Об утверждении Плана мероприятий на 2007-2009 годы по реализации Государственной программы развития туризма в Республике Казахстан на 2007-2011 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года N 156
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2006 года N 231 "О Государственной программе развития туризма в Республике Казахстан на 2007-2011 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2007-2009 годы по реализации Государственной программы развития туризма в Республике Казахстан на 2007-2011 годы (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам и заинтересованным организациям, ответственным за выполнение Плана:
1) принять меры по выполнению Плана;
2) представлять ежегодно, к 10 января и 10 июля, информацию о ходе выполнения Плана в Министерство туризма и спорта Республики Казахстан.
3. Министерству туризма и спорта Республики Казахстан представлять ежегодно, к 25 января и 25 июля, сводную информацию о ходе выполнения плана в Правительство Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство туризма и спорта Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2007 года N 156
Сноска. План с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 06.08.2007 N 671 ; от 19.02.2008 N 157 ; от 27.01.2009 N 61 ; от 27.01.2009 N 62 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
План мероприятий на 2007-2009 годы
по реализации Государственной программы развития туризма в
Республике Казахстан на 2007-2011 годы
N
п/п
Мероприятия
Форма
завершения
Ответ-
ственные
исполни-
тели
Сроки
испол-
нения
Предпо-
лагае-
мые
расходы
(тыс.
тенге)
Источ-
ник
финан-
сиро-
вания
1
2
3
4
5
6
7
1. Развитие системы государственного регулирования
и поддержки туристской деятельности
1.
Принять меры по
упрощению визовых
и регистрационных
процедур, погра-
ничного контроля
для граждан из
политически
стабильных
государств
Информация
в МТС
МИД
(созыв),
МВД,
КНБ
Ежегод-
но к
10
января
Не
требу-
ется
2.
Провести анализ
законодательства
Республики
Казахстан в
области туризма
с целью его
дальнейшего
совершенствования
Предложения
в МЮ
МТС
II
квартал
2008
года
Не
требу-
ется
3.
Продолжить по
мере необходимос-
ти работу по
заключению
международных
договоров
Республики
Казахстан в
области туризма
Информация
в
Правитель-
ство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД
25
января
ежегодно
Не
требу-
ется
4.
Разработать
механизм привле-
чения
возможностей
национальных
институтов
развития в целях
создания и
развития
туристского
кластера
Меморандум
МТС
(созыв),
МИТ,
АО
"Фонд
устойчи-
вого
развития
"Қазына"
I
квартал
2007
года
Не
требу-
ется
5.
Обеспечить
внедрение
вспомогательного
счета туризма
в систему
национальных
счетов
Информация
в МТС
АС
10
января
ежегод-
но
Не
требу-
ется
6.
Рассмотреть
вопрос о
необходимости
создания
департаментов по
развитию туризма
и спорта в облас-
тях и городах
Астаны и Алматы
Предложе-
ния в
Правитель-
ство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МЭБП,
акимы
облас-
тей,
гг.
Астаны
и Алматы
I
квартал
2008
года
Не
требу-
ется
7.
Обеспечить
проведение
республиканских
совещаний по
вопросам развития
туристской
отрасли
Информация
в
Правитель-
ство
Республики
Казахстан
МТС
25
января
2008,
2009
годов
2007 -

Қазақстан Республикасында туризмдi дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2007-2009 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 ақпандағы N 156 Қаулысы
"Қазақстан Республикасында туризмдi дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 231 Жарлығын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасында туризмдi дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2007-2009 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Жоспардың орындалуына жауапты орталық және жергiлiктi атқарушы органдар мен мүдделi ұйымдар:
1) Жоспардың орындалуы жөнiнде шаралар қабылдасын;
2) жыл сайын 10 қаңтарға және 10 шiлдеге қарай Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгiне Жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi жыл сайын 25 қаңтарға және 25 шiлдеге қарай Қазақстан Республикасының Үкiметiне Жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат ұсынсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгiне жүктелсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2007 жылғы 28 ақпандағы
N 156 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасында туризмдi дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2007-2009 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің
2007.08.06. N 671 , 2008.02.19. N 157 , 2009.01.27. N 61 , 2009.01.27. N 62 Қаулыларымен.
Р/с N
Іс-шаралар
Аяқталу нысаны
Жауапты
орындау-
шылар
Орындалу
мерзiмi
Болжа-
нып
отырған
шығыс-
тар
(мың
теңге)
Қаржылан-
дыру көзі
1
2
3
4
5
6
7
1. Tуристiк қызметтi мемлекеттiк реттеу мен қолдау
жүйесiн дамыту
1.
Саяси тұрақты
мемлекеттер-
дiң азамат-
тары үшiн
визалық және
тiркеу рәсiм-
дерiн, шекара
бақылауын
оңайлату
жөнiнде
шаралар
қабылдау
ТСМ-ге ақпарат
СIМ (жи-
нақтау), IIМ, ҰҚК
Жыл сайын 10 қаңтарға
қарай
Талап
етiлмейдi
2.
Қазақстан
Республика-
сының туризм
саласындағы
заңнамасына
оны одан әрi
жетiлдiру
мақсатында
талдау
жүргiзу
Әдiлетминi-
не ұсыныс
ТСМ
2008
жылғы
II тоқсан
Талап етiлмейдi
3.
Қажеттiлiгiне
қарай Қазақс-
тан Республи-
касының тур-
изм саласын-
дағы халық-
аралық шарт-
тарын жасау
жөнiндегi
жұмысты
жалғастыру
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау), СIМ
Жыл сайын 25 қаңтар
Талап етiлмейдi
4.
Туристiк
кластер құру
және дамыту
мақсатында
ұлттық даму
институттары-
ның мүмкiн-
дiктерiн
тарту тетiгiн
әзiрлеу
Меморандум
ТСМ
(жинақ-
тау), ИСМ,
"Қазына"
орнықты
даму қоры"
АҚ
2007 жылғы
тоқсан
Талап етiлмейдi
5.
Ұлттық есеп
жүйесiне қосалқы туризм шотын
енгiзудi
қамтамасыз
ету
ТСМ-ге
ақпарат
СА
Жыл сайын
10 қаңтар
Талап етiлмейдi
6.
Облыстар мен
Астана және
Алматы қала-
ларында туризм мен
спортты дамыту жөнiн-
де департа-
менттер құру
қажеттiлiгi
туралы
мәселенi
қарастыру
Қазақстан Республика-
сының Yкiметiне ұсыныстар
ТСМ (жи-
нақтау), ЭБЖМ, облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы қа-
лаларының әкімдері
2008 жылғы
I тоқсан
Талап етiлмейдi
7.
Туристiк
саланы дамыту
мәселелерi
жөнiнде
республикалық
кеңестер
өткiзудi
қамтамасыз
ету
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ақпарат
ТСМ
2008, 2009
жылдар
25 қаңтар
2007 -

1060,0
2008 -
924,0
2009 -
1288,0
За
счет
средств
респуб-
ликан-
ского
бюджета
8.
Принять
нормативно-
правовые акты,
регламентирующие
деятельность
санаторно-курорт-
ных объектов
Проекты
нормативно-
правовых
актов
МТС,
МЗ
10
января
2008
года
Не
требу-
ется
9.
Проработать
вопрос строитель-
ства сети гости-
ниц, гостевых
домов и мотелей,
а также кемпингов
в рамках реализа-
ции проекта
"Еврокемпинг" на
региональном
уровне, направ-
ленных на
строительство
сети гостиниц
категории 2*, 3*
и туристского
класса в
Акмолинской,
Алматинской и
Жамбылской
областях
Информация
в МТС
Акимы
Акмолин-
ской,
Жамбыл-
ской и
Алматин-
ской
облас-
тей,
МТС,
АО "Исполни-
тельная дирекция Организа-
ционного комитета 7-х Зимних Азиатских игр 2011 г."
10
января
2008
года
За
счет
привле-
чения
инвес-
тиций
10.
Проработать
вопрос строитель-
ства сети гости-
ниц категории
туристского
класса, гостевых
домов и
кемпингов:
в Восточно-Казах-
станской области
- у озер Алаколь
и Маркаколь в
охранной зоне
Маркакольского
заповедника, на
водохранилище
Бухтарма;
в Кызылординской
области - на
отрезке Великого
Шелкового пути
вдоль трассы
Шымкент -
Самара;
в Атырауской
области - на
городище
Сарайчик;
в Мангистауской
области в
поселке Шетпе
Мангистауского
района;
в Павлодарской
области - на
территории
Баянаульского
ГНПП в
соответствии с
Генеральным
планом развития
инфраструктуры
ГНПП
Информация
в МТС
Акимы
Восточно-
Казах-
стан-
ской,
Кызылор-
динской,
Атырау-
ской,
Мангис-
тауской
и Павло-
дарской
областей,
АО "Исполни-
тельная дирекция Организа-
ционного комитета 7-х Зимних Азиатских игр 2011 г."
10
января
2008
года
За
счет
привле-
чения
инвес-
тиций
11.
Проработать
вопрос создания
туристского
комплекса на
озере Камбаш
Аральского района
Кызылординской
области
Информация
в МТС
Аким
Кызылор-
динской
области,
АО "Исполни-
тельная дирекция Организа-
ционного комитета 7-х Зимних Азиатских игр 2011 г."
10
января
2008
года
За
счет
привле-
чения
инвес-
тиций
12.
Обеспечить
разработку
и реализацию
комплекса мер
по возрождению
народных ремесел
и развитию
индустрии
сувенирной
продукции
Информация
в
Правитель-
ство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИТ,
акимы
областей,
гг.
Астаны и
Алматы,
АО СПК
"Сарыар-
ка",
АО "МТО"
25
января
2008,
2009
годов
За
счет
привле-
чения
инвес-
тиций
13.
Разработать
предложения по
восстановлению и
развитию
предприятий по
изготовлению юрт
Предложения
в
Правитель-
ство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
акимы
областей,
гг.
Астаны и
Алматы,
АО "МТО"
25
января
2008
года
Не
требу-
ется
14.
Обеспечить
разработку
мастер-планов по
развитию туризма
в регионе, на
примере города
Алматы и
Алматинской
области
Информация
в МТС
Акимы
областей,
(кроме
Алматин-
ской),
города
Астаны
10
декабря
2009
года
Не
требу-
ется
2. Маркетинг и продвижение казахстанского
туристского продукта
15.
Провести
казахстанскую
международную
туристскую
ярмарку
(передвижная)
"Саркылмас
саяхат"
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
акимы
областей,
гг.
Астаны
и
Алматы
25
января
2008,
2009
годов

