О создании Межведомственной комиссии по вопросам совершенствования действующего законодательства в части противодействия коррупции
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2007 года N 193. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 2014 года № 329
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
В целях совершенствования законодательства по борьбе с коррупцией Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Межведомственную комиссию по вопросам совершенствования действующего законодательства в части противодействия коррупции (далее - Комиссия) в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 марта 2007 года N 193
Состав
Межведомственной комиссии по вопросам
совершенствования действующего законодательства
в части противодействия коррупции
Сноска. Состав с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 18.04.2007 N 309; от 05.10.2007 N 905; от 07.04.2008 N 323; от 16.06.2008 N 587; от 24.12.2008 N 1248; от 15.05.2009 N 728; от 29.10.2009 № 1707; от 23.06.2010 № 632; от 30.05.2011 № 600.
Тусупбеков                - Министр юстиции Республики
Рашид Толеутаевич           Казахстан, председатель
Куставлетов               - вице-министр юстиции Республики
Дулат Рашидович             Казахстан, заместитель председателя
Лукин                     - заместитель Председателя Агентства
Андрей Иванович             Республики Казахстан по борьбе с
экономической и коррупционной
преступностью (финансовая полиция),
заместитель председателя
(по согласованию)
Бусурманов                - директор государственного учреждения
Жумабек Дюсешевич           "Институт законодательства Республики
Казахстан", доктор юридических наук,
академик Академии юридических наук,
секретарь
Абайдильдин               - депутат Сената Парламента
Талгатбек Жамшитович        Республики Казахстан (по согласованию)
Турецкий                  - депутат Мажилиса Парламента
Николай Николаевич          Республики Казахстан (по согласованию)
Даленов                   - вице-министр финансов Республики
Руслан Ербулатович          Казахстан
Абдибеков                 - вице-министр индустрии и
Нурмухамбет Канапиевич      новых технологий Республики Казахстан
Акылбай                   - депутат Сената Парламента Республики
Серик Байсеитович           Казахстан (по согласованию)
Темирбулатов              - депутат Мажилиса Парламента
Серик Габдуллаевич          Республики Казахстан (по согласованию)
Ищанов                    - Председатель Комитета по финансам и
Кайрат Кыдырбаевич          бюджету Сената Парламента Республики
Казахстан (по согласованию)
Рахманберидиев            - член Комитета по международным делам,
Орынбай                     обороне и безопасности Сената
Парламента Республики Казахстан
Дюсембаев                 - вице-министр транспорта
Еркын Сейдегалиевич         коммуникаций Республики Казахстан
Комекбаев                 - заместитель Председателя Агентства
Али Амантаевич              Республики Казахстан по делам
государственной службы
Турмагамбетов             - вице-министр охраны окружающей среды
Мажит Абдихалыкович         Республики Казахстан
Курмангалиев              - заместитель Министра обороны Республики
Асет Кабиевич               Казахстан
Таджияков                 - заместитель Председателя
Бисенгали Шамгалиевич       Национального Банка Республики
Казахстан
Мауленов                  - заведующий кафедрой уголовно-
Газиз Сырбаевич             правовых дисциплин Казахского
гуманитарно-юридического университета,
доктор юридических наук, профессор
Баймаханов                - директор Института научной экспертизы
Мурат Таджи-Муратович       и анализа акционерного общества
«Казахский гуманитарно-юридический
университет», доктор юридических наук,
профессор, академик Национальной
академии наук Республики Казахстан
(по согласованию)
Рахметов                  - начальник Научно-исследовательского
Саттар Муханулы             центра и адъюнктуры Академии
финансовой полиции Агентства
Республики Казахстан по борьбе с
экономической и коррупционной
преступностью (финансовая полиция),
доктор юридических наук, профессор
(по согласованию)
Кравченко                 - начальник Департамента по надзору
Андрей Николаевич           за законностью в деятельности
государственных органов Генеральной
прокуратуры Республики Казахстан
Джалмагамбетова           - депутат Сената Парламента Республики
Светлана Жакияновна         Казахстан (по согласованию)
Сарыбеков                 - вице-министр образования и науки
Махметгали Нургалиевич      Республики Казахстан
Кудайбергенов             - заместитель Председателя Агентства
Ескендир Копбосынович       Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
Искандиров                - вице-министр экономического развития и
Абай Мукашевич              торговли Республики Казахстан
