасауға пайдалану ережесiне
3-қосымша
"Бекiтемiн"
Ауыл шаруашылығы департаментiнiң басшысы
____________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрi)
200___ж. "_____"_____________
200___ж.______________кезеңдегi
мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнiнде қызметтер көрсетушiге субсидиялар төлеуге арналған
N_____ведомость
P/c
N
Қызметтер көрсету-
шiнiң атауы
Нақты көрсетілген қызметтер, дана
Жыл басынан
бастап тиесiлiсубси-
диялар сомасы, теңге
Жыл басынан
бастап төлен-
генi, теңге
Тиесiлi субсидия-
лар сомасыныңқалдығы, теңге
Төлеуге жатады, теңге
жыл басынан бастап, дана
кезеңде, дана