1060,0
2008 -
924,0
2009 -
1288,0
Республи-
калық бюджет
қаражаты
есебiнен
8.
Санаторийлiк-
курорттық
объектiлердiң
қызметiн
регламенттей-
тiн норматив-
тiк-құқықтық
актiлер
қабылдау
Нормативтiк
-құқықтық
актiлердiң
жобалары
ТСМ, ДСМ
2008
жылғы
10 қаңтар
Талап етiлмейдi
9.
Ақмола,
Алматы және
Жамбыл облыстарында
2*, 3* және
туристiк
кластар
санатындағы
қонақ үйлер
желiсiн салу-
ға бағыттал-
ған өңiрлiк
деңгейдегi
"Еурокемпинг"
жобасын iске
асыру шеңбе-
рiнде мейман-
ханалар,
қонақ үйлер
мен мотелдер,
сондай-ақ
кемпингтер
желiсiн салу
мәселесiн
пысықтау
ТСМ-ге ақпарат
Ақмола,
Жамбыл
және
Алматы
облыстары-
ның әкiм-
дерi, TCM,
"2011 жылғы
7-қысқы
Азия
ойындарын ұйымдастыру комитетінің атқарушы дирекциясы" АҚ
2008 жылғы 10 қаңтар
Инвес-
тициялар
тарту есебiнен
10.
Шығыс
Қазақстан
облысында -
Марқакөл
қорығының
қорғау
аймағындағы
Алакөл және
Марқакөл
көлдерiнiң
жағасында,
Бұқтырма су
қоймасында;
Қызылорда
облысында -
Шымкент - Самара
трассасы
бойындағы
Ұлы Жiбек
жолының кесiндiсiнде;
Атырау
облысында -
Сарайшық
қалашығында;
Маңғыстау
облысында -
Маңғыстау
ауданының
Шетпе
кентiнде;
Павлодар
облысында -
Баянауыл
МҰТП аумағын-
да МҰТП
инфрақұрылы-
мын дамытудың
бас жоспарына
сәйкес турис-
тiк класс
санатындағы
мейманхана-
лар, қонақ
үйлер мен
кемпингтер
желiсiн салу
мәселесiн
пысықтау
ТСМ-ге ақпарат
Шығыс
Қазақстан,
Қызылорда,
Атырау,
Маңғыстау
және
Павлодар
облыстары-
ның әкiм-
дерi,
"2011 жылғы 7-қысқы Азия ойындарын ұйымдастыру комитетінің атқарушы дирекциясы" АҚ
2008 жылғы 10 қаңтар
Инвес-
тициялар
тарту есебiнен
11.
Қызылорда
облысы Арал
ауданының
Қамбаш көлiн-
де туристiк
кешен құру
мәселесiн
пысықтау
ТСМ-ге
ақпарат
Қызылорда
облысының
әкiмi,
"2011 жылғы 7-қысқы Азия ойындарын ұйымдастыру комитетінің атқарушы дирекциясы" АҚ
2008
жылғы
10 қаңтар
Инвес-
тициялар
тарту
есебiнен
12.
Халық қолөне-
рiн қайта
жаңғырту және
кәде сый өнiмi индус-
триясын дамы-
ту жөнiндегi
шаралар кеше-
нiн әзiрлеу
мен iске асы-
руды қамтама-
сыз ету
Қазақстан Республика- сының Yкiметiне ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау), ИСМ, облыстар-
дың,
Астана және
Алматы қа-
лаларының
әкiмдерi,
"Сарыарқа"
ӘКК АҚ, "МТҚ" АҚ
2008, 2009 жылдар 25 қаңтар
Инвес-
тициялар
тарту
есебiнен
13.
Киiз үйлер
дайындайтын
кәсiпорындар-
ды қалпына
келтiру мен
дамыту жөнiн-
де ұсыныстар
әзiрлеу
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау), облыстар-
дың, Астана
және
Алматы қа-
лаларының
әкiмдерi,
"МТҚ" АҚ
2008 жылғы
25 қаңтар
Талап етiлмейдi
14.
Алматы қала-
сының және
Алматы облы-
сының үлгiсi-
мен өңiрде
туризмдi
дамыту жөнiн-
де шебер-жос-
парлар әзiр-
леудi қамта-
масыз ету
ТСМ-ге
ұсыныстар
Облыстар-
дың
(Алматы
облысынан
басқа)
Астана
қаласының
әкiмдерi
2009 жылғы
10 желтоқсан
Талап
етiлмейдi
2. Қазақстандық туристiк өнiмнiң маркетингi және iлгерiлеуi
15.
"Сарқылмас
саяхат"
қазақстандық
халықаралық
туристiк жәр-
меңкесiн
(жылжымалы) өткiзу
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау),
облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы қа-
лаларының
әкiмдерi
2008, 2009 жылдар 25 қаңтар

2007 -
12242,0
2008 -
12977,0*
2009 -
2000,0
За
счет
средств
респуб-
ликан-
ского
бюджета
16.
Провести
Казахстанскую
международную
туристскую
выставку
"Астана - Отдых"
в городе Астане
Информация
в МТС
Аким
города
Астаны
10
января
2008,
2009
годов
За счет
средств
хоз.
субъек-
тов
17.
Обеспечить учас-
тие Казахстана в
Международной
туристской бирже
"ITB" в городе
Берлин
(Федеративная
Республика
Германия)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД,
акимы
областей,
гг.
Астаны и
Алматы
25 июля
2007,
2009
годов
2007 -
44358,0
2008 -
28608,0
2009 - 25677,0
За
счет
средств
респуб-
ликан-
ского
бюджета
18.
Обеспечить
участие
Казахстана в
международной
туристской
ярмарке "KOTFA"
в городе Сеул
(Южная Корея)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД, МСХ,
МЭБП,
акимы
областей,
гг.
Астаны и
Алматы
25 июля
2008,
2009
годов
2007 -
44229,0
2008 -12088,0
2009 -
17427,0
За
счет
средств
респуб-
ликан-
ского
бюджета
19.
Обеспечить учас-
тие Казахстана
во Всемирной
туристской
ярмарке
"JATA-WTF" в
городе Токио
(Япония)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД, МСХ,
МЭБП,
акимы
областей,
гг.
Астаны и
Алматы
25
января
2008,
2009
годов
2007 -
47545,0
2008 -
30007,0
2009 -20143,0
За
счет
средств
респуб-
ликан-
ского
бюджета
20.
Обеспечить учас-
тие Казахстана
во Всемирной
туристской бирже
"WTM" в городе
Лондон
(Великобритания)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД,
МЭБП,
МСХ,
акимы
областей,
гг.
Астаны и
Алматы
25
января
2008,
2009
годов
2007 -46775,02008 -38493,0
2009 -21000,0
За
счет
средств
респуб-
ликан-
ского
бюджета
21.
Обеспечить
участие
Казахстана в
международной
выставке "WTF" в
городе Шанхай
(Китайская
Народная
Республика)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД,
МЭБП,
МСХ,
акимы
областей,
гг.
Астаны и
Алматы
25
января
2008,
2009
годов
2007 -
32296,0
2008 -
2009 -
За
счет
средств
респуб-
ликан-
ского
бюджета
22.
Обеспечить учас-
тие Казахстана
на очередных
заседаниях
комиссий
Всемирной
туристской
организации для
Европы
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД
25 июля
2007,
2008,
2009
годов
2007 -
3188,0
2008 -
1142,0
2009 -
За
счет
средств
респуб-
ликан-
ского
бюджета
23.
Обеспечить
участие
Казахстана
на заседаниях и
семинарах
Всемирной
туристской
организации и
ПРООН по проекту
Шелкового пути
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД
25
июля
2007,
2009
годов
За счет
средств
ПРООН
по
проекту
Шелко-
вого
пути
24.
Обеспечить учас-
тие Казахстана
на XVII сессии
Генеральной
Ассамблеи
Всемирной
туристской
организации
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД
25
января
2008
года
2007 -
35013,0
За
счет
средств
респуб-
ликан-
ского
бюджета
25.
Обеспечить
производство
и трансляцию в
зарубежных СМИ
рекламно-
информационного
материала о
Казахстане
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД
25
января
2008,
2009
годов
2007 -209658,0*

2007 -
12242,0
2008 -
12977,0*
2009 -
2000,0
Республи-
калық
бюджет
қаражаты
есебiнен
16.
Астана қала-
сында "Астана-
Демалыс" қаз-
ақстандық
халықаралық
туристiк көр-
месiн өткiзу
ТСМ-ге ұсыныстар
Астана қаласының әкiмi
2008, 2009 жылдар 10 қаңтар
Шаруаш. субъек-
тiлердiң
қаражаты
есебiнен
17.
Қазақстанның Берлин қала-
сындағы (Гер-
мания Федера-
тивтiк Респу-
бликасы) "IТВ" халық-
аралық
туристiк бир-
жасына қаты-
суын қамтама-
сыз ету
Қазақстан Республика- сының Yкiметiне ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау), СIМ, облыстар-
дың, Астана
және
Алматы қа-
лаларының
әкiмдерi
2007, 2009 жылдар 25 шiлде
2007 - 44358,0 2008 - 28608,0
2009 - 25677,0
Республи-
калық
бюджет
қаражаты
есебiнен
18.
Қазақстанның Сеул қаласын-
дағы (Оңтүстiк
Корея)
"KOTFA"
халықаралық туристiк жәр-
меңкесiне қатысуын қамтамасыз ету
Қазақстан Республика- сының Yкiметiне ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау), СIМ, АШМ, ЭБЖМ, облыстар-
дың,
Астана және Алматы қа-
лаларының әкiмдерi
2008, 2009 жылдар 25 шiлде
2007 - 44229,0 2008 - 12088,0
2009 - 17427,0
Республи-
калық
бюджет
қаражаты
есебiнен
19.
Қазақстанның
Токио қала-
сындағы
(Жапония)
"JATA-WTF"
дүниежүзiлiк
туристiк
жәрмеңкесiне
қатысуын
қамтамасыз
ету
Қазақстан Республика- сының Yкiметiне ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау), СIМ, АШМ, ЭБЖМ облыс-
тардың, Астана
және
Алматы
қала-
ларының әкiмдерi
2008, 2009 жылдар 25 қаңтар
2007 - 47545,0
2008 -
30007,0
2009 -
20143,0
Республи-
калық
бюджет
қаражаты
есебiнен
20.
Қазақстанның
Лондон
қаласындағы
(Ұлыбритания)
"WTM" дүниежүзiлiк
туристiк
биржасына
қатысуын
қамтамасыз
ету
Қазақстан Республика- сының Yкiметiне ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау), СIМ, АШМ, ЭБЖМ, облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының әкiмдерi
2008, 2009 жылдар 25 қаңтар
2007 -
46775,0
2008 -
38493,0
2009 -
21000,0
Республи-
калық
бюджет
қаражаты
есебiнен
21.
Қазақстанның Шанхай
қаласындағы (Қытай Халық Республикасы) "WTF" халық-
аралық көрме-
сiне қатысу-
ын қамтамасыз
ету
Қазақстан
Республика- сының Yкiметiне ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау), СIМ, АШМ, ЭБЖМ, облыстар-
дың, Астана
және
Алматы қа-
лаларының
әкiмдерi
2008,
2009
жылдар
25 қаңтар
2007 - 32296,0
2008 -
2009 -
Республи-
калық
бюджет
қаражаты
есебiнен
22.
Қазақстанның
Дүниежүзілік
туристiк ұй-
ымның Еуропа-
ға арналған
комиссиялары-
ның кезектi
отырыстарына
қатысуын қам-
тамасыз ету
Қазақстан Республика- сының Yкiметiне ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау), СIМ
2007, 2008,
2009 жылдар
25 шiлде
2007 - 3188,0
2008 - 1142,0
2009 -
Республи-
калық
бюджет
қаражаты
есебiнен
23.
Қазақстанның Дүниежүзiлiк туристiк
ұйымның және
БҰҰДБ-ның
Жiбек жолы
жобасы бойын-
ша отырыста-
рымен семи-
нарларына
қатысуын
қамтамасыз
ету
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ақпарат
TCM (жи-
нақтау), CIM
2007, 2009 жылдар 25 шiлде
БҰҰДБ-ның
Жiбек
жолы
жобасы
бойынша
қаражаты
есебiнен
24.
Қазақстанның
Дүниежүзiлiк
туристiк ұйым
Бас Ассамбле-
ясының XVII
сессиясына
қатысуын қам-
тамасыз ету
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ақпарат
TCM (жи-
нақтау), CIM
2008
жылғы
25 қаңтар
2007 - 35013,0
Республи-
калық
бюджет
қаражаты
есебiнен
25.
Шетелдiк БАҚ-
та Қазақстан
туралы жарна-
малық-ақпар-
аттық матери-
ал шығаруды және көрсе-
тудi қамтама-
сыз ету
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ақпарат
TCM (жи-
нақтау), CIM
2008, 2009 жылдар 25 қаңтар
2007 - 209658,0