Укибаев                   - первый заместитель Командующего
Ермек Елеуханович           Республиканской гвардией Республики
Казахстан (по согласованию)
Мизанбаев                 - заместитель Председателя
Усер Елеусизович            Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан (по согласованию)
Таджияков                 - заместитель Председателя Национального
Бисенгали Шамгалиевич       Банка Республики Казахстан
(по согласованию)
Нурымбетов                - вице-министр труда и социальной защиты
Биржан Бидайбекович         населения Республики Казахстан
Бурибаев                  - вице-министр культуры
Аскар Исмаилович            Республики Казахстан
Аман                      - ответственный секретарь
Евгений Иосифович           Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Куренбеков                - заместитель Министра внутренних дел
Амантай Жанкеевич           Республики Казахстан
Даулеталин                - заместитель Руководителя Аппарата
Сатыбалды Телагисович       Мажилиса Парламента
Республики Казахстан (по согласованию)
Ашитов                    - инспектор Комитета партийного
Батыржан Зайырканович       контроля Народно-Демократической
партии «Hуp Отан» (по согласованию)
Абсеметов                 - директор юридического департамента
Динмухамед Бакытжанович     Национальной экономической палаты
Казахстана "Союз "Атамекен"
(по согласованию)
Бабушкин                  - судья Верховного Суда
Михаил Федорович            Республики Казахстан (в отставке)
(по согласованию)
Сарсенов                  - вице-министр связи и информации
Сакен Сейтжаппарович        Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 марта 2007 года N 193
Положение
о Межведомственной комиссии по вопросам
совершенствования действующего законодательства
в части противодействия коррупции
1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия по вопросам совершенствования действующего законодательства в части противодействия коррупции (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.

Қолданыстағы заңнаманы сыбайлас жемқорлыққа қарсы iс-қимыл бөлiгiнде жетiлдiру мәселелерi жөнiнде ведомствоаралық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 14 наурыздағы N 193 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 9 сәуірдегі № 329 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөнiндегi заңнаманы жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Қолданыстағы заңнаманы сыбайлас жемқорлыққа қарсы iс-қимыл бөлiгiнде жетiлдiру мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссия (бұдан әрi - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған Комиссия туралы ереже бекiтiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2007 жылғы 14 наурыздағы
N 193 қаулысына
қосымша
Қолданыстағы заңнаманы сыбайлас жемқорлыққа қарсы iс-қимыл бөлiгiнде жетiлдiру мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның құрамы
Ескерту. Құрамға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.04.18 N 309, 2007.10.05 N 905, 2008.04.07 N 323, 2008.06.16 N 587, 2008.12.24 N 1248, 2009.05.15. N 728, 2009.10.29 N 1707, 2010.06.23 N 632, 2011.05.30 N 600 Қаулыларымен.
Түсіпбеков               - Қазақстан Республикасының Әділет
Рашид Төлеутайұлы          министрі, төраға
Құсдәулетов              - Қазақстан Республикасының Әдiлет
Дулат Рашитұлы             вице-министрi, төрағаның орынбасары
Бұсұрманов               - «Қазақстан Республикасының Заң шығару
Жұмабек Дүйсешұлы          институты» мемлекеттік мекемесінің
директоры, заң ғылымдарының докторы, Заң
ғылымдары академиясының академигі, хатшы
Ақылбай                  - Қазақстан Республикасының
Серік Байсейітұлы          Парламенті Сенатының депутаты
(келісім бойынша)
Абайділдин               - Қазақстан Республикасының Парламенті
Талғатбек Жәмшитұлы        Сенатының депутаты (келісім бойынша)
Турецкий                 - Қазақстан Республикасының Парламенті
Николай Николаевич         Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Ищанов                   - Қазақстан Республикасы Парламентінің
Қайрат Қыдырбайұлы         Сенаты, Қаржы және бюджет комитетінің
төрағасы (келісім бойынша)
Рахманбердиев            - Қазақстан Республикасы Парламентiнiң
Орынбай                    Сенаты Халықаралық iстер, қорғаныс және
қауiпсiздiк комитетiнiң мүшесi
Бөрібаев                 - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Асқар Исмайылұлы           вице-министрі
Көмекбаев                - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
Әли Амантайұлы             қызмет iстерi агенттiгi төрағасының
орынбасары
Тәжияқов                 - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Бисенғали Шамғалиұлы       Банкі Төрағасының орынбасары
Мәуленов                 - Қазақ гуманитарлық заң университеті
Ғазиз Сырбайұлы            қылмыстық-құқықтық пәндер кафедрасының
меңгерушісі, заң ғылымдарының докторы,