2008 - 222767,0
2009 -
55000,0
За
счет
средств
респуб-
ликан-
ского
бюджета
26.
Обеспечить
распространение
через официаль-
ные заграничные
учреждения
Республики
Казахстан и
национальных
перевозчиков
рекламно-инфор-
мационного
материала о
туристских объек-
тах республики,
путеводителей
и памяток для
въезжающих в
Казахстан
иностранных
граждан
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД, МТК
25
января
ежегодно
Не
требу-
ется
27.
Провести
информационные
туры в Республике
Казахстан для
ведущих зарубеж-
ных туристских
операторов и
представителей
СМИ
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД,
акимы
областей,
гг.
Астаны и
Алматы
25
января
2008,
2009
годов
2007 -
19704,0
2008 -20886,0*
2009 -
12000,0
За
счет
средств
респуб-
ликан-
ского
бюджета
28.
Разработать и
издать
информационно-
методические
пособия, в том
числе подготовить
и издать
туристские
путеводители,
подготовить и
издать схемы
туристских
маршрутов, подго-
товить и издать
карты-схемы,
подготовить
и издать
туристические
справочники
Методичес-
кие пособия
МТС
I
квартал
2007,
2009
годов
2007 -
39000,0
2008 -
42728,0
2009 -
12000,0
За
счет
средств
респуб-
ликан-
ского
бюджета
28-1
Участие в 8-ой
Казахстанской
международной
туристской
выставке
«KITF-2008»
«Туризм и
путешествия» в
г. Алматы
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД,
акимы
областей
гг.
Астаны
и Алматы
2008-
2009
годы
2008  -
3500,0
2009  -
1750,0
За счет
средств
респуб-
ликанс-
кого
бюджета
28-2
Участие в
международной
туристской
выставке «СМТ»
г. Штутгарт
(Германия)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД,
акимы
областей
гг.
Астаны
и Алматы
2009
год
2008 -
31375,0
За счет
средств
респуб-
ликанс-
кого
бюджета
28-3
Участие в
международной
туристской
выставке «FITUR»
г. Мадрид
(Испания)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД,
акимы
областей
гг.
Астаны
и Алматы
2008-
2009
годы
2008 -
17756,0
2009 -
17756,0
За счет
средств
респуб-
ликанс-
кого
бюджета
28-4
Участие в
международной
туристской
выставке «MITT»
г. Москва (РФ)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД,
акимы
областей
гг.
Астаны
и Алматы
2008-
2009
годы
2008 -
5068,0
2009 -
5018,0
За счет
средств
респуб-
ликанс-
кого
бюджета
28-5
Участие в
международной
туристской
выставке
«In tour market»
г. Москва (РФ)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД,
акимы
областей
гг.
Астаны
и Алматы
2008-
2009
годы
2008 -
9616,0
2009 -
9616,0
За счет
средств
респуб-
ликанс-
кого
бюджета

2008 - 222767,0
2009 -  55000,0
Республи-
калық
бюджет
қаражаты
есебiнен
26.
Қазақстан
Республика-
сының шет
елдердегi
ресми мекеме-
лерi және
ұлттық тасы-
малдаушылар
арқылы рес-
публиканың
туристiк
объектiлерi
туралы жарна-
малық-ақпар-
аттық матери-
алды, Қазақс-
танға келетiн
шетелдiк аза-
маттар үшiн
жол сiлтеу-
iштер мен
жадынамалар
таратуды
қамтамасыз
ету
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ақпарат
TCM (жи-
нақтау), CIM, ККМ
Жыл сайын  25 қаңтар
Талап
етілмейді
27.
Шетелдiк жет-
екшi туристік
операторлар
мен БАҚ өкiл-
дерi үшiн
Қазақстан
Республика-
сында ақпа-
раттық турлар
өткiзу
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ақпарат
TCM (жи-
нақтау), CIM, обл-
ыстардың,
Астана және Алматы қалалары-
ның әкім-
дері
2008, 2009 жылдар 25 қаңтар
2007 - 19704,0
2008 - 20886,0*
2009 - 12000,0
Республи-
калық
бюджет
қаражаты
есебiнен
28.
Ақпараттық-
әдiстемелiк
құралдарды
әзiрлеу және
басып шығару,
соның iшiнде
туристiк жол
сiлтеуiштер
дайындау және
басып шығару,
туристік
бағыттардың
схемаларын
дайындау және
басып шығару,
карта-схема-
лар дайындау
және басып
шығару,
туристік
анықтамалық-
тар дайындау
және басып
шығару
Әдiстемелiк
құралдар
ТСМ
2007,
2009
жылдар
I тоқсан
2007 - 39000,0
2008 - 42728,0
2009 - 12000,0
Республи-
калық
бюджет
қаражаты
есебiнен
28-1
Алматы қаласындағы "КІТF-2008" "Туризм және саяхат" 8-ші Қазақстандық халықаралық туристік көрмесіне қатысу
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ақпарат
ТСМ (жинақтау), СІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2008- 2009 жылдар
2008 - 3500,0
2009 - 1750,0
Республикалық бюджет қаражаты есебінен
28-2
Штутгарт қаласындағы (Германия) "СМТ" халықаралық туристік көрмесіне қатысу
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ақпарат
ТСМ (жинақтау), СІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2008 жыл
2008 -
31375,0
Республикалық бюджет қаражаты есебінен
28-3
Мадрид қаласындағы (Испания) "FITUR" халықаралық туристік көрмесіне қатысу
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ақпарат
ТСМ, СІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2008 - 2009 жылдар
2008 - 17756,0
2009 - 17756,0
Республикалық бюджет қаражаты есебінен
28-4
Мәскеу қаласындағы (РФ) "МІТТ" халықаралық туристік көрмесіне қатысу
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ақпарат
ТСМ (жинақтау), СІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2008-2009 жылдар
2008 - 5068,0
2009 - 5018,0
Республикалық бюджет қаражаты есебінен
28-5
Мәскеу қаласындағы (РФ) "In tour market" халықаралық туристік көрмесіне қатысу
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ақпарат
ТСМ (жинақтау), СІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2008-2009 жылдар
2008 - 9616,0
2009 - 9616,0
Республикалық бюджет қаражаты есебінен

28-6
Участие в
международной
туристской
выставке в
г. Пекине (КНР)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД,
акимы
областей
гг.
Астаны
и Алматы
2008-
2009
годы
2008 -
20209,0
2009 -
14191,0
За счет
средств
респуб-
ликанс-
кого
бюджета
28-7
Участие в
международной
туристской
выставке
«TopResa» в
г. Париж
(Франция)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД,
акимы
областей
гг.
Астаны
и Алматы
2009
год
2009 -
18000,0
За счет
средств
респуб-
ликанс-
кого
бюджета
3. Экологический туризм - фактор устойчивого развития
29.
Принять меры по
реализации
инвестиционных
проектов по
строительству
туристского
комплекса в селе
Акмарал Катон-
Карагайского
района Восточно-
Казахстанской
области, горно-
лыжных курортов
в Алматинской
области согласно
генеральных
планов развития
инфраструктуры
туризма Катон-
Карагайского и
Иле-Алатауского
ГНПП
Информация
в МТС
Акимы
Восточно-
Казах-
станской
и
Алматин-
ской
областей
10
января
2007,
2008
годов
За счет
привле-
чения
инвес-
тиций
30.
Проработать
вопрос развития
международного
сотрудничества
Казахстана в
части экологичес-
кого туризма
в рамках
Межгосударствен-
ного Совета стран
СНГ по туризму
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД,
МСХ, МООС
25
января
2008,
2009
годов
Не
требу-
ется
31.
Обеспечить
исполнение
обязательств по
ратифицированным
Казахстаном
конвенциям в
части сохранения
биологического
разнообразия и
охраны всемирного
природного и
культурного
наследия
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МООС,
МСХ, МКИ
25
января
ежегодно
Не
требу-
ется
32.
Обеспечить
реализацию
рекомендаций
Квебекской
декларации,
принятой на
Всемирном
экологическом
саммите по
развитию
экологического
туризма
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД,
МСХ,
МООС,
акимы
областей,
гг.
Астаны
и Алматы
25
января
ежегодно
Не
требу-
ется
33.
Создать в
национальных
парках условия
для развития
экологического
туризма
Информация
в МТС
МСХ,
МООС,
акимы
областей,
гг.
Астаны
и Алматы
10
января
ежегодно
Не
требу-
ется
4. Детско-юношеский туризм - один из основополагающих
факторов развития внутреннего туризма и воспитания
туристской культуры
34.
Внести
предложения по
обеспечению
широкого вовле-
чения молодежи к
реализации проек-
та "Моя Родина -
Казахстан",
а также при
организации
активных видов
туризма в
качестве гидов
и экскурсоводов
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МОН
акимы
областей,
гг.
Астаны
и Алматы
IV
квартал
2008
года
Не
требу-
ется
35.
Проработать
вопрос развития
внешкольных
детско-юношеских
туристских
учреждений:
станций
детско-юношеского
туризма,
туристских
клубов,
детских турбаз
Информация
в МТС
Акимы
областей,
гг.
Астаны и
Алматы,
МОН
10
января
2008
года
Не
требу-
ется
36.
Проработать
вопрос по
организации
туристских
поездок в город
Астану лучших
студентов ВУЗов
Информация
в МТС
Акимы
областей,
гг.
Астаны и
Алматы
10
января

28-6
Пекин қаласындағы (ҚХР) халықаралық туристік көрмеге қатысу
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ақпарат
ТСМ (жинақтау), СІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2008-2009 жылдар
2008 - 20209,0
2009 - 14191,0
Республикалық бюджет қаражаты есебінен
28-7
Париж қаласындағы (Франция) "ТорResa" халықаралық туристік көрмесіне қатысу
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ақпарат
ТСМ (жинақтау), СІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жыл
2009 - 18000,0
Республикалық бюджет қаражаты есебінен
3. Экологиялық туризм - орнықты даму факторы
29.
Катонқарағай
және Iле-
Алатау МҰТП
туризмiнiң
инфрақұрылы-
мын дамытудың
бас жоспарла-
рына сәйкес
Шығыс Қазақ-
стан облысы
Катонқарағай
ауданының
Ақмарал ауыл-
ында туристiк
кешен, Алматы
облысында тау
шаңғысы кур-
орттарын салу
бойынша инве-
стициялық
жобаларды
iске асыру
жөнiнде шара-
лар қабылдау
ТСМ-ге ақпарат
Шығыс Қазақстан және
Алматы
облыстары-
ның
әкiмдерi
2007, 2008   10 қаңтар
Инвести-
циялар
тарту
есебiнен
30.
ТМД елдерiнiң
туризм жөнiн-
дегi мемле-
кетаралық ке-
ңесi шеңбер-
iнде эколо-
гиялық туризм
бөлiгiнде Қазақстанның халықаралық ынтымақтасты-
ғын дамыту
мәселесiн пысықтау
Қазақстан Республика- сының Yкiметiне ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау), CIM, АШМ,
Қоршаған-
ортаминi
2008, 2009 жылдар 25 қаңтар
Талап етілмейді
31.
Қазақстан
ратификация-
лаған конвен-
циялар бойын-
ша биология-
лық әртүрлi-
лiктi сақтау
және бүкiләл-
емдiк табиғи
және мәдени
мұраны қорғау
бөлiгiндегi
мiндеттеме-
лердiң орын-
далуын
қамтамасыз
ету
Қазақстан Республика- сының Yкiметiне ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау),
Қоршаған-
ортаминi,  АШМ, Мәдениет-
мині
Жыл сайын  25 қаңтар
Талап етілмейді
32.
Бүкiләлемдiк
экологиялық
саммитте қаб-
ылданған
экологиялық
туризмдi
дамыту
жөнiндегi
Квебек декла-
рациясының
ұсынымдарын
iске асыруды
қамтамасыз
ету
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау), CIM, АШМ,
Қоршаған-
ортаминi,
облыстар
мен
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның әкiм-
дерi
Жыл сайын  25 қаңтар
Талап етілмейді
33.
Ұлттық
парктерде
экологиялық
туризмдi
дамыту үшiн
жағдай жасау
ТСМ-ге ақпарат
АШМ,
Қоршаған-
ортаминi,
облыстар
мен
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның әкiм-
дерi
Жыл сайын  10 қаңтар
Талап етілмейді
4. Балалар мен жасөспiрiмдер туризмi - iшкi туризмдi
дамытудың және туристiк мәдениеттi тәрбиелеудiң негiзiн
қалаушы факторлардың бiрi
34.
"Менiң Отаным
- Қазақстан"
жобасын iске
асыруға,
сондай-ақ
туризмнiң
белсендi түр-
лерiн ұйым-
дастыру кез-
iнде гидтер
мен экскур-
сияшылар рет-
iнде жастар-
ды кеңiнен
тартуды қам-
тамасыз ету
жөнiнде ұсын-
ыстар енгiзу
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ұсыныстар
ТСМ (жи-
нақтау),
Бiлiмминi,
облыстар
мен
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның әкiм-
дерi
IV тоқсан
Талап етілмейді
35.
Балалар мен
жасөспiрiм-
дердiң мек-
тептен тыс
туристiк
мекемелерiн:
балалар мен
жасөспiрiмдер
туризмi стан-
цияларын, ту-
ристiк клуб-
тарды, бала-
ларға арнал-
ған туристiк
базаларды
дамыту мәсе-
лесiн пысық-
тау
ТСМ-гe ақпарат
Облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның
әкiмдерi,
Біліммині
2008
жылғы
10 қаңтар
Талап
етілмейді
36.
Жоғары оқу
орындарының
үздiк сту-
денттерiнiң
Астана қала-
сына туристiк
сапарларын
ұйымдастыру
жөнiндегi
мәселенi қарастыру
ТСМ-ге ақпарат
Облыстар-
дың, Астана және Алматы қа-
лаларының әкiмдерi

2007
года
Не
требу-
ется
5. Подготовка кадров, система повышения
квалификации работников туризма и научно-методическое
обеспечение сферы туризма
37.
Внести изменения
и дополнения в
Общий классифика-
тор видов
экономической
деятельности
ГК РК 03 - 2003
в части введения
отдельного
раздела "Туризм"
Информация
в МТС
АС, МИТ
10
января
2009
года
Не
требу-
ется
38.
Внести
предложения по
внедрению системы
сертификации
качества
туристского
образования
"WTO - TedQual"
в высших учебных
заведениях
республики,
готовящих кадры
для туристской
отрасли
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МОН
IV
квартал
2007
года
Не
требу-
ется
39.
Проведение
республиканского
семинар-совещания
по вопросам
подготовки кадров
для туристской
индустрии
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
25 июля
2008,
2009
годов
2008 -
1112,0
2009 -
За счет
средств
респуб-
ликан-
ского
бюджета
40.
(Исключена - постановлением Правительства РК от 27.01.2009  N 62 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
41.
(Исключена - постановлением Правительства РК от 27.01.2009  N 62 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
42.
Проведение международной конференции с приглашением зарубежных специалистов для субъектов туристской индустрии
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
25 июля
2008,
2009
годов
2008 -
1842,0
2009 -
За счет
средств
респуб-
ликан-
ского
бюджета
43.
Внести
предложения по
созданию
совместного
предприятия
"Школа турист-
ского бизнеса и
индустрии
гостеприимства"
в городе Алматы
и Щучинско-Боров-
ской курортной
зоне Акмолинской
области с учас-
тием ведущих
зарубежных
учебных заведений
в области туризма
и гостиничного
бизнеса
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МОН
IV
квартал
2008
года
Не
требу-
ется
6. Информационное обеспечение туризма
44.
Создать
интегрированную
информационную
систему МТС
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
акимы
областей,
гг.
Астаны
и Алматы
25
января
2008,
2009
годов
2007 -
50000,0
2008 -2009 -
За счет
средств
респуб-
ликан-
ского
бюджета
45.
Создать
акционерное
общество
"Республиканский
туристский
информационный
центр"
Проект
постанов-
ления
Правитель-
ства
Республики
Казахстан
МТС
IV
квартал
2007
года
2007 -
54600,0
За счет
средств
респуб-
ликан-
ского
бюджета
7. Обеспечение безопасности туристов
46.
Усилить контроль
за соблюдением
норм, правил
по технике
безопасности
в деятельности
туроператоров
и турагентов по
обслуживанию
туристов
Информация
в МТС
Акимы
областей,
гг.
Астаны
и Алматы
10
января
ежегодно
Не
требу-
ется
47.
Обеспечить
информирование
населения и
туристов по
вопросам защиты
и безопасности,
путем средств
массовой информа-
ции предусмотрен-
ных государствен-
ным заказом
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МКИ, МИД,
МООС,
РГП
"Казгид-
ромет"
25
января
ежегодно
Не
требу-
ется
48.
Проработать
вопрос создания
телефонной
информационной
службы помощи
туристам в режиме
"hot line" в
областях и
городах по
аналогии городов
Астаны и Алматы
Информация
в МТС
АИС,
АО
"Казах-
телеком",
акимы
гг.
Астаны и
Алматы
10 июля
2009
года
Не
требу-
ется

2007
жылғы
10 қаңтар
Талап етілмейді
5. Кадрлар даярлау, туризм қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн
арттыру жүйесi және туризм саласын ғылыми-әдiстемелiк
қамтамасыз ету
37.
ҚР МЖ 03-2003
Экономикалық
қызмет түрле-
рiнiң жалпы
жiктеуiшiне
"Туризм" жеке
бөлiмiн енгi-
зу бөлiгiнде
өзгерiстер
мен толықты-
рулар енгiзу
ТСМ-ге
ақпарат
СА (жи-
нақтау), ИСМ
2009
жылғы
10 қаңтар
Талап етілмейді
38.
Туристiк сала
үшiн кадрлар
дайындайтын
республиканың
жоғары оқу
орындарында
"WTO - Ted
Qual" турис-
тiк бiлiм са-
пасын ұсыныс-
тар сертифи-
каттау жүйе-
сiн енгiзу
жөнiнде ұсын-
ыстар енгiзу
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ұсыныстар
ТСМ (жи-
нақтау), Бiлiмминi
2007
жылғы
IV тоқсан
Талап
етілмейді
39.
Туристiк
индустрия
үшiн кадрлар
даярлау мәсе-
лелерi бойын-
ша республи-
калық семинар
-кеңес өткізу
Қазақстан Республика- сының  Yкiметiне ақпарат
ТСМ
2008, 2009 жылдар
25 шілде
2008 - 1112,0
2009 -
Республи-
калық
бюджет
қаражаты
есебiнен
40.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.01.27. N 62 Қаулысымен.
41.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.01.27. N 62 Қаулысымен.
42.
Шетелдік мамандарды шақыра отырып, туристік индустрия субъектілеріне арналған халықаралық конференция өткізу
Қазақстан Республика- сының  Yкiметiне ақпарат
ТСМ
2008, 2009 жылдар
25 шілде
2008 - 1842,0
2009 -
Республи-
калық
бюджет
қаражаты
есебiнен
43.
Туризм және
қонақ үй биз-
несi саласын-
дағы шетелдiк
жетекшi оқу
орындарын қа-
тыстыра отыр-
ып, Алматы
қаласында
және Ақмола
облысының
Щучинск-Бура-
бай курорттық
аймағында
"Туристiк
бизнес және
қонақжайлылық
индустриясы
мектебi" бiр-
лескен кәсiп-
орнын құру
жөнiнде ұсын-
ыстар енгiзу
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ұсыныстар
ТСМ (жи-
нақтау), Бiлiмминi
2008
жылғы
IV тоқсан
Талап
етілмейді
6. Tуризмдi ақпараттық қамтамасыз ету
44.
ТСМ интегра-
цияланған
ақпараттық
жүйесiн құру
Қазақстан
Республика- сының
Yкiметiне
ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау), облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның әкім-
дері
2008, 2009 жылдар
25 қаңтар
2007 - 50000,0
2008 -
2009 -
Республи-
калық
бюджет
қаражаты
есебiнен
45.
"Республика-
лық туристiк-
ақпараттық
орталық"
акционерлiк
қоғамын құру
Қазақстан
Республика-
сының
Үкiметi
қаулысының
жобасы
ТСМ
2007 жылғы
IV тоқсан
2007 - 54600,0
Республи-
калық
бюджет
қаражаты
есебiнен
7. Tуристердiң қауіпсiздiгiн қамтамасыз eту
46.
Туристерге
қызмет көрсе-
ту жөнiндегi
туроператор-
лар мен тур-
агенттердiң
қызметiнде
қауiпсiздiк
техникасы
бойынша нор-
малардың,
ережелердiң
сақталуын
бақылауды
күшейту
ТСМ-ге ақпарат
облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның әкiм-
дері
Жыл сайын
10 қаңтар
Талап етілмейді
47.
Мемлекеттiк
тапсырыста
көзделген
бұқаралық
ақпарат құр-
алдары арқылы
халық пен
туристердi
қорғау және
қауiпсiздiк
мәселелерi
бойынша ақпа-
раттандыруды
қамтамасыз
ету
Қазақстан Республика- сының  Yкiметiне ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау), Мәдениет-
минi, СIМ,
Қоршаған-
ортаминi,
"Қазги-
дромет"
РМК
Жыл сайын
25 қаңтар
Талап
етілмейді
48.
Облыстар мен
қалаларда
Астана және
Алматы қала-
ларында ұқсас
туристерге
көмек ретiнде
"hot line"
режимiндегi
телефондық
ақпарат қыз-
метiн құру
мәселесiн
пысықтау
ТСМ-ге ақпарат
АБА,
"Қазақте-
леком" АҚ,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның
әкiмдерi
2009 жылғы
10 шілде
Талап етілмейді