профессор
Кравченко                - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
Андрей Николаевич          Мемлекеттік органдар қызметіндегі
заңдылықты қадағалау департаментінің
бастығы
Жалмағамбетова           - Қазақстан Республикасының Парламенті
Светлана Жақиянқызы        Сенатының депутаты (келісім бойынша)
Аман                     - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Евгений Иосифович          министрлігінің жауапты хатшысы
Сарыбеков                - Қазақстан Республикасының Білім және
Махметғали Нұрғалиұлы      ғылым вице-министрі
Құдайбергенов            - Қазақстан Республикасы Табиғи
Ескендір Көпбосынұлы       монополияларды реттеу агенттігі
төрағасының орынбасары
Ескендіров               - Қазақстан Республикасының Экономикалық
Абай Мұқашұлы              даму және сауда вице-министрі
Дәленов                  - Қазақстан Республикасының
Руслан Ерболатұлы          Қаржы вице-министрі
Үкібаев                  - Қазақстан Республикасы
Ермек Елеуханұлы           Республикалық ұланы Қолбасшысының бірінші
орынбасары (келісім бойынша)
Тәжияқов                 - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Бисенғали Шамғалиұлы       Банкі Төрағасының орынбасары
(келісім бойынша)
Әбсеметов                - «Атамекен» Одағы» Қазақстанның ұлттық
Дінмұхамед Бақытжанұлы     экономикалық палатасы заң департаментінің
директоры (келісім бойынша)
Лукин                    - Қазақстан Республикасы Экономикалық
Андрей Иванович            қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы
күрес агенттігі (қаржы полициясы)
төрағасының орынбасары, төрағаның
орынбасары (келісім бойынша)
Темірболатов             - Қазақстан Республикасының Парламенті
Серік Ғабдоллаұлы          Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Тұрмағамбетов            - Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны
Мәжит Әбдіхалықұлы         қорғау вице-министрі
Мизанбаев                - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік
Өcep Елеусізұлы            комитеті төрағасының бірінші
орынбасары (келісім бойынша)
Нұрымбетов               - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Біржан Бидайбекұлы         халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі
Дәулеталин               - Қазақстан Республикасы Парламенті
Сатыбалды Телағысұлы       Мәжілісінің Аппарат Басшысының орынбасары
(келісім бойынша)
Рахметов                 - Қазақстан Республикасы Экономикалық
Саттар Мұқанұлы            қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы
күрес агенттігі (қаржы полициясы) Қаржы
полициясы академиясының Ғылыми-зерттеу
орталығы және адъюнктура бастығы, заң
ғылымдарының докторы, профессор
(келісім бойынша)
Баймаханов               - "Қазақ гуманитарлық заң университеті"
Мұрат Тәжімұратұлы         акционерлік қоғамы Ғылыми сараптама және
талдау институтының директоры, заң
ғылымдарының докторы, профессор,
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының академигі (келісім бойынша)
Бабушкин                 - Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Михаил Федорович           Сотының судьясы (отставкада)
(келісім бойынша)
Сәрсенов                 - Қазақстан Республикасының Байланыс
Сәкен Сейітжаппарұлы       және ақпарат вице-министрі
Әбдібеков                - Қазақстан Республикасының Индустрия
Нұрмұхамбет Қанапияұлы     және жаңа технологиялар вице-министрі
Дүйсембаев               - Қазақстан Республикасының Көлік және
Еркін Сейдеғалиұлы         коммуникация вице-министрі
Әшитов                   - "Нұр Отан" халықтық демократиялық
Батыржан Зайырқанұлы       партиясы Партиялық бақылау комитетінің
инспекторы (келісім бойынша)
Құрманғалиев             - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
Әсет Қабиұлы               министрінің орынбасары
Күреңбеков               - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
Амантай Жәнкеұлы           министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2007 жылғы 14 наурыздағы
N 193 қаулысымен
бекiтiлген
Қолданыстағы заңнаманы сыбайлас жемқорлыққа қарсы iс-қимыл бөлiгiнде жетiлдiру мәселелерi жөнiнде ведомствоаралық комиссия құру туралы
Ереже 1. Жалпы ережелер
1. Қолданыстағы заңнаманы сыбайлас жемқорлыққа қарсы iс-қимыл бөлiгiнде жетiлдiру мәселелерi жөнiнде ведомствоаралық комиссия (бұдан әрi - Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы консультативтiк-кеңесшi орган болып табылады.

2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
2. Задачи и права Комиссии
3. Основными задачами Комиссии является выработка предложений по внесению изменений и дополнений в действующее законодательство:
1) по итогам рассмотрения анализа действующего законодательства на предмет наличия норм, создающих условия для совершения коррупционных правонарушений;
2) в части противодействия коррупции.