8. Международное сотрудничество в области туризма
49.
Внести предложе-
ния по вопросу
открытия в
загранучреждениях
Министерства
иностранных дел
Республики
Казахстан
отделов,
курирующих туризм
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД,
МЭБП
IV
квартал
2009
года
Не
требу-
ется
50.
Проработать
вопрос проведения
XVIII сессии
Генеральной
Ассамблеи
Всемирной
туристской
организации в
городе Астане
в 2009 году
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД, МЭБП
25
января
2008,
2009
годов
Не
требу-
ется
51.
Провести
Иле-Балхашскую
регату в
Алматинской
области
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МКИ,
аким
Алматин-
ской
области,
общест-
венное
объедине-
ние
"Табигат"
25 июля
2007,
2008,
2009
годов
2007 -
1000,0
2008 -
4445,0
2009 -
2500,0
За счет
средств
респуб-
ликан-
ского
бюджета
52.
Реализовать меры
по выдвижению
Казахстана в
Исполнительный
совет Всемирной
туристской
организации в
2007 году
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД
25
января
2008
года
Не
требу-
ется
9. Реализация "прорывных" проектов международного значения
53.
Разработать ПСД
и обеспечить
строительство
объектов
инфраструктуры
туризма в
Алматинской,
Акмолинской,
Южно-Казахстан-
ской областях
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
акимы
Акмолин-
ской,
Алматин-
ской и
Южно-
Казах-
станской
областей
25
января
2008,
2009
годов
2007 -689000,0
2008 -
2009 -
За счет
средств
респуб-
ликан-
ского
бюджета
54.
Проработать
вопрос развития
объектов турист-
ской индустрии
в центре
казахстанского
участка Шелкового
пути в городе
Туркестан Южно-
Казахстанской
области
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МТК,
МКИ,
аким
Южно-
Казах-
станской
области
25
января
2008
года
Не
требу-
ется
55.
Принять меры по
развитию
инфраструктуры
экологического
туризма в
Национальном
природном парке
"Бурабай"
Акмолинской
области
Информация в Прави-
тельство Республики Казахстан
Аким
Акмолин-
ской
области,
МТС
10
января
2008,
2009
годов
За счет
инвес-
тиций
56.
Строительство в
селе Мартыновка
Аршалинского
района Акмолин-
ской области (в
30-ти км от
города Астаны)
этнографического
комплекса
"Шебер ауылы" с
выставочным
центром "Дворец
мастеров"
Информация
в МТС
Аким
Акмолин-
ской
области
10 июля
2008
года
За счет
инвес-
тиций
57.
Проработать
вопрос создания
дорожной карты
от пограничных
пунктов "Хоргос"
и "Дружба" до
города Туркестан
Южно-Казахстан-
ской области с
указанием объек-
тов придорожной
инфраструктуры
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТК
(созыв),
МТС,
акимы
Алматин-
ской,
Южно-
Казах-
станской,
Жамбыл-
ской
областей
и г.
Алматы
25
января
2009
года
Не
требу-
ется
58.
Обеспечить
реализацию 1-го
этапа проекта по
организации
международного
туристского
поезда "Жемчужина
Шелкового пути"
по маршруту
Алматы -
Туркестан -
Ташкент - Самарканд -
Бухара - Ургенч -
Мары - Ашхабад -
Алматы
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД,
МТК
25
января
2008
года
Не
требу-
ется
59.
Обеспечить
проведение
межгосударствен-
ных переговоров
по осуществлению
II-го этапа
проекта по
организации
международного
туристского
поезда "Жемчужина
Шелкового пути"
по маршруту
Алматы - Тегеран
и подготовку к
реализации
III-го этапа,
включающего
продление
маршрута через
Синцзянь-Уйгур-
ский автономный
округ Китая до
города Пекина
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД, МТК
25
января
2009
года
Не
требу-
ется
60.
Принять меры по
активизации
процесса межгосу-
дарственных
переговоров, в
том числе в
рамках Шанхайской
организации
сотрудничества,
Евразийского
экономического
сообщества и
Единого
экономического
пространства по
решению вопроса
взаимного
признания
туристских виз и
введения в
дальнейшем
единой туристской
визы для
стран-участников
Проекты
соглашений
МТС
(созыв),
МИД
II
квартал
2008
года
Не
требу-
ется
61.
Принять меры по
созданию условий
для подготовки и
организации
международного
круиза по
Каспийскому морю:
Актау (Казахстан)
- Астрахань
(Россия) -
Махачкала
(Дагестан) - Баку
(Азербайджан) -
Энзели (Иран) -
Тукрменбаши
(Туркменистан) -
Актау (Казахстан)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
МИД,
аким
Мангис-
тауской
области
25 июля
2008
года
Не
требу-
ется
62.
Внести предложе-
ния по вопросу
приобретения или
строительства
пассажирского
судна для
организации
морских круизов
в целях развития
туризма в
Каспийском
регионе
Предложе-
ния в
Правитель-
ство
Республики
Казахстан
Аким
Мангис-
тауской
области
(созыв),
МИТ,
МТС, МТК
IV
квартал
2007
года
Не
требу-
ется
63.
Разработать меры
по реализации
международного
проекта -
организации
круиза по
Каспийскому морю
с участием
России,
Азербайджана,
Ирана, Туркмении
и Казахстана
Проект
Плана
межведом-
ственных
международ-
ных
мероприятий
МТС
(созыв),
МИД,
аким
Мангис-
тауской
области
IV
квартал
2007
года
Не
требу-
ется
64.
Проработать
вопрос создания
туристско-этно-
графического
комплекса
"Тальхиз" в
Алматинской
области
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
аким
Алматин-
ской
области
25 июля
2008
года
Не
требу-
ется
65.
Принять меры по
обустройству
зоны отдыха Кендерли в целях развития пляжного туризма
Информация в Прави-
тельство Республики Казахстан
Аким
Мангис-
тауской
области
10
января
2009
года
За счет
инвес-
тиций
66.
Внести
предложения по
строительству
объектов индуст-
рии туризма в
городах Актау,
Атырау
Информация
в МТС
Акимы
Мангис-
тауской,
Атырау-
ской
областей
10
января
2008
года
Не
требу-
ется
67.
Проработать
вопрос создания
комплекса
туристской
индустрии в
окрестностях
города Байконур
Кызылординской
области
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТС
(созыв),
аким
Кызылор-
динской
области
25
января
2008,
2009
годов
Не
требу-
ется
68.
Принять меры по
развитию въездно-
го и внутреннего
туризма с
посещением
комплекса
"Байконур"
Информация
в МТС
МТС
(созыв),
МИД,
МОН,
КНБ,
аким
Кызылор-
динской
области
10
января
2008
года
Не
требу-
ется
10. Меры по созданию и развитию туристского кластера в
Мангистауской области
69.
Внести предложе-
ние по проведению
ежегодных
международных
презентаций
прорывного
проекта создания
и развития
курортной зоны
отдыха Кендерли
Предло-
жение
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
Мангис-
тауской
области,
МТС
Еже-
годно
Не
требу-
ются
Не
требу-
ется
70.
Внести предложе-
ние по созданию
17 "сервисных
точек" для
обеспечения 14
маршрутов по
Мангистауской
области:

8. Tуризм саласындағы халықаралық ынтымақтастық
49.
Қазақстан
Республикасы
Сыртқы істер
министрлiгi-
нiң шет ел-
дердегi меке-
мелерiнде ту-
ризмге жетек-
шілiк ететiн
бөлiмдер ашу
мәселесi бой-
ынша ұсыныс-
тар енгiзу
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ұсыныстар
ТСМ (жи-
нақтау),
СІМ, ЭБЖМ
2009 жылғы
IV тоқсан
Талап етілмейді
50.
Дүниежүзiлiк
туристiк ұйым
Бас Ассамбле-
ясының XVIII
сессиясын
2009 жылы
Астана қала-
сында өткiзу
мәселесiн
пысықтау
Қазақстан Республика- сының  Yкiметiне ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау), СІМ, ЭБЖМ
2008, 2009 жылдар
25 қаңтар
Талап етілмейді
51.
Алматы
облысында
Iле-Балқаш
регатасын
өткiзу
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау), Мәдениет-
минi,
Алматы
облысының
әкiмi,
"Табиғат"
қоғамдық
бiрлес-
тiгi
2007,
2008, 2009 жылдар
25 қаңтар
2007 - 1000,0
2008 - 4445,0
2009 - 2500,0
Республи-
калық бюджет қаражаты есебiнен
52.
2007 жылы
Қазақстанды
Дүниежүзiлiк
туристiк ұй-
ымның Атқару-
шы кеңесiне
шығару жөнiн-
дегi шаралар-
ды iске асыру
Қазақстан Республика- сының  Yкiметiне ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау), СІМ
2008  жылғы
25 қаңтар
Талап етілмейді
9. Халықаралық маңызы бар "ceрпiндi" жобаларды iске асыру
53.
ЖСҚ әзiрлеу
және Алматы,
Ақмола,
Оңтүстiк
Қазақстан
облыстарында
туризм инфра-
құрылымының
объектiлерiн
салуды қамта-
масыз ету
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау),
Ақмола,
Алматы
және
Оңтүстiк
Қазақстан
облыста-
рының
әкiмдерi
2008, 2009 жылдар
25 қаңтар
2007 - 689000,0
2008 -
2009 -
Республи-
калық бюджет қаражаты есебiнен
54.
Оңтүстiк
Қазақстан
облысының
Түркiстан
қаласында
Жiбек жолының
қазақстандық
учаскесiнiң
орталығындағы
туристiк
индустрия
объектiлерiн
дамыту
мәселесiн
пысықтау
Қазақстан Республика-
сының
Yкiметiне
ұсыныстар
ТСМ (жи-
нақтау), ККМ, Мәдениет-
минi,
Оңтүстiк Қазақстан
облысының
әкiмi
2008  жылғы
25 қаңтар
Талап етілмейді
55.
Ақмола облы-
сының "Бурабай"
ұлттық табиғи
паркiнде эко-
логиялық тур-
изм инфрақұ-
рылымын
дамыту жөнiн-
де шаралар
қабылдау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Ақмола
облысының әкiмi, ТСМ
2008, 2009 жылдар
10 қаңтар
Инвести-
циялар есебiнен
56.
Ақмола облысы
Аршалы ауда-
нының Марты-
новка ауылын-
да (Астана
қаласынан 30
км) "Шеберлер
сарайы" көрме
орталығы бар
"Шебер ауылы"
этнографиялық
кешенiн салу
TCM-гe ақпарат
Ақмола облысының әкiмi
2008  жылғы
10 шілде
Инвести-
циялар есебiнен
57.
"Қорғас" және
"Достық" шекара пункт-
терiнен
Оңтүстiк Қаз-
ақстан облыс-
ының Түркiс-
тан қаласына
дейiн жол бойы инфра-
құрылымының
объектiлерiн
көрсете
отырып, жол
картасын
жасау мәселе-
сiн пысықтау
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ақпарат
ККМ (жи-
нақтау),
ТСМ,
Алматы,
Оңтүстiк
Қазақстан,
Жамбыл
облыстар-
ының және
Алматы
қаласының
әкiмдерi
2009  жылғы
25 қаңтар
Талап етілмейді
58.
"Жiбек жолы
меруертi"
халықаралық
туристiк
пойызын
ұйымдастыру
жөнiндегi
жобаның
Үкiметiне
ақпарат I
кезеңiн
Алматы -
Түркiстан -
Ташкент - Самарқанд - Бұқара - Yргенiш - Мары - Ашхабад - Алматы бағыты
бойынша iске асыруды қамтамасыз ету
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау),
СІМ, ККМ
2008  жылғы
25 қаңтар
Талап
етілмейді
59.
"Жiбек жолы
меруертi" халықаралық туристiк пой-
ызын ұйымдас-
тыру жөнiнде-
гi жобаның II кезеңiн Алматы - Тегеран бағы-
ты бойынша
жүзеге асыру
жөнiнде мем-
лекетаралық келiссөздер өткiзудi қам-
тамасыз ету және бағытты Қытайдың Шыңжан-Ұйғыр
автономиялық
округi арқылы
Пекин
қаласына
дейiн ұзарту-
ды қамтитын
III кезеңдi
iске асыруға
дайындау
Қазақстан Республика-
сының
Yкiметiне
ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау), СІМ, ККМ
2009  жылғы
25 қаңтар
Талап етілмейді
60.
Мемлекетара-
лық келiссөз-
дер, оның iшiнде Шанхай
ынтымақтастық ұйымы,
Еуразия
экономикалық қоғамдастығы және Бiрыңғай
экономикалық кеңiстiк шең-
берiнде қаты-
сушы елдер үшiн туристiк
визаларды өз-
ара тану және
бұдан әрi бiрыңғай тур-
истiк виза енгiзу мәсе-
лесiн шешу жөнiндегі
үдерiстi
жандандыру жөнiнде шара-
лар қабылдау
Келiсiмдер-дiң жобалары
ТСМ (жи-
нақтау), СІМ
2008
жылғы
ІІ тоқсан
Талап етілмейді
61.
Каспий теңiзi
бойынша:
Ақтау
(Қазақстан)
- Астрахань
(Ресей) -
Махачкала
(Дағыстан) -
Баку
(Әзiрбайжан)
- Энзели
(Иран) -
Түркiменбашы
(Түркiменстан) - Ақтау
(Қазақстан)
халықаралық круизiн дай-
ындау және ұйымдастыру үшін жағдай жасау жөнiнде
шаралар қабылдау
Қазақстан
Республика- сының
Yкiметiне
ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау),
СІМ, Маң-
ғыстау
облысының әкiмi
2008  жылғы
25 шілде
Талап етілмейді
62.
Каспий өңiр-
iнде туризмдi
дамыту мақса-
тында теңiз
круиздерiн
ұйымдастыру
үшiн жолаушы-
лар кемесiн
сатып алу
немесе жасау
мәселесi
бойынша
ұсыныстар
енгiзу
Қазақстан Республика- сының  Yкiметiне ұсыныстар
Маңғыстау
облысының
әкiмi (жи-
нақтау),
ИСМ, ТСМ,
ККМ
2007 жылғы
ІV тоқсан
Талап етілмейді
63.
Ресейдiң,
Әзiрбайжан-
ның, Иранның,
Түркiменстан-
ның және Қазақстанның
қатысуымен
Каспий теңiзi
бойынша круиз
ұйымдастыру
халықаралық
жобасын iске
асыру жөнiнде
шаралар
қабылдау
Ведомство-
аралық
халықаралық
iс-шаралар
жоспарының
жобасы
ТСМ (жи-
нақтау),
СІМ, Маң-
ғыстау
облысының
әкiмi
2007 жылғы
ІV тоқсан
Талап етілмейді
64.
Алматы
облысында
"Талхиз"
туристiк-
этнографиялық
кешенiн құру
мәселесiн
пысықтау
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау),
Алматы
облысының
әкiмi
2008 жылғы
25 шілде
Талап етілмейді
65.
Жағажай тур-
измiн дамыту
мақсатында
Кендiрлi де-
малыс айма-
ғын жайласты-
ру жөнiнде
шаралар қа-
былдау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Маңғыстау
облысының
әкiмi
2009 жылғы
10 қаңтар
Инвести-
циялар
есебiнен
66.
Ақтау, Атырау
қалаларында
туризм
индустриясы
объектiлерiн
салу жөнiнде
ұсыныстар
енгiзу
ТСМ-ге ақпарат
Маңғыстау,
Атырау
облыстары-
ның әкiм-
дері
2008 жылғы
10 қаңтар
Талап етілмейді
67.
Қызылорда
облысы Байқоңыр
қаласының
маңайында
туристiк
индустрия
кешенiн құру
мәселесiн
пысықтау
Қазақстан
Республика-
сының
Yкiметiне
ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау), Қызылорда
облысының әкiмi
2008, 2009 жылдар
25 қаңтар
Талап етілмейді
68.
"Байқоңыр" кешенiне баратын
сырттан
келушiлер
туризмiн  және iшкi
туризмдi
дамыту жөнiнде
шаралар
қабылдау
ТСМ-ге
ақпарат
ТСМ (жи-
нақтау),
СІМ, ҰҚК,
Біліммині,
Қызылорда
облысының
әкiмi
2008
жылғы
10 қаңтар
Талап
етілмейді
10. Маңғыстау облысында туристік кластер құру және дамыту
жөніндегі шаралар:
10. Маңғыстау облысында туристік кластер құру
және дамыту жөніндегі шаралар
69.
Кендірлі ку-
рорттық дема-
лыс аймағын
құру және да-
мыту серпінді
жобасын жыл
сайын халық-
аралық таныс-
тыру өткізу
жөнінде ұсы-
ныс енгізу
Қазақстан
Республика-
сының Үкі-
метіне
ұсыныс
Маңғыстау
облысының
әкімі,
ТСМ
Жыл
сайын
Талап
етілмей-
ді
Талап
етілмей-
ді
70.
Маңғыстау об-
лысы бойынша
14 бағытты
қамтамасыз ету үшін 17
"сервистік нүкте" құру
жөнінде ұсы-
ныс енгізу:

1) горы Каратау
с посещением
святых мест;
2) горы Каратау
с посещением
курорта Кендерли;
3) посещение
Карагийской
впадины и
Устюртского
государственного
природного
заповедника
(охранная зона);
4) некрополь
Темир-баба,
Кендерли -
Каясанская
государственная
природная
заповедная зона;
5) Шопан-ата и
Бекет-ата;
6) Актау-Сити;
7) Устюртский
государственный
природный
заповедник
(охранная зона);
8) плато Каясан;
9) тур по Актау-
Сити;
10) горы Каратау;
11) северные горы
Каратау;
12) Каспийское
море, некрополи и
святые места в
западной части
Мангистауской
области;
13) каньон Саура;
14) остров Кулалы
Предло-
жение в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
Мангис-
тауской
области,
МТС,
заинтере-
сованные
государст-
венные
органы
2008-
2009
годы
Не
требу-
ются
Не тре-
буется
71.
Внести предложе-
ние по созданию
особо охраняемых
природных
территорий в
Мангистауской
области
Предложе-
ние
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
Мангис-
тауской
области,
МТС, МСХ,
заинтере-
сованные
государст-
венные
органы
2008-
2009
годы
Не
требу-
ются
Не тре-
буется
72.
Обеспечить меры
по реализации
инвестиционного
проекта междуна-
родного молодеж-
ного центра
туризма и отдыха
"Жаскала"
Информация
в МТС
Аким
Мангис-
тауской
области
Еже-
годно
1500000,0
Частные
инвес-
тиции
73.
Организовать
учебный центр по
подготовке менед-
жеров, инструкто-
ров туризма,
специалистов
гостиничного и
ресторанного
бизнеса
Информация
в МТС
Аким
Мангис-
тауской
области
2009
год
1300000,0
Частные
инвес-
тиции
74.
Оказать содейст-
вие в реализации
проекта по
созданию первой
международной
водолазной школы
на территории
Республики
Казахстан
Информация
в МТС
Аким
Мангис-
тауской
области
2008-
2009
годы
Не
требу-
ются
Не тре-
буется
75.
Внести предложе-
ние по разработке
проектно-сметной
документации и
обеспечению нача-
ла строительства
инженерной,
транспортной
инфраструктуры и
объектов туризма
в курортной зоне
отдыха Кендерли
Предло-
жение в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
Мангис-
тауской
области
МТС, МИТ,
заинтере-
сованные
государст-
венные
органы
2008-
2009
годы
Не
требу-
ются
Не тре-
буется
76.
Внести предложе-
ние о включении
аэропорта,
расположенного в
50 км от
г. Жанаозен и 20
км. от зоны
отдыха Кендерли,
в перечень
объектов,
строительство и
эксплуатация
которых будут
осуществлены на
основе договоров
концессии
Предло-
жение в
МЭБП
Аким
Мангис-
тауской
области,
МТК, МТС и
заинтере-
сованные
государст-
венные
органы
2008
год
Не
требу-
ются
Не тре-
буется
77.
Проводить работу
по привлечению
инвесторов для
строительства
объектов
туристской
инфраструктуры
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
Мангис-
тауской
области,
МТС
Еже-
годно
Не
требу-
ются
Не
требу-
ется
11. Реализации проекта Республиканская туристская   экспедиция (туристский поход) "Моя Родина - Казахстан"
(далее - экспедиция)
78.
Разработать
и принять
региональные
планы
мероприятий
по реализации
экспедиции
Информация
в МТС
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Февраль
2009
года
Не требуют-
ся
79.
Разработать и направить в местные исполнительные органы
рекомендации
по реализации
экспедиции
Рекоменда-
ции по
реализации
экспедиции
МТС
Февраль
2009
года
Не требуют-
ся
80.
Сформировать
областные и
районные
организационные
комитеты по
проведению
экспедиции
Информация в МТС
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Февраль
2009
года
Не требуют-
ся
81.
Разработать
маршруты
экспедиции
Решение
районных,
областных и
республи-
канского
организа-
ционных
комитетов по
проведению
экспедиции
МТС, акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Февраль
2009
года
Не требуют-
ся
82.
Довести
совместный
приказ
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан и
Министерства
образования
и науки
Республики
Казахстан "О
проведении
республиканской
туристской
экспедиции
"Моя Родина
- Казахстан"
до сведения
организаций
общего среднего,
технического
профессионального и высшего
образования,
специализирован-
ного образования
для одаренных
детей и интернатных
организаций
Информация
в МТС
МОН,
акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Февраль
2009
года
Не требуют-
ся
83.
Внедрить
изучение норм и
требований к
получению значка
"Казахстан
саяхатшысы" в
организациях
дополнительного
образования
Информация в
Правитель-
ство
Республики
Казахстан
МОН
Июль
2009
года
Не требуют-
ся
84.
Организовать
проведение
экспедиции
на первом и
втором этапе
в организациях общего среднего,
технического,
профессионального и высшего
образования,
специализирован-
ного образования
для одаренных
детей и
интернатных
организациях
Информация в МТС
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы,
МОН
Июль
2009
года
В пределах
средств
преду-
смотрен-
ных
местными
бюджетами на
2009 год
85.
Организовать
проведение
экспедиции
на третьем
этапе, среди
участников
первого и
второго этапов
экспедиции
Информация в
Правитель-
ство
Республики
Казахстан
МТС
Декабрь
2009
года
Республикан-
ский бюджет,
в пределах
средств
преду-
смот-
ренных по бюджет-
ной
програм-
ме 011 "Форми-
рование
турист-
ского
имиджа
Казах-
стана"
86.
Принять меры
по размещению
участников
экспедиции в
общежитиях и
школах-
интернатах
при проведении
экспедиции
Информация
в МТС
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Декабрь
2009
года
В пределах
средств
преду-
смот-
ренных
местными
бюджетами на
2009 год
87.
Обеспечить
санитарно-
эпидемиологиче-
ский контроль за
качеством
приготовления пищи при
проведении
экспедиции
Информация
в МТС
МЗ, акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Декабрь
2009
года
Не требуют-
ся
88.
Принять меры по
организации
медицинского
обеспечения
участников
экспедиции
Информация
в МТС
МЗ, акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Декабрь
2009
года
Не требуют-
ся
89.
Обеспечить
контроль за
проведением
активных
видов экспедиций
(горный, пеший, водный туризм,
рафтинг)
Информация
в МТС
МЧС
Декабрь
2009
года
Не требуют-
ся
90.
Обеспечить
дорожную
безопасность
при передвижении
участников
экспедиции
Информация
в МТС
МВД, акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Декабрь
2009
года
Не требуют-
ся
91.
Обеспечить
общественный
порядок в
местах
проживания
участников
экспедиции
Информация
в МТС
МВД, акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Декабрь
2009
года
Не требуют-
ся
92.
Проводить на
всех этапах
экспедиции
информационную
поддержку в
республиканских и
областных
средствах
массовой
информации
Медиа-план
МКИ, МТС,
акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Декабрь
2009
года
Респуб-
ликан-
ский бюджет,
в пределах
средств
преду-
смотрен-
ных по
бюджет-
ной
програм-
ме 025
"Прове-
дение
государ-
ственной
информа-
ционной полити-
ки" и местный
бюджет, в
пределах
средств
преду-
смот-
ренных по
бюджет-
ной
програм-
ме 002
"Прове-
дение
государ-
ственной
информа-
ционной
полити-
ки"
93.
Принять меры
по расширению
сети станций
юных туристов,
клубов и секций по туризму в
организациях
дополнительного и общего среднего
образования,
специализирован-
ного образования
для одаренных
детей и
интернатных
организациях
Информация
в МТС
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы,
МОН
Декабрь
2009
года
В пределах
средств
преду-
смот-
ренных
местными
бюджетами на
2009 год

1) киелі жер-
лерге барумен
қоса, Қаратау
таулары;
2) Кендірлі курортына ба-
румен қоса,
Қаратау тау-
лары;
3) Қарақия
ойпаты мен
Үстірт мемле-
кеттік табиғи
қорығына бару
(қорғау айма-
ғы);
4) Темір баба
зираты, Кен-
дірлі - Қая-
сан мемлекет-
тік табиғи
қорық аймағы;
5) Шопан ата
мен Бекет ата;
6) Ақтау Сити;
7) Үстірт
мемлекеттік
табиғи қорығы
(қорғау айма-
ғы);
8) Қаясан
қыраты;
9) Ақтау Сити
бойынша тур;
10) Қаратау
таулары;
11) Қаратау-
дың солтүстік
таулары;
12) Каспий
теңізі, Маң-
ғыстау облы-
сының батыс
бөлігіндегі
зираттар мен
киелі жерлер;
13) Саура шатқалы;
14) Құлалы
аралы
Қазақстан
Республика-
сының Үкі-
метіне
ұсыныс
Маңғыстау
облысының
әкімі,
ТСМ,
мүдделі
мемлекет-
тік ор-
гандар
2008 - 2009 жылдар
Талап
етілмей-
ді
Талап
етілмей-
ді
71.
Маңғыстау об-
лысында ерек-
ше қорғалатын
табиғи аумақ-
тар құру жө-
нінде ұсыныс
енгізу
Қазақстан
Республика-
сының Үкі-
метіне
ұсыныс
Маңғыстау
облысының
әкімі,
ТСМ, АШМ,
мүдделі
мемлекет-
тік ор-
гандар
2008 - 2009 жылдар
Талап
етілмей-
ді
Талап
етілмей-
ді
72.
"Жасқала" ту-
ризм және де-
малыс халық-
аралық жастар
орталығының
инвестициялық
жобасын іске
асыру жөнін-
дегі шаралар-
ды қамтамасыз
ету
ТСМ-ге ақпарат
Маңғыстау
облысының
әкімі
Жыл сайын
1500000,0
Жеке инвести-
циялар
73.
Менеджерлер-
ді, туризм
нұсқаушыла-
рын, қонақ үй
және мейрам-
хана бизнесі
мамандарын
даярлау жө-
ніндегі оқу
орталығын
ұйымдастыру
ТСМ-ге ақпарат
Маңғыстау
облысының
әкімі
2009 жыл
1300000,0
Жеке инвести-
циялар
74.
Қазақстан
Республикасы-
ның аумағында
алғашқы ха-
лықаралық
сүңгуір мек-
тебін құру
жөніндегі жо-
баны іске асыруға жәр-
демдесу
ТСМ-ге ақпарат
Маңғыстау
облысының
әкімі
2008 - 2009 жылдар
Талап
етілмей-
ді
Талап
етілмей-
ді
75.
Жобалау-сме-
талық құжат-
таманы әзір-
леу және Кен-
дірлі курорт-
тық демалыс
аймағында
инженерлік,
көліктік ин-
фрақұрылым
және туризм
объектілерін
салуды бас-
тауды қамта-
масыз ету жө-
нінде ұсыныс
енгізу
Қазақстан
Республика-
сының Үкі-
метіне
ұсыныс
Маңғыстау
облысының
әкімі,
ТСМ, ИСМ,
мүдделі
мемлекет-
тік ор-
гандар
2008 - 2009 жылдар
Талап
етілмей-
ді
Талап
етілмей-
ді
76.
Жаңаөзен қа-
ласынан 50 км
және Кендірлі
демалыс айма-
ғынан 20 км
жерде орна-
ласқан әуежай
салу мен пай-
далану кон-
цессия шарт-
тарының негі-
зінде жүзеге
асырылатын
объектілер
тізбесіне ен-
гізу туралы
ұсыныс енгізу
ЭБЖМ-ге ұсыныс
Маңғыстау
облысының
әкімі,
ККМ, ТСМ,
мүдделі
мемлекет-
тік ор-
гандар
2008 жыл
Талап
етілмей-
ді
Талап
етілмей-
ді
77.
Туристік инф-
рақұрылым объектілерін
салу үшін
инвесторлар
тарту жөнінде
жұмыс жүргізу
Қазақстан
Республика-
сының Үкі-
метіне ақпарат
Маңғыстау
облысының
әкімі,
ТСМ
Жыл сайын
Талап
етілмей-
ді
Талап
етілмей-
ді
11. "Менің Отаным - Қазақстан" республикалық туристік
экспедициясының (туристік жорығының) (бұдан әрі - экспедиция)
жобасын іске асыру
78.
Экспедицияны іске асыру жөніндегі өңірлік іс-шаралар жоспарын әзірлеу және қабылдау
ТСМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жылғы ақпан
Талап етілмейді
79.
Экспедицияны іске асыру жөнінде ұсынымдар әзірлеу және жергілікті атқарушы органдарға жіберу
Экспедицияны іске асыру жөніндегі ұсынымдар
ТСМ
2009 жылғы ақпан
Талап етілмейді
80.
Экспедицияны өткізу жөніндегі облыстық және аудандық ұйымдастыру комитеттерін қалыптастыру
ТСМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жылғы ақпан
Талап етілмейді
81.
Экспедицияның бағдарларын әзірлеу
Экспедицияны өткізу жөніндегі аудандық, облыстық және республикалық ұйымдастыру комитеттерінің шешімі
ТСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жылғы ақпан
Талап етілмейді
82.
"Менің Отаным - Қазақстан" республикалық туристік экспедициясын өткізу туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі мен Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің бірлескен бұйрығын жалпы орта, техникалық, кәсіптік және жоғары білім беру, дарынды балаларға арналған мамандандырылған білім беру ұйымдарының және интернаттық ұйымдардың назарына жеткізу
ТСМ-ге ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жылғы ақпан
Талап етілмейді
83.
Қосымша білім беру ұйымдарында "Қазақстан саяхатшысы" белгісін алуға нормаларды және талаптарды зерделеуді енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ
2009 жылғы шілде
Талап етілмейді
84.
Экспедицияны бірінші және екінші кезеңде жалпы орта, техникалық, кәсіптік және жоғары білім беру, дарынды балаларға арналған мамандандырылған білім беру ұйымдарында және интернаттық ұйымдарда өткізуді ұйымдастыру
ТСМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, БҒМ
2009 жылғы шілде
2009 жылға арналған жергілікті бюджеттерде көзделген қаражат шегінде
85.
Экспедицияның бірінші және екінші кезеңдері қатысушыларының арасында экспедицияның үшінші кезеңінде өткізуді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ТСМ
2009 жылғы желтоқсан
Республикалық бюджет, 011 "Қазақстанның туристік имиджін қалыптастыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
86.
Экспедицияға қатысушыларды экспедицияны өткізу кезінде жатақханалар мен мектеп-интернаттарға орналастыру жөнінде шаралар қабылдау
ТСМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жылғы желтоқсан
2009 жылға арналған жергілікті бюджеттерде көзделген қаражат шегінде
87.
Экспедицияны өткізу кезінде тамақ дайындау сапасына санитарлық-эпидемиологиялық бақылауды қамтамасыз ету
ТСМ-ге ақпарат
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
88.
Экспедицияға қатысушыларды медициналық қамтамасыз етуді ұйымдастыру жөнінде шаралар қабылдау
ТСМ-ге ақпарат
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
89.
Экспедицияның белсенді түрлерін (тау, жаяу жүру, су туризмі, рафтинг) өткізу кезінде бақылауды қамтамасыз ету
ТСМ-ге ақпарат
ТЖМ
2009 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
90.
Экспедицияға қатысушылардың қозғалысы кезінде жол қауіпсіздігін қамтамасыз ету
ТСМ-ге ақпарат
ІІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
91.
Экспедицияға қатысушылар тұратын жерлерде қоғамдық тәртіпті қамтамасыз ету
ТСМ-ге ақпарат
ІІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
92.
Экспедицияның барлық кезеңдерінде республикалық және облыстық бұқаралық ақпарат құралдарында ақпараттық қолдау көрсетуді өткізу
Медиа- жоспар
МАМ, ТСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жылғы желтоқсан
Республикалық бюджет, 025 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде және жергілікті бюджет, 002 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
93.
Қосымша және жалпы орта білім беру, дарынды балаларға арналған мамандандырылған білім беру ұйымдарында және интернаттық ұйымдарда жас туристер станцияларының, туризм бойынша клубтары мен секцияларының жүйесін кеңейту жөнінде шаралар қабылдау
ТСМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, БҒМ
2009 жылғы желтоқсан
2009 жылға арналған жергілікті бюджеттерде көзделген қаражат шегінде

12. Развитие Щучинско-Боровской курортной зоны Акмолинской области
94.
Разработать комплексный проект градост-
роительного планирования развития
территории Щучинского
района
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
Акмо-
линской
области
2009
год
2009 -
50000,0
За
счет
средств
мест-
ного
бюджета
95.
Завершить разработку
генеральных планов
г. Щучинска,
с. Катарколь,
с. Сары-Булак (бывш.
с. Воробьевка)
скорректировать
Генеральный план
п. Боровое и
разработать проект
детальной планировки
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
Акмо-
линской
области
2009
год
2009 -
40000,0
За
счет
средств
мест-
ного
бюджета
96.
Разработка проекта и
вынос в натуру
водоохраной зоны и полос озера Майбалык
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
Акмо-
линской
области
2009
год
2009 -
3500,0
За
счет
средств
мест-
ного
бюджета
97.
Изготовление и
установка специальных
знаков по периметру
определенной
водоохраной зоны и полос
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
Акмо-
линской
области
2009
год
2009 -
20400,0
За
счет
средств
мест-
ного
бюджета
98.
Проведение
инвентаризации
собственников и
землепользовате-
лей на
территории Щучинско-
Боровской курортной зоны
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
Акмо-
линской
области
2009
год
2009 -
2500,0
За
счет
средств
мест-
ного
бюджета
99.
Разработка технико-
экономического
обоснования и ПСД по реконструкции разводящих водопроводных
сетей г. Щучинска
(III очередь)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
Акмо-
линской
области
2009
год
2009 -
17000,0
За
счет
средств
мест-
ного
бюджета
100.
Разработка технико-
экономического
обоснования и ПСД на строительство и реконструкцию
водопроводных сетей п. Бурабай
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
Акмо-
линской
области
2009
год
2009 -
15000,0
За
счет
средств
мест-
ного
бюджета
101.
Создание Центра по подготовке кадров для
организации сервисного
обслуживания отдыхающих в санаторно-
курортных
объектах и для служб национального парка «Бурабай» на базе профессионального
лицея 4 (г. Щучинск)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
Акмо-
линской
области
2009
год
2009 -
37500,0
За
счет
средств
мест-
ного
бюджета
12.1. Энергоснабжение
102.
Строительство и
реконструкция
электрических сетей Щучинско-
Боровской
курортной зоны
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
Акмо-
линской
области,
МЭМР
2009
год
2009 -
710000,0
За
счет
средств
респу-
бликан-
ского
бюджета
103.
Передислокация
геофизической
обсерватории
«Боровое» на новое место
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЭМР
2009
год
2009 -
230000,0
За
счет
средств
респу-
бликан-
ского
бюджета