4. В соответствии со своими задачами Комиссия имеет право:
1) взаимодействовать с центральными исполнительными и другими государственными органами и организациями по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии;
2) приглашать и заслушивать представителей государственных органов и организаций Республики Казахстан по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии;
3) в установленном законодательством порядке запрашивать и получать от государственных и других организаций материалы, необходимые для реализации задач Комиссии.
3. Организация деятельности Комиссии
5. Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях, планирует работу, осуществляет общий контроль над реализацией решений. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
6. Рабочим органам Комиссии является Министерство юстиции Республики Казахстан.
7. Организацию работы, подготовку соответствующих документов, материалов и оформление протокола после заседания Комиссии осуществляет секретарь Комиссии.
Материалы заседаний комиссии направляются членам Комиссии не позднее 3-х рабочих дней до проведения заседания Комиссии.
8. Заседания Комиссии проводятся в третий понедельник месяца календарного года, при необходимости, и в иные дни, определяемые председателем Комиссии. Заседание Комиссии считается правомочным при участии не менее половины от общего числа членов Комиссии.
9. Повестка дня заседаний, а также место и время их проведения определяются и уточняются председателем Комиссии по согласованию с членами Комиссии.
10. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии, оформляются протоколом заседания Комиссии и носят рекомендательный характер. В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу Комиссии.

2. Комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiн және өзге де нормативтiк құқықтық актiлердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
2. Комиссияның мiндеттерi мен құқықтары
3. Комиссияның негiзгi мiндеттерi:
1) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды жасағаны үшiн жағдай туғызатын нормалардың болу мәнiне қолданыстағы заңнаманы талдауды қарау қорытындылары бойынша;
2) қолданыстағы заңнамаға сыбайлас жемқорлыққа қарсы iс-қимыл бөлiгiнде өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу болып табылады.
4. Өз мiндеттерiне сәйкес Комиссияның:
1) Комиссияның құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша орталық атқарушы және басқа да мемлекеттiк органдармен және ұйымдармен өзара iс-қимыл жасауға;
2) Комиссияның құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының және ұйымдарының өкiлдерiн шақыруға және тыңдауға;
3) заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік және басқа да ұйымдардан Комиссияның міндеттерін іске асыру үшін қажетті материалдарды сұратуға және алуға құқығы бар.
3. Комиссияның қызметiн ұйымдастыру
5. Комиссияның төрағасы оның қызметiне басшылық жасайды, отырыстарына төрағалық етедi, жұмысын жоспарлайды, шешiмдерiнiң iске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады. Төраға болмаған уақытта оның функциясын орынбасары атқарады.
6. Комиссияның жұмыс органы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi болып табылады.
7. Жұмысты ұйымдастыруды, тиiстi құжаттарды, материалдарды дайындауды және Комиссияның отырысынан кейiн хаттаманы ресiмдеудi Комиссияның хатшысы жүзеге асырады.
Комиссия отырыстарының материалдары Комиссия отырысын өткiзуге дейiн кемiнде 3 жұмыс күнiнен кешiктiрмей Комиссия мүшелерiне жiбередi.
8. Комиссия отырысы күнтiзбелiк жылғы айдың үшiншi дүйсенбiсiнде, қажет болған кезде Комиссия төрағасы белгiлейтiн өзге де күндерде өткiзiледi. Комиссияның отырысы Комиссия мүшелерiнiң жалпы санынан кемiнде жартысы қатысқан кезде заңды деп есептеледi.
9. Отырыстардың күн тәртiбi, сондай-ақ олардың өтетiн орны мен уақытын Комиссия мүшелерiнiң келiсiмi бойынша Комиссия төрағасы белгiлейдi және нақтылайды.
10. Комиссияның шешiмдерi ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер олар үшiн Комиссия мүшелерiнiң жалпы санының көпшiлiгi дауыс берсе, қабылданды деп есептеледi, Комиссия отырысының хаттамасымен ресiмделедi және ұсынымдық сипатта болады. Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешiм қабылданды деп есептеледi.
Комиссия мүшелерiнiң ерекше пiкiрге құқығы бар, оны бiлдiрген жағдайда, жазбаша түрде жазылуы және Комиссияның хаттамасына қоса берiлуi тиiс.

11. Комиссия прекращает свою деятельность на основании решения Правительства Республики Казахстан.

11. Комиссия өз қызметiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде тоқтатады.