12. Ақмола облысының Щучье-Бурабай курорттық аймағын дамыту
94.
Щучье ауданы аумағын дамытудың қала құрылысын жоспарлаудың кешенді жобасын әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Ақмола облысының әкімі
2009 жыл
2009 - 50000,0
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
95.
Щучинск қаласының, Қатаркөл ауылының, Сарыбұлақ ауылының, (бұрынғы Воробьевка ауылы) бас жоспарларын әзірлеуді аяқтау, егжей-тегжейлі Бурабай кентінің бас жоспарын түзету және егжей-тегжейлі жоспарлау жобасын әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Ақмола облысының әкімі
2009 жыл
2009 - 40000,0
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
96.
Майбалық көлінің су қорғау аймақтары мен белдеулерінің жобасын әзірлеу және нақтылы түріне көшіру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Ақмола облысының әкімі
2009 жыл
2009 -
3500,0
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
97.
Белгілі бір су қорғау аймағы мен белдеулерінің периметрі бойынша арнайы белгілерді дайындау және орнату
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Ақмола облысының әкімі
2009 жыл
2009 - 20400,0
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
98.
Щучье-Бурабай курорттық аймағының аумағындағы меншік иегерлері мен жер пайдаланушыларға түгендеу жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Ақмола облысының әкімі
2009 жыл
2009 - 2500,0
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
99.
Щучинск қаласының, тармақты су құбыры желілерін қайта жаңарту жөнінде техникалық-экономикалық негіздеме және ЖСҚ әзірлеу (III кезек)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Ақмола облысының әкімі
2009 жыл
2009 - 17000,0
Республикалық бюджет қаражаты есебінен
100.
Бурабай кентінің су құбыры желілерін салуға және қайта жаңартуға техникалық-экономикалық негіздеме және ЖСҚ әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Ақмола облысының әкімі
2009 жыл
2009 - 15000,0
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
101.
4 кәсіптік лицей (Щучинск қаласы) базасында санаторийлік-курорттық объектілерде демалатындарға сервистік қызмет көрсетуді ұйымдастыру үшін және "Бурабай" ұлттық паркінің қызметтері үшін кадрлар даярлау жөнінде орталық құру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Ақмола облысының әкімдігі
2009 жыл
2009 - 37500,0
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
12.1. Энергиямен жабдықтау
102.
Щучье-Бурабай курорттық аймағының электр желілерін салу және қайта жаңарту
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Ақмола облысының әкімі, ЭМРМ
2009 жыл
2009 - 710000,0
Республикалық бюджет қаражаты есебінен
103.
Геофизикалық "Бурабай" обсерваториясын жаңа жерге көшіру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ЭМРМ
2009 жыл
2009 - 230000,0
Республикалық бюджет қаражаты есебінен

12.2. Санитарная очистка территорий
104.
Организация сбора и переработки твердо бытовых отходов
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
Акмо-
линской
области,
СПК
«Сарыарка»
2009
год
2009 -
512000,0
За
счет
инвес-
тиций
12.3. Автомобильно-дорожная сеть и транспорт
105.
Строительство
автодороги «Подъезд к
туристическому
развлекательному
центру в «Щучинско-
Боровской» курортной
зоне»
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
Акмо-
линской
области,
МТК
2009
год
2009 -
1050000,0
За
счет
средств
респу-
бликан-
ского
бюджета
106.
Реконструкция
искусственной
взлетно-посадочной
полосы и аэровокзала
аэропорта
г. Кокшетау
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
Акмо-
линской
области,
МТК
2009
год
2009 -
2160000,0
За
счет
средств
респу-
бликан-
ского
бюджета
12.4. Обеспечение безопасности
107.
Разработка ПСД и
строительство
пожарного депо в
г. Щучинске на 6
выездов
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЧС
2009
год
2009 -
473589,0
За
счет
средств
респу-
бликан-
ского
бюджета
108.
Разработка ПСД и
строительство
пожарного депо в
г. Щучинске на 6
выездов
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЧС
2009
год
2009 -
466636,0
За
счет
средств
респу-
бликан-
ского
бюджета
109.
Разработка ПСД и
строительство
пожарного депо в
п. Боровое на
6 выездов
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЧС
2009
год
2009 -
466636,0
За
счет
средств
респу-
бликан-
ского
бюджета
13. Формирование зон с рекреационной хозяйственной специализацией
110.
Проведение комплексной оценки рекреационного потенциала
регионов в целях
зонирования и
определение приоритетных районов для
развития туризма
Предложе-
ния в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Акимы
областей
Июль
2009
года
Не
требу-
ются
111.
Разработать генеральные схемы развития
туристско-
рекреационного комплекса
регионов и республики
Приказ
МТС
МТС,
акимы
областей
Июль
2009
года
Не
требу-
ются
112.
Разработать генеральные планы развития
рекреационных зон: в районе Михайловских
озер (Окуньи)
Уланского района;
в районе озера
Таинты Уланского
района;
Информация
в МТС
Аким
Восточно-
Казахс-
танской
области
2009
год
2009 -
3500,0
За
счет
средств
мест-
ного
бюджета
113.
Принять меры по
привлечению местного населения, проживающего в непосредственной близости от особо
охраняемых природных
территорий и
туристских объектов к
созданию местных
туристских сообществ
для развития
сельского туризма и производства
экологически чистых продуктов
Информация
в МТС
Акимы
областей
2009
год
Не
требу-
ются
«Итого финансирование:
Из республиканского бюджета на 2007-2009 годы 7639438,0 тыс. тенге, в том числе:
2007 г. - 1329668,0 тыс. тенге;

12.2. Аумақты санитарлық тазарту
104.
Қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауды және қайта өңдеуді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Ақмола облысының әкімі, "Сарыарқа" ӘК
2009 жыл
2009 - 512000,0
Инвестициялар есебінен
12.3. Автомобильді жол желісі және көлік
105.
"Щучье-Бурабай" курорттық аймағындағы туристік ойын-сауық орталығына кіреберіс" автожолын құрылысы
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Ақмола облысының әкімі, ККМ
2009 жыл
2009 - 1050000,0
Республикалық бюджет қаражаты есебінен
106.
Көкшетау қаласы әуежайының жасанды ұшу-қону жолағын және аэровокзалын қайта жаңарту
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Ақмола облысының әкімі, ККМ
2009 жыл
2009 - 2160000,0
Республикалық бюджет қаражаты есебінен
12.4. Қауіпсіздікті қамтамасыз ету
107.
Щучинск қаласында 6 сыртқа шығуға арналған жолы бар өрт сөндіру депосының ЖСҚ әзірлеу және салу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ТЖМ
2009 жыл
2009 - 473589,0
Республикалық бюджет қаражаты есебінен
108.
Щучинск қаласындағы 6 сыртқа шығуға арналған жолы бар өрт сөндіру депосының ЖСҚ әзірлеу және салу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ТЖМ
2009 жыл
2009 - 466636,0
Республикалық бюджет қаражаты есебінен
109.
Бурабай кентінде 6 сыртқа шығуға арналған жолы бар өрт сөндіру депосының ЖСҚ әзірлеу және салу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ТЖМ
2009 жыл
2009 - 466636,0
Республикалық бюджет қаражаты есебінен
13. Рекреациялық шаруашылық мамандануы бар аймақтарды қалыптастыру
110.
Туризмді дамыту үшін басымды аудандарды аймақтарға бөлу және белгілеу мақсатында өңірлердің рекреациялық әлеуетіне кешенді бағалау жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
Облыс әкімдері
2009 жылғы шілде
Талап етілмейді
111.
Өңірлер мен республиканың туристік-рекреациялық кешенін дамытудың бас схемаларын әзірлеу
ТСМ-нің бұйрығы
ТСМ, облыс әкімдері
2009 жыл шілде
Талап етілмейді
112.
Рекреациялық аймақтарды дамытудың бас жоспарларын әзірлеу:
- Ұлан ауданының Михайлов (Окуньки) көлдері аймағында;
- Ұлан ауданының Тайынты көлі аймағында
ТСМ-ге ақпарат
Шығыс Қазақстан облысының әкімі
2008- 2009 жылдар
2009 - 3500,0
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
113.
Ауыл туризмін дамыту және экологиялық таза өнімдерді өндіру үшін жергілікті туристік қоғамдастықтар құруға ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мен туристік объектілерге жақын тұратын жергілікті халықты тарту жөнінде шаралар қабылдау
ТСМ-ге ақпарат
Облыс әкімдері
2009 жыл
Талап етілмейді
Қаржыландыру жиыны:
2007 - 2009 жылдарға арналған республикалық бюджеттен 7639438,0 мың теңге, оның ішінде:
2007 ж. - 1329668,0 мың теңге;

2008 г. - 505543,0 тыс. тенге;
2009 г. - 5804227,0 тыс. тенге;
из местного бюджета, на 2007-2009 годы 189400,0 тыс. тенге, в том числе:
2009 г. - 189400,0 тыс. тенге;
за счет инвестиций, на 2007-2009 годы 3312000,0 тыс. тенге, в том числе:
2008 г. - 1500000,0 тыс. тенге;
2009 г. - 1812000,0 тыс. тенге;
Примечание:
* объемы бюджетных средств, необходимых для реализации Государственной программы, будут уточняться при утверждении республиканского бюджета на соответствующий год.
Расшифровка аббревиатур:
МВД       - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗ        - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИД       - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИТ       - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МКИ       - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МОН       - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МООС      - Министерство охраны окружающей среды Республики
Казахстан
МСХ       - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТК       - Министерство транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан
МТС       - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
МЭБП      - Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
АИС       - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
АС        - Агентство Республики Казахстан по статистике
КНБ       - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
ГК РК     - государственный классификатор Республики Казахстан
ГНПП      - Государственный национальный природный парк
КПВЭД     - классификатор продукции по видам экономической
деятельности
АО "МТО"  - акционерное общество "Материально-техническое
обеспечение индустрии туризма и спорта"
ОКЭД      - общий классификатор видов экономической деятельности
ПСД       - проектно-сметная документация
ПРООН     - Программа Организации Объединенных Наций
СМИ       - средства массовой информации
ЮНВТО     - Всемирная туристская организация - специализированное
учреждение Организации Объединенных Наций
АО Қазына - акционерное общество "Фонд устойчивого развития "Қазына"
СПК       - Социально-предпринимательская корпорация
МЭМР      - Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан;
МЧС       - Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан;
УДП       - Управление делами Президента Республики Казахстан

2008 ж. - 505543,0 мың теңге;
2009 ж. - 5804227,0 мың теңге;
2007 - 2009 жылдарға арналған жергілікті бюджеттен 189400,0 мың теңге, оның ішінде:
2009 ж. - 189400,0 мың. теңге;
2007 - 2009 жылдарға арналған инвестициялар есебінен 3312000,0 мың теңге, оның ішінде:
2008 ж. - 1500000,0 мың теңге;
2009 ж. - 1812000,0 мың теңге
Ескертпе:
* Мемлекеттiк бағдарламаны iске асыру үшiн қажеттi бюджет қаражатының көлемi тиiстi жылға арналған республикалық бюджеттi бекiту кезiнде нақтыланатын болады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ІІМ -         - Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
ДСМ -         - Қазқастан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
СIМ -         - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
ИСМ -         - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда
министрлiгi
Мәдениетминi  - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат
министрлiгi
Бiлiмминi     - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Қоршағанортаминi - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау
министрлiгi
АШМ           - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
ККМ           - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация
министрлiгi
ТСМ           - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
ЭБЖМ          - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлiгi
АБА           - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс
жөнiндегi агенттiгi
СА            - Қазақстан Республикасы Статистика жөнiндегi агенттiгi
ҰҚК           - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетi
ҚР МЖ         - Қазақстан Республикасы мемлекеттік жiктеуiшi
МҰТП          - Мемлекеттiк ұлттық табиғи парк
ЭҚТӨЖ         - Экономикалық қызмет түрлерi бойынша өнiмдердiң жiктеуiшi
"МТҚ" АҚ      - "Туризм және спорт индустриясы материалдық-техникалық
қамтамасыз ету" акционерлiк қоғамы
ЭҚЖЖ          - Экономикалық қызмет түрлерiнiң жалпы жiктеуiшi
ЖСҚ           - Жобалау-сметалық құжаттама
БҰҰБА         - Бiрiккен Ұлттар Ұйымының Бағдарламасы
БАҚ           - бұқаралық ақпарат құралдары
"Қазына"      - "Қазына" орнықты даму қоры акционерлiк қоғамы
"Сарыарқа" ӘКК АҚ - "Сарыарқа" әлеуметтiк-кәсiпкерлiк корпорациясы"
акционерлiк қоғамы
ЭМРМ          - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі
ТЖМ           - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
ПІБ           - Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы